Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90601) Peterhappy válasza bandus (#90579) üzenetére


Peterhappy
őstag

:K +1
Bitang jol nez ki.

(#90602) xy.zsolt válasza Peterhappy (#90601) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ez tényleg komolyan tetszik nektek? :DDD🤣 ....lehet, hogy túl konzervatív vagyok🤔 :P
3perce röhögök ezen a nike pega 40 turbo mamuszon :DD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90603) Peterhappy válasza xy.zsolt (#90602) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jo, hat nem ez a legszebb na. Bar egyedinek egyedi.

Es meg mindig szebb, mint egy 46.5 meretu noi Asics Nimbus :D

(#90604) tomcica válasza xy.zsolt (#90602) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod az Asics Trinoosa utan en mar semmire nem mondom,hogy "furcsa" ;] :P
Utoljara ami tetszett cipo az ez volt:

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#90605) xy.zsolt válasza tomcica (#90604) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A Noosa Tri 14ben legalább mertem volna futni a faluban.....de ebben a pegában a kertkapun sem lépnék ki :N :DDD De legalább most jól megnevettetett....ami egészséges :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90606) tomcica válasza xy.zsolt (#90605) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem a noi lila Noosa 14 van,kaptam hozza az asszonytol karacsonyra egy lilas-rozsaszin rovidujjut...haaat nagyon buntet ;] :P persze h felveszem szettben,ha mar kretenbe kell tolni akkor legyen fullos :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#90607) zzola válasza tomcica (#90606) üzenetére


zzola
félisten

Női cuccokból már amúgy is divatot csináltál - férfiként - a futásból. ;]

(#90608) LanyUs válasza xy.zsolt (#90602) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nekem bejön! Bár hiányzik a mélynyomó a talpából és a felsőrész folyamatosan világíthatna + lehetne benne boost elpattintó rendszer a nagy tömegűeknek, de majd a Pega 70-re elérünk oda is :R

(#90609) norby_42 válasza xy.zsolt (#90602) üzenetére


norby_42
aktív tag

Simán bevállalnám :B
(mondjuk a mostanin szemek vannak, nincs bajom a furi cipőkkel)

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#90610) tomcica válasza zzola (#90607) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,fizethetnenek is mar erte akar :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#90611) LanyUs válasza tomcica (#90610) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem akartam megosztani, de nehogy azt hidd, csak a duma megy. 120 perc alapozás szántóföldön futással. A térdemet kímélte :K 180 szint és egy kis sár is volt Mafate speed 4. A versenyre a Speedgoat 5 jön velem már eldöntve :K Ja nem mondtam tegnapelőtt volt 10 db 400/200-as nap a -4-ben na az fájt :N A hátam közepére nem hiányzott...



Hátsó tengelyt cseréltem az e-bikeban, így mehetünk a csajokkal utánfutóval játszótér felfedezésre a környéken. Teszek rá 10-12 db nagy erejű villogót is a vakoknak.

[ Szerkesztve ]

(#90612) jimpo válasza tomcica (#90606) üzenetére


jimpo
aktív tag

:C
Majd tegyél fel képet a szerelésben. ;]

Stryd Next Gen

(#90613) tomcica válasza LanyUs (#90611) üzenetére


tomcica
Topikgazda

zajlik a melooo :R

@jimpo - meg a vegen a szort is le kell majd borotvalni a labamrol :F

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#90614) inf3rno válasza ígyvanferi (#90592) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pláne ha jeges.

Buliban hasznos! =]

(#90615) tomcica válasza tomcica (#90613) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk tegnap 4km mini felmero volt a kozepes fiu bandanak,per pillanat csak egy volt itthon (a masik szegenyke thaifoldon van egy honapot...eszem is meg).
A multkor elfutotta nagyon az elejet es nyogve nyelve hozta be 4:13-as atlagra (bekezdett ilyen 3:57-el). Akkor egyedul csinalta,en epp gumit huztam.
Most nyulzatam neki,kihozta 4:07-es atlagra,egy metert nem engedtem neki,hgy 4:10-tol lassabban fusson,de 4:00-tol gyorsabb se lehetett. Szepen utazott 2.5km-t 4:10-en,majd onnan elkezdtuk fokozni. (utana huztam 4km gumit).
Szeles volt,de sutott a nap,volt energia a levegoben.Ugy latom nem dolgozta agyon magat,talan az utolso 1km volt kicsit emberesebb.Elgedett vagyok,a multkori gyors bekezdessel nem voltam...ez nem verseny,havonta van egy ilyen csak h kicsit kiegessuk a kipufogot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#90616) LanyUs válasza tomcica (#90613) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az emelkedőkön 168-on állt meg a pulzus, a 10 db 100m fokozó fáradt lábra végén is 166 körül volt. Ha május végéig el tudnék oda jutni, hogy egy tisztességes 06:00 tempón felfelé nem megy 170 fölé a pulzus, akkor van esély végre egy normálisan megfutott versenyre is teljes kontroll alatt. Pillanatok alatt össze is jön ez hisz csak 6 év folyamatos futás és 1,5 év célzott zónás építkezés kellett hozzá :DDD
Egy ilyen nyúl aranyat ér :R Én annak örülnék ha 03:50-en kezdve folyamatosan gyorsulna 10 sec 03:40-30-20. Ott már a nyúl is dolgozik :K

[ Szerkesztve ]

(#90617) xy.zsolt válasza tomcica (#90613) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Óóh az nálam tavasztól őszig 10+ éve alap :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90618) tomcica válasza LanyUs (#90616) üzenetére


tomcica
Topikgazda

3:30-nal mar nem beszelgetunk ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#90619) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Szerintem Sorokin úgy döntött, hogy nincs hova tovább a futásban. Mostanában elkezdte tolni a bringázást. Esélyes, hogy IM-re kezdett gyúrni...jót tesz az új, másfajta kihívás neki

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90620) LanyUs válasza tomcica (#90618) üzenetére


LanyUs
senior tag

El vagyok még fostosodva, mert 3:39 a legjobb 1k-m :U Tehát még nem tudom miről beszélgetünk :D

(#90621) tomcica válasza xy.zsolt (#90619) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod amit, es amilyen szinten beletolt az utobbi ket evben,nem is csodalom :N
Anthony Kuprica volt meg ilyen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#90622) Alg válasza LanyUs (#90611) üzenetére


Alg
veterán

Bontrager Flare, vadállat fénye van :K outin azt használtam eddig, most lett radar helyette

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#90623) jimpo válasza tomcica (#90613) üzenetére


jimpo
aktív tag

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz. :DDD

Én tolom az tuti... :U Igaz nem borotválom, az ki készíti a bőröm.

Stryd Next Gen

(#90624) tomcica válasza jimpo (#90623) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az arcom is utalom borotvalni,nemhogy mashol :N hajvagoval szoktam a szakall es bajuszt lekapni nullasra hetente 1x.
Nyaron ha mar nagyon zavar akkor a honaljamat,meg az intim resz.Telen marad a dzsungel :DDD
odaig meg sosem fajultak a dolgok h a labamat borotvaljam pengevel,mondjuk nem is uszok,bringazok.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#90625) xy.zsolt válasza tomcica (#90624) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Jóóó...én sem pengével tolom le :N Géppel egyszerűbb. A "kombájn" :D (epilátor) pedig nem a pasik fájdalomtűréséhez való :DDD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90626) bandus válasza xy.zsolt (#90602) üzenetére


bandus
veterán

amugy ez sem rossz, de errol beszeltunk inkabb szerintem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#90627) Agony


Agony
aktív tag

Nem tudom volt-e már, de ha esetleg valaki rendelne a https://www.nike.com/hu/ -ról, akkor a MORE25 kuponkóddal, van 25% kedvezmény február 14-ig. ;)

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#90628) jimpo válasza tomcica (#90624) üzenetére


jimpo
aktív tag

Én sem tolom sűrűn, az arcom. 5-6 naponta. Főként ha a szám szélét birigzálja a szőr.
Illetve a lábam ilyenkor ritkábban, majd ha jön a "rövides", napsütéses idő sűrűbben. Akkor viszont hagy simogasson a nap. :K

Jelenleg ennyi maradt nekem is a bringázásból, pedig 10 éve forgattam a kereket rendesen. :B Borotvát én is ritkán használok.

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#90629) sherlock82 válasza tomcica (#90624) üzenetére


sherlock82
senior tag

Én minden nap borotválkozás , gillette biztonsági borotvával, illetve rendszeresen gyantázom magam, láb és kar kivételével kb. mindenhol.

Nekem így a legkényelmesebb. : )

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#90630) MPowerPH válasza bandus (#90626) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, nekem is ez tetszik. Kinvarak utan 'ehezemp' ezekre az elenk szinekre. Sima fekete, fekete feher, sima feher nem bejovos. Bar nincs hozzaadott erteke a cipo szinenek, de megis jol esik felhuzni egy hasonlot.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#90631) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Saucony Endorphin Speed 4 [link]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90632) Peterhappy válasza xy.zsolt (#90619) üzenetére


Peterhappy
őstag

Bocs az offért, nem akarok szőrözni ;]

Mintha nem olvastam volna itt.
Azt tudtátok, hogy Sorokin jön az idei füredi 48 órás ultra vb-re?

(#90633) bandus válasza MPowerPH (#90630) üzenetére


bandus
veterán

+1 :K bar kostanaban arra is igyekszem figyelni, hogy miutan kiszolgalta magat a cipo futasra, azert utcara fel tudjam meg venni. foleg, hogy egysegesen lecsokkentettem a hasznalati elettartamot 1000-rol 800-ra :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#90634) LanyUs válasza tomcica (#90613) üzenetére


LanyUs
senior tag

Na rátoltam még bringa utánfutóval 2 óra 400m szintes ebike menetet. Megtanultam használnia gépet 24,2km átlag a 90 perc aktív pörgetésből :) 25-ig segít, de emelkedőn nyélgáz! Füstölnek a combok :K Megállítottam a vonalat egy meredek szakasznál :) Sima bringával el sem kell indulni. Csak kínlódás az egész... A lányokat vittem egy idilli völgyben fekvő falu játszóterére. Nulla forgalom csak a szél és a napfény :K
Hát szél az volt bőven, de 400%-on haladtam rendesen :) A futás utáni visszatöltés kb. 90 percig volt elég. Ahogy beértem a házba enyhén szédelgő érzés, pedig ettem banánt közben és zselét. Mára ennyi...

Az 1400 km-es Stinson 6 ATR lett a bringa cipőm :R

[ Szerkesztve ]

(#90635) tomcica válasza LanyUs (#90634) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aktiv nap :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#90636) #64052736


#64052736
törölt tag

A keselyűnek is szárnya kélt.
[link]

(#90637) LanyUs válasza #64052736 (#90636) üzenetére


LanyUs
senior tag

Pepe lassan kell egy öv, hogy be tudd lőni milyen pulzus tartományban vagy :R

(#90638) xy.zsolt válasza LanyUs (#90637) üzenetére


xy.zsolt
őstag

És egy garmin :P

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90639) tomcica válasza #64052736 (#90636) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy a skacok mondjak :K Pepe te eleg gyors vagy,nem tudom mennyire akarsz hosszabb tavokra raallni,de az elmult evben boven raktal alapot (kihagyas ide-oda,az nem tunik el). Ha 10K alatti tavok erdekelnek,akkor ahogy Zsolt edz azt javaslom.
Kelleni fog hozza precizebb GPS (ora) vagy kimert szakaszok (lehetoleg sikon). Ha van kimert 100-200-400-1000m szakasz,akkor nem kell GPS...eleg egy sima stopper is.
200-as nap,400-as nap es 1000-es nap kezdesnek (kesobb majd lehet cifrazni emelkedokkel es 2000-es nap + folyamatos tempoval).
Fuss nekem ki egy pihent testre nyelgazas 5km-t sikon es add meg az idodet,az alapjan belojjuk a napok sebessegeit,es szepen tudsz tavasz vegeig epitkezni :K Havonta egy db 5km felmerocskevel.
Amikor tavasz vegen mar jon a tartos szep ido,akkor pedig ra lehet allni egy rovidebb elezesre. 200-as,400-as napok de mar kevesebb mennyiseg,cserebe gyorsabb (piheno is rovidebb) + rovid felmero minden heten mas tav 500m-800m-1000m-1500m ilyenek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#90640) #64052736 válasza LanyUs (#90637) üzenetére


#64052736
törölt tag

Nem volt megerőltető, viszont ez a cipő sem jó ekkora tempóra nekem. Szétverte a lábfejem a végére, többet szerettem volna menni. Valami iszonyat kemény volt. Te ezt a Shiftet ismered, így nem kell bemutatnom.
Vádlizós cipőnek hívom, nem eresztem le a sarkam, lábfejen futok végig, a betonkemény sarok miatt. Így viszont a comb is feszül. Jó ez, csak nem így használva. Rövidebb, lassabb utazásra.

Semmit. :D Inkább cipőt, valamiből sosem elég. :K

(#90641) LanyUs válasza #64052736 (#90640) üzenetére


LanyUs
senior tag

Shift 2? Kizárólag felmérőre húzom fel, de akkor már másra nyúlok, így porosodik szegényke. Legközelebb egy forró nyári napon elviszem majd napközben. Még száraz felületen is csúszik. Elég hulladék egy lépő számomra... Hajnalban már rommá törtem volna magam benne a jeges felületen.

(#90642) #64052736 válasza tomcica (#90639) üzenetére


#64052736
törölt tag

Többféle táv érdekel.
Tehát úgy képzeltem el, hogy ráállok a lassú hosszúkra rendszeresen. Alapozgatok, mint tavaly. Ezek kb. 5 perces, vagy hangyányit lassabb idők. Az jó kényelmes.
Aztán, hogy nem másszon el a sebességem az 5000m-re is.
Ritkán futnék gyors hosszúkat is. Most folyik ehhez a cipők szelektálás. A mai sem nyert.
5km érdekel valóban, az még nem olyan pusztító, mint a 10km. Csak óvatosan. :D
Tavaly 4197km lett. Április és május volt a legjobb hónap. Lehet, hogy idén ez nem jön össze, velem is történhet valami. A front drámaian visszavet például, akkor az edzésedet nem tudom hozni.

(#90643) #64052736 válasza LanyUs (#90641) üzenetére


#64052736
törölt tag

Ma a járdára fordulva majdnem pereceltem vele. Az feltűnt, hogy az elején pattogós, aztán ez a tulajdonsága kiveszik, majd téglatalpúvá válik. A nyárra teszem félre én is, hátha még puhul egy picit.

(#90644) xy.zsolt válasza #64052736 (#90640) üzenetére


xy.zsolt
őstag

lehet veled van gond, nem a cipőkkel :P
Nem ismerem a stift-et....de olvasva róla ez sem kimondottan 4:30-45 körüli tempóra való, amire ma használtad. :N A tesztek szerint merev csuka .... amellett pedig kőnehéz (290g) ...ebben se akarjál 5:00nál gyorsabban teperni :N
Cut in half: Saucony Endorphin Shift 2 Review (2024) | RunRepeat

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#90645) #64052736 válasza xy.zsolt (#90644) üzenetére


#64052736
törölt tag

Persze, igazad van. Tudom én is, ezért vettem fel, hogy lassúra kényszerítsem a lábaim. Nem bírtam megállni, megint elfutottam. :))
A súlya nem tűnt fel, csak az, hogy beleragadok az aszfaltba. A Decás sem volt ilyen pusztító.
Azt sem kellet volna kidobnom, hanem kiszegeznem a falra. :DD

(#90646) MPowerPH válasza bandus (#90633) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, nem butasag, bar akkor ezek a kakadu cipok kilove.

Don't Tread On Me

(#90647) zzola


zzola
félisten

Ma volt a Szederkény-Bóly 100km-es verseny, születtek szép eredmények. Esetleg valaki tiszteletét tette?

(#90648) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Kerdeznem a rutinosoktol, hogy egy hosszabb het (de inkabb ketto) utan, amiben sok volt a tav, de Z2 -es tempoban, mennyire jo otlet egybol valtani, es magasabb tempot futni a kovetkezo heten? Most mar erzem a labaimon, hogy lassan eleg. Nem akarok leserulni most, hogy elkaptam a fonalat. Vagy hogy csinaljatok az atmenetet? Eddig nekem annyiban egyszeru volt, hogy felultem a montira, es azon tudtak regeneralodni a szalagjaim, izuleteim. Most ez az opcio kihuzva, outizas is majd max. Marciustol. Csak elobb kellene venni egyet...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#90649) tomcica válasza MPowerPH (#90648) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Heti egy (1) db tempo eleg az atmenetben...kesobb se mennek ketto fole :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#90650) Chuck Norris válasza zzola (#90647) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Soha többet nem futok ennyit aszfalton, mindenem is fáj.

Köszönöm LanyUsnak a felajánlást :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.