Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) blakey válasza MunezXBK (#12900) üzenetére


blakey
titán

Egy logitech harmony bármelyik távnak lehet az alternatívája, minden funkció elérhető, sőt, néha több is. Ráadásul több eszközt is vezérelhetsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12902) lehasznalo válasza MunezXBK (#12897) üzenetére


lehasznalo
tag

Ezt nézted már?

http://viewitem.eim.ebay.hu/YAMAHA-RAV28-WJ40970-EU-REMOTE-CONTROL-RXV361/270859462471/item/

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#12903) MunezXBK válasza lehasznalo (#12902) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igen, de találtam olcsóbbat: [link]

(#12904) nebulo5 válasza MunezXBK (#12897) üzenetére


nebulo5
senior tag

Amikor elkezdtem keresni a jelenlegi Yami távom új verzióját, (tavaly nyáron) a Magyar képviseletnél 23000 Ft-al riogattak, majd írtam a Japánoknak. A kalkulációjuk szerint tőlük 18000-ből megúsztam volna. Minap futottam rá a korábban említett távra, teljesen újan!
Az 1400-as erősítőmmel kompatibilis, de mint írtam, csak kódok beírásával tudnék (?) más készülékeket is irányítani. Az meg nem jó, mert pl. a sztereó erősítőm ugyan távos, de nincs kódja.
5000-ért vettem, minden nyerészkedés nélkül adnám tovább. De azt nem tudom megmondani, hogy a Te erősítőddel szót értene-e.

Üdv: nebulo

(#12905) MunezXBK válasza nebulo5 (#12904) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Köszi, 22.5 $-ért találtam Ebay-en. Csak másképp kellett keresni és máris hegyekben áll a kínálat.

(#12906) mp54


mp54
senior tag

Sziasztok!
Bal oldali álló hangdoboz (sztereó) elhelyezése:
-bal oldalon a bal szélétől kb. 80 cm-re üvegfal
-hátul az elejétől mérve kb. 90 cm-re kopasz fal, rajta 10 cm mély lapradiátor.
(Messzebb a falaktól már nem tudom rakni...)
Szabad-e/ajánlatos-e a hátsó falra, a radiátor mellé, akusztikai szempontok alapján, egy nyitott, 28cm mély (40 cm széles, 202 cm magas), padlón álló könyvespolcot rakni?
Ekkor a hátsó fal a bal saroktól kezdve: radiátor- könyvespolc- tv-, ahol a hangdoboz a polc bal fele előtt van. Rajzot ne kérjetek, feladtam...
Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#12907) tdd587 válasza mp54 (#12906) üzenetére


tdd587
őstag

Az üvegfalat le kell szerelned. A lapradiátort is célszerűbb lapokra szerelve tárolni zenehallgatás alatt. A tévéből is legalább a panelt érdemes kiszerelni, nehogy valami káros rezonancia jelenjen meg. A könyvespolc maradhat (1-2 centin múlott csak, de kiszámoltam és maradhat), de csak ha szövet vagy bőrkötésű könyveket raksz rá. A könyvek lehetőleg egyformák legyenek. Az atlaszok és a színes magazinok nem jók!

Azon még vitatkozik a szakma, hogy mivel te is rongálod az akusztikát, amikor a szobában vagy, diffúzor vagy inkább abszorber anyagokba érdemes beöltözni... esetleg a kopasz fal elé állni, akkor jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#12908) Peak válasza tdd587 (#12907) üzenetére


Peak
addikt

:C :R pro
Én valahogy sosem tudtam ilyen laza eleganciával megfogalmazni szarkazmust :D hamarabb elszakad a cérna :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#12909) BBéci válasza tdd587 (#12907) üzenetére


BBéci
titán

A tévét elegendő letakarni egy puha pokróccal, nálam bevált.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12910) zsombors


zsombors
tag

Hello!
Most vettem egy dr dre beats studio fejhallgatót és kiszeretném élvezni az általa adott hangokat ezért fordultam hozzátok!
Megszeretném tudni hogy hogyan kell zenét letölteni úgy hogy veszteség mentesen és magas minőségben tudjak zenét hallgatni a fejhallgatómon!
Hogyan tudnám letölteni így a zenéket?
Milyen programmal lehetséges ez?

Az élet egy szar dolog, és végén meghalunk!

(#12911) ricsik válasza zsombors (#12910) üzenetére


ricsik
őstag

Fórumon mindenfajta warez tiltott, ilyen tanácsokért fordulj a legközelebbi barátodhoz, vagy gyógyszerészedhez.
Ha fizetnél is érte akkor iTunes.

(#12912) nebulo5 válasza zsombors (#12910) üzenetére


nebulo5
senior tag

Letöltő programmal= klienssel ;] Amivel egyéb mást is szoktál letölteni...(persze, nem akarlak ilyesmivel megvádolni, csak feltételezzük... :U )
A lényeg, hogy "flac" kiterjesztésű zenei fájlokat találj valahol. Azután, ha van media player-ed, akkor tiszta sors, csak le kell vele játszatnod, hogy az erősítőhöz eljusson az analóg (vagy digitális) jel, és lőn: őrőm é bódottá......
Ha cd-re szeretnéd kiírni, akkor... na itt kezdődhetnek a bonyodalmak! Kell egy aránylag elfogadható cd író, megfelelő minőségű cd, egy jó kis író softver, amivel esetleg a CUE infó segítségével be tudsz állítani megfelelő "bitsetting-et"......
Szóval, nem olyan egyszerű, mint a kocsmai pofon....
Számos topic van ez ügyben, erősen javallott az olvasgatásuk.

Ha "minőségi" fülest sikerül beszerezned, akkor már érdemes egy füles erősítőbe is beinvesztálnod, mert igen-igen profi erősítőkön találni csak, kielégítő füles jel kimenetet.....

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#12913) zsombors válasza nebulo5 (#12912) üzenetére


zsombors
tag

Köszönöm a választ!
Nem tudnál olyan programot ajánlani amivel flac formátumban tudnám letölteni a zenéket?

Az élet egy szar dolog, és végén meghalunk!

(#12914) blakey válasza zsombors (#12913) üzenetére


blakey
titán

A formátumot nem a letöltő program határozza meg hanem a letöltendő anyag. Független attól, hogy mivel és honnan töltőd le.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12915) nebulo5 válasza zsombors (#12913) üzenetére


nebulo5
senior tag

Írtam neked egy p.ü.-t!

Üdv: nebulo

(#12916) Ed Parker válasza zsombors (#12910) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

szerintem a füles topikban tudnak sokat segíteni,elvégre a tied már nem akármilyen olcsó fejhallgató.
ott adnak tanácsot fejhallgató erősítőben is,ha ki akarod használni mindazt amit dr.Dre megálmodott. :K

(#12917) axwel18


axwel18
senior tag

Megint egy kérdéssel kell hozzátok fordulnom.
Nos kinéztem 2 pár hangfalat de nem tudok közöttük dönteni a vásárlás jövőhónapban esedékes de nagyon vacilálok a 2-ő között az egyik kiszemelt az Elac FS 67 a másik JBL Es 80 többször hallgatok zenét mint nézek filmet. Formára nekem inkább a Jbl jön be de az Elac-okról meg sok jót olvasok melyik hangfalpár lenne a jobb választás szerintetek ? Denon AVR-1312-es erősítőre lennének kötve egyenlőre késöbb Denon AVR-1912-esre.

(#12918) BBéci válasza Ed Parker (#12916) üzenetére


BBéci
titán

Abban a topikban a Dre vörös posztónak számít, úgy utálják, mint a kukorica gölödint.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12919) BBéci válasza axwel18 (#12917) üzenetére


BBéci
titán

Zenére egyértelműen az ELAC-ot ajánlom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12920) axwel18 válasza BBéci (#12919) üzenetére


axwel18
senior tag

Köszönöm a segítséget. Szerintem jövőhónapban rendelem. De ahogy nézem az uj FS67.2-esnek ugyanez a hangszóró készlete gondolom akkor a centernek is szerinted ha cc61.2-es centert vennék hozzá az gond lenne ? Mert sima cc61-est nem találtam csak karcost az egyik boltba. :F

(#12921) BBéci válasza axwel18 (#12920) üzenetére


BBéci
titán

Nem ismerem a 67-es centerét, sem a régit, sem az újat, ezért passz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12922) mp54 válasza tdd587 (#12907) üzenetére


mp54
senior tag

Nekifutok mégegyszer:
-a polcot azért raknám oda, hogy legyen könyvnek hely és esetleg még szórja is a hangot a csupasz falhoz képest, de
-akkor a hátsó ajánlott 90 cm lecsökken 60-ra, ami szükségtelenül növeli a basszust.
Tehát rontok a hangzáson/akusztikán vagy javítok vagy semmi?
Kösz az ironikus választ, most jöhet egy megalapozott komoly...

[ Szerkesztve ]

(#12923) axwel18 válasza BBéci (#12921) üzenetére


axwel18
senior tag

Rendben azért köszi a segítséget! :R

(#12924) Ed Parker válasza BBéci (#12918) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

tényleg,de miért? :Y
egy ilyen drága füles?

(#12925) BBéci válasza mp54 (#12922) üzenetére


BBéci
titán

A könyvespolc nem fogja növelni a basszust, mert csillapítóként működik.
Inkább az legyen, mint a 90 centire lévő csupasz fal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12926) Ed Parker válasza axwel18 (#12920) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

csak nem kinőtted a Vardusokat? :C

(#12927) Tamoo válasza axwel18 (#12917) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jó áron van az az Elac, én is erőteljesen szemeztem vele. Jbl es80-at én "mozihangfalnak" minősítettem meghallgatás után.

(#12928) mp54 válasza BBéci (#12925) üzenetére


mp54
senior tag

Kösz!

(#12929) Parci válasza axwel18 (#12920) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a centert én sem ismerem, viszont a régi 67 és a 67.2 hangszórói valóban azonosak, csak designban más a 67.2, no meg az árcédula, kb. 250e bruttó :Y. a sima 67-es 100e alatt szerintem irdatlan jó vétel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12930) Deadzone41 válasza mp54 (#12922) üzenetére


Deadzone41
őstag

akusztikai problémákkal sztem inkább ide fordulj. alaprajz készítését pontos méretekkel nem úszod meg, mert kb attól függ a hangszórók pontos elhelyezése.

[ Szerkesztve ]

(#12931) Gergőke88 válasza axwel18 (#12917) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha zenét hallgatsz akkor miért nem egy sztereó erősítőt veszel?

(#12932) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok!

Voltam a KáCsá-éknál HDMI kábelt nézni. Ez volt ez elképzelésem eredetileg. De most akció van a Audioquest kábelekre. Egész pontosan ez lenne az ami beleférne.
Megéri azt a különbözetet a márka? Jobb lenne az Audioquest?

Üdv

A játék az nem játék!

(#12933) BBéci válasza Jim-X (#12932) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem semmi különbséget nem látnál, hallanál köztük, azt vedd, amelyik szimpatikusabb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12934) daniel2121 válasza zsombors (#12913) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szerintem keress a világhálón megfelelő fórumot ahol nyíltan beszélnek a "warezolásról". Itt ehhez nem jó helyen vagy.

(#12935) Jim-X válasza BBéci (#12933) üzenetére


Jim-X
őstag

Akkor Silverline lesz belőle, hosszabb is, olcsóbb is (kiköltekeztem, ez most szempont, ha szeretnék még élni :Y ;] )

Thx

A játék az nem játék!

(#12936) BBéci válasza daniel2121 (#12934) üzenetére


BBéci
titán

A jelenleg hatályos magyar törvények szerint a magáncélú zene és filmletöltés nem illegális, nem bűncselekmény, de még csak nem is szabálysértés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12937) axwel18 válasza Ed Parker (#12926) üzenetére


axwel18
senior tag

Hát kezdem kinőni őket. Meg most nagyon jó áron vannak ezek az Elac/Jbl hangfalak. Találtam centert is Elac cc 61 csak nem tudom kisszállítják-e ha pl nincs meg a doboza. Háttereket viszont nem találni.
Egyébként Denon erősítőből az Elac FS 67-el melyik lenne párban az AVR-1912 esetleg 2312 ?

Gergőke88: Azon is gondolkodok hogy marad mozira a Denon AVR-1312 és zenére meg valami stereo. De a koncertek nekem nem nagyon jönnek be stereo hanggal. Általában ugye dts hang van rajtuk és sokkal szebben szól mint a rajtuk lévő stereo hang. Meg a stereo erősítőhöz kell dac is. De az még késöbb esedékes egyenlőre a kis denonommal kell majd beérniük.

[ Szerkesztve ]

(#12938) nebulo5 válasza BBéci (#12936) üzenetére


nebulo5
senior tag

:K

Üdv: nebulo

(#12939) Toobee válasza pr0bi (#12892) üzenetére


Toobee
veterán

Frontok Bartfay, center Gotham, monitorok.

https://barbieripnk.hu/

(#12940) Tamoo válasza Toobee (#12939) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az én bartfaym ettől vastagabb szerintem. Mondjuk elvileg valami újabb verzió, de nem találtam róla infót.

(#12941) MaTTeS válasza BBéci (#12936) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Ez csak félig igaz.
Ha megosztás is történik letöltés közben (pl: torrent esetében), az már nem legális, magáncélra sem. Viszont ebből kifolyólag az FTP-ről, weblapokról való közvetlen letöltés (kizárólag filmek/zenék esetén, a programok letöltése illegális) ahogy írtad is a magyar törvények szerint legális.

(#12942) Toobee válasza Tamoo (#12940) üzenetére


Toobee
veterán

Elvileg az újak 4mm2-es kábelből vannak. Most nézem: "fenséges középpel" :DDD Mák, hogy megvettem, imádom, ha valami fenséges.

https://barbieripnk.hu/

(#12943) BBéci válasza MaTTeS (#12941) üzenetére


BBéci
titán

Ellentmondásos, amit írsz, nem félig igaz, hanem teljesen, mivel a végén elismered, hogy amit én állítottam, az abban a formában, szó szerint fedi a valóságot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12944) MaTTeS válasza BBéci (#12943) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Értelmezés kérdése. Azért lehet ellentmondásos, mert technológiától függ, hogy legális-e vagy sem, nem pedig csak attól, hogy filmről vagy zenéről beszélünk.
Amit eredetileg írtál az egy általánosítás volt, ezt szerettem volna pontosítani, mert nagyon nem mindegy, hogy mit mivel töltesz le... :) Sajnos, nem sajnos, ha torrenten magán célra töltesz le, ott egyből már letöltés közben is megosztódnak a fájlok, ami illegálissá teszi a letöltést. Maga a jogszabály ellentmondásos.

(#12945) kgy89


kgy89
csendes tag

Üdv!

Minap vettem egy Pioneer VSX 520-as erősítőt. Olyan problémám van, hogy minden műsorhallgatási módnál (action, pop/rock stb...) visszhangzanak a hangfalak, kivéve az unplugged módnál nem (akusztikus hangszereknek). Ez mitől lehet? Egy ősrégi orion 5.1-et visz most. Egyébként meg vagyok vele elégedve, sokkal karakteresebb lett a hang és mélyebben szólnak a hangfalak. A térhatás is sokkal jobban érezhető mint előtte.

(#12946) BBéci válasza kgy89 (#12945) üzenetére


BBéci
titán

Ne használd azokat a módokat, mert elrontják, agyonvágják a zenét, mint azt magad is észrevetted!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12947) zolee3000 válasza BBéci (#12898) üzenetére


zolee3000
tag

Látod erre nem is gondoltam!

Más:
Az továbbra is érdekelne, hogy az "alulméretezett" kábel (pl. ha 0,5-öst használok 2,5 mm2-es helyett) milyen problémát okozhat?

Azt szintén megmagyarázhatná valaki, hogy pusztán technikai oldalról nézve mi a különbség az ilyen KáCsa-féle lapos kábelek és a kilóra kapható noname piros-fekete hangszórókábelek között (természetesen azonos keresztmetszetűek esetén).

[ Szerkesztve ]

(#12948) andorra válasza zolee3000 (#12947) üzenetére


andorra
őstag

Ha előre kábelezel, nem lehetsz okos, csak szerencsés. A legolcsóbb megoldást ésszerű választanod, mert semmi garancia sincs rá, hogy ehhez képest bármelyik drágább kábellel jobban járnál.
Egy bizonyos keresztmetszet alá nem érdemes menned, mert abban már van rizikó. Az eredményt mindig a hangminőségben mérjük, tehát ha probléma lenne a túl vékony keresztmetszet, akkor az a hangminőségben jelentkezne.
Kábelezéssel akkor érdemes egyáltalán foglalkoznod, ha már van egy kész, hosszabb ideje működő rendszered, nem kívánod a készülékeid egyikét sem kicserélni, mert nagyjából elégedett vagy az eredménnyel. Ekkor kölcsönkért kábeleket tesztelhetsz meghallgatással és annak alapján eldöntheted, hogy érdemes-e cserélned.

(#12949) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Tegnap megérkezett az Onkyo 706-os gép. Bekötésre ma kerül sor, tegnap csak szemrevételezés történt. Nagyon minőségi darabnak tűnik. Szerencsére az előző tulaj nagyon igényes lehetett, mert sikerült alapállapotában megőriznie. Úgy vissza volt csomagolva a gyári csomagolásába, hogy az embernek olyan érzése volt, mintha most hozta volna haza a boltból... :C :R

Vásároltam hozzá Kácsa féle KCS-HH1 HDMI kábeleket. Hát, nagyon kíváncsi leszek, lesz e előrelépés a H/K után.

Amit még szeretnék lecserélni, az az erősítő tápkábele és a subkábelem.

Első lépésben a sub kerül sorra. Milyen kábelt érdemes vásárolnom, ami nem "túlzás" az onkyo és egy KEF PSW 1000.2 közé?

Esetleg ez az Inakustic?

Szívesen veszek minden ajánlást, ötletet. Esetleg ha valakinek van elfekvőben, jó áron eladó kábele, az ne tartsa magában!

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#12950) Tamoo válasza mandju (#12949) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Többnyire ezt a kácsásat favorizálták itt: [link]
Nekem egy proson van. Szívesen kipróbálnám a kácsásat, csak kicsit húzós az ára ahhoz, hogy vaktában bevállaljak egy cserét. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.