Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) rm250


rm250
csendes tag

Sziasztok,

pio vsx421-hez keresek használt 5.0 vagy 5.1 szettet 30-50e között, esetleg eladó valakinek?

Jbl scs 178 ajánlották többen, de az sajnos csak 4 ohmos az erősítő pedig 6-16 ohm enged.

jamo 406 hcs1-et találtam, de nagyon rossz véleményeket olvasok itt a fórumban.

ha valakinek lenne ötlete szívesen fogadom.

(#1152) ginola válasza Thuglife (#1148) üzenetére


ginola
addikt

Nem lenne az annyira gond, ha nem lenne sokkal magasabban, mint a frontok, de szignifikáns a magasságkülönbség!

[ Szerkesztve ]

(#1153) axwel18 válasza rm250 (#1151) üzenetére


axwel18
senior tag

Szerintem egy Eltax Experience 5.0-val jól járnál én hallottam nem rossz hangfalak.

(#1154) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok,
kis segítségre lenne szükségem.

Adott egy asztali pc 5.1-es hangkártyával, + van elfekvőben 2 db 28 Wattos kétutas 8 Ohmos hangfal.
Ehhez kellene erősítő amit a pc-vel összeköthetnék és búgásmentesen szólna.
Ha valakinek van ötlete kérem írja meg!

Köszönöm a segítséget előre is!

üdv

Levi

(#1155) MaTTeS válasza Levi123 (#1154) üzenetére


MaTTeS
senior tag

A búgás elkerülése érdekében használj majd az erősítő és PC összekötésére optikai vagy árnyékolt 3.5mm jack-2RCA kábelt.
Mennyi kp-t szánnál az erősítőre? Ha csak 2 hangfal lenne rákötve, akkor egy használt sztereó kiszolgálná.

[ Szerkesztve ]

(#1156) Levi123 válasza MaTTeS (#1155) üzenetére


Levi123
senior tag

Nem gond ha használt sztereo, árat nem tudom, nem ismerem az erősítőket.
Te milyet javasolnál?
Akkor ha jól értelmezem olyan erősítőt kellene keresnem ami 2RCA bemenetes és 8 Ohmos kimenettel rendelkezik 2x, + a teljesítménye minimum 2x28 W?
Köszi a választ!

Levi

(#1157) MaTTeS válasza Levi123 (#1156) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Ohm-okkal ne foglalkozz, a lényeg hogy legyen helye az erősítőnek szellőzni (főleg amelyik hajlamos melegedésre).
A CD/AUX... bemenetek mind 2RCA csatlakozósok, szóval azzal sem kell foglalkoznod.
Itt [link1] és itt: [link2] nézelődj.

(#1158) gorbep


gorbep
senior tag

Valaki tudna tanácsot adni?

Denon AVR-3803 vagy Harman AVR-435? (olyan határozatlan vagyok... :( )

A hangszóró szett még nincs meg, tehát ez nem determinálja az erősítőt. :R

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#1159) Topa00


Topa00
tag

Ha valaki belépő kategóriát keres, most a MM-ban 100k a denon 1312 plusz eltax experience 5.0, pár nem tudom hogy szólhat még nem hallottam.

(#1160) Tomics válasza gorbep (#1158) üzenetére


Tomics
addikt

+1 a Denyonynak

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#1161) axwel18 válasza gorbep (#1158) üzenetére


axwel18
senior tag

Szerintem Denon.

(#1162) Ed Parker válasza gorbep (#1158) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Persze hogy denon,ez nem kérdés.

(#1163) ginola válasza Topa00 (#1159) üzenetére


ginola
addikt

Ha nem hallottad miért ajánlod?

A Denon jobb!

(#1164) Levi123 válasza MaTTeS (#1157) üzenetére


Levi123
senior tag

Köszi a válaszokat! :R

Levi

(#1165) Szabikaa20 válasza ginola (#1163) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nem ajánlja szerintem,hanem ha valaki esetleg venni szetetne ezt is megnézheti!Miért kell mindjárt trollkodni?!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1166) Tamoo válasza ginola (#1163) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mondjuk mert simán megérheti annyiért? :U még mindig inkább az mint egy bögreszett.

(#1167) ginola válasza Szabikaa20 (#1165) üzenetére


ginola
addikt

Tisztában vagy a szó jelentésével, a trollra gondolok! Egy kérdést tettem fel, nem pedig kijelentő mondatot írtam, nem mindegy!

A troll misztikus, félelmetes lény. A skandináv mitológiában antropomorf szereplő, ám az irodalomban nagyon sok helyen jelennek meg különböző formákban és szerepekben. Ilyen lehet a gonosz, undorító orkszerű kép vagy a primitív, de emberszerű elképzelés, amely szerint ezek a vad lények földalatti barlangokban és hasonló helyeken élnek.

A fenti értelmezés alapján nem vagyok véleményem szerint troll!

A bögréknél jobb lehet, de ennyi. Vékony zsebűeknek ideális lehet!

[ Szerkesztve ]

(#1168) axwel18 válasza ginola (#1167) üzenetére


axwel18
senior tag

Azért nem csak a bögréktől jobb. Pl az Onkyo SKF-4700-as szettöl és a TAGA Harmony TAV-306 szettöl is előbb venném meg az Eltax Experience szettet.

(#1169) MaTTeS válasza ginola (#1167) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Te nem vagy tisztában a jelentésével, Ő a manapság elterjedt formájára, az internetes trollra gondolt. Wikipedia: [link]
Viszont szerintem semmi trollkodás nem volt a kérdésedben.

[ Szerkesztve ]

(#1170) Szabikaa20 válasza ginola (#1167) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Tudod mire gondoltam nem a "félelmetes misztikus lényre"!Akkor fikázni,tök mind1.És látom nemcsak én gondoltam így!Jó ár érte,ha hallotta szólni,ha nem....maximum eladja a hangfalakat!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1171) ginola válasza Szabikaa20 (#1170) üzenetére


ginola
addikt

Én irodalomban olvastam erről a troll fogalomról, elcsépelt, hogy netes szlengként használják. Nem tudom kitalálni mire gondoltál , most már tudom, egy kérdést így felfújni.....semmi fikázás nem volt benne, hol láttad ezt? Részemről lezárva.

Szabika
"félelmetes misztikus lényre"
Ez régebben míg MMA-tam igaz lehetett :C

[ Szerkesztve ]

(#1172) knorbi77


knorbi77
tag

Sziasztok, járt valaki mostanában MediaMarkt-ban? Arra lennék kíváncsi, hogy vannak-e jó mélynyomó ajánlatok, esetleg vmi akció az alsó ársávban, holnap megyek nézegetni őket, a héten szeretnék venni.

(#1173) Szabikaa20 válasza ginola (#1171) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Csak jót akart és abban a pillanatban le lett oltva!Inkább ilyet vegyen akárki,mint egybeszettet! :) Részemről is!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1174) spiky03 válasza knorbi77 (#1172) üzenetére


spiky03
veterán

Holnaptól lesz akció a MM-ban, utolsó meg kiállított darabokra.
Lehet, hogy kilehet fogni jó árban majd ezt azt. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1175) Ed Parker válasza Szabikaa20 (#1173) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Eldöntötted már melyik Denon-t veszed?

(#1176) knorbi77 válasza spiky03 (#1174) üzenetére


knorbi77
tag

Óó ez jól hangzik, köszi:) Ez mindegyikre vonatkozik? Én westendbe megyek holnap de eltudok menni másikba is.

(#1177) Szabikaa20 válasza Ed Parker (#1175) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Igen!A 1912-est...Ha eladom az enyémet már rendelem is!Gondolkodtam használt 2311 vagy 2310-re,de nem találok! :( Öregebbet nem szerernék! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1178) spiky03 válasza knorbi77 (#1176) üzenetére


spiky03
veterán

Plakáton láttam az akciód, de azt sajna nem, hogy melyikben lesz. De szerintem mindben. :)
Én kedden tervezek majd elmenni a Westendbe, de ha te holnap mész és látsz valami jót akkor azt oszd meg velünk bátran. :R
Azt is ha van valami, meg azt is ha semmi jó nincs, mert akkor az Árkádba megyek majd el nézelődni. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1179) ginola


ginola
addikt

Ha nekem elmegy a HM erősítő és az 5.1 akkor sztem a sztereó rendszer kerül előtérbe.

(#1180) Ed Parker válasza Szabikaa20 (#1177) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A 1912 jó választás.
Nagy ugrás lesz a yamaha után :DD

(#1181) skater86


skater86
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Remélem nem baj, hogy ebben a topic-ban teszem fel, mivel PC-s hangfalról van szó, de talán itt több hozzáértő van. Van egy 5.1-es Creative hangfal szettem és olyan problémám, van vele, hogy a jobb első, amin a hangerőszabályzó van, nem szól. A hangerőt tudom szabályozni, mert a többi szól. A hangkártya integrált (Asus P5K) és a szoftverében be van állítva az 5.1 és a hangfal tesztnél a többi hangfal szól, csak ez nem. Szétszedtem a hangfalat, de látható sérülést, kiégést, stb... nem találtam. Valaki találkozott már hasonló problémával és tud segíteni. Ennek a hangfal csatlakozója nem a szokásos (nem tudom a nevét) és nem tudom kipróbálni, hogy átteszem mondjuk annak a helyére ami szól. Esetleg a mélyládával van gond (ahova csatlakozik az összes hangfal), vagy szoftveres baj van, esetleg valami olyan dolog ment tönkre a hangfalban ami külsőleg nem látható. Nem tudom, de ha valakinek van valami ötlete és tud segíteni azt megköszönöm előre is!

Üdv!

(#1182) knorbi77 válasza spiky03 (#1178) üzenetére


knorbi77
tag

Rendben holnap megírom ide, hogy volt-e valami, akkor még nagyobbra nyitott szemekkel nézek körbe:D

(#1183) spiky03 válasza knorbi77 (#1182) üzenetére


spiky03
veterán

Helyes. :)

THX előre is

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1184) smog85


smog85
csendes tag

Sziasztok érdeklődnék, hogy Denon 2312-höz milyen 2.0 front hangfalat ajánlotok? 200K-nál megszeretnék állni! 40%(Komoly zenére és Rap, illetve tüc-tüc) és 60%(házimozira használnám)?

(#1185) Toobee válasza skater86 (#1181) üzenetére


Toobee
veterán

Attól függetlenül, hogy itt több az ember, a PC-s topicban nagyobb sikerrel járnál. Mivel itt szerintem senkinek sincs PC-s szett, ha van, akkor meg olyan messzire hajította, amilyen messze csak lehet :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#1186) Ed Parker válasza smog85 (#1184) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hadd idézzem Tobee topiktársat:)

"Nem leszólni szeretném a rap zenét, mert én is kedvelem a klasszikusokat, de oda aztán tökéletesen mindegy, hogy mit veszel. A madafaka kijön bármiből, nem nagyon van mögötte hangszer, meg szép ének..."
:DD :DD :DD

(#1187) Warter


Warter
őstag

Aki Pio 520-ast keres, az Arenas Saturnban van 60e-ért DVD-vel egy eladó illetve van még ott Dali Concept szett arany vagy milyen színben 190e-ért illetve vannak még egyéb akciós cuccok is. Oda is érdemes elnézni, aki keresgél. Na meg jövőhéten ha jól tudom 20-26 kiárusítás van az MM-ben.

(#1188) Szabikaa20 válasza Ed Parker (#1180) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Remélem...Kíváncsi vagyok,ha ráteszem ugyan azokat a hangfalakat,hogy fog szólni?!Új hangfalakat csak akkor veszek,ha megjavítsák a Crown erősítőmet és eladom.Én is gondolkodtam sztereó erősítőben is,mert azért több zene lesz mint film. :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1189) Toobee válasza Ed Parker (#1186) üzenetére


Toobee
veterán

Miért? Nem igaz? :D A "nem nagyon van"-ba azért beletartozik az az 1-2 dal, ami tényleg jó lett és igényesen van megcsinálva, de az is inkább a hip-hop és r&b kategóriából került ki. Ha szigorúan a rap zenét vesszük, akkor -magamat ismételve- mindegy, hogy mit veszel. Itt van mondjuk egy zene. Ide mélyen kívül más nem kell, de linkelhettem volna külföldi előadótól is...

https://barbieripnk.hu/

(#1190) Viper26


Viper26
nagyúr

A régebbi (8-10 éves) erősítők elboldogulnak a trueHD-n kívül az összes hangsávval? :F

iPhone 14 | FR955

(#1191) bajnokpityu válasza Viper26 (#1190) üzenetére


bajnokpityu
félisten

persze, szinte mind.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1192) Ed Parker válasza Toobee (#1189) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Dehogynem,hisz ezért idéztem,én szakadtam a röhögéstől,mikor először írtad :DD

(#1193) Viper26 válasza bajnokpityu (#1191) üzenetére


Viper26
nagyúr

A HDMI hiánya ezeken mennyire lehet problémás?Vagy az inkább "jobb ha van" kategória? :D

iPhone 14 | FR955

(#1194) bajnokpityu válasza Viper26 (#1193) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha 1 forrasod van, nem sok hatrany. bar mintha hdmin jobb lenne a hang, picit, mint koaxon.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1195) ginola válasza Viper26 (#1193) üzenetére


ginola
addikt

Attól függ milyen a rendszered.

(#1196) Viper26


Viper26
nagyúr

Ezt jól megcsináltam, egy hét, és meglesz ez, erősítőm és kábeleim még nincsenek. :DDD
Azt hiszem mozgalmasan telik a következő hét.Azt inkább nem említem, hogy soha nem raktam még össze házimozit. :B :C

iPhone 14 | FR955

(#1197) ginola válasza Viper26 (#1196) üzenetére


ginola
addikt

A HDMI hiánya ezeken mennyire lehet problémás?Vagy az inkább "jobb ha van" kategória?

Már tudom milyen cuccod lesz, ehhez nem vennék HDMI-s erősítőt!
Ha nem raktál össze ideje elkezdeni, mennyiért jutottál hozzá? Sub is van?

[ Szerkesztve ]

(#1198) mandju válasza Topa00 (#1159) üzenetére


mandju
senior tag

Én tegnap hallottam és elég ratyi...még úgy is, hogy nincs sok viszonyítási alapom...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#1199) Viper26 válasza ginola (#1197) üzenetére


Viper26
nagyúr

Sub majd később lesz (költözés után), jelenleg a kilakoltatással lenne egyenlő. :D
A 32m kábeled milyen fajta? :)

iPhone 14 | FR955

(#1200) Ed Parker válasza ginola (#1197) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De hiszen Te sztereoban gondolkozol,ő meg házimozi erősítőben.
Akkor miért ne lenne jobb egy hdmi-s erősítő most,amihez vehet később jobb hangfalakat?

Viper: elöbb vedd meg az 5.0, jó subot késöbb is tudsz venni hozzá.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.