Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) spiky03 válasza Ed Parker (#299) üzenetére


spiky03
veterán

Már +9dB van :) és 10 a max :D
Más ötlet? :)

Azt is én kérdeztem, de csak mint érdeklődés szinten :D
És aki össz 35nm-en laik? :DDD

Muszáj lesz egy családi házat venni akkor a moziszobának :)

@ dhcodoki
Igen, és kik ők? Meg te láttad is a szobát? Kíváncsiságból azért megnéznék róla pár képet. :)
Nah meg már csak az 5misi kell hozzá, meg a szoba :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#302) mp54


mp54
senior tag

Üdv!
Ismételten tanácsot kérek.
Az itt olvasottak alapján eljutottam oda, hogy (egyelőre) nem 5.1, hanem csak HASZNÁLT, SZÉPEN SZÓLÓ sztereót szeretnék, mert a zene fontos és "filmnézés inkább jó sztereón, mint gyenge házimozi hangrendszeren".
Van (a TV-n kívül): Pio BDP-140 BD lejátszó, elsősorban ez lenne a forrás (letöltéshez egyelőre hülye vagyok).
Milyen erősítő márkákat/típusokat javasoltok? (Olvasgattam: Rotel, NAD, Cambridge Audio...)
Szívesen vennék konkrét javaslatokat, ha valaki valamibe belebotlik! Hol keressek?
Hangfal sincs. Azt majd az erősítő után?
Kösz előre!

[ Szerkesztve ]

(#303) dhcodoki válasza Ed Parker (#299) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Van megoldás.. sok-sok pénzért persze.. Persze ebben az esetben érdemes lenne megvenni a szomszéd lakását is, hogy legyen hol lakni.. :DD

pl.

[ Szerkesztve ]

(#304) Ed Parker válasza spiky03 (#301) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem az onkyo-n volt állandóan halk a center, a denonnal nincs ilyen gond.
Akkor lehet hogy kéne egy nagyobb center?

35nm-ből melyik szobát szabadítanád fel eredeti használatából?:)

Én nekem is nagy álmom, de csakis családi házban.
Én nem akarok mozizni elfojtott hangerővel, a házirend meg rám is vonatkozik.

(#305) sensei41


sensei41
csendes tag

Sastok HIFISTÁK!

Remélem jó helyre irok és tudtok nékem segitséget nyujtani!A napokban vettem magamnak és az aszonynak egy házimozi erösitöt,mert az aszony kitalálta mozizni akar!A neten vettem is sebtibe egy erösitöt denon avr 1911 et azt hiszem.Nem volt olcsó de az aszony szava szent!Na meg ö állta a cuccost!Néztem hozzá hangsugárzókat is de a segitségeteket kérném melyiket válaszam.Lécci ne küldjetek el hogy halgassam meg hogy szól mert arra se idöm,se kedvem.Neten megrendelném megjön az gyorsan.Polc sugárzókat néztem,mert a szoba ami kb 5.5x3.5 ös teli van polcal azokon jól mutatna.A legdrágábbikkal kezdeném lefelé.1, JM Lab Focal Chorus 705v. 2,Dali lektor1, 3,Polk Audio rti a3, 4,Castle Knight2, 5,Dali concept 1, 6,Jbl es 30, 7,Vardus VR-100..Szóval lécci segitsen aki tud rolluk valamit vagy hallotta már öket szólni.Melyiket lenne érdemes.Kösz és Szép napot! Ja és lenne azért zenehalgatés is a mozizás mellett!

[ Szerkesztve ]

(#306) #09634560 válasza Arnee01 (#295) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,megüti,vállalható HD-re.
És zenére is megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#307) #09634560 válasza spiky03 (#297) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, Yamahával mondjuk mostanában nem találkoztam, de rendben van ár-érték arányban, így megfelelőn szerintem simán hallani.

(#308) dhcodoki válasza mp54 (#302) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Helyes az elgondolás a sztereót illetően. :)
Nem tudom mennyi a kereted.. Ha később fejleszteni akarsz, és van pénz, érdemes elgondolkodni egy 5.1 (vagy 7.1, nem tudom mekkora a szoba) erősítőn, amihez csatlakoztatsz 2 hangfalat. A későbbiekben ki tudod egészíteni. Vagy ha a későbbiekben sem kell a sok doboz, elég egy jófajta sztereó erősítő, 2 pár hangfallal. Neked kell eldönteni.

[ Szerkesztve ]

(#309) dhcodoki válasza sensei41 (#305) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Centernek is ezekből a dobozokból választanál??

(#310) sensei41 válasza dhcodoki (#309) üzenetére


sensei41
csendes tag

ugygondolom igen!

(#311) #09634560 válasza sensei41 (#305) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szia.
Jól választott asszonyod...
Szerintem: 1: Focal,2: dali lektor, 3, Polk RTI, 4 Dali Concept, 5.JBL ES. Maradék többi nálam kiesik.
Ezekből Focal az még sztem ikon minőségű és zenére Focal+Dalik megfelelnének.
Centerről és subról se feledkezz meg! Ezek legalább ugyanolyan lényeges elemek. A Focal 705 V az 110 ezer,Igy az ha kiesik akkor Lektor center és Lektor 2.
Sub az kb. 20-25 cm átmérőjű és kb 150-200 wattos legyen.

(#312) Dorian válasza #09634560 (#311) üzenetére


Dorian
félisten

Annyi, hogy egyik Daliból se 1-eset vegyen (azok csak surroundnak jók), hanem 2-eset.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#313) dhcodoki válasza sensei41 (#310) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Csak párba tudsz dobozokat vásárolni, ezt számításba kell venned. (a centerként használt polcsugárzó miatt írom). Viszont ezzel a megoldással lesz a leghomogénebb tered. Más kérdés, hogy ügyeskedni kell a center elhelyezéssel.
Ha mégsem veszel centernek polcsugárzót, akkor feltétlen azt a típust válaszd, amihez gyártanak centert.

(#314) spiky03 válasza Ed Parker (#304) üzenetére


spiky03
veterán

Értem.
Lehet. :) Majd utána járok a dolognak, hogy hol lehet a hiba.
Jah ebből semmit sem :)
Csak a jövőre nézve kérdeztem, ha új lakásba költöznék. :)

Mindenkinek vagyis sokunknak ez az álma. ;)

@dhcodok
Jól nézi ki az a szoba, csak a színe nem tetszik. :D

@Sanci
Köszi. Mert a Dali hangfalakra szeretnék majd egyszer tovább lépni, vagyis már nekem a csúcs lesz az :) És ahhoz milyen erősítőt lenne érdemes majd néznem. A 10ezer Ft különbséget megéri a 609-es szerinted? Nyújt annyival többet, mint a 608-as?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#315) Dorian válasza spiky03 (#314) üzenetére


Dorian
félisten

Dalihoz nem Onkyot vennék, mindkettő erős mélyben, együtt sok lehet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#316) #09634560 válasza sensei41 (#310) üzenetére


#09634560
törölt tag

Centert inkább a megfelelő családból válassz centert mert elég sok múlik rajta. HA nem megfelelő,elrontja a hangzást.

(#317) sensei41 válasza #09634560 (#316) üzenetére


sensei41
csendes tag

Ok és kösz.Akkor ha jól értem a focal corus 705v-vel járnék a legjobban hangzásilag.Akkor ebböl 4 db ot nézzek a centernek meg ebböl a családból válaszak!

(#318) Dorian válasza sensei41 (#317) üzenetére


Dorian
félisten

Egy jó subról se feledkezz meg.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#319) spiky03 válasza Dorian (#315) üzenetére


spiky03
veterán

Neked is az van nem? :)
De lehet, hogy tévedek.
Esetleg egy erősebb Yamaha jó lehet hozzá?

#320:
Akkor bocsi a pontatlanságért.
Gondolom azzal is jól muzsikál a cucc mozin?
Értem.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#320) Dorian válasza spiky03 (#319) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, Denonom van. Ahogy ez az adatlapomon is olvasható.
Yamahákat nem ismerem, utoljára a 459 és 659-et hallottam, évekkel ezelőtt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#321) #09634560 válasza sensei41 (#317) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jól érted.
Subban viszont vehetsz bármit ami megfelel/jobb amit javasoltam kritériumokat. Előrenéző vagy zárt tipusút javasolok.

(#322) Dorian válasza Dorian (#320) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, de kíváncsi vagyok, milyen egy mozisabb hangzású erősítő (értsd: nem baj, ha színez, élénk, stb.) mert zenére úgyis ott van a sztereó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#323) skoos válasza Dorian (#322) üzenetére


skoos
őstag

Mivel érdemes lejátszani a videóanyagokat PCn? HDMI kábellel van összekötve és valami jó megoldást keresek, mert olvasom, hogy a lejátszók között nagy különbség van.
:U

(#324) benvolio válasza spiky03 (#301) üzenetére


benvolio
őstag

A régebbi Yamahákon a "set menü" -> "speaker set" -> "Main Lv" -nél lehetett állítani, hogy -10db-el visszavegye a front hagsugárzók hangerejét pont az ilyen esetek miatt, ha nem elég erős a center vagy a háttér. Szerintem az újabbakba is lenni kell valami hasonlónak, de ez csak tipp.
Üdv!

(#325) Dorian válasza skoos (#323) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tudom, számítógépes filmlejátszással (néhány elvetélt hajtépős kísérlet után) nem foglalkozom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#326) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Sziasztok. Lenne egy olyan kérdésem, hogy szerintetek miért van az hogy ezen a honalapon a dolby részlegnél letöltöm a Bit Harvest (Lossless)-t és csak 5.1- be szól a true hd 7.1 helyett, de ha ugyan ebből a részből letöltöm a Spheres (Lossless) true hd 7.1-et az meg működik... ötlet esetleg?
Egyb. ha őszinte akarok lenni már letöltöttem vagy 8db 7.1 hang effektust és csak ez az egy szól 7.1 be a többi mind 5.1...
Aláírom azt is hogy még a régi erősítővel szenvedek ami rx-v657 yamaha és a true hd-t nem tudja, de azt az egyet még is lejátsza a többit meg nem... erre ötlet valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#327) spiky03 válasza Dorian (#322) üzenetére


spiky03
veterán

Értem. Én mozisabb erősítőt szeretnék majd, mert nekem csak filmre kell a cucc.
Zene csak háttérzenének kell. :)
Mert régebben a Yamahákról olvastam, hogy jók a filmekben, meg most az Onyko-kat.
Kíváncsi lennék én is egy erősebb Yamahára, hogy az milyen.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#328) axwel18 válasza spiky03 (#327) üzenetére


axwel18
senior tag

Szerintem filmekre inkább Harman/Kardon mint Onkyo.

(#329) Arnee01 válasza skoos (#323) üzenetére


Arnee01
csendes tag

Én azt tapasztaltam hogy Gom Player és Media Player Home Cinema jó, míg Windows Media Center és Zoom Player nem jó (u.azon gépről játszva).

Jó = élénkebb, dinamikusabb a hang (igaz perpill sztereoban hallgatom).
Nem jó = laposabb hangzás, nem tűéles kép (igaz soha egy másodpercre se akad be vagy szaggat).

De ez kifejezetten nem szakmai vélemény, csak ezt tapasztaltam. Biztos függ codecektől is, majd nálam okosabbak megmondják a tutit :)

(#330) xtremetuning válasza Zanik (#287) üzenetére


xtremetuning
addikt

Vetítő használatánál ez nem beteges, hanem alapvető.
Minden, ami világos színű - zabálja a fényerőt és gyilkolja a feketét.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#331) Zanik válasza xtremetuning (#330) üzenetére


Zanik
addikt

Félreértitek! Azt értem, hogy sötét. De tegyük fel árulnak feketét, vagy épp barnát (láttam már), de hogy még az is kék kell, hogy legyen? Persze az is lehet, hogy csak lefestett egy fehéret, és hát akkor miért pont az üssön el színben. :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#332) Stubi28


Stubi28
tag

Üdv!
Milyen bekötést javasolnátok a következőkhöz?:
Yamaha RX-V359 erősítő
Sony DVD Plaxer amin coax és HDMI is van.
Pioneer DV490V szintén coax és HDMI.
És a jövőben egy Sharp BD Player.
A PC-t miniJack--Stereo RCA-val kötöm majd az erősítőre, és a TV-n 3 HDMI bemenet és 1 coax kimenet van.
Köszönöm, üdv!

(#333) Ed Parker válasza spiky03 (#314) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja hogy 608-asod van?
Azzal nekem ugyanez volt a bajom,nekem is mindig + 8-ön volt.
Ebben nem tudok segíteni, sztem alapból szarul méri be az audyssey.
Kb 4 féle centert próbáltam, mind halk volt.

(#334) spiky03 válasza Ed Parker (#333) üzenetére


spiky03
veterán

Jah nem. :)
Jelenleg egy Yamaha RX-V365-öm van.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#335) vasii válasza vasii (#293) üzenetére


vasii
senior tag

Vki :F

(#336) #09634560 válasza Stubi28 (#332) üzenetére


#09634560
törölt tag

Van optikai?

(#337) becsitibi


becsitibi
senior tag

Szasztok!

A pc-met ha összekötöm az erősitőmmel ami 5,1-es akkor vibrál a monitorom,és nagyon megemelkedik az erősitőm alapzaja amin élvezhetetlen igy zenét hallgatni.Van valami ötletetek hogy ez mitől van?? :F

(#338) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

van a vaterán valdus 400as.sorba állnak érte.ezek szerint avx nem jó hely wharfit hirdetni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#339) xtremetuning válasza Zanik (#331) üzenetére


xtremetuning
addikt

Vagy csak simán a kék a 'lieblingje'... :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#340) Stubi28 válasza #09634560 (#336) üzenetére


Stubi28
tag

Már mint az erősítőn?
igen, van, csak playereken nincs.

(#341) sensei41


sensei41
csendes tag

Sziasztok!

Lehet nem idevág de talán tudtok segiteni.A beltérim eddig a tv vel scart csatlakozóval volt öszekötve.No,ma kidobtam és vettem helyette egy HDMI csatlakozót ,talán szebb is lett a kép,csak az a gondom hogy elég sok adón 4:3 ba jelenik meg a kép,tehát két fekete csik van két oldalt,sőt van olyan csatorna ahol fölül is van.De egy pár adón rendesen 16:9 es a kép.A scarrtal ilyen gondom nem volt.Kukázzam ki a régit?.. :N vagy segitetek kimatekozni? :K

(#342) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Kácsa KCE-LSW25 hangfalkábelről vélemény? [link]
560Ft/m áron jó vétel?

(#343) Dorian válasza Tamoo (#342) üzenetére


Dorian
félisten

Alap kábel, ez az ami alá nem szabad adni. Helyesen van árazva.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#344) Tamoo válasza Dorian (#343) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez lesz a jungsonhoz kötve.
Szigorúan elméleti síkon: Milyen polchangdobozokat lenne érdemes rákötni a mission-jeim helyett (jungson ja-66c)? Pár példát tudnátok mondani? Csak hogy a kategóriát belőjem magamnak. Itt is él valamilyen 2:1-es arány sztereónál? (venni most kizárt, hogy veszek :( nagyon megszaladtak a kiadások)

[ Szerkesztve ]

(#345) Warter válasza Tamoo (#344) üzenetére


Warter
őstag

Pl azt a Dali Ikon-t ami fent van az avx-en. ;)

(#346) axwel18


axwel18
senior tag

Ezt azért meghallgatnám. :)

(#347) becsitibi


becsitibi
senior tag

(#348) Pokzoli válasza axwel18 (#346) üzenetére


Pokzoli
tag

Darabja 55 kg. :)

(#349) n.dani válasza sensei41 (#305) üzenetére


n.dani
tag

Nem tudom, hogy belefér-e a keretedbe, de én a 705-ös Focal helyett a 706-ost választanám, mert minden tekintetben jobb a "kistestvérénél" igaz durván olyan 40e Ft-tal kerül többe a pár, de minden egyes forintját megéri! A "megfizethető" kategóriában szerintem az egyik, ha nem a legjobb monitor sugárzó. Ebből összerakni egy 5.1-es szettet 4db 706V, 1db CC 700V, meg egy Proson R10-12 sub azért igen klassz és nem hagy kívánnivalót maga után.

Illetve, ha ez már drága lenne, akkor ajánlanám még a kis Usher S-520-ast.

"...bármiből épülhetsz a föld egy iskola, istenből van minden ezért nincs nyoma..."

(#350) sirfer válasza becsitibi (#347) üzenetére


sirfer
aktív tag

Vmit összeszed a hálózatról. Próbáld külön aljzatról adni nekik az áramot, Vagy vmi hurok keletkezett. Nézd meg a kábeleidet is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.