Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) eszcsé1 válasza #09634560 (#13145) üzenetére


eszcsé1
csendes tag

Köszi mindenkinek a hozzászólást!

(#13152) pomk válasza pomk (#13133) üzenetére


pomk
őstag

Háááát...az úgy volt...:D
Férfiasan bevallom, hogy jó nagy béna voltam. A DVD sub input-jára kötöttem a mélynyomót.
Most átdugtam a sub kimenetre, így már rendben van minden. :)

Köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbált és elnézést, hogy raboltam az idejüket. :U

(#13153) Black&White


Black&White
addikt

Sziasztok!

Nem tudtok helyet Tatabánya-Budapest vonalon, ahol foglalkoznak AIWA erősítők javításával?
A hibafeltárás megvolt, de a javítást/alkatrészcserét nem tudta elvállalni a helyi szakember.
Totel-t próbáltam, ők sajna nem tudtak segíteni.

Köszi!

(#13154) MunezXBK válasza Black&White (#13153) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerintem egy egyszerű műszerész is megteszi. Vagy egy ügyes kezű, hobbi szerelő.

Pont a szerviz ár feléért.

(#13155) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok!Egy olyan kérdésem volna mostanság milyen bd lejátszót érdemes vásárolni ?Koszi a segítéseget előre is.

(#13156) Ed Parker válasza kiki22 (#13155) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért ez így nem egyszerű kérdés.
Mire van szükséged?
Milyen árban gondolkodsz?
Kell e SACD lejátszás?
Kell e analóg kimenet?

(#13157) Black&White válasza MunezXBK (#13154) üzenetére


Black&White
addikt

Meg van a hibás alkatrész, papíron a cikkszáma, csak továbblépni nem tudok, mert a szaki aki eredetileg foglalkozott a dologgal nem vállalta, hogy felhajtja a kérdéses alkatrészt (bemeneti váltó). :(

(#13158) BBéci válasza kiki22 (#13155) üzenetére


BBéci
titán

Többféleképpen lehet értelmezni a kérdésedet.
Válasz 1: jó minőségűt érdemes venni.
Válasz 2: nekem a Pioneer lejátszói már a CD-korszakban elnyerték a tetszésemet, ezt a DVD-pörgetők megerősítették, a BD-játszók tovább fokozták.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13159) jaktib


jaktib
tag

Tegnap voltam a Soroksári MM-ban és igen jó áron vannak most ott hangfalak Dali-k(pl Concept 6 -129 K) Szettek 100-150 K 129 K JBL-ek (Northridge E80 szett 130K) De meghallgatni nem tudom ott hogyan lehet, mert egybe vannak pakolva és a házimozi szoba is ki van iktatva, lehet, hogy csak átrendezik. Van Concept 8 és 10-es is, hogy a 10-es mekkora :Y (329 K)Én most láttam először élőben, kíváncsi lettem volna hogyan szól. :)
Az árak nem biztos, hogy pontosak de ott jó áraknak tűntek

(#13160) kiki22 válasza BBéci (#13158) üzenetére


kiki22
senior tag

Simán filmlejátszásra szeretnem használni.Csak akkor szeretnek tobbet költeni rá ha látom is képminőségben a különbséget esetleg valami olyan többletért ami szerintetek megéri.

(#13161) MunezXBK válasza Black&White (#13157) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor ez rád marad vagy másik szervizes.

Én egy NAD-hoz szerettem volna IC-t, azt pl. sehonnan nem tudták beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#13162) Ed Parker válasza kiki22 (#13160) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A pioneer bdp 140 egy jó ár/értek arányú gép.

(#13163) pomk


pomk
őstag

Tudnátok ajánlani nekem hangfalakat vagy 5.0, 5.1 szetteket az új Onkyo 705-ös erősítőmhöz?
50-50% film és zene hallgatásra fogom használni. Árkategória max. 150.000,-, de ha kevesebb az nem probléma. :)

Még egy kérdés:
Hogyan érdemes hangfalakat/szettet venni?
2.0 -> sub -> hátsó hangfal pár
5.0 -> sub
5.1

(#13164) MunezXBK válasza pomk (#13163) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#13165) TCr válasza pomk (#13163) üzenetére


TCr
veterán

Menj el a Streamaudio-ba és hallgass meg pár szettet.
130-ért és 150-ért vannak Dynavoice Magic 5.0 szettek, esélyes, hogy ebben az árkategóriában verhetetlenek.
Hívd fel őket, hogy időpontot egyeztessetek.
Hallgass meg minél több hangsugárzót.

Menj el a Netdepo-ba is, ott is tudsz hallgatózni.

A másik kérdésedre a válasz: 5.0 -> sub.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13166) lehasznalo


lehasznalo
tag

Sziasztok!

Sajnos nem tudok csatlakozni az internethez a Denon AVR 1912-vel.
FW-t akartam frissíteni és nem ment fel.
Majd pedig, a wizardban akartam újra beállítani és ott ugye rákérdez, hogy hallom-e az internet rádiót szólni és sajnos nem!
Mi a teendő ilyenkor? Amikor megvettem még szólt a teszt után, most 1 héttel utána, kicseréltem a kábelt, átdugtam másik portba stb...

DHCP on/off?
Proxyt kellene (át)álllítani?

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#13167) Gergőke88 válasza pomk (#13163) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hasznaltban is nezelodhetsz.
Akar JBL Es szett, vagy Dali Concept.

(#13168) pomk válasza TCr (#13165) üzenetére


pomk
őstag

Rendben. Köszi mindkettőtöknek!

Veszprémben nem tudtok véletlenül hasonló bemutatótermeket?

Jól tudom azt az ökölszabályt, hogy az erősítő teljesítményének 2xesét kell választani hangfalban. Én erősítőm 100W-os, akkor 150-200W-os hangfalakat keressek?

[ Szerkesztve ]

(#13169) TCr válasza pomk (#13168) üzenetére


TCr
veterán

Én sajnos nem, google... :)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13170) pomk válasza TCr (#13169) üzenetére


pomk
őstag

Google nem segített...

(#13171) Ed Parker válasza lehasznalo (#13166) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a fw frissítést elkezdte?
vagy fel sem ment a netre?

a denon hivatalos állásfoglalása szerint,a fw frissítés nem kötelező,mindenki csak saját felelősségre álljon neki,ha seggrerakod,mert megszakad valamiért a letöltés,az nem garis hiba,úgyhogy csak óvatosan.
tudok olyan esetről ahol a szervíz állította vissza a gyári állapotot jó áron.

(#13172) Dorian válasza pomk (#13168) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, nincs ilyen. Ráadásul a ráírkált teljesítmény adatok a mérési mód szerint sok félék lehetnek, plusz önmagában a "Wattszám" nem is mond semmit (pl. az érzékenység nélkül)

Amire gondolsz, az nem teljesítmény, hanem minőség miatt, hogy az erősítő árának kétszeresét javasolják 5.0 szettre költeni, bár ezzel én nem feltétlen értek egyet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13173) TCr válasza pomk (#13170) üzenetére


TCr
veterán

Első

Második

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13174) krilinn válasza #09634560 (#13127) üzenetére


krilinn
csendes tag

Sajnos a MultiEQ32 XT-t csak a legnagyobb dögök tudják.
Lista:[link]

(#13175) pomk válasza TCr (#13173) üzenetére


pomk
őstag

Basszus...
Beírtam: Audió bemutatóterem Veszprém, de nem igazán dobott ki semmit.
Hi-Fi szó meg sem fordult a fejemben. :D

Köszi! ;)

(#13176) pomk válasza pomk (#13175) üzenetére


pomk
őstag

Erről van valakinek tapasztalata:
Infinity Reference MkII 5.0 (4db Infinity Reference 51 MkII 3 utas álló doboz
1db Infinity Reference 100 MkII 2 utas center)?

(#13177) lehasznalo válasza Ed Parker (#13171) üzenetére


lehasznalo
tag

Feldobta lehetőségként, hogy FW elérhető, először nemet nyomtam, aztán már többször is felugrott és rákattoltam.

Az authenticating-nél áll meg a FW frissítés.
Jelenleg nem megy fel a netre, mert kapcsolati problémát ír ki és ellenőrizzem a kábelt és az internetszolgáltatót. Kábelt cseréltem, és a átdugtam egy másik portba a kábelt.

Amikor először kapcsoltam be, akkor ugye a wizardban a networkot is teszteli és rákérdez, hogy hallom-e a netes rádióadást, akkor ok volt, most meg tök kuss... :-/

[ Szerkesztve ]

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#13178) gorbep válasza pomk (#13168) üzenetére


gorbep
senior tag

A budapesti úton (Plázánál kicsit kijjebb meghallgathatsz JBL-t meg HECO-t. Régebben a Fulltech-nél is volt egy-két dolog, nem tudom foglalkoznak e még vele....

[link]

Nem kell a teljesítményt túllihegni. 100W egy jó hangfallal leviszi a fejedet. (Az első erősítőm 2*5W-os volt, és az is igen hangosan is tudott szólni.)

Rakhatsz rá akár 20w-os hangfalat is, csak ésszel kell akkor a hangerővel bánni.... :U

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#13179) Ed Parker válasza lehasznalo (#13177) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor viszont elindította a folyamatot és megpróbálta frissíteni.
Amikor tavaly vettem a 3312-est nekem mondta az eladó,a tisztánlátás kedvéért,hogy már hoztak neki vissza olyat ami meg sem nyikkant.
csak villogott a bekapcsoló gomb körül a piros led.

Ő mondta ha frissítem,csakis akkor ha biztos a netes kapcsolat,és véletlenül se szakitsam meg. plusz a többit amit az előbbi postban írtam, a szerviz álláspontjáról.
nekem sikerült,feltette,de volt vagy fél óra.
aztán megszólalt a webrádió,tehát sikerült.

innen távolról nehéz bármit is mondani,próbáld meg megint,azt ha nem megy akkor szerviz.

(#13180) pomk válasza gorbep (#13178) üzenetére


pomk
őstag

Ok, köszi. Ha lesz időm, elugrok. :)

(#13181) lehasznalo válasza Ed Parker (#13179) üzenetére


lehasznalo
tag

Lebeszéltem a szervízzel, hogy gyári reset aztán FW frissítés, ha nem menne akkor gariban frissítik ingyen.

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#13182) Toobee


Toobee
veterán

Acoustic Solutions SP 142 CD lejátszó és SP 111 FM/DAB tuner lenne eladó. Mindkettő vadi új, és 5-5 ezer ft az áruk. Megérnek ennyit, vagy felejtsem el.

Szerk: Most nézem, hogy ez az SP 142 DVD lejátszó is. Akkor gondolom nem lehet egy nagy valami.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#13183) Ed Parker válasza lehasznalo (#13181) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor jól jártál :C

(#13184) Toobee válasza Toobee (#13182) üzenetére


Toobee
veterán

Közben áttúrtam a netet, de szinte semmi sincs a CD lejátszóról. A tunerről találtam, volt, aki szidta, volt, aki dicsérte. Arra jutottam, hogy holnap elhozom őket. Szerintem ebből még tudok alkudni. A CD-nek van digit kimenete, csak futóműnek kéne. Tunert meg elvétve használom. Ha éppen nem vagyok suliba, mikor megy a Morning show. Kár, hogy nem feketék.

https://barbieripnk.hu/

(#13185) lehasznalo válasza Ed Parker (#13183) üzenetére


lehasznalo
tag

Jelentem reset után is ugyanaz a helyzet :)

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#13186) Ed Parker válasza lehasznalo (#13185) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor csak félig,vár rád még a szerviz.
mondom ez a jobbik eset hogy megcsinálják garba.

(#13187) vlagyi


vlagyi
csendes tag

Sziasztok!
LG dh3120s házimozi rendszerröl mi a véleményetek?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13188) BBéci válasza vlagyi (#13187) üzenetére


BBéci
titán

Ez a "bottal sem piszkálnám meg" kategóriába tartozik, semmi köze a házimozihoz. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13189) nagyszegi


nagyszegi
tag

Heló!
Egy olyan kérdéssel találkoztam tudatlanként, h adott a passzív 5.1 hangszettem és keresek hozzá erősítőt. 4 ohmosok a hangfalak és 8 a mélyláda. Namost az igazi kérdés az h ha az erősítő nagyobb ohmmal rendelkezik mint a hangfal akkor túl tudja e azt terhelni vagy szimplán annyi a hatása h fölösleges tudás marad az erősítőben? Szóval oda kell e figyelni h megeggyezzenek az értékek? És hamár itt vagyok mit ajánlanátok erősítőként?

(#13190) BBéci válasza nagyszegi (#13189) üzenetére


BBéci
titán

Tudatlanságodon sokat javítana és minket, topiklakókat is megtisztelnél azzal, ha elolvasnád az első hozzászólást! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13191) #09634560 válasza nagyszegi (#13189) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kevés nagyon a passziv subot meghajtó erősitő. Ohmos kérdés: egyáltalán ne foglalkozz velük. 1 sz hsz megvolt?? Kérdéseid nagyon zöldségek az ohmokkal kapcsolatban. Honnan a csudából jut eszedbe ilyesmi??? :W
Onkyo HT-R380 képes csak passziv subot hajtani, vagy Yamaha 6230.

(#13192) nebulo5 válasza vlagyi (#13187) üzenetére


nebulo5
senior tag

Merész gondolat a tervezők/gyártók részéről házimozinak nevezni ezt a..... zajkeltőt.

Üdv: nebulo

(#13193) Zanik válasza nebulo5 (#13192) üzenetére


Zanik
addikt

Én viszont kiváncsi lennék a hangjára mikor egy fémkonténer mélyén landol! ;]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13194) nebulo5 válasza Zanik (#13193) üzenetére


nebulo5
senior tag

Az a legrosszabb az ilyen "házimozinak" elkeresztelt akármikkel kapcsolatosan, hogy mégis számos vásárlója akad! Nagyon sokan, nem informálódnak vásárlás előtt (akár ebben a topic-ban), de nemritkán az is megtörténik, hogy az olvasottak ellenére is megmagyarázza önmagának, hogy neki, mégis jó lesz az! Persze, kis idő után az áldozatok 60 - 80 %-a rájön a tévedésre, mint ahogyan ebben a topicban hozzászólókkal is megtörtént már.

Üdv: nebulo

(#13195) MunezXBK válasza nebulo5 (#13194) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egyet nem értek. Általában vásárlás előtt meg szokták hallgatni a motyót. Akkor nem jönnek rá, hogy ez a kapufa?

(#13196) TCr válasza MunezXBK (#13195) üzenetére


TCr
veterán

Ezeket meghallgatni? Hol?
Ember bemegy a Fukarba, hülyeazértnemvagyokba, Tesco-ba, madarasba, leemeli a polcról amelyik a "legszebb" és már viszi is haza...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13197) Tamoo válasza TCr (#13196) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vagy amelyiknek legjobb a Watt/Ár aránya! :DDD

Na jó, nemrég még nekem sem volt gőzöm se az egészről...
bár most se sok. :D

[ Szerkesztve ]

(#13198) Zanik


Zanik
addikt

Kicsit on:
http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=11239

Erről tapasztalat, vélemény? 20nm-re elég lehet, vagy kevés?! :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13199) Ed Parker válasza nebulo5 (#13194) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez tök ugyanaz az eset, mikor valaki egy netbookot vesz, normál notesz helyett, mert " nekem úgyis csak netre kell" meg fészbukozni, aztán egy hónap múlva rájön, hogy a gép nem rakéta és bizony durván be tud lassulni.

(#13200) nebulo5 válasza MunezXBK (#13195) üzenetére


nebulo5
senior tag

Meglepő, de nagyon sok "kezdő" házimozi & zene rajongónak, halvány fogalma sincs, hogy az elképzelt elvárásaihoz (már ha van ilyesmijük) mit kellene meghallgatni a kiszemelt hardverel prezentált audió/videó "ingerből".
Általában azok a "közszájon" forgó kifejezések hogy: részletező, dinamikus, tartalékkal rendelkező, kottázható, ..... és még számos más kifejezés, az ismeretlen, meg nem tapasztalt valami a részükre.
Esetleg megfordul a fejében, hogy a gyomorrengető de minden egyéb más hangot elnyomó mélyek hatására, esetleg majd jól átkopog a szomszéd... :DD
Vagy valami más hasonló alternatíva a mérvadó. A hang, vagy vizuális élmény kielemzéséhez, (hogy helyesebb/fontosabb kritériumok alapján tudjunk választani) tanulni kell az ingerek feldolgozásának módját. Ehhez, remek segítség - irányadó egy fórum (akár ez a topic!!!), de a valós meghallgatása egy leendő rendszernek, az semmiképp sem kihagyható tényező. És hogy ott mit ajánlott? Mit kell meghallani? Ahhoz előtte el kell járni hallgatózni!

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.