Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92451) Peterhappy válasza Lortech (#92447) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hála a magasságos jóistennek :D

(#92452) Never79 válasza Lortech (#92447) üzenetére


Never79
tag

Hát felénk nem normálisak a csajok. 20 fok melegben is hosszúban :(.

(#92453) tisn válasza Never79 (#92452) üzenetére


tisn
addikt

itt is inkabb nyaron jellemzo a sportmelltarto. van egy bolond csaj, az telen is futott ugy :)

(#92454) LanyUs válasza tomcica (#92448) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jé én ma a szántóföldön senkivel nem találkoztam :N Terepen és szántóföldön alapoztam. Extra izomterhelés, ami betonon még gyorsabbá tesz akadály nélkül. Én is látom a tavaszi kezdő futókat, akik most merészkednek ki, mert jobb idő van. Nulla esélyük a májusi versenyen. Hiányzik a téli alap. 10k-nál fognak elfogyni, elolvadnak, mint a fagyi a napon, aztán káromkodnak, hogy a francba megy el az a mázsás állat. WTF történik itt? Mi folyik itt Gyöngyösön? :DDD

(#92455) LanyUs válasza Steelers (#92399) üzenetére


LanyUs
senior tag

Steelers cipők!

Eső: Pega 38 GTX
Terep: Hoka Mafate Speed 5
Beton: Hoka Arahi 6
Mindenes: Hoka Stinson 7
Verseny rekortán: Hoka Rincon 3

[ Szerkesztve ]

(#92456) tomcica válasza LanyUs (#92454) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jut is eszembe errol egy regi vicc:
"- Mit kell adni a hasmenos elefantnak?
- Utat!"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92457) tisn válasza LanyUs (#92454) üzenetére


tisn
addikt

rengeteg lany fut ilyenkor telen gepen, konditeremben. nemelyik meg teged is megizzasztana es tom is a fiukhoz rakna be :)

(#92458) LanyUs válasza tomcica (#92456) üzenetére


LanyUs
senior tag

Megtisztelő, hogy ez jutott eszedbe rólam :C :R Mondtam már, hogy szeretlek és jó szorosan átölelnélek :) Bár birkózó voltál, félő átdobnál elég gyorsan :D

tisn: igen van az 2-3%. Én most a 97-98%-ról írtam! Szászváron is lenyomott 2, de ők alapoztak kint egész télen. Nem tavasszal kezdték! Az elsőnek pl. 1:16-os fm ideje van. Na az más kategória :)

[ Szerkesztve ]

(#92459) tomcica válasza tisn (#92457) üzenetére


tomcica
Topikgazda

van olyan lany is,aki xarul fut,cserebe ugy nez ki,hogy a fiukhoz raknank be :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92460) tomcica válasza LanyUs (#92458) üzenetére


tomcica
Topikgazda

birkozo-birkozo az igaz,de vannak ott sulycsoportok...meg edzesen is max egy sulycsoporttal nehezebb emberrel edzhetsz...az nalam az 58-62kg

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92461) tisn válasza tomcica (#92460) üzenetére


tisn
addikt

semmi eroszaknak nem vagyok a hive, meg mindig az a legjobb elkepzeles hogy felpattansz a nyakaba es ugy trenirozod, mint joda mester :DDD

videot majd kerunk ;]

(#92462) Alg


Alg
veterán

Megvolt a beígért 4x2000@4:30 is, hááát... talán hajszálnyival érződött könnyebbnek mint a múlt heti 8x1000@4:15.
Mondjuk vannak kifogásaim: hónapok óta nem futottam reggel, pláne erőset, pláne éhgyomorra :B - nem is akart a pulzus visszaállni 140 alá a pihenőkön rendesen.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#92463) Pttypang


Pttypang
veterán

o jaj. az ora mar ket nap mulvara intervalt ir ajanlottnak :O

Everybody lies.

(#92464) xy.zsolt válasza tomcica (#92459) üzenetére


xy.zsolt
őstag

és van amelyik csak sétál, de gondolkodás nélkül beraknám :DDD

ha a 4x2k könnyebb volt mint a 8x1k akkor ellazáztad :P

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92465) m3ss


m3ss
veterán

futopadokkal kapcsolatosat vajon hol kerdezzek, van itt ph-n vmi masik topic?
vki cserelt szalagot ilyen gepeken? megoldhato hazilag konnyen?

Zotya klubtarsam vasarnap futott a fedettpalyas OB-n Belgradban, 400m 56.7 46eves (M45-49 kategoria) a masodik 58-at ment,a harmadik 59aljat.
60/100m-en vajon mennyit futnak az ilyen koru nyuggerek? :D

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#92466) #64052736 válasza tomcica (#92446) üzenetére


#64052736
törölt tag

400m, ilyen idővel és nincs óra! Ez a beszéd! :R
Nem méricskélni kell, hanem futni. :D

(#92467) xy.zsolt válasza #64052736 (#92466) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Amúgy is csak túlsúly cipelni :P

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92468) tomcica válasza Alg (#92462) üzenetére


tomcica
Topikgazda

combos munka :R pihend ki,jo lesz ez ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92469) tomcica válasza xy.zsolt (#92464) üzenetére


tomcica
Topikgazda

beraknad,mi?! ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92470) tomcica válasza m3ss (#92465) üzenetére


tomcica
Topikgazda

60-on is nyert 7.80-at porgetett :K 100m nem volt fedetten.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92471) tisn válasza xy.zsolt (#92464) üzenetére


tisn
addikt

nem meg az a be? ;]

(#92472) tomcica válasza tisn (#92471) üzenetére


tomcica
Topikgazda

be is,meg is, olyankor nem annyira foglalkozik az ember a helyes szohasznalattal ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92473) SpaceKombajn válasza Pttypang (#92405) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Ez az új babakocsi? :D

spacetime

(#92474) tisn válasza SpaceKombajn (#92473) üzenetére


tisn
addikt

:DDD :DDD :DD

(szerk: majdnem megfulladtam :D)

[ Szerkesztve ]

(#92475) Never79 válasza tomcica (#92459) üzenetére


Never79
tag

:D

Van olyan nő futóismerősöm (52 éves), hogy 3 hete Kiss Peti emléktúrán az első 500 méterben még láttam, aztán az első emelkedőn még néha távolban, aztán többet nem csak a célban. Na mondtam lehet Toméknál a csajokhoz sem férnék be most. 40 percet vert rám (38 km-en 1800 szinttel), pedig előtte rendre gyorsabb voltam ilyen terep 30-50-en. Egy éve durván megemelte az edésmennyiséget, 6-7 óráról 9-11-re. És az az érdekes nekem az alapozásom átlagtempója 5:10-5:20, neki 5:40-5:50. De mögötte már van több 70-80-100 km-es táv.

[ Szerkesztve ]

(#92476) Never79 válasza #64052736 (#92466) üzenetére


Never79
tag

Mondjuk 400-ra minek is óra? :U

Erről jut eszembe, Tom egyszer rakott be egy képet, azóta az lebeg a lelki szemeim előtt:

Ha 5k-n tudod nézegetni az órádat, akkor az nem az 5k tempód :D

[ Szerkesztve ]

(#92477) Pttypang válasza SpaceKombajn (#92473) üzenetére


Pttypang
veterán

Varom az uj PB bejegyzeseket a Börzsönyi premium babakocsitologatásban. ;]

Everybody lies.

(#92478) haiduo82


haiduo82
aktív tag

Női New Balance Hierro v7 egész sok méretben, kisebb lábú hölgyeknek terepre abszolút BB

"Együtt vagyunk senkik"

(#92479) robag93 válasza tomcica (#92268) üzenetére


robag93
aktív tag

és #92283 tisn :R
Nagyon érdekes dolog történt. Ugye szombaton megfutottam a Coopert, ami nagyjából a műtétem óta az első igazán mindent bele edzés, már ami a futást illeti gyorsaság szempontjából. Utána egyébként egész komoly izomlázam lett, főleg a vádlim alatt a lábszáramban, ami persze a műtött lábam még jobban érintette.
Erre ma futottam a szokásos 4K-t és nagyon jól ment, simán befértem 7 min/km alá, ami persze sokatoknak legfeljebb gyors séta, de nekem pár hete elérhetetlennek tűnt, 7:10-7:30 körül futottam úgy, hogy majd meghaltam. Most pedig annyira fáj a lábszáram, hogy pár napig úgy fogok járni, mint aki összerosálta magát :DDD Talán szombatra összejön egy kocogás, addig meg a kondi :K [kép1] [kép2]

(#92480) tomcica válasza robag93 (#92479) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha ennyire jol megtol egy ilyen Cooper,akkor 4hetente tervezz be egyet :K mivel a korulmenyek soha nem ugyanolyanok a tempo nem annyira erdekes,inkabb az,hogy azon az EROFESZITESEN kuldd meg,amin most is csinaltad...az szamit :K
Az "alkatreszeket" MINDIG erositeni kell,menj ki terepre lazat futni az erositi a bokat...fuss emelkedot-lejtot az erositi a tobbit. Kis ugralokotelezes (heti 2x 5-10perc...akar darabolva) akar kotel nelkul...de okvetlen egylabas legyen,ne paros.Kis lepcsozes parszor fel-le.
Mini plyometrikus erositesnek szamit az is,ha lepcsore ugy mesz fel,hogy minen lepest megallitasz talajfogas utan 1-2mp-re.Szoval minden lepes egy mini ugras.
Homokban vagy laza talajon (avar stb.) szinten jo erosites.
Halado anyag a gumi huzas,akar az elejen setalva is...az is erositi a bokat (is).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92481) tomcica válasza tomcica (#92480) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Konditeremben lehet nordic curl, sullyal labujjhegyre pipiskedes (le is lehet engedni negativba lassan!) esetleg ha van bosu labda azon egy kis egyensulyozas. :K
Ha van futopad,es tud emelkedot,akkor azon is lehet egy 5-10percet gyors setalni emelkedore...esetleg hatrafele :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92482) robag93 válasza tomcica (#92480) üzenetére


robag93
aktív tag

Köszi, mindenképpen betervezem. Ha megyünk apósékhoz ez lesz a program, ott van közel jó kis nyugis rekortán :D Illetve persze ott vannak az intervallum edzések is, amire már kaptam tőled tervet, de azóta nem jutottam el itthon a 400-as pályára. Illetve van itt jó kis emelkedő is, de ennyi minden nem megy egyszerre :DDD Tempós sétát szoktam babakocsival csinálni az erdőben, az egyébként tényleg elég komolyan megdolgozza a bokám, pedig 4-6 km-t szoktam csak egyszerre. Régóta akarok létrázni is, már megvettem, lehet bemelegíteni fogok vele, ill. múltkor küldtél be tök jó videót alap drillekről, azokat is mentettem, csak még nem jutottam el hozzájuk.
De hogy jót is mondjak, ami azt illeti nem olyan régóta elkezdtem gumit húzni, bár nem úgy, ahogy te gondolod ;] hanem inkább a térdemet szeretném vele helyrepakolni. A célszerszám. Az ötlet pedig ez.

(#92483) tomcica válasza robag93 (#92482) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na,nagyon jo tervek ezek...van naponta 24orad tessek szepen beiktatni egyre tobb elemet :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92484) Peetta14 válasza Peterhappy (#92341) üzenetére


Peetta14
tag

Peti, egész más hétvégén az erdőben kavirnyálni, meg madárfüttyöt hallgatni a hosszú futáson, meg odaverni egy versenyen. Előbbi esetében elvagy frisstés nélkül, utóbbinál nem lehet lehozni egy jó teljestményt, rosszabb esetben összeesel. De abbahagyom, csak nem akartam, hogy sírás legyen a vége :D

Más.

Mai reggeli interval, 3km WU + 8 * (hilly 320m + r530m) + CD, 13.37 km Distance 1:07:45 Moving Time 5:04 /km.

Látszik, hogy előző nap ettem egy kocka svájci csokit, mert a 320m dombos szakaszt sikerült elég pontosan lehozni 8 alkalommal. Ajánlom mindenkinek a svájci csokikat! :)

[ Szerkesztve ]

(#92485) Peterhappy válasza Peetta14 (#92484) üzenetére


Peterhappy
őstag

Abszolút igazad van, igyekszem ezt most komolyan venni, becsülettel készülni, és frissíteni :R

Néztem ám reggel a futásod! Korrekt, de hogy én hogy utálom ezt a szegmenst :C
Általában itt szokott végérvényesen elszállni az addig többé-kevésbé kordában tartott pulzusom.
De azt is mondhatnám, a hasonló tempójú felfutásaimhoz nálam nem ilyen átlagpulzus társul...

(#92486) tisn válasza Peetta14 (#92484) üzenetére


tisn
addikt

Miért mas amúgy? Versenyt mindenki elfutja? Vagy maga a versenyzés okozta stressz?

(#92487) bandus válasza tisn (#92486) üzenetére


bandus
veterán

gyorsabban futsz versenyen mint edzésen :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#92488) tisn válasza bandus (#92487) üzenetére


tisn
addikt

Ha direkt, miért nem tesztelted edzesen ezr a sebességet?
Ha elfutod, akkor meg miért nem tartod magad a tervhez?

Bocs, lehet nagyon naivak a kerdesek :)

(#92489) tisn válasza tisn (#92488) üzenetére


tisn
addikt

Ja vannak masok is :) lehet tultoltam a gyógyszert :B

(#92490) bandus válasza tisn (#92488) üzenetére


bandus
veterán

nehezemre esik a megfogalmazás, nekem annyira egyértelmű. de nem úgy készülsz egy versenyre, hogy ugyanazt a távod versenytempóban lefutod edzés gyanánt. pl. nekem nincsenek 50 kilis edzéseim.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#92491) #64052736


#64052736
törölt tag

Jó ez a levezető futás a gyorsabb után. Ezután be fogom iktatni. :K
[link]
[link] Egy perce rá megfutva. Volt benne fűzőkötés is. :)

(#92492) tisn válasza bandus (#92490) üzenetére


tisn
addikt

hat nekem fura, hogy nincs valos teszt az eles futas elott. nyilvan nem igy edzel, de 1-2x nem futod le elotte azt a tavot a tervezett tempoval?

(#92493) Alg válasza tisn (#92492) üzenetére


Alg
veterán

:N
Sőt, félmaraton felett a tervezett távot már egyáltalán nem szokás lefutni semmilyen tempóval - maratoni edzéstervek megállnak 32-36km hosszú futásnál.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#92494) tisn válasza Alg (#92493) üzenetére


tisn
addikt

hat erdekes :)
ezt szerintem mar olvastam, lehet itt, akkor is csodalkoztam.

(#92495) xy.zsolt válasza Alg (#92493) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ezért is szenvednek a legtöbben az utolsó 7-10k-n :P

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92496) bandus válasza xy.zsolt (#92495) üzenetére


bandus
veterán

ezt a kommentet nem is értem. szerinted lehet szenvedés nélkül versenytempót meg pb-t futni? teljesen fals koncepciókban gondolkoztok.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#92497) Pttypang válasza xy.zsolt (#92495) üzenetére


Pttypang
veterán

Irta mar talan tom, hogy 33km felett nem tul produktiv, inkabb visszafejlodes az edzes.

Everybody lies.

(#92498) Alg válasza bandus (#92496) üzenetére


Alg
veterán

Nagyon szar lenne az ultrásoknak, ha edzésen le kellene futni a versenytávot :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#92499) ígyvanferi válasza Alg (#92498) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ráadásul a tervezett tempón. ;]

(#92500) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Skacok, kövezzetek, meg de csak lefutnám a maratoni távot még az első verseny előtt bármikor. Pláne, mivel én nem így tettem anno....fájdalmas vége is lett. Szóval saját tapasztalatom ez, nem a szakértőké. Mondjuk vérző talpal anno sem kellett volna végigfutnom, de akkoriban makacsabb voltam.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.