Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Dorian válasza szinimini (#850) üzenetére


Dorian
félisten

Ha ez neki belefér és a zasszony nem heréli ki érte, akkor ok. Csak akkor a TV síkjától az ablak felé eső rész kihasználatlan terület, ami a 300ezer feletti m2 árakon kicsit luxus.
A TV vonalába mehetne a két front, legalább nem lesz mögötte fal. A középső pillérek vonalába mehet a nagyobb kanapé, a kisebbel nem tudom mit kezdjek. A nappaliból nyíló ajtó nyitásirányát jó lenne megfordítani, hogy ne b.sza pofán a kanapén üldögélőket :) Mivel a kanapé mögött így van hely bőven, a 7.1 rendszer is kiépíthető.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#852) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Használ itt valaki ubuntut rajtam kívül? Gyanítom, hogy a 96kHz-es Flac nem úgy megy ki a digit kimeneten (mert a dac-on nem világít a "96kHz-es led")?. A hangkártya egy audigy2.

(#853) spiky03


spiky03
veterán

FYI ha valakit érdekel egy belépő rendszer

saturn.hu/mcs/special/campaigns,20701,0213_1087110.html

bocsi telóról nem ment a direkt link :(

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#854) Termi16 válasza WARZ (#846) üzenetére


Termi16
őstag

Ne haragudj, de már nem tudom, több helyen voltam. Tippre akkor valamelyik Mediamarkt lehetett, Árkád vagy Westend.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#855) szinimini válasza Dorian (#851) üzenetére


szinimini
senior tag

Akkor most az asszonnyal elbeszélgetnek :)
7.1 meg azért egy jó érv :D

Tv mögé akkor tehet a barátnője virágokat állványra hadd süsse a nap
A másik kanapét és a fotelt meg a pillérek mögé oda lehet tenni a falhoz csak furán néz ott ki.

(#856) Dorian


Dorian
félisten

Gyors kérdés:

Philips BDP-3280
LG BD650
Sony BDP-S 280

Melyiket választanátok? Illető vesz később médialejátszót így e képesség hiánya nem feltétlen hátrány, a dvd lemezek felskálázásának minősége viszont fontos.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#857) axwel18 válasza Dorian (#856) üzenetére


axwel18
senior tag

Nekem Sony BDP-S280 as van annak ellenére hogy nem szeretem a Sony cuccokat megtetszett és a képminőség nagyon jó.

(#858) Szabikaa20 válasza axwel18 (#857) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Most látom neked Vardus 300-ad van egy Denon 1312-vel...Szépen szól?Hogyan szólna egy Denon 1912-es egy Vardus 400-al? :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#859) axwel18 válasza Szabikaa20 (#858) üzenetére


axwel18
senior tag

Nekem tetszik így a kis Vardus hangja előtte Harman/Kardon-al nagyon nem tetszett a Denon-al sokkal természetesebb a hangja és szerintem szépen szól. Persze van jobb ettöl de szerintem az áráért elég jó. A Vardus 400-as a 1912-vel biztosan szépen szólna.

[ Szerkesztve ]

(#860) Viper26 válasza spiky03 (#853) üzenetére


Viper26
nagyúr

Köszi, most aztán agyalhatok rajta. :DDD
Mondjuk azok műanyag hangszórók ha jól látom.De gondolom ahhoz az erősítőhöz lehet egy komolyabb szettet venni idővel... :))

Pixel 7 | FR955

(#861) spiky03 válasza Viper26 (#860) üzenetére


spiky03
veterán

igazán nincs mit :)
ez pontosan így van. szerintem is kezdésnek teljesen jó. és így van idővel lecserélheted a kis bögréket, mint ahogy én tettem a yamahánál

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#862) Patice válasza sanyi0629 (#848) üzenetére


Patice
nagyúr

1. megoldás: veszel egy fasza TV állványt és a konyhában lévő asztalnak háttal fordítod. A frontok a két oldalára mehetnének, az egyik mellet be lehet menni a szobába. Szemben a kanapék és a fotel már elég jól elhelyezhető. A virágoknak meg marad hely az ablakok előtt. Esetleg egy vastagabb függönnyel el lehet választani a konyhától mozizáskor. A tükröződés miatt, az erkélyajtóra sem árt majd ilyet rakni.

2. megoldás: A hosszabb kanapét rakod be úgy a szoba kb. közepére, hogy a másik helyiség ajtaját még ki lehessen nyitni. Bal oldalán lenne a kisebb kanapé és az erkélyajtó. Szembe a hosszú, ablaktalan falra rakod a TV-t köré a hangfalakat. Így még a háttereket is elég jól, szimmetrikusan el lehet helyezni, akár konzolokon, akár állványon.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#863) Viper26 válasza spiky03 (#861) üzenetére


Viper26
nagyúr

Pont ezen gondolkoztam, hogy a 1312 ennél jóval többet elbír, így hosszabb távon mindenképp jó befektetés lehet. :)
Talán még azokkal a bögrékkel sem szólhat annyira rosszul, hogy átmenetileg ne legyen jó megoldás. :C

Pixel 7 | FR955

(#864) daniel2121


daniel2121
senior tag

Van egy eladó NAD T747 185k-ért. Megér annyit ill. milyen hangfal menne hozzá? Az állapota álítólag újszerű.

(#865) spiky03 válasza Viper26 (#863) üzenetére


spiky03
veterán

ez teljesen így van. kezdő rendszernek szerintem tökéletes ;)
ha később lesz lêd, akkor veszel hozzá nagyobb hangfalakat.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#866) Fleed


Fleed
aktív tag

Hali!
Régi 5.1es hangfal szettemnek a hátsó hangszóróival kicsi gond van. Rövidek a hangfal kábelek és elég csutka is. Itt egy kép róla. Az lenne a kérdésem, mit lehet ezzel tenni, mert a kb 5 szál drótra nem könnyű rákötni egy másik kábelt. Metszem még lejjebb a zsinórt? Vagy mi a teendő ilyenkor?
köszi

(#867) szinimini válasza Fleed (#866) üzenetére


szinimini
senior tag

Ha szét tudod szedni akkor kábelezd újra

(#868) gorbep válasza Fleed (#866) üzenetére


gorbep
senior tag

Jujjjjj! Azért ez elég barkács! :DDD

Én szétszedném és min 2.5 m2 kábellel csakis forrasztva kivezetném egy "normális" hangfal csatlakozóra. Pár 100-asért bármelyik alkatrészboltban kapsz, vagy ha van türelmed, az E-bay-ről ugyanennyiért profi aranyozott csatlakozókat is rendelhetsz.

(Már ha a hangszóró megér neked egy kis munkát......) :))

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#869) BBéci válasza bajnokpityu (#837) üzenetére


BBéci
titán

Az AVR400 egyértelműen jobb, mint a Denon 3808, ami két hónapig töltött nálam. Még a 4311-nél is szebben zenél, talán a 4811-nek lenne esélye ellene.
Ne feledd, hogy amit nálam hallottál az Arcamtól, az messze áll a valós tudásától. Akkorát javult a villásdugó megfordításától, hogy még mindig alig akarom elhinni. Ilyen mértékű változással még nem találkoztam. Lassan cserélni fogom, mert másfél is kellene írnom, de nem szívesen válok meg tőle. Egy 600-assal kiegyezem. :K
Más.
Hogyan és milyen készülékkel hasonlítgatod a tàpkábeleket?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#870) BBéci válasza Szabikaa20 (#858) üzenetére


BBéci
titán

Ha a 1912-nek önérzete is lenne, vérig lenne sértve, ha Vardusokat kellene hajtania. Sokkal jobbat érdemel.

Az előbbiben másfél=másról.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#871) Ed Parker válasza BBéci (#870) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nagyon diplomatikusan fogalmaztál Béci :DD

(#872) bajnokpityu válasza BBéci (#869) üzenetére


bajnokpityu
félisten

amik Nalad is voltak: dac, rotel erosito.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#873) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#872) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ja,ott volt a hogyan is.
nem értem igazán a kérdést. mivel mocskosul rideg a tápkábel,ezért itt esély sincs táp forgatásra. régebben szórakoztam ezzel, nem sok difit észleltem roti,dacnál. mondjuk ez régen volt,azóta lehet érzékenyebb a lánc.
vagy azt kérded, hogy mennyi ideig tesztelem őket? hetekig,mielőtt végleges véleményt alkotok.

amikor hajtott a tatár,ott mindig rosszul sült el a dolog.hova siessek? szerencsére nekem nincs főszerk, laptulaj,hogy igyekezzé pityu :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#874) Dorian


Dorian
félisten

Most lehet, hogy baromságokat mondok, de úgy rémlik, hogy az elektronika aszimmetrikus felépítése miatt (már azon a szinten, ahol ez már hallható) érzékenyebbek egyes készülékek a dugóforgatásra, mások meg nem. Nem minőségi különbséget jelez.
1 hete próbálgattam legutóbb, a mostani dac-rel és erősítővel először.
Nálam az CD-nél észrevehető különbség van, erősítőnél semmi, dac-nál talán. A merev tápkábellel a dugóforgatást úgy kiviteleztem, hogy az Alkesz villásdugóját fordítottam meg és minden más abba beledugott eszközt.
Nem szabad készpénznek venni, mert további próbák kellenek, hogy megalapozott legyen a véleményem, de azt tapasztaltam, úgy a legjobb, ha az erősítőhöz képest a dac fordítva van bedugva. A különbség azonban nagyon kicsi: kicsit tágabb tér és kevesebb felesleges mély.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#875) Szabikaa20 válasza BBéci (#870) üzenetére


Szabikaa20
őstag

:DDD Hát akkor mondjál hozzá nekem hangfalakat!Ha megyek venni uygis meghallgatok elotte többet,de milyeket lenne érdemes?Jelenleg még a Denon sincs meg,de mihán eladom a Yamimat már veszem is!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#876) Egon


Egon
nagyúr

Hi all!

Belépő szintű házimozi hangkeltő szettet szeretnék vásárolni (erősítő + hangszórók). A keret 100K. Elolvasván az első hozzászólást, az Onkyo avx390-es szettet néztem ki magamnak.
A kérdésem az lenne, hogy a megadott keretből, van-e ennél jobb alternatíva, ha mondjuk darabonként raknám össze (azaz külön erősítő és hangfalak)? Jó minőségű hangfalkábelt kvázi ingyen tudok szerezni, szóval az nem kell hogy benne legyen a 100K-ban.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#877) Thuglife válasza Szabikaa20 (#875) üzenetére


Thuglife
senior tag

Az erősítő árának kétszeresét kell az 5.0-ra költened, hogy kihasználd az erősítő tudását.. Ezt már sokszor hangoztattuk!

#876 Egon:
Inkább egy JBL SCS-178 és egy alig pár éves belépő erősítőt választanék. Például ezt meg ezt.

[ Szerkesztve ]

(#878) TCr válasza Thuglife (#877) üzenetére


TCr
veterán

+1

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#879) Patice válasza Egon (#876) üzenetére


Patice
nagyúr

100k-ba használtan erősítő + 5.0 férne bele, ha nem akarsz pénzt kidobni újra.

Pl.:

5.0

Erősítő

Erősítő 2

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#880) kaf001


kaf001
tag

Hali!

Van egy Marantz sr 7002-esem és szeretném összekötni HDMI-vel egy ASUS Xonar HDAV 1.3-al! Elég csak bedugni a hangkártya kimenetébe, az erősítőnek meg a bemenetébe?

Illetve szeretnék még hozzá vásárolni KEF C7+C3+C6 szettet. Ideális választás lehet?

[ Szerkesztve ]

(#881) #09634560 válasza Egon (#876) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én javasolnám hogy gyüjts hozá és 5405-öt vedd vagy a Denon 1312 XT-t, mivel ezeknek már aktív mélynyomójuk van.
Használtan jelenleg erősitőt nem találok de JBL SCS178 van 40-ért az AVX-en (ha még nem kelt el) és keress hozzá erősitőt.Ennyiért kapható kb. ELtax szett ia.
Patice gyorsabb volt és korrektebb.

[ Szerkesztve ]

(#882) Patice válasza kaf001 (#880) üzenetére


Patice
nagyúr

Első kérdés: Igen.

Második kérdés: Árban lehet, minőségben már nem biztos. Egy ilyen Marantz-hoz én már jóval magasabb kategóriájú hangfalakat vennék.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#883) Patice válasza Egon (#876) üzenetére


Patice
nagyúr

A Thuglife által linkelt JBl szettre sürgősen csapj le! :C

Erősítőt mellé linkeltem.

Meg is vagy.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#884) madgie válasza Patice (#883) üzenetére


madgie
titán

Ahhoz a JBL-hez nem ajánlok oda illő árú Onkyo-t, részletezőbb hangú erősítőt szeret. Nekem is SR504E volt, aztán egy V371-es Yamahától megtáltosodott az SCS178 (filmeknél persze, zenére mindenhogy kevés)

(#885) kaf001 válasza Patice (#882) üzenetére


kaf001
tag

HDMI-vel nem tom megszólaltani :((( lehet hogy beállítás probléma lesz...

A KEF szettről pedig nagyon jókat írnak a tesztek, pl hogy 2 kategóriával feljebb sorolható be a tudása szerint.

(#886) Dorian válasza kaf001 (#885) üzenetére


Dorian
félisten

De ugye hallottad már a hangját és nem tesztek alapján akarsz vásárolni?
Nekem az elérhető árú KEF-ek egyszerűen nem tetszenek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#887) Bódi Erik


Bódi Erik
csendes tag

Sziasztok, új vagyok itt és surround rendszert szeretnék venni a napokban.
A keret kb 400000Ft, de ez a max. remélem tudtok ebben segíteni, hogy minél jobban választhassam meg a felszerelést.
Az 1. hsz-ban írták, hogy az erősítő kétszeresét kell a hangszórókra költeni.
Ezt miért kell így, különben bénán fog szólni,ha 200ezerért veszek erősítőt, a maradékon meg kábeleket, hangfalakat?

Előre is köszi, ha tudnátok segíteni. :R

MacBook pro 15" 2017, Apple watch 3,Apple tv 3,4,5 iPod Classic,nano,shuffle, iPhone 7plus 256jet black, iMac 5K, Mac pro, iPad pro 128gb LTE, Apple pencil.

(#888) Egon


Egon
nagyúr

Köszi srácok, de használtan nem igazán akarok/merek vásárolni. Max. olyantól, akit ismerek, és/vagy ha még garanciális az adott termék. Amit meg postázni kell, azt végképp elkerülném.
Az S5405 jobban szól annyival, hogy megéri a +35K-s (majdnem 40%-os) felárat?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#889) kaf001 válasza Dorian (#886) üzenetére


kaf001
tag

Még sajnos nem hallottam, nemsoká lesz rá lehetőségem :)

(#890) Patice válasza Bódi Erik (#887) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha újban gondolkodsz én így osztanám fel kb.

Erősítő: 80.000 - 100.000

5.0: 160.000 - 200.000

Szub: 60.000 - 100.000

+ KÁBELEK! (Ilyen értékű cuccot már ki kell szolgálni megfelelő minőségű kábelekkel is!)

Mindenképpen hallgatózás alapján dönts majd. Ilyen keretből már újonnan is szép kis rendszert lehet összerakni. Pláne használtan. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#891) Toobee


Toobee
veterán

Bocsi, szerkesztés után valamiért duplázódott.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#892) Toobee


Toobee
veterán

Megjött a Roti :D Bár kipróbálni még nem tudtam, nem is akartam, mert nagyon hideg van kint. Majd estefelé bekapcsolom. Sajna a kábelek nem biztos, hogy ideérnek még a héten, ezért jövő hétre marad a tesztelés :( Addig is itt egy kép.

https://barbieripnk.hu/

(#893) Dorian válasza Toobee (#891) üzenetére


Dorian
félisten

.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#894) bajnokpityu válasza Toobee (#891) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:C

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#895) Stubi28


Stubi28
tag

Üdv!
Egy kis segítség kellene.
Ez az első "komolyabb! szettem és sajna van egy kis gondom.
Adott egy Yamaha RX-V359 erősítő és egy JBL SCS178 szett.
Na most mindent értelem szerűen az erősítő hátlapján feltüntetettek szerint kötök be, de centerem egyszerűen nincs. Lepróbáltam másik kimeneten, a hangfal szól. Viszont bár mit kötök a center kimenetére, nem szól. Test tone üzemmódban mindegyik hangfalat megszólaltatja, de a centert a két frontal keveri le, illetve a center hangerejének állításánál azt jelöli, hogy nincs center.
Vajon ilyenkor mi lehet?
Köszönöm!

(#896) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sziasztok lenne egy alap kérdésem:

Ezeket, hogyan kell beállítani?

Erősítő:

Crossover 80 Hz (a max 90)
Bass out: mélyláda, front vagy mindkettő. Én mélyládára állítottam.

A mélyládán a crossovert 85-re állítottam, a maxra. Erősítőn jó ha 80-on marad vagy állítsam 90-re? Sajnos 85 nincs az erősítőn.

(#897) Bódi Erik válasza Patice (#890) üzenetére


Bódi Erik
csendes tag

Aha ez nem rossz, köszi, csak azt még mindig nem tudom hogy miért így kell és miért nem 50-50%-os arányban?
Gondolom egy drágább, komolyabb erősítő jobban szól,nem?
használtban találnék 200ért jó erősítőt?
Félre ne érts, nem vitatkozni akarok, csak érteni szeretném a miértjét,hogy miért egy 1:2 arányban kell ezt megválasztani 5.0 esetén? :F

MacBook pro 15" 2017, Apple watch 3,Apple tv 3,4,5 iPod Classic,nano,shuffle, iPhone 7plus 256jet black, iMac 5K, Mac pro, iPad pro 128gb LTE, Apple pencil.

(#898) Dorian válasza Bódi Erik (#897) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell. Ökölszabályként szoktuk emlegetni, azért, mert legtöbbször ilyen ár-arányú összeállításnál van összhangban az erősítő és a hangfalszett minősége.

Stubi28:
Erősítő menüjében nincs letiltva a center?
Vagy a másik lehetőség, hogy a centerkimenet végfoka halott.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#899) Patice válasza Bódi Erik (#897) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez a 1:2 szabály erősítő/5.0-ás hangfalszett esetén szerintem egy tapasztalati arányszám.

Fele-fele felosztásnál a hangsugárzók minősége korlátozza az erősítő képességeit. Így feleslegesen költenél az erősítőre annyit, ha a hangszórók nem képesek megjeleníteni azt a többletet.

Én hiszek ebben az arányszámban.

Ha használt is szóba jöhet, vagy vegyesen, pl. használt erősítő + új 5.0, akkor 100 ezerért már nagyon jó, pár éves erősítőket lehet venni.

A kábeleket csak azért emeltem ki, mert sokszor hajlamosak az emberek megfeledkezni, a fontosságáról. Házimozihoz hangfalkábelekből akár több tíz méter szükséges összesen. Még ha az alap 500-1000 Ft/méter áron is számolunk, akkor is több tízezer forint is lehet csak a hangfalkábel! És akkor még nem beszéltünk az összekötő kábelekről. Még ha közel is vannak az elektronikák, akkor is kell jó pár darab a legrövidebbekből is. Ezek mindegyike is kemény ezresek alapszinten, szóval a kábelezésre simán elmegy akár 50.000 Ft is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#900) Dorian válasza Patice (#899) üzenetére


Dorian
félisten

Szabó Zoli mondjuk épp múltkor fejtette ki, hogy ő inkább választana olcsóbb hangfalat drágább elekrtonikával, mert:

"Ugyanis vannak olyan paraméterek, amiben a hangszóró sokkal jobb, mint bármelyik erősítő. Nem véletlen, hogy egy 100e forintos hangsugárzóval gyönyörűen lehet detektálni a hangzás különbséget két nagyon drága erősítő között is, amelyeknek a megadott műszaki paraméterei sokszor jobbak a hangsugárzóénál.
Én inkább vennék drágább elektronikát, mint hangszórót, mert a hangszórót fel lehet javítani olcsón, de a gyatra elektronikát már nem. Míg a hangsugárzó hibái megszokhatók, addig a rossz elektronika mindig idegesítő marad."

Bár hozzá kell tenni, hogy ő "hangsugárzók" alatt azok tuningolt verzióját értette, amivel elég nagy minőségjavulás érhető el.
És hihetetlen, de ATC Béla is egyetértett vele :)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.