Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Tamoo válasza hoffman_ (#19947) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pl. [link] Nevezhetjük usb-s külső sztereó hangkártyának is. Egy 9V-os táp kell neki aztán működik is. Max egy házat faragsz neki. Neked talán ez lenne a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#19952) Ed Parker válasza Toobee (#19946) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

3000Ft-ból nincsenek csodák :N

(#19953) #03969024 válasza hoffman_ (#19930) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szerintem 10 m kábelnek már problémás a kapacitása, nagy valószinűséggel vágni fogja a magasakat.

(#19954) Ed Parker válasza hoffman_ (#19947) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

En sztem nem lesz rosszabb, de annyira a kevés a rendelkezésre álló összeg, hogy a választék eléggé kompromisszumos.
Ezért is írtam 3000-ből nem lehet nagy dolgokat alkotni.
Az jobb amit Toobee irt, de az jóval drágább is.

(#19955) Tamoo válasza Ed Parker (#19954) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem jóval drágább mivel 10esért akart hangkártyát is venni. Nekem opa cserével, táppal, házzal 15ből megállt a kiskínai és egy relatíve használható dac-ról beszélünk. +így vihetné a jelet usb-n

[ Szerkesztve ]

(#19956) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Üdv Mesterek!

Készülök venni egy tévét és egy médialejátszót (Egreat R6S).

Tudom itt szentségtörésnek számít (mentségemre legyen szólva hogy kaptam), de egy kompakt házimozi szettel rendelkezem (LG HT904TA).

Na most jön a kérdés? Hogy viszem át az 5.1-es digitális (nem feltétlenül HD) hangot a médialejátszóról a házimozira, hogy persze kép is legyen.

Ne röhögjetek ki, totálisan amatőr vagyok.
az én elképzelésem szerint: médialejátszó hdmi 1.4-el megy a tv-be. Médialejátszó optical megy a házimozi optical in-be.

Jól sejtem?
Az hogy a médialejátszó optikai kimenete az Spdif az baj?
Help!
És köszi a türelmet!

(#19957) Ed Parker válasza Tamoo (#19955) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

En csak a drótra számoltam a 3ezret.

(#19958) #09634560 válasza kevepapa (#19956) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jól sejted, optikain kell átvinni.
S/PDif a jó csak. Passtruugh-ra állitsd az optikait (LG kódolja ki).

(#19959) #09634560 válasza _atis_ (#19920) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen mindkettő feldolgozza, az Onkyo és a Denon biztosan (volt dolgom velük). Hif-i barlang, Streamaudio (előztes telefonos egyeztetés szükséges) Netdepo, Corner audio... de a pestiek majd segtenek..

(#19960) _atis_ válasza #09634560 (#19959) üzenetére


_atis_
csendes tag

Ahogy olvasom a fórumot sokszor ajánlottátok a Denonokat, azt hiszem én is a 1612-est választom. Említettétek még, hogy a Wharfedale hangfalak jók a Denonnal, Netdepon árulnak sok fajtát, asszem oda elnézek.
Árkategóriában ezek lehetnének, volt már dolgotok velük?:
[obsidian-600-hcp]
[vardus-vr-400]
Esetleg a Diamond 10es sorozat.

Amúgy használt hangfalat hol érdemes keresnem?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19961) TCr válasza _atis_ (#19960) üzenetére


TCr
veterán

Itt és itt.
Ahogy használt erősítőt is. ;)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19962) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Halihó! Már rég tettem fel kérdéseket, szóval...:D

SUB kábel mellé csak sub kábelt vegyek, vagy valami komolyabb IC-t? Olyat hallottam, hogy sokan azzal használják. Mindenkinek Ezt ajánljátok, erre gondoltam. Vagy mondjuk ez? Szerintem a két méter is elég lenne.

A Clarus Rhea-t meg ismeri valaki közelebbről is? Ez már ajánlható kategória?

(#19963) Pokzoli válasza Toobee (#19946) üzenetére


Pokzoli
tag

A linkelt hangfalnak van d/a konvertere és optikai bementette is.

(#19964) Patice válasza KisTücsök (#19962) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy szavazat a Kácsásra. Nincs baj a hosszával. Legalább szépen el tudod vezetni.

Clarus Rhea böhöm nagy állat doboz. Ilyen árban akkor már inkább Proson R12.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19965) Tamoo válasza KisTücsök (#19962) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem kötelező ennyit költened szubkábelre attól hogy ez van ajánlva többnyire. Lehet hogy semmi különbséget nem hallanál egy 3eFt-oshoz képest. Gondold meg, csak jó tanácsként írom.

(#19966) TCr válasza KisTücsök (#19962) üzenetére


TCr
veterán

Nézz körül az általam linkelt (pont a tiéd felett) fórumokon, tuti, hogy találsz jó kábelt jó áron.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19967) KisTücsök válasza TCr (#19966) üzenetére


KisTücsök
addikt

Vagyis akkor nem "kötelező" kifejezetten SUB kábel hozzá? Nézzek használtan valami jó IC-t? Vagy a sub kábelek is ennyire mennek használtan? Na de szétnézek.

Amúgy köszi mindenkitől.

Patice: A böhömsége pont bejön. :D Használtan lesz, szóval ne az új árából indulj ki, nincs most ennyi pénzem subra. Lényegében már le van foglalva, csak kíváncsi lettem volna, hogy ha hallotta már valaki, akkor mit tapasztalt. Bár ezt lehet előtte kellett volna megkérdezzem. :D De már mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#19968) TCr válasza KisTücsök (#19967) üzenetére


TCr
veterán

Sub kábelre gondoltam, szerintem azt is találsz használtan, vagy valami jóféle DIY kábelt.
Nemrég vettem fasza digit IC-t fapaci-tól, nézd meg hátha van neki sub kábel is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19969) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Tamoo & Ed Parker:

Köszönöm az eszmecserét. Elmondom, hogy szerintem - elég laikusként - mi a baj. A mostani alaplai hangkártya, és az X éves, belépő szintű mini-hifi plusz jack-rca trió szerintem önmagában elég gagyi. Ezen egy 1000-3000 forintos kábel már sokat nem nagyon ronthat. Egy általatok vázolt dac, esetleg optikai kábeles megoldás 15 ezer körül, lehet, hogy dobna az élményen, akár elég észrevehetően.

Ugyanakkor nagyon tervezek a linkelt aktív 2.0 rendszerre, és a Ti megoldásotok ami a mostani ganyé hifimhez viszi normálisan a jelet, majdnem a felét kiteszi* a megvásárolni kívánt sztereó párnak. Szóval inkább sínylődök még 1-2-3 hónapig a vacakkal, és veszek hangfalpárt, amihez optikai kábelen viszem a jelet. És később akkor veszek egy komolyabb hangkártyát. (az aktív 2.0 azért is szimpatikus, mert helyhiányom van, és eddigi ismereteim szerint lényeges különbséget csak egy jóval drágább passzív rendszerrel érnék el, amire se hely, de főleg keret nincs)

Szerintem így lenne a leglogikusabb, de könnyen lehet, hogy tévedek. Ha így adódik, helyreraknátok? :B

És köszi az eddigi válaszokat is :R

* ez főleg Tamoo megoldására áll, mivel ha már ilyen külső dac lenne, akkor ismerve magamat igényesen szeretném doboz barakni és bekábelezni, aminek ára lenne, még ha cimbora is csinálná.

mod:

Ja igen, nem említettem. Annyi előnyöm van, hogy ha ilyen külső dac kéne, akkor azt egy barátom szerintem ennél a 33 dodónál is olcsóbban, vagy kicsit drágábban, de szép igényes dobozban vágná hozzám.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19970) KisTücsök válasza TCr (#19968) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ejj, hogy a DIY kábeleket mindig elfelejtem. Köszönöm. Rákérdezek fapacinál, meg a többi kábelesnél is. :D

(#19971) Tamoo válasza hoffman_ (#19969) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amit linkeltél aktív hangfal beépített dac-os. Akkor minek is tulajdonképpen hangkártya? Alaplapodon nincs s/pdif? (esetleg max egy kivezetést kell venni)

De ha már így 40 fölött van az aktív is, ennyiből használtan lehet jobbat lehetne kihozni. Pl. kis muse erősítő ~15e (vagy más), hangdobozpár ~15-20e, dac ~15e +persze kábelek. Valamivel több, de könnyen lehet hogy elverné a Behringert.

(#19972) pokroc


pokroc
tag

Üdv.

mnc sub erősítőm van, szépen összekötve a technics av-val.
Betelt a pohár.
Évek óta nem tudok rájönni mi a fa**ért van rajta elől a 8 banándugó?!?!?!
Bárhogy kötöm oda a hangszórót, banándugóval, vagy csak a réz kábel dugom be TÖK MIND1 EGY PISSZENÉST SE AD KI.
szájbarágósan valaki írja már le hogy a francba lehet oda hangszórót kötni???????
Am a hátuljából kijön 2 kábel arra rákötök valamit és szakít, de elvileg több hangszórót is rá lehet kötni vagy mi.
HELP HELP HELP évek óta neten se találtam semmit. :O

:)

(#19973) hoffman_ válasza Tamoo (#19971) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De-de, alaplapon van, ami kell. Elsiklottam felette, hogy ha már digitális jelet kell vételezzek, akkor nem is kell nekem jóféle hangkártya - ha jól tévedek - elég az alaplapi cucc.

Vélhetően lehetne jobb szettet kihozni használtan, de még azt is megkockáztatom, hogy újonnan is, egy barátom közel anyagárban építene nekem hangdobozt mindenképp, de talán erősítőt is.

Viszont említettem a helyhiányt, nem véletlenül nézegettem az aktív dolgokat, nekem ide az lenne célszerű(meg nem utolsó sorban tetszik is, hogy csak két dobozra kell most figyelnem). Majd eljutok oda is, hogy nem 2.0 fog kelleni, és nem is aktív, és nem is 40k lesz a keret rá, de az még messze van :) Lényeg a lényeg, a Behringerhez nem kell semmi, csak egy 10 méteres optikai kábel, rögtön jöhet az alaplapról, ugye?

A mostani kábelkérdést meg akkor kitalálom, bár hogy 900 vagy 2700, már majdnem mindegy, ha veszek jack-rca-t, akkor lehet, hogy a drágábbikat veszem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19974) vMk^ válasza pokroc (#19972) üzenetére


vMk^
csendes tag

Valószínűleg az is bemenet, szóval nem fog megszólalni.

(#19975) Tamoo válasza hoffman_ (#19973) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Így van, akkor csak optikai kábel kell, fölösleges hangkártyát venned.

(#19976) hoffman_ válasza Tamoo (#19975) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Rendben, akkor megint a legdrágább megoldás mellett döntöttem :D Köszi szépen a segítséged :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19977) Ed Parker válasza hoffman_ (#19969) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ahhoz mit szólnál ha vennél valami nagyon alap hm erősítőt használtan,abban már van dac és abba optikai kábellel tudsz csatlakozni.
sztem van 10-15 ért is valami 8-10 éves erősítő,ami jobb a pc-s megoldásoknál.

(#19978) Peak válasza pokroc (#19972) üzenetére


Peak
addikt

esetleg ha egy típust tudnál írni, rendkívül sokat segitene a probléma megoldásában

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#19979) hoffman_ válasza Ed Parker (#19977) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Egy egész jó sztereó erősítőm nekem is van, bár öreg nagyon, optikai kábel nem megy bele sajnos. Azt bevéve a rendszerbe, meg lehetne oldani a dolgot, vagy akár az általad vázolt használt erősítővel. De én igazából a hangfalakat szeretném első körben cserélni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19980) Ed Parker válasza hoffman_ (#19976) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

efelett én is elsiklottam:D

szóval nem is kell venend rca-t,csak optikai kábelt és akkor jó lesz a hang.

(#19981) hoffman_ válasza Ed Parker (#19980) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát, ha veszek hangfalat, akkor csak optikai kábel kell, igen. De mivel a hangfal drága az én jelenlegi "fizetésemhez" ezért kénytelen leszek venni jack-rca-t, legalább egy kis időre.

A bajom most az, hogy aktív hangfalakat csak stúdió monitor hangfalnak találok. Azok szuper ketyerék(amit kinéztem Behringer is az), csak a stúdió monitor hangfalat nem igazán az én filmezésemhez és zenehallgatásomhoz találták ki. Amúgy is szeretem a kellemes, meleg hangzást, és félek, hogy a monitor hangfal még akár a mostani gagyiság előtt is leszerepel :F

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19982) Ed Parker válasza hoffman_ (#19981) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor most nem vágom,most jelenleg mid van amit össze akarsz kötni?

(#19983) cintula187 válasza hoffman_ (#19981) üzenetére


cintula187
addikt

Ilyen esetleg? Közvetlen mellé meg egy DAC.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#19984) hoffman_ válasza Ed Parker (#19982) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Csúcstechnika :DDD Még valamelyik első hsz-mben linkeltem.

cintula187:

Ezt (a márkát is) már néztem, de még a ~40 is felső-határ, elég csehül állok mostanság, meg még fogok is sajnos.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19985) Ed Parker válasza hoffman_ (#19984) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

jaa,innen indul az építkezés?:)

sztem próbálj meg egy kisebb összeget összerakni és vegyél egy olcsó hm erősítőt,és hozzá 1 pár hangfalat,azzal jössz ki a legolcsóbban,abban van dac és össze tudod kötni a pc-vel.

(#19986) hoffman_ válasza Ed Parker (#19985) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na de akkor itt jön képbe a helyhiány. Elég kicsi a szoba, ráadásul nagyon hülye, téglalap formája van. Emiatt sok hely már nincs erősítőnek, illetve a kábelek számát is szeretném a lehető legkevesebbre redukálni :) Az erősítőt nem nagyon tudnám hová rakni. Oda nem férne be, ahol a mostani fejegysége van a hifinek sajna.

Mindegy, a lényeg, hogy a jack-rca kábelre a választ megkaptam, bőven, illetve a tanácsot is 2.0 ügyben. Többet vizet nem zavarok a pitiáner dolgaimmal, most találtam rá a 2.0 totyikra. Szóval köszönöm szépen az eddig segítséget, és remélem eljön még az idő, amikor érdemben is jövök erre :) :R

mod:

Igen, ez lesz :K

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19987) Ed Parker válasza hoffman_ (#19986) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

vedd meg a kábelt most,azt majd alakul ez.

(#19988) pokroc válasza Peak (#19978) üzenetére


pokroc
tag

Az av erősítő:
http://www.audioweb.ro/uploads/advertisement/large/266_1.jpg
A sub erősítő:
http://www.avx.hu/forum/uploads/post-32-1281847988.jpg

Tehát hogyan tudok a banándugókra (más erősítőkön az csíptetős is lehet) hangszórót kötni???

:)

(#19989) Toobee válasza pokroc (#19988) üzenetére


Toobee
veterán

Veszel hozzá banándugót, aztán mindjárt fogadni fogja az aljzat.

https://barbieripnk.hu/

(#19990) Ed Parker válasza pokroc (#19988) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ebbe nem a hagyományos 4mm-es banán kell,hanem egy vékonyabb típus.
a kácsa oldalán találsz megfelelőt

(#19991) lacika0926


lacika0926
tag

hali!
szerintetek egy "Visaton DSM50FFL" tipusu hangszorot mennyiért lehet használtan eladni?
teljesen jó állapotban van, csak a hátuljáról a matrica le van szedve.
a hangszoró külseje is tökéletes

(#19992) pokroc


pokroc
tag

Van banándugóm nem azzal van a baj. mit mivel, hova kössek? De csak a sub erősítő érdekel.

:)

(#19993) pokroc


pokroc
tag

Állj. Ez a banándugó nem jó hozzá?
http://www.soselectronic.hu/a_info/img_data/f/hirsch/bula20k_cerv.jpg

:)

(#19994) Ed Parker válasza pokroc (#19992) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

hát értelemszerűen az erősítő sub out(fekete rca) megy a sub-ba,azon a képen nem annyira kivehetők a feliratok,de olyat kéne keresni,hogy line in.
vagy linkelj be egy jobb fotót.

(#19995) robim


robim
tag

Sziasztok!

Elég sokat olvasgattam a fórumot az utóbbi 2 hétben, mivel az otthoni házimozit szeretném frissíteni. Ennek az eredménye az lett, hogy egy Dali Concept 2+1+center szettre ruháztam be a mai napon. :)
A problémám az, hogy milyen erősítőt vegyek hozzá? Az alábbiakra gondoltam: Denon 1611, 1612, illetve Onkyo NR608, 609. Ezek szerintetek megfelelően ki tudnák szolgálni a hangfalakat? Esetleg nagyobbat nézzek, mint pl Denon 1910, 1911, 1912, esetleg Pioneer VSX921?

A segítséget előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#19996) pokroc válasza Ed Parker (#19994) üzenetére


pokroc
tag

az megvan. nem az a baj. a hangszórót hogy kössem rá a sub erősítőre?????

:)

(#19997) Ed Parker válasza pokroc (#19996) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azt miért nem az erősítőre kötöd?

(#19998) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Na, fapacitól berendeltem egy SUB kábelt. Kíváncsi leszek rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#19999) Tamoo válasza KisTücsök (#19998) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gondolom ugyanazt a beldent kapod mint amit digit ic-ként árul. Vagy valamitől sub kábel lesz? :U nem mintha ez gond lenne, de nem is biztos, hogy előny.

(#20000) bajnokpityu válasza KisTücsök (#19998) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Olcsó kategóriában kacsa sub3asa bevált többeknek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.