Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Tonyo válasza bajnokpityu (#99) üzenetére


Tonyo
őstag

Lehet, hogy USB-n ilyen csak, Te kaoxon használod és úgy jóval jobb lehet.

(#102) Zanik válasza TCr (#80) üzenetére


Zanik
addikt

Egye fene, meggyőztél. De akkor az asszony takarítja! ;]

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#103) Tamoo válasza Tonyo (#97) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nincs túl komoly szettem, úgyhogy megteszi az olcsóbb "kiskínai" DAC is valószínűleg. Esetleg erre van valami konkrét ajánlásotok? Behringer mondjuk annyiból szimpatikus, hogy itthon is meg tudom venni.

(#104) #09634560 válasza ZolikaE46 (#92) üzenetére


#09634560
törölt tag

8 ohm csak megadott érték: 6 ohmon is lehet üzemeltetni és akkor mindegyik jóval többet ad le: van amelyik majdnem másfélszeresét is. Csak hűtésük legyen.

(#105) robi0604 válasza ZolikaE46 (#92) üzenetére


robi0604
őstag

Közel, s távol se lenne kevés a 460-as az E100-hoz.

A 2011-es EU modellek adatait a HK, kizárólag "EU szabvány" szerint adja meg, a régebbiekkel ellentétben, így a 365 kb. 55-60w-ot sajtol ki csatornánként!
Valahol méréssel is alátámasztották, de nem találom a cikket.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#106) Tonyo válasza Tamoo (#103) üzenetére


Tonyo
őstag

[link] Pityuval ezt használjuk, de most nézem már nem kapni, hasonló szerintem van.

(#107) #09634560 válasza ZolikaE46 (#100) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha teljesitmény kell akkor vonatkoztass el kicsit és nézz NAD vagy Arcam modelleket. alig drágábbak.

(#108) BBéci válasza Thuglife (#50) üzenetére


BBéci
titán

7x 60 W kevés azokhoz a böhöm hangládákhoz. Tegnap éjjel írtam be teljesítmény mérési eredményeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#109) Thuglife válasza BBéci (#108) üzenetére


Thuglife
senior tag

Én ezt értem BBéci! Én azt tartom hihetetlennek, hogy a 365-ös nagyobb teljesítményű lenne.

(#110) ZolikaE46 válasza #09634560 (#104) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

A hangszóró 8Ohm-os azt nem tudod 6Ohm üzemeltetni max ha párhuzamba kötöd 4 ohmra de akkor azzal a lendülettel mono is lesz. Az-az semmi értelme olyan erősítő kell ami tudásba és teljesítménybe a legjobb 8Ohm-n

(#111) drmsp


drmsp
csendes tag

A vezeték nélküli wireless mélynyomók elfogadható műszaki megoldások, vagy felejtősek? Pl. JBL ES250P Wireless
Nagy könnyebbség lenne az elhelyezése, mint 10m kábellel bajlódni.

(#112) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Mire szolgál a DAC?Lehet most hülyeséget kérdeztem,de fogalmam sincs! :P
ZolikaE46: ott a hangváltó is számít!Ha az 6 vagy 4 ohm-os akkor hiaba 8ohm a hangszóró! :)

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#113) ricsik válasza Zanik (#73) üzenetére


ricsik
őstag

A Proson R subnak is fényes fekete a felülete, elmondani nem tudom milyen jól néz ki. Csak azok az átkozott porcicák... :)

(#114) kimi02 válasza drmsp (#111) üzenetére


kimi02
őstag

Pont olvastam egy tesztet és azt irták, hogy a különbség szinte semmi.

(#115) Tamoo válasza Szabikaa20 (#112) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Digital Analog Converter. Mivel a sztereó erősítőkön általában nincs digitális bemenet, egy külső dac-al jobb hang érhető el mintha a hangkártyára van bízva az átalakítás. Házimozi erősítőkbe ez be van építve.

[ Szerkesztve ]

(#116) BBéci válasza ZolikaE46 (#92) üzenetére


BBéci
titán

Nehéz eset vagy!
A H/K korábban, egészen a tavalyi évig, a valós, egyszerre 5 csatornán leadott teljesítményt adta meg (460). Ezzel szemben a 365 adatlapja már a Sanci által elmesélt kamu értékeket tartalmazza.
Hányszor írjam még le, hogy soha ne a specifikációt, hanem a teszt során mért teljesítményeket vegyétek alapul!?

(#93) KatonaT
A Jamo hangdobozok soha nem képviseltek igazi értéket és minőséget. Amikor Dániában készültek - mindenféle szedett-vedett alkatrészből - akkor is csak asztalosüzem volt a gyár, soha nem fordítottak energiát a tervezésre, fejlesztésre. Nem véletlenül vette meg az egészet egy kínai cég. Egyetlen szériájuk, a Concert szólt viszonylag jól, ám a bennük lévő Excel hangszórókból, más gyártók, nagyságrenddel jobb hangminőséget hoztak ki.
Az S sorozat képviselte a vérgagyit és ez ma sincs másképp. Még az árukhoz képest sem szólnak jól.
Mivel Te elégedett vagy a mostanival, a 600-as valamennyire előrelépés, de akkora állódobozok 25 négyzetméteresnél nagyobb nappaliba valók. Persze félsüket felhasználók számára.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#117) ZolikaE46 válasza robi0604 (#105) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Ezért marad a Denon 2312, mert abból 8Ohm ki jön 97W tesztek alapján. BBéci linkelte a tesztet és ott a 460-as H/K is csak 60w tudott.

(#116) BBéci: Könnyű semmi esetre se :)) Csak próbálom vissza mondani amiket beszéltünk meg a tesztet amit linkeltél ahol a Denon erősebb!!! Csak többnyire jobban javasolják a H/K abból is a 460-t és erre hozom fel a tesztet amit linkeltél, hogy a H/K gyengébb mint a Denon.

A H/K 365-t akkor túl is beszéltük azt dobtuk...

[ Szerkesztve ]

(#118) Szabikaa20 válasza Tamoo (#115) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Értem...köszi! És gondolom valami hangfiltráló funkciója van nem?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#119) ricsik válasza KatonaT (#93) üzenetére


ricsik
őstag

Szerintem meg mindenképp vágj bele. A 608 azért jóval jobb, mint a 426 pláne ennyi pénzért ajándék. Ha eladod a 426-ot még kevesebb a ráfordított összeged. Érezni fogod a különbséget ezt garantálom. Ha az igényednek így megfelel, akkor megtartod, ha feljebb akarsz lépni és közben meghallgatsz más szetteket is ebben az ársávban még mindig drágábban el tudod adni, mint amennyiért vetted. Nagyot nem tudsz vele bukni, plána ha előtte elmész pl az MM-be és meghalgatod a 608-at.

(#120) Ed Parker válasza bajnokpityu (#89) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Kaptam egy elég jó ajánlatot egy használt marantz SA15s2-re, és el is tudnám boltolni,innen indult a kérdés, hogy van e értelme egy külső DAC és egy olcsobb cd játszó konfignak vagy inkább drágább cd játszó és nincs DAC?
Árban kb ugyanott lennék.

Mi van 2000-5000€ között?
Most kapásból arcam d33

De tegnap találtam egy listát ahol 1-2 darab volt 1000€ alatt, a többi mind felette.

(#121) BBéci válasza Zanik (#102) üzenetére


BBéci
titán

Nálam csak a Velodyne szubláda zongoralakkos, de feleségem még tollseprűvel sem piszkálhatja meg, az én dolgom a takarítása.

(#103) Tamoo
Azok az olcsó DAC-ok arra készültek, hogy a digitális hangot meg lehessen szólaltatni analóg bemenetes Géniuszokon, Kreatívokon, Logitekkeken és hasonló kategóriájú hangkeltőkön. Amiket Pityu és a többiek emlegetnek, használnak, azok zenehallgatásra szolgálnak. Irdatlan különbség van köztük. Sztereó láncba nem illesztenék egy olcsó vackot, olyan van a belépő házimozi erősítőben is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#122) bajnokpityu válasza Ed Parker (#120) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem is tudtam,h ujonnan csak 1500dodo.azt hittem ez használt ár.
nah,ezen a szinten sztem inkább CD játszó.egy roksan volt nálam,abban is PCM chip volt,alapvetően úgy tippelem,és a tulaja is, hogy az 1 dolog,amiben jobb volt,mint a sajátom az annak köszönhető,hogy nem kellett 1 méterrel odébb vinni az SPDIF jelet.

BBéci: nekem 2 dacom van, a 2 lánchoz.bizony ilyen olcsó vacak a 2. láncomban a dac.és hát ugyan jelentősen elmarad a 40-60e Ftos dacoktól,de azért használható.
és igen,a 2309es belső daca is összességében jobb nála.
a 2309belső daca az sztem olyan 40rugós kategória lenne.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#123) ZolikaE46 válasza Szabikaa20 (#112) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Ezzel azt akarod mondani, hogy az erősítő lekonvertálja a 8ohm-s hangszórót 6Ohm-ra?
Mert mondjuk a házi mozi erősítő 6Ohm és nem tudja a 8at?

Vagy arról beszélsz hogy beiktatsz az erősítő közé egy hangváltót és az konvertálja le? :F

(#124) WARZ válasza Thuglife (#94) üzenetére


WARZ
tag

Csak annyit tennék hozzá, hogy amit linkeltél HK 460-at az avx fórumról én is pont ugyan attól a személytől vettem meg a 460-ast! Megbízható eladó és a HK erősítői is megbízható forrásból vannak!

(#125) axwel18 válasza ZolikaE46 (#123) üzenetére


axwel18
senior tag

Nem konvertál semmise semmit. Az erősítőre akár 4ohm-os hangfalat is köthetsz nem lessz baja csak jobban melegszik és 4ohmon nagyobb teljesítményt ad le.

(#126) ZolikaE46 válasza axwel18 (#125) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Ez tiszta sor nem erről van szó! Arról volt szó, hogy adott 2db stereo 8Ohm-s hangfal azt 6Ohm-ba nem tudom bekötni az erősítőbe csak ha párhuzamba kötném, de úgy viszont 4Ohm lenne és mono!
Ezért kérdeztem hogy az erősítő át konvertálná a 8Ohm hangfalat 6Ohm-ra, mert ez nekem így elég hihetetlen és ilyet még nem hallottam...

(#127) axwel18: Akkor kötném be úgy ha lehetne, de szvsz. nem lehet és azért kötném úgy ha lehetne, mert több teljesítmény jön ki az erősítőből 6Ohm-n.

[ Szerkesztve ]

(#127) axwel18 válasza ZolikaE46 (#126) üzenetére


axwel18
senior tag

Nem értem hogy a 8ohm-os hangfalat mér akarod 6ohm-ba kötni. :F

(#128) robi0604 válasza ZolikaE46 (#126) üzenetére


robi0604
őstag

Egy erősítő esetében nincs 4 ohm, 6ohm, mivel aktív forrás esetében folyamatosan változik, ugrál az impedancia, mely bizonyos esetekben akár 1 ohmra, vagy alá is csökkenhet.
Természetesen ez utóbbit csak jobb készülékek bírják.

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#129) Zanik válasza BBéci (#121) üzenetére


Zanik
addikt

Én a DVD-imre vagyok háklis, szóval ismerős a szitu. Lehet hogy aztán a hangfalakra is az leszek, és nem engedem a közelébe. :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#130) BBéci válasza ZolikaE46 (#126) üzenetére


BBéci
titán

Totálisan félreértetted Szabit. :(((
Arra utalt, hogy a hangdobozokban lévő keresztváltó is megváltoztathatja, befolyásolja az impedanciát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#131) Zanik válasza ricsik (#113) üzenetére


Zanik
addikt

Jól néz ki, persze. De az én szívem akkor is a matt felületű dobozok felé húz inkább. :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#132) Ed Parker válasza bajnokpityu (#122) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor azt mondod jobb vétel a használt marantz mint a külső DAC plusz egy közepes cd?
Ebben nem tudom milyen chip van, de gondolom ezen a szintem már nincsenek fos cuccok.

(#133) BBéci válasza Ed Parker (#132) üzenetére


BBéci
titán

Ha ugyanannyiba kerül, akkor jobb vétel a Marantz.
Viszont az Arcam erősítő lesz a gyenge láncszem és legalább Focal Electra, ProAc Response kategóriájú hangdoboz illik hozzá.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#134) bajnokpityu válasza Ed Parker (#120) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez azért már jó CD lejátszó.
és CS4398 van benne.
és milyen arcamról van szó?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#135) Ed Parker válasza BBéci (#133) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tudom hogy gyenge lesz, már beszéltük, de ez egy alkalmi vétel, ezért érdekel a cd.
Erősítőt meg akkor cserélek, ha abból is beugrik valami nagyvas, bár lenne most is egy musical fidelity A5-ös, csak nincs rá gubám:)

A hangdobozok is csak később jönnének.

Pityu:arcam alpha 7R, egy régi kis sztereo, de nem rossz cucc.

[ Szerkesztve ]

(#136) ZolikaE46 válasza BBéci (#130) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Jah értem! OKé ezért kell nekem normálisan elmagyarázni, mert tényleg nem vágom ezt... rémuszokból oké, hogy ti értitek max én nem :) Egyb. ezt a northridgenél lehet változtatni vagy nem?

(#137) Szabikaa20 válasza BBéci (#130) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Igen!Pont erre gondoltam!Konvertálást nem is említettem! :D :R

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#138) BBéci válasza ZolikaE46 (#136) üzenetére


BBéci
titán

Semelyik hangdoboznál nem lehet változtatni az impedanciát.
Változik az magától. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#139) Ed Parker válasza BBéci (#133) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez a focal Elektra 1008-as pici polc hangfal is 3500€ :Y
Biztos hogy csak ilyen jó hozzá???? :DD

(#140) bajnokpityu válasza Ed Parker (#139) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem,de focal valahol itt kezdődik sztem is.
más márkából lenne talán olcsóbban. de megint bejön az izlés dolga.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#141) ZolikaE46 válasza BBéci (#138) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

oksa thx!

(#142) zolaas válasza KatonaT (#52) üzenetére


zolaas
senior tag

Nna! Az az 1 kibaszott szerencséd, hogy éppen tegnap tették át a topicot új helyre és nem láthattad. Épp tegnap írtam 1 velőset ezekről a dzsamókról. Szóval volt szerencsétlenségem hallgatni az általad használt ( nem lenézés!) és az általad kinézett szutykot is:P Sőt elég sok ismerős/barátot kellett az évek alatt lebeszélnem ezekről a hangkeltő eszközökről! Ezen a téren Bbécivel maximálisan egyetértek. Ha nagyon muszáj persze betenném a házba, legföljebb kivennék belőle mindent és macska/kutya/papagájháznak jó lehet. Ezektől a szettektől a JBL polcsugárzós szettje is mérföldekkel jobb. (178) lehet nem szól olyan hangosan, mint a jamo, de az tömegoszlatáson kívül ugyse jó semmire. Sztm ha 2 rendőrségi megafont beteszek a sarkokba, azon jobb a tér... szóval nem sértegetni akarlak, csak számomra fájó pont, ha dicsérő szavakat olvasok ezekről a szutykokról. 40-ért vettem volna a helyedben 2 monitort, vmi normálisat és azt hallgatnám. nemhogy még büszke is vagy a jamora:D Csak nehogy még az Orion HS 280-t is felhozd, jó példának:) Az a másik keresztem egyébként:)

#(139) hát igen , no majd lesz olyan használtba is:)

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#143) ricsik válasza zolaas (#142) üzenetére


ricsik
őstag

Azért ez erős túlzás szvsz. Ha nincsenek magas elvárások és olcsón jut az ember egy Jamo-hoz azért megfelel mozizni,zenélni. Ha a teli árát nézzük van sok sokkal jobb alternatíva, használtan meg még több, de lássuk be az olcsó bögreszetteknél jóval jobbak, és márpedig sok embernek azok is megfelelnek. Én hallottam s606-608-at is és JBL 178-at is. Én egyáltalán nem estem hasra a 178-tól. Szerintem az említett Jamók jobbak. El kéne már felejteni, hogy akinek Jamo-ja van, vagy nincs igénye jobbra az igénytelen, szánalmas állat. Az, ha egy téren nincs az embernek magas igénye, az még nem jellemzi a teljes embert. Más területen lehet igényes. Számtalan példám van erre a baráti körömből.

(#144) BBéci válasza zolaas (#142) üzenetére


BBéci
titán

A 20-25 évvel ezelőtti kínálatban jónak számítottak az Orion HS-ek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#145) Dorian válasza ricsik (#143) üzenetére


Dorian
félisten

"Az, ha egy téren nincs az embernek magas igénye, az még nem jellemzi a teljes embert. Más területen lehet igényes."

Pontosan. Sport-topikokban meg az az igénytelen, aki minimum heti 2-3x nem edz. Nem szabad szemellenzősnek lenni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#146) Ed Parker válasza Dorian (#145) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én konditeremben dolgozom és rengeteg ember jön edzeni napi 2x
Akkor mennyi is hetente?:)

(#147) KatonaT válasza BBéci (#144) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Köszi Ricsi, BBéci a kimerítő válaszokat!
zolaas mint már feljebb is leírtam "az a kibaszott szerencséd" nélkül hogy azzal nem megy semmire az ember ha valamire azt mondják hogy szar és ennyi!
Ha valamit normálisan kérdez valaki azt el lehet úgy mondani neki ahogy Béci tette, normálisan és érvekkel, és el lehet úgy mondani úgy is ahogy te tetted hogy nincs semmi értelme csak szar és kész..... Az hsz-el nem megy semmire az ember mert te is csak azt tudod írni hogy szar és nem azt hogy szerintem nem jó mert ez meg ez meg ez, és szerintem nézd meg inkább ezt.....
De ahhoz nem kell hozzáértőnek lenni hogy valamire azt tudd mondani hogy "szar"
Még egyszer köszi a segítséget!

(#148) geri788 válasza Ed Parker (#146) üzenetére


geri788
tag

Aki 2x edz naponta az vagy nem edz rendesen,és dumálni,haverkodni jár le,vagy egy félórát edz és hazamegy.Het 4 edzés 1.5max 2 óra edzésenként böven elég.Na de ez nem ide tartozik!

(#149) Toobee válasza geri788 (#148) üzenetére


Toobee
veterán

A kondizásnál unalmasabb és értelmetlenebb (számomra) sportot el se tudnék képzelni.

https://barbieripnk.hu/

(#150) Dorian válasza geri788 (#148) üzenetére


Dorian
félisten

Igazatok van, bocs az OFF-ért. Csak épp mostanában próbálom rávenni magam, 2 éve nem mozogtam semmit és bizony eltunyultam.

Hogy ON legyek, délelőtti rohangálás közben futólag telefonról pislogtam a topikot, volt szó a DAC-okról: küölönállókról, mozierősítőkben és CD lejátszókban lévők viszonyáról.
A Denon 2809 beépített dac-jánál is sokkal jobb volt a Zero, meg természetesen most a Lupus is. A H/K 755 HDCD belső dacjától cseppet sem vagyok elragadtatva, pedig a listaára valami 130ezer volt, kifutóként is 60-70. A Lupus úgy agyonveri, hogy kipróbálás során hárman fintorogtunk egyszerre, marad inkább futóműnek. A Denon mozierősítő szintjén van.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.