Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) Intel fan11 válasza Csabroncka (#44342) üzenetére


Intel fan11
őstag

Gyors toltest tudja?

Battletag: hojszi#2983

(#44352) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok,
intersparban most van Zwilling pontgyűjtés, egy serpenyő kéne. Mennyi érik ezek meg? Előre is köszi!
https://www.spar.hu/hu_HU/husegakcio_zwilling2019/promocios_termekek_zwilling2019.html

(#44353) Intel fan11 válasza aradebil2 (#44352) üzenetére


Intel fan11
őstag

Spar a legdragabb hely. Viszed a penzt nekik h kvazi akcioba adjanak vmit. Ha serpenyo csak is tefal!

Battletag: hojszi#2983

(#44354) #40553216 válasza aradebil2 (#44352) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én pontgyűjtős akcióban csak a plüss zöldségekből vagy gyümölcsökből vettem egyet a gyereknek, mikor úgy nézett ki, hogy a matricák nem jönnek össze. Ezen kívül csak olyan volt, ahol elég volt a matrica, így az olyan, amihez még fizetni is kell, fel sem merült.

(#44355) BBéci válasza Intel fan11 (#44353) üzenetére


BBéci
titán

Próbáltál, használtál már Zwilling termékeket? Én igen, és csak szuperlatívuszokban tudok róluk nyilatkozni. Messze jobbak a Tefal-oknál, olyanom is volt, van néhány.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44356) Csabroncka válasza Intel fan11 (#44351) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

igen, legalább is almással

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#44357) JanóManó válasza #40553216 (#44347) üzenetére


JanóManó
csendes újonc

Ezt pölö én nem sokra tartom. Túlárazott tömegcikket gyártó cég. Egyébként direkt megnéztem a noname termékem manuálját: ...hat szavak, melyek számomra azt jelentik, hogy előfordulhat, meg nem is. Ha pedig meg nemishathet, akkor használhatom, ugyanis egyértelműen nem zárja ki, tehát ha gebasz lenne, jogilag nálam a pont egy reklamáció esetén.
Ez olyan, mint a forró italos pohár: ha nincs rajta, hogy Hot!, és leforrázom magam, ők fizetnek. Legalábbis trumpisztánban.

Erika9

(#44358) Zotyatv


Zotyatv
tag

[link] Sziasztok!
Porszívót kellene vennem. Először porzsák nélkülire gondoltam. Panelban az praktikusabbnak tűnik. Ezeket néztem ki elsősorban. Nem szeretnék sokat fizetni értük/ ha lehet bőven 20 alatt legyen/

[ Szerkesztve ]

(#44359) #40553216 válasza JanóManó (#44357) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ezek a tiltások valójában akkor érvényesek, ha az adott eszközhöz való minőségű porzsákkal használod (nyilván azt gondolják, mindenki így használja). Ugyanis ezektől a poroktól a porzsák tömődik el. Ha egy szögegyszerű porszívód van papír porzsákkal, arra nyilván nem vonatkozik ez a leírás.

(#44360) #40553216 válasza Zotyatv (#44358) üzenetére


#40553216
törölt tag

Vegyél inkább porzsákosat!

(#44361) JanóManó válasza #40553216 (#44359) üzenetére


JanóManó
csendes újonc

Aha. Nyilván, ha az lenne, de nem az van. :B
Igaz, hogy noname, de azért jó az ám.

Erika9

(#44362) Ferenczi Áko válasza Zotyatv (#44358) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én hosszas ajánlgatás és nézelődés után ennél kötöttem ki, bár még nem rendeltem meg, de akinek itt a fórumon belül volt ilyen dícsérte..

Electrolux EEG42

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#44363) Zotyatv válasza Ferenczi Áko (#44362) üzenetére


Zotyatv
tag

Kicsit sajnálom rájuk a 20-at. Nem használjuk sokat, kicsi a lakás. A nagy porzsák hónapokig is jó lenne. Lehet addig bebüdösödik. Köszönöm, azért még várok hátha lesz akinek van az általam linkeltekből.

(#44364) Gömbike válasza Zotyatv (#44363) üzenetére


Gömbike
senior tag

Bemásolom a 44200 számú hozzászólásomat:

"Közük nincs a porzsákos praktimumához. 8 évig zsák nélküli komoly gépet, Elux zcx 6440 gépet használtam. Sajnos. Az Elux 441, ami fentebb be van linkelve, rommá verte.

Soha többet nem veszek, csak zsákosat."

A porzsákos már nem a klasszikus bebüdösödő valami. Szintetikus zsákok vannak bennük, negyed évet is "tudnak". S egyátalán nem büdösek, bár ez attói is erősen fűgg, mit takarítasz vele :DD

Nekem cicák vannak, sok a szőr utánuk, de nem érzem büdösnek a gépet.

nekem ilyen van: [link]

Nem szándékozom lecserélni, tökéletes számomra.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#44365) #94529552 válasza Zotyatv (#44363) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az általad linkeltek? Most néztem volna a linkedet, és nincs benne termék.

(#44366) Skillet


Skillet
addikt

A Titania csaptelepekről mit lehet tudni? Én most hallottam róla először. Annyit látok, hogy 5 év garancia van rájuk. Ki a gyártó (jól látom, hogy cseh)? Milyen minőség?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#44367) aradebil2 válasza Intel fan11 (#44353) üzenetére


aradebil2
senior tag

szülők vásárolnak ott, és most láttam hogy van egy csomó pontjuk és gondoltam elkérem tőlük,mi ritkán vásárolunk ott. De pl Tefalt is szoktak akciózni, barátnőm Masterchef robotgépét pl. harmadáron vette meg pontokért, nem csak kamu akció volt. Inkább a Zwilling mint márka érdekelne

(#44368) peppe79 válasza Skillet (#44366) üzenetére


peppe79
senior tag

A gyártó a Novaservis. Az 5 év garancia a kerámia betétre vonatkozik, és a garancia feltétele a szűrős sarokszelep megléte, illetve hogy szakember szereli be, amit a vásárlónak számlával kell igazolnia.

(#44369) BBéci válasza aradebil2 (#44367) üzenetére


BBéci
titán

Zwilling az egyik legismertebb és legelismertebb solingeni cég, a WMF-fel lehet egy napon említeni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44370) kelna91 válasza apholyon (#44349) üzenetére


kelna91
senior tag

A Russell Hobbs hasonló terméke alig drágább, nekem olyanom van. Nagyon meg vagyok vele elégedve, pár éve használom alkalmanként. A hozzá adott kulacsok is jók, azokat naponta használom. A szószos tégely jó, hogy van, de nekem eddig vegyes tapasztalataim vannak. A lédúsabb szószokat hatékonyan darálja-keveri, de ha nem folyós legalább kicsit a tartalma, akkor nem tud rendesen belekapni, és nagyon kínlódni kell vele, hogy pépesítsen. Szerintem a tégely méretéből fakadóan ilyen. De a nagy flaskák turmixhoz ideálisak.

(#44371) kelna91 válasza Csabroncka (#44289) üzenetére


kelna91
senior tag

Olyan mosó-szárítógépem van, de ez nem változtat azon a tényen, hogy egyetlen pár zoknit nem éri meg órákig lögybölni. Viszont a kézi mosás forradalmi ötlete megoldotta a problémát.

(#44372) #94529552 válasza BBéci (#44369) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Carl Schmidt Sohn vagy CS Kochsysteme is ismert régi solingeni cég lehet.

(#44373) apholyon válasza kelna91 (#44370) üzenetére


apholyon
aktív tag

Köszönöm! Belinkeled kérlek, pontosan milyen típus?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#44374) #40553216 válasza #94529552 (#44372) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ahogy nézem, a kettő ugyanaz.

(#44375) st6969


st6969
őstag

Üdv,
ilyesmi szendvicssütőt szeretnék:

Van otthon egy régebbi, de annak a bevonata kicsit viseletes, és ha picit is kifolyik a sajt, megőszülök, mire kitisztítom. Ki sem tudom venni a sütőlapokat, borzasztó nehezen tisztítható.
Tehát olyat keresnék, amiből a tisztítás miatt kivehető a lap és tartós tapadásmentes a felület.
A Lidl-ben most épp van egy ilyen 3in1 sütő, 3 féle feltéttel, ami nekem nem feltétel :)) :O (bocs)
Szóval elég, ha csak ezt a fajta szendvicset tudja, de azt jól. :R

(#44376) #40553216 válasza st6969 (#44375) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szerintem a Lidl-cucc jó, még ha nem is használod a másik két betétet. Ugyanis k tudod venni és el tudod mosni, emellett három év gari van rá.

(#44377) peppe79 válasza st6969 (#44375) üzenetére


peppe79
senior tag

Erre én is kíváncsi vagyok. Nálunk ezek a ketyerék relatív rövid ideig szolgálnak, pont a nehezen tisztán tarthatóság, illetve a bevonat sérülése miatt. Na, nem mintha amúgy nagy összeg lenne egy új, csak én utálom az elektronikai hulladékok tovább halmozását.

(#44378) BB9000 válasza st6969 (#44375) üzenetére


BB9000
senior tag

Van alternatíva: Esperanza Mufeletta, Clatronic ST/WA 3670, a Tefal hasonló készüléke Tefal SW 6058 Avanté "kicsit drágább", de személyes tapasztalatom szerint tartós és jó.

[ Szerkesztve ]

(#44379) st6969 válasza #40553216 (#44376) üzenetére


st6969
őstag

Gondolkodtam rajta, de előtte meg akartam kérdezni itt. Hacsak nincs valakinek olyan, amit tapasztalatból ajánl, akkor lehet, megveszem azt. :K

(#44378) BB9000
Van ilyened? Főleg saját tapasztalat érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#44380) BB9000 válasza st6969 (#44379) üzenetére


BB9000
senior tag

A Tefal Avanté van nekem. Kb 4-5 éve hibátlanul működik. Az az egy amire figyelj, hogy mosogatógépbe ne tedd be a kivehető lapokat, mert megmarja a hátulját, mivel az kezeletlen alumínium. Tényleg könnyen tisztítható és tényleg normális idő alatt lehet vele gofrit sütni. Tudom, neked ez nem szempont, de nekem az. Én még 12 000 ft körüli áron vettem. A mostani árán jobban meggondolnám a vételt.

[ Szerkesztve ]

(#44381) st6969 válasza BB9000 (#44380) üzenetére


st6969
őstag

Igen, ez tényleg húzós egy kicsit, ennyit nem szánok rá, de azért kösz. Lehet, lesz a "Lidis".

(#44382) BBéci válasza st6969 (#44375) üzenetére


BBéci
titán

Viseletes, vagy viseltes? ;]
[link]

A miénket is nehéz tisztítani, ezért jó ötletnek tűnik a szétszedhető, de olyannal még nem találkoztam. Igaz, nem kerestem. Látom, akad néhány, felveszem őket a listámra.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44383) kelna91 válasza apholyon (#44373) üzenetére


kelna91
senior tag

Nekem pontosan ilyenem van, de van ugyanezen a termékvonalon olcsóbb és drágább típus is.

(#44384) kelna91 válasza st6969 (#44375) üzenetére


kelna91
senior tag

Kicsit off, de hozzáteszem, hogy nekem egy Bosch van, amit már nem lehet kapni. Ez sem kiszedhető lapos, nehezen tisztítható, de a bevonata csak mostanában kezdett picit megkopni 10-15 év relatíve intenzív használat után. A két részt összefogó csatja sajnos elég hamar eltört, de anélkül is jól használható, csak fogni kell az elején. Viszont ezt leszámítva nagyon masszív kivitel. Kerestem újat, amire lecserélhetném, de mind nagyon gyenge konstrukciónak tűnt (főleg a zsanérok), és ahhoz képest elég drágák, úgyhogy maradtam egyelőre a Bosch-nál.

(#44385) st6969 válasza BBéci (#44382) üzenetére


st6969
őstag

Köszi a javítást. Gáz, de ezt eddig rosszul használtam :B
Engem is zavar a helytelen írás. :K

(#44384) kelna91
Az enyém szerintem a kapható legolcsóbb, legalja kivitel (talán Tescos). A zsanérja bírja, a záron lévő gomb rugója tűnt el, igaz ettől még használható lenne. De olyan gagyi a bevonat, hogy gyakorlatilag minden beleragad. A tisztíthatatlansága nem csak abból adódik, hogy nem szétszedhető (az is nagy baj), hanem abból is, hogy ahol hozzáférnék (sütőfelület), ott is "vésővel" jön csak le a cucc. Vizes (pláne mosószeres) szivaccsal meg nem nagyon merek nekimenni, mivel simán befolyhat az elektronikába. Anélkül meg a tisztítás hatékonysága ugye..... :(

[ Szerkesztve ]

(#44386) kelna91


kelna91
senior tag

Ez meg nagyon off, de nézzétek, milyen kenyérpirítókat tudtak csinálni régen! A mai napig működnek, és nem gyártanak már ilyen jót.

(#44387) BBéci válasza st6969 (#44385) üzenetére


BBéci
titán

A jó pap is holtig tanul. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44388) Zotyatv válasza Gömbike (#44364) üzenetére


Zotyatv
tag

Szia/-sztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a zsák után mennyi por megy ki? Most egy noname van és bizony sok kimegy a zsákból. Lehet ez a zsákon is múlik. Kezdek hajlani a porzsákosra/ szintetikus/. Hol lehet ezeket jó minőségben beszerezni és mely gyártóktól érdemes venni? Elektrolux lesz valószínű a gép.
Az mindegy, hogy papír vagy vászon zsákkal használom? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#44389) Zeki válasza Zotyatv (#44388) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szintetikus zsák van.

(#44390) BBéci válasza Zotyatv (#44388) üzenetére


BBéci
titán

Electroluxhoz Electrolux S-bag porzsákot vegyél, olyat, amilyet tartozékként adnak hozzá. Alighanem Classic Long Performance van ráírva, 2100-2400 Ft a 4 darabos csomag. Minimális, szinte észrevehetetlen mennyiségű port enged át.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44391) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok, nagy szívóerejű porszívót keresek 30k környékéig bezáróan. Rövid szőrű, vastag, puha szőnyegen használnám. Most egy 1400 W-os (sárga) zanussi van, de gyenge. Melyik az ajánlott?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#44392) BBéci válasza scabi78 (#44391) üzenetére


BBéci
titán

Két megjegyzés: legfeljebb 900 wattos porszívót tudsz venni és szőnyegre sosem a legmagasabb teljesítményre kell állítani a szabályzót.
Valamint igazán jó porszívót nem adnak 30000 forintért, talán a duplájáért.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44393) #94529552 válasza scabi78 (#44391) üzenetére


#94529552
törölt tag

Például[link]. Már nem érdemes nézni. hogy hány W-os a porszívó, meg amúgy se a teljesítményfelvétel a lényeges. Bevezettek helyette egy minősítési rendszert A,B,C,D,.. Rövid szőrű szőnyegre és keménypadlóra is a fenti parkettafejest mondanám, vagy itt van két hasonló, egyikhez azon felül még 1 mini turbó fej, a drágábbhoz is jár a mini és még egy nagyobbturbó fej is, ezek talán még jobbak is, és a mostani porszívódnál vélhetően mind jobb lesz. Vastag szőnyeghez, egy olyan komolyabb porszívó lenne a jó, amihez elektromos forgókefével ellátott fej van, de az már más ár kategória.

(#44394) BB9000 válasza scabi78 (#44391) üzenetére


BB9000
senior tag

Rowenta XTrem power 3A RO6831EA az alzánál most 30 190 ft. Ahogyan a nevéből is kiolvasható tényleg nagy szívóereje van. Vannak ennél jobb porszívók is, de szerintem a topikban általánosan ajánlott, azonos árkategóriájú Electrolux modellekkel felveszi a versenyt.

[ Szerkesztve ]

(#44395) aradebil2 válasza scabi78 (#44391) üzenetére


aradebil2
senior tag

Sencor SVC-8 még ajánlott, 3 fejjel, közte turbókefe (az enyémet még nem tudtam kibontani :\)
https://www.arukereso.hu/porszivo-takaritogep-c3170/sencor/svc-8-eco-p337098486/

(#44396) scabi78


scabi78
senior tag

Köszi a választ mindenkinek!
Tegnap rendeltem egy kütyü oldalról egy turbófejet, ha megjön kipróbálom és aztán meglátom, hogy keresgélnem kell-e másik porszívót. Addig nézegetem azokat amiket ajánlottatok és olvasgatok.
Nem gondoltam volna, hogy ennyire bonyolult egy normális porszívó beszerzése. :N

Tiszta Windows, rendes ház!

(#44397) #94529552 válasza scabi78 (#44396) üzenetére


#94529552
törölt tag

A turbófejhez lehet, hogy a tiédnél erősebb porszívó kellene, pl a BB9000 által most linkelt XtremPower.

(#44398) Sinkapeter


Sinkapeter
tag

Milyen buktatója lehet még egy olcsó porszívónak a rövid garancia, illetve a kicsit bazári kinézet mellett? A munkahelyemre kellett vennünk egy egyszerű porszívót kb. 50 négyzetméternyi padlóhoz, és amikor a Metroba kellett mennem, a sajátmárkás (Tarrington House, utána, hogy utánanéztem máshol Alaska VC3701) piszok alacsony áron volt. Megvettük, kipróbáltuk, utána legközelebb, amikor arra jártam, vettem egyet otthonra is a már betegeskedő Gorenje mellé/helyett. Szőnyegen csak C (bár a felső határhoz áll közelebb), a többi A. Érzésre jóval erősebb, mint az előző porszívó és jóval halkabb is. Első lépésben a húsz- és harmincezer közötti sávot nézegettük, egy kolléganőmnek segítettem hazavinni a boltból tavaly egy Electroluxot, meg ki is próbáltuk, de nem látszik az árkülönbség a használhatóságban.

(#44399) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,

hűtőt kellene vásárolnunk a családban, van esetleg most valamilyen állami támogatás vagy tavaly ősszel volt utoljára?

Köszi, :R

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#44400) estikornel


estikornel
tag

El sem hinném hogy ilyen létezik ha nem velem történik. A korábban említett, 5 napos no frostos samsung hűtőm nekem is magas frekvencián sípol amikor megy a kompresszor. :(
Hűtési teljesítménnyel egyelőre gond nincsen viszont elég zavaró, ha nem csukom be az szobaajtót eléggé zavar. Olyan ciripelése van mint a coil whine. Most ez normális vagy mi a szar? Hátul érdemes valamit nézni rajta, hogy nem-e szűnik meg ha lefogok valamit ott alul? Érdekelnének tippek mitől nem kapom az áramütést és mit érdemes kipróbálni. -19 / 5 fokra van állítva, nem hiszem hogy ez számít egyébként.

Szintezésből nem tudom eredhet-e ilyesmi de nem teljesen tudtam megcsinálni mert szar a járólap, és egyébként is amikor a ventilátorok pörögnek akkor nincs probléma. Garanciát meg erre aztán biztos nem tudom érvényesíteni mert nem 100%-osan reprodukálható, teljesen random.

Cece04: Idén konvektor vagy mire van csereprogram, erről sajnos lecsúsztál nagy valószínűséggel. Nem hiszem, hogy utoljára mert pár évvel ezelőtt volt mosógépre és a tavalyit idén is be lehetett váltani mosógépre/hűtőgépre egyaránt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.