Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) farkas-j válasza teo77 (#44749) üzenetére


farkas-j
őstag

Én tőled 140km-re lakom :(

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#44752) H.lacika válasza HornedReaper (#44730) üzenetére


H.lacika
tag

Hali

Liebherr hűtőt vettem nemrég, alulfagyasztós gyárilag felső részere 5C volt beállítva, fagyasztó részre -18C.
Az alsó rész a doboz a frissentartó rekesznek írja ott van a leghidegebb, feljebb melegebb, ha alul van 8-9 fok nézd meg feljebb, nehogy kevés legyen a hűtés.

Esetleg még a klímaosztályt nézd meg, lehet nincs elég meleg neki
A rövidítések jelentése:
SN: +10 …+ 32 °C
N: +16 … +32 °C
ST: +18 … +38 °C
T: +18 … +43 °C

Nekem pl SN-T van ez +10 és +43c között optimálisan hűt.

(#44753) HornedReaper válasza H.lacika (#44752) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Szia!

Apró áramszüneteink vannak éjszakánként, ami pl. sütőnkön az órát pár havonta nullázza. Ma reggel a fogyasztásmérő megint újraindult, lehet dugok majd rá másikat..

Ez hagyományos, nem ventilátoros no frost hűtő. 19-22 fok van a lakásban, amerikai stílusú nappaliban van. Kb. 1-2 óránként hallom pár percre bekapcsolni és búgni.. Ilyenkor nem is forró az egész hőcserélő hátul, épphogy meleg, lehet szimplán kevés a gáz benne és emiatt gyenge a hatásfok?!

Erről a Gorenjéről van szó..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#44754) st6969 válasza HornedReaper (#44730) üzenetére


st6969
őstag

Én vitatkoztam a hivatalos Siemens szervizzel, többször volt kint nálunk ugyanaz a kicsit flúgos fószer. Szerintem a hűtőnk nem hűt eléggé, szintén 7-8 fok van bent. Koma jön, levette minimumra (manuális tekerős), meg még rákapcsolta az extra hűtést vagy mit. Így mért 6,5 fokot a legalsó szinten. Erre azt mondja, ez jó. És még hozzáteszi (most figyelj): úgy kell letesztelni, hogy veszek egy tejfölt, és ha az kibírja a rányomtatott lejárati idő végéig, akkor a hűtő jó. :Y Itt udvariasan elköszöntünk egymástól.
Azóta sincs alacsonyabb hőfok a hűtőben, és a párizsi vagy a nem füstölt sonka továbbra is másnapra vagy 2 nap múlva savanykás szagú (kidobós), de a tejföl az ok (így a hűtő maradt :DDD ). Már vettem volna no-frostosat, ha találtam volna olyat, ami extra halk (egy légtérben alszunk), 2m magas, fogantyúval nyílik, 0-2 fokos zóna is van benne. Talán a Liebherrnek van olyan, ami ezeknek megfelel és tetszett is, de az bőven 300k fölött van, de az is lehet, hogy inkább 400k fölött, már nem emlékszem.

(#44755) vscotina válasza #40553216 (#44750) üzenetére


vscotina
aktív tag

üdv.

Mostanában vásárolt AEG gőzös sütő is konnektorba dugós

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#44756) peppe79 válasza st6969 (#44754) üzenetére


peppe79
senior tag

Milyen módszerrel mérted, és hol? Vizes pohárral?

(#44757) pataslogeza válasza pataslogeza (#44726) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Eszem megáll, hogy úgy rakták össze ezt a szart, hogy nem lehet szétszedni. Mi van ha elromlik az a kis kapcsoló az ajtóban? Dobom ki az egész gépet mert nem lehet szétszedni az ajtaját egy 1000 ft-os kapcsoló cseréjéhez? Egyetlen csavar van az ajtóban, de azt hiába veszem ki mert nem történik semmi.
Van itt olyan téma ahol vannak mosógépszerelők? Valaki csak szerelt már ilyen mosógépet.

(#44758) #48613632 válasza pataslogeza (#44757) üzenetére


#48613632
törölt tag

De miért akarod levenni azt az ajtót?

(#44759) pataslogeza válasza #48613632 (#44758) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Mert csak úgy fér be a fürdőszoba ajtón, ami 59,5 centi széles. A gép 60 centi széles, és 64 mély, de ajtó nélkül csak 58,5 centi, szóval ajtó nélkül beférne, az ajtót meg visszaraknám bent, de egyéb javítások miatt is előfordulahat, hogy szét kell szedni az ajtót. Pl. elromlik a zár benne, vagy a kapcsolók.

[ Szerkesztve ]

(#44760) BB9000 válasza teo77 (#44740) üzenetére


BB9000
senior tag

Minden javítható, de nem biztos, hogy megéri. Itt egy mosógép elektronika javító cég : http://szervizkozpont.hupont.hu/2/elektronika-javitas-vezerlo-panel-javitasok
Típusszámra árajánlatot is adnak. Ezzel megspórolhatod a mosógépszerelő kiszállási díját és munkadíját. Ha magad javítod meg az elektronikát, akkor olcsóbb, de témába vágó gyakorlat nélkül nem biztos, hogy sikeres leszel.

[ Szerkesztve ]

(#44761) st6969 válasza peppe79 (#44756) üzenetére


st6969
őstag

Nem, anno sima szobahőmérőt raktam be. Olvastam már olyat is, hogy folyadékot kell mérni.
De a szervizes koma, aki jött, ő sem folyadékot mért, hanem egy vezetéket dugott be, aminek a végén volt egy érzékelő, és rácsukta az ajtót. De mindegy is, nem kétséges, hogy a hűtése nem elégséges. A fagyasztó részt nem mértük, de ott nem tapasztalok problémát.

(#44762) peppe79 válasza st6969 (#44761) üzenetére


peppe79
senior tag

Az mérés szempontjából kb. totál pontatlan. Nem a levegő hőmérsékletét kell mérni.

(#44763) GezaR


GezaR
tag

Sziasztok!

Anyósomék akarnak most úh hűtőt vásárolni, az alábbi 2 típusra szűkítették le:
https://euronics.hu/termekek/electrolux-en3453mox-alulfagyasztos-kombinalt-hutoszekreny/p/225527
https://euronics.hu/termekek/lg-gbb59swjzs-alulfagyasztos-kombinalt-hutoszekreny/p/206452?fbclid=IwAR3llXmc7-Yi52JqjumO5GGEsCiSZ4oNT6UP4Fw4PlS-TP_cEa_D9tHkgGw

Személy szerint nem vagyok túlságosan otthon a témában, annyit tudtam hozzátenni, hogy ~10 éve problémamentesen működik az Electrolux hűtőm és mosógépem, LG-ről nem sokat tudok.

Árban ez a határ, és mindenképp no frost hűtőt akarnak.
Más típus, márka is szóba jöhet, bár személy szerint a Whirlpoolért nem vagyok oda (hűtő és mosógép az volt régen az albérletemben, szerelővel éppen csak baráti kezelésünk nem volt. :D ).

(#44764) farkas-j válasza pataslogeza (#44757) üzenetére


farkas-j
őstag

Van egy MOSOGATÓGÉP meghibásodás, szerviz nevű topik. Esetleg ott próbálkozz. Egyébként én is először ilyen Samsung addwash gépet vettem, mert amikor rákérdeztem "megesküdtek" a webshopban, hogy helyes az adatlap ami 56cm mélységet írt. Mentségükre legyen szólva a Samsung weboldala is ennyit írt. Persze nem annyi volt, így nem fért be az 59cm-es ajtón. Én is úgy kezdtem mint Te. Gombot le, ajtó leszerelés, de ugyanígy elakadtam. Összeraktam és jeleztem a cégnek, hogy jöhetnek a gépért. Két nap múlva elvitték és mindent visszafizettek.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#44765) luckyboi82


luckyboi82
tag

Nálunk miért nem lehet kapni ilyet vagy ilyet? Komolyan mondom, hogy panelbe is tökre jól jönne az ősöknek.

(#44766) aradebil2 válasza Mexbacsi (#44748) üzenetére


aradebil2
senior tag

Sencor SVC-8

(#44767) blattida válasza luckyboi82 (#44765) üzenetére


blattida
nagyúr

Lehet, csak minek? Lg van, de az sem olcsó...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44768) pataslogeza válasza farkas-j (#44764) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Kössz!
Leírtam ott is a problémámat, remélhetőleg lesz egy szaki aki tudja a megoldást. Én már nem tudom visszavinni mert 2 hónapja vettem.
Amugy 56 centi maga a géptest lehet, amihez még hozzájön elöl az ajtó, hátul meg a csövek és a fedlap, így öszesen 64 centi.

(#44769) Digitalpimp válasza Digitalpimp (#44742) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Up! Köszi! :R

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#44770) mzso


mzso
veterán

A Media Markt webáruházon még lehet HGCS-re rendelni fagyasztót?

(#44771) asdf_ válasza mzso (#44770) üzenetére


asdf_
veterán

Sosem lehetett, csak szemelyesen intezheto.

(#44772) Degeczi válasza mzso (#44770) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha január elején kaptad meg a határozatot, akkor siess vele, kb. a héten jár le a 150 nap.

(#44773) mzso válasza asdf_ (#44771) üzenetére


mzso
veterán

Jellemző...

(#44774) mzso válasza Degeczi (#44772) üzenetére


mzso
veterán

Úgy rémlik augusztusban jár le, mert valamikor márciusban jött meg a határozat.

(#44775) asdf_ válasza mzso (#44773) üzenetére


asdf_
veterán

Senkinel nem lehet weben rendelni HGCS-s cuccot (kiveve, amelyik notepaddal es nyomtatoval megy kiszallitani, ugyanis az ertekesitest azonnal, kesedelem nelkul rogziteni kell az online rendszerben, barki mas, aki nem igy csinalja, az meg megserti a jatekszabalyokat).

[ Szerkesztve ]

(#44776) Degeczi válasza asdf_ (#44775) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A MarketWorld-től rendeltem a weben HGCS-s mosógépet, és nem az átvételkor nyomtatták.

(#44777) st6969 válasza Digitalpimp (#44769) üzenetére


st6969
őstag

Neff prémium cucc, én biztos, hogy nem félnék tőle, de konkrét tapasztalatom nincs.

(#44778) asdf_ válasza Degeczi (#44776) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor ok kinyomtattak elore, hogy mit vettek at toled, amit meg nem is. Az meg a masik iranybol nem franko. Mmint szerintem.

(#44779) mzso válasza asdf_ (#44775) üzenetére


mzso
veterán

Ezt nem igazán értem, eddig az emberek arról beszéltek, hogy hozzák az újat, viszik a régit a futárral.

(#44780) Degeczi válasza mzso (#44779) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így van, hozta az újat-vitte a régit a futár. Elvileg csak a pályázat alanya veheti át, ezért meghatalmazást írtam a barátnőmnek - de végül ezt sem kérték el: azt mondta neki a futár, firkantsa oda a nevemet, úgysincs aláírási címpéldány az ellenőrzéshez.
Hogy milyet adok le, azt már én töltöttem ki tavaly az igénylőlapon (nem pontos típussal, csak azt, h "felültöltős", és egy hasrabökött éves fogyasztási adatot)

(#44781) asdf_ válasza mzso (#44779) üzenetére


asdf_
veterán

Bemész, megveszed, lepapírozzátok, házhozszállítást kérsz, kifizeted és igy fog történni.

[ Szerkesztve ]

(#44782) H.lacika válasza asdf_ (#44775) üzenetére


H.lacika
tag

Akkor az Onlinemárkabolt megszegi?
Megrendelésnél felhívtak adatok bekérése, hozták az újat, vitték a régit, annyi hogy csak kp fizetés,
Akinek hamarosan lejárna, lehet kérni hosszabbíást.

[ Szerkesztve ]

(#44783) Degeczi válasza H.lacika (#44782) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ja, a Marketworld még annyit kért a rendelés után, h emailben előre küldjem át a támogatói okiratot.

(#44784) st6969


st6969
őstag

Esélyes, hogy így 5-6 év után megadja magát a Samsung 7kg-s elöltöltős mosógépünk.
Olvastam itt többször is használt Miele gépekről. A mielegepek.hu az ajánlott oldal, vagy inkább más egyéb? Jöhet privátban is. Jó lenne egy 7kg-s (ágynemű, nagy ágytakaró, díszpárnák miatt) és elöltöltős gép. Tudtok ajánlani megbízható helyet? Az új árakat is néztem, 270k az kicsit húzós, de nem akarok tovább küzdeni a biliacéllal burkolt, javíthatatlan ipari hulladékokkal.

(#44785) #40553216 válasza st6969 (#44784) üzenetére


#40553216
törölt tag

7 kg-t nem látok sem a mielegepek.hu, sem a mielelegler.hu oldalon. Lehet, ezek még túl újak. A német eBay-en sem nagyon vannak.

(#44786) HornedReaper válasza HornedReaper (#44753) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Igazából ha jól számolom, 14-15Ft/kWh az áram díja, így épphogy nincs havi 1000 Ft a hűtő a magas fogyasztással sem (de még hol a nyár).

Az akvárium fogyasztását is úgy számoltam régen, hogy 1000 Ft körül van havonta mindenestől :D (80 liter, ledes világítással, nagy külső szűrővel)

Belegondolva nehéz is elképzelni, hogy egy ekkora hűtő csak 4000 Ft-ot fogyasztana évente, gyári adatai alapján. 4-en vagyunk rá a családban akik nyitogatjuk.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#44787) polonic válasza HornedReaper (#44786) üzenetére


polonic
félisten

Az áram díja 36,23 Ft A1 kedvezményes díjszabásban. Normálban 37,55 Ft.

(#44788) blattida válasza HornedReaper (#44786) üzenetére


blattida
nagyúr

A normál lakossági villany kilowattja majdnem 37 forint.

Polonic
Igazad van, most valóban pontosan annyi.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44789) Degeczi válasza HornedReaper (#44786) üzenetére


Degeczi
nagyúr

2 kWh nagyon sok! Nekem a kétajtós, víz- és jégadagolós Samu (5/-15-re állítva) is napi 1 kWh alatt marad (a gyári értéke is nagyjából annyi).

Amít írtál, az éves szinten a 27e-t is meghaladja - miközben a gyári adat a harmada lenne. Nem szabad annyiban hagyni! (ha jó a mérés persze)

(#44790) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok. Melegszendvics sütő érdekelne, aminek rozsdamentes acél a sütőlapja, nem teflon,nagy méretű, megbízható. Ti milyet használtok?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#44791) mzso válasza asdf_ (#44781) üzenetére


mzso
veterán

Oké.
Szóval akkor nagy nehezen megtaláltam az okiratot.
Viszont hogy váltom be? Gondoltam kinyomtatom kétoldalasan, ezt csak magammal kell vinni?

Van valami beváltói útmutató dokumentum, jól nézem, hogy ez az eladóknak van? (Először azt hittem nekem kell kínlódni valamivel a neten...)

(#44792) asdf_ válasza mzso (#44791) üzenetére


asdf_
veterán

Nem kell kinyomtatni, csak a pályázat száma kell, az alapján rögzíteni tudják az értékesítést az online rendszerben a kereskedők (amennyiben a hozzá tartozó nevet és születési időt meg tudod mondani).

A beváltói útmutató a kereskedőknek van, abban van leírva, hogy hogyan kéne szabályosan értékesíteni az előre meg az utólag papírozás helyett.

(#44793) Csabroncka válasza HornedReaper (#44786) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szép lenne ha így lenne! Egyébként a háztartási nagy gépek (lakásban) hozzák ki a számla 75-80 %-át (hűtő, mosógép, mosogatógép, tűzhely, sütő), a maradék a vasalás, vízforraló, hajszárító, porszívó, pc, TV.
A világítás (jó esetben) a számla 1%-át sem éri el!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#44794) Novics


Novics
senior tag

Hordozható elektromos fűtőtestekről van valakinek tapasztalata? Amire kellene: cirka egy hónapon belül jön a Kispondró, kellene valami cucc, amivel fürdetésnél - hideg nyári napokon - be tudunk kicsit fűteni a fürdőben/ahol éppen van a kölök. Jelenleg egy vízteres kandallóra van rákötve a radiátoros fűtés, amit jövőre tervezünk átépíteni - most vettük a házat - szóval az nem megy, hogy csavarjuk egy kicsit fel a termosztátot, és lőn meleg.
Van valami messziről kerülendő márka/típus/bolt, vagy nem nagyon lehet melléfogni?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#44795) peppe79 válasza Novics (#44794) üzenetére


peppe79
senior tag

Mi is a pici miatt használjuk. Mindenképp egy klasszikus, ventilátoros hősugárzót vegyél, ami relatív gyorsan "átforgatja" a meleg levegőt a helyiségben. Túl nagy összeget nem érdemes rászánni, ha tönkremegy, egyszerűbb inkább lecserélni.
Én két ilyen oszcilláló, termosztátos, kerámiabetétes hősugárzót vettem anno, még akciósan. Nem nagy pukkanás, ugyanúgy egyszerű műanyag háza van, de legalább a rácsa fém.
Ugyanez kapható más márkanevek alatt is, olcsóbban:
oszcilláló, és fix változatban
Mi csak azért válaszottuk anno az obisat, mert ha jótállási időn belül elromlik, akkor rögtön visszaadják az árát, vagy cserélik (mivel nincs szervize).
3-5 perccel fürdés előtt elég bekapcsolni. A kisszobában pedig, amíg fürdetjük a picit, addig megy a másik. Van az alján egy kis biztonsági kapcsoló, így ha netán elborulna, akkor rögtön kikapcsol. Meg van benne túlhevülés elleni védelem is, de ettől függetlenül nem tanácsos magára hagyni, a biztonság az első. Kikapcsolás előtt érdemes hidegen járatni 1-2 percig, hogy visszahűljön a kerámiabetét/fűtőszál. De ez minden ilyen hasonló eszközre (hőlégfúvó, hajszárító stb) igaz. A ventilátor persze ettől függetlenül még bekrepálhat idő előtt. A miénk kb. 4-5 éves, szerencsére eddig nem volt velük semmi gond. De napi szinten csak egy éve használjuk, amióta megszületett a pici.

[ Szerkesztve ]

(#44796) Napfénysüti

Léghűtőből van valami ajánlott mondjuk ilyen max 35.000 Ft-ig?

Més que un club!

(#44797) Novics válasza peppe79 (#44795) üzenetére


Novics
senior tag

:R

Megnézem majd a helyi OBI-ban, hátha még lehet kapni. A szezonja mondjuk nem most van, de amilyen időjárás volt májusban...

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#44798) BB9000 válasza Novics (#44797) üzenetére


BB9000
senior tag

A fürdőszobába inkább egy falra szerelhető elektromos fűtőtestet javaslok. Pl, egy ilyet: Link
Fő a biztonság.
A gyerek miatt én is ilyet szereltem fel a fürdőbe. A legkisebb fokozatát használjuk csak, ami 500W. Az áramot a falon lévő lámpából hoztam át. Ha lekapcsolom a lámpát akkor ez is lekapcsol. Van neki saját zsinóros kapcsolója is. Kb 10-15 percet megy naponta a fürdetésnél. A fürdőszobában 26-28 fok közt kell lenni olyankor. Se alacsonyabb, se magasabb hőmérséklet nem jó a kölöknek.

[ Szerkesztve ]

(#44799) BB9000 válasza Novics (#44797) üzenetére


BB9000
senior tag

A talpon álló és forgó hősugárzók szobai használatra vannak kitalálva. Vizes helyiségekben veszélyesek lehetnek. Ha a földre teszed, akkor lefröcsköli a gyerek. Ha a mosógépre teszed, akkor a zsinórjánál fogva beránthatja a kádba, ami szintén nem egészséges.
A fali melegítőt felfúrod 2 méternél magasabbra és ott nem lehet túl nagy baja. Még így is előfordulhat, hogy víz éri és elromlik idő előtt, mert a gyerekek szeretnek pancsolni. Az áramütés veszélye viszont sokkal kisebb, mint az álló hősugárzó használatakor.

(#44800) peppe79 válasza BB9000 (#44799) üzenetére


peppe79
senior tag

Tény, hogy a fali biztonságosabb, fix helyen van, és nincs semmi az útjában. Viszont ezek a ventilátoros hősugárzók gyorsabban átforgatják a levegőt egy kis helyiségben. Mire elkészül a fürdővíz, és vinném a gyereket fürdeni, már kapcsolhatom is ki. Ha véletlen lerántom, vagy elborul, akkor nem történik semmi, mert rögtön kikapcsol (a talpán van egy biztonsági kapcsoló). Arra kell csak figyelni, hogy a közelében ne legyen semmi éghető, és ne érje víz. Nálunk a mosógép feletti tárolószekrényre kerül, ha épp használatban van.
Gondolom, a kérdező azért keres hordozható változatot, mert akkor a szobában is tudja használni, ahol a pelenkázó van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.