Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) ginola válasza axwel18 (#1098) üzenetére


ginola
addikt

Ezek közül melyiket hallgattad már? Mind egy kategóriából való, innentől ízlés dolga. Kínai Wharfi szerintem messze nem olyan mit az Angliában gyártott.

mandju

Milyen erősítő lesz hozzá? 150e-ből használtan is megúszod ezt a kategóriát erősítővel, 5.1-el, sőt! Remélen nem lesz szempont a HDMI képesség.

[ Szerkesztve ]

(#1102) kenand


kenand
veterán

Mielőtt vásároltam,sokat kérdezősködtem, válaszokat mérsékelten kaptam, belevágtam magam, de nem bántam meg, pedig meghallgatásra sem volt lehetőségem.

Kezdő szettre vágytam (potosabban erre volt lehetőség) Amit vettem csak kisit drágább, mint egy alap szett. (használtan esetleg lett volna jobb kategóriás, de HDMI elosztósat nem nagyon láttam használtan)
Ezt választottam:
Onkyo HT-R548 + SKF-4700 + SKS-4700 5.0 csatornás komplett házimozi rendszer

Mivel a csomagban nem volt sub, ezért a hardveraprón vettem egy használt (de még garanciás) Onkyo SKW-208 aktív mélysugárzót

Elégedett vagyok a hangjával, 20m2-es szobát rendesen beteríti. Természetesen van jobb (drágábbért)

Mivel 2 XBOX-ot egy Blu-Ray és egy WD Live media lejátszót is hozzákötök az erősítőhöz, nagyon hasznos az Onkyo 4 HDMI bemenete. TV-felé így csak 1 HDMI kábelt kell vinnnem. (egyébként azt bevéstem a falba, Kínából vettem HDMI fali aljzatot)
Így nincs kábel rengeteg, nagyon esztétikus.

Nagyon hasznos tulajdonsága az erősítőnek, hogy USB portján keresztül hozzá köthetek iPhone/iPod-ot. Nem kell külön dokkoló plusz pénzért. A kapcsolat sokkal több, mintha csak analóg hang bemeneten kötném rá. Kilistázza az iPhonon található számokat, albumokat stb,és a távirányítóval tudom a lejátszást irányítani. (használt, 25 000Ft vett iPhonunk tökéletes társa)

Fali csatlakozóról tudok fotót eltenni, ha valakit érdekel

(#1103) T-Tboy válasza kenand (#1102) üzenetére


T-Tboy
tag

Na, jó hogy ezeket leírtad.
Ugyan venni nem akarok ilyen Onkyo 5.1-es hangfalszettet, de mióta láttam őket azóta érdekel a dolog, hogy vajon hogy szólhatnak ezek?
Nem kérek ódákat vagy ilyesmi, csak hogy ezek a kis mély-közepekkel megáldott front hangfalak és ez az aktív nyomó bír e rendes hangokat kiadni magából és hogy bírják e a nagyobb hangerőt?
A aktív nyomó műanyag házas? Nem zörög? Nagyjából ezek érdekelnének.

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#1104) Ed Parker válasza ginola (#1101) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem volt mindkettőből sztem nem sok különbség van köztük.

T-boy: mikor látok ilyen szettet 130ezerért,mindig megpróbálok belegondolni,hogy hol spórol a gyártó?
Hiszen ennyiért pénzért ad erősítőt és egy 5.0 hangfalszettet.

Fura akárhogy is nézem.

[ Szerkesztve ]

(#1105) ginola válasza Ed Parker (#1104) üzenetére


ginola
addikt

Tényleg nem sok volt a különbség, csak a hangjuk, és a belső kábelezésük, valamint a kínai vékonyabb MDF-ből volt.

(#1106) mandju válasza ginola (#1101) üzenetére


mandju
senior tag

Northridge, HECO Victa II Jamo 606 és egy Dali Zensor+ és egy 350.000 es Polk ennek nem tudom a nevét. Ezeket hallgattam meg múlt vasárnap. A Dalit és Polkot sajnos nem érem fel, az első kettő férne bele a költségvetésbe, de nem találtam használtban. Remélem ma sikerül még többet meghallgatnom ebben az ársávban.

Obsidiant és Kefet találtam használtan, amik 100.000-110.000ért elhozhatók. De ezeket szeretném meghallgatni, mielőtt döntök. Talán ma szerencsével járok...

Ezekhez 50-60 körül gondoltam egy használt régebbi onkyot, vagy denont, aztán még marad kb 40.000 a szubra. Így 200.000ból megúszom az egészet és lehet, hogy elégedett is leszek a végeredménnyel....

Ezt a használt kérdést már kitárgyaltuk pár napja..Tudom, hogy a szetted olcsóbban megúszható kompletten

az obsidian frontnak 28,5 kg darabja... valami csak benne :F

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#1107) kenand válasza T-Tboy (#1103) üzenetére


kenand
veterán

Szia a mélynyomó nem műanyag házas, csak az első borítás az, meglepően jól tolja a mélyet.

A centernél biztosan van jobb, de a többi kombiszettnél azért komolyabb
Nem zörög, de időnként rezonálni tud.

Ugyan ez az erősítő van, ebben a kombi szettben (de ott van alapban mélynyomó) de a hangfalak jóval kisebbek (ár ugyan annyi)
Onkyo HT-S5405 kompakt házimozi rendszer

Itt pont ezt tesztelték (az erősítő a 308/309 ennek a korábbi változata)

Így szettben vásárolva a hangfalak- mélynyomó nélkül- kb 55 000Ftba kerültek. Mélynyomó 25 000Ft volt.

[ Szerkesztve ]

(#1108) Ed Parker válasza ginola (#1105) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor pontosítok,az angol wharfitól sem kell hanyatt esni.
Volt majd' egy évig mindkettőből.
Neked volt kinai wharfid?

(#1109) kenand


kenand
veterán

Itt a hdmi fali aljzat (falat kővel kiraktam :) )
[link]

Alul mivel -túl hosszú volt a hdmi kábelem csak kiengedtem (majd veszek rövidebbet)
[link]

itt az egész "házimozi": (szekrény már meg volt, nem akartam kidobni, jó sok lego-t elnyel...)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1110) T-Tboy válasza Ed Parker (#1104) üzenetére


T-Tboy
tag

Igen, nekem is hasonló gondolatok jutnak a eszembe ha vmi hasonló összeállítást látok.
Venni nem szándékozom semmi hasonlót, csak érdekelt, hogy egy ilyen rendszer tulajának mik a tapasztalatai és milyennek hall egy ilyen 5.1-es hangfalszettet. :)

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#1111) szinimini válasza kenand (#1109) üzenetére


szinimini
senior tag

Szép szép :)

(#1112) T-Tboy válasza kenand (#1107) üzenetére


T-Tboy
tag

Köszi a választ!
Akkor jó ha nem a egész nyomó full műanyag kabinetes. Előző aktív ládám egy Pio volt és annak is csak a hangsugárzó előtti keret/rács rész volt műanyag ami textillel volt bevonva kívülről, de nagyobb hangerőn engem idegesített néha a műanyag ciripelése. :DDD
Az erősítődről feltételeztem is, hogy biztos van benne tartalék még rendesen ehhez a 5.1-es szetthez képest, azaz, valószínűleg kissé komolyabb hangfalszettet is elégségesen ki tudna szolgálni.
A fő, hogy elégedett vagy vele akkor ennyi pénzért. ;)

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#1113) ginola válasza mandju (#1106) üzenetére


ginola
addikt

Attól, hogy vmi 28 kg nem garancia arra, hogy jól is szól, nyilván az oldalában van egy mélyhangsugárzó, van elég helyed ehhez, hogy elhelyezd?

Nekem személy szerint ez a felépítés sosem jött be, jobb külön egy sub.

Ed Parker
Igen volt kölcsönbe VR-400 melynek mindkét membránja peremezésre szorult 4 év után, mások is panaszkodtak erre, valószínű első szériás hiba lehetett!

[ Szerkesztve ]

(#1114) T-Tboy válasza kenand (#1109) üzenetére


T-Tboy
tag

Tetszetős a végeredmény, a összkép, gratula hozzá! ;)

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#1115) Tonyo válasza kenand (#1109) üzenetére


Tonyo
őstag

Én kicsit elhúznám a hangfalakat a faltól, és talán be is forgatnám őket. A sub is nagyon be van szorítva oda szerintem. Amúgy tényleg jól néz ki!:)

(#1116) kenand válasza Tonyo (#1115) üzenetére


kenand
veterán

Köszi a tanácsokat, kicsi a hely, majd próbálom korrigálni

(#1117) T-Tboy válasza Tonyo (#1115) üzenetére


T-Tboy
tag

Ebben is van vmi, de eléggé szűkös ott a hely ahogy látszik.
De ha meg tudná oldani egy kis átrendezéssel akkor egy próbát megérne, hátha utána esetleg jobbnak hallaná a szettet.
Ha a frontok reflex nyílása hátul lenne akkor meg pláne arrébb kellene tenni őket a faltól.

[ Szerkesztve ]

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#1118) Ed Parker válasza Tonyo (#1115) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Beszéltünk multkor a focal 806-ról,lehet hogy inkább totem acoustic rainmaker-t veszek.
Most hallgatom pár órája,nagyon kellemes hangja van,de elötte a focal-t is meg akarom hallgatni.
Még a kef q300 van ebben az árban.

(#1119) axwel18 válasza ginola (#1101) üzenetére


axwel18
senior tag

ezek közül mindet. Egyébként attol hogy valami kínai nem szar. Ha utánanézel a castle és a quad is kínai és nemhiszem hogy szarok. Na de mind1. A valdus még angliába lett összerakva haverom nemrég vett wharfedale valdus 500-as állókat és valami borzalom a vardusom sokkal szebben szól és nem csak szerintem haverom is azt mondta.

[ Szerkesztve ]

(#1120) Tonyo válasza T-Tboy (#1117) üzenetére


Tonyo
őstag

Igen kicsi a hely látom, de annyi hely van, hogy ne a falra legyen rátolva.

Ed Parker: Azt nem ismerem. Újonnan vennéd azt is?

[ Szerkesztve ]

(#1121) zolaas válasza axwel18 (#1098) üzenetére


zolaas
senior tag

Nekem vót c7-m. Alapból tényleg rémesen harsogott a magas. Mondjuk 1 hét után átkábeleztem:D meg jól kitömtem vattával:) Sokat javult, de ... elcserebeléltem az első adandó alkalommal.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#1122) knorbi77 válasza kenand (#1109) üzenetére


knorbi77
tag

Szép cucc:)

(#1123) T-Tboy válasza Tonyo (#1120) üzenetére


T-Tboy
tag

Ja-ja, kifelé tudnak jönni a frontok, úgy van hely. :K

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#1124) axwel18 válasza zolaas (#1121) üzenetére


axwel18
senior tag

Hát a Kefek magasa nagyon fura és nekem nagyon nem bejövős. Kábelezés után nem hallotam.

(#1125) Ed Parker válasza Tonyo (#1120) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Őő,ezek használtak,pontosabban be vannak már járatva,de üzletből igen.

(#1126) Tonyo válasza Ed Parker (#1125) üzenetére


Tonyo
őstag

Rákerestem neten, elég kis dobozok, mondjuk ettől még szólhatnak szépen.

Mindenképp hallgasd meg a focalokat is. :K

(#1127) Thuglife válasza kenand (#1109) üzenetére


Thuglife
senior tag

Pár jó tanács: a hangdobozokat mindenképp húzd előre minimum 30-40 centivel (ha tudod még jobban mert ennél nem is lehet rosszabb, hogy így rátolod őket a kőfalra), a másik, hogy az erősítőd tetejéről azonnal kapd le a dvd (bluray) lejátszódat, mert így nagyon hamar tönkre fog menni, iszonyatosan melegedni fog. Nem hiába írják, hogy kell 15-20 centi helyet hagyni felette.

(#1128) Ed Parker válasza Tonyo (#1126) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nos igen,kisebbek,de ettől még tud szólni :)

Majd ha megjön az üzletbe,már hozom is haza.

(#1129) ZolikaE46 válasza Toobee (#1087) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Köszi és neked is (#1094) nismoka

(#1130) T-Tboy válasza Thuglife (#1127) üzenetére


T-Tboy
tag

Milyen igazad van, én ezt nem is figyeltem, hogy rá van vmi téve a erősítőre.
A center mellett van ott hely bőven, ha más nem tedd vmelyik oldalára a lejátszót kenand.
Mondjuk, 15-20cm szabad hely nekem sincs a erősítő felett, de jó 3-4cm-nyi igen.
A frontjaim meg 40cm-re vannak a faltól, de ezek hátsó reflex nyílásúak.
A hátterek meg 30cm-re, szintén hátul nyitottak.
A centerem meg zárt.

[ Szerkesztve ]

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#1131) Toobee válasza Toobee (#1095) üzenetére


Toobee
veterán

:DD
Érdemes lehet még ezzel a Sony-val foglalkozni? Vagy nem fog megszűnni ez a hang? Sajna mind az 5-ből szól ez az idegesítő magas dolog, a sorroundokból még hangosabban, mint a frontokból. :O

https://barbieripnk.hu/

(#1132) spiky03


spiky03
veterán

Ez aztán az igazi DIY házimozi szoba! :)
DIY

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1133) bajnokpityu válasza skoos (#1092) üzenetére


bajnokpityu
félisten

btw csak rosszat tudok mondani a kácsákról,amiket hallottam.éppen ezért 5-10e FTtól fölfele nem ismerek ezért őket.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1134) bajnokpityu válasza ginola (#1101) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szerintem meg de.nekem ma mindenképp jobban tetszik az obsidian,mint a valdus tetszett.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1135) Csabroncka válasza bajnokpityu (#1133) üzenetére


Csabroncka
addikt

Inkább elmegyek 5000-ért a MÜPA-ba! :)

"in medias res"

(#1136) Viper26


Viper26
nagyúr

Akár jó is lehetne a DTS, ha szólna center...persze sztereóban nem fog annyira. :DDD
Ilyen az mikor RCA-jack kábellel van a lejátszó TV-re kötve. :B
Párbeszédet ugye alig hallani.

iPhone 14 | FR955

(#1137) ginola válasza BBéci (#1013) üzenetére


ginola
addikt

A bitrátát, ami az audiora vonatkozik hol tudom megnézni?

(#1138) ginola válasza axwel18 (#1119) üzenetére


ginola
addikt

Az 500-as tényleg rosszabbul szól.

(#1139) Dorian válasza kenand (#1109) üzenetére


Dorian
félisten

Szép! De a frontokat húzd előre, legalább a szekrény elejének a vonaláig.
Nekem első reflexes hangdobozom van, de ennél is sokat számított, hogy a korábbi 65 helyett 85cm-re van az első síkjuk a mögötti faltól. Úgy eléggé mélybe húzó hangszíne volt, így sokkal jobb.
A sub-ot nem tudod máshová (akárhová) tenni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1140) kenand válasza Dorian (#1139) üzenetére


kenand
veterán

Majd megpróbálom a szekrény elé jobb oldalra, ott van egy 2 személyes kanapé, csak a képen nem látszik.

(#1141) #75912448 válasza ginola (#1137) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mikor letöltöd a filmet, akkor az NFO-ban. :) Egyébként a Béci által említett 2000kbps körüli HD hang többségében a DTS-HD MA-ból "gányolt" DTS-HD HRA hang, vagy TrueHD-ból készített HD HRA. Ha már megvan a film, akkor segít a mediainfo nevű progi, de az meg nem pontosan írja a változó bitrátájú HD hangú filmek infóit. Pl sok esetben alig van különbség a DTS mag és a HD MA között, ha az eredeti forrás is ilyen. De azt észrevettem, hogy a TrueHD-ból készített HD HRA és dts mag sokkal rosszabb az eredeti TrueHD-nál. Jó példa erre a Transzfromátor 3, itt a DTS-nél fényévekkel jobb az eredeti TrueHD.

(#1142) ginola válasza #75912448 (#1141) üzenetére


ginola
addikt

Gyári lemezen, vagy sima gyári DVD-n?

(#1143) #75912448 válasza ginola (#1142) üzenetére


#75912448
törölt tag

őőőőőő nem értem a kérdésed :-) Nem azt kérdezted, hogy az audio bitrate-et miként lehet megállapítani MKV ill M2TS esetén?

(#1144) Pgabor79 válasza spiky03 (#1132) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Hát.... Ő sem unatkozott néhány hétig, hónapig... :Y :C
Azok a csillapító táblák nagyon tetszenek!

[ Szerkesztve ]

(#1145) L4D1K


L4D1K
őstag

Hamár így szóba kerültek a hangsávok/audio bitrate-ek, van valamilyen interneten fellelhető olvasmány arról, hogy kis hazánkban mi alapján kap egy szinkronizált film dolby vagy dts keverést? Mindig is érdekelt hogy pl technológiai vagy anyagi "indokok" miatt lesz egy alapvetően jó hangú filmen gyenge magyar keverés. Vagy miért kap pl egy Gyűrűk ura DTS-ES-t, más film meg "csak" 384kbit/s Dolby-t?

Úgy általában nincs semmi bajom a Dolby-val, illetve szeretem a magyar szinkronos filmeket, de nem értem, hogy ha egy filmnél az angol szinkron lehet ~1500kbit-es DTS, akkor hogy lesz ebből jó esetben fele, többnyire ötöde mennyiség, mire hozzánk elér magyarul?

# ANTAL Tuning #

(#1146) Csabroncka válasza L4D1K (#1145) üzenetére


Csabroncka
addikt

lehet függ az eredeti felvételtől, bár ebben az esetben sokszor még az Angolnak is sz@r-nak kellene lennie, mert sokszor újraszinkronizálnak.

Valószínűnek tartom, hogy pénz áll a háttérben, nem technikai lehetőség...

"in medias res"

(#1147) T-Tboy válasza spiky03 (#1132) üzenetére


T-Tboy
tag

Nem kötekedésnek szánom amit most írok, de szerintem a tapasztaltabbak majd biztos vesznek észre esetleges bakikat, vagy feleslegesnek vélt dolgokat ebben a linkelt moziszobában pusztán már a képek láttán.
Én rohadtul amatőr vagyok (és valószínűleg ilyen szintre nem is jutnék el soha a házimozimmal mert nem értek hozzá és a szobám így is szűkös), de ami például szemet szúrt az a center elhelyezése a tv felett. Biztos hogy jó az úgy ott?
Egyébként a képsor végén a összkép nekem nagyon tetszik, szépen megcsinált mindent, ízléses! ;)

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#1148) Thuglife válasza T-Tboy (#1147) üzenetére


Thuglife
senior tag

Az nekem is szemet szúrt.. Arról nem is beszélve, hogy kicsit alacsonyra sikerült a frontsugárzó is, amit később megpróbált korrigálni azzal, hogy dobogókra helyezte :D Sok szakember véleményét nem kérhette ki a tag...

(#1149) Relaxing


Relaxing
tag

Sziasztok

Újabb lökött kérdésem van:

2 vagy 3 utas 5.0 szetett jobb választani. Gondolom a 3 utasban a mélyhang intenzívebb mit a 2 utasban. Vagy pont a magas hangok dominálnak jobban?

Bakker - micsoda gubanc!

(#1150) knorbi77 válasza Relaxing (#1149) üzenetére


knorbi77
tag

Szerintem a mélyek jobbak, mivel van woofer, a majdnem legmélyebb frekvenciákat is elő tudja adni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.