Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) lacos001 válasza Dorian (#1398) üzenetére


lacos001
senior tag

Nekem left mono,és right van az sw-n! Ird le a megfejtést légyszives! :P ;)

(#1402) Termi16 válasza spiky03 (#1395) üzenetére


Termi16
őstag

Nem éri meg, én most adtam el ez én H/K 255-öm 75-ért.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1403) Dorian válasza robi0604 (#1400) üzenetére


Dorian
félisten

Értem. Szóval akkor nem jó megoldás az y egyik ágát használni.
Mono subkábelem van, amit használok, csak ki akartam próbálni ezt az y-t.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1404) Wizard8 válasza Dorian (#1398) üzenetére


Wizard8
tag

Bekötheted, akkor úgy mintha mono sub kábel lenne, de le kell kötni a szabad végét, mert bezavarhat durván. Inkább szerezz be egy monót.

(#1405) sanyi0629 válasza Termi16 (#648) üzenetére


sanyi0629
csendes tag

Biztosan kérdezték már, de hol sikerült ennyiért megvenni az ES90+ES30+ES25C szettet? Sajnos nem pesti vagyok, ha ott vagyok is más ügyben, így nehéz az áruházakat járni, de ha találnék konkrétan a kínálatban, akkor simán megérné egy út érte.

BBéci javasolta a szett belső átkábelezését. Te megtetted ezt, illetve a gtyakorlatban menyire jön ki az igény rá?

[ Szerkesztve ]

(#1406) Termi16 válasza sanyi0629 (#1405) üzenetére


Termi16
őstag

Nos az a baj, hogy nem tudok konkrét helyet mondani, mert nincs.

Vagy 3 napom ráment, hogy végigártam 5-6 plázát meg egyéb boltot is, és összehasonlítottam a kínálatot. Aztán az egyik MM-ban volt olyan akció, hogy ha leadsz bármilyen régi elektronikai dolgot, akkor 5-10000ft-tal olcsóbban kapod meg az újat, amit veszel. Így ott vettem talán 125-ért (140 helyett) az ES90 párt, meg 55 körül (65 helyett) az ES30 párt. A Centert pedig az interhifi nevű kis boltocskában találtam 32-ért, ami azért furcsa, mert ez az eredeti ára volt, semmi akció vagy kedvezmény nem volt.

Azóta felment a dolgok ára, szóval nem biztos, hogy ennyiért talál az ember ,de rá kell mozdulni, aztán hátha. Pl mikor ezeket vettem, akkor az Új Studio hangfalak 130e-be kerültek, most akciósan 100e. Nem mondom, hogy megéri, csak egy példa, hogy miket lehet találni! :)

Ugyanez történt az ES250PW szubbal is, azt mindenhol 120-130e körül láttam, aztán besétáltam az egyik Satrunba, ahol megkaptam az eredeti 105e-es ár helyett még 10-zel olcsóbban, mert ott is leadtam egy 600ft-os fülhallgatót.

BBécinek valószínűleg igaza van, biztosan meghálálnák a hangfalakat az átkábelezést, de én nem értek hozzá, mást pedig nem kerestem még fel. Amíg nincs meg a teljes, kész rendszer, addig ilyen dolgokkal nem tudok foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1407) robi0604 válasza Dorian (#1403) üzenetére


robi0604
őstag

Ahogy előttem is írták, nem jó, mert zavart szed össze.
Úgy sincs sok értelme, ha leragasztod a nem használt véget, mert minimális zavar és jelveszteség akkor is fellép.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1408) Dorian válasza robi0604 (#1407) üzenetére


Dorian
félisten

Ok, értettem :R
Egy topiktárs adta oda, hogy próbáljam ki, mert nála vmi nem stimmel, de akkor nem fog menni. :(

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1409) robi0604 válasza Dorian (#1408) üzenetére


robi0604
őstag

Annyira kipróbálhatod, hogy recseg e vagy ilyesmi vele a sub, bár tudni kellene a probléma jellegét. :K
Hosszabb távon ill. összehasonlítási alapnak (pl. kábeleket tesztelnél) nem megfelelő így.

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1410) sanyi0629 válasza Termi16 (#1406) üzenetére


sanyi0629
csendes tag

Köszönöm!

Akkor lehet, hogy marad egy nagy körút, vagy esetleg körbe telefonálgatás előtte, hátha célra vezet, annak idején a northridge szett keresgélése közben is volt értelme, bár végül nem találtam akkor, amit ma már nem bánok. Sajnos, ahogy látom, az általad írt eredeti árak is jócskán felmentek, ES90 párt pl. 185 alatt még nem láttam, neten legalábbis. Egyelőre még csak a környékbeli bevásárló központokat jártam be, de persze itt 0 kínálat, nem csak ebből a szettből, másból is. Viszont ha megnézem a netdepo árait, lehet, hogy a járkálás és benzin költség helyett majdnem ugyanannyira jövök ki ott is.

Abban biztos voltam, hogy Bécinek igaza van, cska arra voltam kíváncsi, hogy átkábelezés nélkül is élvezhető-e, vagy úgy nagyon nem. Igazából egy elektromérnök - műszerész műszerész kollégám van, aki elektronikákban, forrasztásban és precizitásban nyerő, de valahogy félek attól, hogy megbontsunk egy ilyen dobozt, bár aki találkozott már ilyen történettel, szívesen veszem ha megnyugtat, hogy össze lehet szerelni probléma mentesen (gondolok itt az illeszkedésekre, kitöltésra, ha van).

(#1411) Szabikaa20 válasza #09634560 (#1389) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Igen azt elfelejtettem odairni még reggel volt!Errefelé igy is úgy is hivjuk.... :P Csak az RGB jelentésép próbáltam elmagyarázni csipás szemekkel... :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1412) Gergőke88 válasza sanyi0629 (#1405) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia. En pl. most vettem az egyik Mediaban 35-ert az ES25-centert. 45-ert vettem az ES30-ert szinte ujonnan. Erdemes figyelni a hasznalt hirdeteseket. Nekem meg egy ES80-ra lesz meg szuksegem, de ritkan vannak hasznaltan.

(#1413) Dorian válasza robi0604 (#1409) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, akkor összehasonlításnak nem lesz jó. A probléma:
Az illető olyan sub kábelt vett, mint ami nekem van (Kácsa KCO SUB3) és szerinte ez az új az eddigi Inakustic Star y sub kábel mélyeinek csak felét produkálja nála. Nálam viszont nincs ilyen gond, hogy kevés lenne a mély.
Bejáratódásra ennyi szvsz nem fogható, ill. a kácsa mono sub kábel elvileg jóval magasabb szintet képvisel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1414) Termi16 válasza sanyi0629 (#1410) üzenetére


Termi16
őstag

Nincs mit!

Persze, át kell ezt gondolni, vidékről azért nehezebb.
Ha egyben veszel nagyobb értéket, akkor akár ilyen netes cégeknél is érdemes alkudni, vagy valamilyen kedvezményt kérni, gyakran belemennek a dolgokba.

Természetesen élvezhető átkebelezés nélkül is minden, sőt. Ezek a hangfalak azért gyárilag sem 0 szinten kerülnek a boltokba, az átkábelezés csak egy plussz tuning lehetőség, ami még tovább javíthat az amúgy sem gyenge hangminőségen.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1415) robi0604 válasza Dorian (#1413) üzenetére


robi0604
őstag

Bizonyos Inakustik kábelek képesek mélyben "túlozni" és ez miatt kis öblösséget adni az egésznek, de az is lehet, hogy a Kácsa nem megfelelő a cuccához. Annyi biztos, hogy ilyen mértékű változás nincs bejáratással, vagy csak nagyon ritka esetben.

A legegyszerűbb az lenne, ha Ő tudná a tiedet kipróbálni.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1416) ricsik válasza Dorian (#1413) üzenetére


ricsik
őstag

Nem akarok hülyeséget írni, de nem lehet, hogy a mono és az y bekötési módszer között van hangerőkülönbség? Kell egy olyan sub, amin van mindkettő, ill egy monókábel és egy y átalakító. Máris kiderülne.

(#1417) robi0604 válasza ricsik (#1416) üzenetére


robi0604
őstag

Ebben is van valami!

Ráadásul, ha nem csak LFE-be van kötve a SUB-on, akkor ott kell állítani a crossovert is.
Bár ez lehet, hogy csak az Én hülyeségem. :U

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1418) malagutif122


malagutif122
tag

Sziasztok
Megint a Dj keverővel kapcsolatba lenne egy kérdésem
http://www.pixmania.hu/hu/hu/03526916/art/hercules/dj-control-mp3-e2-keveropult.html
http://www.pixmania.hu/hu/hu/09887419/art/mixvibes/u-mix-control-2-vezerlopult.html
Ezekről mi a véleményetek?
a Mixvibes jónak tünik mert szoftvert is adnak hozzá.

(#1419) malagutif122


malagutif122
tag

Már a könig 3 csatornasrol letettem nem veszem meg.
inkább cd-és keverőt veszek.

(#1420) Tamoo válasza malagutif122 (#1418) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez nem "cd-és keverő", csak egy hardver (játék), amivel a számítógépen lévő "dj programot irányítod". Valószínűleg nem túl minőségi, tartós potméterek kerültek bele, meg kb. gondolom műanyag az egész. Legyen hozzá egy normális többcsatornás hangkártyád is. Szvsz választásnál pedig ne a hozzá adott sw befolyásoljon.

[ Szerkesztve ]

(#1421) Tomics válasza malagutif122 (#1418) üzenetére


Tomics
addikt

Ezt a boltot kerüld el messzire.

PH! addikt since 2004

(#1422) Dorian válasza robi0604 (#1415) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, Kácsánál is azt mondták, hogy a SUB3 kevésbé "búg" mint a Inakustik, vagyis pontosabban fogja meg a mélyet és nem engedi utánrezegni annyira a membránt. Ezért érzi kevesebbnek
Polk PSW110-e van, azon meg bal + jobb LFE bemenet van, nem mono.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1423) malagutif122 válasza Tomics (#1421) üzenetére


malagutif122
tag

nem is akarok ott rendelni
csak keresgélek

(#1424) anonymus89


anonymus89
addikt

Még egy gyors kérdés, egyik ismerősöm elnyomogatott nagyon valamit a dvd lejátszóján és most már filmeket egyáltalán nem játszik le csak zenét.
Valami kódot kér szerintetek ez mi a nyavalya?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#1425) Tamoo válasza Dorian (#1422) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A low pass-t LFE állásba kell tekerni és akkor mehet a mono kábel az LFE feliratú jobboldali rca-ba. Én is így használom.

[ Szerkesztve ]

(#1426) malagutif122 válasza Tamoo (#1420) üzenetére


malagutif122
tag

azt hittem cd lehet rakni bele azért is kérdeztem meg nem volt még ilyen keverőm
nem értek hozzá.
a számitógépembe asrock h61m-vs alaplap, intel G620 proci, 2gb memória van.
gigabyte gt 430 videokari. Az alaplapra integralva van a hangkártya vagy azt külön kell venni erősebbet hogy birja a keverőt?
Ja és ha egy 5.1-es házimozi erősitőre kötném rá ezt a mixvibes keverőt az elbirná?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1427) malagutif122 válasza Tamoo (#1420) üzenetére


malagutif122
tag

szia
elfelejtettem megkérdezni mennyibe kerül egy normális többcsatornás hangkártya?

(#1428) robi0604 válasza Dorian (#1422) üzenetére


robi0604
őstag

Tamoo megadta a választ.

Szerintem megér egy próbát a Tieddel.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1429) Tamoo válasza malagutif122 (#1426) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az alaplapival is működik, csak a minőség nem mind1, de maga a cucc se egy komoly szerkezet.
Van amelyik usb-s, van amelyiken normálisan vannak ki-bemenetek, drágábbakban beépített hangkártya is akár, de én se használtam még ilyet. google+youtube a barátod lesz, ott nézelődj, esetleg kereshetsz "dj console"-os fórumokat, ott valószínűleg többet tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1430) ginola válasza Tamoo (#1387) üzenetére


ginola
addikt

Maximálisan egyetértek.

(#1431) malagutif122 válasza Tamoo (#1429) üzenetére


malagutif122
tag

köszönöm a segitséget.
megveszem ezt a keverőt eddig ez a legjobb.

(#1432) Tamoo válasza malagutif122 (#1431) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Előbb még cd-t akartál belerakni, most meg már meg is veszed? :( Nézz utána jobban szerintem! Itt is van sokféle [link]. Bár ha mégsem tetszik legalább olcsón eladhatod! :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#1433) malagutif122 válasza Tamoo (#1432) üzenetére


malagutif122
tag

Nem tudtam még mindig eldönteni milyet vegyek csak ezen megtetszett
hogy kettő zenét lehet egyszere keverni.
vagy egy Behringer vmx-100-at veszek ezen a kettőn gondolkozok most.

(#1434) Viper26


Viper26
nagyúr

Kábelek megrendelve, remélem itt lesz a héten. :D

iPhone 14 | FR955

(#1435) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Valami optikai kábel márkát vagy minőséget (nem Hama!!!!) tudtok mondani mit érdemes venni. Gondolom itt sem feltétlen a legdrágább a jobb, vakítják az embert aranyozott csatlakozókkal..stb 1,5 vagy 2 méteres kellene, a TV-t és az erősítőt akarom összekötni.

(Vagy elég az 500 Ft-os erre :F )

"in medias res"

(#1436) knorbi77 válasza Csabroncka (#1435) üzenetére


knorbi77
tag

Csak egy kérdés, miért nem Hama?:) rossz tapasztalatod volt vele? Csak azért kérdezem mert nekem Hama optikaim van lassan 5 éve és hibátlan. Jelenleg PS3 és Denon között végzi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#1437) Patice válasza malagutif122 (#1433) üzenetére


Patice
nagyúr

Attól függ mi a célod a keveréssel. Hobby? Házibulik? Gyakorlás? Fellépés?

Alap szinten számítógépes programokkal és többcsatornás alaplapi hangkárytával is meg tudod oldani.

Ha külső eszközt akarsz használni a programok vezérlésére, akkor az sem lesz olcsó.

Ha keverőt akarsz használni és a számítógép lenne a forrás, akkor két hangkártya kell, ez sem lesz túl olcsó.

Ha CD-ről akarsz keverni, akkor legalább két DJ CD lemez játszó + egy kétcsatornás keverő.

Én régen vágyom egy alap Pio szettre. CD (ebből kettő) + keverő. Használtan is lehet hasonlókat venni.

Amit Tamoo linkelt oldal én onnan a Traktor konzolját választanám. :B

Ja igen. A kábeleket, + DJ fülest se hagyd ki. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1438) Csabroncka válasza knorbi77 (#1436) üzenetére


Csabroncka
addikt

részben, és ahol vettem magamnak koax (75Ohm) kábelt egyenesen kiröhögtek miatta... :U

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1439) Dorian válasza Csabroncka (#1435) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem TV hangjára teljesen jó valami alap optika is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1440) MaTTeS válasza Csabroncka (#1435) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Nekem 2 évig Hama optikai volt. Semmi gondom nem volt vele (mondjuk nem is a legolcsóbbat vettem). Most árulom, 3m, 2900Ft ha érdekel írj privit.

(#1441) Dorian


Dorian
félisten

Nekem meg van egy eladó 5m-es Kácsás optikai eladó :)
TV most is ilyennel van összekötve, de oda elég 1m.
Nem akarok Mattessel árversenyt, úgyhogy ha hosszban nem elég az ő 3m-ese, akkor majd kitalálok valami árat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1442) malagutif122 válasza Patice (#1437) üzenetére


malagutif122
tag

Szia
nekem csak hoby célra kell szgépre kötöm rá.
egy töbcsatornás alaplapi hangkártya mennyibe kerül ujonnan?
http://www.pixmania.hu/hu/hu/09887419/art/mixvibes/u-mix-control-2-vezerlopult.html
ezt a keverőt 5.1 házimozi erősitőre rá lehet kötni?
szia

(#1443) Csabroncka válasza MaTTeS (#1440) üzenetére


Csabroncka
addikt

:R , de 3m sok!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1444) Csabroncka válasza Dorian (#1439) üzenetére


Csabroncka
addikt

gyanítottam :)

"in medias res"

(#1445) Dorian válasza Csabroncka (#1444) üzenetére


Dorian
félisten

TV-hez a Kácsában vettem az "Expert Line" optikai kábelükből 1m-es darabot, valami 2000 Ft volt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1446) Patice válasza malagutif122 (#1442) üzenetére


Patice
nagyúr

Az alaplapi hangkártya azt jelenti, hogy az alaplapba van integrálva. Külön alaplapi hangkártyát nem fogsz kapni. :B

Amit linkeltél, az egy jobb megoldás, mert elméletileg csak egy USB port kell neki és ezen keresztül kommunikál a PC-vel.

Házimozi erősítőkön is van általában legalább 1 (de inkább több) sztereó bemenet, egy ilyenre kötöd a keverőt és kész.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1447) bajnokpityu válasza Patice (#1446) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vitatkoznék.
még nem nagyon találtam(oké,suricata nem járt még nálam) jó hangú USBs megoldást. sokkal jobb a hangja az alaplapim koax kijáratának. 889 és 892es riltekem van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1448) malagutif122 válasza Patice (#1446) üzenetére


malagutif122
tag

hello
köszönöm a választ na akkor integrálva van azt se kell vennem hálistennek.

(#1449) Patice válasza bajnokpityu (#1447) üzenetére


Patice
nagyúr

De ez egy olcsó keverő. Nem várható el ennyiért jó hang, csak átlagos. Nem próbáltam, csak sejtem, hogy jobb lehet a hangja az alaplapi kimeneteknél. Az alaplapi digit kimenet az más. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1450) Dorian válasza bajnokpityu (#1447) üzenetére


Dorian
félisten

Az a baj, hogy csomó dac-ra azért tesznek usb-t, hogy "legyen rajta". Ennek megfelelő a beépített átalakító minősége is. Zero is megtáltosodott, amikor közvetlen usb helyett a Szurikátán keresztül a koax bemenetét használtam. Minőségi beépített USB-s megoldásokat a 100+ -os dac-oknál, és azok közt, amik csak usb bemenettel bírnak (pl. HRT) lehet találni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.