Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) Patice válasza geltam (#12400) üzenetére


Patice
nagyúr

Az adott készülék minősége szabja meg, hogy mennyire változik a kapott hang egy jobb tápkábeltől. Ha egy jó felépítésű erősítőről beszélünk, akkor meg tudja mutatni a tápkábelek közti különbséget. Minél jobb minőségű a készülék, kb. annál jobban meg is mutatja a különbségeket.

Tesztek alapján a Focal XS is igencsak meghálálja a kapott hangban a jó kábelezést.

A jó kábel (a minőség) pénzbe kerül.

Amíg nem hallod, nem próbálod ki valamilyen hangcuccon, ami meg is tudja mutatni ezt a különbséget, addig szerintem nem is fogod elhinni. :)

Nekem csak egy belépő sztereó cuccom van (kb. 150.000 értékben erősítő + DAC + hangfal + kábelek), de már ez is profitál hangban egy gyárinál jobb tápkábeltől.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12402) Dorian válasza geltam (#12400) üzenetére


Dorian
félisten

Nem feltétlen kell tápkábelben 40k-ig elmenni, egy diy készítésű 15k-ba kerülő kábel kiemelkedően jól teljesít nálam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12403) Patice válasza Dorian (#12402) üzenetére


Patice
nagyúr

Így van!

Az a gyárinál jobb tápkábel a láncomban pár ezer forint anyagköltségű volt.

"Nem feltétlen kell tápkábelben 40k-ig elmenni..." de lehet... ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12404) geltam válasza Patice (#12401) üzenetére


geltam
csendes tag

Olvastam, hogy HDMI-nél pl mindegy, hogy 1000ft vagy 50000ft, mert ott nem nagyon számít azért néztem, hogy 40k pedig csak egy tápkábel.

(#12405) bajnokpityu válasza Dorian (#12402) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Újabban én is oda vagyok érte.
Eléggé lánc, és készülékfüggő.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12406) TCr válasza geltam (#12404) üzenetére


TCr
veterán

Azért az ezer Ft-os HDMI kábeleket erősen kerüld, abból minimum valami normálisabb 3-4000 Ft-osat vegyél. Én is és pár barátom is "bukott" már be olcsó kábelt.
Nem a kép/hang minőséggel van baj, hanem magával az átvitellel.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12407) pomk válasza BBéci (#12377) üzenetére


pomk
őstag

Ez azt takarja, hogy ki volt rakva vmelyik boltban és szólt egyhuzamban 1 évig? :S
És a Pioneer-ról vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#12408) Patice válasza geltam (#12404) üzenetére


Patice
nagyúr

Ugye megmondtam, hogy hitetlenkedni fogsz. ;]

Nem kell elhinned. Hallgasd meg egyszer egy jobb rendszerben egy tápkábel csere hatását, mondjuk egy erősítőét.

Járj el hallgatózni barátokhoz, ismerősökhöz, fórumtársakhoz. Szerintem nem fognak nemet mondani. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12409) Tamoo válasza pomk (#12407) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nyugodtan vehetsz bemutatókészüléket ha adnak rá garanciát. Én is így vettem az erősítőt + hangfalakat is.

(#12410) reggi


reggi
aktív tag

40k egy tapkabelert, okos dolog. Dolgoztam az egyik aramszolgaltatonal,hat a rendszerbe ok is minosegi kabeleket hasznalnak,meg pöpec kötesek mindenhol... :) Ez a 40k-s tapkabel feljavitja az utolso metereken...Ezt most komolyan gondoljatok??A legtobb helyen meg egy normalos foldeles sincs..

[ Szerkesztve ]

(#12411) pomk válasza Tamoo (#12409) üzenetére


pomk
őstag

Értem, köszi.
Közben találtam egy ilyet is.
Ezt ha jól ítélem meg, felsőbb kategóriás, mint az előzőleg linkelt Pio és Yamaha. Viszont az mellett, hogy használt, van rá garancia is,
és ha jól gondolom, magasabb kategória, viszont árban megegyezik az linkelt újak áraival.
Elképzelhető az, hogy a H/K-nál is (mint sok más márkánál) csak a márkanevet kell megfizetni, és semmi vel sem tud többet vagy jobb,
mint más erősítő?

Olyan tudatlannak érzem magam választás terén. Annyi tulajdonság és szabvány van, aminek a felét nem is ismerem.
És sajnos a leírások alapján(tapasztalat hiányában) nem tudom eldönteni, melyik lenne jobb választás.

De gondolom a mai világban már a műszaki termékek választása minden téren hasonló. A gyártók másolják egymást és mindenki
a sztandardokat követi. Szinte tök mindegy, hogy Audi-t vagy BMW-t veszel. Nagyság rendeileg ua. azt tudja mindkettő márka. Max
annyi, hogy az egyik így néz ki, a másik úgy. Szórakoztató elektronika terén pedig gondolom hardverben egy színvonalon lévő
termékek teljesítménye hasonló, max a szoftveres háttér lehet gyártónként más és más.

(#12412) Tamoo válasza pomk (#12411) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem tudom, ezekkel nem annyira vagyok képben, de szerintem nem magasabb kategóriás. Egyébként hangkarakterben is eltérnek még belépő szinten is "nem csak kinézet". Nekem pl. volt pio vsx421, én elégedett voltam vele.

(#12413) TCr válasza pomk (#12411) üzenetére


TCr
veterán

Ez egy belépő kategóriás erősítő.
A HK-k kicsit túl vannak árazva.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12414) Toobee válasza reggi (#12410) üzenetére


Toobee
veterán

Ez nem voodoo. Nem minket kell megtéríteni, hanem magadat. Nézzél kicsit komolyabb rendszerek háza tájára, és próbálgass kábeleket. Utána vonj le konzekvenciát. Lásd Paticet, vagy akár engem. Mindkettőnknek belépő rendszere van, de már egy pár ezer ftos diy tápkábel is hoz a minőségen.

https://barbieripnk.hu/

(#12415) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Valami jó kis olcsó DIY tápkábelt még én is kipróbálnék a sztereóhoz. Mit ajánlotok?

(#12416) bajnokpityu: Pozitív irányba :DDD igazából fogalmam sincs :B Úgy érzem nálam még a fő gond a szobával van, de azzal nem tudok már mit csinálni. Szimplán csak jó lenne kipróbálni, érdekel hogy hallok-e valami változást, viszont feltételezésem szerint nálam nem sokat érne egy jobb tápkábel.

[ Szerkesztve ]

(#12416) bajnokpityu válasza reggi (#12410) üzenetére


bajnokpityu
félisten

köszönjük a hasznos hozzászólást, olvass vissza. Van,aki milla fölöttit használ, mert jó. Ha hülyeségnek tartod, talán próbáld ki.

Tammoo: milyen irányba akarod, h változzon? DIY kábelek mindig valami árán tudnak valami máson javítani.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12417) pomk válasza TCr (#12413) üzenetére


pomk
őstag

Akkor ezek alapján Pioneer VSX-421 a jobb választás.

(#12418) Toobee válasza bajnokpityu (#12416) üzenetére


Toobee
veterán

Azt mondod, hogy a gyári madzag homogén, és egy diy kábel rontani fog valamit? Azt hittem, hogy annál bármi jobb.

https://barbieripnk.hu/

(#12419) kimi02 válasza pomk (#12417) üzenetére


kimi02
őstag

Hangminőségre az sem jobb.

(#12420) Tamoo válasza pomk (#12417) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

jobb választás 55-60 körüli új áron :U (ha van)

[ Szerkesztve ]

(#12421) #09634560 válasza reggi (#12410) üzenetére


#09634560
törölt tag

Köszönjük, Emese! E topic fele kb. erről szól. De hogy érts valamit: az utolsó másfél-2 méter számít igazán, ezért (is) hatásos. Ja és a puding próbája az evés...

(#12422) #09634560 válasza pomk (#12417) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen. A H/k még anál is belépőbb, és a Yamaha is az.

(#12423) reggi válasza Toobee (#12414) üzenetére


reggi
aktív tag

Tudom,hogy nem voodoo.Pont az elektronika az a terulet,ahol semmi sem a veletlen alapjan mukodik.Mindenre megvan a magyarazat.Ezert erdekelne,hogy valaki tud-e valami magyarazatot adni,hogy mibol fakad a javulas egy draga tapkabelnel,ami elott hosszu kilometereken keresztul fos rezkabeleken megy a villany. Lehet hulyezni,de engem csak erdekel a valasz. De az nekem nem magyarazat,hogy azert jobb,mert van aki millas kabelt hasznal. Nem vitazni akarok.

(#12424) kimi02 válasza pomk (#12417) üzenetére


kimi02
őstag

Én ezt venném.
Link
70k és még alkudni is lehetne , ennyiért nem találsz ettől jobbat ezt garantálom.

Nem értem mi a baj a használtal.

(#12425) pomk válasza #09634560 (#12422) üzenetére


pomk
őstag

Anyagi okok miatt és tök átlagos otthoni felhasználási háttér miatt keresgélek ebben a kategóriában. Ha tudásban meg egyeznek, akkor a Yamaha jobb választás.
Egyébként sokat kell fáradni vele, de nem nagy szám, amikor az anál is belépő. :D Bocs, de ezt nem tudtam kihagyni. :)

(#12426) bajnokpityu válasza Toobee (#12418) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hát, nézd, a készülékbe épített PC tápnál azért nem kunszt minden szempontból jobbat építeni odahaza. Ha valamelyik tulajdonság meg fontosabb, mint a többi, akkor erre a DIY kábelt is lehet gyúrni kicsit. Pl nyugodtság vs felbontás, tér. Vagy - vagy általában.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12427) #09634560 válasza pomk (#12425) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha megegyeznek, miért jobb a Yamaha? Csatlakozók?
Mert pl sokkal nehézkesebb beállitani a H/K-t. Yamahátol annnyival jobb a pio hogy a pión lehet a mélynyomó vágási szintet állitani, Yamahán nem. Ez szatelit hangfalnál jelenthet előnyt.

(#12428) Toobee válasza kimi02 (#12424) üzenetére


Toobee
veterán

Ezt is néztem, mármint az Ő helyében nézném :D Szemezgettem a használtak közül, kis túlzással, az összes jobb választás lenne, mint egy új 421-be beleugrani.

Sony STR-DB840 QS - ilyenem volt, szerettem. Kár, hogy meghalt.
Denon AVR-1905
Marantz SR6200
Pioneer VSX-908
Marantz SR 4001
Pioneer VSX 520
Denon AVR 3803 - ez már elég impozáns, valószínűleg nagyságrendekkel jobb hangminőséggel, mint az általad felsorolt belépők.
Sony STR DA1200ES
DENON AVR-2106
Pioneer VSX D1011
Denon AVR 1706
Sony STR-DB1080QS
PIONEER VSX-915
Yamaha RX-V800
Onkyo 800e
YAMAHA DSP A 2070

Csak átfutottam a hirdetéseket. El kell dönteni, hogy a hangminőség számít, vagy az, hogy te vedd ki a dobozból, és a kitörölhesd a feneked, a sok papírral, amit adnak hozzá.

https://barbieripnk.hu/

(#12429) MaTTeS válasza pomk (#12411) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Szerintem nem túl nagy eresztés azaz erősítő ennyiért.
Egyik ismerősöm vett ilyet (persze tanácskérés nélkül összevásárolt minden faszságot). :U
A használtan, karctalanul, 50ezerért vett Onkyo TX-SR605-ösöm lemosta minden tekintetben...

kimi02 által linkelt Yamaha jó gép.
Hú most néztem végig mennyibe kerülnek az új belépő hm erősítők. Nagyon elszálltak az árak.

Éjjel elég durva viharok voltak. Rég láttam ennyi villámlást. Eddig idén so-so elkerült minket, de most ahogy éreztem 3 hullámban jött (2-2:30, 3-nem tudom meddig, 6-7ig). 2-kor ugrottam ki az ágyból kihúzni mindent a konnektorból.
A poén, hogy mikor már elvonult a vihar 8:50-9:40ig nem volt áram. :D Biztos helyreállítási munkálatok folytak.

[ Szerkesztve ]

(#12430) TCr válasza kimi02 (#12424) üzenetére


TCr
veterán

Ha most vennék erősítőt én is ezt venném.

Toobee: HDMI audio kell neki!

MaTTeS: "2-kor ugrottam ki az ágyból kihúzni mindent a konnektorból."

Én is.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12431) pomk válasza #09634560 (#12427) üzenetére


pomk
őstag

Bocsánat, a Pioneer-t akartam írni.
Azért jobb, mert ha jól értem, tudásban szinte egy szinten vannak, viszont Pio H/K-val szemben teljesen új.

(#12432) TCr válasza pomk (#12431) üzenetére


TCr
veterán

Tudásban szinte mindegyik egyforma, ne erre alapozz.
A hangminőség a legfontosabb, az viszont nincs benne egyik specifikációban sem.
Max. valami elb@szott marketingszövegként.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12433) Toobee válasza TCr (#12430) üzenetére


Toobee
veterán

Arra már nem emlékeztem. Nagy kár :(((

https://barbieripnk.hu/

(#12434) kimi02 válasza pomk (#12431) üzenetére


kimi02
őstag

Te tudod mit csinálsz.
Én újat nem vennék az biztos.

(#12435) TCr válasza Toobee (#12433) üzenetére


TCr
veterán

Laptophoz kell neki, úgyhogy muszáj.
Külső hangkártyát meg nem akar venni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12436) bajnokpityu válasza kimi02 (#12434) üzenetére


bajnokpityu
félisten

+1

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12437) pomk válasza kimi02 (#12434) üzenetére


pomk
őstag

Egy kifogástalan állapotban lévő, megbecsült használt cucc biztos, hogy jobb vétel, mint egy 0 km-es új. Csak sajnos rossz tapasztalataim vannak a használt cuccot árulókkal. Ez persze nem általánosítás. :)
A linkelt Yamaha tudja a HDMI-n bejövő jel hang és kép szétválasztását? hangot hangfalra, képet másik HDMI-n TV-re?

(#12438) MaTTeS válasza kimi02 (#12434) üzenetére


MaTTeS
senior tag

:K Szintúgy, hacsak nincs bomba akció valahol, hogy megérje az új.
Ezek nem mosógépek, hogy 4-5 év után dobhatod ki a kukába. Egy 5-6 éves használt, ha normálisan, szellősen volt tárolva lehet még elmegy 10-20-30 évet is.

(#12439) TCr válasza pomk (#12437) üzenetére


TCr
veterán

"A linkelt Yamaha tudja a HDMI-n bejövő jel hang és kép szétválasztását? hangot hangfalra, képet másik HDMI-n TV-re?"

Igen, leveszi a hangot HDMI-n.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12440) pomk válasza TCr (#12439) üzenetére


pomk
őstag

Ez a Yamaha?

(#12441) andorra válasza reggi (#12410) üzenetére


andorra
őstag

Hiányolom az érthető érvelést, mert többnyire az a válasz, ha nem hiszed próbáld ki. Ez nem igazán hatásos érv erre. Aki nem hiszi, egyrészt nem fogja venni a fáradságot, hogy elmenjen egy megfelelő kereskedőhöz, akitől kipróbálásra elkérheti a kábelt, azután még vissza is kell vinnie. Feltételezhető, hogy a rendszere ezer más sebből is vérzik, mert más dolgokra sem fordított elegendő figyelmet, amelyek jóval többet hoznának, mint a hálózati kábel cseréje.
Az én válaszom a következő:
Rossz a hálózat, miért számítana az utolsó néhány méter? Ha valaki tapasztalta, hogy egy megfelelő tüskés állvány a készülékek alatt mennyit javít a rendszeren, az könnyebben megértheti.
Az állvány szerepe, hogy a környezeti hatásokat, rezgéseket minél jobban kiszűrje. A kábelek vezetőképessége csak egyetlen paraméter és aki nem merült el ebben a témában teljesen logikus, hogy semmi másra nem gondol, csak erre. A kábelek és szigetelésük anyagának, szerkezetének eltérő mivolta, más és más szűrő feladatot is elláthat a vezetés mellett és ez az oka, hogy különböző fajta bármilyen (akár hálózati) kábelekkel másféleképpen szólhat egy rendszer, mert a kábel nem csak vezet, hanem bizonyos értelemben el is választ.
Továbbra is fenntartom azonban azt a véleményemet, hogy ezzel a kérdéssel a legutolsó helyen érdemes foglalkozni Ebben a fórumban ez túl van dimenzionálva néhány fórumtárs jóvoltából.

(#12442) Toobee válasza pomk (#12440) üzenetére


Toobee
veterán

Magad is utána tudsz nézni. Kijelölöd az erősítő nevét, majd jobb klikk keresés. Nem egy nehéz feladat.

https://barbieripnk.hu/

(#12443) TCr válasza pomk (#12440) üzenetére


TCr
veterán

Igen.

"Top-Class Receiver with Many Impressive Features HDMI Audio and Video Handling"

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12444) Dorian válasza andorra (#12441) üzenetére


Dorian
félisten

Valóban a tápkábel az egyik legutolsó dolog. És valóban hajlamos az ember túldimenzionálni a dolgot, hiszen egyszerűbb kábeleket cserélgetni, mint pl. rendbe tenni a szobaakusztikát, vagy lecserélni a hangfalakat.

De! Ha valaki megkérdezi, hogy "van-e hatása" akkor a válasz az, hogy "van" nem pedig az, hogy "foglalkozz előtte a szobaakusztikával, megfelelő minőségű komponensekkel, stb, aztán gyere vissza és beszélhetünk róla"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12445) andorra válasza Dorian (#12444) üzenetére


andorra
őstag

Nem volt ez a kérdés feltéve, hanem határozott kételkedést fogalmazott meg, érvekkel alátámasztva ! Erre írtam, hogy erre nem elég az itt szokásos érvelés.

[ Szerkesztve ]

(#12446) geltam válasza Dorian (#12444) üzenetére


geltam
csendes tag

Nyilván van hatása rá, de nem mindegy mekkora.
Nem mindegy, hogy van egy 200k rendszered és veszel hozzá 200k kábelt, vagy van 350k rendszer és 50k ért veszel kábelt. Nyilván a kábel is fontos, de sok más dolog van amivel lehet javítani még a minőségen, a kábel az egyik utolsó dolog.

(#12447) pomk válasza Toobee (#12442) üzenetére


pomk
őstag

Ismerem a keresés lehetőségét, és szoktam is használni. Azért kérdeztem vissza, mert az előző ~10 hozzászólásból nekem úgy tűnt, hogy a nem általam linkelt Yamaha erősítő nem tudja kezelni a HDMI-s mókát, viszont amit Én linkeltem jóval előbb az igen. Így számomra nem volt egyértelmű, hogy most akkor melyikről is van szó. Valószínűsítettem, hogy a
legutóbb nem általam linkeltről, de ebben viszont azért kételkedtem, mert ahogy írtam, nekem úgy jött le, hogy Ő nem képes rá.

(#12448) Rebell válasza MaTTeS (#12429) üzenetére


Rebell
senior tag

Nálam is volt para rendesen a villámok miatt. 2:41kor arra keltem, hogy a közelben vhova nagyon bé b sz ott a villám. :)) minden kihúz, mikor rájöttem hogy a medence kint áram alatt van. ekkor jött a hidegzuhany. szakadó esőben, villámok között áramtalanítani az udvaron a keringetőt. :DDD Zabszem nem fért volna el.

(#12449) Dorian válasza andorra (#12445) üzenetére


Dorian
félisten

Tudod mit, legyen neked igazad. Csak kötözködni tudsz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12450) robi0604 válasza andorra (#12445) üzenetére


robi0604
őstag

Igazság szerint ezt már évekkel ezelőtt is megpróbáltuk úgy leírni, ahogy ezt te megtetted és mégis minden héten van valaki, aki kételkedésből felhozza a témát...

A túlmisztifikálás, a legtöbb esetben bő tapasztalatra épül és azért van jelen.

Bizonyos esetekben még alsóbb kategóriában is tudunk pozitív irányba elmozdulni akár egy tápkábel cseréjével is, mely ha ésszerű keretek között van megválasztva, olcsóbb, mint pl. egy hangdoboz, vagy egy erősítő csere. Gondolok itt arra, hogy egy 30ezres erősítőhöz ne vegyük 200-ért kábelt...

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.