Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) ribarszki válasza Tanczi01 (#44300) üzenetére


ribarszki
őstag

Kenterbe veri... Jajj de nagy szavak.. :W

(#44302) estikornel válasza JanóManó (#44291) üzenetére


estikornel
tag

Köszi a visszajelzést, mindkét oldalon adja le a hőt, vagy csak az egyiken? Sarokba kerülne majd, de egy bő 20 centi minden oldalára jutna.
Remélem majd nem fog ezen is pára lecsapódni, mint egy korábban említett beko esetén.

(#44303) Tanczi01 válasza ribarszki (#44301) üzenetére


Tanczi01
tag

Én a tények embere vagyok,te pedig elfogult vagy.
Vannak emberek,akik nem tudják elfogadni,hogy van az övéknél jobb is.
Gyerekkoromban én is ilyen voltam.
Bánom már hogy nem vettem fel,amikor a Dyson után még szedte ki a koszt egy szőnyegből.
Ezt nem kötekedésnek szántam.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#44304) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv,

Álló fagyasztó szekrényt szeretnék, ami ilyen fiókos rendszerű. Igazából fogalmam sincs mi a jó. Talán Non frostosak? Milyen márkát érdemes venni? Esetleg konkrét típus is jöhet!

Battletag: hojszi#2983

(#44305) JanóManó válasza estikornel (#44302) üzenetére


JanóManó
csendes újonc

Mind a kettőn. Nálam az egyik oldalon kb. 20-25cm-re van a fal, nem vettem észre semmi problémát.
Nem olvastam az említett másik esetet, így nem tudok róla mit mondani, egyébként sem vagyok szaGértő. :)
Sok ismerősömnek van a környezetemben az a márkanevű terméke, eddig nem hallottam panaszkodni őket.
Kifogni meg szart bármilyen márkából lehet, erre egy élő példa a neves bajor autógyár,jó pár terméke, melyekbe betáplálták a temetkező papok egyik igen ismert mondatát: porból lettél és visszatérsz a porba.

Erika9

(#44306) ribarszki válasza Tanczi01 (#44303) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha egy kicsit is képben lennél, tudnád, hogy mekkora kamu az általad linkelt videó. Majd legközelebb próbáld ki, hogy a Dyson szívótorkolatához gumilabdát teszel, és kapcsold be. (Nem fog történni semmi, mert kapcsol a védelmi rendszer és leáll a porszívó.)
De jó próbálkozás volt.. Majd legközelebb vedd föl azt is, ahogy "szedi a koszt" utána a Xiaomi...

(#44307) #48613632 válasza Tanczi01 (#44303) üzenetére


#48613632
törölt tag

"Én a tények embere vagyok"
Egyetlen tényt sem soroltál fel. Tettél egy kijelentést, amit mindannyiunknak el kellene fogadni. Csak nem világos, hogy miért kellene.
Sem a neved, sem a kijelentésed lényege, ezt nem indokolja.

A linkelt videóval kapcsolatban pedig:
- nézd meg, ki a feltöltő, vagy a csatorna tulajdonosa (Xiaomi store on ...)
- olvasd el a hozzászólásokat is ;) kezdd mindjárt az elején.
- gondold újra ezt a mondatot: "Vannak emberek,akik nem tudják elfogadni,hogy van az övéknél jobb is."

(#44308) koxx válasza Tanczi01 (#44303) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ebbol nekem nem derul ki, hogy jobb a xiaomi.

(#44309) pjen válasza Grande Ale (#44258) üzenetére


pjen
félisten

Kevés dolog van, amire az ecet ne lenne jó. Kiváló ételízesítő és a vízkő elleni harc egyik leghatékonyabb fegyvere. És van egy sor további haszna és előnye is."startlap"csak úgy :)

(#44310) BBéci válasza koxx (#44308) üzenetére


BBéci
titán

Érdekes, engem meggyőzött, lehet, hogy veszek egyet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44311) ribarszki válasza BBéci (#44310) üzenetére


ribarszki
őstag

És mi győzött meg benne? A szívóerő, amit pont nem tudott korrektül bemutatni?
Én szeretem a Xiaomit, lehet, hogy ez a gépük is jó, de ez a videó gusztustalan reklámfogás, tele csúsztatással.

1, Az akksis Dyson porszívó max módban azonnal leáll ha elzárod a beáramló levegő útját. Tenyérrel, labdával, bármivel.

2, Nem korrekt minimumim szívóerőt kontra a másik oldalon maximum szívóerőt összehasonlítani. Ugyanis ha a Dyson maximumon azonnal lekapcsolt volna..

3, Nem emeli fel a 2kg-os lapot? Hogyan is emelné, amikor így fej nélkül nem alakulhat ki vákum. Ugyanis a Dyson torkolata alapból egy íves darabon hiányzk, mivel oda pattan be a cső retesze. Na most gondold el, ha ezt egy sima lapra ráteszem, akkor ott hogyan szívhatna magához bármit, mivel kb 2-3cm-es szakaszon megtörik a vákum, fals levegőt szív be. Ez a videó egyszerű megtévesztés.

4, Nem a szívóerő a lényeg, hanem a motoros fej hatékonysága.

[ Szerkesztve ]

(#44312) peppe79 válasza Tanczi01 (#44303) üzenetére


peppe79
senior tag

Ahogy mások is jelezték, ez a videó tényleg egy hülyeség. Az USA-ban amúgy már évekkel ezelőtt ellőtték ezt a poént, ott bowling golyó felemelésétől kezdve a porszívó falra illesztéséig mindenféle ökörséggel demózták, hogy az micsoda "vákuumot" képes létrehozni.
Kár, hogy a szőnyegek takarításánál pont hátrány, ha a porszívófej úgy "rátapad", hogy megemeli azt, hiszen ilyenkor megszűnik a légáramlás. Nagyon látványos, csak épp haszontalan, mivel így semmi port nem szív.

A másik dolog, hogy szinte bármilyen normálisabb porszívóval, amivel másodjára mész rá egy szőnyegre, valamennyi port még összegyűjt. Ezt a trükköt alkalmazzák a porszívó ügynökök is: először a tulaj porszívójával takarítják a szőnyeget, "természetesen" maximális szívóerőn. Így a takarítás nem lesz hatékony, viszont a szőnyeg szálai szépen fellazulnak majd, ezzel pont előkészítve a könnyebb munkát a másik porszívónak.

(#44313) peppe79 válasza ribarszki (#44311) üzenetére


peppe79
senior tag

"... mivel kb 2-3cm-es szakaszon megtörik a vákum, fals levegőt szív be."

Na igen, így külön érdekes a bemutató. :) Anno a bowling golyós reklámfogásnál legalább egyforma gumigyűrűt illesztettek a porszívókra. Na persze, annak a tesztnek se volt semmi értelme, de legalább egyforma feltételeket biztosított vele a cirkuszi mutatványhoz. :)

(#44314) pjen válasza peppe79 (#44312) üzenetére


pjen
félisten

"Kár, hogy a szőnyegek takarításánál pont hátrány, ha a porszívófej úgy "rátapad", hogy megemeli azt, hiszen ilyenkor megszűnik a légáramlás."Ez azért nincsen teljesen így.Az előbb kiprobáltam.Max ra állítottam a Philipset,megemelte a szőnyeget,viszont hátul jött belőle a levegő,keresztül szívta a szőnyegen.Azonkívül a fej és a szőnyeg találkozásánál is áramlik valamennyi levegő.

[ Szerkesztve ]

(#44315) peppe79 válasza pjen (#44314) üzenetére


peppe79
senior tag

Persze, ha mondjuk épp egy könnyebb, juta vagy műjuta hátas szőnyeget takarítasz, azon valamennyi levegő átáramlik akkor is, ha a porszívó megemeli a szőnyeget. De onnantól kezdve, ha már felemeli a szőnyeget, csökken a hatékonysága is. Ideális esetben minél nagyobb mennyiségű levegőt kellene átforgatnia, úgy, hogy közben nem szippantja magához a szőnyeget. Minél nagyobb ellenállásba ütközik, annál inkább csökken a hatékonysága. A legrosszabb az, ha teljesen megszűnik a légáramlás. Ezt könnyen ki is lehet próbálni: tegyél a szőnyegre néhány papírgalacsint, és illeszd rá szorosan a porszívó gégecsövét. Rövid időre indítsd el a porszívót, majd kapcsold ki, úgy, hogy közben végig rajta marad a gégecső a szőnyegen. Aztán nézd meg az eredményt. :)

(#44316) #48613632 válasza Tanczi01 (#44303) üzenetére


#48613632
törölt tag

Még az előzőek mellé, volna pár plusz észrevétel.
Egyfelől, ez az összehasonlítás nem fair, hiszen Te a Xiaomi legújabb zászlóshajóját próbálod összevetni, a Dyson egyik korábbi modelljével, ami ráadásul akárhonnan nézzük, csak a termékpaletta középső darabja.
Persze, ettől még csúnyán elveri a Xiaomit, de képzeld el mi lenne, ha fair lenne a verseny, és a Dyson tavalyi csúcsmodelljével, a V11-el lenne összehasonlítva?

Ilyen tesztet ugyan nem találtam, de itt olvashatsz egy valóban független, több szempont alapján végzett összehasonlító tesztet, a Dyson V8 és egy korábbi Xiaomi, a Roidmi F8 között.
Egyébként, van amiben a Xiaomi a jobb, és döntetlent is sikerült itt-ott kiverekednie, szóval nem rossz az a gép ettől, de az ilyen beszólás, hogy "mindenben kenterbe verte" komplett baromság ;]

Xiaomi Roidmi F8 vs Dyson V8

szerk:
Ja igen, ami még a saját szubjektív véleményem. Az a Design, amit a X produkál, szerintem kritikán aluli. Engem valami kórházi lélegeztetőgépre emlékeztet a fehér sterilitásával. Ha ez lenne a mostani D helyett, biztosan nem a nappaliba fúrom fel, hanem elrejtem az előszobában, valahol a dobozok mögött, ahol ritkán látom, csak amikor muszáj.

szerk2:
A LED-es padlóvilágítás viszont jó ötlet.

BBéci
"Érdekes, engem meggyőzött, lehet, hogy veszek egyet."

Semmi érdekes nincs ebben. Egy ideje már nyilvánvaló számomra, hogy a szakmailag megalapozott véleménye(i)d kb mennyire stabil alapokon nyugszanak.

[ Szerkesztve ]

(#44317) Skillet válasza #48613632 (#44316) üzenetére


Skillet
addikt

Engem a kettő közül semelyik sem érdekel, de a xiaomi kinézetére panaszkodni, amíg a dyson így néz ki... :N
Ha csak kinézetet veszünk alapul, akkor én előbb dugnám el a dysont, mint a xiaomit. Szóval én elhiszem, hogy a dyson jelenleg mindent ver akkus kategóriában, de a dizájnt inkább ne hozd fel példának! :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44318) koxx válasza Skillet (#44317) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De itt a designnak funkciója is van.

(#44319) Skillet válasza koxx (#44318) üzenetére


Skillet
addikt

Mindegy. Most csak dizájnról van szó! Van funkciója, örvendetes, de mégis a dysont raknám el szem elől.
A wc tartálynak is van funkciója, leviszi a sz@rt, attól még nem az a lakás dísze ;)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44320) #40553216 válasza Skillet (#44317) üzenetére


#40553216
törölt tag

Na de a dizájnra hivatkozni mélyen szakmai érv. :DDD

(#44321) BBéci válasza #48613632 (#44316) üzenetére


BBéci
titán

Teljes mértékben szubjektív vélemény volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44322) Skillet válasza #40553216 (#44320) üzenetére


Skillet
addikt

Nem szakmai érv az, hogy ronda. Ez csak egy tény :DDD
Korábban is írtam, hogy a remek kinézete miatt nehéz komolyan venni. Nem egy profi cuccnak tűnik, inkább a gyerek egyik széthagyott játékának.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44323) #40553216 válasza Skillet (#44322) üzenetére


#40553216
törölt tag

Persze, nem is rólad írtam.

(#44324) Tanczi01 válasza #48613632 (#44316) üzenetére


Tanczi01
tag

Ezt nem csak neked írom.
Az egyik haveromnak van egy Dyson v8-a.
Én vettem egy Xiaomi dreame v9-et.
Az ő kérésére kipróbáltuk egyszerre mindkettőt.
Mindketten a Xiaomit hoztuk ki győztesként.
Lehet rosszul fogalmaztam.
Számomra nem éri meg venni semmi féle Dysont,ha ennyivel drágább,és nem jobb.
Természetesen biztosan jobbak az újabb Dysonok,ha valaki megfizeti az árát.
Az általam linkelt videót véletlenül találtam,és nem vagyok szakértő. Nem is állítottam.
Senkit nem szeretnék győzködni.
Ha tudtam volna,hogy ezért betámadtok,akkor kicseszésből én is a Dyson mondom jobbnak.
Azt viszont 100%-ra mondom,hogy aki Dyson v8-at vesz ez helyett,annak túl sok pénze van.
:C :R

(#44325) Tanczi01


Tanczi01
tag

Rákerestem. Dyson v8 138k. Nagyon szuper.
Vegyétek csak :C
Ár-érték arány bajnok :D

(#44326) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#44304) üzenetére


Intel fan11
őstag

Erre vki vmit?

Battletag: hojszi#2983

(#44327) BBéci válasza Tanczi01 (#44325) üzenetére


BBéci
titán

Azért a Xiaomi sem olcsó 70000 forintért, ha csak azt nézem, hogy egy sima akkumulátoros porszívó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44328) Tanczi01 válasza BBéci (#44327) üzenetére


Tanczi01
tag

Kevesebbe kerül,mint Dyson árának a fele.

(#44329) Skillet válasza BBéci (#44327) üzenetére


Skillet
addikt

(#44323) tomtyi

:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44330) #94529552 válasza Skillet (#44322) üzenetére


#94529552
törölt tag

Láttam élőben, tényleg ronda, de nem kicsit, nagyon. De már van hasonló színű porszívója a Gorenjének, ezt ők is elszúrták, nyílván ezzel a Dysont majmolják. Játéknak vagy játékporszívónak talán elmegy a színe, de amúgy nem.

[ Szerkesztve ]

(#44331) BBéci válasza Tanczi01 (#44328) üzenetére


BBéci
titán

A 138000-nek hányadrésze a 70000? Netán tudsz olcsóbbat? Igazából számomra a 60000 is sok egy kis kézi ketyeréért, annyiért klassz Miele kapható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44332) Csabroncka válasza BBéci (#44331) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Gondolj bele, hány méter jóféle kábel jönne ki belőle ;]

"in medias res"

(#44333) Tanczi01 válasza BBéci (#44331) üzenetére


Tanczi01
tag

Te írtál 70000et. Én 65000ért vettem.

(#44334) BBéci válasza Csabroncka (#44332) üzenetére


BBéci
titán

Nem sok, 1-2 méter.

(#44333) Tanczi01
Magyarországon érvényesíthető jótállással?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44335) Tanczi01 válasza BBéci (#44334) üzenetére


Tanczi01
tag

Ha elromlana veszek egy másikat.
Akkor is jobban jártam.

(#44336) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Tud vki jo weboldalt ahol legrand valena szerelvenyek jo aron vannak?

Battletag: hojszi#2983

(#44337) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Legrand katalogusba lattam usb aljzatos konnektort. Ez tenyleg olyan jo vagy csak design?

Battletag: hojszi#2983

(#44338) ribarszki válasza Tanczi01 (#44335) üzenetére


ribarszki
őstag

Csak egy kérdés. Kaptál hozzá kemény sörtés szőnyeg fejet is, vagy csak a sima puha softroll fejet? Nem a pici kárpitfejre gondolok, hanem a nagy normál szőnyegfejre. Mert mindenhol csak a puha, keménypadlós fejet mutatják hozzá. Ami a Dysonnál a Fluffy fej. Ha nem, akkor mivel mentél szőnyegre?

[ Szerkesztve ]

(#44339) JanóManó válasza Tanczi01 (#44325) üzenetére


JanóManó
csendes újonc

Én meg a videót sem néztem. Nem ismerem egyiket sem.
De most komolyan! Ha rendszeresen beleolvasol vagy követed a topicot - én egyszer nagyjából és célirányosan olvastam - akkor belefuthattál egy erős germán brand fanatizmusba, aztán belefuthattál egy oldalakon folyó Dyson vs bármi vitába, ha ezeket láttad volna, nem is írsz ide sájomi terméket (lehet, hogy sokaknak van ahogy nekem is) mert az naa, olyan mégsem germán, de még nem is Dyson :)
Engedd el a témát, ha bele akarsz kapcsolódni a topic vérkeringésébe, ajánlani a germán vonalat ajánld nyilvánosan vagy semmit :)
De inkább privátban oszd meg a véleményed a kérdezővel az általad használt márkáról, a tapasztalataid és majd eldönti :)

-----
megjegyzem, hogy 2. hete átépítünk, fűtést, villanyt, nyílászárókat, álmennyezet stb. Felénél tartunk, por aztán rengeteg, ami ezekből származhat (vakolat, gipszkarton por és maradványok), reggel jönnek, este mennek a szakik, mi meg takarítunk utánuk. Második hete ilyen körülmények között megy a lesajnált noname porszívónk probléma nélkül, igaz, hogy kettő porzsákot már elhasználtunk hozzá és rendelni kellett újabb csomagot hozzá, mert a végét még nem látjuk. Nekem ennél ékesebb bizonyíték nem kell, hogy a noname gépem jó. A többit nem ismerem, így azokról szakmailag nyilatkozni meg ökörség lenne

Erika9

(#44340) Csocsóka


Csocsóka
újonc

Jura A1 kávégépem van : Hogy lehet beállítani a kikapcsolási időt?

(#44341) #40553216 válasza JanóManó (#44339) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Soha ne használja a porszívót:

Finom gipsz-, beton- és lisztporhoz, forró vagy hideg hamuhoz.”

(#44342) Csabroncka válasza Intel fan11 (#44337) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nekünk ilyen van jó 3 éve a hálóban. Telefonokat töltjük vele, hibátlan.....

"in medias res"

(#44343) pjen válasza #40553216 (#44341) üzenetére


pjen
félisten

Igen,arra vannak az ipari porszívók.

(#44344) JanóManó válasza #40553216 (#44341) üzenetére


JanóManó
csendes újonc

Nekem noname van, azzal lehet. Az, hogy a germán vonal nem bírja, nem jelenti azt, hogy a noname vackoknak ártana ;) Van egy titka neki, de nem mondom el, mert az meg titok :C

--

Ezt melyik germán termék esetén olvastad pontosan?

Erika9

(#44345) #48613632 válasza JanóManó (#44344) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igaz, nem germán, viszont angol.
UK pályafutásom kezdetén dolgoztam Numatic Henry porszívóval. Ilyesmire pl kifejezetten ajánlható, bár mint utóbb kiderült, nem elég alapos. Illetve, (relatív) sok port enged vissza. Viszont olcsó, és 8 óra folyamatos használat, meg sem kottyan neki.

(#44346) JanóManó válasza #48613632 (#44345) üzenetére


JanóManó
csendes újonc

Bevallom, nekem az is noname porszívó és itt ne érts félre, mert tényleg nem ismerem, ettől még lehetne akár RR is :)
Én valahogy úgy tapasztaltam azzal a pár germán termékkel, ami van/volt, hogy a minőség túl van misztifikálva, főleg az árhoz képest. Kétségtelen, hogy vannak, minőségi dolgok, de az is érdékes volt anno, mikor elkezdték cikizni a Ferrarit a német szaklapok, hogy már megint lerohadt a F1 futamon, és elmondták, hogy mi is volt a probléma. Ami egyébként egy német beszállító, németben gyártott alkatrésze volt, aminek minőségi gondjai akadtak.
Szóval ami jó az jó, de van élet germanisztánon túl is :)

Erika9

(#44347) #40553216 válasza JanóManó (#44344) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egy „tiszta fajú árja, északi típusú” cégcsoport termékének a használatijában. De más gyártóknál is olvashatók ilyen ostobaságok.

(#44343) pjen
Én ezt tudom.

[ Szerkesztve ]

(#44348) #48613632 válasza JanóManó (#44346) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem kell ennyire messzire menni. A 2000-es évek francia autóiról is az a hír járja, hogy szar az elektronika, meg folyton tönkremegy, és ez miatt az autó használhatatlanná válik, ami részben igaz is.
Csak akkor azt is meg kellene említeni, hogy ezek többnyire német Siemens elektronikai termékek, szenzorok, meg hasonlóak voltak.
Egyébként, ez már rég a múlté, de a közhely maradt. A francia autóktól azóta is irtóznak, pedig igavonónak nincs is jobb választás, ráadásul pont ez miatt, fillérekért lehet hozzájutni a használt piacon.

A Henry az UK-ban jóval népszerűbb, mint világszerte bárhol máshol. S bár teszteken valóban elvérzik, azért legyünk őszinték, kevesen teszteljük utólag a takarítási teljesítményt, látszólag meg szép tiszta minden.
Takarító cégek szinte csak ezt, vagy ennek a vizes változatát használják (George), és ipari környezetben is megállja a helyét.

Így talán beugrik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44349) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!

Gyümölcsturmixok, smoothie-k készítéséhez keresek gépet, és szemet szúrt a Sencor SBL 2310. Alapvetően nem tartom sokra ezt a márkát (részben tapasztalat), de erről csak jó véleményt írnak, az ára pedig töredéke a többinek (6.5k).

Van valakinek személyes tapasztalat vele? Esetleg alternatíva, hasonló áron?

Előre is köszi!

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#44350) Rotyi válasza Csocsóka (#44340) üzenetére


Rotyi
aktív tag

A kezelési útmutató szerint nem lehet beállítani, 2 óra után kapcsol ki magától.

Ami majdnem az, az nem az!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.