Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) Jim-X válasza andorra (#12548) üzenetére


Jim-X
őstag

Mivel itthon semmilyen kábelem nincsen ezért azt is kell vennem... Akkor ezek szerint először elég ha veszek valami párszáz forintos méterárú kábeleket amit aztán kb semmire sem tudok használni?

Üdv

A játék az nem játék!

(#12552) Toobee válasza Jim-X (#12551) üzenetére


Toobee
veterán

Vagy veszel használtat, fillérekért. Gothamet tudok adni kölcsönbe, mondjuk 1-2 hétre.

https://barbieripnk.hu/

(#12553) #09634560 válasza Jim-X (#12551) üzenetére


#09634560
törölt tag

Inkább használtat vegyél utána eladod, ha nem talász jobbat.
De a kölcsön még jobb ötlet. Toobee: ez aranyérmes ötlet. 1 hét nem a világ utána vihetsz haza tesztelni és azt veszed ami épp tetszik. És lehet hogy nem a drágább a jobb.

[ Szerkesztve ]

(#12554) xtremetuning válasza Parci (#12545) üzenetére


xtremetuning
addikt

Erősen ló túloldali a véleménye... :D 100-200 óra kell egy teljesen nyers kábelnek. Ha használtat kapsz, 1-2 nap elég, hogy beálljon a rendszeredbe.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#12555) Parci válasza xtremetuning (#12554) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, legfeljebb ebben nem fogunk egyetérteni. a rézdrót bejáratása nekem már minden koordinátarendszerben sok(k) :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12556) bajnokpityu válasza Parci (#12555) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pedig...
Söt,még én szintemen is rosszabb az a drór, amit rég nem használok. Igyanigy erösitö, miegymás. Lehet placebó, de tényleg, mintha..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12557) Jim-X válasza Toobee (#12552) üzenetére


Jim-X
őstag

Köszönöm, szerintem majd igénybe veszem a segítséged! De kedden remélem tudunk is beszélni személyesen ;)

Üdv

A játék az nem játék!

(#12558) Parci válasza bajnokpityu (#12556) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kizárni semmiképp sem szeretném, nem tudnám bebizonyítani az ellenkezőjét, nem vagyok mérnök. tippelni viszont az utóbbira tippelnék (placebo). ha az ember rég hallott valamit, elsőre "más", aztán megszokja és "jó". vagy valami ilyesmi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12559) BBéci válasza Parci (#12558) üzenetére


BBéci
titán

Hidd el a tapasztaltak állítását, igenis KELL a kábeleknek bejáródás!

Ugyanannyi, mint a hangdobozoknak, minimum 100, de inkább 200 óra.

(#12550) Sanci38
Spéci lábakat is érdemes használni, mint például a Nordost Sort Kone. [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12560) Toobee válasza Parci (#12558) üzenetére


Toobee
veterán

Valaki leírta, hogy mi a lényege a bejáratásnak. Azt hiszem a részecskék, meg a szennyeződés etc. volt a lényege. Hogy beálljon egy irányba minden. Mert ameddig nem áll be, addig akadályozza a rajta átfolyó adatot/töltést/részecskéket.

https://barbieripnk.hu/

(#12561) Parci válasza Toobee (#12560) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, emlékszem, hogy legutóbb erre jutottunk. entrópia meg minden. maradok szkeptikus, nem tűnt egy egzakt magyarázatnak. viszont olyan értelemben nincs jelentősége, hogy akármilyen kábelt is választ az ember, úgy is bejáratja, mert hiszen használja. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12562) andorra válasza #09634560 (#12550) üzenetére


andorra
őstag

Örülök, hogy így látod. Az állványokról általában: (Toobee kérdésére is egyúttal)
Fontossági sorrend a várható hatást tekintve: 1. Hangfal állvány (álló dobozoknál kiesik)
2. CD lejátszó állvány 3. Erősítő állvány 4. Egyéb

Legtöbbször fémből, zártszelvényből készül, nekem régóta "The Söund Örganisatiön" állványaim vannak a készülékek alatt. Ez, az állványokat tekintve egy nagyon jó belépő szint. Rossz hír, hogy nem elég a méreteit lemásolva hasonlót készíteni, mert a zártszelvény anyagvastagsága nagyon lényeges, ilyen vékonyat Magyarországon korábban nem lehetett beszerezni, ma nem tudom mi a helyzet. MDF szerű anyagból van a fedőlap, persze az is ki van kísérletezve, egy másféle hasonló lap szinte biztos, hogy nem hozza ugyanazt az eredményt.

Az, hogy egy állvány milyen hatással van a hangzásra, kísérleti úton állapítható meg, mindazonáltal a jó készülék állványok többféle rendszerben is jó hatásúak, tehát egy ilyen gyári állványt kis rizikóval látatlanban is meg mernék venni, miután már vannak tapasztalataim a hatást illetően. Az említett állványok már sokféle rendszerben és többeknél beváltak és hifi körben népszerűek.

A házi készítésű, ad-hoc tervezésű állványoktól sajnos nem várható megfelelő eredmény.
Ha ez mégis bekövetkezik, az csak a szerencse műve.
Az ideális megoldás általában az, ha minden készülék külön, jó minőségű gyári, esetleg nagyon bevált más eredetű állványon van.
Természetesen mindezek alól lehetnek kivételek is, de ezek nagyon ritkák.

(#12563) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

BBéci, Parker: a hegel és a norma hogyan viszonyulnak egymáshoz?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12564) xtremetuning válasza Parci (#12555) üzenetére


xtremetuning
addikt

Semmi gond. Csak annyira kell hinned, mint én Neked a micro 4/3-ban.
Pont annyira nem fogsz csalódni Te sem :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#12565) Parci válasza xtremetuning (#12564) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké :) amúgy sem tudok "nem bejáratni" egy kábelt, mert előbb-utóbb elérem a 200 órát.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12566) xtremetuning válasza Parci (#12565) üzenetére


xtremetuning
addikt

Továbbmennék : Lehet szerezni kábelbejáratót, ami minden frekin járatja a cuccot.
Nem véletlenül.... :N

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#12567) Ed Parker válasza bajnokpityu (#12563) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem még nem volt Normához szerencsém.

Xt: van ilyen cd-je az isotek-nek és a nørdost-nak.

[ Szerkesztve ]

(#12568) Deadzone41 válasza xtremetuning (#12566) üzenetére


Deadzone41
őstag

:U

(#12569) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Megnéztem már a titánok haragját... Izzadt a technika rendesen ebben a melegben...

(#12570) xtremetuning válasza Ed Parker (#12567) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez nem cd :D
Egy nagy doboz tele csatikkal. Rca, Iec, Usa és Eu schuko, banán dugó.
Tápkábel, interconnect és hangfalkábel csatlakozási lehetőségek.
Bedugod az új kábel mindkét végét, a többi az ő dolga.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#12571) Ed Parker válasza xtremetuning (#12570) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jah :Y
Erről még nem hallottam.
Nekem a fent említett 2 cd van,amivel járatom és demagnetizáltam a rendszert.

(#12572) geltam


geltam
csendes tag

Valaki el tudná magyarázni nekem, hogy egy autóba mért kerül sokkal olcsóbba egy mélynyomó?
Haweromnak is otthon volt egy autós mélynyomó, 16k ért vette 300w-os és elég jol szolt.
Házimozihoz meg hasonlót 100k alatt nem kapok.
Például ezt néztem: [link]
Csak 10k és nekem bőven elég lenne.

(#12573) Deadzone41 válasza geltam (#12572) üzenetére


Deadzone41
őstag

olcsó húsnak híg a leve, az olcsó mélynyomók a kocsiban is szarok, és csak brummognak, inkább csak ártanak mint hozzátennének bármihez is. a kocsiban általában passzív ládákat használnak, így ahhoz még hozzá kell számolni az erősítő árát is.

(#12574) geltam válasza Deadzone41 (#12573) üzenetére


geltam
csendes tag

Ez aktív volt, és sztem jól szólt, és lehet, hogy valakinek nem tetszik, de attól még gyárthatnának hasonlóan olcsókat házimozihoz is, meg házimozihoz ennyiért jóval kisebb teljesítményűt kapok, kocsiba meg az erősebb is jóval olcsóbb. Házimozihoz hol találsz 1000w felettit 100ezer alatt.

(#12575) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!

Még idén tervezzük lapos TV és házimozi rendszer beszerzését és már ezt szem előtt tartva végeznénk a nappali felújítását. A médiaállvány és a front hangszórók egy most felhúzandó válaszfal elé kerülnének. A fal hossza szempontjából fontos lenne tudnom, hogy kb. mennyi az ajánlott minimális/optimális távolság a TV és a jobb ill. a bal front hangsugárzó között. (Már nézelődtem a neten, de csak a sugárzási tengelyek által bezárt szögekre találtam adatokat. Sajnos nálunk túl sok a kötöttség ahhoz, hogy ennyire akkurátusan mintaszerű elrendezésre törekedjünk, nem is moziszoba kialakítása a cél, meg egyébként sem vagyunk vájtfülűek.) Röviden: min. milyen hosszúra hagyjam a falat, hogy a 120 cm-es tévéállvány és a hangszórók is elférjenek előtte, mégse legyen nagy a zsúfoltság?
Válaszaitokat, tanácsaitokat előre is köszönöm!

(#12576) andorra válasza zolee3000 (#12575) üzenetére


andorra
őstag

Ha így teszed fel a kérdést, akkor ez lakberendezés témakörbe tartozik.
Azért adnak meg szöget, nagyon helyesen, mert a hallgatási távolság függvénye a frontok közötti ideális távolság.
Ez azonban még mindig nem elég a pontos tervezéshez, mert az adott akusztikai környezetben, nem határozhatod meg előre egzaktan a frontsugárzók helyét, ugyanis azok faltól és oldalfaltól való ideális távolsága csak kísérleti úton, meghallgatással állapítható majd meg. Ott is kompromisszumokra kényszerülsz, ha nem ennek megfelelően helyezed el a hangfalakat.

(#12577) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Szeretnem boviteni a hazimozi rendszeremet. Jelenleg egy Es30-t hasznalok front sugarzokent egy es 25c-rel a hatso hangszorok pedig egy Yamaha sugarzok mindezt pedig egy H/K 255 szolaltatja meg.
A terv az lenne, hogy az es30 menne hatsonak es frontnak vennek es80-t vagy es90-t.
Most kb. 15nm -es szobaban van hasznalva, de kesobbiekben egy kb 25nm-es szobaba fog koltozni.
Vagy esetleg hazimozihoz eleg lenne ha vennek megy es30 part hatra?
Elore is koszi a segitseget!

(#12578) Dorian válasza Gergőke88 (#12577) üzenetére


Dorian
félisten

Mozi célra jobban jársz az álló fronttal, mert a monitor doboz + állvány árából kb. kijön az álló. Viszont bőven elég az ES80 25m2-re is, a 90 meg 100 lassabb, lustább (úgy, mint a Dali C8)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12579) Gergőke88 válasza Dorian (#12578) üzenetére


Gergőke88
addikt

Rendben. Koszonom.
Akkor maradok a 80-nal.

(#12581) Toobee válasza Loci1981 (#12580) üzenetére


Toobee
veterán

Ár?

https://barbieripnk.hu/

(#12582) Gergőke88 válasza Dorian (#12578) üzenetére


Gergőke88
addikt

Jól gondolom, hogy javulást érek el sztereóban is, ha lecserélem az ES30-t?
Illetve gondolom a filmek alatt is lesz javulás?
Még annyi hogy esetleg ötlet, hogy az es30-t, hogy helyezzem el?
Ugyebár a reflex nyílása hátul van, illetve nem kis darab.
Tegyem fel egy "T" polcra?
Loci1981: hirdetni nem itt kellene.

[ Szerkesztve ]

(#12583) Deadzone41 válasza zolee3000 (#12575) üzenetére


Deadzone41
őstag

skicceld le az alaprajzot a fontosabb méretekkel, úgy könnyebb okosat mondani.

geltam: sehol, de kocsiba se találsz, csak a gyártók még hisznek a kamuwattok marketingjében mivel az utcának zenélő vérpistik erre élveznek.

(#12584) Dorian válasza Gergőke88 (#12582) üzenetére


Dorian
félisten

Milyen javulásra gondolsz, mi nem tetszik? Ha most az ES30-ak nem normális állványon vannak, akkor ezt az álló front megoldja. Ha jelenleg kevés a mély, azt is. Hangminőségben szerintem ugyanaz, de erről az tudna nyilatkozni akinek van mindkettő.

Surround elhelyezésnél általában az szokott lenni, hogy "ahol van hely" Nem tudom milyen a szobád.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12585) MaTTeS válasza Gergőke88 (#12582) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Egyértelműen javulás lesz, főleg ha majd átköltözöl a nagyobb szobába (főleg a mélyek tekintetében).
Az ES30-at polcra lenne érdemes raknod és úgy, hogy a hallgatói pozíció fele valamennyire be van forgatva. De számold ki mekkora polc kell, mert ha beforgatod, akkor nagyobb a helyigénye.

[ Szerkesztve ]

(#12586) Dorian válasza Gergőke88 (#12582) üzenetére


Dorian
félisten

5.1

7.1

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12587) Gergőke88 válasza Dorian (#12584) üzenetére


Gergőke88
addikt

Igazából ami hiányzik az ES30-nál, az a mély hang sztereó üzemmódban. Illetve mozi alatt gyengének érződik.
Ugy gondolom, hogy 100-ért nagyon jó vétel most az ES80 pár, félek ha ezt kihagyom később nem fogok hozzájutni.
Teszek fel majd fotót hogy hova kellene tennem a hátsó hangfalakat.

(#12588) Dorian válasza Gergőke88 (#12587) üzenetére


Dorian
félisten

Ha már most kevesled a mélyet 15m2-en es30-cal (bár ezt nem értem) akkor később a 25-ön biztos kevés lesz tehát -> ES80

A hátsókat meg a kép szerinti pozícióba és beforgatással kéne elhelyezni, és magasság sem mindegy.
(A fenti kép kicsit csal, mert az ember feje nem a kanapé közepén van, tehát ha a képi pozíciónál hátrább teszed, az csak jobb. oldalra pedig -ésszerű határokon belül- minél messzebb.)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12589) Tamoo válasza Gergőke88 (#12587) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

ES80-at 100ért most kár lenne kihagyni, olcsóbb már nemigen lesz. Amúgy szép nagy darab hangfal, én is "szemeztem" vele. Fura, hogy kevés a mély. Lehet elsiklottam fölötte, de szubod van? Mozizást én el nem tudom képzelni nélküle.

(#12590) Gergőke88 válasza Tamoo (#12589) üzenetére


Gergőke88
addikt

ES30 van, és igen sub egyelőre nincs.
Nem tudom egyelőre sehova eltenni, ha költözök lesz mindenképpen!

(#12591) Dorian válasza Gergőke88 (#12590) üzenetére


Dorian
félisten

Ja hogy nincs sub. Úgy értem már, hogy filmen kevés a mély, (zenén 15m2-en elvileg nem kéne kevésnek lenni)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12592) Gergőke88 válasza Dorian (#12591) üzenetére


Gergőke88
addikt

De több mélyet fogok kapni az ES80-nal filmek alatt ugye?

(#12593) Dorian


Dorian
félisten

Denon 2809 most a Pityu-féle sín tápkábellel megy. Zenén (pure direct-ben) egyértelműen sokkal jobb, mint a home made tömör 2,5-es mbcu kábel (az meg a 075-ös gyári sodrottnál sokkal jobb) Filmes tesztelés még hátra van.
Viszont valamiért halkabb. Talán a nagyobb dinamikatartomány miatt?

Gergőke88:
Természetesen, sokkal.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12594) Tamoo válasza Gergőke88 (#12592) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

szvsz most nem lesz túl nagy különbség.... De ettől még nem lenne hülyeség megvenni. Nagyobb szobába jobb lesz, főleg szubbal kiegészítve.

(#12595) Deadzone41 válasza Gergőke88 (#12592) üzenetére


Deadzone41
őstag

én hallottam ezt a dobozt, bár elég szar körülmények között, de volt mélye rendesen, elég nagyot szólt

(#12596) Jim-X válasza Dorian (#12588) üzenetére


Jim-X
őstag

Hali!

Ez érdekelne engem is, hogy hova az ideális rakni a frontokat? Ha távolabbra teszem (ergo nagyobb lesz a szög 30foknál) akkor az miben befolyásolja a hangzást? Vagy ezekre az esetekre is segít a bemérőmikrofon?
Bocs, ha nagy blődséget kérdezek de még elég rúki vagyok ;)

A játék az nem játék!

(#12597) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok ! :)

Egy számomra fontos kérdésben kellene segítség Tőletek, mivel nemtudok választani !

Jelenleg van egy Logitech Z-5500 Digital 5.1 aktív házimozi szettem PC-hez, de módomban állna venni egy Blu-ray b) házimoziszettet mely az LG HB954PB volna !

Csatlakoztathatóság: HDMI 1.3, hang: DTS-HDMA + Dolby TrueHD és video formátumok: AVCHD stb terén ugye az LG oldalára billen a mérleg, de ez a szett ugyanakkor egy kissebb mélyhangszoróval van ellátva mint a jelenlegi 10"-os Logim, igaz a többi szatelit viszont 2 vagy 3 utas a jelenleg hajtott 1 utas rendszeremhez képest !

Szóval van dilemma bőven, vajon melyik a szebb és jobb hangú rendszer e kettő felsorolt közül ?

Köszönet a segítségetekért ! :K

:C

[ Szerkesztve ]

(#12598) ginola válasza Jim-X (#12596) üzenetére


ginola
addikt

HA túl messze van, úgymond szétszakad a tér!

(#12599) Dorian válasza Jim-X (#12596) üzenetére


Dorian
félisten

Nyugodtan lehet 45fok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#12600) Jim-X válasza ginola (#12598) üzenetére


Jim-X
őstag

Nem olyan egetverő a különbség, de mondjuk 35-40fok jön ki! Az a baj, hogy a TV-m bal oldalán van a bejárat a szobába és pont ide esne ha 30fokra számolom a hangsugárzó távolságát!

Elkezdtem papíron szögeket meg távolságokat számolni, párom fölémhajol és az arcára volt írva: - Ez megzakkant !! :D

A játék az nem játék!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.