Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) katras válasza Patice (#13425) üzenetére


katras
tag

Az amit linkeltél beleillik egy ASROCK H61M/U3S3 lapba? Előre is köszi :)

(#13452) Deadzone41 válasza BBéci (#13449) üzenetére


Deadzone41
őstag

ez így nem egészen igaz, az anyag szerkezetétől függ az egész, el kell menni a függönyöshöz, és kipróbálni melyik jó. a színházi függöny is vastag, nehéz mégis átmegy rajt a levegő.

andorra: "Általában egy normál vékonyabb függöny is jól csillapít"
mihez képest?
sötétítő függönyről volt szó, lehet kétsoros karnist venni, egyikre teszel sima fényáteresztő függönyt, másikra két oldalra sötétítő függönyt, amit el tudsz húzni ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#13453) andorra válasza Deadzone41 (#13452) üzenetére


andorra
őstag

Ahhoz képest, hogy nem lenne függöny. A vastag függönyök jók, de nagyon drágák. A vékony sötétítő függöny nem alkalmas vetítési sötétség eléréséhez. Ha valaki nem kényes a sztereó zenehallgatás minőségére, amit napközben bizonyára nem behúzott sötétítő függönnyel hallgat, annak házimozira bármilyen fajta függöny jó lehet.

(#13454) BBéci válasza Deadzone41 (#13452) üzenetére


BBéci
titán

Az a lényeg, hogy a csillapításra szánt függönyön nem kell átmennie a levegőnek. Ha legközelebb színházban járok, majd megvizsgálom a függönyt, bár annak sem sötétítenie, sem hangokat csillapítania nem kell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13455) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Egy hete "megőrült" az erősítőm. Ha bekapcsolom, akkor rögtön stand by módban üzemel. megnéztem a beállításokat, minden törlődött, illetve default értékre állt be (nincsenek mentett rádióadók, a hangfalak távolsága mindig ugyanarra az értékre áll be, stb).
Nem volt áramszünet, áramingadozás sem, mert azt látnám a mikrón vagy az ébresztőórán. A tápkábel a dobozból jön, nem "dugós".
Reggel, mikor elmegyek, még jó minden, 9 óra múlva meg teljes reset. Érdekes, hogy éjszaka nem csinálja ezt. Hülye kérdés, de lehet köze a kánikulához?
Mi lehet a probléma?
Előre is köszi.

(#13456) Deadzone41 válasza andorra (#13453) üzenetére


Deadzone41
őstag

igen ez így oké.

BBéci: ha nem megy át rajt a levegő, akkor visszaverő felületként viselkedik pl. bőrkanapé.

(#13457) BBéci válasza Deadzone41 (#13456) üzenetére


BBéci
titán

A függöny nem merev felület, tehát nem veri vissza a hangokat, hanem elnyeli. Valamint nem képez nagy sík felületet, mint a kanapé különböző részei, tehát diffúzorként működne.
Te akusztikával foglalkozó szakember, netán hangmérnök vagy?
Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket, melyben nehéz bársonyt ajánlanak az ablakok elé lógatni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13458) Dorian válasza Deadzone41 (#13456) üzenetére


Dorian
félisten

Igaza van Bécinek, ha csillapító anyag van burkolva: ráfeszítve (esztétikai okokból) szövettel, annak kell "átfújhatónak" lenni. A függöny csak úgy lóg, teljesen más.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13459) kiki22


kiki22
senior tag

hello-!Bd lejátszóból akkor most a legjobb vétel vmeliyk pioneer ?

(#13460) axwel18


axwel18
senior tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget a sötétítő ügyben. :R
Ezt a cd-t hallotta már valaki ? Szerintem nagyon jó cd és a hangja is meglepően jó. :)

(#13461) Deadzone41 válasza BBéci (#13457) üzenetére


Deadzone41
őstag

én nem értek hozzá, csak hivox zoli ajánlásait ismételgetem általában. én úgy tudom az olyan anyagok működnek elnyelőként, amiken át tud menni a levegő, és hőenergiává tud alakulni, így elnyelődik. diffúzorként valóban felfogható, de most már kíváncsi lennék egy szaki véleményére ezzel kapcsolatban. a linkelt cikkben azért van egy-két tévedés pls a tojástartó ajánlása, ami köztudottan nem sokat használ.

(#13462) BBéci válasza Deadzone41 (#13461) üzenetére


BBéci
titán

Elárulom, azt a cikket szakember írta. A tojástartó előnye az olcsósága, régebben professzionális hangstúdiókban is alkalmazták, tehát annyira nem haszontalan, hogy Te, mint laikus, tévedésnek minősítsd.
Ha a légáteresztő anyag mögött nincs semmi, nem fogja a hangot kellő mértékben elnyelni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13463) Deadzone41 válasza BBéci (#13462) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem ismételném még 1x magam, hogy ez nem (csak) az én véleményem.

ez így van, de az ablak elé nem tehetsz 10 centis kőzetgyapotot.

(#13464) BBéci válasza Deadzone41 (#13463) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem valamit félreértettél, Dorian is Zoli ajánlásai alapján javította a szobája akusztikáját és Ő is nekem ad igazat.
Jónéhány profi kivitelezésű moziszobában, bemutatóteremben, stúdióban jártam, írtam róluk cikkeket, tisztában vagyok az alkalmazott akusztikai elemek anyagával, fajtájával, elhelyezésével és hatásával.
Azt hiszem, ezt a csontot lerágtuk.
Pont.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13465) Deadzone41 válasza BBéci (#13464) üzenetére


Deadzone41
őstag

(#13466) reggi


reggi
aktív tag

Szisztok!A Kacsas kce-flw15 kabelt hasznalja valaki,tud rola mondani valaki valamit?Olcso, erre az arkategoriara lenne penzem.Kosz elore is!

(#13467) Rebell


Rebell
senior tag

Szevasztok,

kérhetnék véleményt erről ezekről a Habia a kábelekről? Találkozozz már valaki velük? (Főleg most hangfalkábel érdekelne)

üdv.
Laca

(#13468) gorbep válasza Tamoo (#13442) üzenetére


gorbep
senior tag

Ha már megvennéd, akkor inkább itt vadi újan! :DD

[JungSon JA-66C ]

Bocs, hogy belekotyogtam......

Amúgy milyen a hangja?( mert a kivitele nekem is tetszik....)

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#13469) Tamoo válasza gorbep (#13468) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

heed obelisk pro-ról volt szó, nem ja66ról :)

ma Ákos koncertre kíváncsi leszek :))

(#13470) gorbep válasza Tamoo (#13469) üzenetére


gorbep
senior tag

"Ha nem lenne már egy itthon... megvenném. Pár napig most H/K 360-as av erősítőt hallgattam helyette... felüdülés volt visszakötni. Vannak hibái, de ennyiért nem tudom lehet-e jobbat találni. Annak aki az újak közt nézelődik biztosan nem"

Elmondhatnád a tapasztalataidat vele, mert számlásan 49e-ért már jó vétel. Ha mindent beleszámítok kb 35-be kerül... :DDD

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#13471) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok, Erre valaki esetleg? :)

Egy hete "megőrült" az erősítőm. Ha bekapcsolom, akkor rögtön stand by módban üzemel. megnéztem a beállításokat, minden törlődött, illetve default értékre állt be (nincsenek mentett rádióadók, a hangfalak távolsága mindig ugyanarra az értékre áll be, stb).
Nem volt áramszünet, áramingadozás sem, mert azt látnám a mikrón vagy az ébresztőórán. A tápkábel a dobozból jön, nem "dugós".
Reggel, mikor elmegyek, még jó minden, 9 óra múlva meg teljes reset. Érdekes, hogy éjszaka nem csinálja ezt. Hülye kérdés, de lehet köze a kánikulához?
Mi lehet a probléma?
Előre is köszi.

(#13472) Toobee válasza #54715584 (#13471) üzenetére


Toobee
veterán

Szerviz.

https://barbieripnk.hu/

(#13473) matyasmx


matyasmx
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem 2 db SAL SBV 2020 (80 watt, 8 ohm) hangszóróm.
Szerintetek összeférne ezzel: Link

Egy készre szerelt nyitott mélyládárol van szó.
Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#13474) matyasmx


matyasmx
csendes tag

Elnézést!% Ezzel: Link

(#13475) kiki22


kiki22
senior tag

hello-!Bd lejátszóból milyen típust érdemes venni ?Mik az ajánlott típusok ?

(#13476) Toobee válasza kiki22 (#13475) üzenetére


Toobee
veterán

Hányszor fogod még megkérdezni?

(#13477) kiki22: voltak próbálkozások rá. Talán, ha kicsit bővebben írnál, akkor kapnál pár ajánlott vételt.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#13477) kiki22 válasza Toobee (#13476) üzenetére


kiki22
senior tag

Amint kaptam választ befejezem ígérem.

(#13478) Warter válasza kiki22 (#13477) üzenetére


Warter
őstag

Miért nem a BD lejátszós topicban kérdezed? :U

(#13479) kiki22 válasza Warter (#13478) üzenetére


kiki22
senior tag

Mivel ezt olvastam a fórum címében "Házimozi erősítő és minden, ami hozzá csatlakoztatható" Gondoltam nincs külön bd topik .De ha adsz egy linket máris megyek oda.

(#13480) Warter válasza kiki22 (#13479) üzenetére


Warter
őstag

Természetesen itt is kérdeződködsz, de célszerű megnézni a céltopicot is.

(#13481) Toobee válasza kiki22 (#13479) üzenetére


Toobee
veterán

Beírod a fórumkeresőbe, hogy "blu ray". Gondolom nem egy nagy feladat :U

https://barbieripnk.hu/

(#13482) Ed Parker válasza kiki22 (#13475) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Már pár napja én is kérdeztem, milyen árban gondolkozol és mi az ami fontos hogy tudjon?
Ennyi fáradságot vegyél már te is hogy pontosabban leírod az igényeidet!

(#13483) kiki22 válasza Ed Parker (#13482) üzenetére


kiki22
senior tag

képminőség ami igazán számítana.Pár típust ha ajánlanál az jó lenne.Sajnos nem tudom milyen áron lehet értelmes lejátszót kapni.. Hát nem igazán találtam blu ray fórumot.Ha esetleg linkelnéd könnyebb lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#13484) geri788 válasza kiki22 (#13483) üzenetére


geri788
tag

Legfontosabb dolog az sztem hogy menyi pénzed van rá???????..menyit szánsz rá??..50 ezerért már elég normális lejátszók vannak!

[ Szerkesztve ]

(#13485) Ed Parker válasza kiki22 (#13483) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Csak mer' kb van vagy 50 féle 30ezerttől 500.000-ig.
Kb hol gondolkozol?
Mert úgy szűkül a választék.

(#13486) andorra válasza kiki22 (#13483) üzenetére


andorra
őstag

Tessék:
http://www.geeks.hu/hazimozi/tesztek/blu_ray_lejatszo

(#13487) kiki22 válasza Ed Parker (#13485) üzenetére


kiki22
senior tag

És észre is lehet venni köztük minőségbeli különbséget amit az áruk mutat /50-500/?tv vásárlás komolyan mondom egyszerűbb volt :D Közben találtam egy blu ray fórumot.Koszi az segítséget. További szép napot4

[ Szerkesztve ]

(#13488) geri788 válasza kiki22 (#13487) üzenetére


geri788
tag

Még mindig nem tudjuk menyi pénzel mennél vásárolni??!!..Mert tv-t hogyan és hol,és milyet vettél??

[ Szerkesztve ]

(#13489) Ed Parker válasza kiki22 (#13487) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egy ilyen kérdés után azt javaslom,a lehető legolcsobbat,azzal nem nagyon nyúlsz mellé.

Persze hogy egyszerűbb ha letisztáztad magadban az igényeidet.

(#13490) kiki22 válasza Ed Parker (#13489) üzenetére


kiki22
senior tag

Nincs meghatározva a keret.Ezért kérdezem mitől olyan nagy az ár különbség.Mivel tud többet egy drágább készülék?

(#13491) Ed Parker válasza kiki22 (#13490) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért ehhez picit olvasni kéne,hogy mi a különbség az egyes készülékek között.
Itt olvasgass,rengeteg készüléket bemutat az oldal.
Az adott készülék építési minősége,tápja,bd mechanikája,videó jel feldolgozó egysége,csatlakozók stb..
Ezek mind mind befolyásolják az árat.
Ha alap lejátszók között nézelődsz,a pioneer bdp 140 egy jó választás vagy a 440-es.

(#13492) geri788 válasza Ed Parker (#13491) üzenetére


geri788
tag

+1 a pioneer-nek.Ha blu-rayt vennék,valoszinüleg ezt a márkát választanám.

(#13493) Tamoo válasza gorbep (#13470) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Sok tapasztaltabb ember véleménye fellelhető róla, én érdemben nem tudnék írni, mert nincs túl sok tapasztalatom más erősítőkkel sajnos.

(#13494) Toobee válasza Tamoo (#13469) üzenetére


Toobee
veterán

Olvastam, hogy mi lett az Ákos koncerttel. Sajnálom :(

https://barbieripnk.hu/

(#13495) kiki22 válasza Ed Parker (#13491) üzenetére


kiki22
senior tag

Köszi.

(#13496) Tamoo válasza Toobee (#13494) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hát igen.... ez így annyira nem volt jó. :(((

(#13497) axwel18


axwel18
senior tag

Megjött ma faterom Cav W310-es szubja estig nálam lessz. Tudnátok gyorsba mondani valami filmet ami rendesen megdolgoztatja ?

(#13498) MunezXBK válasza axwel18 (#13497) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

U-571.

(#13499) MaTTeS válasza axwel18 (#13497) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Hulk (a legutolsó feldolgozás)
I Robot - amikor az alagútban megtámadják, meg amikor elkezdődik a lázadás
Matrix 3 - film vége felé a robotok városában a fő robot mély öblös beszéde és Zion ostroma
Star Trek - film közepén mikor megérkeznek először a Vulcan bolygóhoz, utána meg mikor a bolygó elpusztul (itt egy nagyon durva mély effekt van hozzákeverve amint a fekete lyuk elnyeli a bolygót)
Star Wars 1 - fogatverseny
Star Wars 2 - a végén a háború mikor megjönnek a klónok, a végén a fénykardharc (ebben elég ütős mélyek vannak)
Terminator megváltás - a film eleje kb 5-10. perc, és a kamionos-repülős-motoros üldözős rész a film közepe környékén
Tron Örökség - amikor a srác kb 20. perc környékén a lézerrel átdobja magát a másik világba
Transformers 2 - mikor a megatront élesztik fel a tenger mélyén
Avatar - a nagy fa ledöntése
Gyűrűk ura 2 - Helms Deep ostroma (itt is leginkább amikor kirobbantják a vár falát)
Gyűrűk ura 3 - amikor Frodóék a magas felfele vezető lépcsőhöz érnek (Minas Morgul)
A neten található fél perces THX trailerek, ezek közül is a kedvenceim: broadway 2010 és az amazing life.

[ Szerkesztve ]

(#13500) Vikthor válasza MaTTeS (#13499) üzenetére


Vikthor
nagyúr

"Hulk (a legutolsó feldolgozás)" Ez konkrétan a The Incredible Hulk, Edward Norton féle film, sajna az Eric Bana féle Elég Béna lett...

Szóval a The Incredible Hulk 50ik percétől egy 5-6 perces jelenet a mezőn+helikopter minigunja... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.