Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) Patice válasza andorra (#12849) üzenetére


Patice
nagyúr

Egyszerű a válasz: aki nem hallja, annak!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12852) Patice válasza Thom! (#12848) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor nagyon tiszta réz vezetőjű kábelt keress...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12853) Patice válasza zolee3000 (#12844) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha ezt a forrást veszem alapul, akkor a hangsugárzók impedanciája lenne a mérvadó és ezek szerint:

Az általam linkelt hangsugárzó szettek szatellitjeinek impedanciája JBL és Mordaunt Short esetén is 4-8 ohm, szóval "könnyű" a döntés.

SZvsz a táblázatban megadott értékeket kicsit túlzónak tartom, ezért javasoltam olcsóbb megoldásként a 1,5-est, de a 2,5-essel szinte biztosra mehetsz, ha esetleg a későbbiekben nagyobb teljesítményt igénylő dobozokat is ki akarsz majd próbálni.

A szegélylécet meg próbáld meg úgy lerakni, hogy könnyen bontható legyen, ha esetleg egyszer kábelcserére kerülne sor. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12854) lehasznalo


lehasznalo
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. (Lehet, hogy eleve rossz a kérdés :) )

Denon 1912 esetén, 5.0 rendszerrel használva nem nagyon találom a Dolby PL IIz-t, mint választható hangzást. Hol kellene állítanom az erősítő setupján belül?

Csak akkor lehet kicsikarni az erőlködőből a IIz-t, ha valóban fel van szerelve a mennyezet alá a hangsugárzó?

A 1612-n alapból lehetett állítani a IIz-re, ezen viszont nem. (Valószínű, hogy azon véletlenül benyomtam valamit amire nem emlékszem.. :) )

Köszönöm a segítséget

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#12855) #09634560 válasza lehasznalo (#12854) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen csak akor találod ha van szélsségi/magassági hangszóró. Mint ahogy a DPL IIx sem jön elő 5 hangszóróval. Lehet a 1612-ön beállitottad a szélesség-magasság menüt.

(#12856) lehasznalo válasza #09634560 (#12855) üzenetére


lehasznalo
tag

A 1912-n nem lehet beállítani ezt a menűt? :)

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#12857) robi0604 válasza Patice (#12853) üzenetére


robi0604
őstag

Alsóbb kategóriás kábelekből is a legtöbb esetben érdemes szerintem legalább 2.5-est venni a normálisabb mély-átvitelhez.

Egyébként, ha csak frontokra eső részt nézzük, minimális plusz költséggel lehet szinte mindig kifogni használtan komolyabb kábeleket. Az már más kérdés, hogy a center is "könyörögni fog" e érte... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#12858) Patice válasza robi0604 (#12857) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy akkor kombinálni egy kicsit és a frontokhoz + centerhez 2,5-es a hátsókhoz meg 1,5-es.

Amúgy egyet értek. Használtan is ki lehet fogni nagyon jó vételeket. Érdemes nézelődni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12859) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Nem tud valaki ma délelőtt átvehető Nakamichi "ebay-es" tehát nem 10.000es banándugókat a 11. ker környékén?

5 pár kellene.

Köszi

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#12860) Toobee válasza mandju (#12859) üzenetére


Toobee
veterán

Pont most jöttem haza, amúgy tudnék...Kácsa nem elég jó? 14. ker, 120ft a legolcsóbb banánjuk.

...kicsit félreérthető voltam. Tehát dugóra gondoltam, mikor banánt írtam :DDD

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#12861) robi0604 válasza Patice (#12858) üzenetére


robi0604
őstag

Azonos kábelt tekintve Én a hossz miatt a hátsókhoz is legalább 2.5-est vennék.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#12862) mandju válasza Toobee (#12860) üzenetére


mandju
senior tag

Kácsához most küldtem el a páromat, HH1-es HDMI kábelért... erre esett a választásom. Nem olyan drága és jó, mint az Audioquest termékei, de a popihoz kapott kábelnél bizonyára többet ér...

Nem tudom melyik lenne megfelelő... 2,5mm2 -es Neotech kábeleim vannak a rendszerben

Viszonylag gyorsan kellett döntenem, mert ma kora délután jön haza Pestről, Sopronba

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#12863) Toobee válasza mandju (#12862) üzenetére


Toobee
veterán

1., 2., 3. De van még választék.

https://barbieripnk.hu/

(#12864) mandju válasza Toobee (#12863) üzenetére


mandju
senior tag

Köszi!

Ezek vannak olyan jók, mint az ebay-es Nakamichi? :F :D

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#12865) Toobee válasza mandju (#12864) üzenetére


Toobee
veterán

Lövésem sincs. Ha nem sürgős, akkor rendeld meg onnan. 2-4 hét alatt itthon van.

https://barbieripnk.hu/

(#12866) Patice válasza mandju (#12864) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem igen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12867) blakey válasza mandju (#12862) üzenetére


blakey
titán

A popihoz, dune-hez adott kábelek nem voltak olyan rosszak. A FHD 3D is átmegy, most azon van a blu-ray lejátszó, nem volt kedvem lecserélni, de eddig semmi bajom a kábelekkel. Tény, hogy vannak rossz kábelek, de ezek teljes bekötésűek. TV-hez egész jók, projektorhoz nem használtam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12868) Tamoo válasza mandju (#12864) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azért azok az "ebay-es nakamichi-k" nem olyan nagy számok... :U Gyanítom összevissza hamisítják.

(#12869) MaTTeS válasza Tamoo (#12868) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Hivatalos honlapról kell rendelni, nem Ebayről. [link]

(#12870) #09634560 válasza lehasznalo (#12856) üzenetére


#09634560
törölt tag

Csak ha van hozzá sugárzód! Nélküle ugyis értelmetlen lenne. Ez olyan mintha sztereóhoz akarnál pl.centert társitani.

(#12871) zolee3000 válasza Patice (#12853) üzenetére


zolee3000
tag

Ezek szerint nálam egyedül a hátsó hangszórók neccesek, mert azokat a hosszabb oldal felé kell körbevezetnem a szoba túlsó oldalára, és az már jóval több mint 10 méter. (A rövidebb oldal felé sajnos a szegélyléc nem folyamatos a bejárat miatt.)
Az baj, ha a center és a frontok 1,5-essel, a surroundok meg 2,5-essel vannak az erősítőre kötve? Az "alulméretezett" kábel egyébként okozhat komolyabb problémát? :F

[ Szerkesztve ]

(#12872) Tamoo válasza MaTTeS (#12869) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Rendeltem már innen. De őszintén szólva nem tudom ez mennyire hivatalos. :U :D Én egyáltalán nem vagyok benne biztos. Komolyan mondom amit ebay-ről vettem jobb minőségűnek tűnik. Bár persze mindkettő Kínából jött.

[ Szerkesztve ]

(#12873) Rebell válasza #09634560 (#12870) üzenetére


Rebell
senior tag

Szeva,
csak 1 kérdés, mint még nem Denon tulaj.
A 1912-n Dolby PL IIz-t, nem lehet használni 1 Front dobozon kettős erősítésre, ha dupla bemenet van a dobozon?

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#12874) spiky03 válasza Tamoo (#12872) üzenetére


spiky03
veterán

Én is az eBay-ről rendeltem a banándugókat, de nincs velük semmi bajom.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#12875) Tamoo válasza spiky03 (#12874) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem a beszorító csavarral van csak bajom. Ha egy viszonylag széles kábel van benne, erősen kellene szorítani, hogy rámenjen a "burkolat", de túl gagyi a csavar "feje", kicsi a mélyedés is.

(#12876) TCr válasza Tamoo (#12875) üzenetére


TCr
veterán

A viszonylag széles kábel mit jelent?
2,5, 3, 4 mm...?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12877) bajnokpityu válasza spiky03 (#12874) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nincs is velük baj: vezetik az áramot :)

De jót nevettem,mikor egy korabeli hirdetésbe beirta az akkori forgalmazó, hogy pl naka sosem gyártott koax dugót RCA végére. Tehát nem hamisitvány.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12878) Tamoo válasza TCr (#12876) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

2.5essel többnyire nem volt gondom, főleg ha "puhább" fajta. De egy kemény/vastagabb szálakból sodorttal már el lehet kínlódni. Fölötte meg már szinte biztos hogy nem lehet úgy behajtani a csavart, hogy rámenjen a "burkolat" is.

(#12879) Ed Parker válasza blakey (#12867) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt megerősitem, sztem is oem kábel hez képest nem rossz, nekem mondjuk a 3D tüzes jeleneteknél durván szakadt. Így valószínű hogy csak 1.3-as.

Bajnokpityu: ez azért komoly érv :C

[ Szerkesztve ]

(#12880) #09634560 válasza Rebell (#12873) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem, tudomásom szernt arra a surr back való. Ennek technikai (elekrtomossági) okai vannak. De azért utánanézek még egyszer.

(#12881) blakey válasza Ed Parker (#12879) üzenetére


blakey
titán

Nekem nem szaggat, ezért mondom, hogy nem olyan rossz. Az egyik kábel a dunehez való volt, a másik a popihoz, mindkettő vastag és jó. :) Gondolom minden készülékhez más és más jár. Manapság már nincs számozás, amit veszel már bírja a 3D-t. Ráadásul van egy "picit komolyabb" kábelem ami 5 éves, akkor még 1.4-nek híre sem volt, és azon is simán megy a 3D.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12882) Toobee válasza blakey (#12881) üzenetére


Toobee
veterán

Kábelben nincs olyan, hogy 1.3; 1.4.. Gondolom nem haragszik meg érte, hogy belinkeltem.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#12883) blakey válasza Toobee (#12882) üzenetére


blakey
titán

Én tudom, ezt is írtam. Amióta megjelent a FHD 3D, azóta már minden kábel full. 5 évvel ezelőtt még számozva voltak, 2 éve nincsenek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12884) Ed Parker válasza blakey (#12881) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért valamit tisztázzunk: a 3D nekem bd-ről megy és nem a popcorn ból.
Vagyis full HD 3D nem sbs vagy tab.
Te is erről beszéltél?

Toobee: elnézést hogy verzioszámot mertem írni, természetesen a popcorn gyári kábelére gondoltam, de ettől még szaggatott. :R :R
Aztán egy másik qed hdmi vel aminek szintén nem létezik verzioszáma, azzal meg nem.
Akkor hogy is különböztetjük meg őket? :U Hmmm?

[ Szerkesztve ]

(#12885) geri788 válasza Ed Parker (#12884) üzenetére


geri788
tag

2 éve nincs számozott kábel?Akkor hogyan vehettem szaküzletbe kb 2 hónappal ezelött számozott kábeleket? :Y

(#12886) Ed Parker válasza geri788 (#12885) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hát pont így hogy nem létezik:)
Egyébként nem én hirdetem hogy nem létezik.

Blakey: irásodból számomra nem derült ki hogy blu ray lejátszóról vagyis korongról játszod a filmeket vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#12887) blakey válasza Ed Parker (#12884) üzenetére


blakey
titán

Akkor olvasd el még egyszer, hogy mit írtam. Nem nézek másmilyen 3D-t, csak full-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12888) blakey válasza geri788 (#12885) üzenetére


blakey
titán

Venni vehetsz, mert még lehet készleten, az 1.4-es kábel teljes bekötésű, így mindent visz és már kár rovább számozni, aki bemegy a boltba és hdmi kábelt vesz már nem tud 1.2-es, 1.3-as kábelt venni, 1.4-est ráírhatják, hogy a feéhasználó esetleg tudja mit vesz, de már minden hdmi kábel képes a FHD 3D-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12889) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Nna..MM-os kör megtörtént...egy f@s távirányító a Yamahához 16.000. :Y :W

(#12890) Ed Parker válasza blakey (#12887) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Közben megtaláltam fentebb a választ.
Akkor passz, nekem szaggat.

(#12891) blakey válasza MunezXBK (#12889) üzenetére


blakey
titán

Még jó, hogy lehet kapni. :)
Szervíz mennyiért adná? E-bayről mennyi lenne? Ezeket megérdeklődted?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12892) pr0bi válasza Toobee (#12860) üzenetére


pr0bi
senior tag

Lenne egy gyakorlati kérdésem, Te milyen kábelekkel hajtod a concepteket? Szeretnék venni valamit a jelenlegi helyett még így erősítő csere előtt. Kácsa féle jó amit sokan emlegetnek a topicban vagy ugyanott vagyok a MMarktos kimért kábellel?:)

(#12893) blakey válasza Ed Parker (#12890) üzenetére


blakey
titán

Ezért mondom, hogy eltérés is lehet, ezek a kábelek 1.5 évesek így simán lehetnek 3D kompatibilisek. Amiket eddig néztem, nem szaggattak, de még szaggathat. Amíg nem tapasztalom, nem nyúlok hozzá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12894) lehasznalo válasza MunezXBK (#12889) üzenetére


lehasznalo
tag

Esetleg kérdezd meg a hangszorobolt.hu-nál.
Ők hozatnak/hoznak be külföldről távokat, olcsóbban mint a MM.

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#12895) Ed Parker válasza blakey (#12893) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor légyszives próbáld ki az új conan-nal, ha megvan.
Nálam mindaddig simán ment, míg nem jöttek a gyors és tüzes jelenetek.
Ott sokszor megakadt.
Mondjuk azóta vettem még egy popit, amivel szaggatott, az a 210-hez volt, az a300-asét még nem próbáltam.

(#12896) blakey válasza Ed Parker (#12895) üzenetére


blakey
titán

oké, arra még nem "vetemedtem", de erőt veszek magamon és mepróbálom megnézni. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12897) MunezXBK válasza blakey (#12891) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kerestem már mindenhol, de egy oldalt találtam, ahonnan 13 font lenne kb., viszont nem szállítanak országunkba. :W

Hangszorobolt.hu-s tippet köszönöm, írtam nekik.

( MM-ban szemeztem egy AVR 156-tal. :U Asszonyt kéne meggyőzni, hogy kell az ide. :D )

[ Szerkesztve ]

(#12898) BBéci válasza blakey (#12893) üzenetére


BBéci
titán

2 méteres hosszig a régebbi, Standard Speed kábelen sem szaggat a 3D, 5 méter felett már High Speed kell!

(#12844) zolee3000
Parkett alá kellett volna letenni a kábeleket, lapos kivitelű kényelmesen elfér és toronyiránt vezetve feleannyi sem kell belőle, mint a szegélylécbe tuszkolva.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12899) blakey válasza MunezXBK (#12897) üzenetére


blakey
titán

Egyébként melyik távról van szó? Egy tanítható logitech nem lenne jó? Minden funkciód meglesz és olcsóbb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12900) MunezXBK válasza blakey (#12899) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igazából nem tudom, hogy van-e alternatívája, MM-ban nem volt helyettesíthető ikon.

Ilyenről van szó.

Ahogy nézegetem, másnál is előferdült ez a hiba. :W

Ááhháááá...ha másképp keresek rá, akad ebay-en is. :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.