Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) peppe79 válasza koxx (#45649) üzenetére


peppe79
senior tag

Persze, hogy hülyeség. Lágyított víz kerül a mosogatótérbe, plusz még a tablettából is kioldódik egy kevés só. Mégis, mi baja lenne emiatt?

A multitab "működését" viszont egyszer elmagyarázhatná valaki, mert azzal kapcsolatban elég szkeptikus vagyok...

(#45652) farkas-j


farkas-j
őstag

Azért valamit tisztázzunk. A mosogatógépbe azért kell a só, hogy regenerálja a beépített vízlágyító műgyantát. A só és a sós víz nem kerül mosogatás közben kapcsolatba a mosogatótérrel és az edényekkel. Ebből a szempontból teljesen mindegy milyen mosószert vagy tablettát használ valaki. Ha kemény a víz, nem lehet kihagyni a sót, mert "tönkremegy", elhasználódik a műgyanta.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45653) Digitalpimp válasza peppe79 (#45651) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ugyanúgy működik, mint a mosogépbe való pod-ok. :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#45654) pjen válasza farkas-j (#45652) üzenetére


pjen
félisten

Ha a víz keménység miatt nem kell a só,kit érdekel a műgyanta.

(#45655) Ispy válasza farkas-j (#45652) üzenetére


Ispy
veterán

Nekünk lesz központi vízlágyító, akkor só sem kell és a gyanta sem megy tönkre, nem?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45656) TeeJay válasza peppe79 (#45651) üzenetére


TeeJay
félisten

a sima egyszerűbb LIDL mosogatógép tabletta szerintem bőven jónak tűnik
ott is van valami 4in1 de nem hiszem hogy többet adna
az olcsóbb valami 60darab 1ezer körül van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45657) kahuta


kahuta
csendes tag

Sziasztok! Mosogatógép vásárlás előtt állok. Azt szeretném kérdezni, hogy a vízbekötő csövön van egy kb cigisdoboz nagyságú műanyag amin egy elektromosság jel van. Az micsoda?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#45658) Teaway válasza kahuta (#45657) üzenetére


Teaway
veterán

Vízbeeresztő mágnesszelep.

Nincs itthon csokid??

(#45659) kahuta


kahuta
csendes tag

(#45660) kahuta válasza Teaway (#45658) üzenetére


kahuta
csendes tag

De akkor abban valószínüleg áram is van...

[ Szerkesztve ]

(#45661) Teaway válasza kahuta (#45660) üzenetére


Teaway
veterán

Dehogynem, valaminek működtetnie kell az elektromágnest.

Nincs itthon csokid??

(#45662) kahuta válasza Teaway (#45661) üzenetére


kahuta
csendes tag

Köszönöm

(#45663) TeeJay válasza Teaway (#45661) üzenetére


TeeJay
félisten

magyarul ez csak arra jó ha eldurranna a bemenő cső akkor lezárja ezt a szelepet?
mert az olcsóbb gépekben ez a mosogatógépen belül van és ha durran a cső akkor ömlik a víz
mondjuk én még sosem láttam ilyet hogy a cső tönkre ment volna

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45664) #73959936 válasza #40553216 (#45632) üzenetére


#73959936
törölt tag

Okkor bizony lejjebb veszem a beállítást és :R

(#45665) tope


tope
addikt

25.000 Ft-ig milyen porszívót ajánlotok 1 garzonba (az illető jobban preferálja a porzsákmentest, illetve az ETA-t mint márka, meg ne kérdezzétek miért)

(#45666) pjen válasza tope (#45665) üzenetére


pjen
félisten

Akkor porzsákmentes Eta porszivót kell venni.Pl:ETA Ambito 0516 90000

[ Szerkesztve ]

(#45667) tope válasza pjen (#45666) üzenetére


tope
addikt

Ez egész baráti, köszi!

(#45668) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Candy cdcp 6 mosogatógépem megadta magát. Ha bedugom, akkor szivattyúz és sípol, mint az állat, semmire sem reagál. Érdemes lehet szerelőt hívni vagy kuka és vegyek egy újat?

(#45669) pjen válasza Kephamos (#45668) üzenetére


pjen
félisten

Dónsd előre 45 fokban,vagy hátra.

(#45670) Kephamos válasza pjen (#45669) üzenetére


Kephamos
addikt

Ohh, segített! Mi lehetett az oka?

(#45671) pjen válasza Kephamos (#45670) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom valami sőint szabályzó.Egyszer nekem is volt hasonló,szerelő tanácsolta telón.Szerencsére lusta volt kijönni,vagy csak rendes volt.

(#45672) Teaway válasza Kephamos (#45670) üzenetére


Teaway
veterán

Bekapcsolt a túlfolyás-védelem.

Nincs itthon csokid??

(#45673) peppe79 válasza pjen (#45671) üzenetére


peppe79
senior tag

Velem az Electrolux már évek óta ezt játssza, mostanában még gyakrabban (kb. 2 havonta). Először, amikor még jótállási időn belül kezdődött a probléma, kihívtam a szerelőt. Utána már rám hárult feladat, mert nem kívántam több ezer forintot fizetni ezért az egyszerű műveletért. Most már rutinszerűen tekerem le az alsó fém burkolólapot, mosogatószivaccsal felitatom és kifacsarom a vizet, kiszedem a szintérzékelőt, kipucolom, aztán vissza az egész.

[ Szerkesztve ]

(#45674) AMD Power


AMD Power
titán

Szenzációsan jó ez a direct drive-s mosógép.... LG.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#45675) #51177472


#51177472
törölt tag

Helló,

rendeltem emag-ról Tefal serpenyőket. Elektromos főzőlapunk van. Az emag weboldala azt írja a Tefal Extra grillserpenyőnél, hogy kompatibilis gáztűzhellyel és elektromos főzőlappal is.
A tefal weboldala a leírásban viszont csak gáz-t említ, miszerint az Extra termékcsaládot kifejezetten arra tervezték.

gyanítom ez így visszaküldés lesz, használ valaki tefal termékeket, mi a különbség a gáztűzhely és az elektromos főzőlap között ilyen szempontból?

(#45676) peppe79 válasza #51177472 (#45675) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem írtad, hogy indukciós lapról, "rezsóról", vagy kerámialapról van szó. Bár ahogy látom, indukciósat sem az EMAG, sem a gyártó nem ír, úgyhogy gondolom valami "villanyrezsód", vagy üvegkerámia főzőlapod lesz. Ezekre sem mindegy, hogy milyen serpenyőt teszel rá, mert ha nem teljesen sík felületű az alja, akkor az energiaveszteséggel jár. Lehet, hogy ennek a serpenyőnek nem teljesen sík felületű az alja. De talán egyszerűbb rákérdezni a Tefalnál.

(#45677) #51177472


#51177472
törölt tag

Igen, uvegkeramia fozolapom van.

(#45678) pjen válasza AMD Power (#45674) üzenetére


pjen
félisten

Nekem az van lassan két éve.Mi olyan szenzációs benne?

(#45679) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Adott két mosógép, amelyeknek a technikai jellemzői és az ára közel azonos.
A felhasználói élmény oldaláról (könnyebb kezelés, hatékonyabb mosás, rövidebb programidők) közelítve melyik a jobb választás? Szerviz tapasztalat szempontjából melyik a megbízhatóbb?

BOSCH WAN 28161 BY

LG F4J5QN4W

:R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#45680) Met válasza lacibacsi (#45679) üzenetére


Met
nagyúr

Én az LG-t venném.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45681) #73959936 válasza lacibacsi (#45679) üzenetére


#73959936
törölt tag

energiaszegényebb az LG

(#45682) lacibacsi válasza #73959936 (#45681) üzenetére


lacibacsi
addikt

Igen, abban verhetetlen és nem csak a fenti BOSCH-al szemben...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#45683) Teaway válasza lacibacsi (#45679) üzenetére


Teaway
veterán

A Bosch-nál van olyan, hogy emelt vízszint. Az jó!

Nincs itthon csokid??

(#45684) AMD Power válasza pjen (#45678) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon halk a Beko után.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#45685) lacibacsi válasza Teaway (#45683) üzenetére


lacibacsi
addikt

Segíts a tudatlanon! Mire jó? Vagy miért nem jó, hogy nincs LG-ben?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#45686) pjen válasza Teaway (#45683) üzenetére


pjen
félisten

Lg ben is van megemelt viz szintes progi.

(#45687) peppe79 válasza lacibacsi (#45685) üzenetére


peppe79
senior tag

"A felhasználói élmény oldaláról (könnyebb kezelés, hatékonyabb mosás, rövidebb programidők) közelítve melyik a jobb választás?"

Könnyebb kezelés: Bosch/Siemens-el van tapasztalatom, nekem nem okozott különösebb fejtörést a használata. De ahogy elnézem, az LG is könnyen áttekinthető.

Hatékonyabb mosás: na, ez már egy érdekesebb kérdés. Korábban beleszaladtam itt egy kis vitába, mert akadt olyan nézőpont is, hogy a több vízfelhasználást a dob kialakítása, mozgása kompenzálhatja. Én ebben nem hiszek, szerintem "pocsolyában" nem lehet hatékonyan mosni/öblíteni, ehhez továbbra is elegendő mennyiségű vízre van szükség. Persze nem 150 literre, na de nem is 40-50-re. Szomorúan látom, hogy a Bosch is követi a túlzott energiahatékonyság trendet, de hát ő is csak a vásárlók igényeinek kíván megfelelni. De legalább annyi pozitívum van, hogy opcióként egyre több gyártó felajánlja a plusz víz hozzáadását. Így a vásárló eldöntheti, hogy az energiaspórolással járó vakaródzást választja, vagy a minimálisan több rezsi költséget.

Rövidebb programidők: a Bosch pamut programjai valamivel rövidebbek.
Bosch-nál a gyári adat szerint a 60 °C-os teljes, 60 °C-os részleges, és 40 °C-os teljes programideje 200 perc.
Az LG-nél:
60 °C teljes 326/303 perc
60 °C részleges 262/242 perc
40 °C teljes 257/237 perc

[ Szerkesztve ]

(#45688) Teaway válasza pjen (#45686) üzenetére


Teaway
veterán

Értsd: Emelt vízszint, minden programhoz. Nem csak a Baby Care meg a Hygiene-hez.

Nincs itthon csokid??

(#45689) Teaway válasza lacibacsi (#45685) üzenetére


Teaway
veterán

A mosáshoz víz kell. Ennyi az oka, hogy pl. a Miele-nél a legmagasabb vízszintre programoznám.

Nincs itthon csokid??

(#45690) lacibacsi válasza peppe79 (#45687) üzenetére


lacibacsi
addikt

Részletes válasz. Köszönöm!

Azért 200 perc vs 257 perc a 40 °C-os teljes mosásnál egy picivel több, mint "valamivel", a 60 °C-osról ne is beszéljünk... :U

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#45691) #51177472


#51177472
törölt tag

A Tefal serpenyo "suitable for gas and radiat ring". Uvegkeramia fozolapom van, a radiat ring-el ha kompatibilis a serpenyo, akkor az mukodik a fozolapommal? Tejesen sik az alja.

(#45692) arcsin válasza lacibacsi (#45679) üzenetére


arcsin
senior tag

Szia!

Mi ha ilyen patthelyzetbe kerültünk elektronikai cikk vásárlásánál (szarítógép, mosógép), mosogatógép, felcsaptuk a használati útmutatójukat. Megnéztük mennyi is a hasznos program nekünk, mit tudunk variálni velük. Csak jótanács tényleg. Legtöbb ember csak amikor megérkezik jön rá hogy mégis pontosan a programok 90%a haszontalan számára.

(#45693) st6969 válasza #51177472 (#45691) üzenetére


st6969
őstag

Miért nem próbálod ki? Ha nem jó, 14 napig visszaküldheted.

(#45694) #51177472 válasza st6969 (#45693) üzenetére


#51177472
törölt tag

Sajnos nem kompatibilis, visszaküldés lett belőle.
Bár kipróbálni nem próbáltam ki, a Tefal álláspontja, hogy csak gáztűzhelyen lehet használni, gyanítom kerámián máshogy melegedne.

(#45695) st6969 válasza #51177472 (#45694) üzenetére


st6969
őstag

Ilyenkor az a bosszantó, hogy a visszaszállítási költséget általában neked kell állnod (bár volt már olyan is, pont edénynél, hogy futárt küldtek 14 napos elállás alkalmával). Érdemes az edényeket élőben megtapogatni vásárlás előtt, ha van rá lehetőséged (Tesco, Media Markt, Interspar), ott érezhető általában, ha az anyagvastagságon vagy a bevonat minőségén spórolnak. A szimbólumok is látszanak a csomagoláson és/vagy a terméken, hogy milyen főzőlappal kompatibilis.

(#45696) asdf_ válasza lacibacsi (#45690) üzenetére


asdf_
veterán

Ezeket a perceket csak akkor nézd, ha az eco programokat tervezed használni a mosás során. A hagyományos, "energia- és vízpazarló" mosás ennél rövidebb.

(#45697) lacibacsi válasza asdf_ (#45696) üzenetére


lacibacsi
addikt

:DDD Lehet, hogy tényleg gazdaságosabb a vízpazarló mód... Időben mindenképp...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#45698) Csabroncka válasza lacibacsi (#45697) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az alapos mosáshoz víz kell (jó sok) és jó tenzid (mosószer). Ha megnézed az automata mosógépek vízfelhasználását 20 éve gyakorlatilag változatlan kg ruha /liter -ben. Persze az energiafelhasználás na az érdemben tudott csökkenni, de ott sem a vízmelegítés része ;] . Az ECO mosás kulcsa az aktív enzimes mosószer és <40 fokos mosás ha lehet. Szárítógép helyett pedig ECO teregető és 1200-as centri... :))

"in medias res"

(#45699) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!
Samsung SC5635 porszívó csöve megannyi év után érthetetlen okból eltört (az az elem, ahová a filter csatlakozik, ráadásul kvázi a legvastagabb résznél). Lehet ilyet külön kapni, vagy kuka és vegyek új porszívót? Egyébként semmi baja. Ha új, akkor mit ajánlotok? Az előszűrőhöz ragaszkodok az állatok miatt (napi használatra kell).
Köszönöm!

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#45700) lacibacsi válasza Csabroncka (#45698) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszi! Jó időben (márciustól - novemberig) én is nap- illetve szélenergiával működő szárítót használok. Azzal sokat lehet spórolni.

Amúgy mit tudsz csinálni, ha az a mai trend, hogy 15 kg ruhát két kanál vízben mosnak a legszuperebb fejlesztések? Vödörrel csak nem öntögethetem a vizet gépbe?!?

Néztem amúgy videót a fent linkelt két mosógépre. DD motor ide-vagy oda, nem vagyok meggyőződve arról, hogy az LG jobb. Energiafogyasztásban bajnok, de amúgy nem látom különösebbnek a BOSCH-nál...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.