Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) Tamoo válasza pr0bi (#13850) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Azt viszont tudom, hogy HK és Dali szeretik egymást"
Honnan?
Zenehallgatás nem tudom mennyire fontos, de ha igen akkor a H/K szerintem felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#13852) BBéci válasza pr0bi (#13850) üzenetére


BBéci
titán

Eddig nem tudtam, hogy szeretik egymást, most tanultam valamit. :K
Nem csak lehet, meg is kell próbálni, mert sokkal inkább a 300-asok illenek a C6-hoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13853) #09634560 válasza Tamoo (#13851) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kiminek tetszik a H/K zenére, -igaz a 760-as. :)

[ Szerkesztve ]

(#13854) ricsik válasza pr0bi (#13850) üzenetére


ricsik
őstag

Izlések és pofonok, hogy melyik erősítősítőhöz milyen hangdoboz illik. Vannak irányok, de ez izlésenként változhat. A 2xx passzol árban hozzá, de ha van jóárasított 3xx abból nagy baj nem lehet. Én azt vallom, hogy legyen egy erősítőbe kakaó, szal 3xx.

BBéci: és akkor hol marad az 1:2 arány? még 1:1 sem lenne. A 365 ára 200e, C6 szetté meg 230e, ha csak a két frontot nézzük akkor is 200e. Még ha a C6 túlározott, még úgy se.

[ Szerkesztve ]

(#13855) pr0bi válasza Tamoo (#13851) üzenetére


pr0bi
senior tag

Nyilván nem a zene van prioritásban de szerintem stereoba se olyan rossz ezen a szinten.

(#13856) Tamoo válasza pr0bi (#13855) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem H/K 360 van C6-al és egyáltalán nem tetszik sztereóban. De hát igen... ízlések és pofonok.

Egyébként én ezt a 2:1 arányt annyira nem tartom jónak. Belépő/kezdő szinten max iránymutatás, de aki már kicsit is komolyabban veszi nem ez alapján "párosít".

(#13857) cekkk válasza BBéci (#13852) üzenetére


cekkk
veterán

Nálam szeretik egymást :P.
De egy 3xx hk nem túlzás egy c6hoz?
Már nem érvényes az a szabály, hogy a hangdobozok ára kétszeres legyen az erősítőhöz képest?

[ Szerkesztve ]

(#13858) Dorian válasza Tamoo (#13856) üzenetére


Dorian
félisten

Egyébként én ezt a 2:1 arányt annyira nem tartom jónak. Belépő/kezdő szinten max iránymutatás, de aki már kicsit is komolyabban veszi nem ez alapján "párosít".

Én is így gondolom.
C6-hoz pedig nem túlzás a 36x

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13859) Rebell válasza Tamoo (#13851) üzenetére


Rebell
senior tag

Én 1 Denon 1912-t hallgattam Wharfdale Diamond 10.6 al ill
HK 460 ast Dali szettel: sztem a Dali a Hk-val dinamikusabb volt . (Polus/Mediamarkt)

Utána már csak a Denon 2312- höz vittek. hallgatozni. :DDD

(#13860) Tamoo válasza Rebell (#13859) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem ennek ebben a formában sok értelme nem volt. :D

Mivel én is kezdő vagyok, nem tudom pontosan leírni hogy miért nem tetszik, de azért megpróbálom... úh nem kell készpénznek venni, illetve nyugodtan ki lehet javítani.
C6 a mély felé húz, erre a H/K még pluszban rá is tesz egy sajátos hangzással, ami nem jó. Közép+magas tartományban nekem együtt gyengének tűnik, olyan mintha kicsit el is mosná a részleteket. A ja66 pont hogy a fordítottja (ez van itthon, ehhez tudom hasonlítani), mélyben gyengébb, középben+élesben talán jobb így pl. olyan mintha szépen kiegészítenék egymást, elfednék egymás hibáit a C6-al...
Lehet hogy aztán nincs igazam, de én így látom/hallom.

[ Szerkesztve ]

(#13861) BBéci válasza cekkk (#13857) üzenetére


BBéci
titán

Ebben az esetben figyelmen kívül hagytam az árakat.
Azt vettem alapul, hogy Dorian a Denon 2809-hez használ - megelégedéssel - tuningolt C6 szettet. A 3xx H/K-kat én valamivel lejjebb sorolom, illetve a 2xx-eket tartom nagyon kevésnek.

(#13854) ricsik
Nem volt konkrétan megnevezve a 365, csak a 300-as széria.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13862) cekkk válasza BBéci (#13861) üzenetére


cekkk
veterán

Igen egy tuningolt szettel :D

Bár nem mintha erő bajnok lenne a 2xx bár még szerintem a 255 lehet erősebb volt mint az utána következő széria.
Mondjuk ha most vásárolnék, én inkább egy denon-t vennék hozzá mint egy HK-t :)

Viszont amit még érdekesnek találok, hogy az erősítőt az emberek hamarabb cserélik nagyobbra és várják attól a csodát, mint hogy, lehet a hangdobozokkal is kezdeniük kellene valamit(persze sok egyéb más is van még ott). Mondjuk nem a focal utopia kategóriára gondoltam, hanem az átlag emberekre.:DDD

(#13863) Jim-X válasza BBéci (#13861) üzenetére


Jim-X
őstag

Sziasztok!

Mennyibe fáj a C6 tuning, ha szabad kérdeznem? :F

Üdv

A játék az nem játék!

(#13864) TCr válasza cekkk (#13862) üzenetére


TCr
veterán

Már megint a Focal... a másik oldalon meg az "átlag" emberek... :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13865) BBéci válasza cekkk (#13862) üzenetére


BBéci
titán

Nem rossz vonal az erősítő csere, azzal is hatalmasat lehet javítani a hangzáson. Nálam évekig fixek voltak az Aurumok, (nem akartam hangdobozokat hazacipelni, pakolgatni, a réginek helyet találni, de idén rászántam magam) csak az erősítők váltották egymást folyamatosan a 300000 forintos kategóriától a másfélmilliósig. No meg a kábelek.

(#13863) Jim-X
Úgy rémlik, 50-60000 a komplett szett tuningolásának ára. Vagy csak az elülső háromé???

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13866) cekkk válasza BBéci (#13865) üzenetére


cekkk
veterán

Oké, hogy nem rosszak, de mondjuk én azt gondolom, hogy simán lépkedhetne fentebb az ember a hangfalakkal is és nem csak az erősítőkkel, mert egy idő után akkor nagyon nem lesz szerintem arányban egymáshoz a komponensek. :U

(#13867) Jim-X válasza BBéci (#13865) üzenetére


Jim-X
őstag

Ha az egész szettre vonatkozik akkor az jó ár, gondolom teljes átkábelezést és kondicsereket is takar? :F
Bár ez még a jövő zenéje, most a kábeleket akarom rendberakni, utána meglássuk... ;]

Üdv

A játék az nem játék!

(#13868) BBéci válasza cekkk (#13866) üzenetére


BBéci
titán

Azt mondani sem kell, hogy a készülékeknek, a rendszer elemeinek árban és minőségben arányban kell lenniük egymással.
Viszont az 1:2 arányt támadóknak éppen az a véleményük, hogy magasabb szinten az 1:1,5 lenne a jó, tehát éppen erősítőből választanának komolyabbat, nem hangdobozokból.
Ebben van igazság, mivel az ELAC FS 247BE brutálisan jobban szólt Primare i32, aztán Norma Revo erősítővel, mint Anthem MRX500-zal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13869) pr0bi


pr0bi
senior tag

Köszi mindenkinek a hozzászólást, azt hiszem megkaptam kérdésemre a választ :)

(#13870) ricsik válasza BBéci (#13861) üzenetére


ricsik
őstag

Igen a 360 kicsit olcsóbb, cc 40 ezerrel.

(#13871) Dorian


Dorian
félisten

A tuning nekem 9ezer/db-ba került 1 éve. Zoli pont akkor mondta, hogy ezentúl ennyiért már nem vállal tuningot, mert időigényes, ill az alapanyagok ára is nőtt. Én 12/db-ot tippelnék jelenleg. A surroundokat spórolásból nem csináltattam meg, csak frontok és center.
Tuningolás 1 kategóriát minimum javított rajta, így mindjárt borulnak az ár/érték arányok.
De ezeket az arányokat egyáltalán nem úgy kell elképezni, hogy ha valamelyik komponens jobb minőségű, akkor ez a különbség nem hallható ki. De, kihallható, legfeljebb nem olyan mértékben. Ill. ha van egy viszonylag korrekt, nem is olyan drága hangfal, aminek nincsenek zavaró hibái, az az egész magas szintű erősítők közti különbséget is megmutatja, persze a maga korlátai közt, ha egy elektronika nem tetszik, akkor meg tehetsz mellé akármilyen hangfalat, akkor sem lesz jó.

(#13859) Rebell :
Ebből semmi következtetés nem vonható le.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13872) MACKOU válasza Zanik (#4) üzenetére


MACKOU
csendes tag

Üdv!

A jobb oldali elrendezés mindenképp kellemesebb, legalábbis zenehallgatás ügyileg.

Üdv!

(#13873) BBéci válasza MACKOU (#13872) üzenetére


BBéci
titán

Egy hétnél régebbi hozzászólásra válaszolni, pláne olyanra ami alaposan ki lett tárgyalva, nem szokás és nincs semmi értelme!
Arra kérlek, a jövőben mellőzd az ilyet!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13874) Jim-X válasza MACKOU (#13872) üzenetére


Jim-X
őstag

Jóreggelt :D :Y

A játék az nem játék!

(#13875) Jim-X válasza Dorian (#13871) üzenetére


Jim-X
őstag

Nekem ősz-ősz vége felé lesz kb aktuális, addig még a kábelcserék, sub vétele ésatöbbi... De ha 12/db-ból kijön akkor szerintem megcsináltatom. Illetve a 1912-höz van értelme? Mert most egyelőre ezen a szinten maradok egy darabig av erősítő terén.

Üdv

A játék az nem játék!

(#13876) BBéci válasza Jim-X (#13875) üzenetére


BBéci
titán

Mindenképpen van értelme a tuningoltatásnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13877) Dorian válasza Jim-X (#13875) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, hogy van. Más jellegű minőségjavulás érhető el egy hangfal cserénél vagy tuningnál mint erősítőnél. A legfontosabb, amit el akartam érni: az original verziónak van egy mélykiemelése a mélytartomány teteje felé (mint kb. az összes hasonló kategóriás doboznak) ez számomra zavaró volt, a közepekbe is bezavart. Ez megszűnt vagy jelentősen csökkent, de ezen felül egyben Audyssey szerint valamivel mélyebbre is megy. (tömítés csere) A magasak tisztábbak lettek, és az egész hang részletesebb. (kábel és kondicserék) Tekercshez és a dobozszerkezethez nem kellett nyúlni. Szóval elégedett vagyok.

Az a baj, hogy csak zenére teljesen mást vennék, de nálam a mozi is fontos szempont, így szerintem jó kompromisszumot kötöttem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13878) ricsik válasza Dorian (#13877) üzenetére


ricsik
őstag

És mi lenne a sztereós hangdoboz?

(#13879) Relaxing válasza BBéci (#13876) üzenetére


Relaxing
tag

Ezt a tuningoltatást nem igazán értem.

Van egy gyártó , esetünkben a Dali fejleszt egy terméket,tesztel aztán eladja. Gondolom a lehető legtöbbet megpróbálja kihozni a termékből de persze mindig vannak tartalékok. Aztán a végfelhasználó úgy dönt elviszi valakihez aki rak bele másik kábelt, kondit stb ,és a végeredmény jobb lesz mint amit a gyártó hónapokig építget? Nyilván olyasmi ez mint az autotuning de hangdobozoknál ez nekem annyira megfoghatatlannak tűnik...

Bakker - micsoda gubanc!

(#13880) ricsik válasza Relaxing (#13879) üzenetére


ricsik
őstag

Pontosan így van.

(#13881) Relaxing válasza ricsik (#13880) üzenetére


Relaxing
tag

Akkor azt a "valakit" a gyártónak kéne foglalkoztatnia :)

Bakker - micsoda gubanc!

(#13882) TCr válasza Relaxing (#13881) üzenetére


TCr
veterán

Dehogyis. Ezek irányított dolgok, nem "hozzánemértés".

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13883) Dorian válasza Relaxing (#13879) üzenetére


Dorian
félisten

Téves a feltételezésed. Nem remekmű-építés a cél, ez üzlet. Valahogy a gyártónak a különböző kategóriáit is el kell választani...

(#13878) ricsik:
Nincs konkrétum, de álló helyet állványos monitor, ill. közép-orientáltabb.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13884) ricsik válasza Relaxing (#13881) üzenetére


ricsik
őstag

Hidd el a gyártók nem azért csináják így a dolgokat, mert hülyék. Pont azért mert nem.

(#13885) Jim-X válasza Relaxing (#13879) üzenetére


Jim-X
őstag

Szerintem ez azért van, mert a gyártó belövi egy bizonyos árszintre amin értékesíteni szeretné és ehhez kell itt-ott spórolni, nem annyira minőségi alkatrészeket használni, ami még mindig a kategóriáján belül tartja a dobozt. Szerintem :D

Üdv

A játék az nem játék!

(#13886) Szati20


Szati20
csendes tag

Miután már szét tanakodtam magam, úgy gondoltam tőletek kérek segítséget.

A napokban fog hozzám kerülni egy Genius DHT-510 típusú hangfalrendszer, a kis szobába elég is lesz.
Van egy Led TV-m egy optikai, két RCA és egy füles kimenettel. Van egy laptopom, szintén egy fülessel, valamint egy PS3. Ez utóbbi kettőről nézném a filmeket, ezek mind HDMI kábellel csatlakoznak a TV-hez.

Szeretném az igazi 5.1-et belőni és nem csak az 5 csatornás sztereót, ehhez viszont szükségem lenne némi segítségre, mit mivel és hova csatlakoztassak, dugjak össze?

Előre is köszönöm!

(#13887) Relaxing válasza Jim-X (#13885) üzenetére


Relaxing
tag

Én is úgy gondolom, hogy egy neves gyártó - bár lehet sokaknak a Dali csak egy középkategóriás márkanév - mindig a tökéletesre törekszik, csak a szinteket kell tudnia elválasztani a felhasznált anyagok minőségével és egy megfelelő árképzéssel de a termék abban a kategóriában közel kell legyen a tökéleteshez. Mondom még egyszer ez egy olyan gyártóra igaz aki ad a nevére , és gondolom a Dali ilyen. Viszont az ,hogy van itthon valaki aki addig forrasztgatta a kondikat meg a kábeleket amíg jobb nem lett mint a gyártóé ...hmmm....

Bakker - micsoda gubanc!

(#13888) BBéci válasza Relaxing (#13879) üzenetére


BBéci
titán

Akad olyan hangdoboz, nem is kevés, amit már nem lehet tuningolással javítani.
Egy C6 keresztváltójába nem fognak 10 euróba kerülő kondikat és méterenként 20 eurós kábeleket tenni, de a tulajdonosnak megérhet annyi többletköltséget.

(#13886) Szati20
Mielőtt hozzád kerülne, gyorsan költözz el, vagy tagadd le magad, mert az a "géniusz" legfeljebb levélnehezéknek használható, a házimozihoz semmi köze.
Valami normális, optikai vagy HDMI bemenetes erősítőt vegyél, a Genius egy zsákutca, aminek a végén nem fal, hanem szakadék van, tele vadállatokkal.
Lehet kapni átalakítót, ami az optikaiból 5.1 analógot kreál, de alsó hangon 15000 Ft az ára.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13889) TCr válasza Relaxing (#13887) üzenetére


TCr
veterán

Olyan nincs, hogy "egy hangsugárzó az adott kategóriában tökéletes legyen".
Vagy tökéletes, vagy nem. Márpedig "tökéletes" nincs, vagy csak olyan áron, amire kettőnk egész életben megszerzett fizetése sem lenne elég. :)

Amiről Te beszélsz, az az ár / érték arány.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13890) Relaxing válasza BBéci (#13888) üzenetére


Relaxing
tag

BBéci , mennyibe került újonnan a C6 -a gyártónak? Szerinted nem érte volna meg a + 10-20 eurot ha tudja ,hogy jobb terméket adhat el a kategóriában? Vagy ezzel már saját magának állít akkora konkurenciát? Nem hiszem. Ahogy te is említed vannak hangdobozok amiket nem lehet már tuningolással fejleszteni , akkor feltételezem ott a gyártó nem spórolt a 10-20 euroval, nem?

Tcr : én csak arról elmélkedem, hogy egy itthoni mester jobbat tud előállítani pár forrasztással mint egy több X éves múlttal rendelkező gyár.

Nem vitatom a tuningot senki ne gondolja ezt, hanem érdekesnek tartom Ez a lényeg. Erről keveset beszéltek itt a fórumon amúgy is.!!

[ Szerkesztve ]

Bakker - micsoda gubanc!

(#13891) Dorian válasza Relaxing (#13890) üzenetére


Dorian
félisten

Nem értelek.
Tény, hogy a C6-ban (meg a kategóriatársaiban, sőt feljebb is) gagyi tömítés, kevésbé precíz kondik és rossz minőségű kábelek vannak, sarus rögzítéssel, stb.
Tény, hogy ezek cseréjével, hangolásával viszonylag olcsón jobb hangot tudunk elérni, fentebb írtam, miben.
Akkor mi a kérdés?

Simán el tudom képzelni, hogy a doboz terveit, hangszórók típusát a tervező mérnök megadja, aztán mire gyártásba kerül, mivel a többi apróbb paraméter nincs megadva, valami marketinges vagy üzemvezető kitalálja, hogy ilyeneken spórol néhány eurót.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13892) Dorian válasza Dorian (#13891) üzenetére


Dorian
félisten

Pl. tömítés mennyisége adott, de inkább szintetikusat tesznek bele, mert olcsóbb. A kondik kapacitása adott, de inkább <10%-os tűrésűt tesznek bele <1%-os helyett, mert sokkal olcsóbb, a kábelezés sarus csatlakozása egyszerűbb, gyorsabb, mint forrasztgatni, stb...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13893) geri788 válasza Dorian (#13891) üzenetére


geri788
tag

Az a kérdés hogy a gyártók miért nem rakják bele a jobb minöségü kondikat,vezetékeket az adott hangdobozba,ami kerül kb 20-30 eu val drágábban,és adja el mondjuk 100eu val többért.Nem beszélve hogy sokkal jobb hangzása lesz ezáltal az adott hangdoboznak.hmmm érdekes kérdés!!

(#13894) Ed Parker válasza BBéci (#13868) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én nem támadom ezt az arányt, de azért magasabb szinten már durván elmegy a hangfalak ára.
Nálam 2:1 az arány jelenleg:)

(#13895) geri788 válasza Ed Parker (#13894) üzenetére


geri788
tag

Hogy számoljátok????.....egy az erösitö kettö pedig az 5+1 hangfal??...akkor nállam 1:3...ca...ja sub nélkül??, akkor marad az1.2. :D

[ Szerkesztve ]

(#13896) BBéci válasza Ed Parker (#13894) üzenetére


BBéci
titán

Azzal egyértelműen kihasználatlan marad az erősítőd tudásának jórésze.
Durván elmegy az ár, de a minőség is elképesztő, ezt a müncheni HIGH END 2012-n tapasztaltam.
Kábelekkel hasonló a helyzet, a Transparent Reference XLR akkorát dobott a Normák hangján, hogy nem hinném el, ha nem hallom.
Ja, hogy a 2x1 m madzag ára annyi, mint az erősítőé? Az a durva.

(#13895) geri788
Szubláda nélkül szoktuk számolni, ez benne van az első hozzászólásban.
Nem kérdés, hogy miért nem tesznek bele drágább alkatrészeket, azokat a magasabb kategóriás termékeikhez tartogatják. Ha az efféle Mundorfokat ellőnék a C6-ra, akkor mi menne az Epiconokba? Szerintem még azokba sem tesznek ennyire drágákat, viszont az YG hangdobozokban, csak Mundorfok vannak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13897) Poplacsek válasza Ed Parker (#13894) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Ez az erősítő:hangfal 1:2 új ár arány szerintem csak házimozi célú felhasználásra igaz, de arra tényleg jó.
Viszont ha valaki a házimozi rendszerén szeretne minőségibb sztereo zenei hangzást is elérni, akkor megfordul 1:2-ről kb. 2:1-re. Mivel csak nagyon drága HM erősítők képesek sztereóban középkategóriás hangfalakból kihozni ami bennük rejlik.
Persze a többség inkább vesz egy olcsóbb HM erősítőt + egy sztereo erősítőt is, de vannak olyanok (mint pl. én), hogy inkább kiadom a többszörösét, de a lehető legkevesebb komponensből épített univerzális rendszerrel vagyok csak boldog. :K

[ Szerkesztve ]

(#13898) #03969024 válasza geri788 (#13893) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha követnék a logikádat, akkor minden cég csupán egyfajta dobozt készítene, a tőle telhető legjobbat. A vásárlók pedig az anyagi lehetőségükhöz képest olcsóbbat, ill. drágábbat keresnek. Állni kell a versenyt a konkurenciával, akár házon belül is. Olyasmi lehet ez, mint a processzorgyártás. Nem tudom, hogy most hogyan működik, de valamikor gyakorlatilag családon belül ugyanolyanok voltak a lapkák, a jól sikerülteket beállították 3000-esnek, a gyengébbet 2800-ra, vagy alább is. Mivel a gyengébb, és ezáltal olcsóbb procik jobban fogytak, így időnként a jobbakat butították, hogy ki tudják elégíteni a keresletet. Na, ezeket lehetett jól tuningolni!

(#13899) BBéci válasza Poplacsek (#13897) üzenetére


BBéci
titán

Azért csak házimozi rendszerekre igaz, mert sztereóban csak két hangdobozt használunk. Azoknál lehet 1:1 az arány.
A Te esetedben, mivel csúcs zenei hangú AV erősítővel rendelkezel, a frontokat érdemes egy kategóriával magasabb osztályból választani, mint a többit, még az egységes hangzás rovására is. Ahogy Xtremetuning fórumtársnál.
Tényleg, neked a 22-es Primaréd van, nem a 21-es?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13900) Ed Parker válasza BBéci (#13896) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én ezt elhiszem, sőt ebben egyet is értünk, én most a jelenlegi állapotot mondtam el.
Valahogy most nincs annyim hogy megforditsam az arányt:)

Na ja, a reference, az is hosszú projekt lesz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.