Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) #48613632 válasza EQMontoya (#44700) üzenetére


#48613632
törölt tag

Pedig, a klíma keresőszóra kiadja, méghozzá a legelső találat lesz az. Csak ugye, a klíma az hosszú í.

(#44703) Draken válasza freaghill (#44696) üzenetére


Draken
őstag

Mindenképp, de azzal, hogy én elvittem 1-t, még 2 maradt!

(#44704) #04441088


#04441088
törölt tag

Valaki meg tudna csekkolni ezeket a hszeket és írni valami okosat?
link1, link2. Köszönöm :R

(#44705) ribarszki válasza #04441088 (#44704) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, persze. Hívd fel a szervízt!

(#44706) Teaway válasza blattida (#44697) üzenetére


Teaway
veterán

Ha visszakapja a gépet, ez az első, amit meg fog nézni :)

Nincs itthon csokid??

(#44707) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Új A++ hűtőnk 184 óra alatt 15,6 kWh-t evett :(
Ha jól számolom, 700kWh felett lehet így az éves fogyasztás, napi kb. 2 kWh-val számolva.

Elég soknak tűnik, papírján 241kWh/annum szerepel.. "Potméter" 1/5-ére visszavéve, így is 8-9 Celsius van benne (fagyasztó részét nem mértem, de frostless és 1-2 jégcsepp kezd megjelenni).

Kezdek pár napos új mérést. Lehet le kell cserélnünk?! Otthon melege programos..

(A mérő bekaphatott egy áramszünetet, már régebben rá lett dugva)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#44708) BB9000 válasza #04441088 (#44704) üzenetére


BB9000
senior tag

Dobrögzítőt kicsavaroztad? A kis műanyag ablak mögött van hátul.

(#44709) Degeczi válasza HornedReaper (#44707) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha új hűtő, akkor kb. +25-fokról kellett a fagyasztónak 40 fokot csökkentenie, ami érthető, ha nagyobb energiafelhasználást jelent. Ha már beállt helyzetben dugtad rá a mérőt, akkor az persze valóban nagyon sok egy átlagos felhasználás melett úgy, h még nyár sincs.

(#44710) HornedReaper válasza Degeczi (#44709) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Par hete megvan a huto, "bejaratas" utan mertem.. Most is hutott, letekertem szinte minimumra a termosztatot, akkor kattant.. 21 fok van a lakasban. Lehet annyira jo a szigeteles, minimumon kell hasznalni :DDD

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#44711) Degeczi válasza HornedReaper (#44710) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azért a 8-9 fok is picit magas (hacsak nem az alsó, zöldségesrekesz), olyan 5-6 fok fölé nem állítanám (megnéztem, nem is engedné: 7 fok a max beállítás ezen a Samun)

[ Szerkesztve ]

(#44712) simico válasza qqzs (#44685) üzenetére


simico
aktív tag

Beko DPS-7405 GB5 hőszivattyús szárítógép. Nekünk abszolút bevált. Édesanyámnak is annyira megtetszett, hogy ő is vett magának egy ugyanilyet.

(#44713) BB9000 válasza HornedReaper (#44710) üzenetére


BB9000
senior tag

Ez a fogyasztás nagyon magas. Mindenképp tenned kell valamit. Reklamálnod kell! Nem vagy könnyű helyzetben. A HGCS program is nehezíti a dolgodat, mivel a vásárlástól elállás lehetősége így nem merülhet fel. A szervíz ott fogja kezdeni a védekezést, hogy a fogyasztás mérése nem hiteles eszközzel történt, ezért nem ismeri el feltétel nélkül a panasz jogosságát. Meg fogják mérni/méretni ők is, mielőtt cserélik/javítják a hűtődet.
A vásárlók 95% -a nem méri a gépei fogyasztását így észre sem veszi, hogyha ilyen hiba lép fel. Én is azon kevesek közé tartozom, aki mérte a hűtője fogyasztását az első időszakban. Nekem csak 20-25%-kal magasabb érték jött ki, mint ami az energiacímkén szerepel. Ezt még be lehet tudni annak, hogy nem azonosak a használat körülményei a szabványos mérés körülményeivel.

[ Szerkesztve ]

(#44714) HornedReaper válasza BB9000 (#44713) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Pont ilyen tanacsra szamitottam :(

Ami feltunt beuzemeleskor, hogy a xiajiao vagy milyen kompresszor rovid lezaros gazcsove a forrasztasnal ahol szelesedik mintha vastagon vizkoves lett volna, ami kb erintesre le is hullott rola. Betudtam annak, hogy talan gazszivargas-jelzo sprayt kapott ott a gyarban vagy hasonlo.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#44715) tobias40 válasza HornedReaper (#44714) üzenetére


tobias40
veterán

Milyen mérőt használtok ami megbízható és pontos is?

(#44716) #04441088 válasza BB9000 (#44708) üzenetére


#04441088
törölt tag

2 kis műanyag ablak van. Szellőző vagy nem tudom micsoda. Ott volt egy rögzítő pánt, az le lett szedve és ez ment a helyére.

(#44718) Draken válasza freaghill (#44696) üzenetére


Draken
őstag

Már ki is hozták, egyelőre csak szőnyegen próbáltam ki. Amit így eddig le tudok belőle szűrni: a jelenleg használt sencor svc8-al szemben lehet, hogy nem szív olyan állat módon, de megfelelően fel tud szippantani mindent, a tartozékok nagyjából elégségesek, de fogok venni hozzá kör alakú kefét, mert az nincs a tartozékok közt. Sokkal jobban gurul, mint a fentebb említett porszívó, rendesen veszi az irányváltást és természetesen maxra feltekerve sem zavaró a hangja! Elsőre elégedett vagyok vele :K

(#44724) freaghill válasza Draken (#44718) üzenetére


freaghill
őstag

:R

(#44725) Csabroncka válasza HornedReaper (#44714) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"vizkoves lett volna"

Az a leforrasztást segítő anyag maradéka, a Liebherren is volt!

Félig üres hűtő már többet fogyaszt, szellőzik megfelelően a hátulja? Persze ettől függetlenül reklamálhatsz, bocs nem olvastam vissza pontosan... 10-15% eltéréssel nem fognak foglalkozni, ha 50-100% a többlet arra már tényleg érdemes szervizt hívni!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#44726) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

Samsung addwash funkciós mosógép ajtaját hogyan lehet leszerelni? Addig eljutottam, hogy a zsanér két csavarját kivettem, és az ajtó le is jönne, de az addwash funkció miatt az ajtóban lévő vezetékek kb egy centit jönnek ki ès nem is látok sehol csatlakozót. Gondolom valamit még szét kell szedni hogy hozzáférjek a csatlakozóhoz, de mit?

(#44727) asdf_ válasza pataslogeza (#44726) üzenetére


asdf_
veterán

Kapd le a tetejét és nézz be felülről, ha nem látsz semmit, döntsd oldalára a gépet, és alulról. Vagy keress a neten egy service manualt.

(#44728) pataslogeza válasza asdf_ (#44727) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Sajnos a teteje sem jön le. Kiszedem a hátulján a két csavart ami tartja a tetejét, de nem tudom lehuzni, meg sem mozdul. Tudsz adni egy service manualt? A gép típusszáma ww80k44305w. Köszönöm.

(#44729) pataslogeza válasza asdf_ (#44727) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Sikerült levenni a tetejét meg az üstről a tömítőgumit. Az ajtó vezeték kötege belefut egy másik vezetékkötegbe, és együtt a vezérlőpanelhez, amiket nemigen tudok kiszedni, szóval az ajtót kell szétszedni és ott kikötni a vezetékeket, csak azt nem tudom hogyan.

(#44730) HornedReaper válasza Csabroncka (#44725) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Tegnap letekertem minimumra a hűtőt, így is 7-8 fok van a legalsó tálcán, hátul.
Pár nap teszt, reméljük nincs gond.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#44731) koxx


koxx
MODERÁTOR

Akinek van elektromos sütője, nem direktbe szokták kötni ezeket? Megjött a Teka 860P, lecsekkoltam és rendes dugalj dugvilla van rajta. Ha rendesen megcsinálják a vill hálózatot akkor ez nem okozhat gondot?

[ Szerkesztve ]

(#44732) Elemental válasza koxx (#44731) üzenetére


Elemental
addikt

Nekünk is olyan a sütőnk.

(#44733) pjen válasza koxx (#44731) üzenetére


pjen
félisten

Dugvilla.De nem ez a lényeg.A miénk is dugós.Sőt a kombi tűzhelyeken is dugós.

[ Szerkesztve ]

(#44734) tobias40


tobias40
veterán

Erről a két gépről van tapasztalat?
A Beko ,egy vendégházba menne ütni-vágni 5 é garral,a samsung otthon melege programban,kell a nofrost és a ++!

Van helyettük jobb,ajánlottabb hasonló árban?

(#44735) koxx válasza pjen (#44733) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Dugvilla, jogos :) Akkor nem okozhat gondot, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#44736) buca84 válasza tobias40 (#44734) üzenetére


buca84
őstag

Nincs semmi az összehasonlító linken.

(#44737) farkas-j válasza koxx (#44731) üzenetére


farkas-j
őstag

A dugvillán csodálkozom, mert azt 16 Amperig szokták alkalmazni ami nem egész 4kW. Ha 2 lap be van kapcsolva, az már több mint 4kW legalábbis a mi Bosch tűzhelyünknél. Nem is dugvillával kaptuk, hanem direkt bekötésű. Mondjuk én egy 25A-es VGK kapcsolót közbeiktattam, hogy lehessen áramtalanítani.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#44738) Batib válasza farkas-j (#44737) üzenetére


Batib
őstag

Lehet, hogy én tévedek, de Ő csak sütőről írt. Az pedig a 3,5 kw-ot nem nagyon haladja meg. A miénk se fix bekötésű.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#44739) farkas-j válasza Batib (#44738) üzenetére


farkas-j
őstag

Nálad a pont :B

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#44740) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!

Az elektronika topikban írtam egy ilyen hsz.-t.

[link]

Ha tudtok, segítsetek, kérlet! Nagyon örülnék, ha nem kellene kidobnom.

Köszönellet: Teo

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#44741) tobias40 válasza buca84 (#44736) üzenetére


tobias40
veterán

Hmm,nekem van.
Nem tettem kosárba csak összehasonlítottam az oldalon,megpróbálom hátha látjátok EZT !

Ha nem ,mi lehet a baj a link-el? :U

Ez a három gép:
SAMSUNG Outlet RB33J3205WW/EF
SAMSUNG Outlet RB33J3205SA/EF
BEKO RCSA330K21W ---érdekes itt 24 hónapot ír,a boltban 60 hónap volt a tábláján... ;]

[ Szerkesztve ]

(#44742) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Sziasztok! Ezt a mosogatógépet néztem ki. [link] Az 5 év gari is szimpi. Vehető, esetleg ebben az árfekvésben jobb-ajánlottabb? Első gép lenne, minden infó érdekel. Köszi!

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#44743) koxx válasza Batib (#44738) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen :) Az indukciós lapon nincs dugvilla.

(#44744) koxx válasza ribarszki (#31810) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ma hoztam el obiból egy WD3-at 20k-ért. Konyhai gipszkarton és csempebontás utáni törmelék felszívására perfekt, de ezt hogy tudja bárki is használni mindennapos porszívóként? Fülvédő tokban kellett használnom basszus :D mint egy F16-os hajtóműve úgy süvít, az anyaghasználat tényleg nagyon gagyi, de műhelygépnek elég.

(#44745) tobias40 válasza koxx (#44744) üzenetére


tobias40
veterán

Ezeket (vagy erősebbeket,nagyobbakat)szokták lerakni pincébe,garázsba és központi porszívóként használni az egész lakásban.
Már ha elegendő hozzá a szállítandó levegő mennyisége és a motor bírja a nagy távolságról való szívást is.
De ehhez ugye be kell csövezni az egész lakást(új háznál egyszerűbb,mint a villanyvezetéket a falban és kiállások) aztán el lehet felejteni a lakásban a zajt meg a kábel ráncigálást stb.... :C

[ Szerkesztve ]

(#44746) farkas-j válasza teo77 (#44740) üzenetére


farkas-j
őstag

Az, hogy a kondenzátorok nem púposak, az semmit nem jelent! Attól még akár rosszak vagy kapacitás csökkentek is lehetnek. Ezt két módon tudod ellenőrizni. Rámérsz mindegyikre egy ESR mérővel (ki sem kell forrasztani őket) és az 100%-ban megmutatja, hogy jók vagy rosszak. Gondolom ilyen műszered nincs, így a másik megoldás, hogy kicseréled a benne lévő kondikat vigyázva, hogy helyes polaritással legyenek az újak visszaforrasztva. Nem tudom mennyi van benne, de biztos nem lesz egy nagy költség. Javasolt minőségi 105°-osakat venni. Ha ezzel sem javul meg, na akkor kell már érteni az elektronikához. Ekkor még a leggyakoribb hibaforrások a kapcsolótranzisztorok vagy triakok ill. a relék.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#44747) blattida válasza teo77 (#44740) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez az adott indesit gépnél lehet fűtőrelé gond ( beragadt), fűtőbetét testzárlat, vízszintszabályzó probléma (kontakt hiba) és panel hiba. Ki kellene mérni...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44748) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani porzsák nélküli porszívót, amihez adnak turbokefet? Max 30 a keret rá.

(#44749) teo77 válasza farkas-j (#44746) üzenetére


teo77
őstag

Farkas-j, blattida, köszönöm!
Sajnos se műszerem, se szakértelmem hozzá. Vállalsz esetleg ilyesmit? (Budapesti vagyok)

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#44750) #40553216 válasza koxx (#44731) üzenetére


#40553216
törölt tag

A mi 12 éve vett sütőnk is dugós.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.