Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) farkas-j válasza pjen (#45297) üzenetére


farkas-j
őstag

Egy tipp. Lehet, hogy eldöntve szállították, így illik várni a bekapcsolással.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45302) Degeczi válasza pjen (#45299) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha fektetve szállították, valóban érdemes a bekapcsolással egy napot, különben kenés nélkül maradhat a kompresszor.

(#45303) Piftuka válasza asdf_ (#45279) üzenetére


Piftuka
veterán

"Szerintetetek normalis, hogy egy ekkora baszom hutoben mindossze harom polc van, [..]"

Alapvetően egyetértek veled.

Bár a korrektség kedvéért jegyezzük meg, hogy az a "2 méter" valójában egy, hiszen a hűtő kb. felét a fagyasztó alkotja. (Én éppen ezért nem vettem ilyen alulfagyasztós gépet, legyen bármilyen modern is.)

Azért egy ekkorka térbe sokkal több polcot én sem tennék.

De az is tény, hogy vannak olyan típusok, amelyben variálható a polcok helye, és szerintem sem jelentene nagy kihívást az összeset így szerelni.

Én arra gondoltam még, hogy a modern légkeringetős hűtőgépekben még azért fix a polcok helye, mert a légbefúvók helye is az, és talán nem feltétlenül teljesülne a tökéletes, illetve a gyári terv szerinti a "360°-os légkeringetés", ha a felhasználó áthelyezné a polcokat.

(Sőt, továbbmegyek... talán éppen ezzel kerülik el a "de hát az én hűtőszekrényem nem is keringeti a levegőt" jellegű vásárlói panaszokat.)

"Aquila non captat muscas."

(#45304) pjen válasza Piftuka (#45300) üzenetére


pjen
félisten

Én is,de szerencsére autómata gépek,van mikor egy óráig sem csinálok semmit.Aztán öt perc nagyon kemény meló.

(#45305) pjen válasza Degeczi (#45302) üzenetére


pjen
félisten

Á,azért egy napot nem.1-2 óra alatt,főleg ilyen melegben helyre áll minden.Hűtőt amúgy sem szoktak fektetve szállítani.Az abszorciós hűtőknél volt a használatiban ilyen előírás.

[ Szerkesztve ]

(#45306) Piftuka válasza Magill (#45281) üzenetére


Piftuka
veterán

"Amúgy 250ért van a media marktban egy alacsonyabb de szélesebb samsung amit élőben is megcsodáltam, azon minden ki van tálalva"

Erre gondolsz? --> Samsung RT50K6335SL/EO

Ez bizony nagyon komoly darab. A legszimpatikusabb benne, a többfunkciós fagyasztótér, amelynek köszömhetően ez egy 500 literes normál hűtő is tud lenni. :K

Abba azért lehet pakolni bőven... :)

"Aquila non captat muscas."

(#45307) Janou válasza pjen (#45299) üzenetére


Janou
őstag

Ami a kompresszornál van, arra céloztam. :) Vagy nem tudom mi az pontosan. Mint előttem írták én is ezt a 24 órát hallottam, hogy addig nem kapcsoljuk be mert lehet el volt fektetve.

[ Szerkesztve ]

(#45308) pjen válasza Janou (#45307) üzenetére


pjen
félisten

Tényleg nem tudom honnan terjednek ezek a hiedelmek.Egyszer látnám már a hűtő kezelési utasításában,de még sosem láttam.

(#45309) headhunter válasza Piftuka (#45306) üzenetére


headhunter
addikt

Amerikai?
[link]

(#45310) Janou válasza pjen (#45308) üzenetére


Janou
őstag

Enyémnek a használati útmutatójában konkrétan benne van:

"Leszállítás után helyezze a készüléket függőleges helyzetbe és várjon legalább 3 órát, mielőtt bedugná a konnektorba."

(#45311) pjen válasza Janou (#45310) üzenetére


pjen
félisten

3 órát,de nem 24 et,és szerintem abban is van legalább 1 óra biztonsági tartalék.

[ Szerkesztve ]

(#45312) Janou válasza pjen (#45311) üzenetére


Janou
őstag

Ez jogos :R

(#45313) Dluinet válasza pjen (#45311) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szállítás állítva történik, ha oldalára döntik 30°-nál jobban, akkor 24 óra pihi

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45314) pjen válasza Dluinet (#45313) üzenetére


pjen
félisten

Ez le is van valahol írva?mondjuk nem véletlen van q dobozon a piktogram.Én mult héten vittem ki egy 240 literes elux hűtőt a teraszra.Ketten vittük egy darabon fektetve.Tavaly nyáron ugyanígy.Letettük,bedugtam és működik.Keresztlányom költözött negyedikről negyedikre,lift nincs,pici gyerek annál inkább.Ferdén hoztuk le a hűtőt,és vittük fel,már éjjel 1 volt.Felvittük,bedugtuk működött.OK,hogy valamennyit illik várni,de 24 órát csak az abszorcióssal.

(#45315) Dluinet válasza pjen (#45314) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem mindegy melyik oldalára döntöd, a motor olaja a dugattyúja elé folyhat, mivel az olaj összenyomhatatlan, ezért beindításkor a dugattyú azonnal deformálódik, jobb esetben örökre hangos lesz, rosszabb esetben, kuka a motor

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45316) Degeczi válasza pjen (#45314) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Könnyen lehet, h valóban elég pár óra. De ha épp mégsem (és ilyen tapasztalatokat is találni), csak egyszer romlik el a kompresszor. Mindenesetre miért fáj, ha a biztos ami biztos alapon többet várnak mások? Bajt semmi esetre nem okoznak vele, neked meg nem kötelező.

(#45317) pjen válasza Degeczi (#45316) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nem fáj,csak ebben a melegben 24 órát várni,ha nincs másik....

.

(#45318) fogtunder válasza pjen (#45317) üzenetére


fogtunder
nagyúr

várni 24 órát, vagy potenciálisan tönkrevágni egy akár többszázezres hűtőt, hát nem is tudom, melyiket választanám...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45319) pjen válasza fogtunder (#45318) üzenetére


pjen
félisten

Az elfektetve szállított hűtőszekrényt NEM SZABAD AZONNAL bekapcsolni. A legbiztosabb ha 24 órán át hagyjuk pihenni, hogy a kompresszorból esetlegesen a hűtőrendszerbe került olaj visszatérjen az eredeti helyére, bár ezt a kezelési utasításokban 2-4 órában jelölik.

A hűtőszekrények használati utasításai általánosságban igy informálnak minket:

"Az elektromos hálózatra való csatlakoztatás előtt a készülék legalább 2 órán át legyen nyugalmi helyzetben. Így csökkenthetjük a szállítás hűtőrendszerre gyakorolt hatása miatti helytelen működés esélyét."

Átnéztem pár hűtőszekrény használati útmutatót és nem találtam semmi nyomát annak, hogy TILOS lenne a hűtőt fektetve szállítani:

Whirpool hűtőszekrény használati útmutató
Saxon hűtőszekrény használati útmutató
Haier hűtőszekrény használati utasítás
Elektrolux hűtőszekrény használati utasítás

Ezt csak érdekességként másoltam be.Tényleg ahány cikk annyi vélemény. :)

(#45320) Dluinet válasza pjen (#45319) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A hűtőszekrények használati utasításaiban az is benne van, hogy tilos oldalára fektetni, állítva szállítás után kell 2-4 órát várni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#45321) pjen válasza Dluinet (#45320) üzenetére


pjen
félisten

Sok helyen írják hogy szabad fektetve szállítani és a doboz oldalán meg is van jelölve melyik oldalán fekhet.Pénteken megyek MM be,megnézem,van e ilyen jelölés.Új gépnél én is állítva szállításról tudok,és átlag 3 óra pihenés.Nekem a kétajtós Whirpoolt állítva hozták véglg a lakásba is..Egy órát pihent,már öt éve.Semmi baja.Viszont eluxot minden évben kétszer költöztetem fekve,igaz kb 3 métert fekszi,2 perc.Semmi baja. :)

(#45322) BBéci válasza Magill (#45296) üzenetére


BBéci
titán

Számodra egy ajtó hangszigetelése ugyanolyan kiadás és feladat, mint új lakásba költözni? :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45323) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Samsung RL33EBMS típusú NoFrostos hűtőszekrényről lenne szó. Olyan problémája van, hogy a fagyasztó alsó részén többcentis jég képződik egy idő után, az alsó fiókot ilyenkor nem is lehet betolni teljesen. Többször volt már kézileg leolvasztva emiatt, de egy idő után újra ilyen lesz. Tömítést ellenőriztem, látszólag nincs baja, csukott állapotban nem érzem, hogy szökne valahol a hideglevegő. A többi fiókon is van 1-2 helyen ráfagyott vízcsepp.
Nincs gyakran kinyitva, nincs hosszan nyitvahagyva, ezért tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a probléma. A jégkockakészítő tekerője sem használható, mert teljesen meg van fagyva.
(Garancia nincs, használtan vettük 1 éve)

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baja?
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#45324) szakalistvan válasza cadgers (#45323) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Valószínűleg van benne ventilátor,ha nem megy,az tud ilyen jelenséget okozni,illetve ha a kivezető nyílás el van tomodve.

(#45325) cadgers válasza szakalistvan (#45324) üzenetére


cadgers
aktív tag

Ventilátort hallani, ahogy fújja be a levegőt. A kivezetőnyílást nem találom

(#45326) szakalistvan válasza cadgers (#45325) üzenetére


szakalistvan
senior tag

A motor felett lévő műanyag tálca felett lesz az egyik vége,a másik vége valószínűleg el van burkolva belülről.

(#45327) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Helló!

Mobil klímát szeretnék, ami tud akár fűteni, párásítani, párátlanítani is.

Tudtok valami tutit javasolni?

(#45328) Gömbike válasza CoolBoy323 (#45327) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mobilklíma vakvágány.
Az igényeidre nem ezt találták ki.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#45329) CoolBoy323 válasza Gömbike (#45328) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Elég a hideg is nekem, ha azt tudja csak jól. Azt hittem allinone picit drágább, és jobban megéri. De most hogy nézegettem, fűtés pl nagyon ritka, így elengedem ezt az igényem.

(#45330) cadgers válasza szakalistvan (#45326) üzenetére


cadgers
aktív tag

Így néz ki. Hiányolom a vízgyűjtő tálcát, meg nem teljesen értem, hogy mi az a valami, ami be van tömve, mögötte meg van egy cső

(#45331) Magill válasza pjen (#45297) üzenetére


Magill
csendes tag

Mert le is írták a használati útmutatóban :D igaz csak 3 órát, a futár meg kb 12-őt mondott én vártam másnap reggelig. Mivel ott a másik így nekem mindegy volt.

(#45332) Magill válasza Piftuka (#45306) üzenetére


Magill
csendes tag

https://www.samsung.com/hu/refrigerators/bmf-rl4353rbasleo/
Én erre gondoltam, az üzletben megtalálható, a media markt honlapján sajnos nem találtam. Majd a következő ilyesmi lesz ha a mostani samsung beválik.

(#45333) pjen válasza Magill (#45331) üzenetére


pjen
félisten

Világos,a futár a szakember,ha cipész is volt még mult héten.A használatit felesleges betartani.Persze ártani nem ártottál vele.Ha volt másik rá is értél beüzemelni. :)

(#45334) Teaway válasza Magill (#45331) üzenetére


Teaway
veterán

Na, és rendben működik a hűtő?

Nincs itthon csokid??

(#45335) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Valaki meg tudja mondani mennyit fogyaszt egy modern mosogatógép? Nem éves fogyasztás, ha nem teljesítményfelvétel érdekel. :R

(#45336) pjen válasza WaterWawe (#45335) üzenetére


pjen
félisten

Az enyém 2 Kw ot mikor fűt.Mikor nem fűt,szinte semmit,100 W körül.

(#45337) asdf_ válasza WaterWawe (#45335) üzenetére


asdf_
veterán

Kb. 2 kW a fűtőszál, a szivattyú meg mondjuk max 0.05-0.1 kW, szóval 10A-es biztire kötheted, de az adattábla megmondja a tutit.

[ Szerkesztve ]

(#45338) Teaway válasza WaterWawe (#45335) üzenetére


Teaway
veterán

Energiafogyasztás: ECO program 50 °C–on: 0.7 - 0.9 kWh, azaz kb. 30 HUF

Nincs itthon csokid??

(#45339) BB9000 válasza WaterWawe (#45335) üzenetére


BB9000
senior tag

A mosogatógépek általában 10A -es áramfelvételre vannak méretezve. Max terhelésnél 2400 W-ot fogyaszt. Egy konkrét példa itt: Link

(#45340) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Köszönöm a segítséget! :R

(#45341) SirRasor


SirRasor
őstag

Csak kíváncsiságból:

Azt tudja valaki, hogy az új "design"-es hűtők oldalára, a burkolat alá tett radiátor hatásfoka mennyivel rosszabb, mintha a hátulján, szabadon lenne?
Ez az új trend, a mi pár éves hűtőnk is ilyen és elég meleg a műanyag oldala emiatt...és igazából sokkal jobban hűlne, ha a hátulján lenne.

Vagy van ennek más oka is? Csak a kinézet? Vagy mert mondjuk lusták az emberek portalanítani és akkor már erősen romlik a hatásfoka?

Make Love not war!

(#45342) Teaway válasza SirRasor (#45341) üzenetére


Teaway
veterán

A enyém elég régi, de nem a oldalában vagy a hátulján van a radiátor, hanem alul a motor mellett összehajtogatva, és egy venti hűti. Minden évben kihúzom és lemosom a rácsát.

Nincs itthon csokid??

(#45343) BB9000 válasza SirRasor (#45341) üzenetére


BB9000
senior tag

Szerintem a spórolás a fő oka annak, hogy a palást mögé rejtik a hűtőrácsot. Így se az nem látszik, ha nincs rendesen lefestve, se az ha rosszak a forrasztások,se az ha gány munka van mögötte. A hőleadás hatékonysága nyilvánvalóan nem elsődleges szempont ma már. Legyen olcsó és könnyen eladható. Ha tartós és könnyen javítható a hűtő az meg kifejezetten hátrányos, mert akkor sokáig nem vesznek másikat helyette.

(#45344) hcs57 válasza BB9000 (#45343) üzenetére


hcs57
őstag

A hátsó hűtőrács volt, hogy megsütötte a kezem, ez pedig meleg... A többi vádaskodásnak sincs alapja, csak olyan szerintem megmondások.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#45345) Zola007


Zola007
veterán

1, hol és
2, milyen anyagú
gumis lepedőt keressek, ami nem vagy kevés vasalást igényel
:R
Tescoban vettem most kettőt 2e körül, de katasztrófa
Mosás után olyan gyűrött, mint egy papírgalacsin és nem is lehet rendesen kivasalni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#45346) st6969 válasza hcs57 (#45344) üzenetére


st6969
őstag

Szerinted a gyártók arra törekszenek, hogy minél tovább használd a terméküket, és ne kelljen újat venned?
Teljesen logikus és életszerű, amit leírt...nem úgy, mint összehasonlítani egy hűtőrács hőmérsékletet közvetlenül megfogva és egy műanyag burkolaton keresztül érezve.

(#45347) hcs57 válasza st6969 (#45346) üzenetére


hcs57
őstag

Csak néhány kérdés: az A++ hűtőben mekkora nyomás van a csőben a normál hűtőhöz viszonyítva?
Ha igaz lenne, amit írsz, akkor nem adnának a motorra 10 év garanciát..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#45348) blattida válasza hcs57 (#45347) üzenetére


blattida
nagyúr

Ugyanakkora. A mostani hűtőkböl azért szökik gyorsabban el a hűtőközeg, mert vékonyak a csövek, kis falvastagsággal és gyatra hegesztéssel, ez is az olcsósítás része, az emberem meg hülyék, mert felülnek erre a vonatra, csak a külső és az ár a fontos, közben meg hosszú élettartamot akarnak, az meg kis pénzen nem megy, pláne úgy, hogy a gyártók sem érdekeltek ebben, hiszen mindenen spórolnak és úgy tervezik az eszközöket, hogy ne vagy csak nehezen és drágán lehessen javítani a gépeket, ez tény, ha elfogadod, ha nem, akkor is ez a gyakorlat, sajnos. Egy hűtőben a legritkább esetben hibásodik meg a kompresszor, nem véletlen, hogy kizárólag arra vonatkozik a hosszabb jótállás. Ugyanúgy, ahogy például a mosógépek esetében meg a motorra. Jól hangzik, viszont gyakorlatilag semmit sem ér, kizárólag marketing, semmi más.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#45349) hcs57 válasza blattida (#45348) üzenetére


hcs57
őstag

Ha ugyanakkora, akkor miként érik el, a nagyobb energia takarékosságot?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#45350) pjen válasza hcs57 (#45349) üzenetére


pjen
félisten

Például vastagabb és jobb szigeteléssel

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.