Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) BBéci válasza ferko0726 (#13350) üzenetére


BBéci
titán

Mennyi volt az erősítőd újonnan? Ha nem tévedek, 1300 euró körül, ami azt jelenti, hogy nagyjából annyiba kerülő front hangdobozpárral lehet kiaknázni a képességeit. Tehát a 220-ért kapható RTi A5 bőven alatta van az ökölszabály szerinti aránynak.
A 764 és a 794 szintén Missionok. [link]
Dédapáink meg voltak elégedve a pottyantós budival, mert nem ismerték az angolvécét. Ki tudja, ha meghallgatnád az erősítődet egy ELAC FS 189 párral, többé rá sem néznél Missionokra. Sajnos, amióta megvették a céget a kínaiak, köze nincs a minőségnek a 10-15 évvel ezelőttihez.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13352) ferko0726 válasza BBéci (#13351) üzenetére


ferko0726
tag

Elgondolkodtatò!:-)
Akkor vèlemènyed szerint az általam oly nagyra tartott Mission M35 abszolùt mellèlövès az erősìtőmhöz??
Annyival többet kihozna hangzásban az általad emlìtett hangfalak hogy megèrje akár a dupláját is rákölteni?

(#13353) lehasznalo válasza Ed Parker (#13186) üzenetére


lehasznalo
tag

Most már tudok csatlakozni a netre a Denon 1912-vel.

De a fw frissítés még nem okés, de arra is rájövök majd :)
A hitelesítéssel (authenticating) van a problémája.
Találtam vmi katyvasz leírást a neten, de nem teljesen világos. Ott is a netes rádióval kell sz.rakodni.

A brit Denon hozzáállása a problémához egyébként az volt, hogy csere :) aztán a cserével is hasonló volt a helyzet, így küldtek a felhasználónak valami helpet, ami nem tiszta még nekem, de utána ok lett neki.

Szóval ha a későbbiekben másnak is gondja akadna ezzel akkor a help:

A setup wizards-ot végigfuttatjuk és a végén jön a network, ami megakad mert nem halljuk a netrádiót.

Itt jön a lényeg, a Denon gyárilag rosszul nevezte el az előre beállított rádiót vagy elé berakott különböző karaktereket: pl " * " ami értelmezhetetlenné teszi a készülék számára.

Bekapcsoljuk az erősítőt, a távon átkapcsolunk NET/USB-re és keresünk egy ÚJ internetes állomást. Amit lementünk mondjuk A1-re, preset 1-2-3 valamelyikére.

Utána elmentjük a memoryval.

Vissza a wizardsba és lefuttatjuk ismét, aminek a végén jön a halljuk-e a netes rádiót, ez után OK lett.

[ Szerkesztve ]

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#13354) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Közeljövőben hozzájutok egy belépőszintű fullHD-s DLP házimozi projektorhoz, kérdésem arra irányulna, hogy milyen 16:9-es vásznat javasoltok hozzá? 4m a vetítési távolság. Menjek rá az oldalfeszítettre vagy jó lesz a sima rolós is? Márkák között van különbség, melyek a legnépszerűbbek, esetleg ti mit használtok?

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13355) xtremetuning válasza Vikthor (#13354) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ha lehet, oldalfeszítettet.
Az összes többi paraméter függ a szobádtól és a projitól.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#13356) Ed Parker válasza lehasznalo (#13353) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nálam annyi volt a történet a 3312-vel, hogy fw frissítés keresése,aztán megtalálta,rányomtam és kb fél óra és megvolt.

Nekem utána rendben volt minden.

(#13357) zolaas válasza Ed Parker (#13345) üzenetére


zolaas
senior tag

Kenwood KR-3130 FADOBOZOS Rádiós Erősítő.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#13358) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!
Az mitől lehet h az erősítő
Denon 1312 pirosan villog és elmegy a hang egy idő után?
Eddig ezt nem csinálta sose:(!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#13359) Ed Parker válasza zolaas (#13357) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

(#13360) Zjunior válasza Zjunior (#13358) üzenetére


Zjunior
veterán

Vki segítsen:( plz!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#13361) Rebell válasza Zjunior (#13360) üzenetére


Rebell
senior tag

[link]

61. oldal Túl melegedett a készülék!!

Hangszórókábel zárlat!

Erősítő egység szétment (talán végfok ? )

Mikroprocessor visszaállítás. (Reset? )

[ Szerkesztve ]

(#13362) Zjunior válasza Rebell (#13361) üzenetére


Zjunior
veterán

Megfőtt a cucc??
De most lentebb vettem és nem csinálja!
Ez vmi védelem lehet h szét ne szakítsam gondolom....
Denon cseréli???:((

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#13363) Rebell válasza Zjunior (#13362) üzenetére


Rebell
senior tag

Ez 1 jó kérdés, nem vagyok Denonos, csak ezt találtam a neten. Remélem nincs nagy baj.

Viszont most lépek, mert kezdődik a világok harca! ( össze vissza csapkodnak a villámok)
Muszály leszek áramtalanítani, pedig most akartam filmet nézni :))

(#13364) Zjunior válasza Rebell (#13363) üzenetére


Zjunior
veterán

Köszi azért!
Most jó semmi baja!
Majd kiderül:)!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#13365) zolaas válasza Ed Parker (#13359) üzenetére


zolaas
senior tag

ár fügvénye:) Mindent azért nem tudok megvenni:D

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#13366) axwel18 válasza Ed Parker (#13359) üzenetére


axwel18
senior tag

Szép az a Harman. Egy árat írhatnál nekem is.

(#13367) Ed Parker válasza zolaas (#13365) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A hk ~23ezer
A marantz ~37ezer

(#13368) cekkk válasza xtremetuning (#13355) üzenetére


cekkk
veterán

De egy alap oldalfeszített is majd annyi mint egy használt fullhd proji, persze az lenne az igazi, csak szerintem annyit nem akar érte adni. :DDD
Vagy vannak már olcsóbban is? :U

[ Szerkesztve ]

(#13369) BBéci válasza cekkk (#13368) üzenetére


BBéci
titán

Az oldalfeszítés nélküli vásznak között is találni csaknem teljesen simákat, ahogy az olcsó feszítettek sem mindig rácmentesek. Szerintem fontosabb szempont a vászon minősége és fényvisszaverő tulajdonságai, valamint a szoba falainak, plafonjának színe. Vetíthetsz tökéletes simaságú fix vászonra, ha a kontraszt háromnegyede elvész a visszavert fények miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13370) cekkk válasza BBéci (#13369) üzenetére


cekkk
veterán

Persze ebben teljesen igazad is van, csak arra akartam utalni, hogy nem olcsó mulatság egy olyan vászon :)
És mennyit is jelentenek amiket írtál, ezért nem is vettem még vetítőt, mert mert a környezet nem adott hozzá. Viszont volt szerencsém kipróbálni ezüst vásznat, amit gyulaip árul, egy olyan lakásban ahol szintén nem voltak a legjobban a körülmények, és igencsak jelentős javulás volt a két vetített kép között az ezüst vászon javára. Bár nem tudom, egy igazi házimoziszobában lenne-e, de egy sima nappaliban nagyon hatásos volt.

(#13371) pomk


pomk
őstag

Az erősítőm és a laptopom HDMI-n keresztül van összekötve. Az erősítőből HDMI-n megy a kép TV-be. Azt meg lehet valahogy oldani, hogy ne kelljen bekapcsolnom a TV-t és kiküldenem rá a képet, hogy az erősítőbe érkezzen jel HDMI-n keresztül.
Ha bedugom simán a HDMI kábelt, de nem kapcsolom be TV-t, laptopom nem is látja az erősítőt, így nem is tudom kiválasztani hang kimenetnek.

(#13372) python1 válasza cekkk (#13370) üzenetére


python1
veterán

Pont most járok "ebben a cipőben",szerváltam egy projektort. :))
Én DIY megoldást választok,teljesen feszített falfelületre fogok vetíteni avagy,falapot fogok lefesteni,fekete szegéllyel.Olcsó de ellenben szar is, :DDD majd kiderül,hogy szuperál.

Bécivel teljesen egyetértek abban,hogy a vetített kép környéke is fontos a visszaverődések miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13373) BBéci válasza python1 (#13372) üzenetére


BBéci
titán

A helyedben nem kísérleteznék festett falappal. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13374) cekkk válasza python1 (#13372) üzenetére


cekkk
veterán

A környéket úgy értsd ,hogy az egész szoba. Szerintem szerezz ilyen ezüst vásznat, nem horror ára van és ha nem kell tekergetni, akkor szépen kitudod feszíteni egy keretre, és úgy tökéletes lehetne neked.

(#13375) python1 válasza cekkk (#13374) üzenetére


python1
veterán

Béci :rendben,nem kísérletezgetek.
Bennem van még mindig a DIY láz,pedig már a kábeleknél kinőttem. :K

Amúgy is a nappaliban tudom kialakítani egyenlőre a mozi szigetet,plafonra szerelhető vászon kell nekem.
Mindenképpen utána járok ennek az ezüst vászonnak.

Köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#13376) xtremetuning válasza cekkk (#13368) üzenetére


xtremetuning
addikt

Van egy rossz hírem : a vászon legalább olyan fontos komponens, mint a proji.
Ha nem jó a választás, simán bukhatod a projid előnyeit.

Kb. a hangfal - erősítő konzisztenciára hajaz.
Aki projektorban gondolkodik, pláne DLP-ben (tehát jó az ízlése), az számoljon a vászonnal is. Útálom az autós hasonlatokat, de ferkóra sem teszünk virsli gumit ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#13377) Ed Parker válasza xtremetuning (#13376) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

"Útálom az autós hasonlatokat, de ferkóra sem teszünk virsli gumit "

De csak azért mert 3 is felmenne egy kerékre :D

Kb 10 évvel ezelőtt egy jóbarát foglalkozott vetítéstechnikàval, ő már akkor is azt vallotta, hogy a projektor és vászon ára 1:1 arányban van egymással.
Mi is kérdeztük, valami sima falfelület vagy fehér lepedő nem jó?
Erre ő:viccelsz?! :D

[ Szerkesztve ]

(#13378) cekkk válasza xtremetuning (#13376) üzenetére


cekkk
veterán

Értelek én, és igazad van , de aki mondjuk vesz 200-300 ért projit nem fog majd ugyan annyiért vásznat venni(legalább is a többség), azt megértem akinek 10 millió feletti van az nem 200ért vesz :D:D Meg nem lehet mindenki audio és videofil :P :D

Unalmas az eső mi, ilyenkor egyből írtok :)

(#13379) xtremetuning válasza Ed Parker (#13377) üzenetére


xtremetuning
addikt

El szerettem volna kerülni a sznobság látszatát, ezért nem írtam az 1:1-et.
De szívemből szóltál. :K

Anno én egy 120ezer forintos prezentációs 16:9 vászonnnal kezdtem, mondván jó lesz az.
No comment.....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#13380) xtremetuning válasza cekkk (#13378) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mindenki annyiért vesz vásznat, amennyiért tud-akar.
Mi csak a fontosságát emelnénk ki.

Rohadjon meg az eső.... ;] Uszoda Silverstoneban :DDD

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#13381) cekkk válasza xtremetuning (#13379) üzenetére


cekkk
veterán

Mivel nem vagyok benne az ilyen árakban, de Sim2höz ami a csúcs hasonló árban lenne vászon is? :U

[ Szerkesztve ]

(#13382) xtremetuning válasza cekkk (#13381) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én általában 1500 eurótól 3000-ig szoktam ajánlani.
De 1,5 - 2 millánál többért egy Lumishoz sem vennék vásznat.

Hozzátenném most a 244-350 centis szélességű vásznakról nyilatkozok.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#13383) cekkk válasza xtremetuning (#13382) üzenetére


cekkk
veterán

Hm, Az még el is fogadható, egy ilyen árú projektornál.
És nem arra céloztam korábban, hogy nem fontos a vászon, mert szerintem is azt, csak nem biztos, hogy egy belépőkategóriás projihoz, hasonló árú vászont kellene venni. Bár lehet meglehetne győzni engem is ha lenne köztük akkora különbség,

(#13384) xtremetuning válasza cekkk (#13383) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nagy különbségek lehetnek. És a projit általában előbb cseréled, mint a vásznat.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#13385) Ed Parker válasza xtremetuning (#13379) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor mondta hogy a vászon ugyanolyan fontos dolog mint a vetítő.
Ez nem sznóbság, nekik már akkor is milliós vetítőik voltak, ami nappal is jól látszott, ehhez mérten vászon okból is megvolt a bő választék.

Excelre jó az ;]

(#13386) xtremetuning válasza Ed Parker (#13385) üzenetére


xtremetuning
addikt

Arra max. Egy igazi gagyi volt, mai tudásommal, tapasztalatommal nézve. :W

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#13387) python1 válasza xtremetuning (#13386) üzenetére


python1
veterán

Még jó,hogy felhoztátok a vászon témát,most bassza a csőrömet.
Megjegyzem halkan,DLP projit vettem. :K

De nem is szemetelem tovább a fórumot.

[ Szerkesztve ]

(#13388) xtremetuning válasza python1 (#13387) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem szemetelsz te semmit.
Grat a projihoz. :))

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#13389) python1 válasza xtremetuning (#13388) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm!

(#13390) BBéci válasza cekkk (#13383) üzenetére


BBéci
titán

A vásznak összehasonlítása rendkívül egyszerű. Vetítesz az egyikre és a 0,5-0,8 négyzetméteres mintadarabokat sorban ráhelyezgeti valaki. A különbség azonnal látható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13391) cekkk válasza BBéci (#13390) üzenetére


cekkk
veterán

Értem, és hol lehet ilyet megtenni, mert itt Debrecenben nem tudok ilyen helyet, de Pesten merre lehetne?

(#13392) spiky03 válasza python1 (#13387) üzenetére


spiky03
veterán

Igaz nem vagyok valami nagy hozzáértő, de DIY vászonnak ezt a megoldást is jó lehet. Teljesen jó képe van. Igaz én még nem láttam élőben, de képeke és akik ott voltak azt mondják jó anyag. :)
Vászon
Remélem a gazdája nem haragszik meg érte, hogy itt reklámozom. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13393) Ed Parker válasza spiky03 (#13392) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De ha még nem láttad,honnan veszed hogy jó??? :F

(#13394) spiky03 válasza Ed Parker (#13393) üzenetére


spiky03
veterán

Csak az ott elhangzott konmentekből meg a képekből.
Valamint a tulajdonosa sem sz@rral gurít ha megnézed a rendszerét, hogy miből indult és most hol tart.
Meg szerintem ért azért hozzá annyira mint itt egy páran.

De nincs kőbe vésve, hogy ez a verzió tökéletes, csak egy javaslat volt.
De nyugodtan ellehet menni és megnézni. Szívesen látja az érdeklődőket. Engem is hívott csak kocsi nélkül kicsit messze van. :( Pedig szívesen megnézném, meghallgatnám!

:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13395) Ed Parker válasza spiky03 (#13394) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tényleg nem sz@rral gurít :)
De sztem nem ért annyit hozzá,hogy ha sajnálja a pénzt egy alap vászonra is.
Pont pár komment el fentebb beszéltük,mennyire fontos a jó vászon.

(#13396) spiky03 válasza Ed Parker (#13395) üzenetére


spiky03
veterán

igen azt olvastam.
nah de én csak egy lehetőséget mutattam. :)
meg ha elolvasod a többi hozzászólást akkor láthatod, hogy senki sem panaszkodott, hogy rossz lenne a cucc. ;)
igaz neki csak egy hd ready vetítője van. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#13397) pomk válasza pomk (#13371) üzenetére


pomk
őstag

Valaki?

(#13398) gorbep válasza pomk (#13371) üzenetére


gorbep
senior tag

Létezik HDMI splitter, egy bemenete van és 2 kimenete:

[splitter]

Látom te is utcazenén voltál ....:DD

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#13399) Warter válasza gorbep (#13398) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem nem ez a gondja, legalábbis a splitter nem hiszem, hogy megoldja. Nem is értem, hogy mér a TV-n keresztül van átvezetve a hang. :U

[ Szerkesztve ]

(#13400) Zanik válasza pomk (#13397) üzenetére


Zanik
addikt

Mit értesz az alatt, hogy "nem látja a laptopom az erősítőt"? Miért kéne látnia? Feltételezem, hogy CSAK hangot szeretnél kitenni HDMI-n keresztül erősítőre. Ez esetben a lejátszóeszközöknél kell átállítanod a HDMI Output-ot alapértelmezettre. Vagy ott nem "látja" a laptopod a HDMI output-ot mint opciót? :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.