Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Ed Parker válasza ZolikaE46 (#1646) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Elég jó konfig,nem lesz óccsó,arra készülj fel:)

Legalább 130k borítékolható

Szabika:)
Milyen a Yami?

[ Szerkesztve ]

(#1652) MaTTeS válasza Szabikaa20 (#1647) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Azt úgy hívják, hogy marketing bullshit. ;]

(#1653) Szabikaa20 válasza Ed Parker (#1651) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Milyen a Yami???Már eladtam...Vagy most nem értem miért kérdezed? :DDD

(#1652) MaTTeS:Ja...Jól hangzik,jó kimondani,hogy még ilyen is van benne... xD :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1654) ZolikaE46 válasza Ed Parker (#1651) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Annyit biztos nem költenék! A 220 50K környéke lesz, a 320 meg 80-90K környéke... Azt mondják. Egyedül a 320nál ez a hang formátum fog dönteni hogy megéri e azt a + 30-40K vagy nem, de ha ilyen hangformátum vagy mi ez nem lesz még egy jó ideig akkor nyilván marad a 220...

[ Szerkesztve ]

(#1655) Ed Parker válasza Szabikaa20 (#1653) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hámmer bsanya forumtársunk kérdezte és neked volt,ezért elsőkézből tudnál neki válaszolni,hogy milyen?
Csa erre gondoltam.

Zolika:
Abban azért komolyabb teknika van,szinte biztos hogy hasonló áron lesz mint az én pioneer-em.
Ugyanezeket tudja,csak innen tippelem.
Semmi érdeke olcsóbban adni,ha elmegy drágábban is.

[ Szerkesztve ]

(#1656) Szabikaa20 válasza Ed Parker (#1655) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Jah igen már értem....Hát amúgy nekem bejött,de ezt lehet csak azért mondom,mert az első AV erősítőm volt!Nekem két JBL Control 5-el szólt,de azzal nagyon és szépen! :K

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1657) knorbi77 válasza bsanya (#1650) üzenetére


knorbi77
tag

Annyira nem lehet rossz mint egy műanyag LG, de sok jót Onkyo hangfalakról még itt a topikban nem olvastam:S

(#1658) knorbi77


knorbi77
tag

És ígértem mára egy beszámolót, ma voltam a Netdepo-ban, átvettem az MS carnival 7 subot az inakustik 2m Y kábellel együtt. Már alapól nagyon tetszett a doboz nagy mérete, de a minőség, ahogy csomagolták elképesztően jó, nem bontottam még ki műszaki cikket, ami ennyire gondosan lett volna becsomagolva. Azt hiszem mostantól favorit lesz nálam a Mordaunt-Short. Rászereltem a talpakat, bekötöttem, beállítgattam az erősítőt, és így első nap nagyon-nagyon tetszik, 16-18 nm a szoba, és a sub hangja fantasztikus, zenére próbáltam ki meg egy kis Battlefield 3-ra ps-en, mindkettőre nagyon jó volt, így estére hallhatóan finomodott a hangja, teljesen meg vagyok vele elégedve. Rengeteg tartalék van benne, a hangereje kevesebb, mint a felén van a hátulján, a membránnak sem kellett különösebben "megráznia" magát, hogy a szoba telítve legyen a mélyekkel, egyszóval: Tökéletes, egyelőre így érzem. Érdekes de a 65W és a 20cm-es membrán nagyon meggyőző, felülmúlja önmagát. Holnap töltök fel képeket és linkelem, átrendeztem kicsit a szobát a sub tiszteletére.

És azt még hozzátenném, hogy mindössze 1 napot vártam a subra, értesítettek, megkérdezték mikor megyek, vártak, úgyhogy ajánlom bátran a Netdepo-t én is.

[ Szerkesztve ]

(#1659) bsanya válasza knorbi77 (#1657) üzenetére


bsanya
aktív tag

Nem tudom, nem támasztok baromi nagy igényeket, csak szóljon jól :))
Ahogy néztem fa dobozos, még a satelit sugárzó is, aktív mélyládával...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#1660) knorbi77 válasza Viper26 (#1552) üzenetére


knorbi77
tag

A kábel amit linkeltél, tökéletes, nyugodtan vedd meg, én már használom:)

(#1661) knorbi77 válasza bsanya (#1659) üzenetére


knorbi77
tag

A mélyládáról nem írnak rosszakat, én a frontoktól tartanék kicsit, szerintem ez a szett a "házimozi(műanyag)" és a rendes fa hangrendszer között helyezkedik el középen, tehát a minőségét ebből meg lehet állapítani. De Onkyo-ról sztem itt le fognak beszélni:D

(#1662) bsanya válasza knorbi77 (#1661) üzenetére


bsanya
aktív tag

Szerinted az Yamaha+Onkyo páros 100e megér? (tudva azt, hogy az Onkyo hangfalakról itt lebeszélnének :DD )

"Viszonylag" kispénzből szeretném megúszni a "házimozisítást" :R

(tartaléknak van egy LG LH-T250SC hangfalszettem (a DVD lejátszója már megadta magát a sok mese nézésen :) ), annál csak jobban szól?! :D )

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#1663) knorbi77 válasza bsanya (#1662) üzenetére


knorbi77
tag

Annál biztos, de ha már 100 ezerért vennél szettet, érdemes a legjobbat kihozni a pénzből, mégsem 10 ezerről van szó:) Várd meg szerintem a fórumtársak tanácsait, én elég régen vettem a hangfalaimat, ezért ilyen 5.1-ekben már nem vagyok úgy otthon:(

(#1664) mhmpista


mhmpista
aktív tag

Hali

Wharfedale Zaldek s600 stereozáshoz szerintetek ez elég? Jók ezek arra?

(#1665) spiky03


spiky03
veterán

Egy érdekes kérdés.
Ugye mondtátok, hogy a HD hangok csak HDMI-n vagy analógon mennek át az erősítőbe, koaxon, meg optikain csak a "mag" megy át. Így ha pl lenne egy olyan BD játékosom, amin van 5.1 analóg kimenet és azt rákötném az erősítőm (RX-V365) analóg bemenetére, akkor ott szerintetek átmehet a HD hang? És a kérdés, hogy erezhető lenne a hatása? Különbözne a DD-től DTS-től?
Bocsi, ha nagyon hülyeséget kérdeztem. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1666) Toobee válasza spiky03 (#1665) üzenetére


Toobee
veterán

Analógon átmegy, de olyankor a lejátszó dekódolja a hangsávot, ami a legtöbb lejátszó esetén nem túl minőségi. V365 esetében szerintem felesleges ilyeneken gondolkozni.

https://barbieripnk.hu/

(#1667) Termi16 válasza spiky03 (#1665) üzenetére


Termi16
őstag

Megoldható így a HD hangsávok lejátszása, viszont gyakorlati előnye nincsen ilyen rendszernél.

Kérdés:

Szerintetek ha 2-3 hónapra ideiglenesen vennék egy olcsóbb, 30-40000Ft-os erősítőt, hogy később megvegyem azt, amit kinéztem, akkor az sztereó legyen, vagy HM? A térhangzást tudnám nélkülözni, viszont most úgy látom, hogy a régebbi HM vasakat könnyebb továbbadni. A másik oldalról viszont, a sztereó erősítő hangja mérföldekkel jobb lehet. (Bár se dac, se megfelelő kábelek nincsenek) Erre kíváncsi lennék nagyon, de nem tudom, hogy most megéri-e ezzel "szórakozni".

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1668) Patice válasza spiky03 (#1665) üzenetére


Patice
nagyúr

BD játékoson analóg 7.1-et fogsz találni inkább, de a válasz a kérdésedre igen.

Át fog menni a HD hang PCM-é alakítva, mert ilyenkor a dekóder a lejátszóban van.

Hogy érezhető lesz-e? Dinamikában, tisztaságban lehet. Ez nagyban függ a lejátszó beépített dekóderének minőségétől, az összekötő kábelek minőségétől, az erősítőd, a hangfalkábeleid és a hangfalaid minőségétől. :))

Valamennyire szerintem biztos hallható lesz a különbség. Hja és még egy tényezőt kihagytam. A film hangjának a keverésétől is függ, hogy mennyire szól jól. Egy sima DTS Core is nagyon ütős tud lenni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1669) Patice válasza Termi16 (#1667) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha viszonylag olcsón akarod megúszni a dolgokat, akkor egyáltalán nem rossz az elgondolásod, hogy veszel egy régebbi HM vasat olcsón mozizáshoz, aztán egy sztereó erősítőt a zenéhez.

Az olyan házimozi erősítők amik zenében is megállják a helyüket elég drágák, akár még használtan is. És egy eredetileg drága HM erősítőhöz nem árt ha tudásban/minőségben passzoló hangfalszettet szerez be az ember ami megint csak elég tetemes összeg lehet.

Ha megéri neked két rendszert fenntartani, akkor hajrá!

(Egyébként én is így döntöttem, de egyenlőre a sztereón dolgozom. :) )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1670) spiky03


spiky03
veterán

THX, mindenkinek a gyors választ. :R
Nah majd első körben kipróbáljuk csak a maggal. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1671) Termi16 válasza Patice (#1669) üzenetére


Termi16
őstag

Ezek szerint nem fogalmaztam pontosan! :)

A hangfalak már megvannak, az 5.1 teljesen készen áll.

Az biztos, hogy pár hónapon belül veszek egy komolyabb hm erősítőt is, ami egy HK 460 lesz valószínűleg. A kérdés az, hogy addig megéri-e sztereóval szórakozni, vagy nem? :D
Azért kérdezem, mert nincs se kedvem, se pénzem most külön kábeleket, lejátszót, dac-ot venni a sztereó cucchoz. Az biztos, hogy a HM vas lesz a rendszer motorja később, a sztereót csak és kizárólag akkor tartanám meg, ha sikerülne egy szintén HK vasat venni jó áron. Ha meg csak egy HM erősítőt veszek most, akkor azt mindenképpen eladom a későbbiekben.
Hajt a kíváncsiság a sztereó hangja miatt...

2 napja eladtam az eddigi erősítőmet, azóta 1500ft-os pc-s hangfalról mennek a dolgok, hihetetlen vicces :DD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1672) Dorian válasza Termi16 (#1671) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem ebben a heelyzetben ideiglenesen használt mozierőstőt vegyél, lehetőleg ne H/K-t, hogy legyen egy kis változatosság is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1673) Szabikaa20 válasza bsanya (#1662) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Szerintem egy ilyennel is sokkal jobban járnál mint azzal az Onkyo-val....Sub-ot meg majd veszel hozzá!Vagy pl AV-n volt egy JBL CS-178 5.1-es szett 50k-ért az is megtette volna!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1674) Termi16 válasza Dorian (#1672) üzenetére


Termi16
őstag

Egy csomó Onkyo meg Yamaha van a használt piacon, viszont Denon-t alíg találok, pedig most arra lennék kíváncsi. Az első 2-ből már volt egy-egy példányom.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1675) Toobee


Toobee
veterán

Tegnap végre volt időm megnézni egy filmet, az új cuccokkal. (The Lincoln Lawyer BD25 DTS-HD: 4219 kbps, ebből ugye a DTS magot hallgattam) Sokkal pontosabb, részletesebb lett a hangja. Úgy, ahogy a mélyet is sikerült már beállítanom, de a mélyközéppel még nem vagyok kibékülve. Szerintem a Roti lesz a ludas, mert vágási frekv. nincsen, csak small, meg large. Gondolom a végfokon hiába állítgatom a vágást, vagy lehet, hogy pont az a baj, hogy ott állítom? A mélyebb frekvenciák nagyon jól szólnak, tegnap már túl sok is volt, bár ez szubjektív, mert lakótársam szerint lehetne még több is. Viszont még mindig borzasztóan zúg a végfok miatt, remélem hét végén lesz időm tápkábelt csinálni, meg beszerzek március elején egy Alces-t is, ha így se lesz jó, akkor rá kellene repülni valami végfokra, vagy egy öreg nagyvasra, amin van analóg bemenet. Esetleg tudtok most ajánlani valami jó vételt, 60 ezer ft-ig?

(#1673) Szabikaa20:
Bécsi úti MM-ben, az új JBL SCS-178 50e ft, mellé 1311 Denon 50e. Ha mindenképp új kell...

Más téma: ingyen elvihető Saturnos hangfalkábel, olyanok részére, akik kis pénzből gazdálkodnak, és nagy segítség lenne nekik. Légyszíves olyanok ne keressen, akik rárepülnek minden ingyen cuccra, aztán meg rakják fel az apróra...

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#1676) Szabikaa20 válasza Termi16 (#1674) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Lehet azért van,mert ha valaki megvesz egy Denont,akkor nem csalódik benne és megtartja addig amíg ki nem "öregszik".Aki meg eladja az meg azért,mert nagyobb kat. Denont vesz! :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1677) Termi16 válasza Szabikaa20 (#1676) üzenetére


Termi16
őstag

Ahogy nézem, avx-en most kelt el 4db is kb 3-4 napon belül.
Csak pont most nincs olyan, ami nekem megfelelne.

Mindegy, nézelődöm még egy kicsit, aztán biztosan akad majd valami.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1678) Szabikaa20 válasza Toobee (#1675) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Na akkor valami ilyen kén a kollégának! :K

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1679) knorbi77 válasza mhmpista (#1664) üzenetére


knorbi77
tag

Apukáméknál ilyen pár van, ősrégi sztereó erősítő hajtja, kellemes hangja van, jó erős mélyekkel, szerintem érdemes első körben.

[ Szerkesztve ]

(#1680) Viper26 válasza knorbi77 (#1660) üzenetére


Viper26
nagyúr

Rendben. :R
Nekem ma hozott a netdepo kábeleket (hangszóró, hdmi, optika), tényleg korrektek.Vasárnap végre össze tudom majd rakni a cuccot, remélem a beállítás is menni fog. :D
Szerinted a dvd-t akkor is köthetem az erősítőre, ha abban van külön erősítő?Hang és kép menne a Denon-ra, a gyári hangszóróit ugye nem használnám.Remélem ebből nem lehet probléma. :B

iPhone 14 | FR955

(#1681) Wizard8 válasza bsanya (#1662) üzenetére


Wizard8
tag

Olvass vissza. Pár napja írt egy fórumtárs részletesen, neki ilyen onkyo szettje van. Meg van elégedve vele.

[ Szerkesztve ]

(#1682) knorbi77 válasza Viper26 (#1680) üzenetére


knorbi77
tag

Várjuk a beszámolót majd!:) Szerintem nem gond, milyen kimenettel kötöd a Denon-ra? HDMI?:)

(#1683) Viper26 válasza knorbi77 (#1682) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem tudom mi a neve, viszont sárga, avval megy a video, rca-val meg a hang. :D

iPhone 14 | FR955

(#1684) ginola válasza bsanya (#1662) üzenetére


ginola
addikt

Ha már kinézted előre, és hiába tanácsolunk ezt-azt némi tapasztalattal, akkor azt vedd meg, ami tetszik és kész.

(#1685) #09634560 válasza Viper26 (#1680) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen kötheted. Ha nincs rajta HDMI akkor Koaxial-on vidd a hangot és komponensen (piros-zöld.kék) a képet, ha modern tévére viszed. Ha képcsövesre akkor képet Scart rgb-n, mint eddig, és elég csak a hangot.

(#1686) spiky03


spiky03
veterán

Tudtok valami jó belépős centert ajánlani. Mert szerintem az én kis Eltaxom nem olyan jó :O
Mert pl tegnap este is néztük a Silent Hillt (magyarul) és a beszéd néha olyan halk volt, hogy adni kellett rá még kakaót (pedig +9dB-ra van már állítva), a többi hangfal az meg jól szólt, az effektek rendben voltak, nem voltak hangosak.
Úgyhogy úgy érzem meg kéne próbálnom egy másik centerrel, hogy azzal milyen lesz a hatás. Mert ez így sajnos ront a filmezés élvezetéből :( Mert pl ah az asszony nyomja közben a chipszet, és csörög, nem hallani a beszédet :D
Persze az is lehet, hogy a film volt a szar, vagyis a szinkron keverés.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1687) knorbi77 válasza spiky03 (#1686) üzenetére


knorbi77
tag

A center nálam is nagyon halk szokott lenni néhány filmnél, próbálj ki más filmet is, vagy esetleg angol hanggal, lehet hogy nem a hangszóró a gond.

(#1688) Peak válasza knorbi77 (#1687) üzenetére


Peak
addikt

és NE magyar hangsávval :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#1689) Viper26 válasza #09634560 (#1685) üzenetére


Viper26
nagyúr

A kép akkor maradjon így a TV-re kötve?
Hangot csak rca-n tudom az erősítőbe vinni.

iPhone 14 | FR955

(#1690) Ed Parker válasza Termi16 (#1671) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem ezzel csak akkor foglalkozz, ha a 460-as sztereo hangja nem megfelelő számodra.
Jó dolog a külön sztereo, csak ugye ahhoz kezdheted elölről, cd,(DAC),erősítő,kábelek,hangfal megint egy valag pénz.
Persze ha a büdzsé engedi, akkor mindenképp. :)

1674 Termi16: ez nem véletlen :D

[ Szerkesztve ]

(#1691) spiky03 válasza Peak (#1688) üzenetére


spiky03
veterán

Sajnos az asszony miatt kell a magyar hang :)
Én is angolul nézem, ha tehetem, meg ott nem baj annyira ha halk egy kicsit a center mert ott úgy is olvasom a szöveget :DDD
Amúgy nem minden filmnél van így, csak 1-2-nél tűnt fel.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1692) #09634560 válasza Viper26 (#1689) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jó az egyszálas RCA.Koaxial digitalba kell dugni a lejátszón.
Kép küldésének modja is oké.
Küldj képet a lejátszód hátuljáról ha nem tiszta valami részedről.

(#1693) fenix


fenix
csendes tag

Helo mi a véleményetek erről a kábelről esetleg valakinek van vele tapasztalata, ha igen jó vagy rossz?
Inakistik Excellence 2 x 4

(#1694) Viper26


Viper26
nagyúr

DVD

Most már bizonytalan vagyok mit vegyek, ez alapján talán csak rca-rca lesz a jó a hanghoz.Akkor gondolom a DVD-n 5.1 felejtős lesz.

Sanci38:Sorry, válaszként akart menni. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#1695) Thuglife válasza Viper26 (#1694) üzenetére


Thuglife
senior tag

Egy bluray lejátszóra nem gondoltál? Ha már ennyit költöttél amúgy is házimozira.. :)

(#1696) Viper26 válasza Thuglife (#1695) üzenetére


Viper26
nagyúr

Pont ezen gondolkozom amúgy, hogy lehet ezt most nem érdemes rákötni... :F

iPhone 14 | FR955

(#1697) ginola válasza Viper26 (#1696) üzenetére


ginola
addikt

Milyen komponenseid vannak pontosan?

(#1698) Thuglife válasza Viper26 (#1696) üzenetére


Thuglife
senior tag

Ha megteheted, szerintem ezen már ne spórolj...

(#1699) #09634560 válasza Viper26 (#1694) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem gyüjts másik lejátszóra.
Ahogy Thuglife is javasolta.
Patice-nek van egy nagyon jó,érdeklődj nála, majdnem megvettem én de kaptam végül egy egy médiajátszót.

[ Szerkesztve ]

(#1700) knorbi77


knorbi77
tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.