Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Anal


Anal
tag

Elnézést kívánok tisztelt raktáros úr, a büntetőjogi felelősségem teljes tudatában vállalom amit írtam.
:R :R :R

:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#452) ginola válasza Anal (#451) üzenetére


ginola
addikt

Látom ez sem megy normálisan tisztelt ANAL!
Részemről a téma lezárva, gyalázat ez a viselkedés, minősíthetetlen kár, hogy eltörölték a sorkötelezettséget!!!!

[ Szerkesztve ]

(#453) axwel18


axwel18
senior tag

Mindjárt jön Joshi barát és rendet tesz. :R :DD

[ Szerkesztve ]

(#454) Anal válasza ginola (#452) üzenetére


Anal
tag

Ez van, éljen a TAGA Harmony TAV-406 v2.

:R

Különben meg sose legyél kommunista, azok szokták előhozni ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#455) junior11


junior11
veterán

Sziasztok

nem nagyon vagyok jártas az alábbi témában, olvasgatom a topicot, de inkább megkérdezem, az egyik barátom szeretne a Sony EX710-es tévéjéhez új házimozi rendszert, AV-receiver és 5.0 vagy 5.1-es hangfalakon gondolkozik. 95%-ban filmnézéshez szeretné, nagyon ritkán zenére.

Először is Sony-n gondolkozik, de szerintem nem zárkózik el más márkától sem.
Az alábbiakat nézte, s ebben kérném tanácsotokat, hogy melyik lenne jó választás:

AV-receiver:
- Sony SRT-DH720/820
- Onkyo TX-NR509/579 (igaz, hogy az Onkyok túlságosan is melegednek?)
- Pioneer VSX-821/826

Hangfal-szettek:
- Magnat monitor supreme 800/1000
- Quadral Quantas 5000
- Heco Victa 501

Vélemény? Előre is köszi! :R

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#456) axwel18 válasza junior11 (#455) üzenetére


axwel18
senior tag

AV receiverből ilyen filmaránnyal inkább Harman/Kardont ajánlanék és szerintem a magnat Supreme 800-as hangfalszettet huzza ki a listárol az valami borzalmasan szól.

[ Szerkesztve ]

(#457) junior11 válasza axwel18 (#456) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, s miben jobb a HK? S amiket kinézett azokból melyik lenne a legoptimálisabb? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#458) axwel18 válasza junior11 (#457) üzenetére


axwel18
senior tag

Hát filmekhez szerintem az a legjobb erősítő. Hangfalakat amiket írtál azok közül a magnatot és a heco victa 2 501-est hallotam nekem igazán egyik sem tetszett de a Heco a magnattol sokkal jobb volt. Azokbol pedig talán a Pioneer. Onkyokat én nagyon nem szeretem.

(#459) junior11 válasza axwel18 (#458) üzenetére


junior11
veterán

Hát tudom, hogy csodát ne várjon, de nem audiofil, s szerintem mindenképpen jobban jár így mintha megint "all in one" házimozit venne... S a Sonykról mi a véleményed? Miért nem szereted az Onkyokat? :D

Lenne még egy olyan kérdésem, bár nem ide tartozik, az aláírásodban szerepel a Sony BDP-S280-as lejátszó - azt szeretném kérdezni, hogy viszi-e a DivX filmeket? Mert a techn. paraméterekben mindenütt csak Xvid szerepel s a Sony is csak XviD-et erősített meg nekem, DivXet nem... Amúgy milyen a képminősége? Meg vagy vele elégedve? Felismeri az NTFS fájlrendszert USB keresztül (gondolok itt az MKV filmekre amelyek nagyobbak mint 4GB)?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#460) axwel18 válasza junior11 (#459) üzenetére


axwel18
senior tag

Az Onkyok hangja nekem nagyon nem tetszik olyan doboz hangúak és a túlvezérelt mély hang se tetszik nekem. A Sony márkát meg sohase toleráltam valahogy nem jönnek be a lejátszóm is csak azért Sony mert ez volt 25e ft-ér és valami kellet gyorsan. Eddig amit én beletettem lejátszotta mkv-t, m2ts-t és vannak ugymond avi,divx,xvid filmjeim, de szinte mindig dvd-t nézek zenei dvd-k koncertek. Persze ntfs-t is kezeli képminősége előző dvd lejátszómhoz viszonyítva jobb de 25e ft-ér csodát nem kell várni.

[ Szerkesztve ]

(#461) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Lenne olyan kérdésem,hogy a kábelvastagságnak nem sok 6mm?Azért kérdezem,mert jelenleg 2x2,5mm-es kábeljeim vannak.Érdemes lenne lecserélni 2x4mmm vagy 2x6mm-re???Vagy tök fölösleg? :Y

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#462) Wizard8 válasza junior11 (#459) üzenetére


Wizard8
tag

Nekem egy Onkyo TX-NR509 -em van. Én teljesen meg vagyok vele elégedve. Zenéhez és filmhez is használom, napi 3-4 órát megy. Lejjebb említett problémát a mély hangoknál én nem érzem. Zenéből nagyon sok félét hallgatok, néha kevésnek érzem Jazzhez, és komoly zenéhez.(Azért azt is hozzá kell tenni, hogy jobb hangfalakat érdemelne a mostaniaknál.) Elég sokat állítgattam, mire végre beállt, de korrekt hangja van szerintem. Ár/érték arányban elég jó, ha újat akarsz venni. Igaz, hogy egy régi sztereo H/K 3480 hoz és a H/K 142-hez ( bár ez nem egy kategória vele) tudom csak hasonlítani, de azoknál nekem jobban tetszett. Mindenképp hallgasd meg ha van rá módod, de nem hiszem, hogy nagyot tévedhetnél vele.Ja és nem melegszik langyosnál tovább.

[ Szerkesztve ]

(#463) Dorian válasza Szabikaa20 (#461) üzenetére


Dorian
félisten

A kábelek minősége előrébb való a vastagságnál, (lásd a vékony DNM-et). De azonos minőségi szinten jobb a vastagabb kábel, mert kisebb az ellenállása.

Wizard8:
Minden csak viszonyítás kérdése.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#464) BBéci válasza zolaas (#389) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem semennyiért nem jó. Minden évben meghallgattam a Westend Hiltonban, hátha fejlődnek valamennyit, de hiába, ugyanolyan "büntető" hangjuk van, mint bemutatkozásukkor.

(#382) bajnokpityu
Meséltem Neked, hogy az utolsó körben melyik három hangdoboz küzdött nálam a győzelemért?
Phonar P30 S, Canton Ergo, Quadral Aurum.

(#401) mp54
Tapasztalatom szerint a DVD- és BD-játszók lényegesen gyengébb hangminőséget adnak CD-vel, mint a dedikált CD-játszók. Ez mindegyik árkategóriára érvényes.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#465) Wizard8 válasza Dorian (#463) üzenetére


Wizard8
tag

Egyéni preferencia kérdése természetesen. Mi nagyon megbántuk, hogy anno H/K -t vettük meg nem az Onkyot. Pedig jó sokat hallgatóztunk és gondolkoztunk... :(

(#466) BBéci válasza ZolikaE46 (#398) üzenetére


BBéci
titán

Elvesztettem a fonalat, fogalmam sincs, mit változtattál a fényképen látottakhoz képest.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#467) Szabikaa20 válasza Dorian (#463) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Értem...Nekem csak ilyen van 2x2,5mm...Ma meg vettem ilyet.. :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#468) Dorian válasza Szabikaa20 (#467) üzenetére


Dorian
félisten

Jó lesz a 2,5mm2-es, ne aggódj.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#469) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Egy másik topikban találtam....Ő sem igényes hangfal téren!!! :Y :C

Dorian:Köszi! :U

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#470) BBéci válasza ginola (#449) üzenetére


BBéci
titán

Megértem a kiakadásodat, iszonyatosan, bicskanyitogatóan gyökér stílust voltál kénytelen elviselni. Emberünk megérdemelné, hogy személyesen találkozzatok egy raktár eldugott sarkában. Alighanem képtelen lenne saját lábán távozni onnan.
Mellesleg a PH! Fórumból is távozhatna egy életre, nincs szükség ilyen emberekre, tagokra.
Elképesztő!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#471) ginola válasza Anal (#454) üzenetére


ginola
addikt

Részemről lezárva!

[ Szerkesztve ]

(#472) bajnokpityu válasza BBéci (#464) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem meselted,de jo az izlesed ;-) 1. 3. at hallottam, es van egy oreg cantonom.
hat nem biztos, hogy tudnek donteni a 3-bol.

quadralt uj allapotaban kellett volna hallanom,sztem a ribbonod ma csak onmaga arnyeka.

mozira sztem jo, h nem a phonart vetted. egyetertesz?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#473) ginola válasza bajnokpityu (#472) üzenetére


ginola
addikt

A Canton Ergo nekem is nagyon tetszett, csak az ára....Dali Ikon után hallottam, úgy vélem egy kategória, és versenytársak is.

[ Szerkesztve ]

(#474) #75912448 válasza spiky03 (#416) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kissi túl van lihegve ez a téma. Ha a hangmérnök rendesen dolgozik, akkor a DTS mag ill a 640kbps DD is mindent kielégítően jó. Ha egy filmnek szar a hangja, azon semmit nem segít a HD MA vagy TrueHD. Ellenben ha jó, akkor csekély a különbség. Tudnék sorolni jó néhány filmet melynek az 1536kbps DTS magja sokkal jobban szól, mint a manapság megjelenő HD hangú filmek 80%-a. Ettől függetlenül én is HD hanggal hallgatom, gyűjtöm a filmeket, és én is túllihegem. :)

(#475) Dorian


Dorian
félisten

Az elmúlt hetekben '80-as '90-es évek rock, prog. rock zenéit hallgatom, nagyon élvezem jó rendszeren (=nem kazettásmagnó) újra hallgatni a rég szeretett számokat, igazi élmény :))

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#476) Ed Parker válasza Szabikaa20 (#467) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezek a Nakamichi banándugók hol lelhetők?

(#477) bajnokpityu válasza ginola (#473) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mas az izlesunk;-)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#478) Szabikaa20 válasza Ed Parker (#476) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én egy szlovák oldalon találtam egy magánszemélytől vettem.Ma jött meg postán...

És van egy problémám...2 fajta hagfalcsatlakozó létezik a Yamahákon???
Egyik fajta Ez van nekem!
Másik fajta

Az utóbbiba belemennek a banándugók az előzőbe ami nekem is van nem! :(

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#479) ZolikaE46 válasza Toobee (#418) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

köszi!

BBéci: Holnap privátba leírok mindent hátha van jó ötleted, nem fárasztom itt a jó népet a hülyeségeimmel... gondolom már te is inkább dobnád a témát, de hátha van valami jó ötleted.. Előre is köszönöm!

(#480) Gergőke88 válasza Szabikaa20 (#478) üzenetére


Gergőke88
addikt

Dehogynem. A kozepebol piszkald ki a dugokat.

(#481) Szabikaa20 válasza Gergőke88 (#480) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Igen???Én is ebben reménykedtem,de nem mertem kiszedni nemhogy kitöröm onnan!Hálás köszönet!!! :R :R :R Akkor nemhiába vetem meg a drága banándugókat! :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#482) Zanik válasza Szabikaa20 (#478) üzenetére


Zanik
addikt

Jah, a 371-esen tekerős-szorítós van. Nem nézted meg a manual-t? :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#483) bajnokpityu válasza sting2 (#200) üzenetére


bajnokpityu
félisten

no,ma nekiálltam újra szedegetni netről zenéket,amiket összeirtatok.
mindenkitől találtam közös kedvenceket, nagyját ismertem is :)
meg van egy pár,ami már ott figyelt a winyón,csak még meg sem hallgattam :(

amúgy hifisták izléseit elkérni tényleg jó ötlet,mióta el-el járok hallgatózni, meg meghívok időnként embereket, csomó új nagy kedvencet találtam.

utolsó ilyen találat az al di meola.azóta összes anyagot leszedtem tőle, vagy 30éves pályafutást. nem mind jó,de van néhány olyan, aminek rendesen függője lettem. és szintén nehéz őket hifin jól megszólaltatni. fülesen pl csak a K500tól fölfele.

GMt pl rádióban nem állom, meg túl buzis is nekem a stilusa,de ilyen magas labdát, h Extremenek kábelt kellett hozzá venni,naná,h ki kell próbáljam itthon :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#484) ginola válasza bajnokpityu (#477) üzenetére


ginola
addikt

Neked melyik tetszett az említettek közül?

(#485) Szabikaa20 válasza Zanik (#482) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Akkor mégse lehet kipiszkálni azokat a dugókat??? :F Nem néztem!Megveszek valamit,általában soha nem nézem meg! :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#486) Ed Parker válasza Szabikaa20 (#478) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Közben megtaláltam az oldalt, rendelek azthiszem egy kisebb pakkot.

A hozzáértőktől kérdem ez a fajta
miben más a normál banán dugótól?
Ahova a hagyományos 4mm-es belemegy, oda jó ez is?
Csak mer' ez a legdrágább, gondoltam valami spéci.

(#487) xtremetuning válasza bajnokpityu (#483) üzenetére


xtremetuning
addikt

Hallgasd csak, legalább lesz összehasonlítási alapod... ;] ;] ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#488) Ed Parker válasza bajnokpityu (#483) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

GM azért pályán van már 25 éve, valamit tett le az asztalra.
Ízlés dolga, vannak jó számai.

(#489) spiky03 válasza #75912448 (#474) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi a választ. :)
Mindig lihegni kell. :D

@Szabikaa20
Szerintem csak annyi a különbség, hogy az egyiken van egy kis dugó a tetején (elvileg EU-s szabvány) a másikon pedig nincs. :)
Remélem jól gondolom, de ha tévedek, akkor majd mások kijavítanak. ;)

Jah már kaptál pár választ, bocsi. :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#490) spiky03 válasza Ed Parker (#486) üzenetére


spiky03
veterán

Én az ebay-ről rendeltem 8db-ot kb 1800 volt.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#491) Zanik válasza Szabikaa20 (#485) üzenetére


Zanik
addikt

Nem próbáltam :N , én a manualban található kép szerint tekertem be a kábelt. :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#492) Szabikaa20 válasza spiky03 (#489) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Értem....Hát nem tudom...Holnap megpróbálom kiszedni! :K

Zanik:Én a manualt még nem is láttam! :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#493) spiky03 válasza Szabikaa20 (#492) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem RX-V365-öm van, ott ki kellett szedni a kis dugót a tetejéről, és utána már bele lehetett dugni a banánokat. Igaz kicsit erősebben kellett, hogy bele csusszanjon. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#494) bajnokpityu válasza ginola (#484) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Dorian klasszikusait egyéb felvételekben természetesen hallgattam, de igazából csak mostanában jó a klasszikus a szobámban. A rubikonoknak gyárilag nem állt jól a klasszikus.

Az uccsó 2 fejlesztés egyébként egyértelműen a klasszikus hallgathatóságára ment rá. Nagyon szerettem volna ilyen zenét is minőségileg hallgatni, mert csak akkor szeretek meg egy stilust,ha jól is szól.

Klezmereket hallgattam,de nem pont tőlük.
Strauss meghallgattam kb 10x az albumot,aztán rájöttem,h el van keverve, azóta zavar.
Norahot szintén vágom, de Doriantól ennyi.

Paticétől kb csak a Váczi Eszter Quartetet ismerem,de azt szeretem is.

Extremetől már sokkal több a közös:
Patricia Barber
Leonard Cohen
Adele
Andrea Bocelli
Chris Botti (mióta L4d1k ajánlotta pár számot már felismerek)
Dave Brubeck
ezeket szeretem,
a többi felsoroltat szinte mind ismerem,
a Hotel Costes tippet meg köszönöm,holnap kipróbálom.

keresgéljek a playlistban olyanokat,amiket eddig nem soroltatok fel, és szerintem szóra érdemes?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#495) Zanik válasza Szabikaa20 (#492) üzenetére


Zanik
addikt

Pedig olykor érdemes. Az ember sokszor azt hiszi, nincs rá szükség, mert tudja kezelni a terméket, aztán csak kiderül, hogy valami másképp van, mint ahogy az ember gondolná.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#496) bajnokpityu válasza xtremetuning (#487) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ok,holnap délelőtt járatom a láncot, kettőkör jönnek úgyis hallgatózni a srácok.

meg lassan össze kéne dobnom a naim végfokot is. az előfok 400Wos bontott trafót kapott.ilyen volt olcsón :D
majdcsak elég lesz :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#497) axwel18 válasza bajnokpityu (#494) üzenetére


axwel18
senior tag

Therion-t szereted egyébként ? Nekem van tőlük egy miskolci koncert dvd-n 5.1-es hanggal az egyik kedvenc koncertem.

[ Szerkesztve ]

(#498) bajnokpityu válasza axwel18 (#497) üzenetére


bajnokpityu
félisten

van eredeti CDm tőlük. 1x ha meghallgattam.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#499) axwel18 válasza bajnokpityu (#498) üzenetére


axwel18
senior tag

Élőbe szerintem sokkal jobbak mint studióba. Mondjuk a Grave Digger is elég jó zene. De ugye az Apocalyptica is elég érdekes zene a nagy bőgökkel tudnak bánni az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#500) bajnokpityu válasza axwel18 (#499) üzenetére


bajnokpityu
félisten

apokán voltam 2x is nagykoncerten.mocskos nehéz lehet őket hangosítani,de nem is sikerült egyik sem valami fényesen. albumaik szerintem erős közepes minőségű keverések, de sztem jobban szólnak az Escalánál.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.