Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126151) Rigormortiis válasza gbors (#126148) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ha Sandler, akkor csakis a Csontdaráló :D

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#126152) vond válasza hoffman_ (#126140) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Engem ezzel az SBC-vel a világból ki lehetne kergetni. Két percig nem bírom nézni/hallgatni. :N

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#126153) brownus válasza Viszlát (#126142) üzenetére


brownus
veterán

ezért is tervezem lecserélni a jó öreg samu 42es tévét. 55+
meg egy kisebb hangrendszert mellé

(#126129-30) k-adi , hogy az ad astra filmet a VIPben fogom nézni? most utoljára :d

akaratgyenge vagyok, sajnos. nem fogom kibírni, hogy ne moziba, de annyit mondhatok, hogy nem első nap. majd ha lecsillapodott a nép, akkor egy hétvégi délelőtt elmegyünk rá

[ Szerkesztve ]

(#126154) #48613632


#48613632
törölt tag

A Csillagok Háborúja 1979-es magyarországi mozipremier hivatalos plakátja, sárkánnyal, és amorf Darth Vaderrel

"Habár a mozi előtt tömött sorok kígyóztak, a jegyüzérek pedig méregdrágán adták a jegyeket, a magyar sajtó fanyalogva fogadta, a ma már klasszikusnak számító amerikai sci-fi, a Csillagok háborúja hazai bemutatóját.
Szinte napra pontosan 40 éve, 1979. augusztus 16-án, fél 3-tól vetítették először a ,,blőd, unalmas, infantilis és bárgyú” filmet a Corvinban. Időutazás Luke Skywalkerrel és Darth Vaderrel egy messzi-messzi galaxisban.
Nem, a hetvenes évek Magyarországán…

A rothadó Nyugaton két éve már láthatták a filmet, amikor 1979 nyarán hozzánk is megérkezett, ekkor döntött úgy a kultúrpolitika, hogy a Mokép forgalomba hozhatja. Olyannyira kevés információ jutott el a filmről Magyarországra, hogy az első hazai moziplakátot Helényi Tibor szinte elmondás alapján tervezte, így került rá például sárkány és így lett egészen groteszk Darth Vader sisakja.
Még 1977-ben a lapok „űrwesternként” írták le, ahol a lovakat rakéták helyettesítik. Még ugyanebben az évben a Népsportban jelent meg, hogy a duisburgi asztalitenisz Európa-bajnokságon szereplő magyar sportolók megnézték a helyi moziban a Csillagok háborúját, de csalódtak, mert „blőd és unalmas film.”

Egy évre rá a Magyar Nemzet kritikusa tovább ment: „A Csillagok háborúja sci-fi és rémfilm keverékének infantilizmusán pedig - uram bocsá' - halálra röhögtem magam.” (lásd még Arcanum Digitális Tudománytár).
Mindezek ellenére a hazai fiatalok már alig várták, hogy itthon is láthassák, pedig a sajtó mindent megtett, hogy a szülők inkább tiltsák őket George Lucas mozijától. A Film Színház Muzsika újságírója a debütálás évében például azt írta, inkább elmegy a Planetáriumba, ha csillagokat akar látni. Olcsóbbak és nem is kell sorban állni, de a Ludas Matyi is beállt a sorba, unalmas bárgyúságnak titulálta azt a filmet, amely amúgy évtizedekkel megelőzte a korát.

Még a Jövő Mérnöke című lap is rúgott egyet rajta, a cikk írója szerint a majmok bolygója a Corvin mozi előtt volt azon a csütörtöki délutánon. Igen, lemajmozta a jegyért sorba álló szülőket, gyerekeket.
Így engem is, hiszen a premier után néhány héttel én is láttam a sci-fit, méghozzá a Mártírok útján (mai Margit körút), a Május 1. moziban. És nem értettem miért bántják, mivel az egész terem közönsége oda volt a látványtól. Ne feledjük, máshoz voltunk szokva. A Pirx kalandjai jelentették a magyar sci-fit, ahol kávéfőző volt az űrhajó és citromfacsarók repültek ide oda.

1979. augusztus 16-án tehát tömött sorokban álltak a pénztáraknál az emberek, a jegyüzérek is ráéreztek a lehetőségre, volt, aki 200 forintért árulta a 12 forintos jegyet.
A Csillagok háborúja debütálásról - várható volt - egy sort sem írt az aznapi Népszabadság, pedig felbolydult a főváros. Inkább olyan témákkal foglalkoztak, hogy Vietnamban országos vitára bocsátották az új alkotmány tervezetét, meg, hogy megnyílt a Szovjetunió mezőgazdasági és élelmiszeripari kiállítása a nemzetközi vásárközpontban.

Arról is beszámolt az újság, hogy felavatták a pécsi kesztyűgyárat (igen, ezért lett a mind, mind pécsi kesztyű reklám) és a Centrum Áruházak nyári vásáráról is olvashattunk. A Csillagok háborújáról egyetlen sorban sem… Mindez persze minket, gyerekeket nem zavart különösebben, hiszen másfél óráig a csillagok között jártunk, együtt fénykardoztunk Luke Skywalkerrel és mi is szembe szálltunk Darth Vaderrel.
Aztán a film végén felültünk a 4-6-os villamosra és elzötykölődtünk a Moszkva térre. Vissza a magyar valóságba.

Végállomás, kiszállás…"

forrás: Újságmúzeum

szerk: És igen!
Én emlékszem, hogy a moziban 2 részes volt a film, de ezt akárkinek meséltem, senki nem hitte el. A végén már én magam sem .... Dee itt a plakát, ami bizonyítja :K

[ Szerkesztve ]

(#126155) Tibiajax válasza brownus (#126153) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hétvégi délelőtt elmegyünk rá
nem tudom, persze..lehet csak be vagyok szívva, de mintha úgy beszéltük volna meg, hogy együtt megyünk rá, és este
és VIP!

(#126156) Tibiajax válasza #48613632 (#126154) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

,,blőd, unalmas, infantilis és bárgyú” filmet
..és mennyire igazuk volt....
:DDD

(#126157) #48613632 válasza Tibiajax (#126156) üzenetére


#48613632
törölt tag

Á, én az eredeti, klasszikus trilógia nagy rajongója vagyok. Mondjuk mára kikopott nálam is, meg hát elég sokszor láttam már a történelem folyamán.

(#126158) brownus válasza Tibiajax (#126155) üzenetére


brownus
veterán

eztet a sw sokadik filmjére írtam, nem az ad astrára :)

arra este és vip és mehet a pite

(#126159) brownus válasza Tibiajax (#126155) üzenetére


brownus
veterán

(#126160) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

valaki azt írja, kommentben, a Tarantino-filmre:
....Akiknek ajánlom: 40+ éveseknek,Amerika fanoknak,retro fanoknak./I]

:DDD :D
azt hiszem, nálam ez a film működni fog akkor :B

(#126161) emiki6 válasza Tibiajax (#126160) üzenetére


emiki6
veterán

Én egyikbe sem tartozom, mégis imádtam, így hozzatennék mégegyet: Tarantino fanoknak
Na meg szeretem a nem megszokott filmes eszközöket, a jó fényképezést és a kifinomult humort. ;)

Mondjuk akivel neztem az még csak nem is Tarantino fan, mégis tetszett neki, szóval nemtom.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#126162) hoffman_ válasza Tibiajax (#126143) üzenetére


hoffman_
nagyúr

mi fajta kutya ez?

ez mindig ledobja nekem az ékszíjat :d

ui.: ja, a Hollywood értékelésedre baromi kíváncsi leszek, bizony.

vond:

nos igen, nem te vagy az egyetlen. jól van ez így, kikompenzáljuk egymást :))

többiek:

Sandlert illetően meg egészen meglepődtem, az elvárásaimhoz képest egészen meglep a topic reakció, azt hittem egyedül leszek teljesen :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#126163) Tibiajax válasza hoffman_ (#126162) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

-adok szőrme..ez nagyon príma
-nem, nem kell a flancos szőrméje
-..ez legprímább kázáh szőrme, fogjad, minőség. ez export fánszőrzet..

:D
- van hajnali 3óra. egy zsidó fészekbe kerültem, ravasz módra alakot váltottak. az egyik kedves, idős mamácskának álcázza magát, alig látszanak a szarvai
:D
mondjuk pont ez utóbbi miatt is kérték meg, h ne folytassa.. ez nyilvánvaló

(#126164) brownus válasza Tibiajax (#126163) üzenetére


brownus
veterán

(#126165) Tibiajax válasza hoffman_ (#126162) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

pénteken nézem.

(#126166) bagyulajuve válasza hoffman_ (#126162) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Sandlertől nekem ez: [link]

tényleg, a Sátánka is jó :DDD

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#126167) hoffman_ válasza Tibiajax (#126163) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ahha, igen, ott a pénzdobálós jelent is főnyeremény, ilyet kitalálni... és ilyen formában filmre vinni, zseni :d

(#126165)

na, király, várom!

(#126166) bagyulajuve

haha, igen, itt még azért kölyökképű. kedvelem ezt is, de nekem a Sátánka is oké volt, meg a Kismenő. Apafej szintén :) Nagyfiúk meg... vevő vagyok a hülyeségre, na :d

Távkapcs egy fokkal már komolyabb, de speciel szerintem az Üres város is nagyon rendben van tőle, masszív kitekintő a többihez képest.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#126168) RangerFox válasza #48613632 (#126154) üzenetére


RangerFox
veterán

Pont tegnap néztem újra Blu-Rayn az Új reményt. Egyszerűen egy csoda az a film, talán a kedvenc részem mind közül. Köszi, hogy bemásoltad ide, érdekes volt ilyeneket is olvasni róla! :R

(#126169) brownus


brownus
veterán

Tarantino kilencedik filmje laza, elegáns, gyengéd és csodálatos
Tarantino azt mondta, ez a legszemélyesebb filmje, és most sokan vádolják őt azzal, hogy nem is a közönségnek csinálta, hanem saját magának. - erre én azt mondom, hogy és? örülök, hogy láthattam :)

(#126170) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr


(#126171) cyberkind válasza Tibiajax (#126170) üzenetére


cyberkind
félisten

Úgy tűnik még egy film lett, amire érdemes jegyet váltani. :))

Paranormal Cocktivity

(#126172) brownus válasza Tibiajax (#126170) üzenetére


brownus
veterán

itthon vajon lesz select theater?
3,5 óra?? :d

[ Szerkesztve ]

(#126173) #48613632 válasza RangerFox (#126168) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igazán nincs mit. Régebben éves szinten többször is újranéztem. A VHS kazetták többször is tönkrementek, és pótolni kellett őket. A szinkront betéve tudtam, és még tudom is. Mármint, azért nem az egész filmet, csak jeleneteket, amik klasszikussá váltak.
De most már évek óta nem láttam, meg ez a felújításos hercehurca, meg a sok verzió valahogyan kirepítette az egészet a fókuszból, és annyira már nem érdekel az egész.
Gondolom, ebben az új részek számomra érdektelensége is közrejátszottak.
Szép volt jó volt, szép mese volt, de elmúlt. Béke poraira.

(#126174) Tibiajax válasza brownus (#126172) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Lesz.
az, hogy nem fogom netfixen nézni ezt az alkotást az olyan szilárd tény, mint a székrekedéses kutya piszka télen

(#126175) Cs1csó válasza brownus (#126150) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Zohan a legnagyobb! "A préém!"

(#126176) Cs1csó válasza Tibiajax (#126156) üzenetére


Cs1csó
félisten

A történet tök sablonos az tuti, a karakterek sem túl bonyolultak, de mégis ahogy összeállt az egész az már filmtörténelem.

(#126177) Mik76 válasza Cs1csó (#126175) üzenetére


Mik76
senior tag

50 Elso Randi. Van meg par masik ami szorakoztato, de ez nalam a legjobb filmje.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#126178) erahurka válasza Tibiajax (#126174) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet meg kell várnod míg valami art mozi levetíti DVD-ről :D

3,5 órás filmnek pedig jó a mozi, ott jobban eltelik. Itthon tuti szenvedni fogok vele ha kicsit is nem olyan a hangulatom.

(#126179) Bad Pritt válasza erahurka (#126178) üzenetére


Bad Pritt
félisten

3,5 óra mindenhol pokol. Én tuti nem moziban nézem majd, nem tudok ennyit ülni egyben.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#126180) Viszlát válasza Tibiajax (#126174) üzenetére


Viszlát
addikt

Vicces, hogy el sem készült volna a film ha a Netflix nem karolja fel, de csakazértse! Éljen a következetes szemellenzősség! :DDD

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#126181) Tibiajax válasza Bad Pritt (#126179) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mondjuk az tényleg mocskos hosszú.. meggondolandó lesz
most a kérdés az, hogy ha netfixen már menni fog, nagy valószínűséggel számolhatunk nagyon kevés idő elteltével a tékában való rippekre is? ha igen, nincs nagy gond. hiszen 3hét csak a mozi és a fix közötti difi. azt meg féllábon is

(#126182) sixpak válasza Bad Pritt (#126179) üzenetére


sixpak
nagyúr

Az gyakorlatilag kibírhatatlan szünet nélkül.
Nálam az új Tarantino film 2 és fél órája is komoly kihívás volt, az utolsó 3/4 órában próbáltam felváltva egyensúlyozni a farpofáimon, kevés sikerrel. :D

Ezért nálam Netflix lesz, csak jönne már...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#126183) Bad Pritt válasza sixpak (#126182) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Nálam is. Nem is a kaja pia dínom dánom pisikényszer miatt, egyszerűen mozognom kell minimálisat. Endgame is élhetetlen volt, meg emlékszem anno az Avatar is, na ez még egy óra. No way...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#126184) sixpak válasza Bad Pritt (#126183) üzenetére


sixpak
nagyúr

Az Avatar valóban hard challenge volt, hozzám majdnem papot kellett hívni. :D

Az van, hogy én nagyon szeretem a mozit, noha dedikált szobám van az alsó szinten, vetítővel, jó hanggal, de a mozi az csak mozi, engem egész életemben elvarázsolt....de soha többet nem megyek 2 óránál hosszabb filmre, ezt megfogadtam a OUaTiH után.
Inkább várok a lemezes premierre.

Még valami: én soha nem zabálok a moziban, tudom maradi vagyok, de én filmet nézni megyek, nem zörögni meg csámcsogni, gyorsan hozzáteszem, hogy ha valakinek a két dolog együtt jár, azzal sincs bajom, ha nem paraszt módra csinálja.
Miért is mondom?
Múlt héten elfoglaltam a kedvenc helyem, az átjáróban, középen (ki tudom nyújtani a lábam), ahogy telt meg a terem, egyre jobban féltem, mögém egy 5 fős lánycsapat telepedett le, mosógép méretű popcornos zacskókkal, másik kézben telefonok, chatelés, vihogás, innentől kezdve keresztet vetettem a nyugodt filmnézésre....ééés a Sony logótól kezdve néma csend, 0 zörgés, 0 pofázás, 0 telefonnyomkodás, nagyon kellemesen csalódtam.
Persze falu, kevesebb ember, kevesebb barom, de akkor is....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#126185) k-adi válasza Tibiajax (#126170) üzenetére


k-adi
nagyúr

3,5 órás lesz??? LOL!!

rip

(#126186) brownus válasza sixpak (#126184) üzenetére


brownus
veterán

Én általában megeszem a ropimat az előzetesek alatt :d utána már csak pialok

(#126187) Pearce


Pearce
aktív tag

JOKER – Final Trailer

[ Szerkesztve ]

(#126188) Cs1csó válasza brownus (#126186) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam az 5 literes popcorn és az 1 liter kóla sokáig betart.

(#126189) diablo1984 válasza Pearce (#126187) üzenetére


diablo1984
veterán

:O :(

(#126190) Tibiajax válasza brownus (#126186) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

azt egyszer a saját szememmel láttam, ahogy brownus -látszólag- üres kézzel megérkezik a terembe, majd a hátul valamennyire kidudorodó kabátja alól egy egész zacskó ropit húz elő. elhelyezkedik és valóban, még a filmkezdés előtt elkezdi elfogyasztani. majd ezt követően kerül elő a hátizsákjából még egy kisüveges, előzőleg spar-ban megvásárolt kisüdítő, mellyel leöblít, majd néz maga elé.. és amikor én mindezt kérdőre vontam, hogy ezt mégis hogyan és főképp miért, teljes természetességgel és komolysággal közölte, hogy hmm, én így szoktam.. én így ismertem meg brownust, valamint az ő filmszínházi magatartását. tiszteletben kell tartani, nem fog mindenki sorba álni 3liter vizezett kóláért

(#126191) #48613632 válasza Tibiajax (#126190) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem kéne a kólát vizezni, ha mindenki a mozibüfében venné, és lenne rendesen profit. Így a dugikólások azokkal csesznek ki, aki böcsülettel kifizetik a jogdíjakkal terhelt árat érte, az éhhalállal küszködő büféseknek.

Le a zugivókkal hát, tűzre velük izibe! ;]

(#126192) Aventador91 válasza Pearce (#126187) üzenetére


Aventador91
őstag

:C :C

(#126193) erahurka válasza Pearce (#126187) üzenetére


erahurka
félisten

Jó trailer lett, most nem éreztem azt hogy valami művészfilm előzetesét nézem mint múltkor.

(#126194) Aventador91 válasza erahurka (#126193) üzenetére


Aventador91
őstag

ez egy "realisztikus" joker lesz. kb. azt mutatja be hogy lesz szociopata valakiből :D

(#126195) k-adi válasza #48613632 (#126191) üzenetére


k-adi
nagyúr

akkoris vizeznék csak max. nem ennyire :)

(#126196) Tibiajax válasza #48613632 (#126191) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ja, persze.. "lenne rendesen profit".. mennyi üdítőt vesznek meg előadások szerinted? hektoliterszámra.. bármelyik előadásra mész, majd mindenkinél van vödör. vagy két vödör. és ha vödör van, van mellé óriás pohár is
nehogy azt gondold már, hogy ha brownus, meg rajta kívül még az a pár db emberke is venne vödröt meg óriáspoharat, akkor nem vizeznék fel az automatát....

(#126197) erahurka válasza Aventador91 (#126194) üzenetére


erahurka
félisten

Ugye tudod, hogy nem attól szociopata valaki hogy gyilkol meg erőszakoskodik?

(#126198) k-adi válasza Tibiajax (#126190) üzenetére


k-adi
nagyúr

húbazz .. egy ilyen story már 18 alatt is gáz, nemhogy felette... :DDD

tibi azért remélem ezek után felajánlottad neki hogy legközelebb meghívod egy nagy menüre :))

[ Szerkesztve ]

(#126199) #48613632 válasza #48613632 (#126191) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na jó, elárulom. Csak vicceztem ;]

k-adi
Összedobjuk. Vagy szervezhetnénk kollektív gyűjtést is, és Fácsén promótálnánk.

[ Szerkesztve ]

(#126200) Aventador91 válasza erahurka (#126197) üzenetére


Aventador91
őstag

na ne mond :U hol volt szó gyilkolásról és erőszakoskodásról? :U pont azért írtam hogy realisztikus, te nagyokos :U

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.