Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Ed Parker válasza lacima (#1847) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor lehet hogy csak venned kéne egy jó subot, nem?
Azzal járnál a legolcsóbban.

(#1852) Dorian válasza lacima (#1844) üzenetére


Dorian
félisten

Én a helyedben még gyűjtenék és ha összejön több pénz, egyben adnám el azt a cuccot ill. mindenből újabbat vennék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1853) rm250


rm250
csendes tag

Sziasztok,

5.0 vagy 5.1 szettet szeretnék vásárolni kis pénzből, használtan találtam 35k-ért Eltax Universe 5.0-t és az MM-ben nagyon jó áron 50k-ért új JBL SCS 178-at.
Pio VSX 421 erősítőhöz lenne filmnézésre.

Melyiket ajánlanátok jobban?
Az erősítőm 6ohm-16ohm jelölésű, az SCS csak 4 ohmos!

(#1854) lacima


lacima
tag

Ennyire rossz lenne ez a sub?

(#1855) Ed Parker válasza Patice (#1849) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tudnál esetleg forrást mondani, hogy ha ilyen tuningra vetemednék, honnan rendelhetek jobb minőségű alkatrészeket?

:R

(#1856) lacima


lacima
tag

Most nézem, hogy nem is Y kábellel van bekötve csak az erősítőből kijövő szimpla RCA kábel a sub egyik bemenetére van kötve a bal oldalira. Y kábellel jobb lenne?

(#1857) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Nézd, a tuningnak akkor van értelme, ha alapvetően tetszik a cucc,csak van 1-2 tulajdonsága, amin lehet javítani tuninggal.

Tehát nekem a kifejezett célom a tuninggal az volt,hogy szélesebb legyen a sweet point, ne 20cmes helyen ülve működjön+érjen össze a szinpad, váljon le a hangfalról a zene.

Azt a kábelt, amit előtte bepróbáltam hangfalkábelnek, és bevált, ugyanazt használtam hangfalon belül. Tehát mivel tudtam milyen irányba változik a konkrét belenyúlástól,ezért csináltam meg. Persze fostam,h nem jön be, és mindent visszacsinálhatóan dokumentálva csináltam, de végül jobb lett.

Pl jelentősen részletesebb hangot nem lehet igy csinálni. Nagyon durva kiemeléseket sem lehet eltüntetni. Csillapitáscsere meg két élű,inkább áthangolás,mint előremutató. Ezzel is óvatosan. Mély hangoknál pl visszaraktam a gyárit, csak kicsit egészitettem ki.

Váltót kiszámoltam, hogy mit kéne rajta változtatni,h a frekimenet egyenletesebb legyen,majd végül fázishibák miatt maradt az eredeti érték. Ezt igazából ki sem próbáltam, tapasztaltabbak tanácsára hagytam a francba..

Ha nem genius kategória,akkor bizz a gyártóban,h értett hozzá.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1858) Szabikaa20 válasza Ed Parker (#1767) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Esetleg egy linket vagy címet tudnál adni??? :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1859) Ed Parker válasza bajnokpityu (#1857) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszi Pityu.

Akkor marad a régi egyenlőre.
Más forrásból tudom, hogy az egyik amit meg szoktak csinálni, a saruk cseréje ezüst tartalmú ónnal forrasztásra, mert ott szokott kontakt hiba lenni.

Szabika: http://www.nakamichiplug.com/

[ Szerkesztve ]

(#1860) bajnokpityu válasza Ed Parker (#1859) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez elég alap.
Nem is az ezüsttartalom a poen,hanem a fölösleges újabb kontakt.
Rubiban eleve minden forrasztott volt,ezért ezt nem említettem. Váltóban a kondik Hivox szerint simán eltérhetnek 5-10-20%al is, nekem nincs annyi tapasztalatom, nekem 1%on belül volt a kiirt értékek mindegyike, ráadásul teljesen szimmetrikus volt.
Az még a furcsa dolog, h elég drága kondiknál(főleg fóliakondik) simán 10% pontosság a gyártói limit. Míig egy gyengébb hangú bipoláris elkónál meg akár 1%.

de ne vezessen meg, jó lesz az :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1861) Ed Parker válasza bajnokpityu (#1860) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Szeretek kisérletezgetni, karbantartó vagyok, szerelek állandóan valamit.
Gondoltam nem okoz gondot, ha gépeket szét tudok kapni :DD

Na majd meglátjuk:)

(#1862) Patice válasza Ed Parker (#1855) üzenetére


Patice
nagyúr

Pl. Kácsa Audiótól Bennic Polipropilén fóliakondik nem rosszak, de kicsit drágák. Náluk találsz szerintem mindent ami kellhet, de nem lesz olcsó. :(

Máshol is nézz körbe, keress kis hangtechnikai boltokat, aztán kérdezz utána, hogy miket , milyen márkájú cuccokat forgalmaznak. Vannak olcsóbban is gyöngyszemek az biztos.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1863) geri788 válasza Ed Parker (#1842) üzenetére


geri788
tag

Az enyém se volt könyü,de ez
megtartotta adtam neki én is vagy 6 csavart.Aszem 12k körül volt az ára.

(#1864) bulgesz777


bulgesz777
tag

Helló!
van egy érdekes problémám:
van egy kenwood krf-v5050d típusú 5.1-es házimozi erősítőm. jelenleg 2 db pioneer cs-770 hangfalat akarok rákötni, de azt tapasztaltam,hogy amikor winamp-ban álíltom a balance-t,akkor külön külön sokkal szebb mély hangokat adnak a hangfalak,mint együtt. na ennek meg mi az oka. az erősítőn nincs balance állítás. cd/dvd bemenetre van kötve a számítógép. más hangfal nincs az erősítőn. összekötő kábel: 1 jack-2rca. hangfalak egyenként 8Ohmosak, az erősítő kimeneteire 6-16ohmos hangfalakat lehet kötni. várom segítő válaszotokat.

(#1865) Patice válasza bulgesz777 (#1864) üzenetére


Patice
nagyúr

Polaritás helyesen vannak bekötve?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1866) Ed Parker válasza Patice (#1862) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszi, a tippet.

Geri: valami hasonlót keresek én is,ami elbírja.

(#1867) geri788 válasza Ed Parker (#1866) üzenetére


geri788
tag

Ez sztem okés,ha nem akarod oldalra is tekergetni a tv-t.Találtam is.Ha fekete a tv-d sztem tökéletes. :)

(#1868) bulgesz777 válasza Patice (#1865) üzenetére


bulgesz777
tag

köszönöm szépen, ez volt a hiba. érdekes módon pirosat a pirossal, feketét a feketével kötöttem össze, ezek szerint belül a hangfalon belül van valami megcserélve, majd utánanézek. még egyszer köszi

[ Szerkesztve ]

(#1869) Ed Parker válasza geri788 (#1867) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az biztosan, a tv fekete pana .
Nem fontos hogy tekergethető legyen, csak dönthető.
Ezek mennyire megbízható cuccok?
Csak mert 9-12ezerért, nem tudom picit aggódom.
Mindenképp olyat szeretnék amin látszik hogy masszív, van benne anyag.

[ Szerkesztve ]

(#1870) bajnokpityu válasza Ed Parker (#1869) üzenetére


bajnokpityu
félisten

végül némi keresgélés után olyat vettem, ami kb 6cm-re kiveti a TVt.62kg a teherbirás,és picit dönthető.talán 8e volt.öntvény ami a TV hátára kerül,egyszerűen szerelhető.
vaterán vettem :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1871) Patice válasza bulgesz777 (#1868) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy az erősítő oldalánál is lehet esetleg tévedni. De az sem kizárt, hogy egy kis gyári hiba van tényleg a dobozban.

Mióta használtad így ? :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1872) Patice válasza Ed Parker (#1869) üzenetére


Patice
nagyúr

A geri788 által linkelt Stell konzol szerintem teljesen rendben van. A plazmás topikban van pár embernek ilyen, nem panaszkodnak, hogy nem bírná a TV-t. Inkább a stabil rögzítést oldd meg és akkor nem lesz gond.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1873) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Ok srácok, hiszek nektek:)

Csak fő az óvatosság.

(#1874) geri788 válasza Ed Parker (#1869) üzenetére


geri788
tag

Ajánlom nyugodt szivvel ,pár erös csavarral bele a falba,örök élet meg két nap.Fölösleges drágábbat venni,teljesen rendbe can a cucc. :)

(#1875) douggutaby


douggutaby
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó szettet?
LG 32LK530-as TV-m van (illetve beszerzés alatt), azért kicsi a tv, mert eleve nincs sok hely a kanapé és a tv között, szóval nem nagy teret kell betölteni. A legfontosabb az ár, jó lenne 50 alatt megoldani, ha egyáltalán lehetséges ennyiért minőségibb cuccot venni.

Köszi

(#1876) Patice válasza douggutaby (#1875) üzenetére


Patice
nagyúr

Pár hsz.-el feljebb írták, hogy a budapesti bécsi úti MM-ben van akciósan JBL SCS 178 5.1-es hangfalszett + Denon 1311 házimozi erősítő 100.000-ért. (Ha budapesti vagy...)

50-ből nem fogsz tudni még használtan sem venni rendesen szóló házimozi rendszert. Inkább gyűjts még rá.

Nagyon sok olcsó ajánlatról olvashatsz még a topikban. Olvasgass vissza pár oldalt, keress rá a cuccokra, amiket itt írtak és látni fogod mennyiből jönnél ki.

Vagy még nézelődj a használtpiacon, AVX-en, Avforum-on, stb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1877) rm250


rm250
csendes tag

Sziasztok,

LEGYETEK SZÍVESEK SEGÍTENI TANÁCSTALAN VAGYOK, MA MEGVENNÉM AZ ALÁBBI 2 SZETT KÖZÜL AZ EGYIKET.
5.0 vagy 5.1 szettet szeretnék vásárolni kis pénzből, új Eltax Experience 5.-0 39k és nagyon jó áron 50k-ért új JBL SCS 178-at.
Pio VSX 421 erősítőhöz lenne filmnézésre.
Melyiket ajánlanátok jobban?
Az erősítőm 6ohm-16ohm jelölésű, az SCS csak 4 ohmos!

köszönöm!

(#1878) Tamoo válasza rm250 (#1877) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egyikkel se lősz mellé ennyiért, bár az eltaxot még később megtámogatnám egy mélynyomóval ha van rá lóvé. Te tudod, hogy neked az álló vagy a polc praktikusabb, meg hogy mekkora szobába szánod.

(#1879) Patice válasza rm250 (#1877) üzenetére


Patice
nagyúr

Én a Pio + JBL kombóra szavazok.

A Pio a jelölés ellenére el fogja bírni a JBL 4 ohmos hangszóróit is, max. jobban fog egy picit melegedni, de nem vészesen. Ezt meg tudod egyszerűen oldani úgy, hogy hagysz elég helyet az erősítőnek szellőzni.

Nem tudnád meghallgatni őket, hogy tudj dönteni hangzás alapján?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1880) robi0604 válasza rm250 (#1877) üzenetére


robi0604
őstag

Eltax, de ahogy írták, később kell sub.

A JBL inkább csak mozira megfelelő.

Nincs lehetőséged esetleg inkább 520-as/521-es Pio-t venni, a 420/21 nem a legjobb, még ebben a kategóriában sem?

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1881) Tamoo válasza robi0604 (#1880) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

5-ös széria mivel jobb a 4-estől a bemérőmikrofonon kívül? Paramétereik nemigazán különböznek.

(#1882) knorbi77 válasza rm250 (#1877) üzenetére


knorbi77
tag

JBL, különben igen hamar hiányozni fog a mélynyomó.

(#1883) Toobee válasza Patice (#1876) üzenetére


Toobee
veterán

Erről még annyit, hogy voltam megint nézelődni, mert volt egy lyukas órám, és észrevettem, hogy az egyik front takarójának ki van törve 2 patentja. Szóval lehet alkudozni, csak hívni kell a boltvezetőt. Volt bent egy D-Link NAS is, amiért 35-öt kértek, de mondtam, hogy ez meg az van vele, és mondták az ottani srácok, ha megvárom a boltvezetőt, akkor biztosan tudok majd alkudni, mivel utolsó darab és külseje se 100-as. Nos, ezt a logikát követve, szerintem 45-ért elhozható a JBL, ha jó a dumád.

https://barbieripnk.hu/

(#1884) knorbi77 válasza Toobee (#1883) üzenetére


knorbi77
tag

Én sose vennék kiállított darabot, nálam ez szabály.

(#1885) robi0604 válasza Tamoo (#1881) üzenetére


robi0604
őstag

Pár perc erejéig vetettem össze régebben az 520-ast a 420-al, amikor az egyik kollégámnak néztük és tántoríthatatlan volt az ÚJ készülékektől, 508-as Onkyo meg mindenhol elfogyott.
Hangban nagyon minimális eltérés mutatkozott Mission szettel, talán egy minimálisan dinamikusabbnak hatott.
A bemérőmikrofon jó szolgálatot tud tenni és szerintem jelen esetben megéri a különbséget.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1886) Toobee válasza knorbi77 (#1884) üzenetére


Toobee
veterán

Te tudod...Én motorból is vettem már kiállított darabot, egy Gas Gas EC 125 személyében, ami igen pörgős kis versenyenduro, tehát valószínűleg kapott a benne lévő 380km alatt, de látszott rajta, hogy szép állapotban van és a hangja is nagyon rendben volt. Ennek megfelelően szolgált is 1,5 évet mellettem. 1 év után cseréltem dugót, addig a gyári futott. Szerintem az ilyen hangcuccoknál is nagyjából ki lehet szűrni az állapotát, ha meghallgatod. Persze javítsatok ki, ha tévedek.

https://barbieripnk.hu/

(#1887) knorbi77 válasza Toobee (#1886) üzenetére


knorbi77
tag

Autókkal, motorokkal persze más a helyzet, én a kisebb elektronikus dolgokra gondoltam(pl. hangfalak), amiket kivesznek ott a dobozából, és első bekapcsoláskor már 100% hangerőn pusztítják, főleg ha jönnek olyanok akik meghallgatják külön. Meg ott bárki "szétszedheti", kitudja hogy rakják vissza, nomeg nem 1 benyomott, vagy szétkarcolt membránú hangfalat láttam már kiállítva. Szétfogdossák az emberek stb..persze egy alapos állapotfelmérés után érdemes lehet megvenni, ha pl. egy sarokban volt, és nem nagyon nyúzták.

[ Szerkesztve ]

(#1888) #03969024


#03969024
törölt tag

Fiúk!
Bbéci szabin van? Be kell vallanom, hiányzik!

(#1889) Toobee


Toobee
veterán

Holnap délutáni, budapesti hallgatózásra még mindig csak Nebulo5 kíváncsi? Lesz 2 média lejátszó: Dune Duo, meg AC Ryan valamelyik verziója. Elnézést, de már nem emlékszem :D (ha jönne más is, akinek van, akkor több), meg kábeleket is hallgatnánk, illetve megosztanánk egymással a tapasztalatokat, iszogatnánk (van egy kis házi ez az :D), ilyesmi. Erősítő fronton: Sony STR DB840, Rotel RB-956AX, Rotel RSP-976, FineArts V14. Megjelenítő egy PS51D550 lesz, illetve Dali C6 szettet szólaltatna meg az erősítő.

Más: állítgattam megint kicsit a procit, meg a Sony-t és most már egész jó lett. Fél hangerőn van a sub, és végre úgy szól, ahogy szerettem volna :) The Expendables-t néztem meg reggel. Nem semmi élményben volt részem. Nagyon tetszik a hangja ezzel a processzorral. Most koncerteket nézek. Ide viszont kevés a C1 sorroundnak (természetesen a többcsatornás zenékre gondolok. Konkrétan Sting és Queen van most porondon). Mondjuk ezt már a régi erősítővel is leszűrtem, de majd szép lassan fejlesztve lesz minden, ahogy a pénztárca engedi.

https://barbieripnk.hu/

(#1890) #09634560 válasza Toobee (#1889) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én is kiváncsi lennél és az enyém le is tesztelném, de dolgozom hétvégén így tárgytalan részemről.

(#1891) pr0bi válasza Toobee (#1889) üzenetére


pr0bi
senior tag

Reggel volt bátorságod megnézni azt a filmet , angol dts-hd ma hangsávval? Respect :D Hétvégére tervezem egyébként én is megnézni sokadjára az új felállásban. Sikerült nagyon jó áron vennem egy Dali C6 párt így már teljesen homogén lett a lánc elöl a subot kivéve, beállítottam már mindent legjobb tudásom szerint. Legutóbb az UP BD-t néztem a rosszabbnak vélt magyar keveréssel, kellemes meglepetés ért, tiszta, egyenletes mélyek, szépen részletező magasok pedig csak egy belépő harman kardon avr-em van jelenleg. Ennek ellenére mindig elcsodálkozom milyen jól teljesít :)

[ Szerkesztve ]

(#1892) Viper26 válasza #09634560 (#1890) üzenetére


Viper26
nagyúr

Hétvégi meló, milyen "jó" is az...már 6 éve... :DDD

iPhone 14 | FR955

(#1893) paye


paye
tag

Neki még van munkája... :R

(#1894) Toobee válasza pr0bi (#1891) üzenetére


Toobee
veterán

Éjjel melózom, hétfőtől csütörtökig meg a suliban rohadok, úgyhogy pénteken meg szombaton van időm filmet nézni. Olyankor meg nem akarok balhét, úgyhogy 8-20-ig időszakot választom a filmezéshez :D

Hogy kössem be a Rotel végfokot? 6 csatornás, de nincs külön center kimenet. 3L 3R bemenet van. A centernél hidaljam a C csatornát, vagy hogy kössem össze? Ha jól veszem ki a leírásból, akkor bi kábel képes doboz kéne hozzá, úgyhogy ez kilőve. Vagy szimplán mondjuk a C csatornán csak Left bemenetre kötöm és kész? Akkor nem fogja azt hinni, hogy csak akkor kell szólnia a centernek, amikor balos hang jön? Illetve a sub innentől kezdve közvetlen a processzorra csatlakozik? Most úgy van, hogy a sub kimenetből rca a Sony sub bemenetébe és pre outban van a Proson.

Eleje-hátulja kép.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#1895) Toobee válasza Toobee (#1894) üzenetére


Toobee
veterán

Hopp, lejárt a szerkesztés. Látom lehet simákat is hidalni.

https://barbieripnk.hu/

(#1896) MaTTeS válasza pr0bi (#1891) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Nekem ma lesz mozis este, kezdésnek Paranormal Activity 3-at terveztem, aztán felüdülés képpen a The Adventures of Tintin-t fogom nézni DTS-HD MA hangsávval.
A Paranormal Activitytől parázok rendesen, első kettőn a szívinfarktus kerülgetett. :DDD

(#1897) spiky03 válasza MaTTeS (#1896) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintem nem volt olyan parás. Egy két jelenet volt csak benne olyan. :D Az sszony az egyik jelenetnél úgy megszorította a kezemet :DD
De jó szórakozást kívánok hozz, és ha lehet szerintem az rendezőit nézd, az izgibb, mint a sima. :D Igaz én a simát láttam csak

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1898) Toobee válasza spiky03 (#1897) üzenetére


Toobee
veterán

Még jó, hogy csak a kezedet :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#1899) spiky03 válasza Toobee (#1898) üzenetére


spiky03
veterán

Hát jah :) Mást ilyen film alatt nem kap megfogás céljából :P :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1900) robi0604 válasza Toobee (#1894) üzenetére


robi0604
őstag

Kösd be nyugodtan a centert az egyik oldalnak.

Hidalva is köthetnéd, de akkor valószínűsíthetően eltérő lesz a hangerő, mivel több kraft megy rá, így esetedben ez nem javasolt.

A végfokon a hangerőt rakd minden csatornán maxra, vagy limitáld 3/4-en, úgyis a proci állítja majd.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.