Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90701) Peterhappy válasza tomcica (#90686) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nem tudom, hogy kell itt spoilerbe tenni :B Csak filmesben tudom, az ottani forráskódot viszont itt nem engedte használni.
Tedd majd át kérlek spoilerbe. Köszi!
+ Írd meg plz, hogy kell - és ha később még dobok be idézetet (még legalább egyet szeretnék veletek megosztani), akkor egyből abba tudom tenni.

-------------------------------------

1944, miután megszökött a németek fogságából (és valószínűleg haláltáborba deportálták volna). Az egész fejezet kőkemény, most kimondottan csak a sport részét hozom. Plusz pár extra sort, hogy érthető, és teljes legyen a történet ezen része.
Egy 16-17 éves lányról beszélünk.

Egy öregebb néni ért mellém,
továbbment, aztán visszajött. Körülnézett, és odasúgta:
- Menj a Benczúr utcába. Ott van egy védett ház. A következő sarkon szállj
fel a villamosra, az bevisz a városba. Onnan megtalálod. Fésülködj meg.
Mire válaszoltam volna, már nyoma veszett. Eljutottam a Benczúr utcába.
Azt mondták, másnap adnak egy igazolást, és akkor elindulhatok megkeresni
a családomat. Reggel sorba álltam. Egyszer csak a kapuban meglátom az
édesanyámat. Él, jaj istenem, élnek! - csak erre tudtam gondolni.
Megszólalni nem bírtam, csak néztem az én drága anyámat. Találkozott a
szemünk.
- Anyu!
- Évikém!
Később mesélte, hogy csak a szememről ismert meg. A szüleim a Szent
István parkban egy kétszobás lakásban laktak negyvenegyen, én voltam a
negyvenkettedik. Svájci védett ház volt, annyira védett, hogy a
felszabaduláskor már csak tízen voltunk. A többieket elvitték vagy a Dunába
lőtték.
A nővéremmel ketten aludtunk a gáztűzhely tetején, és mivel aludni
nemigen lehetett, kitaláltam, hogy mivel próbálom megőrizni a kondíciómat.
A háznak egyetlen olyan része volt, amely üresen maradt: a lépcsőház. Öt
emelet, emeletenként huszonhat lépcső: az isten is nekem teremtette.
Hajnalban, sötétben nyolc emberen másztam át s elindultam a földszintről. Öt
emelet fel. Öt vissza. Eleinte huszonötször, aztán amikor ezt kevésnek
találtam, ötvenszer, majd felemeltem hetvenötre és végül száznál
megállapodtam. Aztán leültem a földre és tornásztam. Mikor visszamentem, a
többiek még aludtak, és így még abban a rendkívüli szerencsében is részem
volt, hogy sorban állás nélkül használhattam a WC-t és a mosdót Elégedett
voltam.
Egy nap, úgy a harmincadik menetnél látom, hogy a ház egyik lakója
gyertyával a kezében áll a lépcsőfordulóban. Rémülten néz, aztán felismer.
- Évikém, mit csinálsz te itt? Rosszul van valaki?
A negyedik emeleten egy orvos lakott.
- Erősítem a lábam - mondtam az igazat.
A néni azt hitte, rosszul hall.
- Mit csinálsz, kislányom?
- Erősítem a lábam.
A néni szó nélkül sarkon fordult, és elindult a lakásunk felé.
- Székely úr, jöjjön azonnal, Évivel valami borzasztó történt! Szegény
apukám úgy ugrott le az ágyául szolgáló íróasztalról, mintha életveszélyben
lettem volna. A zajra egyre többen álltak a lépcsőházban, gyertyával a
kezükben.
- Éva, mit művelsz te itt? - kérdezte apukám is -, gyere be azonnal,
megfázol.
És már vonszolt is befelé. Estére már az egész ház tudta, hogy
megbolondult a Székelyék kisebbik lánya.
Eldöntöttem, hogy egyszerűbb, ha nappal, nyíltan csinálom. Úgyis
bolondnak tartanak, most már vállalhatom. Ettől kezdve naponta kétszer
mentem százszor fel és le az öt emeletet, sőt úgy módosítottam, hogy minden
második emeletet lábujjhegyen tettem meg.
Enni már alig volt mit, eljutottunk napi két kanál mézes mákig. Azért
„választottuk" ezt a nyalánkságot, mert mákunk és mézünk még volt -
egyebünk semmi. Hiába könyörögtek a szüleim, a lépcsőjárást nem akartam
abbahagyni. Már a ház is megszokta. A fiatalok időnként be is szálltak. Akkor
hagytam abba, amikor már a házban folyt a harc, és a lakást sem lehetett
elhagyni. Aztán elment az utolsó német katona és az utolsó nyilas is.

[ Szerkesztve ]

(#90702) bandus válasza tomcica (#90670) üzenetére


bandus
veterán

korabban linkeltem jeff peltier vlogjat, tok erdekesek a videoi. o ugye inkabb ultras, 200+ merfoldes versenyeket is fut. o azt mondja minden 10 versenymerfold utan egy nap full pihenore szuksege van. ezt tokre megertem, enelkul nagyon konnyen szetvagja magat az ember.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#90703) xy.zsolt válasza Peterhappy (#90701) üzenetére


xy.zsolt
őstag

"Virágboltból" leszedhető a könyv....annak akinek digitálisan is oké.
Vagy akár letölthetővé tehetem én is ha igény van rá

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90704) tomcica válasza Peterhappy (#90701) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez be se kell tenni spoilerbe :N (amugy nem tudom hogy itt hogy kell en se)
Ez legyen a motivacio 2024-re...milyen alig alvas (hiszen agyban alszunk)...milyen kevesebb kaja (ha mas ket kanal mez+makot evett)...milyen nincs kedvem edzeni,ha labujjhegyen lepcsozott :R
Fel is baxtad a cukromat,nincs itt vajsziv meg ilyenek...KIFELE FUTNI MINDENKI ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#90705) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#90703) üzenetére


xy.zsolt
őstag

.pdf: [link]
.epub: [link]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90706) Lortech válasza Lortech (#86921) üzenetére


Lortech
addikt

->22:27, avg hr 164
Fújt a szél. Kár, hogy nem rövidben mentem. Nem PB-nek indult, maradt még benne.

#90704 tomcica: már megint?! most értem haza. :D

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#90707) ballazol


ballazol
senior tag

Halló!

tegnap már letoltam egy kört, 11 nappal a köldöksérv-műtétem után
mára 5 percet javítottam is :D
minden nap megyek, séta egyelőre... nem eszetlenkedünk még...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#90708) Peterhappy válasza tomcica (#90704) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

Igazabol az egesz konyvet idezni lehetne. Tele van gyomrosokkal (akar az elet), maskor meg joizuen lehet rajta kuncogni.
Szeretem az eletrajzi konyveket (zene, sport), ez eddig egyertelmuen a (nagyon) jok koze tartozik.

@Zsolt: :R En is telefonon olvasom most, de be fogom szerezni, helye van a polcomon. :K

(#90709) Peterhappy válasza ballazol (#90707) üzenetére


Peterhappy
őstag

Lassan jarj, tovabb ersz ;)
Csak turelmesen! Jobbulast, kitartast!

(#90710) ballazol válasza Peterhappy (#90709) üzenetére


ballazol
senior tag

ja-ja, nem akarok semmi bajt
nem azért műttettem meg, hogy problémát okozzon
Köszi!!!!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#90711) Never79 válasza Chuck Norris (#90650) üzenetére


Never79
tag

Mész Kiss Petire?

(#90712) Napfénysüti

Srácok! Létezik olyan hogy egy cipőtől "elszokik" a láb? :F

Més que un club!

(#90713) LanyUs válasza tomcica (#90704) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mondtam Papinak utazzon az első mögött és sprinteljen ki a végén :K 21,1 km 300m szint. Látom véres verseny kerekedett belőle :R Behúzta!
1. 01:22:28
2. 01:22:38
3. 01:23:39

(#90714) xy.zsolt válasza LanyUs (#90713) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Megnézném straván de ma még nem töltött be PC-n :(

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90715) LanyUs válasza xy.zsolt (#90714) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szerintem teljesítményben kb. mintha Tomot néznék versenyezni. Forma alapján hasonló lehet a sebességük. Természetesen ez Tom érdeme, mert 15 évvel több a tapasztalata :R A szintet nem tudom megbecsülni mennyire érezné meg Tom, azért 300m már farag az átlagból rendesen. Nálam meg egyenesen darálja :D

(#90716) #64052736


#64052736
törölt tag

Végre, ma működött a Shift 2. Ami tegnap kemény volt, ma puha és pattogós.
[link]
Könnyű volt tartani a 4.50-es átlagot. :K

(#90717) norby_42 válasza LanyUs (#90713) üzenetére


norby_42
aktív tag

Azért ez irgalmatlan sebesség :Y:C
Hasonlót mentem én is, csak kicsit lassabban. Szép tavaszias napsütés volt, erős, hideg széllel

Eat pasta, run fasta

(#90718) #64052736 válasza norby_42 (#90717) üzenetére


#64052736
törölt tag

Szép hosszúkat mész te is 50 felett! :C

(#90719) LanyUs válasza norby_42 (#90717) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jól elkaptad ezt a képet! :R Szép menet! Ma játszótér ment megint bringával. Holnap erős nap hajnalban. Megent setét és kötelező iram! Inkább öröm futok :K akarom mondani futnék, mert ez nem kedv kérdése. A munkát el kell végezni. Épp feljebb írta Tom vajszív game over :D

[ Szerkesztve ]

(#90720) Peterhappy válasza LanyUs (#90713) üzenetére


Peterhappy
őstag

Grat neki :R

Neked is Norby, szép futás lehetett!

(#90721) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nekem meglett a 120 -as heti target. :) Utoljara tavaly tavasszal futottam ennyit, akkor megvolt az eronletem. Most amig meg nem jon a Pegasus, nem gyilkolom a labamat nagyon hosszu etapokkal.
Sajnalom, hogy itt nincs futopalya. Pecsen a Tusin nagyon jo recovery koroket futottam, mikor fajtak a szalagok, visszasirom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#90722) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#90714) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Kikellett kapcsolni az uBlock Origine reklámblokkolót....és műxik :U

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90723) zaskar


zaskar
senior tag

Tudja valaki, hogy a Pumánál a "Water repellent" verzió a gyakorlatban mit jelent? Azt tudom, hogy vízlepergető, de ez együtt jár azzal, hogy esetleg vastagabb a felsőrész, vagy nem szellőzik annyira? Netán inkább hidegebb időkre javasolt cipők ezek? Bestsecret-en nézem a ForeverRun ilyen verzióját, ma még 20% van rá. Nem egy bestbuy ugyan 34-ért, de a Puma webshophoz képest fél ár.

(#90724) bandus válasza zaskar (#90723) üzenetére


bandus
veterán

Olvass vissza kicsit, pont 1-2 napja volt errol szo.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#90725) zzola válasza zaskar (#90723) üzenetére


zzola
félisten

Vízlepergető és más anyagból van a felsőrész, nem fúj át rajta a szél. Ha vizes úton futsz, ugyanúgy beázik, mint a nem WTR, viszont nem tocsog a cipődben a víz, csak nedves lesz a zoknid. Én egy ilyen WTR-t használok télen.

(#90726) zaskar válasza zzola (#90725) üzenetére


zaskar
senior tag

Köszönöm, közben visszaolvastam, és így nagyjából tiszta lett a dolog. Bár érdekes, hogy maga a Puma weboldal se részletezi különösen, mit is takar ez, de egyértelmű, hogy emiatt drágább egy tízessel a WTR., mint a sima verzió. Egy valami viszont biztos, amíg többet futottam télen, akkor se kellett nekem ilyen, meg GTX-es sem, ma meg már sajnos erősen csökkentek a távok, amiket megyek, úgyhogy ezután is megleszek nélküle.

(#90727) zzola válasza zaskar (#90726) üzenetére


zzola
félisten

Ezt mindenki egyénileg érzi. Szerintem télre kimondottan jó egy ilyen cipő.

(#90728) xy.zsolt válasza zaskar (#90726) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A téli hidegben, hideg szélben aranyat ér. Mínuszban csak ezt hordom....kivéve ha erős tempó a cél. Inkább legyen a zokni nyirkos ha úgy van csak ne fázzon a lábam

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90729) zaskar válasza xy.zsolt (#90728) üzenetére


zaskar
senior tag

Nekem sosem a lábam volt a gyenge pont, hanem a kezem. Ezért nem is kísérleteztem soha GTX--es cipőkkel. Tizenegy Tortúra 65-öt, tizenegy Téli Mátra XL-t futottam meg normál terepcipőben, akár 9 órát is kint voltam a hóban, fagyban, sárban, de sosem éreztem, hogy a lábam úgy igazán fázna. Viszont a kézujjaimban terhelés alatt annyira rossz a keringés, hogy egy-egy ilyen hosszú túrán akár több alkalommal is elfagy a kezem rövidebb-hosszabb időre, legyen rajtam bármilyen szuper kesztyű is. És ehhez még mínusznak se kell lenni, elég egy nedves idő 0 fok környékén. Tegnap mertem végre elmenni a Bükkbe futni egy 25-öst, hogy bejött ez a 10 fok.

(#90730) norby_42 válasza zaskar (#90729) üzenetére


norby_42
aktív tag

Végre valaki, azt hittem csak velem van gond. 5 fok alatt elfagy a kezem a kesztyűben, mindig kihúzom az ujjából a kezem ökölbe az első félórában, aztán már bemelegszik

Eat pasta, run fasta

(#90731) norby_42 válasza #64052736 (#90718) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ha már gyors nem vagyok...
Kösz, srácok, azért nem volt teljes terep kör, a fele aszfalt volt, nagy még a sár. A patak átkelős részt ki is hagytam.

Erre futottam a múltkor sötétben is, van egy rész, amit teljesen szétvágtak a traktorok. Állt ott egy kocsi, de nem mertem arra fordítani a fejem, nehogy megzavarjak valami társasjátékot:B Most is ott volt, az első kerék elsüllyedt a sárban, jó móka lesz kiszedni.
Ja, madárspotting: ma volt fácán meg szarka, a múltkor meg kócsagot láttam a városban

Eat pasta, run fasta

(#90732) inf3rno válasza norby_42 (#90730) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amikor még fenyőt árultam, akkor rendszeresen bementem melegedni, aztán kb. egy tucatszor elfagyott utána meg felmelegedett a kezem. Olyan egy nap után tökéletes lett a keringése, és onnantól nem fagyott el. Lehet ilyenkor a lerakódott dzsuva távozik a hajszálerekről, passz. Futásnál is ugyanez jellemző nálam, hogyha sokat kihagyok, akkor az első alkalommal viszket a lábam tíz percig amíg kitakarítja az ereket.

Buliban hasznos! =]

(#90733) xy.zsolt válasza inf3rno (#90732) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Eddig csak egy nap volt a télen mikor -2fokban, kesztyűben úgy fázott, hogy már fájt. Előtte és azóta is volt hidegebb mégsem fázott annyira.....ki érti ezt :U

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90734) zaskar válasza inf3rno (#90732) üzenetére


zaskar
senior tag

Sajnos nálam ez az állapot az évek múlásával csak romlik. Voltam én többféle vizsgálaton is, de mindent rendben találtak. Tény, hogy nagyon alacsony a nyugalmi pulzusom. Oké, 20 éve futok, de amatőrként, akkor egy profinak mégis mennyi lenne ennyi év után? Délelőtt, még két órával felkelés után is előfordul, hogy nem éri el a 40-et. Régebben adtam vért, de már évek óta nem tudok, mert ha nem éri el az 50-et, elküldenek...

(#90735) Chuck Norris válasza Never79 (#90655) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm mindenkinek a gratulációt.
@Peterhappy gratula az ismerősödnek.
@LanyUs köszönöm, @Never79 Kiss Petire megyek, jövő héten meg a kitörésre, gyere te is ha épp ráérsz.

@tomcica Az egészre azért mentem mert egy ismerősöm mondta, hogy jókat hallott róla, egyből be is neveztem végig sem gondoltam, hogy ez nem TT meg aszfalt és, hogy fogalmam sincs, milyen rendezvény ez milyen ellátás van, épp csak letöltöttem a trekket. A múlt héten még fosós-hányos vírussal voltam táppénzen, aztán épp kezdtem jobban lenni, elkaptam egy másik takonykórt is, abban sem voltam biztos pár napja, hogy egyáltalán indulok-e
Kicsit azért máshogy készültem mint szoktam, szalámiskenyér helyett beraktam pár zselét, az csoki helyett pár Dekás szeletet. Két kör volt, az első 58 után visszaért a rajtba, aztán még menni kellett egy kisebbet, 42 körül. Úgy hallottam összesen 100 körül indultak az egész rendezvényen, ebből többen
az első vagy második körre mentek csak. Reggel 6-kor még sötétben indultunk, 12 óra volt a szintidő, a pályán voltak nagyon pocsék részek; másodrendű úton mentek el mellettünk az autók, kamionok volt, hogy le is villogtak, hogy mit kolbászolok szemben a forgalommal. A legnagyobb rész az egyik faluból a másikba szinte forgalom nélkül ismeretlen helyeken, ez tetszett a legjobban, meg olyan is volt, hogy a pusztában bringaútun, sokszor végtelen egyenes és végig aszfalt.
Úgy 10km-enként volt kirakva frissítés, ahol nem, ott a szervezők mentek mellettünk több kocsival folyamatosan kérdezgették, hogy van-e valamire szükségünk. Tényleg nagyon kedvesek és barátságosak voltak.
Ott rontottam el az egészet, hogy nagyon megtoltam az elejét az első 20km-t valami egynegyvenpár alatt tettem meg pedig inkább 2 óra körül kellett volna, amikor beértem az 58-hoz még csak heten kezdték meg a második kört. Kicsit el is gondolkodtam rajta, hogy ha most kiszállnék akkor azt mondhatnám, hogy futottam egy nagyon jót, épp csak elkezdett fájni a combom meg a vádlim de ha tovább megyek akkor az egy nagy szenvedés lesz; ekkor láttam meg, hogy készítettek mindenkinek egyéni befutó szalagot, innentől nem volt kérdés, hogy tovább megyek. Nagyon unalmas részek következtek a 42km alatt csak egy frissítő pont volt, akik jöttek mellettünk autósok tőlük kértem többször is vizet meg banánt. Voltak jópáran akiket elkísértek a futó haverjaik, ők még hátizsákot sem vittek csak feladták nekik amire épp szükségük volt, úgy azért biztos sokkal könnyebb. Úgy 75 körül már nagyon pocsékul voltam, a kisebb emelkedőkbe is belesétáltam, épp csak kocogtam, meg is előztek páran, 85 körül utolért egy hosszúhajú pálcika lány, megkérdeztem tőle, hogy nem zavarja-e ha megyek utána, nagyon sokat segített, úgy pár km alatt visszajött az életkedvem, cserélgettünk ki menjen elől. Úgy a cél előtt 2km-el feltűnt két lány aki korábban megelőzött, mondtam a páromnak, hogy nekem már mindegy de neki lehet sokat hozna, kevesebb női induló volt, hogy ha megelőznénk őket, mit szólna hozzá ha kicsit rákapcsolnánk? Mondott egy b*meget és elkezdtünk gyorsabban futni, lassan rájuk csorogtunk, mondtam, hogy amint mögéjük érünk akkor ami a csövön kifér, nehogy eszükbe jusson utánunk jönni, ez így össze is jött, aztán gratuláltunk egymásnak a célban :) Az első kört FRESH FOAM X MORE V4 -ben mentem a másodikat egy Ride Iso 2-ben, hogy kicsit máshogy terheljem a lában de ennek ellenére is az aszfalt teljesen szétvert, most már eltelt egy nap de még mindig fáj mindenem, a hátam meg a vállam is. Nem tervezem, hogy többet elmegyek hasonló tárva aszfalton.

(#90736) zaskar válasza Chuck Norris (#90735) üzenetére


zaskar
senior tag

Gratulálok, már néztem tegnap Straván a versenyedet. Régebben mindig ott motoszkált bennem, hogy menni kéne egyszer egy 100-as ultrát aszfalton, de nem olyan körözőset, hanem ehhez hasonlót, utcait. Aztán egy veszprémi 6 órás (67 km) után azt mondtam, hogy jöjjön inkább a terep :)

(#90737) ígyvanferi válasza norby_42 (#90730) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én még ma is kesztyűben futottam, 15 alatt tuti felveszek valamit. Ma egy rendes futókesztyűben mentem, 15 körül azért már elég szokott lenni egy decathlonos vékony alákesztyű (részben merinoszálas, ha jól emlékszem). Egyszerűen nem szeretem a hűvös menetszelet. Fázósak a végtagjaim, hamar ki is szárad a kezem (a bringával napi munkábajárás sem segít ezen), szóval inkább felveszek valamit rá, mint nem. Olyan még nem volt, hogy túl melege lett volna. :)

(#90738) xy.zsolt válasza Chuck Norris (#90735) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:R :R :R

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90739) Peterhappy válasza Chuck Norris (#90735) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon komoly. Meg egyszer oriasi gratula!

Es meg a vonatot is elerted :)

(#90740) Chuck Norris válasza Peterhappy (#90739) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

@zaskar, xy.zsolt, Peterhappy köszönöm,
Körözőset biztos soha nem, arra be sem neveztem volna idegrendszerileg nem bírnám :)
Ja igen, azt kihagytam, hogy 18:09-kor indult a busz Pécsre az utolsó vonathoz, ez volt a fő motiváció, hogy elérjem de azért bőven sikerült. Pont mikor jöttem már kifelé hozták a vacsorát, azt azért sajnáltam, hogy ott kellett hagyjam mert nagyon jól néztek ki a csülkök.

[ Szerkesztve ]

(#90741) SirRasor


SirRasor
őstag

Heh előzőleg jöttem azzal, hogy milyen rosszul megy mostanában a futás, erre ma kimentem egy laza 15km-re és összejött egy félmaraton PB :D Ez az 5 perc gyors, 5 perc lassú váltogatás nekem nagyon bejött. 1 percet javítottam a Venu SQ-val rögzített rekordomnál, azaz a pontatlan GPS miatt ez akár 3-4 perc javítás lehetett valóságban.
Viszont 13 km-nél már kezdtem elég szomjas lenni és betoltam volna egy fél banánt is. Belém hasított, hogy milyen fontos is a kalóriapótlás és frissítés és milyen lazán ment volna végig, ha vittem volna valamit magammal.
17 km-nél már úgy éreztem, hogy konkrétan szomjan döglök és muszáj megszakítanom a futást. Aztán eltört a mécses és csak folytattam tovább, mert nem vagyok normális. Csodáért fohászkodtam és megálltam az egyik kútnál, de persze még le volt szerelve...majd áprilisban visszaszerelik :W
Utána csak megtörtént a csoda, mert 18km-nél elkezdett ömleni az eső. Biztos hülyének néztek, mert csomószor felfelé néztem és nyitott szájjal futottam, annyira szomjas voltam. Nyaldostam a vizes szájam szélét egy kis sós nedűért. Így visszagondolva, elég brutális volt ;]

EDIT: most olvasom Chuck Norris mit toltál. Most haltam meg majdnem a 21km-től, erre asszongya "az első 20km.." :C
Komolyan mondom nem tudom hogy csináljátok ezt úgy amblokk ultrások, de le a kalappal :R

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#90742) zzola válasza SirRasor (#90741) üzenetére


zzola
félisten

Szép munka!

(#90743) tisn válasza SirRasor (#90741) üzenetére


tisn
addikt

szep vot :) :C

csaknorrisz: te meg mindig nem ember vagy, hanem ufo. vagy robot. :Y :R

bocs, rengeteget irtatok hetvegen, csak atporgettem, remelem futottatok is :)

(#90744) Fred23 válasza SirRasor (#90741) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gratula! Nagyon szép eredmény. Én ma a 10 km-emen szenvedtem, mert egy vízzel készített whey protein turmix volt csak a gyomromban, és a szokásos esti alkalom helyett délelőtt kocogtam, még ebéd előtt. Már az első kör felénél elfáradtam, de azért lassabb tempón letoltam a 10k-m, csak hogy le legyen tolva. Több lett az edzésem kerek 1 óránál, és bizony egy banánért én is sokat adtam volna; arra gondoltam végig, mit fogok majd enni otthon.
Most nézem a pulzusod, durva nagyon. Tippre nekem nem működne ez az 5 perc gyors, 5 perc lassú, de azért majd rápróbálok.

Chuck Norris: Gratula Neked is, méltó ez a teljesítmény az itteni nevedhez. Gyalogolva is szörnyű táv, nemhogy kocogva.

zaskar: Súlyzós edzés, vagy akár kondiparkozás is segíthetne jobb vérkeringést csinálni a kezedben. Nem csak a lábat kell mindig edzeni. :)

[ Szerkesztve ]

(#90745) norby_42 válasza Chuck Norris (#90735) üzenetére


norby_42
aktív tag

Gatulálok, és kösz az élménybeszámolót, ezeket nagyon bírom :K
A vége az nagyon tomcicás, biztos csaj volt? ;]

Eat pasta, run fasta

(#90746) norby_42 válasza SirRasor (#90741) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ú, nagyon szépen jössz felfelé, grat :C

Eat pasta, run fasta

(#90747) Peterhappy válasza SirRasor (#90741) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon szep, gratulalok! 👏👏

(#90748) Never79 válasza Chuck Norris (#90735) üzenetére


Never79
tag

Nagyra mész? Én közepesre. Jön Szilvi is. Lehet talizunk akkor startnál. Kitörésre nem tudok sajna (autót javítják elvileg), pedig egyszer az is tervben van. Kiss Péterre is visznek.

SirRasor: gratula a pbhez :R . Az ultrát úgy kell futni, mint a fm-et csak kicsit lassabban, és tovább tart :D

(#90749) tomcica válasza LanyUs (#90713) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szeeep,mondjuk 10mp-t vert ra az azert 80meter ;) de gondolom ra-raprobaltak egymasra meg a vege elott,ugy szokott az lenni.Kiveve,ha valamelyik extran tartalekolt,akkor viszont erdemes mar 300-400meterrel elobb hosszu finishbe zarni,nem szabad az utolso 100meterre hagyni...barmi tortenhet,akar megcsuszol stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#90750) Studi válasza Pttypang (#90694) üzenetére


Studi
addikt

"Sose nyomjá' full kretént!" :DDD

Gratula, ez durva! :R @chuck norris szintén! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.