Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) BBéci válasza qwertly (#45799) üzenetére


BBéci
titán

A műanyag keretet simán rá lehet tenni az utólag méretre szabott üvegre, add oda a mesternek, ahhoz fogja választani a vastagságot. Amit pár hete eltörtem, az is utángyártott volt, mert az eredeti 15 éve tört el. Tehát ennyi ideig bírta, ami azt jelenti, hogy az eredetivel egyenértékű. Nem csoda, hogy a 6 kilós söröshordó ráejtésétől szétment, azt semelyik hűtőszekrény üvege nem viselte volna el.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45802) farkas-j


farkas-j
őstag

Annyit érdemes tudni a hűtők üvegpolcairól, hogy azok edzett üvegből készülnek és kissé "erősebbek" mint a sima üvegek.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45803) asdf_ válasza farkas-j (#45802) üzenetére


asdf_
veterán

Valamint afaik biztonsági üveg, tehát nem úgy törik, mint egy nagy üvegtábla, ami levágja a kezed, hanem apró pici darabokra.

(#45804) qwertly válasza pjen (#45800) üzenetére


qwertly
addikt

Szia! Köszönöm a válaszodat,megfogom nézni a boltot.

(#45805) pjen válasza qwertly (#45804) üzenetére


pjen
félisten

Szívesen. :)

(#45806) lacy86


lacy86
addikt

Hello,

20-25k kozott milyen olajsutot tudtok ajanlani?

koszonom

(#45807) BBéci válasza asdf_ (#45803) üzenetére


BBéci
titán

Az eredeti Electrolux üvegpolc ugyanúgy tört, mint a sima ablaküveg, hosszúkás darabokra. Apró, picire a ragasztott törik, olyan van az autókban. A "biztonsági" ez esetben vastagságtól függ, 4 mm-től lehet annak nevezni. Zuhanykabinokra is ez vonatkozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45808) pjen válasza BBéci (#45807) üzenetére


pjen
félisten

Nekem vannak poharaim amik nem ragasztottak,mégis,ha leesnek,apró nem éles darabokra törnek.fene tudja miből vannak. :)

(#45809) BBéci válasza pjen (#45808) üzenetére


BBéci
titán

Más a pohár gyártástechnológiája, mint a síküvegé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45810) pjen válasza BBéci (#45809) üzenetére


pjen
félisten

Hála istennek,nem értek hozzá.Csak azért írtam,mert vannak poharaim amik úgy törnek mint a sík üveg.

(#45811) luciferk válasza qwertly (#45799) üzenetére


luciferk
senior tag

Nyugodtan vágassd bele üveget méretre az üvegessel, mi már 6 éve îlyen belevágatott üveggel használjuk a hűtőt és semmi gond, pedig valamikor 10l-es teli fazekat is beteszűnk, az asszony pajtidnak meg mond meg, hogy finomabban tegye be a lábasokatt a hűtőbe és nem lessz semmi gond.;)

(#45812) A_ScHuLcZ válasza peppe79 (#45792) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ha jól értem, akkor nem feltétlenül az SC3-at javaslod a gyártó kínálatából, hacsak nem fontos kritérium a gyors felfűtés. De ha nem azt akkor melyiket, SC4? Ha jól látom az SC4 egy picivel nagyobb teljesítményre képes, és két tartályos rendszerrel rendelkezik (ez pontosan miért jó?), valamint 1 kilóval nehezebb, más különbséget specifikációk alapján nem látok.

Az árkülönbség durván 13k.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#45813) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Porszívót keresnék 20 körül,max 30.
Electrolux EEG42EB néztem ajánlott ebben az árkategóriában esetleg valamelyik Bosch modell?
Pár éve vettünk Miele kézi porszívót.Anyumnak nem vált be és amit eddig használt hagyományos az megadta magát.
Miele Complete C2 most kieseik a szórásból az ára miatt.
Heti egy-két alkalomra kellene 50 pár nm-en.Szőnyeg,járócsempe vegyesen van a házban.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#45814) gabor9991 válasza Orlin (#45813) üzenetére


gabor9991
őstag

[Ez a hoover] drágább ugyan mint amennyit írtál de szerintem megéri az árát.
Egy samsung után lett nálunk ez a hoover használatba véve és hatalmas a különbség.
Csendes, nagyon jól szív, semennyi port nem fúj vissza a levegőbe, van több kiegészítő is köztük a turbó fej amivel a szőnyegről mindent felszed.

(#45815) atirag


atirag
őstag

Hűtőszekrényt vennék. Jelenleg egy kb 230literes van a fagyasztó résszel együtt. (örököltük) Viszont nagyon nem férünk el benne. Gondoltam veszek egy nagyobbat. Milyen tulajdonságokat kell érdemes nézni és milyen márka ami megbízhatónak mondható. Jelenleg bosch gépeink vannak,de nem feltétlenül csak olyat vennék.

(#45816) tibbike01 válasza Orlin (#45813) üzenetére


tibbike01
őstag

Sencor SVC 8 és pont. Extreme diginél 23ezer.

Ez a porszívó egy csoda :)) hidd el. 10db gyári porzsák pedig Alzán vehető.

[ Szerkesztve ]

(#45817) Orlin válasza tibbike01 (#45816) üzenetére


Orlin
addikt

A Hoover-nél és a Sencor SVC 8-nál is olvasom szétesik a cső néha. :D :Y
A Hoovernél a 4 "A" besorolás viszont elég meggyőző.A cső leesést a két típusnál tapasztalható?

Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#45818) gabor9991 válasza Orlin (#45817) üzenetére


gabor9991
őstag

Néha szétesik, igen.Ilyenkor én összerakom, akkor nem esik szét egy darabig.
Rendesen, erővel kell összetolni a két csövet az biztos.De ennyi kb az összes hibája.

(#45819) Kephamos


Kephamos
addikt

Újabbfajta LG mosó/szárítógépem van. Az imént raktam be mosni a matrachuzatot, de elfelejtettem a szárítást. tudok olyat, hogy miután végzett csak simán szárítsa meg?

(#45820) #40553216


#40553216
törölt tag

Aki WMF terméket tervezett venni, az tegye meg gyorsan.
https://neokohn.hu/2019/07/20/hamarosan-megall-az-elet-nemetorszagban/
„bezárja németországi gyárát a nagy múltú WMF cég, amely 160 éve gyárt kiváló minőségű konyhai felszereléseket és evőeszközöket.”

(#45821) Teaway válasza Kephamos (#45819) üzenetére


Teaway
veterán

Kell lennie külön szárító programnak.

Nincs itthon csokid??

(#45822) peppe79 válasza A_ScHuLcZ (#45812) üzenetére


peppe79
senior tag

Ezt igazából neked kell tudnod, hogy mire használnád egyáltalán. Kisebb munkákra, ha nem valami durva, makacs szennyeződést kell feloldani, akár egy gőzkacsa is megfelel. Nagyobb felületek, pl. csempék, padlólap, fuga stb. takarítására viszont célszerűbb olyan gőztisztítót választani, aminek minél nagyobb a kazánja, és a folyamatos gőzteljesítménye. Őszintén szólva, ha nekem lenne, én egyik Karchert sem választanám. Az SC5-nek már meggyőző a teljesítménye, de annyit szerintem nem ér, amennyibe kerül.

A legutolsó új gőztisztító, amit vettem, az egy Nilfisk Steamtec 312 volt, 3.8 bar max üzemi nyomással. Kb. 1 év elteltével eltörött az elülső, pici műanyag görgője. Sebaj mondom, rendelek másikat a gyártótól. Hát, közölték, hogy ilyen alkatrészük nincs, nem is rendelhető. OK, mondom: nem baj, majd veszek hozzá görgőt a bútorszerelvény boltban. De hát persze, hogy a csap átmérője, hossza, kialakítása teljesen egyedi, úgyhogy az is felejtős. Innentől kezdve hagytam az egészet a fenébe, és vettem egy használt, ősrégi Saeco Supervap gőztisztítót, gombokért. A gőzteljesítménye simán veri a Karcher gőztisztítókat, a tartályába 3 liter vizet lehet tölteni. Egyetlen hátránya van: a hatalmas kazánja kb. 12-15 perc, mire üzemkész állapotba kerül. De mivel hidegburkolatot, fugát szoktam takarítani, inkább kivárom ezt a hosszabb időt, aztán nem kell vergődjek az utólagos hozzátöltéssel.

(#45823) tibbike01 válasza Orlin (#45817) üzenetére


tibbike01
őstag

1.5 év alatt soha, egyszersem esett szét a cső nálam.

(#45824) TeeJay


TeeJay
félisten

sziasztok

Electrolux indukciós főzőlapot ha jól látom 1 vagy 2 fázisra lehet bekötni
1 fázison csak 16A-t lehet rákötni gondolom mert már a betáp kábele is csak 16A-t enged egy fázison
így akkor csak 3,6kW mehet majd egyszerre ugye?

a 7,2kW max teljesítményhez 2 fázis kellene meg legalább 4 eres 2,5mm2 kábel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45825) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Konyha építésben vagyunk benne, és lenne egy két kérdésem.

Először is az, hogy szeretnénk a konyhánkba szigetet, melybe beleépítenénk a főzőlapot, és szeretnénk felé egy páraelszívót. Nézegettünk is páraelszívókat, és ez lenne ami tetszene:
[link]

Ez a fajta páraelszívó nem vezeti el a levegőt, csak egy szénszűrő segítségével megtisztítja, és visszaküldi a légtérbe. Van-e róla tapasztalatotok, hogy milyen hatásfoka van, illetve mennyire tiszta levegőt küld vissza a légtérbe?

A másik páraelszívó amiben gondolkodunk az ilyen: [link]

Erről a páraelszívóról az lenne a kérdésem, hogy mennyire lehet nehezen tisztítani a zsírtól az üveg felületet? Most ahol lakunk, a páraelszívó környékén polcok vannak, amiket borzasztó takarítani a zsírtól, szinte lehetetlen, és nem szeretnénk ugyanúgy járni.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek aki válaszol! :)

(#45826) pjen válasza szotyika77 (#45825) üzenetére


pjen
félisten

Ha meg tudod oldani kéményest vegyél. A belső szűrős egy hét alatt büdös.

(#45827) atirag


atirag
őstag

Nézegetem a bosch hűtőket. Van valakinek tapasztalata a kihúzható üveglapokról? mennyire stabilak és mit bírnak?

(#45828) attiati


attiati
veterán

Megtapogattam pár Philips + Oralb + Braun fogkefe fejet.
Ezek baromi erősek szerintem. Persze túlzok, mert inkább közepesek.

Egyik gyártó sem kínál soft fejet? :Y

(#45829) Csabroncka válasza attiati (#45828) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

De! Úgy hívják, hogy Curapox Hydrosonic - itt a fej hozzá! Az ára láttán maradok a jól bevált hagyományos 5460-nál, így is egy vagyont költök, hogy a számban maradjanak a saját fogaim :((

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#45830) pjen válasza Csabroncka (#45829) üzenetére


pjen
félisten

A műfogak is a saját fogaid,hiszen megveszed őket. :)

(#45831) asdf_ válasza atirag (#45827) üzenetére


asdf_
veterán

Stabilnak stabil, amire nem gondol az ember, amig nem hasznalja, hogy van, amikor a termek fel van "kenodve" a huto oldalara, es mivel az erdesebb, mint alatta az uveg kihuzaskor "tapad" a falra, tehat elhuzod alatta a polcot, es nem tortenik semmi, mert helyben marad :) (ha nincs korberakva). Nalunk ugy van polcozva, hogy az also utan egybol van a folotte levo, es az afolotti van eggyel magasabbra rakva, igy az alsot huzogatni ertelmetlen, mert a folotte levo ratakar, alulrol a masoidikat nem huzogatod, mert az a nagy helyes, es nincs szukseg huzni, a kovetkezo mar majd szemmagassagban (tehat ertelmetlen kihuzni), az afolotti meg plane tul magasan, raadasul az ajto elott alacsonyabb a keret, igy pl. egy legfolul legszelen allo feles sorosdoboz kihuzasnal koppanna a kereten. Szoval elvileg jo dolog ez a polchuzogatas, a gyakorlatban viszont ket het alatt meg nem ereztem kesztetest ra (disclaimer: nem en vagyok a fo felhasznalo).

(#45832) peppe79 válasza asdf_ (#45831) üzenetére


peppe79
senior tag

Magyarán szólva: húzogassa, aki akarja! ;]

(#45833) koxx válasza Csabroncka (#45829) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ráadásul csak 62e ft hozzá az elektromos fogkefe :))

(#45834) attiati válasza Csabroncka (#45829) üzenetére


attiati
veterán

Tökéletes. Gondolom nem megy rá semmi másra, csak a saját Curaprox gépre?

Hogy lehet az, hogy
1. az összes fogorvos soft fogkefét ajánl
2. itt egy több mrd dollár összegű iparág

és nincs kínálat soft fejből

(#45835) #40553216 válasza TeeJay (#45824) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem árt a két fázis, de én még a 12 év alatt, amióta indukciós lapot használok, még egyszer sem toltam mind a négy zónán maximumon. Bár ettől még én is szívesen kötném kettőre.

(#45836) attiati válasza Csabroncka (#45829) üzenetére


attiati
veterán

Ha manuálisat használsz és olcsót keresel, akkor a Meridol is nagyon jó és mall.hu-nál a 3as csomag 2400 ft, amúgy darabja 1400 körül van.

Közben találtam Philips ultra soft fejet, de úgy látom, hogy csak amcsi piacra van.
+ egyelőre nem tudom melyik Philips gépekkel kompatibilis, de azok sem olcsóbbak, mint a Curaprox

[link]

Amazonon is vannak vélemények, ott is megerősítik, hogy érzékeny fogínyre való.

[ Szerkesztve ]

(#45837) TeeJay válasza #40553216 (#45835) üzenetére


TeeJay
félisten

1 fázis lesz csak
elolvastam az Electrolux könyvet
1 fázison 16A a max és azt osztja szét terhelés alapján
ha csak kettőt használsz akkor megy maxon 3-tól meg elkezdi levenni a teljesítményét mindnek
a lényeg hogy mindig 3600 watt a max amit felvesz és elosztja köztük

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45838) BB9000 válasza szotyika77 (#45825) üzenetére


BB9000
senior tag

Csak a kéményes szagelszívó ér valamit. Ami belső keringetős, az csak szükségmegoldás. Azoknak kiváló, akik sose főznek, mert legalább el tudják mondani, hogy van szagelszívójuk. Az aktív szén szagmegkötő képességű. Azonban az ezekben lévő szén mennyisége igen csekély. Csak néhány óra működés idejére képes hatékonyan megkötni a főzéskor keletkező szaganyagokat. Amint telítődött a szén, onnantól fogva ugyanannyit ér, mint a tűzhely mellé állított ventilátor.

(#45839) Draken


Draken
őstag

Valakinek van esetleg tapasztalata Bosch POH6B6B10 típusú gáz főzőlappal? Csak youtubeon találtam egy videót, amin eléggé lötyögött mindegyik fazék. Kérdés, hogy ezt vajon kijavították e azóta?

(#45840) szabog74 válasza Draken (#45839) üzenetére


szabog74
aktív tag

Nekem se tűnt stabilnak az ilyen megoldás, ezért vettem ezt.

(#45841) #40553216 válasza TeeJay (#45837) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem a korábbi Teka a két oldalt külön kezelte, mindkét oldalon lehetett egy-egy zónát maxon használni, a hozzá tartozót hatig lehetett feltolni, ha tovább toltad, a másikból már levett. Az új AEG-nél majd megnézem, de annak már 20 A van.

(#45842) atirag válasza asdf_ (#45831) üzenetére


atirag
őstag

Hmm igaz lehet😊 Csak a sok hűtő között próbálom keresni a fontos dolgokat. Ez annak tűnt😊 Még a csillapított ajtózárodás is ilyen bár a nagy ajtó miatt nem hiszem,hogy érdekes lehet anniyra mint mondjuk egy sütőnél.

(#45843) TeeJay válasza #40553216 (#45841) üzenetére


TeeJay
félisten

amit néztem 4 zónásat megnéztem a használatit és 4 eres kábel van hozzá 1 fázisnál ugye 3 eret lehet bekötni és ott maximum 16A-t oszt szét a 4 zóna között
2 zóna még mehet maxon mert az nem lépi túl 3-4-től meg elvesz
bár ahogy nézem ritkán kell 3-nak mennie egyszerre és akkor sem maxon mindnek
persze 3 fázis lenne a házban akkor egyszerűbb lenne de ez van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45844) polonic


polonic
félisten

Szerintetek az inverteres kompresszorú hűtők állandóan mennek?
Az inverteres klímából kiindulva szerintem igen. Ott is ha be van kapcsolva szabályozza a kompresszor teljesítményét a hűtési igénytől függően. De nem áll le a kompresszor.

(#45845) pjen válasza polonic (#45844) üzenetére


pjen
félisten

Van amikor leáll a klíma kopresszor.

(#45846) Teaway válasza polonic (#45844) üzenetére


Teaway
veterán

Nem tud nulláig leszabályozni. Ha eléri az alsó határt, akkor leáll.

Nincs itthon csokid??

(#45847) freaghill


freaghill
őstag

A legolcsóbb Miele szárítógép van szerintetek annyival jobb mint egy olcsóbb Electrolux?

(#45848) #40553216


#40553216
törölt tag

Miele porzsák akció. [link]

[ Módosította: koxx ]

(#45849) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

SOS. kellene hűtő 100.e Ft. alatt külön nyíló fagyasztórésszel. Honnan és milyet érdemes venni? Illetve a régi, rossz hűtőt elszállítják manapság? Nem volt még ilyesmivel tapasztaltom. :R

(#45850) pjen válasza motoflug (#45849) üzenetére


pjen
félisten

Hogy,honnan,azt nem tudom,de a régit elviszik.Szólni kell mikor veszed.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.