Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) #09634560 válasza rolo76 (#600) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mekkora szoba?
KEF C4 kb. 20 nm.-ig jó.

[ Szerkesztve ]

(#602) ginola válasza bajnokpityu (#598) üzenetére


ginola
addikt

Konkrétan Dali Ikon 6 MKII miatt kérdem, hogy mennyire védi a váltó a túlterheléstől, jó konstrukció e, ill. mennyibe kerülnek, ha cserélni kellene ezeket.

Tényleg a Rubikban is Neked ilyenek vannak, gondolom nagy megelégedésedre.

(#603) bajnokpityu válasza ginola (#602) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a Rubikban is Neked ilyenek vannak, gondolom nagy megelégedésedre.
hahahaha :D
ezt ma sok féleképpen lehet értelmezni. nekem továbbra is az a véleményem,h sokkal könnyebb elérni nagyon jó magasat ribbonokkal,miután hallottam a csúcsfocalt. izlés dolga sztem ez a szint. én maradok a ribbonoknál, valszeg jó időre. akkora hangerőnél sztem simán kigyulladt volna amúgy,ami Ricsinél volt.
meglepő,hogy a ribbon nagyon irányitott hang,és mégis el tudtam vele érni,hogy nem bünteti durván,ha nem középen ülsz.ez nálam erősitő tápkábel függő.ez nekem szintén fontos volt.

műszakilag nem nagyon lehet megvédeni a magasat a lassú gyengüléstől.hirtelen haláltól meg lehet védeni biztosítékkal, de ha folyamatosan határon hajtod,akkor bizti még nem ég el,hangszóró meg gyengül.

mennyibe kerül? a rubié szinte ingyen van,meglepő módon kinai gyártmány,ezért 15 körül van. onnan tudom,h amikor megvettem,pl az egyik magas már el volt gyengülve, cserélhettem. nekem logikusan nem ennyiért adták, mert nem tudni,hogy kinél ment tönkre.
egy ikon tuti,h többszöröse. egyrészt,mert márka,másrészt,mert ott egybe van építve a selyemmel.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#604) ginola válasza bajnokpityu (#603) üzenetére


ginola
addikt

Nagyon hangosan sosem szoktam hallgatni semmit sem! Gondolom így nem kell félni, hogy gyengül majd.

Egy boxban van a Daliban a ribbon a dom-mal, de külön lehet cserélni hála égnek.

(#605) priusz


priusz
aktív tag

Régi Mb-Quart hangfalakkal van valakinek tapasztalata?

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#606) rolo76


rolo76
csendes tag

A sonyról mi a véleményetek?
Sony SA-W2500 (50k) :Y

(#607) bajnokpityu válasza ginola (#604) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem. van kondi a jelútban,szóval egyenáram nem tud rá jutni egy erősitő hibából kifolyólag.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#608) ginola válasza bajnokpityu (#607) üzenetére


ginola
addikt

Az szívás.....látod ezért félek a ribbontól, bár normál használat esetén sztem nem lenne bajuk.

(#609) bajnokpityu válasza ginola (#608) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mi a szivás?
minden mélyvágó váltóban ott a kondi.elvileg sem ebben,sem más hangfal magasa nem kaphat egyenáramot.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#610) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hang szempontjából melyik számít jobb DAC-nak, vagy melyik az újabb? Lupus B vagy Lupus C (mondjuk mk2)? (ha lehet ilyet kérdezni)

(#611) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Ma voltam mm-ben kicsit hallgatózni, szombathelyen. igaz nem volt nagy választék, de sikerült 3 különböző szettet meghallgatnom.

HECO Victa 2
JBL Northridge 5.0
Jamo S 506 HCS 3

sajnos erősítők közül nem tudott az eladó váltogatni, így mindhármat egy onkyo 609-essel sikerült kipróbálni.

a Jamo csúnyán leszerepelt, viszont a HECO és a JBL szinte fej fej mellett teljesített...
az én igényeimnek megfeleltek...

Ha a kettő közül választanék, akkor milyen erősítőt ajánlotok hozzá? Bár inkább a JBL felé hajlok, annak talán a HECOnál is jobban tetszett a hangja...

sajnos az onkyo nem fér bele a keretembe... kb 80-160 az arány erő-szett

JBL-hez hasonlítva egy Obsidian, milyen lehet? van fent egy használtan avxen... azt sajnos nem állt módomban meghallgatni...

esetleg ez a sub jó lenne a JBL szetthez? ismeri valaki közületek?

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#612) ginola válasza mandju (#611) üzenetére


ginola
addikt

Látom mégis volt időd:) hallgatózni.

Az áruk tükrözik a minőségüket, használtan jobb vételek vannak. A Jamo gyalázatosan szól az biztos.
Én tegnap MM-ben Concept-Zensor összehasonlítást csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#613) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Ha egy hangfalban ki szeretném cserélni a magas hangszórót, mert tönkrementek, akkor a keresztváltót is feltétlen cserélni kell?

Köszönöm
Üdv.

(#614) mandju válasza ginola (#612) üzenetére


mandju
senior tag

Én is láttam ma mindkettőt, de nem "férnek" bele a költségvetésbe, illetve a pénzügyminiszterem által megálmodott keretbe...ezért ott nem hallgatóztam...

a wharfedale szetted hol áll ezekhez képest, ha mondjuk a JBL 5-ös egy tízes skálán?
jöhet priviben

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#615) ricsik válasza ginola (#612) üzenetére


ricsik
őstag

Na és mi a tapasztalatod? Ne csigázz nagyon érdekel a Zensor. Melyik volt az 5-ös?

(#616) Arnee01 válasza mandju (#611) üzenetére


Arnee01
csendes tag

Ha nem titok, mennyiért kínálják a szombathelyi MM-ben ezt a JBL és Heco szettet? (környéken lakom én is)

(#617) spiky03


spiky03
veterán

Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy mennyi különbség van hangzásban egy úgy mond sima erősítő és egy THX erősítő között?
Megéri a különbséget a THX minősítés?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#618) Tamoo válasza Tamoo (#610) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kérdés tárgytalan, átnyálaztam az avx hivox dac topikját.

(#619) sting2 válasza ginola (#612) üzenetére


sting2
addikt

És????

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#620) dni válasza benvolio (#548) üzenetére


dni
őstag

Egy Yamaha YAS-101-es re esett a választás. Kíváncsiságból elszaladtam a MM-be. Legynagyobb meglepetésemre 5 féle hangprojektor is volt, ráadásul jobb árakon, mint a netes áruházakban.

(#621) Ed Parker válasza spiky03 (#617) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A thx a thanks rövidítése, ráírják Logitech cuccokra is, hogy köszi a vásárlást :))

De komolyra fordítva a szót, sztem nem.

[ Szerkesztve ]

(#622) junior11


junior11
veterán

Na voltam a havernál, s azt mondta, hogy az alábbiak közül szeretne vmit választani:

- receiver: Onkyo TX-NR579 vagy Sony STR-DH820

- hangfalak: Magnat monitor supreme 1000, Heco Victa 501, Quadral Quantas 5000

Vélemény? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#623) spiky03 válasza Ed Parker (#621) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi a választ, valahogy így gondoltam én is :D

Esetleg másnak valami észrevétele még ezzel kapcsolatban? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#624) ricsik válasza spiky03 (#623) üzenetére


ricsik
őstag

Ha jól tudom ezt a THX logót nem kiérdemelni kell, hanem fizetni érte.

(#625) mandju válasza Arnee01 (#616) üzenetére


mandju
senior tag

150 környéke mindkettő....

meg van egy készleten maradt 1611 azt hiszem 80000ért...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#626) Toobee


Toobee
veterán

Ugyan már kikértem pár ember véleményét privátban, de több szem többet lát alapon, itt is felvetném a kérdésemet. Egy Dune Duo lenne a forrás, ami egy Rotel processzorba küldené a jelet, az meg tovább a félig halott Sony erősítőmbe, ami végfokként üzemelne. Nos, a kérdésem az lenne, hogy mit erőltessek? A Dune analóg kimenetét, vagy digit coaxot? What HI-FI-n nézelődtem, és 5* minősítéssel ezt találtam, ami olcsón beszerezhető. Streamnél 8990 ft a fél méteres változat. A 3 pár analóg RCA alsó hangon is 15 ezer lenne. Ki mit javasol? Előre is köszi! :R

https://barbieripnk.hu/

(#627) xtremetuning válasza Toobee (#626) üzenetére


xtremetuning
addikt

Coax.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#628) Warter válasza Toobee (#626) üzenetére


Warter
őstag

+1 Coax. Mondjuk én a kábelen nem spórolnék. A végén pont az lesz a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#629) Patice válasza xtremetuning (#627) üzenetére


Patice
nagyúr

+ 1 a Coax-ra :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#630) Toobee


Toobee
veterán

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! És az általam kiválasztott kábel jó lesz, egy Rotel RSP-976 + Sony STR DB 840 mellé? Az analóg kábelben meg két opció van: Bajnokpityu ismerősre csinálna 5e/pár áron, vagy Arnold féle 8500/pár lenne.

https://barbieripnk.hu/

(#631) xtremetuning válasza Toobee (#630) üzenetére


xtremetuning
addikt

Kácsa audio - Furutech Alpha. Ár-érték arányban verhetetlen szerintem. Lehet van nekik használt is.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#632) knorbi77


knorbi77
tag

Sziasztok, új vagyok a topikban, egy olyan kérdésem lenne, hogy Denon AVR-1306 erősítőm van és Wharfedale Diamond 8.4+WH-20 5.0-ás szett. Egy kb. 18nm-es nappaliban van, szekrény nincs csak egy kanapé és egy hintázós "fotel". Mégis, a mélyhangok valahogy mintha nem jönnének ki megfelelően, régóta megvan a szett(kb. 5-6 éves, vadiújan lett véve), de hallani hogy erős mélyek szólalnak meg belőle, de valahogy "elveszik" és nem jut a fülembe, de a kanapét rázza. Nem hajtom szét, ne értsetek félre. A szoba kocka alakú elhelyezés optimális, nincs benne semmi extra, tv mellett viszonylag szélesen vannak a frontok elhelyezve. Lehetséges hogy kicsi a szoba?

Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#633) Tamoo válasza knorbi77 (#632) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mélynyomó?

(#634) sanyi0629


sanyi0629
csendes tag

Sziasztok!

A jelenlegi rendszerem:
Pioneer VSX-819H, KEF C7 5.0 és JBL ES150P mélysugárzó. Zenét-filmet egy Popcorn Hour A200-ról viszem az erősítőbe, HDMI-n keresztül. Kb. 60% zene (néha mp3, mert bizonyos alternatív zenék csak így szerezhetők be , ha lehet flac, egyre inkább dts és HD-MA koncert videók), 40% filmezés a program (itt is előnyben részesítem a HD tartalmakat). A zene nagyrészt keményebb rock, metál, de egyre inkább hallgatok finomabb, klasszikus, jazzes, stb. zenéket is. A szoba kb. 20nm panel, a jövőben esetleg 25-30nm tégla-gipszkarton lesz. Néha tetszik a rendszerem hangzása, különösen filmeknél, néha viszont úgy érzem, tovább lépnék, hiányzik valami a zene hangzásából, valami "meleg, lágy dinamika" szerű dolog, amit annak idején apám zenehallgatása alatt tapasztaltam, régi rádióerősítőjén, bakelitről. Egy kicsit mintha nyersen szólna a zene. Tehát valamit változtatnék, ehhez kérnék ötleteket, amellett, hogy túl sok pénzem nincs, és nem tudok külön hifi erősítőt venni, mert fontos a házimozi is. A jelenlegi rendszerben min lehet célszerű változtatni? Arra gondoltam, hogy a Pioneert (kb. 80ért) eladva az alábbi erősítők közül választanék:
Denon avr 1912
Denon avr 2311
Onkyo TX NR609
Van értelme a jelenlegi KEF C7 szetthez ezekből választani, érhetek el jelentősebb hangzásbeli különbséget? Melyik lehet jobb? Visszaolvasás alapján valamelyik Denonra gondolnék a zene miatt, bár az Onkyonál a "THX Select2 minősítés” jól hangzik, kérdés, hogy ez jelent-e valamit. Erősítő váltás után kb. egy JBL ES80 (esetleg 90-100) szettre, és a hozzájuk tartozó surroundokra váltanék majd hangsugárzókban. Talán jobban járnék a pioneert megtartva először hangfalat cserélni (a KEF-ek előtt nagy vágyam volt Northridge E80 szett, csak nem tudtam beszerezni feketében akkor, most viszont ES80-ra szavaznék)? Előre is köszönöm a tippeket!

(#635) Termi16 válasza sanyi0629 (#634) üzenetére


Termi16
őstag

A hangdobozok nem túl acélosak, én biztosan azokat cserélném le először. JBL ES most sok helyen kapható jó áron, 100k körül van boltban újonnan az ES80 pár.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#636) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok

Egy Polk Audio PSW110-es mélyládát sikerült elcsípnem 29eFt-ért.
Másfél éves,nem volt meghajtva, hibátlan állapotú és Tölgy színű :D

Szerintetek megérte?

(#637) ricsik válasza szinimini (#636) üzenetére


ricsik
őstag

Gratulálok, jó vétel volt. Az ára is jó és a sub is jó.

(#638) Gergőke88 válasza szinimini (#636) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hol sikerült ennyiért?
Grat!

[ Szerkesztve ]

(#639) szinimini válasza Gergőke88 (#638) üzenetére


szinimini
senior tag

Hát a jó öreg vaterán :D

Egyből leütöttem :)

Több mint fél éve keresek egy ilyet és most :))

(#640) Tamoo válasza szinimini (#636) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Rohadjon meg a befőtted, ha ezt akartad hallani! :DDD

(#641) szinimini válasza Tamoo (#640) üzenetére


szinimini
senior tag

heheeee :D :D

ezt ezt :DD

(#642) Relaxing


Relaxing
tag

Hello

Dali Zensor 7 szett Vs Mission MX-5 Cinema Pack- ról mondanátok véleményt?
Árban minimális az eltérés ,de minőségben ,tudásban? Elsősorban házimozi megközelítés érdekel zene csak másodlagos szempont.
Köszönettel.

Bakker - micsoda gubanc!

(#643) szinimini


szinimini
senior tag

Még annyi,hogy Y kábelt milyet érdemes venni?
Mire kell oda figyelni ?

(#644) Tamoo válasza szinimini (#643) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ne Y-t vegyél. Házimozi erősítőről LFE IN-be kösd, LOW PASS-t meg csavard LFE állásba. Nekem pl. ilyen van: [link]

(#645) szinimini válasza Tamoo (#644) üzenetére


szinimini
senior tag

Oksa

köszi a tanácsot
Tetszik ez a kábel és az ára se rossz!

(#646) koliz1 válasza sanyi0629 (#634) üzenetére


koliz1
tag

Szia

Én itt néztem, az ES szettet, beszéltem velük elég segítő készek mindenben. [link]

(#647) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hivox Lupus C mk2 megérkezett, bekötve. Azóta csak vigyorgok, :DDD azt hiszem valami hasonlót vártam volna eddig is.

Most viszont kezdem úgy érezni, hogy könyörög a cucc pár jobb hangdobozért. :U (mondjuk még akusztikailag is gondok vannak, de már legalább kezd valahogy szólni)

[ Szerkesztve ]

(#648) Termi16 válasza koliz1 (#646) üzenetére


Termi16
őstag

Oké, hogy nekem szerencsém volt, de ennél olcsóbban vettem az ES90+ES25+ES30-as szettet, úgyhogy nem egy túl jó ár szerintem. Megint csak pesti viszonylatban tudok nyilatkozni, de több helyen láttam 100ért akciósan ES80-at, a center max 40 bárhol, a két hátsó meg 60, és akkor sokat mondtam.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#649) xtremetuning válasza Tamoo (#647) üzenetére


xtremetuning
addikt

:C ....sosem lesz vége.... :DDD

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#650) Dorian válasza Tamoo (#647) üzenetére


Dorian
félisten

Na mondtam én!
Gratulálok!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.