Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45251) Piftuka válasza pjen (#45248) üzenetére


Piftuka
veterán

"Egy telefon lehet szórakoztató ipari termékjól érzed magad használat közben,egy porszívó soha"

Nézőpont és egyéni preferencia kérdése...

Az tény, hogy a takarítás nem szórakozás; de muszáj elvégezni, ha a környezetére igényes az ember.

Én viszont a telefont mindig is szigorúan funkcionális eszköznek tekintettem.

Három dologra használom: nagy ritkán telefonálok vele, minden "szökőévben" küldök egy SMS-t, és a naptárába elmentem a soron következő hajvágásom időpontját. :)

Örülök, ha nem kell használnom a telefonomat. A "mobil korszak" előtt is kiválóan megvoltam nélküle. És most is.

A szórakozást pedig megoldom számos más formában; a családokkal, barátokkal, a számos hobbim révén. ;)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#45252) pjen válasza Piftuka (#45251) üzenetére


pjen
félisten

Engem érdekel a teló.Melóhelyen tudok rajta Tv t nézni,zenét halgatni.Használom mint navi.Fényképezek filmezek .Ezek közül a porszívóval melyiket lehet?

(#45253) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,

Van egy ilyesmi Samsung mosógépem, kb három éves, a hosszú programra ma 2 óra 40et írt ki amikor elindítottam, aztán kb három és fél óráig mosott és amikor már csak kilenc perc volt hátra nem ment lejjebb onnantól, úgy tűnt,hogy nem tudja a centrifugát a megfelelő fordulatra bepörgetni.

Járt már így vki?

Köszi :R

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#45254) Met válasza Cece04 (#45253) üzenetére


Met
nagyúr

úgy tűnt,hogy nem tudja a centrifugát a megfelelő fordulatra bepörgetni.
Én igen, egy nagy ágytakaróval és egy kabáttal.
Utóbbinál az volt a megoldás hogy mellétettünk két törülközőt, így már ki tudta centrizni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45255) Degeczi válasza Cece04 (#45253) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azért nem "tudja" fölpörgetni, mert érzki a kieegyensúlyozatlanságot. Vagy valóban a töltet miatt, vagy mert a lengéscsillapítók elfáradtak. Ha esetleg utóbbi (bár pár évesnél még nem illene, de elképzelhető) az sem vészes, házilag is cserélhető.

(#45256) Cece04


Cece04
tag

Köszi a válaszokat. :) Lehet a kiegyensúlyozatlanság az ok, lehet,hogy lepedőbe belement a többi ruha ,aztán azért. De majd megpróbálom este mást kimosni.

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#45257) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy a végét járja a tizenéves DeLonghi automata kávégépem. Nagyjából 150 ezer forintig van ajánlható automata kávégép? Régebben mondta szervizes, hogy a Philips kerülendő. Ez mennyire igaz jelenleg? Illetve az ebben az árban levő DeLonghi gépek mennyire megbízhatóak?

(#45258) headhunter


headhunter
addikt

Defrost Timer "beállítást", próbálta már valaki? [link], [link]

Hűtő rendesen hűt csak leállás után később kapcsol vissza, belső hőmérséklet megemelkedik a hűtő és fagyasztó részen is...

Nálam a "balra fordítás" nem működik. :F

Napi 24 órából a mostani kánikulában, átlag mennyi ideig hűt egy NO Frost hűtő? (25-27˚C lakáson belül)

(#45259) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!
Sharp mosogatógép mennyire ajánlott? Azt néztem, hogy belülről szakasztott Bosch, csak egy-két dolog máshol helyezkedik el.
Köszi

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#45260) Konflikt válasza Sinkapeter (#45224) üzenetére


Konflikt
addikt

szia, koszi a valaszt

Négy év "teljeskörű garanciát" adtak hozzá, a három év alatt háromszor volt kint a szerelő egyéb problémák miatt, plusz egy évesen hólyagosodott a teteje.
ugyanez. 4 ev gari, mar voltak kint 2x mert hibat dobalt, mostmeg a rozsda a fedelnel, de a mosogep fedelhez kozeli reszenel is, nem csak a fedelen.

Külön írásban kellett bejelenteni, mert szerintük nem garanciális hiba, meg egyébként is rosszul használom az ajtaját.
ugyanez, szinten hulyenek neznek hogy nem jol hasznalom (mintha bakker OKJ mosogepuzemeltetoi nelkul hozza sem lehetne nyulni). haho, a dobot meg lehet csinalni rozsdamentesre, a fedel fem reszeit mar nem?

Felajánlották, hogy méltányosságból az alkatrészt állják, a kiszállási díjat kellett nekem.
nekem eddig semmi, az elso koros lepattintason vagyok tul, de most a valaszban szetszedtem minden mondatot.

Akkor visszaírtam, hogy a helyzet gyors megoldása miatt ebbe beleegyezek, de nem fogadom el, hogy nem garanciális hiba, főleg azért, mert a használati utasítás sehol sem tér ki az ajtóra.
pontosan.. az en hasznalati utasitasom sem emlit egy szot sem a fedelrol.

Másfél év után a csereajtó is elkezdett rohadni, plusz már a gép palástjának a teteje is. Leírtam, hogy most már nem tudják rám fogni a rossz használatot, mert úgy lett beállítva a mosógép, hogy a fürdőszobaszekrénytől nem is lehet kinyitni teljesen a tetejét. Egy hónap után csereutalványt kaptam.
akkor vegul happy end lett, ennek orulok. kivancsi leszek mit sikerul nekem vagy tovabb kell mennem fogyasztovedelemhez. mert nem fogom annyiban hagyni.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#45261) Konflikt válasza #94529552 (#45223) üzenetére


Konflikt
addikt

koszi az infokat. eleg baj az h a nyilvanvalo tervezesi hibat (tele a net vele) arra fogjak h "nem hasznalod jol"

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#45262) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok! Philips hajvágóhoz keresek ltöltőállomást. Egy Philips HC9450/15-ös hajvágó lenne a kiszemelt, de mivel gyárilag ehhez a típushoz nem adnak csak pl a Philips HC9450/20 és Philips HC9490/15-höz, tudnátok helyet ahol be tudnék szerezni ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#45263) pjen válasza nightzone (#45262) üzenetére


pjen
félisten

Orczy árúház?Esetleg Philips márka szervíz?Régen a Ráday u. ban árultak mindent,csak jó drágán.Most nem tudom hová költöztek.

(#45264) st6969 válasza nightzone (#45262) üzenetére


st6969
őstag

Egyre többet találkozom azzal, hogy rátesznek egy microUSB aljzatot, oszt' csókolom. Nekik is jobb, nem kell külön töltőt mellékelni. Nekem szimpatikus...

(#45265) szabog74


szabog74
aktív tag

Véleményetekre lennék kíváncsi. Lassan új, beépíthető sütőt kell vennem a régi Mora kombinált tűzhely helyett. Jelenleg 16A van a lakásban és a jelenlegi sütő plusz egy másik nagy gép és a szokásos fogyasztás simán elmegy egyszerre. Viszont az új sütőkre 3,5kW van írva. Ez szerintetek grillel együtt értendő? Mérte a sütés fogyasztását már valaki esetleg? Elmennek ezek 16A-rel? Villásdugós majdnem mind, ha jól látom, az pedig 16A fölé nem mehet. Jelenlegi sütőmet nem tudom hány kW, de gondolom nem egy.

Teljesítménybővítésre már kértem ajánlatot, de a kapcsolótábla cserét 200e feletti áron vállalták szabványosítás címen, miközben 10 éve csinálták újra a lakás villanyhálózatát óra cserével együtt. :F

(#45266) koxx válasza szabog74 (#45265) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kevés a 16A. Kérni kell 32A-re a bővítést, az áramszolgáltató 5-7e ft-ot kér, a viliszerelő meg kb 70-et az óra és a kapcsoló tábla közötti vezeték cseréjéért.

(#45267) blattida válasza szabog74 (#45265) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha csak a sütő lesz rajta, akkor elég a 16 A, a megadott 3500 W a grillel együtti maximum, ami a gyakorlatban igen ritkán fordul elő, de azt is bírná.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#45268) Degeczi válasza blattida (#45267) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha egyidejűleg nem megy a mosógép, mosogatógép, klíma, mikró, stb. Érdemes bővíteni, ha megoldható.

(#45269) blattida válasza Degeczi (#45268) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha az egész lakásban 16A a maximum, akkor már egy mosógép plusz mikro kevés, nem beszélve a hűtőről, porszívóról, amik nem is nagy fogyasztók. A 16A 3600Wh-t jelent, ami manapság klíma nélkül is nagyon könnyen összejön. Ha erről lenne szó, akkor a sütőcserétől függetlenül is bővíteni kellene.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#45270) Degeczi válasza blattida (#45269) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem ne is mondd, ezzel kínlódok (külterületen nemigen akar fejleszteni a DÉMÁSZ, és a 16 is inkább 13-14 a gyakorlatban, mert fölötte már nagyon esik a feszültség). Mindenesetre ha a villanybojler helyett gáz lesz, már jól elleszünk.

(#45271) nightzone válasza pjen (#45263) üzenetére


nightzone
aktív tag

Köszi, beszéltem velük. Hát tényleg nem túl olcsó, nekem bőven jó lenne egy használt is.

Ha a 9450/20-ast veszem 9450/15 helyett (amit philips shopban pl nem is árulnak mert ők nem hozták be m.o-ra), akkor meg még drágább lenne az egész, bár akkor tartót is kapnék hozzá de nekem az annyira nem szükséges.

Külföldi rendelés is érdekelne csak a töltődokkra vagy 9450/20-ra kompletten jó áron, mert bár a készüléket lehet itthon kapni csak túl sokba kerül.

(#45272) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv!

Létezhet olyan gombkombináció, vagy valami egyszerű mód (a "speaker" fizikai eltávolításán kívül) egy Whirlpool AMW 494/ix mikrohullámú sütőnél, hogy lenémítsam a készüléket? (ne jelezzen, ha kész a művelet) Keresővel sajnos nem jártam sikerrel.

A készüléken nincs keypad, tehát nem tudom alkalmazni a Youtube-os megoldást. (2-es gomb hosszan nyomva, stb.)

Köszi előre!

ennyi az egész kezelőfelület:

regisztrált: 2005-07-05

(#45273) BB9360 válasza BB9000 (#45203) üzenetére


BB9360
aktív tag

Hali!
És erről mi a vélemény az ajánlottal összehasonlítva?
Ugyan a másik drágábbnak van titulálva, de szerintem már kifutó típus.

(#45274) Tetsuo válasza djxp01 (#45272) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Én - más típusú mikróban - mechanikai módon oldottam meg az elnémítást: csípőfogóval. :)

(#45275) Magill válasza Piftuka (#45185) üzenetére


Magill
csendes tag

Üdv!

Mi pont kifogtuk ezt az akciót, 3 napig tartott csak. Vettünk egy ilyen hűtőt:
[link]
200k volt abból 60at levásárolhatunk. Reméljük megérte :D
Holnap fog megérkezni, kíváncsi leszek rá. Nem az első samsung hűtő a családban, már a 3. Persze azok csak 1-2 évesek. Szóval sokat még nem tudok mondani róluk, mint hogy működnek. :)
Nálunk egyébként a mikró, a sütő, a főzőlap, a tévék, a porszívó, a telefonok samsungok. Tönkre még egyik sem ment :D egyedül a 10 éves plazmatévé bohóckodik, de azt is samsungra cseréljük az fix. A porszívó nem egy nagy szám egyébként, de porzsák nélküli és már 3 éve teszi a dolgát, azt viszont miele-re cserélném majd.

A mi történetünk pedig ami miatt vásárlásra adtuk a fejünk egy Beko hűtő körül forog. Nagy is, no frost is jó a világítás benne, van bortartó, viszonylag jó az elrendezése is.[link] 3 éve van meg, de már nem tudunk tőle aludni a szobákban sem, olyan hangot ad ki... amúgy a gyártó honlapján 46db van megadva, ez már újkorában is több volt az fix:D... Felhívtunk egy győri szerelőt, az elhajtott minket hogy beko dolgokkal nem foglalkozik... és amúgy is ezt a hangot a gáz csinálja, mert túl szűk a keresztmetszete a csőnek amin áramlik. Rákerestem, hogy nah jó akkor van-e beko szervíz a környéken... Hát meglepő, de csak pesten van... Aztán párom annyira bepörgött tőle egyik éjszaka, hogy muszáj volt rendelni valamit. Hát amerikai konyhás lakásba ekkora hűtő fixen nem való :( vagy nem beko... :D
Ha érdekel valakit csak írjon:D

(#45276) proof88


proof88
addikt

Sziasztok,

gyors kérdés, inverter motoros mosógépnél a centrifugálás hangja is halkabb mint hagyományos szénkefés motorral, vagy csak a mosó / öblítő ciklus hangja?
Azért kérdezem, mert a megadott adatoknál az inverteres egyértelműen halkabb 51 dBA, szemben a hagyományos motorosoknál 57 dBA van megadva, de centrizésnél 75 dBA van megadva mint a hagyományos motorral szerelteknél, ez elbizonytalanított hogy megéri-e többet fizetnem az inverteresért?

Köszi,
Ádám

(#45277) djxp01 válasza Tetsuo (#45274) üzenetére


djxp01
senior tag

Úgy érzem, hogy itt is ez lesz sajnos...

regisztrált: 2005-07-05

(#45278) pjen válasza proof88 (#45276) üzenetére


pjen
félisten

Valószínű,hogy nem a hangja miatt fejlesztik az inverterest.Egyszerübb felépítés,üzembiztosabb,kevesebb kézi munka,kevesebb alkatrész.Szrerintem a centrizés hangjának nagy részét a dob suhogása adja.

(#45279) asdf_ válasza Magill (#45275) üzenetére


asdf_
veterán

Arra a hutore en is majdnem raugrottam, de nagyon hamar otthagytam a francba. Termekkereses kozben ket megallapitast tettem, a hutogyartok hulyek, a Samsung duplan ;)

Van egy KETMETERES huto, Erre ezek beleraknak harom polcot. Es nem lehet azt, hogy veszek bele/vagatok csiliardert meg egyet es berakom negyediknek, mert nem lehet. Nincs hova, mert nincs polctarto az oldalan. Ebbe a hutobe azt a harom uvegpolcot tudod berakni, ha az italtartot nem rakod ala, akkor ket felso polcot 5 centivel lejjebb is, es ennyi.
Szerintetetek normalis, hogy egy ekkora baszom hutoben mindossze harom polc van, es ugyan harmincliteres fazekakkal tenyleg tele lehet rakni roskadasig, de kajaval nem, mert nem fer el benne? Vagy en vagyok a hulye? ;)


(a melyhutot levagtam)

De a tobbi hutogyartot is kretennek gondolom, szigoruan ebben a ketmeteres verzioban gondolkodom, a cserelendo hutonknek negy uvegpolca van, amit nyolc (!) kulonbozo magassagba tehetek. Barmi amit eddig lattam, annak vege a 4 polc, 6 polctartonal (aminel a palacktartot is berakva olyan kozel van az alatta levo uvegpolchoz, hogy azonnal raknad lejjebb, mert kb. hasznalhatatlanna valik, de nem tudod, mert nem lehet). Komolyan, mintha aranybol lenne az par gramm muanyag, amibol a polctartot meg kene formalni... :U

/rant

(#45280) Csabroncka válasza asdf_ (#45279) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Liebherr 4313-21 (A+++)

vagy 4313-20 (A++) (ez most lég jó árban van a médiában)

4 üvegpolc, plusz italtartó, ráadásul azt hiszem mint az enyémben a legfelső felezett üveg

proof88: az egész halkabb, de igazából mégse annyira ;] a süvítő turbina hang nincsen, de minden más ami a normálnál az igen. Mosás közben viszont tényleg extrém halk.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#45281) Magill válasza asdf_ (#45279) üzenetére


Magill
csendes tag

Hát nekem is kicsit konyul a szám, legalább azt a fránya bor tartót tettek volna bele annak van hely... vagyis ebben a változatban nincs és nagyon sajnálom, de eladtuk a lelkünk az ajándekkartyaért :D...(meg a kialvatlanság gyors döntésre sarkall) De reménykedem, hogy pár év múlva találok hozzá legalább bor tartót.

Ha már csendesebb mint ami most van nekünk biztosan megérte. Amúgy 250ért van a media marktban egy alacsonyabb de szélesebb samsung amit élőben is megcsodáltam, azon minden ki van tálalva:) jégkockatartónak meg mindennek van helye. Szerintem csak direkt sz**** rá, ami kicsit szomorú. Egyébként valahol olvastam, hogy magyarországra csak a csumpibb fajtákat hozza be a samsung, nem tudom ebbol mi igaz.
Majd beszámolok hogyan szuperál.

(#45282) BBéci válasza Magill (#45281) üzenetére


BBéci
titán

Hangszigeteld a hálószoba ajtaját és/vagy használj füldugót. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45283) asdf_ válasza Csabroncka (#45280) üzenetére


asdf_
veterán

A kereten is tul van mindketto, meg nem is ketmeteres (a 209 L hutoter keves, 240 felettiben gondolkodom) (es ez -ki hogyan szamolja, nalam- harompolcos, doboz feletti also az foldszint :D )

(#45284) Degeczi válasza Magill (#45281) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Univerzális bortartót lőhetsz pl. Aliról is.

(#45285) #40553216 válasza asdf_ (#45279) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem van hely, így vettem egy 400 literes, fagyasztó nélküli hűtőt és egy 300 literes fagyasztóládát. 5 szint+italtartó. :DDD És 15 hely a polcok elhelyezéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#45286) szabog74 válasza koxx (#45266) üzenetére


szabog74
aktív tag

köszi a válaszokat. Felhívtam pár villanyszerelőt, 150-300e Ft közé mondták az árakat attól függően, hogy kér-e tervet a szolgáltató. Helyszínen kb. 1 napig dolgoznak, a többi a papírmunka. Lassan ez is olyan lesz, mint a gázosok vagy a kéményseprők... :(((

(#45287) st6969 válasza szabog74 (#45286) üzenetére


st6969
őstag

Kicsit furcsállom ezt így. Én pár éve kerültem ilyen helyzetbe, akkor a bővítés 32A-ig ingyenes volt. Lehet, hogy ez változott. Viszont mivel vezetéket kellett cserélni a kismegszakító és a kapcsolótábla között, így plombát kellett bontani és zárni. Ennek a díja 2x14eFt. Ezen kívül van még a villanyszerelő díja, amit elkér azért, hogy behúzza a vezetéket a kismegszakító és a kapcsolótábla közé, ami pár ezer Ft. (kivéve, ha ez a szakasz extrém hosszú vagy kínlódós) , de sokszor a szolgáltató is megcsinálja, ha jó fej szerelők jönnek ki.
Szerintem első körben közvetlenül a szolgáltatódnál érdeklődj, hogy hogy is van ez felétek.

(#45288) #40553216 válasza szabog74 (#45286) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mindig is olyan volt. Én a ’90-es évek elején akartam volna villanyt szereltetni, és eléggé elcsodálkoztam, mikor négyzetméter árat mondott a szerelő.

(#45289) koxx válasza szabog74 (#45286) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

300k? :Y az mondjuk elég erős.

(#45290) szabog74 válasza st6969 (#45287) üzenetére


szabog74
aktív tag

Azt mondták, hogy megváltozott a szabályozás és szabványosítást kell a mérőhelyen csinálni (új dobozok, tábla, stb.), ezért ennyi az ára. 2 éve csináltattunk a nyaralóban hasonló bővítést, ott az EON a saját vackait cserélte és új földkábelt húzott be, nekünk csak kismegszakító csere volt, így került 70e-be. Ezért írtam, hogy lassan olyanok az áramszolgáltatók is, mint a gázosok.

(#45291) pjen válasza szabog74 (#45286) üzenetére


pjen
félisten

Menj be a szolgáltatóhoz,mert szerintem úgy is regisztrált villanyszerelő kell.Esetleg adnak sokkal normálisabb ajánlatot.Nekem 150K bruttóért plombát bontottak a régi fa szekrénybe beélítettek egy 45x60 as henshel szekrényt +12 modulos henshel elosztót,beszerelték a normál órát.Ki álltak a két tarifás mérőórához,feltettek 3 kismegszakítót+ 1 három fázisú Fi relét. Másfél óra meló két embernek.A szolg hozta az órát,nem kellett fizetni.

(#45292) qqzs


qqzs
őstag

Bosch hoszivattyus szaritok kozott keresgelek par kerdes felmerult:
1. Ugy latom egy program van mindegyiknel ami a max 8 vagy 9kg szarritast intezi es a tobbi max 3kg. Mivel mindent szenzitiven szeretnenk szaritani ezek elvesztik ertelmuket ha jol gondolom? es ha 3kg szaritunk akkor allanduan szet kell szedni majd a 8kg mosogepben mosott cuccokat ket reszbe?
2. egyikben van goztechnologia ami nem szarit hanem ruhakat frissit fel. Van oltonyre meg sportruhara meg ingekre. Ez mire jo?
3. A legdragabb a leghalkabb 62dB m a tobbi 65dB ez szamit valamit? mert mast nem lattam kulonbseget a legdragabb es a tobbi kozt. ugy igazabol alig lato kulonbseget a 8as sorozat 5 modelje kozott 8-9kg, wifi, meg a "szupercsendes" -3 db
4. Itt olvastam ha jol emlekszem 5 ev garanciarol aboschra de nem talalok errol sehol infot

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#45293) Gömbike válasza szabog74 (#45286) üzenetére


Gömbike
senior tag

Idén cserélték le a 25 Amperes bekötést 32 Amperesre.

Szerződést kötöttem egy Démász partnerrel, aki elküldte a szükséges nyomtatványokat. Kitöltve visszaküldtem neki.

Majd a Démász küldött egy szerződést, azt aláírva visszapostáztam. Kaptam tőlük egy 12 ezres csekket. Befizettem, az valami helyszíni felmérés díja lehetett, bár démászos emberrel nem találkoztam.

A kivitelező az oszloptól a dobozban lévő óráig kicserélte a vezetéket és a tartóoszlopot a tetőn, kialakította a H tarifához szükséges beállást, feltette a H tarifához a biztosíték táblát. Ezért kért el 40 ezer pénzt.

Az igaz, hogy 9 hónap telt el közben..........

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#45294) BB9000 válasza qqzs (#45292) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem is Bosch hőszipkás szárítógépem van. A Bosch-ok jók! A 8 kg, a 9kg és a 10 kg a marketingesek találmánya. Mindegyiknek 112 literes a dobja, tehát pontosan ugyanannyi ruha fér bele minden ma kapható Bosch szárítógépbe, függetlenül attól, hogy milyen töltetsúly van ráírva. Egyébként a 8 kilós mosógépbe se teszel a gyakorlatban 8 kiló ruhát. A gyakorlatban pont 3 kiló vegyes színes fér bele.
Mindent szelektíven szárítani nem látom értelmét. A szárításkor arra figyelj, hogy ami nagyon kényes, vagy amiben van gumi, vagy aminek az anyaga tartalmaz gumit is, azt ne tedd bele a gépbe. A többi mehet egyben. /szerintem/
A gőztechnológia és a WiFi szükségességét egy szárítógépben nem tudom értelmezni. Az enyémben nincs. Nekem nem hiányzik. Ha lenne, akkor se venném hasznát egyiknek se.
Mivel jobbak a drágább gépek?
A drágább Bosch gépekben van öntisztító kondenzátor. Ez jó is meg rossz is egyben. Öntisztító, tehát elméletben nem kell tisztítani, ez jó része, de a gyakorlatban ezek is elkoszolódnak, eltömődnek és a valóság az, hogy ezeket a gépeket is időnként ki kell takarítani. Nyilván jóval ritkábban, mint azokat, amelyikben nincs öntisztítás.
5 év garancia
A Bosch rendszeresen promóciókkal népszerűsíti a termékeit. A Bosch aktuális promóciói itt érhetőek el: Link. Jelenleg a szárítógépekre nincs promóció. Lehet, hogy a második félévben lesz. Érdemes pár napot várni a beszerzéssel.

(#45295) BB9000 válasza BB9000 (#45294) üzenetére


BB9000
senior tag

Én 5 évre kiterjesztett garancia promócióban vettem a szárítógépet 2018 szeptemberében. A Bosch honlapján rögtön regisztráltam is a vásárlást. A Mall.hu volt olyan "kedves" és 2019 március 26.-án küldte ki a számlát és az aznapi dátum szerepelt rajta. Akkor viszont már rég lejárt a promóció. Szerencsére a Bosch ügyfélszolgálat megértő volt és beregisztrálta a hibás számla alapján az 5 év garanciát a gépemre az eredeti vásárlás dátumától számítva.

(#45296) Magill válasza BBéci (#45282) üzenetére


Magill
csendes tag

:D persze új lakást ne vegyünk egy hűtő miatt?:DDD sajnos 66m2-be nem fért be egy spájz :D
Amúgy köszönöm az italtartós ötletet, szerezni fogok egyet.
A hűtő már itt van, de nem szabad bekapcsolni, így várunk. Az ajandékkártyát meg szegény futárokon kerestem aztán mikor felhívtam a media marktot mondták hogy majd emailben küldik 5 napon belül. Nem emlékszem, hogy erre vonatkozóan bármilyen infót is láttam volna a vásárlás előtt.

(#45297) pjen válasza Magill (#45296) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem szabad bekapcsolni?

(#45298) Janou válasza pjen (#45297) üzenetére


Janou
őstag

Lehet a gáz miatt.

(#45299) pjen válasza Janou (#45298) üzenetére


pjen
félisten

Milyen gáz?Gázömlés van?,akkor a villanyt se kapcsolják fel!

(#45300) Piftuka válasza pjen (#45252) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem tudom.

Én a munkahelyemen dolgozom.

"Aquila non captat muscas."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.