Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) luciferk válasza qqzs (#45550) üzenetére


luciferk
senior tag

Mennyi idős a gép, valamint hetente hányszor volt használva?

(#45552) qqzs válasza luciferk (#45551) üzenetére


qqzs
őstag

4eves naponta mos

Eladó: GTS450

(#45553) Land válasza Ferenczi Áko (#45547) üzenetére


Land
veterán

Köszi! Hosszas keresgélés eredménye ez a típus vagy mi alapján ajánlod?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#45554) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Augusztusban tervezünk venni egy szárítógépet.
Van most ajánlott típus, amire van promóció és plusz garit adnak?

200k lenne a felső határ a gépre.

(#45555) Ferenczi Áko válasza Land (#45553) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Igen, itt a fórumban már többen is ajánlották, hogy bevált és tényleg.. Nagyon erős szívóhatása van, alig fogyaszt valamit és csendes.. Egy srác azt is leírta, hogy egy 50ezres porzsák nélküli porszívót oda-vissza pics@zott..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#45556) Ferenczi Áko válasza Land (#45553) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

[link]

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#45557) Gömbike válasza freaghill (#45554) üzenetére


Gömbike
senior tag

Túl egyszerűen tetted fel a kérdést.

Megpróbálom leírni:

- Ha heti 2-3 alkalommal szárít a gép, akkor felesleges a hőszivattyús kondenzációs szárítógép. Akkor elég a normál kondenzációs is.

-Természetesen ha sokat van használva, akkor már megéri a hőszivattyús kondenzációs szárítógép.

-Nem kell bedőlni, hogy a normál kondenzációs sokat eszik, "B" kategóriás dumának. Igen, "B" kategóriás, de havi 12 alkalommal használva sem eszik 1500 Ft-nál többet. Nekem sokáig volt normál kondis, 126 literes dobbal és ennyit evett.

-Viszont a normál kondenzációs egyszerű mint a faék, sokkal megbízhatóbb és otthon is ki lehet ( kb. 3-5 perc ) takarítani a hőcserélő egységét.

- A hőszivattyús kondenzációs gépeknél ez sajna csak szétszedés után lehet elvégezni. Na nem kell megijedni, nem kell minden évben, az enyém már lassan 3 éves, de én odafigyelek a karbantartásra.

-Vannak marketing dumák a hőszivattyús gépeknél, mint pl. a Self Cleaning, meg öntisztítós kondenzátor (bár e kettő u.a.), meg porszívózható kondenzegység ( pl. az enyém), de igazából ezek csak kitolják a nagyszervíz idejét, nem tökéletes megoldások.

- Azt kell megvenni, amelyik Nektek szimpatikus és a legtöbb gari van rá. Most némelyik Beko gépre 5 év gyártói garanciát adnak: [link]

- Jelenleg a Beko gépek jók ár/érték arányban, de nem lősz mellé a Bosch, AEG-Electrolux, Gorenje gépekkel sem. Itt [link] is adnak 5 év garit, igaz 3 év gyártói + 2 év biztosítói garancia áll a Bekó 5 év gyártói garanciájával szemben.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#45558) Skillet


Skillet
addikt

Száraz/nedves porszívót keresek, illetve kárpit tisztítót. Vagy ezeket igy egyben, ahogy jobb. Nem kell ipari legyen, de ne is a leggagyibb.
Köszönöm.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#45559) batagy válasza Skillet (#45558) üzenetére


batagy
őstag

LIDL-ben láttam most száraz-nedves porszívót épp ma, szerintem Parkside , de hogy milyen és mennyibe kerül, nem tudok nyilatkozni róla. De infó.

[ Szerkesztve ]

(#45560) Land válasza Ferenczi Áko (#45555) üzenetére


Land
veterán

Köszi!

Témához kapcsolódik a kérdésem. Amúgy a pár éves Samsung porszívónkat (18k Ft volt újonnan, porzsák nélküli) cserélném, de felmerült bennem a felújítás gondolata is. Annyi a hibája, hogy gyengébben szív már. Érdemes felújítani vagy okosabb újat venni?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#45561) st6969 válasza Land (#45560) üzenetére


st6969
őstag

Én felújíttattam garanciában motort cseréltettem, de már bánom. Rá 2 évre ugyanúgy megadta magát (alig szívott, iszonyú hangos, port okádta vissza...), ide tévedtem, és vettem egy "random" porzsákos gépet. Ég és föld. Ha ezt előre tudom, garancia ide vagy oda, a Samut dobtam volna...

(#45562) koxx válasza Land (#45560) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Felesleges ezzel foglalkozni. Valoszinuleg nem is lehet felujitani.

(#45563) Land


Land
veterán

Köszi srácok. Akkor új lesz.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#45564) freaghill válasza Gömbike (#45557) üzenetére


freaghill
őstag

Tudtam, hogy van valami csavar a dologban. :)

Köszi a részletes választ, heti 2-3 kb. reális, de szerintem inkább több lenne, inkább 3-4-5 alkalom/hét.

Beko annyira nem szimpatikus valamiért, többi felé viszont nyitott vagyok. :R

(#45565) Land


Land
veterán

Az arukereson a Top 1 amúgy nem ajánlott? Vagy annál ajánlottabb a fentebb írt Electrolux?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#45566) koxx válasza Land (#45565) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ajánlott, ezzel porszívóztam össze 10kg sittet konyhafelújítás során, de napi használatú lakástakarításra tökéletesen alkalmatlan.

(#45567) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!

Van ennél ajánlottabb mikró ebben az ársávban?
Elég jókat írnak róla...

(#45568) Gömbike válasza tobias40 (#45567) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nincs. Esetleg valami akciós Samsung.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#45569) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
nem tudom, jo helyre irok-e, de segitseget szeretnek kerni. tudnatok e ajanlani garazs es egyeb burkolatlan helysegek porszivozarasa alkalmas eszkozt?

markbellus.hu 

(#45570) Fandango válasza tobias40 (#45567) üzenetére


Fandango
veterán

(#45571) Tetsuo válasza tomy86 (#45526) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi.

(#45572) koxx válasza TBMC (#45569) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy karcher wd3 sztem tökéletes erre a célra, obiban 20e ft.

(#45573) qqzs


qqzs
őstag

"az OnlineMárkaboltban: 7 év garanciát adunk full extrás szállítás választása esetén és 9.000 Ft-ot beleteszünk onlinePénztárcájába! A promóció 2019. július 08. 23:59-ig érvényes."
Majd em beugrottam. Bosch szaritot vennek amire itt 5ev gari van, megkerdeztem twljeskoru viszont az 5es 7ev gari is ugy mukodik hogy 90 nnappal a evfordulo elott nekem kell jelezni hogy johet a eves keszulekcsekkolasra az gariszervizesellenorzi akarki ami ingyenes csak a kiszallasi dij 7500 ft. Namarmost kb ott vagyunk hogy 3 ev extragari vasarolva kb 22500ft 5 ev meg 37500. Ja es a full extras szallitas 2700 a gep meg eleve kb 10el tobb mint mashol. Jol kimarketingeltek az ingyenes ajandek garikat

Eladó: GTS450

(#45574) Perillustris válasza buresz8 (#45532) üzenetére


Perillustris
senior tag

Inkább ezt: Electrolux EW6S326SI :C

Perillustris

(#45575) TBMC válasza koxx (#45572) üzenetére


TBMC
addikt

halasan koszonom! :R

markbellus.hu 

(#45576) peppe79 válasza qqzs (#45573) üzenetére


peppe79
senior tag

Szokott lenni náluk olyan gép is, ami olcsóbb, vagy ugyanannyiba kerül, mint a konkurenciánál. Én Siemens mosógépet vettem tőlük, ahhoz egy pár ezer forinttal olcsóbban jutottam hozzá, mint a versenytársaknál.

Ha csak 1 háztartási gépet vásárolsz, akkor a garancia plusz szolgáltatás valóban nem nagyon éri meg.
De egészen más a helyzet - és erről volt már szó többször is -, ha például egy komplett lakást kell berendezned. Konyhagépek (mikró, hűtő, mosogató, sütő, főzőlap...), mosógép, szárítógép, porszívó, mi egyéb, simán megvan vagy 10-15 eszköz. Na, ilyen esetben már értelmet nyer az online pénztárca használata, és a garancia plusz is. Évente 7500 forintot simán megér, ha ennyi háztartási gép biztosítását kell letudni. Neked csak arra kell figyelned, hogy 1 hónapon belül vásárold meg a készülékeket, és akkor csak az évi egyszeri kiszállást kell kifizetned.

(#45577) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Kollégám szeretne mosógépet vásárolni. EZT nézte ki magának. A konkrét gépre, vagy egyáltalán a Samsungra vonatkozóan van valami ismert hátrány, vagy nyugodtan megveheti?

Köszi!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#45578) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok!

De örülök, hogy itt a PH-n mindenre IS van topik :D

Szóval van nekem egy LG WD-10360ND típusú mosógépem.

Az utóbbi időben észrevettem, hogy nem fűt, de egyáltalán, egyik programon (30-60-95°C) sem.

Valamennyire utána olvastam, elvileg termosztát hiba lehet, vagy megszakadt a fűtőszál.
Esetleg találkozott valaki ilyennel, hogy lehetne kideríteni melyik a hibás alkatrész? Szét tudom szedni, azzal nincs gond (meg össze is rakom) de nem dolgoznék előre feleslegesen.

Előre is köszi!

...Szeretem leracsniztatni...

(#45579) Pete55555 válasza Pete55555 (#45578) üzenetére


Pete55555
addikt

Úgy néz ki meg is oldottam... :D

Leszedtem a hátlapot, mértem egy ellenállást a fűtőbetéten. Semmi... Szóval gyanítom szálszakadt.

...Szeretem leracsniztatni...

(#45580) pjen válasza Pete55555 (#45578) üzenetére


pjen
félisten

A fűtő szálat egy multi méter szakadás vizsgálójával kitudod mérni.Esetleg rákötheted direkt a 230V ot.Ha melegszik akkor jó.A termosztát végül is egy villany kapcsoló,kérdés kap e utasítást,hogy bekapcsolja a fűtő szálat.

(#45581) blattida válasza Pete55555 (#45579) üzenetére


blattida
nagyúr

Mármint szakadt, tehát műszer szerint "végtelen" ohm?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#45582) Pete55555 válasza blattida (#45581) üzenetére


Pete55555
addikt

Igen, rárakom a műszert, és semmit nem mutat. Nem végtelen, hanem semmi. Mintha nem is érinteném oda semmihez a műszert.

(#45580) pjen
Igen ez jutott eszembe nekem is, megvolt. :R

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#45583) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv, az mitol lehet ha a mosogatogep nem kelloen tisztitja el az edenyeket, poharakat stb...mostanaban egyre gyakoribb.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#45584) ribarszki válasza Nerazim (#45583) üzenetére


ribarszki
őstag

Tabletta, hőfok, mosási idő, makacs foltok, elég sok minden..

(#45585) pjen válasza Nerazim (#45583) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos attól is lehet,hogy kezd megdögleni a szivattyú,nem vág a víz sugár.Bosch igy kezdte,aztán kidobtam.

(#45586) Nerazim válasza ribarszki (#45584) üzenetére


Nerazim
őstag

Koszi. Igazabol mar a poharaknal is lathato. Ilyeb barna folt marad az aljan. A hofokot hogy tudom ellenorizni, hogy megfelelo e?
Tabletta regota ua, de par napja jott elo, hogy rosszul mossa el az edenyeket. Regen is volt par kozte, de nem ennyi.
Mosasi ido alatt mire gondolsz? Nem eleg? Tul sok? Mit tudok vele kezdeni, gyari program. Makacs foltok vannak kozte, de a poharak is koszosak maradnak.

Pjen
Ezt nem tul.jo hallani. Iden lesz 3eves. Ha jol emlekszem sok garival vettuk, talan er igy meg valamit.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#45587) farkas-j válasza Draken (#45433) üzenetére


farkas-j
őstag

Végül is egy másik LG hűtő lett: LG GBB60SAYFE és itt és ezt vettem meg. Gyönyörű, eszméletlenül halk azt hittem először, hogy el sem indult. "Villámgyorsan" beállt a megadott hőmérsékletre (2db ilyen digitális hőmérővel figyeltem). +4°C és -20°C lett beállítva, amit az üres hűtő kb. 2 óra 15 perc alatt elért. Ezt sokkal gyorsabb elérte mint az azonos méretű AEG hűtőnk. Egy hibája van, hogy hiába vanak rajta gyönyörű hőmérséklet kijelzők, azok nem a valós hőmérsékleteket mutatják, hanem a beállított értékeket. Ez azért nagyon dühít! :W Az AEG hűtőnk a valós hőmérsékletet mutatja és eszembe sem jutott, hogy ennél az LG-nél ez nem így van. Persze az értelmetlen WiFi-re volt energiájuk de erre nem! :O Ezt leszámítva minden másban csúcs szuper!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45588) peppe79 válasza lacibacsi (#45577) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem tudom, hogy az összes program külön-külön milyen hosszú, de a használati útmutatóban megadott 5 órás pamut mosási programok engem annak idején eléggé megrémítettek. És, ha jól emlékszem, nem csak a Samsungnál, de egy kinézett LG modellnél is a baromi hosszú idővel kellett volna számolni. Nekem ez azért jelentett volna problémát, mert van, hogy 16-18 óra körül is teszünk fel mosást, és ilyenkor nem mindegy, hogy este 20 órakor, vagy 22 órakor végez. Úgyhogy inkább olyan mosógépet választottam, ami legrosszabb esetben is 3 óra alatt végez, és nagyobb mennyiségű vizet használ el.

(#45589) peppe79 válasza Nerazim (#45586) üzenetére


peppe79
senior tag

Én is észrevettem ezt nemrég a 6 éves Electrolux mosogatógépünknél.

(#45590) lacibacsi válasza peppe79 (#45588) üzenetére


lacibacsi
addikt

5 órás pamut program? Az kemény... :Y

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#45591) kahuta


kahuta
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy Digital Inverteres (Samsung) kombi hűtőt lehet szállítani fektetve?
Előre is köszi a válaszokat.

(#45592) peppe79 válasza lacibacsi (#45590) üzenetére


peppe79
senior tag

A gyári adatok szerint legalábbis így van:

"A normál 60 °C-os pamut program teljes töltettel 319 perc"
"A normál 60 °C-os pamut program részleges töltettel 289 perc"
"A normál 40 °C-os pamut program részleges töltettel 289 perc"

Nálam ugyanez a Siemensnél: 165 perc, 69 perc, 63 perc.

[ Szerkesztve ]

(#45593) pjen válasza kahuta (#45591) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem lehet,de utána legalább 24 órát hagyd pihenni.Biztos nem kellene annyit,de jobb a csendes békesség.Egyébként hívd fel a samu képviseletet,ott megmondják a tutit.

(#45594) farkas-j válasza kahuta (#45591) üzenetére


farkas-j
őstag

A hűtők gyári használati utasításaiban amiket én láttam az szerepel, hogy csak állítva szállíthatók pl. LG, AEG, Whirlpool. Ennek van egy fontos oka, hogy ne folyjon fel a kapilláris csövekbe a kompresszorból az olaj. Van ugyan olajleválasztó benne, de közel sem 100%-os hatásfokú ha tartósan megborítják olajjal. Ennek ellenére saját kockázatra lehet fektetve szállítani. Két dolgot érdemes betartani. Úgy kell az oldalára fektetni, hogy a kompresszorból kijövő csövek felfelé álljanak (már amelyik hűtőn még látható a kompresszor). A szállítás után, bekapcsolás előtt meleg helyen felállítva célszerű jó ideig pihentetni. Az én LG hűtőmet is fektetve szállította le az üzlet. Nekem másfél napig állt utána, mire lett időm kimosni és beüzemelni. Rendben működik.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45595) #94529552 válasza farkas-j (#45587) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez remek :R , mert hasonló kaliberű hűtőt néztem ki én is(4 ajtórekesz, és 5 hűtő polc): LG GBP62DSNFN , és a múlt héten a csereakcióban még 20k-val olcsóbb is volt, de már sajnos nem is rendelhető, bár 1-2 üzletükben még van a magasabb áron, és csakis személyes vásárlással.

Helyette most a vízadagolós LG GBF60NSFZB van porondon, meg ebben az üzletben(Marketworld) online rendeléssel is lehet a hgcs-t intézni, és ráadásul 5% kedvezmény van a COOP kártyával a háztartási gépekre, és azzal a szállítás is ingyenes.
A Bosch KGN39XI38-nál úgy tudom, hogy mutatja a valós hőmérsékleteket, de ez nem biztos. Mondjuk nekem ez annyira nem is lényeges, mert a belső ledes is megfelel, de még várok, hátha még kedvezőbben alakulnak az árak.

(#45596) farkas-j válasza #94529552 (#45595) üzenetére


farkas-j
őstag

Néztem a Bosch-t, de nem tetszett hogy 2°C-onként LED-del jelzi csak a hőmérsékletet. Ha még az állítás is csak 2°C-onként megy az nagyon ciki. Az új LG hűtőnknél és a régi AEG hűtőnknél is 1°C fokonként állítható a hőmérséklet. Az LG kijelzője csoda szép, csak így teljesen értelmetlen hiszen nem a valós hőmérsékletet mutatja hanem a beállított értéket, ráadásul ajtó nyitás-csukás után kb. fél perc múlva kikapcsol. Az AEG hűtőnkön normális folyamatosan világító szegmensű hőmérők vannak amik messziről is jól láthatók. Az tény, hogy közel sem olyan szépek mint az LG-é, viszont van értelmük hiszen mindig láthatók a belső terek hőmérsékletei. Ez egyébként már kétszer mentette meg a beltartalmat, mivel kétszer romlott el a hűtőnk (nesze neked prémium hűtő), amit úgy vettem észre, hogy láttam a hőmérőn, hogy megemelkedett a belső hőmérséklet.
Egyszerűen hihetetlen számomra, hogy egy minden szempontból kitűnő, innovatív LG hűtőt a tervezők a hőmérséklet kijelzés hiányával így elb...nak. Az értelmetlen WiFi-re persze volt gondjuk :O

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45597) Bengio


Bengio
tag

Sziasztok!

Új, a jelenleginél nagyobb hűtőszekrényt szeretnénk vásárolni, még abszolút az elején tartunk a folyamatnak, egészen pontosan az ötlet született meg. Mondhatni totál lámák vagyunk, gyártók, megbízhatóság, garancia, és árak tekintetében is.

Amit tudunk, hogy a gép legyen:
1. a lehető leghalkabb. Egyszobás lakás -> konyha, háló egyazon légtér, így ez mindenképp elsődleges szempont,
2. alulfagyasztós,
3. energiatakarékos,
4. megbízható. Nem szeretnék vele foglalkozni mostanában.
5. emberi méretű, 2 fő számára elegendő. Passz, rákeresve kb. ez a 180 / 90, vagy 210 / 90 liter nagyságrendileg.

6. Garancia minél hosszabb időtartamra, és minél több alkatrészre szóljon.
7. A 3. és 4. pont mennyire függ össze a gyártóval? Melyik márkát javasolnátok? Melyik márkát kerüljem?

8. Mire figyeljek még oda, pl. kell-e nekem a nofrost?

9. Mindez kijönne-e 100-120k-ból?

További nagy igényeink nincsenek, ilyenekre gondolok, hogy kijelző, meg csipogó, jéggép, wifi, kaja rendelés online, stb. :D Hűtsön, fagyasszon. Kinyitom világítson, becsukom ne világítson. Elég, ha tekerentyűvel be tudom állítani a hőfokot. Ez szerintem egyszer fog megtörténni, utána nem tekergetem.

Köszönöm előre is.
:R

[ Szerkesztve ]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#45598) Pete55555 válasza Pete55555 (#45582) üzenetére


Pete55555
addikt

Nos, jelentem új fűtőbetét berakva, a gép tökéletesen üzemel - fűt :C

...Szeretem leracsniztatni...

(#45599) peppe79 válasza Bengio (#45597) üzenetére


peppe79
senior tag

Magyarán: legyen nagyon halk, nagyon takarékos, nagyon megbízható, nagyon hosszú garanciás (bár ha egyszer megbízható, akkor minek a hosszú gari? :) ), viszonylag nagy hűtőtérrel, viszonylag olcsón. Kb. mindenkinek ez az álma, legyen szó bármilyen háztartási gépről. :) Szerintem, ha a realitás talaján maradunk, rögtön le is szűkíthetjük a kört egy Zanussira, Electroluxra, esetleg Gorenjére, vagy Beko-ra (ha épp a hosszú garancia a fontos). De én inkább a Zanussit, Electroluxot mondanám. Amit pontokba szedve leírtál, az úgy egyszerre mind nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#45600) koxx válasza peppe79 (#45599) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez az idealis gep ami csak a meseben letezik.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.