Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92651) xy.zsolt válasza #64052736 (#92650) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az enyém egy 9éves széria 5éves modellje....ennek megfelelő akkukapacitással és akkuállapottal. Szóval kb 2x töltöm hetente tavasztól őszig. Én csak futáshoz használom/veszem fel, bt pedig csak a stravára töltésnél van bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92652) ballazol válasza Peterhappy (#92591) üzenetére


ballazol
senior tag

köszönöm, köszönöm!!!

a második alkalom:

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#92653) Alg


Alg
veterán

Újabb X az edzés-bingó táblán ma este, 5 fokban, enyhe szélben:

2k oda
5k Z4 - 4:45/km
5k Z3 - 5:07/km
2k vissza.

Egész jólesett :)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#92654) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ezt csak ugy itt hagyom Pepenek:
[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92655) jimpo válasza jimpo (#92322) üzenetére


jimpo
aktív tag

Na egész jól ment... ;]
Se nem javul gyorsabban az állapotom se nem romlik, nekikezdek a mai javaslattal így egy hét futásmentesség után. :O Igyekszem 150 BPM, de inkább 145 BPM alatt maradni. :B

Ja picit törött a Fenix 6X PRO -n a kijelzővédőm egy ideje. Volt már ilyen máskor is, repedt volt lecseréltem. Majd másnap szinte kopp ugyanolyan lett. Szerintem egy full műanyag "játékórát" már rommá törtem volna. :U Addig az egy napig meg mintha új órám lett volna, igaz azóta a lünetta is kapott...

Annyi volt a jó hogy így az órát nem kellett töltenem, mert kibírta a hetet. 0-24 rajtam, éjszaka véroxigén... Mostantól majd lezenélem az akku-t... :DDD

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#92656) LanyUs válasza tomcica (#92654) üzenetére


LanyUs
senior tag

Még több erő kell dombra fel! 250m hosszan 22-24m szint le és ugyanaz 22-24m szint fel.
Ez egy lassú ( 07:10 ) és egyhangú edzés volt, de elkérte a combom a végére. Erőnövelés volt a célja!

70 perc terepen 15x dombra fel 330m szint fel / 330m szint le + 1 km erős tempó ( 04:10 ) ( enyhe eső és sár ) -> 10 km lett. Legközelebb wd40-et kap a cipő mélyedés, mert ez így futhatatlan...

Lefelé nagyon erős tempót tudok menni terepen! Papival veszem fel a versenyt, elmegyek mellette :K Persze egyenesben és dombon simán otthagy, de pl. betonon lefelé is nyűglődik velem. Felfelé viszont szenvedek. Kéthetente bedobom ezt az edzést!

[ Szerkesztve ]

(#92657) tomcica


tomcica
Topikgazda

Idaig jutottunk :U :DDD koszonom nem kell a kommentar :P
[kép]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92658) Pttypang válasza tomcica (#92657) üzenetére


Pttypang
veterán

En levendula szinu hatizsakot vadasztam, de nem jon ossze.
Noi cipot is akarok majd probalni a sarkcsillagban delutan. ;]

Everybody lies.

(#92659) tomcica válasza LanyUs (#92656) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo lesz ez,kell 6-10db ilyen edzes mire erzed rendesen a hatasat :K szoval nem 1-2 alkalom fog csodat tenni,de tenni fogja a dolgat.
Nalam ma gumi lesz 4km,kezd alakulni a dolog,az lesz a vege h nehany db rovid emelkedore is ki fogom vinni elobb-utobb ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92660) Studi válasza tomcica (#92657) üzenetére


Studi
addikt

Erre nincsenek is szavak... :DDD

(#92661) tomcica válasza Pttypang (#92658) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kepet kerunk :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92662) Alg válasza tomcica (#92657) üzenetére


Alg
veterán

Hello Kitty edisön? :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#92663) tomcica válasza Alg (#92662) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mar keresem az utcan a pocsolyat,vagy hogy lehetne osszesarozni :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92664) LanyUs válasza tomcica (#92659) üzenetére


LanyUs
senior tag

Rendben! :R Lemaradt a szerkesztés meló miatt, de teszek képet!

Bal felül a háznál fordultam vissza. Lentről egyenletesen emelkedik, majd a sárgával keretezett rész extra meredek partoldal mintha lépcsőznél! Ha választanom kell, hogy síkon tempó vagy inkább lassabban több szint, akkor a síkon tempó a prioritás inkább :K

[ Szerkesztve ]

(#92665) tomcica válasza LanyUs (#92664) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hany perc mire felfele felersz?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92666) LanyUs válasza tomcica (#92665) üzenetére


LanyUs
senior tag

100-105s egyenletesen, hogy a lépcsős - meredek szakaszon is jól menjen az ugra-bugra. Az a legnehezebb rész ( sárga négyzet ). Ez után az edzés után síkon iparosnak éreztem a 04:10-es tempót, pedig az iparos nekem 04:35-40 körül van.
Azé -10 kg-mal 86 körül jobban menne az tény :)

[ Szerkesztve ]

(#92667) tomcica válasza LanyUs (#92666) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep munka :K lefele porgeted a labat ahogy kell?
Mi ugy szoktuk csinalni ezt az edzest,hogy 4szettbe szedjuk (pl 60perc a terv akkor 4x15perc) szetten belul pedig emelkedozes fel-le 12perc (a 15bol) utana a maradek 3percben 3x 50-70meter eros gyorsito sikon v. enyhe lejton (vissza seta). Utana johet meg 3x ugyanez.
Tehat 4x megtorjuk az emelkedozes gyors rovid futassal.
Igy az ero at is van "emelve" a funkcionlis mozgasba ugye az a gyors futas nekunk ;)
Ugyanez kell azoknak is akik futopadon emelkedoznek vagy edzoteremben sulyokkal epitik az erot..at kell vinni gyors mozgasba ott azonnal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92668) tomcica válasza LanyUs (#92666) üzenetére


tomcica
Topikgazda

-10kg-vel csak akkr menne jobban,ha jo nagy reszet meg is tudod tartani annak az eronek,amit 95kg-vel most birtokolsz :K kulnben nem sokat er a sulycsokkentes a teljesitmeny szempontjabol.
Amugy igen az emelkedok nagyon durvan kiszednek az emberbol mindent,ha van tulsuly.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92669) LanyUs válasza tomcica (#92667) üzenetére


LanyUs
senior tag

Beépítem 3 blokkos rendszerben :R Lefelé a biztonságos keretek között pörgetem igen ( érzem is, hogy dolgozott az ITB szalag ). Kb. 500m távolságra van egy másik domb 400m hosszú 32-35m szint. Azt fogom csinálni, hogy 5 db után átfutok 3x100m erős gyorsítóval oda. Ott is lenyomok 5 db-ot, majd visszafutok ide 3x100m-rel és jön a köv. 5 db. Majd hazafelé bedobok 1 km erős tempót. De csak minden második gyors napot cserélem le erre. A normál gyors nap marad az egybefutott 70-80 perc 89% vagy 100x400m vagy a sávos felmérő stb. 3 hónap után érezhető hatása lesz a dombos versenyen.

[ Szerkesztve ]

(#92670) tisn válasza tomcica (#92657) üzenetére


tisn
addikt

cuki :)
hiaba, az LGHDTV propahanta mindenhol hat ;]

(#92671) tisn válasza tomcica (#92668) üzenetére


tisn
addikt

Amugy igen az emelkedok nagyon durvan kiszednek az emberbol mindent,ha van tulsuly.

jellemzoen setalok le es fel a toltesen. szoval sajnos igazad van.

(#92672) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Na, megvolt a pénteki rombolás :DDD 5x [400/R200+200/R100+200/R100]
400@3:40 200@3:20 ahogy 'macskabá' kérte :P
Rövid, de kimerítő edzés volt, mixelve a gyorsakat. HR még éppen Z4ben maradt.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92673) ígyvanferi válasza LanyUs (#92669) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Lelkiekben veled leszek a 100x400-nál. :K

( ;] )

(#92674) Never79 válasza LanyUs (#92664) üzenetére


Never79
tag

Hol kell látni itt az emelkedőt? ;] Na köcsögösködés off.

Az mit jelent nálad és Tomnál is, hogy biztonságos keretek közt pörgetitek a lefelét? A gyors lefelék nálam nyírják rendesen a rendszert, főleg ha tempósan nyomom + ezzel a súllyal. Nekem edző bá mindig az mondja nehogy kifussam a pulzust lefeléken (főleg ne a z3-z4-et), mert többet árt, mint használ hosszútávon. -5-10 ütéssel vissza lehet vennem ilyenkor. Persze van, hogy rám is rámjön a dili és lefelé kifutom a z3-at is. A hosszabb edzések végén sem kellemes tolni neki meredeken akkor van, hogy visszamegyek z1-be is akár.

A kilókhoz annyi, hogy kurva sokat számít tényleg, de leginkább hosszabb távokon és felelé, hogy nem súlyt cipelsz. Voltam 95 és 88 is, különbséget tempóban nem vettem észre, de azért érzésre sokkal jobb volt a felfelé könnyebb súllyal. Megpróbálok nyárra lemenni 85-86 környékére, s meglátom mit dob úgy a gép.

Tomcica: ti toljátok lefelé is, mint akit kergetnek?

(#92675) LanyUs válasza ígyvanferi (#92673) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az az egyik "leglazább" edzésnap, hisz 400m után jöhet a pihi :) Kergetned az egybefutott tempó napon kell és a kiélezett versenyen. De Te simán előzöl, így lehetsz nyúl is! Ott azért le tudok rogyni rendesen :D Tavasszal tervezek még egy 10k felmérőt, de tudom, hogy nehéz menet lesz...

Never: nálam a biztonságos lefelé az és akkora tempó terepen, ami tele van görönggyel, amit még kibír a bokám, stabil a lépés és nincs benne az esés lehetősége. Akármikor tudok javítani egy hibás lépést. Aszfalton/betonon ez nem számít, ott csak izomból kell tartani.
Jobb a Tiéd, itt csak a kényszer szülte ezt a sorozatot! Mondjuk úgy volt már változatosabb is :)
Verseny? Egy fm versenyen 15-16 km felé már erős edzést végzek és a lefeléket is Z5-ben futom!
Pörgetni azért szoktam, mert hat a síkon futásra is. Nagyobb lépésütemre tanít.

[ Szerkesztve ]

(#92676) xy.zsolt válasza tomcica (#92657) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C :DD :)) :)) :))

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92677) Never79 válasza Never79 (#92674) üzenetére


Never79
tag

Alapvetően amúgy én is 10k-ba kb. 300 szintet teszek bele, csak nem le-föl, hanem inkább hosszú emelkedővel.

(#92678) Never79 válasza LanyUs (#92675) üzenetére


Never79
tag

Oksi értem, akkor hasonló technikával nyomjuk lefelé. Amúgy ahogy egyre többet edz az ember ilyen helyeken, úgy erősödik meg alul is a futómű. Régen kisebb göröngyökre is nyiklett nyaklott a bokám, meg volt hogy meg is bicsaklottam, aztán 1 hétig fájt. Most nagyon ritkán fordul már elő, és ha elő is fordul, 1-2 napig fájdogál, aztán el is múlik.

Szerintem jó az is amit te csinálsz emelkedőzés, csak másfajta edzés, és az is ad erőt. Arra lennék kíváncsi, hogy ilyenfajta edzéssel is lehet-e hosszú emelkedőkre edzeni( mert nem tudom)?

(#92679) Never79 válasza tomcica (#92657) üzenetére


Never79
tag

B*zi-e vagy? :D Amúgy nekem tetszik, szóval lehet én vagyok:D szerk: főleg az eleje, ahogy megcsillan a fény az orrán.

[ Szerkesztve ]

(#92680) LanyUs válasza Never79 (#92678) üzenetére


LanyUs
senior tag

Egy rugóra jár az agyunk, mert ugyanezt kérdeztem magamtól indulás előtt! :) Erre a válasz a 300m szintes munkahelyre futásom, ahol 50m + 250m szintre oszlik meg kb. 10 km-es szakasz az fm-en beül. Az is elég jól ment és nem tudom eldönteni jobban megdolgozott-e a folyamatos fel.
Letesztelem a dolgot. Kocsival elmegyek egy 1000m / 120 szintes dombhoz és hajrá. Majd beszámolok!
De továbbra is tartom! Nem vagyok egy domb suhanó :N Síkon könnyebben pörgetek ki inkább egy gyorsabb tempójú futást. A dombok aránytalanul fárasztanak...

[ Szerkesztve ]

(#92681) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Csak nekem új ez a VN3? :F minek az a talpfelhajlítás a saroknál....olyan izé :N lassan tiszta pega lesz ez is :O

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92682) Never79 válasza LanyUs (#92680) üzenetére


Never79
tag

Domb esetén nem tudom hogy futsz felfelé, de picit előre kell dőlni, és karmunkával is segíteni kell az előrehaladást.

[ Szerkesztve ]

(#92683) tomcica válasza LanyUs (#92669) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo lesz igy,ra kell allni :K es igen kell melle a sik eros tempo is (nehogy elszokj tole)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92684) tomcica válasza xy.zsolt (#92672) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Sokszor ez a tipusu edzes nem is annyira az izmokat veszi igenybe,mint az idegrendszert :K pihend ki,es szepen beepul.Szinte lassu totyogesnek fog erzodni a 4:00 kornyeke ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92685) tomcica válasza Never79 (#92674) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Toljuk bizony :K combra jo az,meg a cadence-on is sokat tud segiteni.Persze nalunk nincs meg ilyen "hosszu" emelkedo sem,cserebe meredek mint allat.
Pulzust nem nezunk,de tuti h 800-as csucssebesseg kornyeke,szoval elegge full kreten.Persze fel van mar minden hozza epitve,amugy ovatosabb lenne kb Cooper sebesseg.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92686) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

BS-en Adidas Adizero Adios 7 44es méretben 10%os vouche-rel 20,5k-ért vihető. Azt nem tudom milyen a cipő a kategóriájában, de Adizero-t ilyen olcsón még nem láttam :N

Mai edzés visszatöltve....2tányér leves, spenótosnokedli, 3 túrófánk ebédre✅ :DDD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92687) Peterhappy válasza tomcica (#92657) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ne is foglalkozz a sok negativ visszhanggal, szerintem tok jo otlet, hogy nem vagott viragot, hanem futocipot vettel a Zasszonynak nonapra!

(#92688) Pttypang


Pttypang
veterán

Elfelejtettem kepet csinalni a cipokrol, de vegul egy sense pro 10 lett a csillagbol akciosan.

Everybody lies.

(#92689) norby_42 válasza Peterhappy (#92687) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem vette, kapta ;]

Eat pasta, run fasta

(#92690) tomcica válasza Peterhappy (#92687) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,hogy szaradna le az egyik hered,a masik meg kapna servet :DDD :DD Nonap mi?
Na,de kivittem futni is :P laza csurgas volt ma a fiukkal 12km ebbol 10km @4:25-4:30 es az utolso 2km fokozos 4:00-3:55 (fiuk 4:18-4:05) szepen duruzsolt...olyan mint a Rebel es Novablast szerelemgyereke (szerelem-lanya ;] ) konnyu mint a Rebel,hasonloan jatekos,de vastagabb talppal.Szeretni fogjuk egymast,talan 200-400-as napra tul puha es magas a kanyarban,de minden masra jo lesz.
Fiuk hazamentek,en meg huztam 4km gumit kozepes erofeszitesen,utolso 50m felkapva maxra. Kellemesen lerohadt a labam :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92691) #64052736 válasza xy.zsolt (#92672) üzenetére


#64052736
törölt tag

Jó kis 4 perc alatti idők. Ahogy látom te is a 80/20 szabályt követed: 80 % gyors, 20% lassú a héten. :D
Néha elfutja az ember magát...

-nél most megint csak a jó kis 15-ös volt napirenden. Érdekes a tegnapi fáradt lábak eltűntek.
[link]
4.44-es átlag, csak 666 ne legyen, mert elszalad velem az ördög!

Mi ez a kiskutyás videó? Inkább nem akarok rájönni az agytekervényeidben cirkáló gondolatokra. :D
Azért ennél gyorsabban futok. :P

[ Szerkesztve ]

(#92692) xy.zsolt válasza tomcica (#92690) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Btw, Rebel nekem is túl puha volt ma....de nem is fáj a térdem a masszívan sub4 tempóktól. Csúszott is a talpa mert még esőtől nedves, helyenként sárfelhordásos volt az aszfalt. A Liberate biztosan jobban pörög ennél, nem is csúszott volna ma a pumaGrip, de a térdet gondolom jobban veri....ez utóbbi miatt kicsit tartok is tőle.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92693) LanyUs válasza tomcica (#92690) üzenetére


LanyUs
senior tag

Óra kérdés megoldva! :) Aptonia kvarc kijelzőst darabokra szedtem, az összes gomb kapott wd40-et, mert ragadtak + energizer cr2032 elem, összerakva szinte újként működik és rendelem is az eddig bevált Lifefit övet 10e Ft-ért ( 4-5 évet ment ). Ez a Watch nem rossz, de egyrészt a mobilszolgáltató nem támogatja vagy le akar rántani extra előfizetéssel. Az appok nem kellenek, ami kellene az nincs. Zenét nem tudok rá feltölteni, mert idegen nekem az egész. Szóval marad a Redmi 12 futni és nem kell e-sim sem :R

(#92694) xy.zsolt válasza LanyUs (#92693) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:W ha neked így jó.... ;)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92695) bandus válasza LanyUs (#92693) üzenetére


bandus
veterán

najsz. ez milyen ov pontosan? lehet beruhazok ra addig amig nem er ide az uj garminom.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#92696) tomcica válasza xy.zsolt (#92692) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csuszni ez is fog,tiszta hab az alja :U
Liberate viszont naaagyon jol tapad :K a Pumanak es az Adidasnak vannak a legjobb cipoi csuszos feluletre. Nem lesz gond a kemenyseggel,pont el van talalva.Mondjuk aszfalton nem tudom,ott nem futottam benne :F

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92697) Peterhappy válasza tomcica (#92690) üzenetére


Peterhappy
őstag

Röstellem, de ez volt az első, ami eszembe jutott :D
[link]

Meg egy vicc, amit nem volna túl PC ide beírni :)

Az edzésért viszont jár a kacagós kisötös. Az ilyeneket olvasva mindig rá kell ébrednem, hogy mi ketten teljesen más sportot értünk 'futás' címszó alatt. :R

(#92698) tomcica válasza Peterhappy (#92697) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD a jo viccet mindig birom...szoval nem kell a PC,johet barmi IS :K

Aaa nem erzem annyira meg a boogey-t :N csak ovatos epitkezes...kedden toltam meg kicsit az 1000-es napot,meg szerdan a 400-as intervalt,de mindkettot esszel,nem akarom szettaposni ujra a labam :U
Mondjuk neha azert benezek 2:50-2:55-os sebessegre,ha nem mas nehany 200m vagy 400m erejeig,de epp csak hogy kapjon impulzust. Nem taposom mar az osszes ismetlest azon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92699) xy.zsolt válasza #64052736 (#92691) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hej, ez most a könnyített hetem. :DDD Ma gyaloglás helyet kistányéron gyök2-vel 10k bringa volt délután. Holnap pihenőnap egy gyaloglással. A vasárnapi 'recoVery' HR-je árulkodó lesz a regenerálódásom szintjéről. btw, Nyelem a marhazselét napi 2x :K és a flexiMed-ből is legurul napi 2

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92700) LanyUs válasza bandus (#92695) üzenetére


LanyUs
senior tag

Lassan kapcsolódik a Strava apphoz és a Sport tracker fel sem ismeri :) , de azon kívül nem tapasztaltam semmi hátrányt. Jelet nem dobálta, egyszerre tolta a bluetooth és ant+ jelet, így trackeltem a telefonban és néztem az órán is. Ment vagy 4-5 évet és a vicc, hogy a tescoban vettem 3e Ft-ért :)
LIFEFIT BT 4.0, Mellkaspánt - Bluetooth és ANT+ kapcsolat

A decathlon alap övnél olvastam elég sok gebaszt 15e-ért, majd itt eldöntöttem a garmint, de ott is sok volt a negatív vélemény, majd a polarnéál is, szóval maradok annál ami bevált.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.