Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Tamoo válasza BBéci (#26) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hú jó ez a két szobaakusztikai cikk, legalábbis nekem jól jött, köszi!

"Sztereóban két hangfallal akarsz szimulálni egy veled szemben lévő hangszínpadot. Ilyenkor előnyös, ha a szoba „hátsó fertályáról”, vagyis a mögötted lévő falakról visszaverődnek a hangok."

Ezt sem tudtam, szóval a hangfalakkal szemközti falam vagy házimozi szempontból ideális vagy sztereó. Én mindkét módon használom, de valószínűleg érdemes lenne kezdeni vele valamit, mert most teljesen üres. Viszont gipszkarton, arról meg az volt a cikkben, hogy valamelyest hangelnyelőként viselkedik (bár persze tapétázva van, ez nem tudom mennyire befolyásolja).

Frontok hátulja jelenleg 41cm-re van a faltól, ide pedig vagy függönyt vagy pedig valamilyen vastagabb faliszőnyeget gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#52) KatonaT válasza Szabikaa20 (#49) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Azért is írtam itt hogy ebben az árkategóriában mit ajánlanátok!
De akkor én erősítem azt a maradék 5%-ot mert nekem a 426 HCS3-ammal nincs bajom 40-ezerért :)
Csak szeretnék valami komolyabbat és a 608 HCS3 jónak tűnt 110-ért!

[ Szerkesztve ]

(#53) Szabikaa20 válasza KatonaT (#52) üzenetére


Szabikaa20
őstag

De ha úgyse lehet téged lebeszélni a Jamo-ról,akkor miért kérdezed?Jamot úgyse fognak ajánlani... :) Amúgy,ha vissza olvasnál egy pá HSZ-t,akkor valaki írt róla,hogy az olcsó Jamok-ban(gondolok itt a 100k FT körüli kategóriára) még a hangszórók se egyformák,nem egyhelyen gyártják!Na mind1 én nem értek hozzá,majd a hozzáértők válaszolnak neked!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#54) KatonaT válasza Szabikaa20 (#53) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Mondtam hogy ragaszkodok hozzá? :)
Azért ez 200-250-es kategória....

(#55) Szabikaa20 válasza KatonaT (#54) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Idézem: De akkor én erősítem azt a maradék 5%-ot....Azt hittem ezzel azt szeretnéd mondani,hogy ragaszkodsz hozzá.De akkor ennyi pénzért már valami mást vehetnél...én konkrétumot nem mondok mivel nem tudom meikek a jók...nincs összehasonlítási alapom. :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#56) axwel18 válasza KatonaT (#52) üzenetére


axwel18
senior tag

Egyébként szerintem annyira nem rosszak a Jamo hangfalak addig amíg nem hallasz jobbat.Utána belátod hogy nem olyan jók a Jamok

(#57) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Kérdés azokhoz akik használnak külső DAC-ot.

Nagy a különbség hangban egy minőségi cd játszó DAC-ja és egy olcsobb 200-500€-s DAC között?

(#58) spiky03 válasza ZolikaE46 (#24) üzenetére


spiky03
veterán

Nah meg legalább jó zenét hallgatsz. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#59) Patice válasza Ed Parker (#57) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen.

De ha a különbséget tényleg ki akarod hallani, akkor elég jó felbontóképesség kell hozzá, tehát a rendszer tudja a maga szintjén a maximumot mutatni. Akkor lényegesen jobb hangot kaphatsz egy külső DAC-kal.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#60) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Nem akarok tolakodó lenni, de esetleg valaki más tippet nem tud adni, aktív sub panel vásárláshoz?
Sajnos amazon.com nem szállít hozzánk ilyesmi elektronikai cikket .Ebay-en nem szívesen vennék...

THX !

(#61) Arnee01 válasza Patice (#41) üzenetére


Arnee01
csendes tag

1. Ok, köszi.

3. Kis JBL-en (SCS 178) kívül milyen "polcosfrontos" HM hangfalakat érdemes nézegetnem? Mondjuk ha meg szeretném úszni kb 150ezerből. Pl mordaunt-shortnak is van egy 5.1 összeállítása polchangszórókkal és mélynyomóval, erről mi a véleményetek?

4. Hát ezaz, hogy igen korrekt sztereo erősítőt kapni használtan 50ezer magasságában. Ennyivel többért nem kapni (sztereo zene) szempontból sokkal jobb erősítőt, nem? Illetve hol van az a a "határ" a HM erősítőknél, amely már nyújt annyit zenében, mint egy alap sztereo? Vagy egészen más kaptafa és nem is érdemes hasonlítgatni? Külön sztereo mellett szól, hogy itt korosabb erősítők is megfelelőek lehetnek, hiszen nem kell TrueHD meg HDMI.

(#62) KatonaT válasza Szabikaa20 (#55) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Jah hogy nincs összehasonlítási alapod :)
Akkor miért írsz valamiről olyat hogy rossz mikor nincs összehasonlításod, csak azért írod azt hogy rosz mert rátaláltál erre a forumra, pár hete olvazsgatod és már az a része megy a dolgoknak hogy mi a rosz mert ezeket olvasod....
Várok még pár hetet és akkor már azt is el tudod mondani hogy másnak mi a jó mivel saját véleményed nincs mert nincs összehasonlításod :)
Nah mind1 remélem megérted mit akartam ezzel írni!
Azért jöttem ide hogy segítséget kérjek hogy jó-e a 608 és ha nem akkor mi lenne jobb 110 ruppiért kb. mert annyi lenne a 608 Hcs3!
De még csak olyan válaszok jöttek hogy nem jo a Jamo, ráadásul olyan embertől akinek nincs "összehasonlítási alapja"
426 Hcs3 után mindenképpen feljebblépés szerintem és csak +60 ruppiba kerülne nekem, ezért kérdeztem!
Én biztos marha botfülü vagyok de én szeretek este befeküdni az ágyba és a 426-on halgatni a filmet!
Jobb mint a Tv hangszóró :)

(#63) Tamoo válasza Ed Parker (#57) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"olcsobb 200-500€-s DAC" :DDD nálam az olcsóbb DAC az az 5-15eFt-os kategória.

Én most azon gondolkozom, hogy hogy lehetne a számítógép+sztereó erősítő összekötést megoldani olcsón úgy, hogy vállalható minőséget kapjak.
- 5-15e Ft-ot rászánnék egy olcsó DAC-ra.
- hangkártya csere: pl. prodigy hd2 ha találok valahol
Olcsóbb médialejátszók analóg kimenete nem nyújt túl jó hangminőséget ugye?

Egyenlőre a felállás az lesz, hogy sb audigy2zs+olcsó kácsa jack-rca kábel. Ez nem tudom mennyivel rosszabb a fentiekhez képest.

(#61) Arnee01: Én ma remélhetőleg ki tudom próbálni otthon, hogy kb. megegyező árú sztereó és hm erősítő (~50-60e kategória) mit nyújt zenében egymáshoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#64) KatonaT válasza axwel18 (#56) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Szerintem sem olyan szörnyű viszont igazad van abban hogy amíg nem hallok jobbat addig tartom "jónak" de ezért is jöttem ide hogy a hozzáértőktől "hajam" azt hogy ezzel és ezzel jobban járnék.... És az ilyen választ meg is köszönném :)
De az olyan válasszal nem megyek semmire hogy a "Jamo nem jó", főleg olyantól akinek nincs is összehasonlítási alapja :)
Nekm nincs moziszobám, nincs projektorom stb. nekem csak a hálóba van bedobva a HM és ott szeretnék minél többet belevinni a filmnézésbe!

[ Szerkesztve ]

(#65) Tonyo válasza Tamoo (#63) üzenetére


Tonyo
őstag

Médialejátszó analóg kimenetét szerintem felejtsd el.
Én azt javaslom vagy vegyél egy ilyet [link], vagy rendelj ebay-ről egy kínai DAC-ot hasonló értékben.

Ezek mindenképp jobb minőséget adnak mint egy analóg kimenet..

(#66) Patice válasza Arnee01 (#61) üzenetére


Patice
nagyúr

3. Amit linkeltél az korrektnek tűnik, az ára is jó. Ha teheted, akkor hallgass meg ilyen szetteket, lehetőleg olyan vagy közel olyan erősítővel, ami neked is van otthon. Még nem hallottam azt a Mordaunt-Short-ot, de nekem tetszik. :) Ha nem is konzolra rakod a hangfalakat, lehet állványra is, csak ugye azt is kell venni hozzájuk és azok sem olcsók. Bár ha 150 a keret, akkor a linkelt szetthez még akár bele is férne 4 állvány.
Ha használt is szóba jöhet, akkor nemrég linkeltem ezt és ezt. De a Mordaunt akciósan, újonnan is ennyibe fájna. :C Nem szóltam. :)

4. Jó elgondolás, hogy inkább egy olcsóbb, belépő házimozi, ami csak mozira teljesen jó, zenehallgatáshoz meg egy kis sztereó összeállítás. A használt sztereó erősítők tényleg nagyon jó árban vannak és ugyan ilyen minőséget csak jóval drágább, akár több százezres házimozi erősítővel érnél el. Régebbi erősítőkkel sincs semmi gond, ha tökéletesen működő állapotban tud venni az ember.

Jó az irány! Csak így tovább! Ha találsz erősítőt, hangfalakat, linkeld be és ha hallotta valaki a fórumtársak közül, akkor tudunk tapasztalattal is szolgálni hozzá.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67) Topa00 válasza Patice (#43) üzenetére


Topa00
tag

Biztos, hogy az ülőgarnitúra mögé teszem, a subhoz milyen kábel kell? Sose volt még ilyen szettem így nemigen tudom. Tudna valaki linkelni egy jobb minőségűt?

(#68) axwel18 válasza KatonaT (#64) üzenetére


axwel18
senior tag

S426-osom volt nekem is, szerettem de most Wharfedale Vardus Vr-300-asom van ami elméletben ugyanaz a kategória csak ez Wharfedale és szerintem nagyon sok különbség van a 2-ő között. A Wharfi sokkal tisztábban szol de ez csak egy példa. Kinek mi tetszik.

(#69) TCr


TCr
veterán

Új Dynavoice szett, nekem tetszik.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#70) Patice válasza Topa00 (#67) üzenetére


Patice
nagyúr

A szubhoz szubkábel kell. :) Például.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#71) Ed Parker válasza Patice (#59) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszi, mert ezekről próbáltam gyûjteni valami összehasonlítást, de eddig még nem találtam.

Tamoo: tisztában vagy vele, hogy mennyibe kerülnek az amúgy középkategóriás DAC-ok?
Úgy kb:2000-5000€ között
A 200-500€ az eléggé a belépő kategória még.
Az 5-15eFt-os meg, sztem mint tegnap valaki példázott fényképezőgépekkel, na ez a papírkategória, amit el szoktak dobni :D
Amikor egy alap kábel kerül ennyibe, nemhogy DAC :D

[ Szerkesztve ]

(#72) Patice válasza TCr (#69) üzenetére


Patice
nagyúr

Kicsit Prosonos, vajon miért? :D

Amúgy tényleg csini, de ez másodlagos. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#73) Zanik válasza TCr (#69) üzenetére


Zanik
addikt

Formára nem rossz, de ez a fényes felület egy kicsit 'bazári' külsőt kölcsönöz neki (szerintem). Ettől függetlenül a hangja lehet jó, sőt. Csak hát ez a fényes felület... :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#74) Szabikaa20 válasza KatonaT (#62) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nem pár hete találtam rá!Én már 5x annyi ideje itt vagyok mint te!Látom veled úgysem lehet beszélni,mert már háborogsz,úgyhogy itt abban is hagyom a veled folytatott irogatást!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#75) axwel18 válasza TCr (#69) üzenetére


axwel18
senior tag

Szerintem is szép és hangja is jó lehet meghallgatnám.

(#76) TCr válasza Zanik (#73) üzenetére


TCr
veterán

Nincs azzal baj, nem kell fogdosni és szép marad.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#77) Szabikaa20 válasza TCr (#69) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nekem is tetszik!Sőt el is fogadnám! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#78) priusz válasza Lac-coo (#60) üzenetére


priusz
aktív tag

Nem tudom milyenre gondolsz, de itt van pl: [link]
Vagy itt : [link]
A barátom dobta ki, tudod a google :)

[ Szerkesztve ]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#79) Zanik válasza TCr (#76) üzenetére


Zanik
addikt

És mi van a porral? :U Én már a TV zongoralakkját is utálom tisztogatni. :K

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#80) TCr válasza Zanik (#79) üzenetére


TCr
veterán

Finom, puha antisztatikus törlőkendő. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#81) ZolikaE46 válasza Thuglife (#50) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Köszi hogy gondoltál rám, de ez még elég keveset tud és 8Ohm-on nagyon gyenge (60w) Ezért írtam, hogy H/K 365 vagy Denon 2312, de szerintem denon marad, mert kicsit erősebb a német tesztek alapján... vagy nagyjából ugyan olyan...

(#58) spiky03: :) jó a mély benne, azért szeretem az ilyeneket...

[ Szerkesztve ]

(#82) bajnokpityu válasza KTTech (#1) üzenetére


bajnokpityu
félisten

upsz,belinkelem.ezt a topicot is.
végre elolvastam az 1. hsz nagyját. ez kőbe vésett? :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#83) Tamoo válasza Tonyo (#65) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi a tippet! :R Gondoltam, hogy egy olcsó DAC is jobb megoldás lehet.
Ez a Behringer lényegében egy külső hangkártya ahogy nézem. Mi a különleges benne, mivel tud többet az analóg kimenetén mint pl. az audigy 2zs-m?

(#71) Ed Parker: Nem voltam tisztában vele, de akkor nekem csak belépő alatti lesz maximum :D nem hinném hogy többet fogok rá áldozni, mint magára az erősítőre.

[ Szerkesztve ]

(#84) Thuglife válasza ZolikaE46 (#81) üzenetére


Thuglife
senior tag

Pedig a 460-as eggyel nagyobb kategória mint az általad kinézett 365-ös. EU szabvány szerint meg 7*170w-ot ad le szemben a 365-ös 110w-val.

(#85) Ed Parker válasza Tamoo (#83) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jah a közép kategória ról én is csak álmodozok, be kell érni a sokkal olcsóbbal.:)

(#86) #09634560 válasza KatonaT (#62) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szia.
Tudsz hozzátenni picit? Én ezt ajánlanám egynek.(mert ha nem is ezt a modelt de mást már hallottam tőlük). Vagy még ez vagy van a topicban ginolának Wharfedale szettje olcsón. Minddel jobban jársz mint a Jamoval. Jamot én pár mp alatt kiszurom: szinez,sziszeg,nem jól szól. Szerintem,de mndenki más is megerősiti.

(#87) ZolikaE46 válasza Thuglife (#84) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

és még is csak mért adatok alapján 60W jön ki belőle 8Ohm-n és (6Ohm-n 140w csak az már megint papír forma) és nem teszt ráadásul 8Ohm-n 5.1 re írják a 60w nem 7.1re és 2009-2010 modell és csomó dolog hiányzik belőle ami a 365be meg van... A 365ből 8Ohm 110w jön. papírforma szerint...

Most nézem írtad, hogy európai mérés szerint. Na most ha a többit is lemérnénk szvsz. akkor az meg több lenne mint az... :N :F

[ Szerkesztve ]

(#88) #09634560 válasza TCr (#69) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nekem is tetszik és ha ugy szól mint az elődje(igaz az jóval drágáb volt) még én is elfogadnám.

(#89) bajnokpityu válasza Ed Parker (#57) üzenetére


bajnokpityu
félisten

milyen minőségi CD játszó?
amit használtam 30-40ezerért lehet kapni,annál logikusan egy 30-40rugós DAC bizosan sokat emel.ugyanakkor jóval magasabb szinten azért a CDk belső daca helyzeti előnyben van,nem szed össze az átvitelnél újabb jittert,és egyéb torzulást.
150rugósan vehető használt dacok azért már nem fosok.

Tamoo:10-15között 1 elég jó tippem van.ha használható minőségű(min. 889es realtek koax) transporttól táplálod,akkor sokkal jobb hangot ad,mint az ESI julia.utóbbit már el is adtam.csak koax kijáratnak használni kicsit drága.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#90) #09634560 válasza ZolikaE46 (#87) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezek a teljesitményadatok is mértek, és reprodukálni is lehet ezeket IEC szerint: ezt úgy érik el hogy egyetlen! hangdobozt meghajtanak, a többit leföldelik, és az így kapott adatokat adják meg az adatlapokon. Mindezt azért mert extrém esetbe -pl. csak a center vagy teszem fel a jobb első kap jelet teljes hangerőn- ezt kell kibírnia a hangszórónak. Tehát valóban fentartássssal kell kezelni,mivel a marketingesek ezt szépen ki is használják.

(#91) bajnokpityu válasza Ed Parker (#71) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2000-5000E között milyen dac van?

para olcsóbb.larvy da10,11 is 3-400eFt között megáll használtan.
apogee 100-150eFt körül van használtan.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#92) ZolikaE46 válasza #09634560 (#90) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Tehát 8Ohm a H/K 460 60W ami elég kevés lássuk be Northridge E100-ra.
Úgy, hogy a kérdés még mindig a H/K 365-ről szól ami 8Ohm-n 110W vagy a Denon avr-2312-ről ami 8Ohm-n 105W. 6ohm-t hiába nézek, mert 8 ohmosak a cuccok!

...de szóljatok ha rosszul gondolom vagy hülyeségeket beszélek mert nem értek hozzá annyira csak az itt szerzet tapasztalat van... az meg nem sok.

(#93) KatonaT válasza #09634560 (#86) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Köszi Sanci a választ!
A cserét arra alapoztam hogy 110-ért jutnék hozzá a 608-as új szetthez a 200 helyett, ezért gondolkodtam el rajta.
De akkor lehet marad a 426 itthon!
Azt hittem a 608 nagyobb előre lépés lenne a 426 után "kis" befektetéssel!

(#94) Thuglife válasza ZolikaE46 (#87) üzenetére


Thuglife
senior tag

Számomra elég hihetetlen lenne, hogy egy kisebb kategóriás HK nagyobb teljesítményt produkál. De tudod mit, legyen igazad, nem fogok vitatkozni. Én abszolút jó indulattal ajánlottam neked a 460-ast mert 168e HUFért igazán jó áron van (bolti ára 330e volt) szemben a 365-ös 228e Ft-os kezdőárával.

(#95) bajnokpityu válasza Tamoo (#83) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az au2zs amúgy nem egy használhatatlan hangkari.volt nekem is,bár sosem akartam hifire kötni,de a 1250Xet erről hajtottam.
de ennél-ha nem USBről hajtod,akkor jobb a kis kinai dac is,amit TOnyo,v én használok a 2. láncban, ideiglenesen.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#96) Arnee01 válasza Patice (#66) üzenetére


Arnee01
csendes tag

Az hogy 150 a keret még nem jelenti azt hogy el is kell költeni mindet :) Nomeg vmi kábelre is illene, hogy maradjon.

Viszont valaki hallotta már ezeket a "mordályokat", van netán vélemény róluk? Esetleg előny lehet, hogy bővíthető típusazonosan frontokkal később, nem?

(#97) Tonyo válasza Tamoo (#83) üzenetére


Tonyo
őstag

Nem volt még audigy 2 zs-m, csak x-fi musicom. Én erről váltottam egy kínai DAC-ra, és bár részletekben nem a legerősebb jobb tere van, zeneibb mint az x-fi.
Ezt hallottam az ajánlott Behringer-ről is.

Amúgy egy darabig simán el lehet lenni az audigy 2 zs-vel, feltéve ha jó kivezető kábelt csináltatsz...nyugodtan kihagyhatod az olcsóbb DAC szintet, és gyűjthetsz egy komolyabb darabra.

(#98) eviktor


eviktor
tag

(#50340) Peak -> Köszi az infot a 320-as mp3-ról. Ezek szerint él még a remény, hogy nem vagyok igénytelen. :B

(#99) bajnokpityu válasza Tonyo (#97) üzenetére


bajnokpityu
félisten

furcsa amúgy,h Nálad annyira mossa a részleteket.szombat du meglássuk.én ennyire durván nem éreztem.sőőt,a zs,az xfin jóval kevesebb részlet volt.a juliában volt kb ugyanannyi,mint a kiskinaiban.

én egyelőre azt mondom,h jelentősen jobb a kiskinai,mint a soundblasterek.én egy komoly dachoz közelebb teszem,mint a hangkarikhoz.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#100) ZolikaE46 válasza Thuglife (#94) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

jah félre értesz nem vitatkozni szeretnék és köszönöm szépen egyb. a hozzá szólásodat valahogy nekem is okosabbnak kell lennem ne hülyeséget vegyek és ebbe csak ti tudtok segíteni. Csak a leírt adatokról beszélek. ...és félre ne érts inkább kérdés jelleggel teszem fel a dolgokat mint vitatkozással, mivel nem értek hozzá! Úgy hogy inkább valami tesztet kéne keresni ahol erősebb mondjuk a 460 vagy 365. Meg ugye amit még írtam hogy azért egy kicsivel többet tud a 365, de aztán lehet a 460 sokkal szebb hangzásba vagy nem tudom... kíváncsi lennék valakinek a véleményére aki hallgatta már meg mind2-őt...

Nézd meg ezt a hozzá szólást ezért írogatom ezeket! (#40) BBéci

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.