Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) axwel18 válasza Pokzoli (#348) üzenetére


axwel18
senior tag

Igen én is arra lettem figyelmes. Biztos jól szólhat.

(#347) becsitibi: Szerintem gyenge minőségű elosztó lehet a hibás.

[ Szerkesztve ]

(#352) gorbep válasza becsitibi (#347) üzenetére


gorbep
senior tag

Ez valami csúnya földhurok lesz. Sajnos a PC tápegység 0-ja a földeléssel van össze kötve, és ez problémát okoz. A PC és az erősítőd közötti potenciál különbség áramot hoz létre az összekötő kábelben., Próbáld meg az erősító táp dugvillát 180 fokkal elforgatva bedugni/megfordítani, az is segíthet. Ha ez sem segít próbáld azonos elosztóból megtáplálni a rendszert.(ha itt is zúg, villa fordítás) Ha ez sem segít akkor próbálj optikán át csatlakozni, az galvanikusan független, vagy valamelyik eszközt leválasztó transzformátoron keresztül táplálni. (bár az ekkora teljesítménynél nem lesz olcsó mulatság) :(

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#353) becsitibi válasza sirfer (#350) üzenetére


becsitibi
senior tag

A házimozi és a pc csatlakozói külön vannak,szerinted mi okozhat zavarást??A pc-nél az elosztóba be van dugva a táp,hálozati adapter,sólámpa,erősitő a logitech z323-hoz,monitor.A tévéhez a benti szobába:dvd lejátszó,erősitő,rádiós ébresztőóra,mélyláda,tv.

Régebben ezek mind egy elosztón mentek gond nélkül,most hogy külön vannak zúg mint állat,és elég csak rákötnöm,már akkor is csinálja,zenét meg abszolút élvezhetetlen rajta halgatni... :((

Ötlet?? :F

gorbep:ránézek,de mint irtam,ez már egyszer össze volt kötve,és akkor ment simán :K

[ Szerkesztve ]

(#354) sirfer válasza becsitibi (#353) üzenetére


sirfer
aktív tag

Gorbep válasza a megoldás.... :K

LAN kábel, switch is okozhat ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#355) Szabikaa20 válasza Lac-coo (#274) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát nem tudom....Nekem nem torzít,bár az is igaz,hogy csak fél hangon használom! :K Hát én semmilyen kattogást nem hallottam!Szépen tisztán szól!Bár még várom a subkábelt amit megrendeltem,mert jelenleg csak egy házilag összetákolt kábelről megy... :D Forrasztva van meg árnyékolt a kábel,de akkor is majd a rendes kábellel lesz majd az igazi!Amúgy épp ma lett kész a subom kb 95%-osan.Még várom a kúp lábakat is.Jelenleg ilyen.... :DD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#356) ginola válasza bajnokpityu (#338) üzenetére


ginola
addikt

Köszi.

(#357) Zanik válasza xtremetuning (#339) üzenetére


Zanik
addikt

Akkor küldeném neki szeretettel: Eiffel 65 - Blue :))

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#358) sensei41 válasza n.dani (#349) üzenetére


sensei41
csendes tag

Kösz az infót!!!!...hát az aszony nállunk a pénzügyi tanácsadó,de kb 50ezret szánna egy hangfalratehát az öt+ 1 re kb max350 ezer a keret ugytudom.Van tapasztaladon a külömbség terén?.Subbal együtt a 6 hangfal menyiböl jönne ki?Neked ilyened van?Vagy hallottál már ilyet szólni?

(#359) Stubi28 válasza becsitibi (#353) üzenetére


Stubi28
tag

Nkem ugyan ez volt, ha pc-ről szerettem volna filmet nézni hdmi-n keresztül küldve a hangot is és a képet is.
Semmi nem segített. Egyszer megpróbáltam, hogy kihúzom a kábeltv kábelét, és egyből elmaradt a búgás.
Azt mondják van eszköz ami leválasztja kapcsolásra az melített kábelt. Persze nem fizikálisan..

(#360) sensei41


sensei41
csendes tag

ERRE valaki?

(#361) sirfer válasza sensei41 (#360) üzenetére


sirfer
aktív tag

Nem jó a link... :F

(#362) becsitibi válasza sirfer (#361) üzenetére


becsitibi
senior tag

Sikerült megtalálnom a problémát,az a kábel okozza ami a dvd lejátszót és az erősitőt köti össze hogy az erősitőre vigye át a dvd lejátszóról a hangot,ha azt kihúzom,akkor megszünik a probléma.Próbáltam másik kábellel is,de ugyan az a búgás fogadott,mit csináljak szerinted??

(#363) sirfer válasza becsitibi (#362) üzenetére


sirfer
aktív tag

Akkor tuti,hogy földhurok. Próbáld a dugó fordítgatást. Nekem egy hálózati switch csinálta ezt. Messze van a szgép a mozitól? Az optika is jó lenne az RCA helyett. Ahogy gorbep írta.

[ Szerkesztve ]

(#364) BBéci válasza axwel18 (#328) üzenetére


BBéci
titán

Rendben, filmre inkább H/K, de akkor mire ajánlod az Onkyókat?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#365) n.dani válasza sensei41 (#358) üzenetére


n.dani
tag

Az 50e Ft / db a monitorsugárzó esetén még épphogy fasza, de az 5.1-es szettben a centert ennyiből nem lehet "letudni" sőt a sub-ot sem. Itt kizárólag ugye újról beszélünk.

Pl. az Usher S-520-nak darabja 50e Ft ebből 4 ugye 200.000e Ft. A hozzávaló center az S-525 viszont kereken 100e Ft. A Proson R10 sub szintén 100e Ft. Ez eddig 400e Ft. A kábel témára én egy 80e Ft-ot számolnék plusszban, tehát ez így 480e Ft.

A Focal chorus szett még drágább lenne, de ha erre ténylegesen áldozol és valahogy kiszorítjátok valamilyen úton-módon, minden egyes vele töltött percét igazán élvezni fogod és egy percig sem bánod majd, hogy nem egy olcsóbb szettet tettél össze...ez fontos.

(Én a 706V-t egy NAD 356 + NAD 555-ös lemezjátszó társaságában a Rise Against - Revolutions Per Minute albumával hallottam először, nem nagyon jutottam szóhoz...)

A 706-os szerintem dinamikusabb illetve mélyebbe megy, a tere mindkettőnek ugyanolyan pazar.

"...bármiből épülhetsz a föld egy iskola, istenből van minden ezért nincs nyoma..."

(#366) becsitibi válasza sirfer (#363) üzenetére


becsitibi
senior tag

Dugó megforditva...búg,6 méterre van a gép a mozitól,optikaival tuti nem zúgna??

(#367) sirfer válasza becsitibi (#366) üzenetére


sirfer
aktív tag

Tuti. Ott nincs fémes közeg. Könnyű kipróbálni ha közelebb viszed a géped. Azt nem tudom,hogy mekkora lehet az optika max. hossza, ezt a többiektől kérdezd.

Azt írtad,hogy korábban ment. Mi változott?

[ Szerkesztve ]

(#368) becsitibi válasza sirfer (#367) üzenetére


becsitibi
senior tag

asus p35 lap,asus p45 lap,ezekkel ment,most asus z68-al nem..

linket tudnál dobni hogy honnan vegyem meg,vagy van a saturn-ba is meg a media markt-ba is??

[ Szerkesztve ]

(#369) BBéci válasza n.dani (#365) üzenetére


BBéci
titán

Denon 1911-hez bőven megfelel egy kábelekkel együtt 350-be kerülő hangdoboszett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#370) sirfer válasza becsitibi (#368) üzenetére


sirfer
aktív tag

Persze, bármelyikben lehet venni. Max. hossz 5m lehet... a google szerint.

(#371) n.dani válasza BBéci (#369) üzenetére


n.dani
tag

Jogos, most nézem csak, hogy volt említve az erősítő is. Mondjuk ez esetben inkább eladnám a 1911-et és vennék helyette egy használt 3805/3806-ot 90-100e magasságában.

"...bármiből épülhetsz a föld egy iskola, istenből van minden ezért nincs nyoma..."

(#372) zolaas


zolaas
senior tag

2 új szerzemény. Pici pénzből:) Denon PMA 525R, DCD 1015.
Meg ne szóljatok, hogy miért vannak egymáson, mert csak azért raktam egymásra, mert gyorsan kipróbáltam őkelméket. Majd hétvégén jobban meghallgatom. 35-be fájt egyébként.

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#373) axwel18 válasza BBéci (#364) üzenetére


axwel18
senior tag

Szivem szerint semmire. Nekem nagyon nem jönnek be az Onkyo erősítők.

(#374) zolaas


zolaas
senior tag

BBéci, sztnék kérdezni tőled:) A jelenlegi (Focal 815 Cobalt) front-hoz ez a pár surroundnak jó lesz? Ránézésre ugyanazok a hangszórok vannak benne.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#375) KatonaT válasza becsitibi (#337) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Szia
Nembiztos hogy földhurok!
Az erősítő össze van kötve a tv-vel?
Ha igen huzd ki az antennát belőle!
Lehet hogy egy galvanikus leválasztó kell az antennára!

Szerk: a dvd-be se legyen antenna mes semmibe ami össze van kötve az erősîtővel!

Ez a jelenség azért an mert az antennakábelben áram fut az erősítők miatt.....

[ Szerkesztve ]

(#376) becsitibi válasza KatonaT (#375) üzenetére


becsitibi
senior tag

azt is megnézem,hátha... :R

(#377) gorbep válasza KatonaT (#375) üzenetére


gorbep
senior tag

Igen az is lehet, de az is földhurok. De akkor eddig is csinálta volna. Ha az antenna kihúzásra megszűnik, akkor a TV szolgáltatóval tetess fel egy galvanikus leválasztót, de házilag is megoldható, kb. 1000 Ft.

Bocsi, Becstibinek akartam küldeni!

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#378) BBéci válasza zolaas (#374) üzenetére


BBéci
titán

Úgy rémlik, a Chorus elődje volt az Opal, de ebben nem vagyok biztos. Szerintem érdemes megvenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#379) zolaas válasza BBéci (#378) üzenetére


zolaas
senior tag

oksa akkor megpróbálok alkudozni kicsit:)

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#380) Toobee


Toobee
veterán

Nos, mivel a média lejátszós fórumban már több ízben is levegőnek néztek, ezért ismét ide tenném fel a kérdésem. Dune Duoban, hogy tudom bekerestetni a borítókat? Legújabb béta fw van a készüléken. Magyar nyelven használom, nem tudom, hogy ez számít-e valamit.

https://barbieripnk.hu/

(#381) dhcodoki válasza Toobee (#380) üzenetére


dhcodoki
senior tag

(#382) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

egyébként sztem ez jobb mint a 8xx focalok. de minimum izlés dolga. én csak a sima változatát hallottam,v 8-10éve de semmi idegesség nincs a hangjában,ami miatt nekem az olcsóbb focalok kiesnek.

és ugyan a focalok általában a legszebb hangfalak,de a Phonar sem éppen retek.
ha lenne ennyim,és álló pár hangfalat keresnék,tuti húznék hallgatózni.

egyébként ha minden igaz,összejött a project egy canton quintas 540 személyében,mint második hangfal. most elkezdtem józanodni,h félek túl nagy lesz a kis szobába...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#383) jcage válasza Toobee (#380) üzenetére


jcage
tag

[link]

Üdv,
J

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#384) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Bugyuta, láma kérdés következik, csak erős idegzetűeknek ! :D

régen, suhanc koromban, a Vidis korszakban mi mindig magasra raktuk a hangfalakat, sokkal teltebb, a szobát jobban betöltő basszust kaptunk, manapság meg az a szokás hogy a lehető legalacsonyabbra kerülnek a mélyládák, a földre... Miért nem készít senki másfél méter magas ládákat, :D

(#385) #09634560 válasza Lac-coo (#384) üzenetére


#09634560
törölt tag

Basszus ládák minél közelebb vanak egy falhoz annál jobban verődnek vissza. Tehát ahova rakod föld vagy plc onnan 2x ha plafon felül akkor 2x2 aza négyszer és ha háta mögött fal van akkor 2x2x2 azaz 8x és aki ott is sarokba rakod (és a táv minden esetben kisebb mint kb 90 cm.) akkor a mélykiemelés 2x2x2x2 azaz tizenhatszorosa lesz.
A mai rendszerekben nem basszusra hanem a linearitásra mennek rá.

(#386) #09634560 válasza #09634560 (#385) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem beszélve arról hogy a szekrény legtöbbször nem csak visszaverte hanem gyakran át is vette a mélyhangok egy részét és a saját rezonanciájában vissza is sugározta azt a szobának.

(#387) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sziasztok, valaki hallgatott már Tangent Evo családot?

Nem túl sok információt találok, illetve hallok róluk, ami két dolgot jelenthet: egyszerű design hangfalak no comment hanggal :F

"in medias res"

(#388) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

(#326) ZolikaE46 Erre valaki?

...és még lenne egy olyan kérdésem is mióta kiszedtem a jbl-t a sarokból sokkal rosszabbul szól most betoltam őket a mély láda elé ami a jbl helyére került a sarokba, de egyszerűen elvesztettem a jbl-t sokkal rosszabbul szól... főleg amikor közel volt a tvhez akkor még a hangok megkülönböztetése is nehéz volt melyik jön oldalról?! Nincs ötletetek hova rakjam? Csináljak újra képet?

(#389) zolaas válasza bajnokpityu (#382) üzenetére


zolaas
senior tag

Najó, de akkor az enyémekkel micsináljak? Adjam el? :) No meg azokhoz aztán honnan vegyek sr-t meg centert? Ahogy elnézem a hirdetéseket, még ritkábban bukkanak föl:) Szóval egyenlőre offolom aztat, de ha nem lenne ily messzi, meghallgatni lehet elmennék.
Illetve van itten még 1 pár amit meghallgatnék Clarus rhea ennyiért ez sem hinném rossz vételnek.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#390) Lac-coo válasza #09634560 (#385) üzenetére


Lac-coo
őstag

Mindez ha jól értem 90 centi alatti belmagasságnál értendő ? :D
talaj plusz oldalfal vagy mennyezet plussz oldalfal között szerintem nincs különbség, mégis jobban betölti a teret ha fent van, ez tuti :)

(#391) Dorian válasza Lac-coo (#390) üzenetére


Dorian
félisten

Mit akarsz ebből kihozni? Nem kiemelésekkel kell kitölteni a teret mert az ocsmány.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#392) Patice válasza Lac-coo (#390) üzenetére


Patice
nagyúr

Sanci38 úgy értette a leírást, hogy ha a hangdoboz 90 centin belül van bármely szobát határoló falhoz, akkor az kiemelést fog okozni a mély átvitelben. Azt hogy hányszorost, azt nem ismétlem meg.

Régen a 'Vidis' korszakban az volt az általános módszer, hogy a hangdobozokat a sarkokba rakták, mert így elfogadhatóra nőtt a Vidi dobozok mély átvitele.

Akkoriban nem is voltak a hangdobozok és az erősítők sem akkora teljesítményűek otthoni használatban, mint mostanában. A mélyhez meg kell a kraft, mindkét oldalon.

A mostani időkben a lineáris hangzást tekintjük ideálisnak, amit a Vidi dobozok mélyben nem tudnak teljesíteni, a dobozaik, hangszóróik és a terhelhetőségük miatt. A dobozokat meg azért rakták fel régen a szekrény tetejére, mert szimplán csak ott fértek el, mert akkorák voltak és így nem kellett állvány alájuk. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#393) Lac-coo válasza Dorian (#391) üzenetére


Lac-coo
őstag

Semmit! Csak eszembe jutott, hogy fennt szebben szólt anno :)
Mostani ládám van vagy 45 kiló, szóval nem tudom kipróbálni , jól emlékszem-e :)

(#394) Lac-coo válasza Patice (#392) üzenetére


Lac-coo
őstag

Jó értem, csak poénból ha igaz a 90 centi akkor a 2x2x2x2 az mekkora szoba ? :)

(#395) Szabikaa20 válasza Lac-coo (#394) üzenetére


Szabikaa20
őstag

2x2=4m2

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#396) Patice válasza Lac-coo (#394) üzenetére


Patice
nagyúr

A 90 centi az igaz, de ismétlem, ez a faltól való távolság, nem a fal mérete!!!!

Egy hangdoboz hangjába ha zárt légtérben (szobában) van akkor beleszólnak a visszaverődött hanghullámok is.

A szobának ugye vannak falai, nagy sima felületek, amikről igencsak jól verődnek vissza a hanghullámok.

Ha egy hangdobozt beállítasz egy szoba közepére és minden fal (még a padló is!) messzebb van mint kb. 90 centi, akkor fog a legkevésbé beleszólni a hangzásba a visszavert hang. (Ezt persze a gyakorlatban nem olyan könnyű kivitelezni, nem túl kényelmes és logikus a szoba közepére rakni a hangsugárzókat. :) )

Ha a padló közelebb van mint kb. 90 centi --> 2x-es erősödés a mélyben (+3 dB)
Ha a padló és a hátfal közelebb van mint kb. 90 centi --> 2x2x (+6 dB)
Ha a padló, a hátfal és az oldalfal is közelebb van, mint kb. 90 centi --> 2x2x2x (+12 dB)
Ha mindezt megspékeled még azzal, hogy egy szekrény tetejére is felteszed, sarokba, akkor megvan a 2x2x2x2x-es (+ 18 dB) erősödés a mélyekben, mert itt tulajdonképpen már négy fal határolja körbe a hangdobozt.

Ez olyan hatással van, mintha egy EQ-n ennyivel feltolnád a mélyet.

Így kellett volna értelmezni SZERINTEM Sanci38 üzenetét, nem úgy, hogy egy akkora szoba.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#397) Lac-coo válasza Patice (#396) üzenetére


Lac-coo
őstag

Jah igen , ha szekrényen van akkor igaz, tényleg :)
De mindegy , nem kötekedni akarok, csak gy eszembe jutott a dolog régről ! :)

(#398) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

(#388) ZolikaE46: BBéci Csak van valami ötleted erre vagy valakinek?

(#399) Zanik válasza Patice (#396) üzenetére


Zanik
addikt

Akkor elvileg a szoba közepén lenne jó helye a mélynyomónak? :P Oké, teszek rá egy négyzet alakú falapot, és elnevezem dohányzóasztalnak! ;]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#400) Peak válasza Zanik (#399) üzenetére


Peak
addikt

zseniális ötlet :D

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.