Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) Patice válasza andorra (#12349) üzenetére


Patice
nagyúr

Vannak lelkesek és Read Only tagok.
Én szeretek segíteni, ezért a nagy aktivitás, meg az én olvasatomban ezért van a fórum.

Tanácsok kérésére, tapasztalatok megosztására, segítségnyújtásra. Aztán hogy ki mennyit fogad meg ebből, az már a saját dolga.

Amúgy is kicsit lapos a fórum, nyár van, miért ne pörgessük kicsit? :B

Peace!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12352) TCr válasza Patice (#12351) üzenetére


TCr
veterán

+1 :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12353) andorra válasza TCr (#12350) üzenetére


andorra
őstag

Az érdekli, hogy kap-e egészen konkrét tanácsot, mit vegyen. Ezért koptatja.

(#12354) Ed Parker válasza Patice (#12345) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Bizony, az van nekem is hozzá:)

Nézd, a minőségnek ára van, viszont hoz mindkét drót a szett hangján nem is kicsit, hangszeres zenénél remekül hallatszik.

Mondjuk én az enyémet olcsóbban,(90e) vettem, így ha a kábeleket is hozzáadom jól jöttem ki.
Hallgasd meg mindenképp, ez nem marketing bullshit, tényleg jól szól, ezt Béci is igazolja.

[ Szerkesztve ]

(#12355) Dorian válasza andorra (#12349) üzenetére


Dorian
félisten

Pont az szorul rá legjobban a segítségre, aki tapasztalatlan, tanácstalan. + belépő tendszerekkel kapcsolatosan van a fórumozóknak a legtöbb tapasztalatuk. Ezért a sok hsz. Szerinted ez probléma?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12356) TCr válasza andorra (#12353) üzenetére


TCr
veterán

Ha fingja sincs az egészhez, új a témában, hová forduljon?
Én sem tudnék segítség nélkül elindulni, legalábbis úgy nem, hogy jól válasszak, jót vásároljak.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12357) Ed Parker válasza andorra (#12353) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tényleg, írhattál volna te is egy-két jó tippet.
Segítsünk a kezdő házimozisnak.

(#12358) Patice válasza Ed Parker (#12354) üzenetére


Patice
nagyúr

A kábelek árait csak azért számoltam hozzá, mert sokan leszarják, hogy milyen kábellel kötik össze akár PC-vel is. Pedig nagyon sok múlik a kábelezésen is. Itt a példa rá, hogy a szett árával összevethető értékű (ugyan olyan nagyságrendű) kábelezés mennyit számít.

Én is kábelezés párti vagyok, és igen, hajlandó vagyok drága kábelt rakni a belépő cucchoz is. :B

"..a minőségnek ára van..." Egyet értek. :C

Nem kételkedem a képességeiben, lehet jót, nagyon jót csinálni kicsiben is, csak az nem lesz természetesen olcsó sem és nem szabad összehasonlítani a "bögreszettekkel".

Még nem hallottam és kíváncsi vagyok a hangjára. A tavalyi házimozi show-n ha jól rémlik az XS book volt kint, de nem jutott rá idő, csak egy napot tudtam kint lenni. :))

XS-ből érdekes lenne mondjuk egy 5.1-es változat is, magas Feleség Tűrési Faktorral. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12359) pomk válasza andorra (#12349) üzenetére


pomk
őstag

No comment.
Csak annyit, hogy köszönöm a mellettem szólóknak a hozzám hasonlóak nevében, akik nem értenek hozzá, viszonylag nem kívánnak sokat költeni a dologra, és még a kiválasztás is nehézkes számukra.

(#12360) andorra válasza Dorian (#12355) üzenetére


andorra
őstag

Kérdés, hogy kinek mi a segítség? Konkrét hangfal típus ajánlatokat kért X árkategóriában.
Erre lehet azt mondani, hogy ennyiért nem tudunk jó szívvel ajánlani semmit. Vagy azt, hogy ezt meg ezt. Attól ugyanis elzárkózott, hogy meghallgatással válassza ki, amit első helyen, nagyon helyesen ajánlatként kapott.

(#12361) pomk válasza andorra (#12360) üzenetére


pomk
őstag

Úgy érzem, vissza kell vonnom részben az előző hozzászólásomat. Úgy éreztem a hozzászólásod személyem ellen irányul. :)

(#12362) Ed Parker válasza Patice (#12358) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Bizonyám hogy fontos, mikor megjött az USB, oda-vissza cserélgettem a kábeleket, ugyanazzal a számokkal hallgatva és bizony hallható a különbség.
Talán 4-6 hete beszéltünk itt az USB kábelekről és azok fontosságáról, akkor rendeltem én is a Furu gt2-est.

Azóta már én is többet áldozok ezekre, régen adtam erre. :))

Gyere el egyszer, azt meghallgatunk mindent :D

(#12363) Patice válasza andorra (#12360) üzenetére


Patice
nagyúr

Erre írtam azt, hogy az már az ő dolga, hogy az ajánlatokból, tanácsokból mit akar és mit tud megfogadni.

Ha tényleg akar annyit foglalkozni a témával, hogy meg is hallgatja vásárlás előtt, akkor összehozza valahol, valahogy. Ha nem, akkor megbízik a tanácsunkban, vagy azt vesz amit akar. :D

Mindenkinek más preferenciái vannak, amit sokszor erőteljesen befolyásolnak az adott élethelyzet lehetőségei.

Lehet azért nem megy el meghallgatni, mert szimplán nem tud/nincs a közelben lehetőség/túl drága lenne csak ezért utazni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12364) andorra válasza pomk (#12361) üzenetére


andorra
őstag

Erről szó sincs, vezesd le, hogy ezt mire alapozod? !

(#12365) Patice válasza Ed Parker (#12362) üzenetére


Patice
nagyúr

"Gyere el egyszer, azt meghallgatunk mindent." :C

"2400 km nem a világ vége." :DDD :DDD :DDD :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12366) pomk válasza andorra (#12364) üzenetére


pomk
őstag

Írtál olyan jelzőket névtelenül, amik rám is jellemzőek.
De hagyjuk, lényegtelen. Ne ömlesszük tele a fórumot ilyennel. ;)

(#12367) Ed Parker válasza Patice (#12365) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyszer úgyis meg kell mutatnod a gyereknek, hogy hol lakik a Télapó:)
Oszt' beugrotok egy hallgatózásra :D

(#12368) Patice válasza Ed Parker (#12367) üzenetére


Patice
nagyúr

Niels Holgerson igyekezett a kacsájával lappföldre...

Úton a télapóhoz az Északi sarkra tényleg beugorhatnánk. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12369) Toobee válasza Ed Parker (#12367) üzenetére


Toobee
veterán

Gyerekek, Ő a télapó. Apu, Ő nem Ed Parker a fórumról?! Nem, nem. A télapó, már mondtam. :D

https://barbieripnk.hu/

(#12370) Ed Parker válasza Patice (#12368) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az sose, az Python fórumtárs szomszédja :P

Toobee: elfelejtetted, hitelminősítő vagyok, az index is megírta:)

[ Szerkesztve ]

(#12371) KisTücsök


KisTücsök
addikt

halihó!

Tudom, nem nagy szám, de azért elmondom, hogy megjött a kis Rotel 920AX-em. Érezhetően szebben szól zenében, mint a Denon HM-em.Jóval tisztább, és nem is erőlködik annyira. De azért majd még hosszabban tesztelem ma. Gondolom tuningolva, meg korrektebb hangfalakkal meg azért már elég tisztességes lenne.:) Már majd csak egy hozzá illő CD lejátszó kell.

Ámbár az öröm nem felhőtlen. Az ember azt hinné, hogy van annyi esze a másiknak (nem kell külön megemlíteni), hogy egy ilyen kaliberű terméket (elektronikai, ráadásul azért nem két forint, még ha ez a 20k a hifi világában apró pénznek számít is) kötelező "törékenyen" feladni. Ezt nem úgy adták fel, meg is lett az eredménye. Az aljából egy kis darab letört szállítás közben. Nem vészes, és valószínűleg a hangzásában sem zavarja (belül nem sérült semmi), de azért mégis kellemetlen.

Na de mindegy, ebből is tanultam.

(#12372) Toobee válasza KisTücsök (#12371) üzenetére


Toobee
veterán

Sajnos nem egyértelmű az ilyesmi. Főleg, ha a 20k-ban benne volt a posta is, akkor az eladó minél olcsóbban akart kijönni a dologból. Az ilyesmit mindig előre jelezni kell. Egyébként (ez itt a reklám helye) a Vatera futárt, meg lehet rendelni. Nem kell semmit venned hozzá, viszont jó áron dolgoznak, gondolom van valami szerződés, hogy x megrendelés bejön minden hónapban, vagy ilyesmi. Én őket használom ilyesmi célra. Azt hiszem alapból törékenynek kezelik a csomagokat. Kávéfőzőt, faxot, erősítőt is küldtem már velük...mindenféle probléma nélkül, felvételt követő másnap megérkezett a cuccos.

https://barbieripnk.hu/

(#12373) MunezXBK válasza KisTücsök (#12371) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Inkább normálisan kéne becsomagolni. :W

(#12374) jcage válasza kimi02 (#12333) üzenetére


jcage
tag

Köszi a linket. Így legalább nem mondja senki, hogy a saját cuccomat hírdetem... :)

Ja és szerintem sem rossz. Saját tapasztalat. :DD

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#12375) KisTücsök válasza Toobee (#12372) üzenetére


KisTücsök
addikt

Az így külön megrendelhető? Majd utána nézek. Köszi. Amúgy a posta felezve lett, de hát ez van.

Munez: Igen, itt valószínűleg az is közrejátszott. Elég nagy dobozba volt bele rakva, sok maradt a hely az erősítő mellett, nem is igazán volt normálisan kitömve.

A Denon-t, amit ősszel vettem, annak is a doboza jóval nagyobb volt az erősítőnél, de úgy becsomagolta a csávó, hogy legalább egy óráig tartott, mire egyáltalán megláttam az erősítőt. De nem is volt semmilyen szállításból származó sérülés rajta.

[ Szerkesztve ]

(#12376) pomk


pomk
őstag

Erről vélemény?
Esetleg ez?
Kicsit több, mint a régebben írt kerete, de legalább új és van rá gari. :)

[ Szerkesztve ]

(#12377) BBéci válasza pomk (#12376) üzenetére


BBéci
titán

A Yamaha bemutató darab, nem új.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12378) Norb32


Norb32
csendes tag

Az én új rendszerem egyáltalán nem belépő szintű, a régi 9 éves, azóta nem szereltem, állítgattam, az új rendszert kb bő fél éve kezdtem el tervezni, azóta olvasok ismét leírásokat, hifiújságokat, stb, de ez a gyakorlati dolgokhoz kevés egy ilyen szintű rendszerhez, ezért is kértem segítséget.
Bemásolom újra a pár nappal ezelőtti hozzászólásomat, hogy ne kelljen keresgélni:

Új vagyok itt és tanácsokat szeretnék kérni. Pár hónapja kezdtem el lecserélni, fejleszteni a 9 éves, azóta változatlan összetételű és az akkori lehetőségek, igényeknek megfelelő házimozimat. Jelenleg a hangfalcsere és kábelezése és a hifiállvány beszerzése van vissza,ami talán jövőre jön össze. A cél egy minőségi, házimozira és zenére is alkalmas időtálló rendszer, a 3D egyáltalán nem rúg labdába nálam ,a tv nem is tudja.

Az új rendszerem a következő (hosszas tervezés után):

- Panasonic 42G30 plazma tv
- Denon AVR 3312 erősítő
- Oppo BDP93 blue-ray lejátszó,
- 2 db Supra HF100 HDMI kábel,
- van den Hul Combination analóg kábelek,
- foQ G51 rezgéscsillapító (G53 is érkezik hamarosan),
- és a régi rendszerből megmaradt Wharfedale Diamond 8 hangfalszett (8.4, 8.3, center, PC10 sub) van den Hul Snowline hangszórókábelekkel, 5.1 kiépítésben.

Egy kis segítséget szeretnék kérni az erősítő és lejátszó bekötésével kapcsolatban, nem sikerült még minden jól beállítani.

Először úgy kötöttem be a rendszert, hogy a tv hdmi 2-es (arc) kimenetét kötöttem az erősítő hdmi (arc) bemenetére, az Oppo 1-es hdmi kimenetét pedig az erősítő blue-ray bemenetére, a 2 analóg kábelt pedig a lejátszó analóg kimenetére és az erősítő analóg bemenetére a megfelelő helyekre.
Ekkor az Oppo menüjét nem tudtam elérni, az erősítőt beállítottam 5.1 hangrendszerbe
és külön hozzáadtam az analóg részhez a cd lejátszót a digitális blue-ray mellé.

Ezután úgy próbáltam, hogy az Oppo mindkét hdmi kimenetét használtam, az 1-esen ment a kép, a 2-esen a hang, az analóg rész változatlan maradt, az erősítőbe csak a 2-es hdmi ment be a blu-e ray hdmi bementre, a tv és a lejátszó volt összekötve közvetlenül. Így elérhető lett az Oppo menüje, be is állítottam.

Mindkét esetben azt tapasztaltam, hogy az erősítő jóval halkabban, visszafogottabban szól blue-ray és cd módban is, mint a régi, jóval kisebb teljesítményű erősítőm (Yamaha RXV-440) és csak sztereóban működik. Az analóg üzemmódot kijelezte, de a hdmi kommunikáció miért nem működhet egyik esetben sem, úgy, hogy az erősítő és a lejátszó menüje is elérhető legyen és 5.1-ben is szóljon blue-ray esetén? A kalibráló mikrofonnal be lettek állítva az akusztikai viszonyok és a hangfalak paraméterei, ennél jóval dinamikusabban tudnak szólni.

Sajnos nem vagyok profi ebben a témában és nem is szereltem az utóbbi években, ezért kérnék tanácsot.

Gondolkodom a front hangfalak kettős kábelezésén is az erősítőben rendelkezésre álló 2 szabad csatornafelhasználásával, a sztereó hangzás javításához ezt hogyan kell megvalósítani?

Az erősítőhöz utólag érkezett meg a magyar leírás, azt még nem olvastam, jelenleg vidéken dolgozom.

Már most elkezdek nézelődni hangfalügyben is, ehhez a rendszerhez mit ajánlanátok?
Én pl Dali, Focal és ehhez hasonló márkákban gondolkodom.

Zeneügyileg nagyon sokféle stílus bejön, a hangszerestől az elektronikusig bezárólag.

Köszönöm előre is!!

(#12379) MunezXBK válasza Norb32 (#12378) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak egy észrevétel, mert szúrja a szemem.

Tehát helyesen: blu-ray. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12380) Toobee válasza Norb32 (#12378) üzenetére


Toobee
veterán

(#12381) kene84: Végig se olvastam, ráismertem egyből. Elnézést :R

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#12381) kene84 válasza Toobee (#12380) üzenetére


kene84
senior tag

Ahogy azt jelezte is a hozzászólása elején....

(#12382) MunezXBK válasza Toobee (#12380) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Beschmittelte. :D

(#12383) Norb32 válasza MunezXBK (#12379) üzenetére


Norb32
csendes tag

Bocsi, igazad van! :)) Nem akarom a hőségre fogni, elírtam. :))

(#12384) Norb32


Norb32
csendes tag

Még annyi kiegészítést tennék, hogy MM-ban hallottam egy Denon 1912-őt szólni, ha jól emlékszem Eltax hangfalakkal és nagyon szépen, dinamikusan, részletezően szólt, ehhez képest a 3312 gyengus volt minden téren. Nem tudom, mi lehet a gond, remélem csak beállítási hiba. A Diamondok azért annyira nem rosszak, persze tudom, hogy most mesze ők a leggyengébb láncszemek a rendszerben.

(#12385) Deadzone41 válasza Norb32 (#12378) üzenetére


Deadzone41
őstag

dupla kábelezés árát inkább csapd hozzá az új hangfalakhoz, vagy a szobaakusztika javításához

(#12386) Ed Parker válasza Norb32 (#12384) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Érdekes amit írsz, mert a 3312 pont kétszer annyiba kerül mint egy 1912 és biztosra mondom, hogy az előbbi jóval komolyabb gép, nekem is volt.

(#12387) Norb32 válasza Deadzone41 (#12385) üzenetére


Norb32
csendes tag

Oké, a mostaniakra nem költök... Ha majd az anyagiak engedik, komolyabb tápkábelekre is beruházok, mert siralmas, hogy gyárilag milyeneket mellékelnek ezekhez a jó elektronikákhoz... Hihetetlen sokat számítanak a kiegészítők is. Az foQ G51 rezgéscsillapító még a régi lejátszóm hangzását is rendesen megdobta, most lesz egy G53 a Denonhoz is.

(#12388) Norb32


Norb32
csendes tag

Igen, tényleg az... Bő 1 hónapot vártam az erősítőre, mire megjött, mivel kifutó modell, remélem sikerül kihozni belőle az igazi tudását, hangzását. Nem a teljestménytöbbletért, hanem az Al24 Processing Plus miatt fizettem ki a felárat a 2312-höz képest.
Érdekes, hogy a csatlakozói nem aranyozottak, az Oppo ad erre is és ha jól tudom, az AD átalakítói is jobb minőségűek.

(#12389) Toobee


Toobee
veterán

Tudtok nekem mondani/mutatni szőnyeget, ami megfelelő lehet hifis célokra, és az ára se borult el nagyon? Padlóra szeretném rakni.

https://barbieripnk.hu/

(#12390) Deadzone41 válasza Toobee (#12389) üzenetére


Deadzone41
őstag

gyapjú :). minél vastagabbat veszel, annál jobb

(#12391) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok.

Tudom, hogy nem apróhirdetés topic...

Keresek fekete színben Onkyo 607-608-609-et. Leginkább 608 érdekelne , de jó árban nem mondok nemet a másik kettőre sem.

Ha valaki tud valamit, ne habozzon írni!

Köszi

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#12392) Tomocso


Tomocso
tag

Sziasztok!

Azt hogyan tudom megoldani, hogy a youtube-on lévő 51-es teszteknek tényleg 5.1-ben szóljon a hangja ?? Mert most csak a szubláda meg a két első jobb és baloldali szól!!

köszönöm.

Tomi

-

(#12393) Deadzone41 válasza Tomocso (#12392) üzenetére


Deadzone41
őstag

sehogy a jutub csak strereo-t tud

(#12394) Tomocso válasza Deadzone41 (#12393) üzenetére


Tomocso
tag

Faxa akkor mi a szarnak raknak fel mindenféle teszteket ha úgysem tudjuk meghallgatni!!!

[ Szerkesztve ]

-

(#12395) BBéci válasza Deadzone41 (#12393) üzenetére


BBéci
titán

Azt hittem, sztereót is tud. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12396) Ed Parker válasza Tomocso (#12394) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most komolyan a jutyubról akarsz tesztelni??? :)

(#12397) Jim-X válasza MaTTeS (#12327) üzenetére


Jim-X
őstag

Köszi! Nagyon tetszik és árban is elég jó ez a szett. Asszem ha holnap lesz időm megsasolom élőben is és egy kicsit rá is fülelek :) Remélem van 1912-jük amire rá lehet aggatni őket ;)

Egyre inkább úgyérzem megéri ráfordítani az időt energiát, hogy a lehető legjobb élményben legyen részem :)

Jó ez fórum, K. sokat tanultam :) (igen kimondtam a K. szót) :D

Üdv

A játék az nem játék!

(#12398) xtremetuning válasza Jim-X (#12397) üzenetére


xtremetuning
addikt

...a K csak egy betű. :DDD de a lényeget értjük.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#12399) Jim-X válasza xtremetuning (#12398) üzenetére


Jim-X
őstag

Forrest Gump után szabadon :)

A játék az nem játék!

(#12400) geltam válasza Patice (#12345) üzenetére


geltam
csendes tag

Az usb-t még csakcsak megértem, de egy tápkábelért 40k. Meg mennyire befolyásolja a tápkábel a hangot? És az usb-vel is kb mennyivel lesz jobb a hang?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.