Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) pomk válasza Zanik (#13400) üzenetére


pomk
őstag

A hang nem a TV-n keresztül van átvezetve. Így mennek az adatok: laptop -> erősítő -> TV(minden HDMI-vel). Ha a laptopba bedugom azt a HDMI-t, amin keresztül a kép+hang az erősítő felé, addig nem látja az erősítőm, amíg a TV-t nem kapcsolom be. A Realtek HD Audio Manager-ben nem jelenik meg az erősítő, hiába van bedugva a HDMI és az erősítő HDMI bemenetre állítva. Erősítőn látom, hogy keresi a bemeneti jelet, de laptop nem küld neki semmit.

gorbep: Miből gondolod, hogy voltam utcazenén? :) Egyébként igen. :D

[ Szerkesztve ]

(#13402) Zanik válasza pomk (#13401) üzenetére


Zanik
addikt

Az tudom, hogy nem a TV-n keresztül van, azt másvalaki írta. Nálam is hasonlóan épül fel a dolog, mint ahogy te leírtad.
Win7 alatt én úgy állítom be, hogy Vezérlőpult -> Hardver és Hang -> Hang. Ott a Lejátszás fülön vannak nekem listázva a lejátszóeszközök, köztük az AMD HDMI output (mivel a videókártya HDMI-jén küldöm ki a képet/hangot az erősítő felé). A gép tehát sehol sem érzékeli az "erősítőt", csak látja, hogy van egy sima HDMI output, amit használhat audio kimenetként. Így a TV bekapcsolása nélkül is tudok hangot küldeni az erősítőre. :K
Sajnos ezt a Realtek HD Audio Manager-t nem ismerem, amit te használsz. :(

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13403) pomk válasza Zanik (#13402) üzenetére


pomk
őstag

Tudom, hogy nem Te írtad, csak nem akartam 3 hozzászólást írni. Nem Neked szántam! ;)

Újra kipróbáltam mindent. Leellenőriztem a kábeleket, mi honnan hova megy. Kihúztam, visszadugtam őket, és láss csodát...most jó. :) Tegnap du. próbáltam, akkor nem került be a Vezérlőpult -> Hardver és Hang -> Hang -> Lejátszás listába az erősítőm abban az esetben, ha a TV bekapcsolása nélkül bedugtam HDMI-t.
Mindegy most jó. :)
Köszönöm a tippeket!

(#13404) tamas0123


tamas0123
csendes tag

Sziasztok!!!!
Vki tudja hogy Lg LH-T250 házimozit hogy kössem rá a gépre úgy h 5.1be szoljon???? Előre is Köszi! :R :R :R :R :R

(#13405) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Házi mozit lesegetek mostanság. Az 50-60e ft-os kategba (80eft-os fizetésből erre telik)
Lenne pár kérdésem. A filmeket allshare-el osztom meg. Ha csak egy hangfalszettet veszek és bedugom a tévébe akkor 5.1-be fogom hallani? Vagy mindenképp kell egy lejátszó is amibe először bedugom a hangfalak kábeleit majd onnan a tévébe?
Találok kezdőknek való leírásokat? Mert eddig amiket találtam azok mind high end kategosok voltak számomra. :)
Ezzel szemezgetek [link]
A hátsó két hangfalat mindenképp fel kell fúrnom ezért gondoltam, hogy azoknak nem kell állónak lennie.

(#13406) #09634560 válasza tamas0123 (#13404) üzenetére


#09634560
törölt tag

Lehetetlent kívánsz: még optikai bemenete sincs.

(#13407) #09634560 válasza fesii (#13405) üzenetére


#09634560
törölt tag

pl az 1 sz hsz. direkt kezdöknek van leirva, még készülékajánlat is van.
Tévébe ne hangfalszettet hanem erősitőt dugj optikai csatlakozáson keresztül, így lehet csak 5-1-ed.Olyant keress amelynek van optikai bemenete.

(#13408) gorbep válasza pomk (#13401) üzenetére


gorbep
senior tag

Csak abból hogy hajnali 1 után kezdesz fórumot olvasni, mint én :))

Más: Sztereó Guruk! :R

Mond valakinek az ONIX OA 20/2 erősítő valamit, esetleg valaki találkozott már a hangjával?

Gondolkodom eggyen, de messze van ahhoz, hogy csak érdeklődésként odazarándokoljak meghallgatni. (ha ígéretes, akkor megfontolom az utat.... :DDD )

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#13409) pomk válasza gorbep (#13408) üzenetére


pomk
őstag

Talált-süllyedt. :C

(#13410) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Tetszetős kis sztereó erősítő:

(#13411) Toobee válasza Tamoo (#13410) üzenetére


Toobee
veterán

Hogy muzsikál?

https://barbieripnk.hu/

(#13412) Patice válasza Tamoo (#13410) üzenetére


Patice
nagyúr

Ilyet akarok a második, kis láncomba a PC mellé. Beszerzés folyamatban. :D

Nice!

Milyen? Mit hajtasz vele?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13413) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Toobee & Patice: ~10percig amíg hallgattam jónak tűnt, utána elfüstölt a táp, úgyhogy most várok pár hetet az újra. Csak egy Elac slr50 mellé lesz.

(#13414) Patice válasza Tamoo (#13413) üzenetére


Patice
nagyúr

Az szép. No Name táp? Vagy esetleg valami "márkás" kínai volt?

Én is pont azon "dolgozom", hogy normális táppal sikerüljön szerezni. Mert az a gyenge pontja leginkább.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13415) Tamoo válasza Patice (#13414) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link]
Egy ilyen biztos jobb lenne, csak nem fért bele a keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#13416) Joshi


Joshi
titán

Van egy HK AVR 156-os erősítőm és a távirányítója szarakodik, egy ideig lehet vele navigálni aztán semmi. Ha kiveszem az elemet és úgy nyomok egy gombot majd visszateszem az elemet akkor megint működik egy darabig. Találkozott már valaki hasonló jelenséggel? Gondolom ez gari ugye? :U

(#13417) TCr válasza Joshi (#13416) üzenetére


TCr
veterán

Elemcsere volt már? :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13418) Joshi válasza TCr (#13417) üzenetére


Joshi
titán

Most vettem vadi új Energizer elemeket de ugyan az. :F

(#13419) TCr válasza Joshi (#13418) üzenetére


TCr
veterán

Akkor gari lesz az.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13420) Joshi válasza TCr (#13419) üzenetére


Joshi
titán

A H/K-nak van hivatalos szervize vagy az üzletbe kell visszavinni?

(#13421) cekkk válasza Joshi (#13420) üzenetére


cekkk
veterán

Garancia jegyen szerintem minden ilyen jellegű infót megtalálsz.

(#13422) gorbep válasza Tamoo (#13415) üzenetére


gorbep
senior tag

A legegyszerűbb egy PC-s táp, használtban 2e Ft. Ha ATX-es, a zöld lábát húzd le földre és már indul is. A 300W-osak is leadnak 10-15A-t. (És még zárlat védett is!!!!) :DDD

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#13423) katras


katras
tag

Sziasztok!
Nem tudom hol kérdezzem emiatt ide fordulok. Van egy lg 806 ph 5.1 házimozirendszerem, és számítógépemre szeretném kötni, hogy az szolgáltassa a hangot, és egy samsung 32d5000 a képet, gondolom ehez szükséges hangkártya. HA igen mennyiért érdemes vennem, ha nem akkor hogyan kell megcsinálni?

Válaszotok előre köszönöm :)

(#13424) Toobee válasza katras (#13423) üzenetére


Toobee
veterán

Nem ismerem a típust, de több, mint valószínű, hogy maximum sztereó hangot fogsz tudni küldeni rá. El is érted a rendszer korlátait. Ha esetleg van egy kis felesleges pénzed, akkor az első hozzászólásban találsz infót. De egyébként is érdemes elolvasni.

https://barbieripnk.hu/

(#13425) Patice válasza katras (#13423) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha van a géped alaplapján digitális optikai kimenet, akkor ezt kell összekötnöd a házimoziddal, egy optikai kábel segítségével.

Ha nincs a gépeden ilyen digitális kijárat, akkor a másik lehetséges megoldás, hogy a TV digitális kimenetét kötöd a házimozid optikai bemenetére, már ha van, már ha kiküld a TV azon az 5.1-et (gyanús, hogy csak sztereót, mert alap szintű TV).

Ha nincs a gépeden optikai digitális kimenet, akkor a harmadik megoldás tényleg egy hangkártya (csak példa, nem muszáj innen venned), amin van optikai digit kimenet.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13426) Tamoo válasza gorbep (#13422) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem tudom, nekem ez sem egy szimpatikus megoldás.

(#13427) gorbep válasza Tamoo (#13426) üzenetére


gorbep
senior tag

Pedig olcsó, és tökéletesen működik.....
Ha nem kell 20A elég egy SFX-es táp. Ha zajos kis terhelésnél ki is kötheted a ventit. Ha melegszik, mert 100W fölött terheled, érdemes a ventillátort söntölni soros ellenállattal, vagy 5 voltra átkötni, vagy 7V-ra (12V és 5V) közé. Ennél olcsóbb korrekt megoldást nem találsz.

Szerintem.... :))

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#13428) Kamikaze240


Kamikaze240
tag

Hello mindenkinek lehet nem idevágó kérdés de ha mondjuk egy aútós erősítőt akarnék használni mondjuk mélynyomó hajtására és az erősítőt pc táppal szolgálnám ki árammal azt hogy lehet megcsinálni?
Mármint mely kábelt kell a24 pines atxen összekötni hogy elinduljon, valamint nem tehet kárt az erősítőben ez a megoldás?
A választ előre is köszönöm.
Üdv.

(#13429) DjKoxi válasza Kamikaze240 (#13428) üzenetére


DjKoxi
senior tag

[link]

Autós végfokot, főleg amivel mélynyomót akarsz hajtani, nem érdemes ilyen gyenge tápra kötni.

(#13430) Kamikaze240 válasza DjKoxi (#13429) üzenetére


Kamikaze240
tag

A testre hova kell kötni a zöld vezetéket?
Bármely fekete gnd vezeték megteszi?

[ Szerkesztve ]

(#13431) DjKoxi válasza Kamikaze240 (#13430) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Igen, bármelyik fekete, mert az mind test. Kell majd egy plusz 12V az erősítő bekapcsolópontjára is. A vezetékek bekötésénél óvatosan, figyelmesen járj el, mert rövid zárlat - hosszú tűz!

(#13432) BBéci válasza Kamikaze240 (#13428) üzenetére


BBéci
titán

A megboldogult Autóhifi magazin fénykorában sok erősítőt teszteltem itthon. 200 amperes táp, Optima akkumulátor és 1 farádos Helix kondenzátor volt eléjük kötve. A kondi elhagyható, a másik kettő viszont létszükséglet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13433) Leo66


Leo66
csendes tag

Hali!
Ezeket az eladó sztereó erősítőket találtam. Melyik lenne jobb vétel mindenféle zenére?
Creek EVO I.:95e., Primare A20: 110e., Rotel RA 1062: 125e., DenonPMA 1500AE: 110e., Denon PMA 1500MK: 89e.

(#13434) Tonyo válasza Leo66 (#13433) üzenetére


Tonyo
őstag

Obelisk Pro----->avx.hu 80 ezer.

(#13435) Leo66 válasza Tonyo (#13434) üzenetére


Leo66
csendes tag

Ja...ezt kihagytam..Köszi!

(#13436) Leo66 válasza Leo66 (#13435) üzenetére


Leo66
csendes tag

Most néztem, hogy a Heed Obelisk Pro már elkelt.

(#13437) Tonyo válasza Leo66 (#13436) üzenetére


Tonyo
őstag

[link]

Nem kelt el..én nem sokat gondolkodnék. Ha nem lenne épített hta 30-am, valószínűleg ilyenem lenne helyette.

(#13438) Leo66 válasza Tonyo (#13437) üzenetére


Leo66
csendes tag

Igazad van, én másik linket néztem.
És ez Heed milyen zenékhez jó?

[ Szerkesztve ]

(#13439) bajnokpityu válasza Tonyo (#13437) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem meg van mindkettő, és mindkettő jó.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13440) tjojo


tjojo
tag

Lenne egy kérdésem.
Mostanában vennék mediaplayert, és gondolkozok a HM-n is.
Namármost, ha sikerülne olyan lejátszót venni amin nincs analóg 5.1 és olyan erősítőt, ami nem dekódolja a HD hangsávokat (esetleg nincs rajta HDMI), akkor melyik összekötés adja a legjobb hangzást 5.1-ben?
Ha már vennék, törekednék rá, hogy ezt a gondot elkerüljem, de hát azok a piszkos anyagiak...

(#13441) BBéci válasza tjojo (#13440) üzenetére


BBéci
titán

A digitális koaxiális.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13442) Tamoo válasza Tonyo (#13437) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Erre az én fogam is fájt
de egyelőre "nem szabad"...

Akkor már egy kérdés is. Kiskínai dac-ot milyen opa-val használod/használtad? Mit ajánlasz?

[ Szerkesztve ]

(#13443) Tonyo válasza Tamoo (#13442) üzenetére


Tonyo
őstag

Miért nem szabad?:)

Ha tőlem kérdezed, én jrc vel használtam, nem a gyárival.
Pityunak volt egy jó opálya, átalakító kellett hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#13444) axwel18


axwel18
senior tag

Megint szeretnék segítséget kérni. Most akarok sötétítő függönyt venni de valami olyat ami nem rontja a hangot vagy esetlegesen javítja a hangot milyen anyagú függönyt érdemes venni mert van elég sok fajta. Előre is köszi a segítséget.

(#13445) andorra válasza axwel18 (#13444) üzenetére


andorra
őstag

Az akusztika kérdése nagyon bonyolult, nem egy, hanem nagyon sok paraméter függvénye.
Induljunk ki abból, hogy nagyon meg vagy elégedve a jelenlegi akusztikával, hiszen azért félted, nehogy elrontsd. Szerencsés eset. Ha olyan felület elé kerül a függöny, amely csillapítatlan volt korábban, akkor csökkenteni fogja a visszaverődéseket, vagyis csillapítottabb lesz a szoba, ha viszont nem, akkor kisebb lesz a különbség. Nem tudom milyen anyagok közül tudsz választani, de talán minél vékonyabb és olcsóbb amit javasolnék a minél kisebb változás érdekében, persze így látatlanban, hiszen alapvetően semmit olyan adatot nem közöltél, amire bármiféle komoly választ alapozni lehetne.

(#13446) Deadzone41 válasza axwel18 (#13444) üzenetére


Deadzone41
őstag

minél vastagabbat, nehezebbet, olyat amin át lehet fújni a levegőt, és szép hullámos legyen a karnison.

andorra: mivel sötétítő függönyt írt, gondolom ablak elé kerülne

[ Szerkesztve ]

(#13447) andorra válasza Deadzone41 (#13446) üzenetére


andorra
őstag

A vetítéshez teljes sötétség kell, azt sokkal inkább redőnnyel lehet biztosítani.

(#13448) Deadzone41 válasza andorra (#13447) üzenetére


Deadzone41
őstag

ez így van, de a kérdező akusztikai szempontok alapján érdeklődött, meg attól még, hogy van redőny erősen ajánlott valami nehéz függönnyel eltakarni az ablakot.

(#13449) BBéci válasza Deadzone41 (#13448) üzenetére


BBéci
titán

Abban igazad van, hogy ablak elé jó csillapító hatással rendelkező függönyt kell lógatni.
Ha nehéz a függöny, illetve az anyag és hatékonyan sötétít, akkor a legritkább esetben lehet átfújni rajta, ezek ellentmondanak egymásnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13450) andorra válasza Deadzone41 (#13448) üzenetére


andorra
őstag

Te mindig sötétben hallgatsz zenét, vagy nálatok nincs is ablak? Általában egy normál vékonyabb függöny is jól csillapít, persze ha nem a hangfalak frontján, hanem mondjuk oldalt vannak az ablakok. Persze ha valakinek külön szobája van házimozira, akkor más a helyzet, de itt gondolom nem erről van szó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.