Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

Van egy Egreat EG-R6A médialejátszóm, amin csak sztereo analóg kimenet van, de van raja optikai port.

Van egy kimustrált Orion 5000 A készülékem, amin van 5.1 analóg kimenet, valamint optikai port.

Az Orion max. pendrive-ról lenne használható, a lemezről vagy nem, vagy leállva, ugrálva olvas. Az egreat a legtöbb formátummal boldogul, ráadásnak van rajta LAN is.

Kérdés: valahogy nem lehetne rávenni az Oriont, hogy az optikai porton *fogadjon* hangjelet, és az 5.1 kimenetén meg kiadja analóg jelként? Tehát DAC-ként használnám aaz Oriont, más szerepe nem lenne. Egyáltalán hogy működik ez az optikai cucc, a komplett audio stream át van dumpolva rajta és a vevőegységen múlik, hogy mit tud analógosítani, vagy átkódolja valami közemészthető formátumra a játékos, még mielőtt kivillogtatná az üvegszálba?...

Ha nem járható út, akkor tudtok valami *olcsó* (max. 5-6k, diy is érdekel) megoldást, amivel 5.1 analóg jelet tudnék csinálni HDMI vagy toslink forrásról? Bőven elég a kommersz dvd játékosok hangminősége, nem kell profi tisztaság... csak filmekhez kell, zenéhez nyilván nem tévés médialejátszót használok.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#19252) bajnokpityu válasza nebulo5 (#19247) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kabelekkel az szokott a baj lenni, h hianyuk miatt nem hallgat ember zenet. Ezzol fuggetlenul xlr re atallas miatt downgradeelek..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19253) Ed Parker válasza bajnokpityu (#19252) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én már átáltam:)

(#19254) Ed Parker válasza bajnokpityu (#19252) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Milyen kábeled lesz, diy vagy gyári?

(#19255) bajnokpityu válasza Ed Parker (#19254) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Diy. Eleve joval magasabbrol indul, ha az egesz lanc osszes eleme vegig szimmetrikus.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19256) robi-k válasza bajnokpityu (#19255) üzenetére


robi-k
őstag

Milyen anyagból és milyen technológiával fogod elkészíteni az új kábelt? ;)

[ Szerkesztve ]

(#19257) k.dave


k.dave
csendes tag

Sziasztok! :)

Van egy médialejátszóm optikai kimenettel, amit egy erősítőre szeretnék kötni, de még erősítőt nem vettem. Van egy 5.1-es hangfalszettem is egy elavult DVD lejátszóhoz, csíptetős kábelekkel. Addig minden rendben, hogy az 5.0 bemegy az erősítőbe, de a subnak csak presubos kimenete van ami nekem nem jó. Az a kérdés, hogyha a médialejátszó analóg hangkimenetelét a régi módon a dvd-n keresztül viszem a subra, az jó lesz-e?

Nem szeretnék rá sokat költeni + maguk a hangfalak elég jók, nem cserélném le őket. Ezért ilyen macerás.

Előre is köszi! :)

(#19258) kimi02


kimi02
őstag

Páran nagyon dicsérik a Cambridge Audio 650R erősitőt.
Szerintetek ez milyen hangminőségű gép ?

[ Szerkesztve ]

(#19259) Patice válasza Jim-X (#19242) üzenetére


Patice
nagyúr

:D

Csak nyomtam ott a sok hülyeségemet ahelyett, hogy hagytalak volna nyugodtan figyelni. :))

Közel laksz nebulo5-höz, így könnyű lesz. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19260) Patice válasza nebulo5 (#19239) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszönöm szépen ismét a lehetőséget! :R

Jó volt megint hallgatózni egyet, beszélgetni. Azért azt tegyük hozzá a történethez, hogy amit sikerült elérned a Fine Arts erősítő tuningjával az sem piskóta. + Fapaci tápkábele is hozta azt, amit "ígért".

Hallottam már a rendszered előtte párszor, de most nagyon kerek, nyugis, kiegyenlített szerintem. Minden a helyén van még a Neotech kábelekkel is.

A Coincident azért más árkategória, de hozta azt ez is, amit "ígért". Jó volt hallani a változást, komoly pluszt adott hozzá a rendszer hangzásához. Még élőbb, realisztikusabb lett az egész. Nagyon jó lecsengések, hangszerhangok. Elkülönültek a felharmonikusok, mégis egységesen szólalt meg a produkció. :C

Jó hallgatózást a továbbiakban is! :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19261) Patice válasza spidersoft (#19251) üzenetére


Patice
nagyúr

A médialejátszó optikai kimenetét összekötheted az Orionéval, de felesleges. Mindkettőn kimenet az optika. Ugyan arra a célra: a digitálisan kódolt mozihang formátumok Dolby Digital + DTS jelek továbbítására találták ki házimozi erősítő felé.

Optikai kimenetből, csak speckó dekóderrel tudsz analóg 5.1-et faragni, amit külföldről (e-bay) tudsz csak beszerezni, mellesleg nem is lesz olyan túl olcsó sem.

HDMI-ből analóg 5.1-es jelet kreáló eszköz, főleg DIY vonalon elég rögös út. Szerintem ne is próbálkozz vele.

Vegyél egy olcsó (régi, használt) házimozi erősítőt, amin van optikai bemenet és kész. Arra van kitalálva.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19262) Patice válasza nebulo5 (#19247) üzenetére


Patice
nagyúr

Én kérek elnézést. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19263) #09634560 válasza xtremetuning (#19248) üzenetére


#09634560
törölt tag

+1 :C

(#19264) #09634560 válasza k.dave (#19257) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sajna így nem lesz jó mert 2 frontjelet hogy viszel be egyszerre ugy, hogy csak az egyik legyen használatban? Vagy oké hogy a médiáról megy az erősitőbe de akkor nem lesz térhangod, mert az a sztereó a surr és a center jeleket is tartalmazni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#19265) k.dave válasza #09634560 (#19264) üzenetére


k.dave
csendes tag

Szerintem nem teljesen értjük egymást. :)

Tehát egy philips hmp3000 médialejátszóról van szó. Az optikain tudok vinni 6 csatornát az erősítőbe, de arra csak a center+front+surroundot tudok kötni. De gondolom az ki is jön. Csak ugye nincs subom így. De a médián van jackes stereo amit már eddig is rá tudtam kötni a házimozira stereo RCA-val csak ugye az 2.1-be szólt. De ha nem lesz bedugva egy hangfal se, csak a sub, akkor az nem szólhat mellé?
Szerintem ez így logikus, és működnie kéne. Csak erősítő nincs még és mielőtt veszek (vmi használtat) jó lenne ha kiderülne. :)
Ha véletlenül eddig is így értetted, akkor bocsi a plusz rizsáért. :)

(#19266) spidersoft válasza Patice (#19261) üzenetére


spidersoft
senior tag

Gondoltam 2012-ben hátha van erre is valami egy IC + tíz passzív elem megoldás :D Ebay-es DAC-okat nézegettem már, elég drágák... Vaterán nézegettem 5.1 erősítőket, azok meg mégdrágábbak, 30-40 körül kezdődnek... :P

Tényleg, miért nem gyártanak nem drágán nem túl nagy kimenő teljesítményú 5.1 erősítőt? Mittomén 6x10W. Nem kéne hatalmas táp, kilónyi hűtőborda, nagyáramú végfok... nem túl drágán ki lehetne hozni. Aki ismeri az tudja, hogy egy TBA810 se szól annyira nagyon kicsit, abból három meg pláne, és az még mindig csak 6x7W. Minek a 6x100W? Az 3db Qaud405... amiből egy szobába egy is sok :D

A felállás az, hogy erősítő és hangdobozok vannak, csak valahogy a játékos meg az erősítő között kéne kapcsolatot teremteni... ócsóé. Ezért gondoltam, hogy a két toslink portot összekötném, de ha mindkettő csak adó, akkor veszett fejsze nyele... egreat-nél nem láttam olyan médiajátékost, amin lenne 5.1 analóg kimenet, pedig a jelenlegit lecserélve úgy jártam volna a legjobban. DAC-t $50-be találtam legolcsóbbat, ami 11.000, ha egyenes úton ideér, meg 16.000, ha elvámolják. Elég sok görcs van benne, azt hittem van rá valami ezerforintos kis (mittomén 14 lábú) cél IC, amihez csak pár alkatrészt kell köríteni... Mondjuk ez nem a legtisztább megoldás, de még mindig olcsóbb, mint venni egy használt digitális bemenetes erősítőt...

(A fenti linken eléggé le van húzva ez a DAC, de gondolom azért csak nincs rosszabb hangja, mint egy lowend DVD játékosnak, ami nekem bőven megfelelne).

(#19267) zeroo93


zeroo93
tag

Szép s jó napot mindenkinek!
Sajnálatosan nem vagyok túlságosan jártas hangfal téren, van egy 5000-es 5.1-em, s sajnálatosan az a probléma, hogy a jobb hátsó sehogy sem akar megszólalni egyik hangfallal sem. Sőt az az érzésem a bal oldal kap egy kis pluszt, ha rákötöm a jobb hátsóra. Ötlet, javaslat?

A wise man does not need advice and a fool won't take it. Tel: +3630/8560390

(#19268) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

Egy onkyo ht-5405 szeretnék majd venni, nem nagyon vagyok házimozi erősítő témában, így abban szeretnék segítséget kérni, hogy hol érdemes onkyo termékeket venni. Van-e olyan bolt ami nem javasolt, vagy csak egyszerüen vegyem ott ahol jó áron van(pl. digitalszalon)?

köszi

(#19269) Rekro


Rekro
aktív tag

Valamiért kétszer ment el sorry.

[ Szerkesztve ]

(#19270) #09634560 válasza Rekro (#19268) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jó a digitalszalon.
Streamaudio is jó, ők hivatalos garival adják és ott ki is próbálhatod.

(#19271) #09634560 válasza zeroo93 (#19267) üzenetére


#09634560
törölt tag

cseréltél hangfalakat?
Ha igen és ugy is ugyanazt produkálta: akor bizony szerviz... max ha könnyen szétszedhető esetleg ellenőriheted a csatlakozást.
Ha szólt a csatorna, akkor a a hangfal a rossz.

(#19272) #09634560 válasza k.dave (#19265) üzenetére


#09634560
törölt tag

Értetem.
Az plusz kérdés, hogy szólhat-e önmagában hangfalak nélkül a mélynyomó, erre igen a válasz.Kérdés hogy elég-e önmagában mert kicsire van méretezve.

(#19273) #09634560 válasza spidersoft (#19266) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mionimális pontositás: a 100 W csak kb. középkategória feletti modellek képesek leadni egyszerre az összes csatornán.
Sanja mindkettő optikai adó és vételre nem lehet tenni/álitani. Ugy müködik hogy vagy csak ad, vagy csak vesz.
Létezik olcsóbb megoldás de az is 10-12 ezer forint..Marad egy használt bármilyen márkájú HM erősitő aminek van optikai bemenete és analóg 5.1 kimenete (azt is figyeld!!).
HM erősitőket épp azért találták ki hogy egyenes uton fogadják, erősitik a digitális jelet és képesek azt szobai hangerőn megjeleniteni. egybeszettek csak saját jelüket erősitik, uj tendencia a "fogad egy optikait" ezért is beszélünk le mindenkit ezekről, mert ugye nőnek az igények, források száma. A genius és társai pedig számitógép köré valók.

[ Szerkesztve ]

(#19274) spidersoft válasza #09634560 (#19273) üzenetére


spidersoft
senior tag

...és a 10-12 ezres olcsóbbik megoldást elárulod? ;) Lehet megbékélnék a gondolattal, hogy ebayes DAC-re ruházzak be... az később is jól jöhet (amit linkeltem az például két bemenetes, bár a híreket nemigen szándékozok 5.1-ben nézni, ahhoz még a tévé hangszórói is elegek, de a pécét nincs kicsukva, hogy egyszer még rákötöm).

(#19275) #09634560 válasza spidersoft (#19274) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ilyenre gondoltam.
Szerintem ez is Ebay-es..

[ Szerkesztve ]

(#19276) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Újabb kérdésem van :B

Sztereó jelnél meg lehet azt oldani valahogy, hogy a mélynyomó is szóljon?

(#19277) #10726912 válasza #54715584 (#19276) üzenetére


#10726912
törölt tag

Konkrét típust jelölnél? Vagy csak általánosságban kérdezed?
Ha az utóbbi, akkor a válasz: sok aktív mély nyomónál megvan ez az opció.

(#19278) BBéci válasza #10726912 (#19277) üzenetére


BBéci
titán

Nem az aktívszubtól függ, hanem az erősítőtől.

(#19266) spidersoft
6x10 W az semmire nem elég, legalább az ötszörösére van szükség a valamirevaló mozihangzáshoz. Sokak számára sztereóban is kevés a 2x100.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19279) #54715584


#54715584
törölt tag

Akkor megint ott vagyok ahol a part szakad...
Hogy lehet az erősítőn bekapcsolni? A távirányító még mindig nem működik, szerintem az erősítő infra vevője meghalt, mert az univerzális távirányítót sem ismeri fel... :O
Kenwood KRF-V5050D az erősítő
Ezen hogyan lehetne bekapcsolni a mélynyomót, hogy sztereó jelnél is szóljon??

(#19280) Dorian válasza #54715584 (#19279) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos, hogy az erősítő menüjében lehet beállítani.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19281) KisApám


KisApám
addikt

Hol volt az a 2 db hangfal eladó akcióban 290 000 helyett 175 000-ért?
Kiárusítás során, Saturnban?
A Dali Zensor 7 volt az?
Van-e még belőle egyáltalán?

Magnat Monitor Supreme 1000-es front hangfalaim vannak kácsa hangsugárzó kábellal mindenhol az 5.1 rendszeremben Marantz SR5007 erősítővel.

Inkább a Dali Zensor 7 illene hozzá a Magna helyett...

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#19282) bajnokpityu válasza BBéci (#19278) üzenetére


bajnokpityu
félisten

BBéci, szavamat nem hallanád nálam a 2x14Wos erősítőm mellett. fél hangerőn már kiabálunk a kanapén, és szájról olvasunk.
igen,ez valódi A osztályú 7-8W.

Ennél nagyobb valós leadott teljesitmény csak kevéssé érzékeny dobozokkal, jóval nagyobb térben kellene. (kb 2.8belmagasságszor 40-50nm a nappali-étkező légtere)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19283) #10726912 válasza BBéci (#19278) üzenetére


#10726912
törölt tag

Vannak olyan aktív mély nyomók, amik erősítőtől függetlenül lekezelik a hangot.
Pl ez a Magnat is képes rá.

(#19284) spidersoft válasza BBéci (#19278) üzenetére


spidersoft
senior tag

Hm. A Disco Lady rádióm, amit sokáig sztereo erősítőként használtam elvileg 2x10W-ot tud (torzítás nélkül szerintem a 2x5-6W megállítja), és simán elhallani a szomszédba (50m). Szerintem akinek 2x100W egy szobába nem elég, már bocsánat, de az süket :D Hallottam szólni erősítőt, ami nem négyszögesíti le a szinuszt 100W-nál, de az már nem egy finom hangnyomás... ha valahol RMS-t látok, azt meg egyszerűen kiröhögöm, mert semmi értelme :) Mint pl. a Genius SP-HF 1255A: 40W RMS. Tény, hogy nem szól csúnyán, de kábé a TBA810-zel szerelt lemezjátszóm hangnyomását tudja...

Sanci38: ugyanezt linkeltem :D Ami még nem tiszta: ha vennék egy ilyet, akkor az lejátszana mindent, amivel megbirkózik a lejátszó is? Úgyértem a film audio streamje 1:1-ben átkerül a fiberen rá, és vagy ismeri vagy nem, vagy a játékos realtime konvertál belőle valami olyan formátumot, amit a DAC megeszik?

(#19285) bitmad


bitmad
aktív tag

Mi a véleményetek egy 2004-es Vincent SV 382 házimozi erősítőről?
Tényleg jobb hangzásban (akár zenére is), mint egy Denon vagy Onkyo?
Ezeket a formátumokat tudja: Dolby Digital, Digital EX, Pro-Logic I és II, DTS, DTS-ES.
Mivel nem vagyok jártas ezekben a dolgokban, ezért kérdem, hogy manapság mozizáshoz elég ez a pár formátum vagy már kevés.
Másik kérdésem, hogy a készülék 6.1 -es, de tud működni 5.1 -ként is?

(#19286) #54715584 válasza #10726912 (#19283) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az enyém is hasonló, és mégsem :(
Megnézem a menüt ezredjére is, de nem fogok találni semmi használhatót sajnos, és vannak csak remote only beállítások is...
A 3stereo, dolby pro logic meg hasonló beállításokkal nem vagyok kisegítve, mert csak rosszabb lesz az egész...
A fene esne ebbe a bass boost-ba, meg hogy nem jó az infra vevő :(

(#19287) BBéci válasza bajnokpityu (#19282) üzenetére


BBéci
titán

Parci írta többször, hogy neki a 2x100 W kevés. Tisztában vagyok azzal, amiről beszélsz.
Viszont a Norma Revo IPA-140 4 ohmon leadott 2x280 wattja nekem határozottan szimpatikus.
Xt is tervezi Lexicon végfokának cseréjét egy erősebbre. Valamint sztereóban, a jelenlegi (ha jó emlékszem) 2x165 helyett is elviselné az Ymer 2x300 wattját.
De én mozizásra írtam, hogy a 6x10 W kevés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19288) #10726912 válasza #54715584 (#19286) üzenetére


#10726912
törölt tag

Leírás szerint az erősítőd akkor küld jelet a subwooferre, ha a front small beállításban van, vagy a Cinema eq be van kapcsolva és mindemellett a subwoofer ON-ra van beállítva. A leírásban benne van, hogy a készüléken melyik gombokkal tudod ezt beállítani (nem kell hozzá távirányító).
(Amit linkeltem subwoofert, ott a from receiver-hez kell csatlakoztatni az erősítő hangfal kimenetét, a hangfalakat pedig a to speakers-re kell kötni, innentől a subwoofer kiadja azokat a 200 Hz alatti hangokat, amik az erősítőből mennek a hangfalakra).

(#19289) spidersoft válasza BBéci (#19287) üzenetére


spidersoft
senior tag

4x4m-es a szobám, hasonlóan a legtöbb normál méretű szobához. Oda biztosan elég lenne a 6x10W (nyilván ha tudja szinuszban, torzításmentesen -- ha nem tudja, akkor azt nem hívom 10W-nak :D).

Mégegy. A játékos menüjét megnéztem: az optikai kimenetre két beállítás van: LPCM DUAL CH (ez most csak sztereot jelent, vagy azt, hogy két független streamet, pl. angolt és magyart egyszerre tud kiadni?), illetve Passthrough. Mivel csak egy optikai portja van így ez utóbbit se értem...

(bocs, hogy ennyire körbejárom a témát, de csak akkor vennék DAC-t, ha tényleg működne arra, amire szeretném...)

[ Szerkesztve ]

(#19290) #54715584 válasza #10726912 (#19288) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nincsen small beállítás, csak normal és large.

De most már végre leesett az aktív sub-os rész, bakker, azt még nem próbáltam ki.
Köszönöm szépen, végre belevertétek a hülye fejembe. Ki is próbálom rögtön... :)

(#19291) BBéci válasza spidersoft (#19289) üzenetére


BBéci
titán

22,5 négyzetméteres nappalimban többtucatnyi erősítőt próbáltam, teszteltem az utóbbi 13 évben. Arra a megállapításra jutottam, amit az előbb leírtam. 6x10 W az lepkefing. És akkor még nem beszéltünk az akívszub legalább 200-250 wattjáról, ami cseppet sem sok. Nálam 1200 wattos (RMS) szól, előbb említett topiktársunknál 2 db 1000 wattos, amit az ide írogatók közül sokan hallottak és referenciának tekintenek.
Nem a teljesítmény a legfontosabb, de cseppet sem lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19292) Dorian


Dorian
félisten

Semmi értelme ennek a Watt-odamondogatásnak amíg, 100 féle módon lehet mérni, és a specifikációkban sem egységes a feltüntetés. Ezen kívül is még a damping faktor, a hangdobozok érzékenysége meg egy csomó minden függvénye annak, hogy mi elég.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19293) bajnokpityu válasza BBéci (#19287) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem tudom,hogy a rákba lehet kevés 2x100W valós leadott teljesitmény Parci szobájában, azonos dobozzal. kb 3Won hallgattuk a múltkor,amikor rezgett a szobában a vitrin.

Az,hogy az erősítőbe nincs elég hajtás, az nem feltétlen a wattokkal van összefüggésben.

XTnek kb 2x akkora szobában kell hajtani, számomra fájdalomküszöb körüli hangerővel, egy valszeg alacsonyabb érzékenységű dobozt. Egyébként szerintem neki is inkább a hajtási képességgel van baja, nem a valós hangerővel.

Szerintem én nemigen hallgatom a mozimat összesen sinusos 60Wal. moziba rövid nagy energiájú dolgoka kellenek, ilyenkor tisztességes pufferekkel megáldott 10w sinus erősítő kiadhat sztem akár 20-25wot is. Ami meg 6 csatin, külön subbal megspékelve akár elég is lehet.

Azért majd rámérek normál mozihangerőn (ami sztem kb pillanatnyi 20W csatornánként nálam) mennyit eszik a denon, hátha okosabb leszek :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#19294) #10726912 válasza #54715584 (#19290) üzenetére


#10726912
törölt tag

Bocs, igazad van, a manual 18-ik oldalán írtak szerint akkor összegezve:
A front speakers normal beállítás, subwoofer On, és cinema eq módot kell kiválasztanod. Azt is írják, hogy sztereo módban nem ad ki jelet (közvetlenül megy a hang a frontokra).
For “FRNT LRG” selection, no sound will be heard from SUBW
even when it is set to ON. However, if you select CINEMA EQ.
when subwoofer is selected, you will be able to hear sound from
the subwoofer.
When in STEREO mode, the sound goes directly to front speaker.

Tehát sztereóhoz a Magnat példája alapján leírtak szerint szólhat a szubbod azzal az erősítővel.

(#19295) BBéci válasza bajnokpityu (#19293) üzenetére


BBéci
titán

Idézet Parcitól, remélem nem veszi zokon: "egyáltalán nem gyenge a mostani hk 970-esem sem (2x120 watt folyamatosan 4 ohmon, 80 A HCC), mégis azt érzem, hogy nem elég feszes a tempó, nem elég dinamikus, nem elég "erős".

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19296) Dorian válasza BBéci (#19295) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem ez nem teljesítménytől függ, hanem attól, amit az erősítő "gyorsaságának" hívnak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19297) BBéci válasza Dorian (#19296) üzenetére


BBéci
titán

Sok mindentől függ, de ettől még fenntartom az előbbi kijelentésemet.
Szerinted mozizáshoz elég 6x10 watt?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19298) #54715584 válasza #10726912 (#19294) üzenetére


#54715584
törölt tag

Megvan, megvan :C
Ha átállítom a front hangfalakat normal-ra, akkor szól a sub.
Ennyi az egész.
Basszus pedig hányszor átnyálaztam ezt a manualt... (Facepalm)
Köszönöm szépen a segítséget :R
Úgy tűnik egyelőre minden problémám megoldódott :K

(#19299) #10726912 válasza #54715584 (#19298) üzenetére


#10726912
törölt tag

:B Örülök, hogy segíthettem. :R

(#19300) Dorian válasza BBéci (#19297) üzenetére


Dorian
félisten

Azt gondolom, amit a 19292-ben írtam: annyiféleképpen mérik és tüntetik fel a teljesítményt, hogy erre nincs helyes válasz. Valós 6x10W elég lenne, de sajnos nem ezt szokás feltüntetni. Tehát a helyzethez alkalmazkodva ha valaki megkérdezi, senkinek sem ajánlanám, hogy megelégedjen, ha ennyit lát a dobozokon.

bajnokpityu:
Csak tippeltem, mire gondolhatott Parci, a "nem elég feszes, pörgős" gondolatával.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.