Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) asdf_ válasza Siriusb (#44828) üzenetére


asdf_
veterán

Imho nincs mit kiszellőztetni. Ha elzárod a gázt, utána nyomásmentesítesz (pl. gáztűzhelyét meggyújtod, aztán megvárod, míg leég a láng), onnantól a csőben nyomás nélküli gáz van. És csak gáz, levegő nincs, anélkül meg nem gyúlik a gáz. Persze elképzelhető, hogy a sikítógép olyan szelet csapott, hogy épp bevitt egy kicsit a csőbe, aztán meglett az elegy, és lett egy kis láng, de azért mondom, hogy ilyenbe csak az kezdjen, aki tudja mit csinál, aki életében nem csinált semmi hasonlót, az ne nyúlkáljon hozzá, környékére se menjen a gázcsőnek, mert csak magára robbantja a házat.

Kiderülni meg csak friss építés+ellenőrzés esetén tud, egy 40-60 éves házban az atyaúristen se tudja, hogy merre megy a gázcső, nemhogy a gázművek.

(#44852) prozodus válasza LógaGéza (#44820) üzenetére


prozodus
őstag

Én hozzá nem nyúltam volna, a szerelő vágta le a felesleget és dugózta le. Engedély ehhez nem kellett.

De ha smire nem használsz gázt, akkor le lehet vetetni az órát, de legalábbis leszerelés nélküli szüneteltetést kérni, h ne fizesd az alapdíjat feleslegesen.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#44853) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Az elromlott főzőlap miatt volt ma kint egy szerelő. Dolgozott rajta valamit, ezután bekapcsolt, majd 1 perc után ugyanúgy pukkant egyet és lecsapta a biztosítékot.

Napközben jött, feleségem volt otthon, annyit mondott a szerelő, hogy 0 kimaradás van, illetve, hogy szerinte a 0 meg van szakítva egy automatával. (Legalábbis ezt tolmácsolta a feleségem.) Ez mit jelenthet?

(El akarta vinni a főzőlapot, de annyira nem volt szimpatikus az illető, úgyhogy inkább mással próbálunk szerencsét, holnap el is tudom vinni valahova.)

(#44854) BBéci válasza Lauda (#44842) üzenetére


BBéci
titán

Volt Tefal vasalóm, méghozzá csúcsmodell, de soha többet. Bosch-ra cseréltem, miután anyósomnak vettünk egyet ajándékba és maximálisan elégedett volt vele. Eggyel a csúcsmodell alatti, nem volt olcsó, de minden forintját megérte. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44855) vscotina


vscotina
aktív tag

Szervusztok!

45 cm-es mosogatógépet szeretnék berakni IKEA-s szekrénybe... Milyen alkatrészek szükségesek hozzá. Hallottam valami csúszózsanérról... Az Ikea honlapján csak félig beépíthető géphez valót találok... Nem tudom, hogy akkor pontosan milyen kell. Az 45 cm-es ajtó és a gép összekötéshez is más kell, és az emeléshez is?
A mosogató gépem teljesen beépíthető AEG változat.
Mindennnemű segítséget, tanácsot örömmel fogadok aki már túl van ezen a procedúrán.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#44856) LógaGéza válasza vscotina (#44855) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Pontos típust tudsz mondani? Az is lehet hogy semmi extra nem kell, mert az AEG/Elux (meg talán a Bosch és Gorenje) egyes modelljeibe már belerakja az ajtóemelő mechanikát gyárilag, de ennek csak pontos típusszám alapján lehet utánanézni.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44857) Lauda válasza BBéci (#44854) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi szépen az ötletet! ;) :R

(#44858) szabog74 válasza vscotina (#44855) üzenetére


szabog74
aktív tag

(#44859) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Panel lakásunkban a fürdőszoba plafon penészedik, és a festék is felhólyagosodik, leválik. Hiába fürdünk nyitott ajtó mellett, és hiába szellőztetünk nagyon sokat. Van sima szellőzőnyílás a falon, de természetes szellőzés ezen keresztül lényegében nincs.
Emiatt szeretnék venni egy páramentesítőt. Tudtok ajánlani egy jó készüléket? A fürdő mérete nem nagy, 1,5 x 1,5 m.
Köszönöm!

(#44860) Dluinet válasza nandow (#44859) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Aldi vagy Lidl
Ha nincs is az újságban, akkor is szokott lenni, meg kell kérni, hogy a hozzád közel lévő boltba hozassanak egyet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44861) #40553216 válasza nandow (#44859) üzenetére


#40553216
törölt tag

Laknak felettetek? Mert lehet, onnan szivárog egy kis szennyvíz.

(#44862) pjen válasza nandow (#44859) üzenetére


pjen
félisten

Elyő kőrben abba a fali szellőzőbe tennék egy ventit.Megpróbálnám folyamatosan járatni.

(#44863) nandow válasza #40553216 (#44861) üzenetére


nandow
aktív tag

Igen laknak felettünk. Kétszer picit be is áztattak minket, de annak van nyoma, rozsdás folyást lehet olyankor látni.
Ez meg teljesen más, simán nedves lesz a plafon, megjelenik a penész, és pereg, leválik a festék.

(#44862) pjen
3 éve újítottuk fel teljesen a lakást, akkor gondolkoztam, hogy kellene. Csak a hülye fejemmel megkérdeztem a közös képviselőt, hogy fürdőben lehet-e a közös szellőzőbe venti, ugyanígy a konyhában lehet-e a közös szellőzőbe páraelszívót kötni. Mindkettőre kategorikusan nem volt a válasza, tűzvédelmi okok miatt. Valamennyire szeretem betartani a szabályokat, így nem csináltuk meg egyiket sem, ez lett az eredménye...
Most így utólag már nem is lenne olyan egyszerű betenni egy ventilátort, áramot odavinni stb.
Ezért is gondolkoztam egy páramentesítőben.

(#44860) Dluinet
Köszönöm a tippet!

Mindenki másnak:
Visszaolvasva picit, még a Trotec márkát láttam. Esetleg egy olyan?
Ahogy látom, ezeket általában fix 40, 50, 60% páratartalomra lehet beállítani. Van olyan, amit köztes értékre is be lehet állítani? Illetve olyan, amit 40%-nál kisebb értékre is? Nem tudom, hogy pl 40%-nál megszűnne-e a dolog...

(#44864) Fandango válasza BBéci (#44854) üzenetére


Fandango
veterán

Kicsit kifejtenéd ezt a soha többet Tefal vasaló részt, hogy miért?

(#44865) pjen válasza nandow (#44863) üzenetére


pjen
félisten

Én nem is az elszívóba,hanem mondjuk az ablakba gondoltam,ha van.

(#44867) sepsi0 válasza Fandango (#44864) üzenetére


sepsi0
őstag

Én sem vennék többet Tefal vasalót.
Pedig nagyon sok Tefal termékünk van.
Van egy nagyon régi Tefal vasalónk, az működik rendben. Vettünk anno egy jobbat, amivel a régit felcseréltük. 3 évet bírta, desztvízzel használjuk mindet, feleségem nem vasal egyfolytában. Ezután megvettem a legfullosabb Tefal vasalót. 2 év használat után a feleségem elővette, bekapcsolta, durrant egyet és meghalt, gari 2 év volt. Valami fehér por jött a lyukakból, vízkő nem lehetett....
A régi 10 éves azóta is megy. Most a Philipseket nézegettük a webshopos akcióban, de végül nem vettünk, lehet bepróbálunk egy ilyen Boscht.
Ez a saját tapasztalatom. Pedig a konyhában majdnem minden Tefal... Régenmindenjobbvolt :D

Viszont jut eszembe...
Olvasgattam itt, hogy keresgélnek indukciós főzőlapot. Nekünk Zanussi van lap + sütő 15 évesek, napi használatban vannak, nem a legdrágábbak voltak. Tökéletesen működnek, pedig már többször felmerült a csere, majd ha elromlanak.

[ Szerkesztve ]

(#44868) peppe79 válasza sepsi0 (#44867) üzenetére


peppe79
senior tag

Nálunk a Szarvasi vasaló az igazi túlélő. :) Néha előveszem még, ha például olyan helyen kell élfóliázni, ahol a hőlégfúvó nem fér el rendesen.

(#44869) asdf_ válasza nandow (#44859) üzenetére


asdf_
veterán

Van sima szellőzőnyílás a falon, de természetes szellőzés ezen keresztül lényegében nincs

A tetőn ennek egy elszívóban kéne végződnie, amit karbantartás hiánya/spórolás miatt szeretnek nem járatni.

De amúgy ha fürdés kivételével mindig nyitva van az ajtó, akkor nem szabadna ott ilyennek történnie, első körben egy páratartalmat mérnék ott fürdés előtt.

(#44870) vscotina válasza LógaGéza (#44856) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia

AEG FSE 83400P a gép
Köszönöm ezt a cikket már olvastam. Az Ikeában mindenáron le akarnak beszélni, hogy saját gépünk legyen, és a MEDELSTOR-t válasszuk! Merthogy a többire nincs beszerelési kompatibilitás tökéletesen.

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#44871) LógaGéza válasza vscotina (#44870) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ebbe már van ajtóemelő, szóval csak egy ilyen fog kelleni még, ha sima fiókelőlapokból akarod összerakni, vagy ez se, ha egy ajtót akarsz rárakni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44872) qqzs válasza farkas-j (#44827) üzenetére


qqzs
őstag

Beepitett whirlpool gepekre 4 ev garancia van alapbol

Eladó: GTS450

(#44874) vscotina válasza LógaGéza (#44871) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia

Fiók előlapból nem tudom összerakni, mert nincs 45 cm széles fiók, valamint a fiók előlap mintás, és elég csúnya lenne elvágni. Emiatt kénytelen voltam a teljes beépíthető gépet választani..

[link]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#44875) Teaway válasza Fandango (#44873) üzenetére


Teaway
veterán

Még finomítani kell a szövegen, mert mosógépet is ír :)

Nincs itthon csokid??

(#44876) #40553216 válasza nandow (#44863) üzenetére


#40553216
törölt tag

Fenntartom a véleményemet, mivel nem azt írtad, minden csurom víz és emellett a plafon még penészedik is. Nekünk a fürdőszobai csaptelep csepegett, elvileg a fuga és a fal-padló találkozásába tolt sziloplaszt meg kellett volna, hogy akadályozza a fal vizesedését. De nem tette. Egyszer valami miatt elhúztam a falszomszéd hálószobában a pont ott álló ágyat. A látvány sokkolt: fél méter magas, méter széles vastag penészfolt a láthatóan nedves falon. Mert a sziloplaszt mégsem zárt (szokásos dilettáns gányolás a 2000-es évekből, amikor mindenki dolgozott az építőiparban, csak szakember nem).

(#44877) pjen válasza #40553216 (#44876) üzenetére


pjen
félisten

Ha akkor nem volt szakember,mit mondjunk most?Mikor a padlopon és a gipsz karton lett a meghatározó.A "kőműves"nem tud vakolni és szintben betonozni.

(#44878) BBéci válasza Fandango (#44864) üzenetére


BBéci
titán

Sepsi0 leírta a lényeget, plusz elkezdett kopni a talpáról a bevonat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44880) Fandango válasza BBéci (#44878) üzenetére


Fandango
veterán

Ezek után kíváncsi vagyok a miénknek lesz e ilyen baja.

(#44881) Danex


Danex
addikt

Üdv, electrolux, aeg mosogatógépekhez van valahol termékkód leirás, hogy mi mit jelent?

Sokat segitene, ha nem kéne egyesével kiválasztani és nagyitóval nézni mi a különbség :U

Van bevált tipus 9-12 teritékes beépithető kivitelben? 100-130körül agyalok + kiterjesztett garancia (ha nem kell a szerelőt is fizetni érte évente mint a klimánál)

Hűtőből ezt néztem: Electrolux EN3453MOX - 125eFt

köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#44882) nandow válasza asdf_ (#44869) üzenetére


nandow
aktív tag

Igen, van a tetőn elszívó, amit - ahogy Te is írod - nem működtetnek...
Talán idén felújításra kerül, de ez még nem biztos.
Ma néztem páratartalmat, egész nap nyitva voltak az ablakok, így volt napközben és fürdés előtt 53-55%.

(#44876) tomtyi
Lehet igazad van, majd azért felmegyek a felettünk lévő lakóhoz.
De fürdés után pl a fali csempén is lecsapódik a pára, és megjelenik a víz. Ezért is gondolom, hogy inkább a párával, és a nem kiszellőzéssel van inkább a gond.

(#44883) pjen válasza nandow (#44882) üzenetére


pjen
félisten

Pára azért van,mert kevés a szellőzés.Fűrdés után rögtön nyissál ablakot,esetleg fűrdés közben is egy kicsit.

(#44884) Perillustris válasza Lauda (#44830) üzenetére


Perillustris
senior tag

Még 1-2 napig tart a szülinapi akció, én gyümölcscentrifugát rendeltem. :C

Perillustris

(#44885) andrasferenc válasza nandow (#44859) üzenetére


andrasferenc
tag

Én a Trotec márkát javasolnám. Igaz, drágább, mint az alkalmanként az Aldiban kapható páramentesítő. Sajnos az Aldis készülék zajos.
A páramentesítőt is, mint a lékkondicionálókat, karban kell tartani. Ennek van éves költsége a Trotec esetében kb. oda-vissza sállítással kb. 17 ezer Ft.
Trotec

[ Szerkesztve ]

(#44886) pjen válasza andrasferenc (#44885) üzenetére


pjen
félisten

A Trotec se kifejezetten csendes.

(#44887) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Sziasztok! Szerintetek a logón kívül lehet különbség a két gép között? [link] [link] Mert külsőre-belsőre tök ugyanúgy néz ki, ugyanazok a funkciók. Minőség? :F Mert csak a logóért nem adnék 15 ezerrel többet....Mondjuk az 5 év gari éppen megérheti, ha rendes gyártói.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#44888) peppe79 válasza andrasferenc (#44885) üzenetére


peppe79
senior tag

17 ezer??? Egy drágább, ipari kivitelnél még talán meg is éri, na de egy otthoni készüléknél... Nyaranta leszerelem a burkolatot, letakarom az érzékelőt, és légkondi tisztító spray-vel fertőtlenítem. A szűrőn megtapadt port meg havonta leporszívózom. Lassan 8 éve használjuk, gond nélkül működik.

(#44889) KilgoreTrout válasza andrasferenc (#44885) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

A Trotec bérgyárt vagy bérgyártat más cégeknek/cégekkel? Van pár készüék, ami más márkanevek alatt is elérhető. (pl. TTK40E - Nord Fancy)

[ Szerkesztve ]

(#44890) Lauda válasza Perillustris (#44884) üzenetére


Lauda
félisten

Melyiket érdemes belőle szerinted? :)

(#44891) andrasferenc válasza peppe79 (#44888) üzenetére


andrasferenc
tag

Biztosan magad is megtudnád csinálni a tisztítást, csak nem kapsz bele alkatrészt, ha valamit cserélni kell. A jótálást is el lehet veszíteni. Ahogy a hátulján belenéztem, ezt jobban szét kell szedni, mint egy házi légkondicionálót. Persze, kinek mi éri meg.

(#44892) andrasferenc válasza KilgoreTrout (#44889) üzenetére


andrasferenc
tag

Sajnos ezt nem tudom.

(#44893) andrasferenc válasza pjen (#44886) üzenetére


andrasferenc
tag

Csendesebb, mint az Aldis készülék.

(#44894) #40553216 válasza nandow (#44882) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az a baj, hogy ott nem fog látszódni. Sok évvel ezelőtt még Bp-en laktam, a felső szomszédtól nem szivárgott, hanem csöpögött a víz, de ők nem láttak semmit. Miért is láttak volna: kőpadló, a víz meg lefelé folyik. Akkor tudod majd biztosan, ha elmentek nyaralni, előtte legyilkolod a penészt, hazajöttetek, de akkor is penészes. Persze feltétel, hogy a felső szomszéd ne ugyanakkor nyaraljon. : :DDD

(#44887) Digitalpimp
A NEFF-re öt év a gyári gari. Már emiatt megéri.

[ Szerkesztve ]

(#44895) nandow válasza pjen (#44883) üzenetére


nandow
aktív tag

Rögtön kinyitjuk. Amikor én fürdök, akkor közben is nyitva van. Feleségem fázósabb, így hidegebb hónapokban amikor ő fürdik, nincs nyitva az ablak. De fürdés után ekkor is szellőztetünk.

(#44896) pjen válasza nandow (#44895) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg tennél bele egy ventit is?Tudom sokan kínlódnak ezzel,de hátha megoldás lenne.Például egy ventilátoros hősugárzót.

[ Szerkesztve ]

(#44897) fityere


fityere
senior tag

Sziasztok

Lenne egy ilyen hűtőm exquisit kgc 250/70-1.
Költözés előtt állok, és tudom buta kérdés, de lehet fektetve szállítani? Mert sajnos állítva nem tudom megoldani.

Segítséget előre is köszönöm.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#44898) 6030D


6030D
Ármester

Sziasztok!

Zanussi ZWQ6120 mosógépnél a dob aljában lévő szűrőn kívül hol lehet még másik szűrő?
[link]

A fali golyós kifolyó tiszta, a belső szűrő tiszta, a hátsó kivezetés nem bontható (szerintem). Minimális habos víz marad a gépben (a dob alatt), amit gondolom az okoz, hogy nem tudja kinyomni az összes vizet öblítés előtt. Valakinek valami ötlete?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#44899) farkas-j válasza fityere (#44897) üzenetére


farkas-j
őstag

A hűtőt nem szabad úgy szállítani, hogy a kompresszorból át tudjon folyni az olaj a hőcserélőbe. Van benne ugyan "olajleválasztó" de az nem 100%-os. Ha nagyon muszáj elfektetni, akkor úgy kell, hogy a kompresszor legyen a padlóhoz legközelebb oldalán és a hűtő tetejét mondjuk picit megemelve. Üzembe helyezés előtt célszerű egy napig meleg helyen kikapcsolt állapotban felállítva "pihentetni". Így jó eséllyel nem lesz baja.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#44900) fityere válasza farkas-j (#44899) üzenetére


fityere
senior tag

Nem vagyok ebben szakértő. Sajnos csak fektetve tudjuk szállítani. Én is aggódom hogy baja lesz.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.