Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) Patice válasza Zanik (#13198) üzenetére


Patice
nagyúr

Inkább kevés, de ha nem akarsz túl sok basszust, akkor akár még el is mehet.
Sokat ne várj tőle.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13202) Patice válasza MunezXBK (#13195) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem, mert nem is tudják mihez viszonyítani. Aki nem érdeklődik a hifi és házimozi iránt és kicsit sem veszi a fáradtságot, hogy meghallgasson itt-ott pár normális rendszert, addig az ilyen embereknek el lehet adni az egydobozos szetteket is.

Hozzászoktatták az emberek nagy részét az mp3 minőségi szinthez, ezért nem is igényelnek többet.

Nem számít, hogy azok a kis kockák, vagy "bögrék" csak szűk sávban szólnak, nagyon irányított a hangjuk és semmi dinamikai képesség nincs bennük, de legalább olcsó és nem foglalja el a nappali nagy részét. Be lehet dobálni minden sarokba, polcra, ágyra, ágyba oszt csókolom. A hang fog minden felől jönni, de egységes tér nem lesz. A mélynyomó meg csak dörög, dübög, dörren, és minden mélyhang ugyan olyan vele.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13203) pomk


pomk
őstag

Cambridge Audio Sirocco 5.1-ről van valakinek valami tapasztalata vagy véleménye?

(#13204) Patice válasza pomk (#13203) üzenetére


Patice
nagyúr

Érdekes az árképzése:

109.600 áthúzva (gondolom ez volt az eredeti ár), aztán - 21% és valahogy kijött a 149.900

:DDD :DDD :DDD :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13205) MunezXBK válasza Patice (#13204) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

189.600 az a 109.600. :DD

(#13206) Patice válasza MunezXBK (#13205) üzenetére


Patice
nagyúr

És tényleg... :C :R :R

Ránagyítva már látszik a nyolcas... :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13207) pomk válasza Patice (#13206) üzenetére


pomk
őstag

És Én is megnéztem Ctrl+görgővel...és tényleg annyi... :DD :DD

Na de a vélemény hun maradozike elfele? :)

(#13208) #09634560


#09634560
törölt tag

Egy tescós hangzástól mit vársz? Még a direkt hangok is torzultan juttnak a füledbe, nemhogy tér vagy hangkép főleg nem minőségi hangzást halljon a leendő vásárló. És ugye a legtöbbb tudatlan és az okosabbja "fel van vértezve" olyan "tényekkel" mint Nagyszegi (nem bántás, és mesze nem személyeskedés :a kérdésfeltevésre értem) és Ohmokat, Wattokat vesz figyelembe, nem pedig az érzékenységet, névleges teljesitményt a hátoldalról (hamár mindenképp fontosak(?!) a technikai adatok) pláne nem azt hogy pl. mennyi forrást kötne rá: mert sokan azt mondják, elég az egy optikai a téévének azután rájön hogy se médiajátszó, se már forrás már nem fér rá, pedig milyen jó lene ha a laptop filmjei is arról mennének.. és milyen felhasználási körre (mozi/film) használja fel.

(#13209) #75912448


#75912448
törölt tag

Miért jobb a Denon az Onkyo-nál? Mert a Denon ebben az időben 1 fokkal fűti fel a szobát, a régi Onkyo 2-vel :D

(#13210) Patice válasza pomk (#13207) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem hallottam még, kinézetre biztató, de meg kellene hallgatnod.

A 65 W-os mély lehet gyenge lenne.

Lehet először vegyél 5.0-át aztán gyűjts egy kis pénzt egy jobb mélynyomóra. Alap szinten ajánlott pl.: a Polk Audio PSW 110-es 65 ezer körül.

Vagy akár szép lassan is építkezhetsz, először csak a frontokat veszed meg vagy a frontok + center, aztán a hátsók és a végén a mély. Csak olyan szettet válassz, ami még elérhető lesz addig, amíg össze nem szeded a teljes szettet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13211) #09634560 válasza #75912448 (#13209) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem jobb, csak lágyabb, zeneibb, míg az Onkyo ütősebb, loudnesebb...
Télen viszont az Onkyo a nyerő.. :D

[ Szerkesztve ]

(#13212) #75912448 válasza #09634560 (#13211) üzenetére


#75912448
törölt tag

Télen viszont az Onkyo a nyerő..
Igazad van, ez eszembe sem jutott. :)

(#13213) pomk válasza Patice (#13210) üzenetére


pomk
őstag

Ha jül látom, darabonként is meg lehet venni. Mélynyomót kihagynám és azt vennék később.

Ehhez a gyengeséghez annyit azért hozzá fűznék, hogy amint előzőekben írtam,
egy ~15m2-es szobában lenne használva. Oda meg lehet még sok is lenne. :)
De egy másik alternatívaként felmerült bennem, hogy 5.0-t újonnan venném meg,
mélynyomót pedig használtan.

(#13214) vlagyi


vlagyi
csendes tag

Akkor tehát nem érdemes ilyen LG dh3120s házimozi rendszert venni.Akkor mit ajánlatok?

(#13215) MunezXBK válasza vlagyi (#13214) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1.hsz?

(#13216) Toobee


Toobee
veterán

Na, elhoztam a DVD-t és a tunert. Végül 7200 ft volt a kettő együtt. A tunerhez sajnos nincsen táv, de a Harmony tudja. Majd jövő héten tudom rákötni a rendszerre. Mindkettőnek van digitális kimenete, a DVD-nek kettő is. Kézikönyv sajnos csak a tunerhez volt, ott írják, hogy milyen chip van benne. DVD-ről változatlanul semmit nem tudtam kideríteni. Viszont a hangjukra nagyon kíváncsi leszek, bár azt gondolom, hogy ennyiért az okádás és a hányás között lesznek félúton.

https://barbieripnk.hu/

(#13217) Chrys_


Chrys_
addikt

Ti hogy rejtitek el a hangfalakhoz vezető kábeleket? Nincs szőnyeg a szobában, nem is tervezem, marad a parketta. Valami csatornára gondoltam a fal mellett, de még nem találtam megfelelőt.

(#13218) Patice válasza Chrys_ (#13217) üzenetére


Patice
nagyúr

Minek elrejteni? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13219) Patice válasza Toobee (#13216) üzenetére


Patice
nagyúr

24 bit 48 kHz-es kimenő mintavételezés és felbontás már csak nem lehet olyan rossz.

Hallgasd meg aztán mondj véleményt róla. Ha olyan rossznak gondolod, amilyennek írtad, akkor miért vetted meg?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13220) Toobee válasza Patice (#13219) üzenetére


Toobee
veterán

Ennyiért el kellett hoznom. Ha nem jó, akkor marad itthon és hétvégi lejátszó lesz belőle, mivel a mini hifinek most ment tönkre a cd része.

https://barbieripnk.hu/

(#13221) pomk válasza Patice (#13218) üzenetére


pomk
őstag

Az enyéimet is jó lenne elrejteni.
Nálam konkrétan azért, hogy ne akadjon el az erkély ajtaja, amikor kinyitom és ne essek hasra benne amikor részegen fecskében sörrel a kézben pogózok a nappaliban. :DD :DD

(#13222) BBéci válasza Chrys_ (#13217) üzenetére


BBéci
titán

Csupasz parketta mellett a jó hangzásról csak álmodhatsz, pláne ha az valójában nem fa, hanem laminált padló.
Spéci szegélylécben szokták láthatatlanul vezetni a madzagokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13223) Zanik válasza Patice (#13201) üzenetére


Zanik
addikt

Gondoltam, hogy valami ilyesmi választ kapok. :U
Na, mindegy. Igazából nézegettem az sw215-öt, meg az sw315-öt is a Yamahák közül, de újonnan igencsak drágák, használtan meg nem nagyon láttam mostanában. Mindenesetre nyitva tartom a szemem, hátha felbukkan egy nekem tetsző darab. :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13224) nebulo5 válasza Toobee (#13216) üzenetére


nebulo5
senior tag

nem olyan biztos, hogy kaki lesz a hangja! Ha csak futóműként használod (hiszen ott van a Lupus-od), akkor érhet kellemes meglepetés!

Üdv: nebulo

(#13225) Tamoo válasza Zanik (#13198) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez kellett volna... :DDD ;] de olyan gyorsan lecsaptak rá...

(#13226) Deadzone41 válasza Chrys_ (#13217) üzenetére


Deadzone41
őstag

válassz olyan kábelt ami jól néz ki, és akkor nem kell elrejteni :)

(#13227) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Urak.

HK avr 235. Monitor out-av in, de osd-t nem tudom elővarázsolni, akármit nyomok.

Mit csinálok rosszul? :(

(#13228) Toobee válasza MunezXBK (#13227) üzenetére


Toobee
veterán

OSD bekapcs gomb is megvolt?

https://barbieripnk.hu/

(#13229) spiky03 válasza Tamoo (#13225) üzenetére


spiky03
veterán

Szép darab. ;)
Én is elfogadtam volna, biztos kifutotta volna magát a 12nm-es moziszigeten. :DDD

Furcsa, hogy itt nem nagyon van emlegetve ez a márka. :U
Talán nem olyan jó? Vagy inkább túl drága?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13230) MunezXBK válasza Toobee (#13228) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Osd + On? Már az is.

Kijelzőn Osd on azt ennyi.

Nálam nincs jel van a tv-n. :U

Leírod, hogy kell nálad?

1 órája van nálam kb. és nem sokat tudok róla.

[ Szerkesztve ]

(#13231) Toobee válasza MunezXBK (#13230) üzenetére


Toobee
veterán

Nem értem a kérdésed. Nálam külön még be is kell kapcsolni az OSD menüt. Ha ez nem történik meg, akkor csak kék képernyőt ad ki, a TV.

https://barbieripnk.hu/

(#13232) BBéci válasza spiky03 (#13229) üzenetére


BBéci
titán

Tőlem aztán futhatna, egy lépést nem tennék utána. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13233) Zanik válasza Tamoo (#13225) üzenetére


Zanik
addikt

Hát ez a baj, hogy napi szinten nem csekkolom az adás-vétel fórumokat. Pedig ki tudja hány jó cuccról maradtam le így?! :)

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13234) Rebell válasza Zanik (#13233) üzenetére


Rebell
senior tag

Hiába csekkolod percről percre, ha az eladó először megy 1 kört az ismerősei között, telefonon egyeztett, közben felad egy hírdetést :K , én meg azt hittem, hogy még biznisz is lehet.

(#13235) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Továbbra sem tudok osd menüt varázsolni a képernyőre.

Nem hinném, hogy béna vagyok, de nem megy.

Szerte-széjjel lapoztam már a könyvet...

(#13236) geri788


geri788
tag

Sziasztok Urak!..kis sgitség kellene...számitógépemet és az erösitömet öszekötöttem hdm-i vel, kép van a tv-n(ami a számitógépen lenne) de hang az egy deka sincs.Ha kikapcsolom az erösitöt és a tv-t se jön visza a számitógép monitorjára a kép.Egy kis segitséget ha tudnátok adni...... :R

(#13237) spiky03 válasza BBéci (#13232) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor jól gondolom, hogy Te nem vagy oda ezért a magyar márkáért? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13238) Ed Parker válasza geri788 (#13236) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a hangkártyán kiválasztottad a megfelelő eszközt?

(#13239) BBéci válasza spiky03 (#13237) üzenetére


BBéci
titán

Minden alkalommal meghallgattam a Hiltonban rendezett bemutatójukat és mindannyiszor csalódottan távoztam. Hangerővel próbálták elfedni a hiányosságokat, amivel csak a hozzánemértőket lehet becsapni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13240) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Tegnap fájó szívvel száműztem a sztereó erősítőm (csak átköltöztetem máshová), úgyhogy kénytelen vagyok a H/K 360-al zenét hallgatni. Mondhatni számomra élvezhetetlen, pedig dac-ot is elékötöttem ami némileg javít a hangján. :( (pedig szerintem nincsenek óriási igényeim)

(#13241) Ed Parker válasza Tamoo (#13240) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Lehet hogy nem csak lupust kellene elé kötni és akkor jó lesz? :U
Nincs a közeledben valakinek más dac-ja,amivel kipróbálhatnád?

(#13242) t-bali3 válasza BBéci (#13239) üzenetére


t-bali3
senior tag

Én tavaly voltam először a kiállításon, de az ottani demo felért egy jó kis halláskárosodással :W

Sajnos a pici szobába bezsúfoltak sok hangfalat, aztán feltekerték a hangerőt maxra, én gyakorlatilag két dolgot hallottam/éreztem: a basszust a gyomromban (a rossz fajtát) meg az effekteket a jobb fülembe, mert hátul ültem a surroundnál...
Nem hiszem, hogy ez a jó mód a vevők elcsábításához, főleg, hogy oda azért az "igényesebb" zene/filmkedvelők mennek.

[ Szerkesztve ]

(#13243) Tamoo válasza Ed Parker (#13241) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem azzal van a baj... hanem, hogy az én ízlésem szerint a h/k 360 zenére nulla.

(#13244) Ed Parker válasza Tamoo (#13243) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nagyon ragaszkodsz a 360-ashoz?

Lehet ha feljebb lépnék már jobban tetszene zenére is az avr.
Akár egy 460-as,Peak szerint jó hangja van a polkokkal.

(#13245) Peak válasza Ed Parker (#13244) üzenetére


Peak
addikt

Bizonyára az én fülem kevésbé érzékeny vagy kényes a hangjára (avr460+polkRTiA7), én élvezettel használom a szettemet, legnagyobb megelégedésemre.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13246) axwel18


axwel18
senior tag

Újra felétek fordulnék segítségért. Volna nekem számítógépen 2db matroska audio fájlom amin van egy pcm és egy dts hang. Most jönne a kérdésem lehetséges valahogy ugy kiírni audio cd formátumba hogy mind a 2 hangfájlt tudjam használni ?

(#13247) kimi02 válasza Peak (#13245) üzenetére


kimi02
őstag

Én is teljesen elégedett vagyok.
(H/K 760 + Polk RTI A7 szett)

(#13248) BBéci válasza kimi02 (#13247) üzenetére


BBéci
titán

Amíg nem hasonlítod össze egy (új áraikat tekintve) feleannyiba kerülő sztereó erősítővel. ;]
Sőt, például az Arcam AVR350 is lényegesen jobban muzsikál. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13249) kimi02 válasza BBéci (#13248) üzenetére


kimi02
őstag

Nekem megfelel a zenei tudása , amúgy is mozi a fő szempont.
De azért szerintem sokan el zenélnének egy H/K 760-as géppel ;)

(#13250) Godimodi


Godimodi
tag

Üdv!

Elolvastam az első hsz-t és visszaolvastam néhány oldalt,hogy valamelyest be tudjak kapcsolódni a fórumba.Régóta szeretnék otthonra normális hangminőséget,de eddig nem volt rá pénzem,most úgy látszik talán összejön egy alap szettre való.100-maximum 130ezer forintot értek ez alatt.Három variációt képzeltem magamnak,amiből az egyiket rögtön el is vetettem:
-Veszek egy használt erősitőt ,egy kompakt pl. Harman Kardon (HKTS 16)szettel.Nos ,ezt kiejteném.Hiába szép és egész rendszer,ha egy kalap szamócát ér,ha viszont annyira nem vészes és ennyiért értelmes szettet nem tudok kihozni akkor talán beválalnám.
-Veszek használt erősitőt,mellé két frontot és egy mélysugárzót,majd amikor több pénzem lesz,akkor jön hozzá a center és a hátsó satelitek.A zenehallgatás a fő prioritás.
-Veszek használt erősitőt,mellé pedig egy 5.0 rendszert,majd amikor lesz pénzem akkor megveszem a subot hozzá.

Számitógépes hangszórónak egy 2.1es Klipsch rendszert használok,amivel meg vagyok elégedve,attól eltekintve ,hogy most pont kontakthibás és egyelőre integrált hulladék "hangkártyával" hallgatom.Ha összejönne egy normális szett,akkor összekötném vele a gépet,azt használnám "mindenre".Igazából rengeteg zenét hallgatok,az elsődleges szempont ,hogy a sztereó része működjön és legyen meg a dolognak.Onnantól ,ha lesz pénz,a filmnézés is természetesen menne,de másodlagos prioritást kap.Tehát nem zavar ,ha amikor néha filmet nézek ,2.1en teszem,eddig is igy volt ez.Egyszer majd lesznek szatlitek is.Használt cuccokkal jobban járok,amennyire én tudom.Nem annyira fontos számomra,hogy milyen idősek a hangfalak\erősitők.Szóljon szépen az számit számomra,esztétika plusz pont,de igazából nem érdekel különösebben.

Nem igazán vagyok otthon a témában,de nagyon érdekel ,ezért naponta olvasom a fórumot,szeretném kérni a tanácsotokat.Ezek tükrében,mit tudnátok mondani,milyen vonalon induljak el?Tudnátok valami használt cumót ajánlani?

Bocsi a kis regényért,le szerettem volna irni mindent.Köszi szépen! :R

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.