Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162344) alphamooncam válasza BBéci (#162311) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Ezt remek ötletnek tartom, évek óta gondolkozom azon, hogy ezt kellene valahogy megoldani.
Amennyire nem szerencsés az LFE jelét a frontsugárzókra keverni, hiszen azoknak megvan a saját 20 Hz-ig lemenő frekvencia-tartománya, az ugyanúgy zavarhatja az LFE megszólaltatását."

Van rá megoldás, pl. az én szubom is ilyen. JBL LSR310S.

Az egyik funkciója szerint bekötöd frontok helyére (XLR) egy-egyet. Magának levágja ami kell, ami meg nem kell, továbbküldi a frontra. Csak ezzel az a baj, hogy aktívnak kell lennie a frontoknak.

Meg szerintem nem szerencsés, mert nem véletlenül van külön LFE csatorna.

Ha nincs külön szub az a baj (nincs kihasználva az LFE csatorna), ha van, akkor meg az (összeveszhetnek a szub frekvenciákon, kioltások, kiemelések, fázisproblémák szóval nem jó ötlet) Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.