Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125801) Tibiajax válasza Rigormortiis (#125799) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..na, legalább van valami jó is abban az alkotásban akkor

;]

nekem egy ilyenem van [link]

[ Szerkesztve ]

(#125802) Cs1csó válasza Tibiajax (#125800) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lassan itt a Karácsony, remélem adják a tévében majd a Reszkessetek betörők! c. filmet.

(#125803) vond válasza atike (#125798) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én "csak" 40 leszek egy hónap múlva (ha megérem), de nekem is jólesne valami finom kis sci-fi (is).

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#125804) Ispy válasza vond (#125803) üzenetére


Ispy
veterán

Szóval lassan 50 leszel, ne szégyeld, én is. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#125805) Tibiajax válasza vond (#125803) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

eh, pont fél évvel vagyok idősebb nálad? :) jó tudni...

;]

(#125806) vond válasza Ispy (#125804) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azaz, lassan 50. :DDD

(#125805) Tibiajax: Látod. ;) Miért, mennyinek tippeltél?

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#125807) vond


vond
MODERÁTOR

Tegnap végre megnéztük sógor komával a Spider-Man: Into the Spider-Verse-t. Hát, gyerekek, ez valami kicseszett jó volt. ;] Friss, ötletes, pörgős, kegyetlenül szépen animált és megrajzolt, fenemód szórakoztató egy film. Hosszas elemzésnek nem sok értelmét látom. Ez sem tökéletes, de kategórián belül nagyon közel van hozzá. Aki esetleg még nem látta, az pótolja mihamarabb. Nálam ez most simán 9/10. Ha kicsit alább hagy a lelkesedésem (meg esetleg párszor még megnézem "jobban figyelve"), szerintem akkor sem fog 8 alá menni. :)

Az a másik dimenzióból átpottyant, lecsúszott Pókember mekkora egy karakter volt. :C De a többi is nagyon szuper.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#125808) Tibiajax válasza vond (#125806) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

tekintettel arra, hogy sokszor hirtelen és kissé mohón jár el a kezed, ~29-nek
:DDD

(#125809) vond válasza Tibiajax (#125808) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem itt még soha nem járt el a kezem, de szerintem máshol se nagyon. :N Csak az arcképek pörögtek/pörögnek alatta. ;)

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#125810) erahurka válasza Rigormortiis (#125799) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem is tetszett a Covenant, moziban kevésbé zavartak a butaságai. Másodjára lehet már nem jönne be annyira.

(#125811) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Bombshell teaser trailer
#metoo

⭐ Stella

(#125812) Tibiajax válasza vond (#125803) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nna szóval, lehetne tartani valami kis murit a nagy alkalomra :)) szervezzetek találkát

ilyesmit valamit
xd

(#125813) oriic válasza Tibiajax (#125812) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hinnye, odanézz! :DDD

Live-Die-Respawn

(#125814) vond válasza Tibiajax (#125812) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Beszarooook! Mekkora királyság! :C Ebben azért benne van a meló rendesen. Maxiriszpekt. :R

Radi hogy nézi a fejemet! ;] Az (is) rohadt jó! :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#125815) Cs1csó válasza Tibiajax (#125812) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y

A profilom előnyösebb és egy kis sejtelmes árnyék is jót tesz ha nem látszik a tokám, de üsse kavics jó ez így! :R

radi8tor

Mint ha köztünk lenne valami :DDD

[ Szerkesztve ]

(#125816) pikszel válasza Tibiajax (#125801) üzenetére


pikszel
őstag

Hétvégén néztem meg pont, és valami felújított verzió lehetett (most látom, 2017-es verzió), mert pár snittben (nem mindenhol :F ) Peter Kent arcát kicserélték Schwarzenegger arcára, valamint Robert Patrick golyóit? takarták ki. Az mindig zavart a filmekben, ha ki lehetett szúrni a dublőrt, mind például a Venomban, a motorozó Tom Hardyt helyettesítő kaszkadőr, ami egészen látványos, még egy 110 centis tévén is. Ez utóbbi film is tegnap került megnézésre, de számomra semmi emlékezeteset nem hozott.
Viszont a T2 számomra még mindig csillagos ötös.

Ui.: a Végjátékon sikerült negyedszer is elaludnom :B

(#125812) Tibiajax: :DD :))

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#125817) Mik76 válasza Tibiajax (#125812) üzenetére


Mik76
senior tag

Egy Leonardo da Vinci veszett el benned. Ez marha jo lett. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#125818) radi8tor válasza Cs1csó (#125815) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyenek ezek a macskák.

⭐ Stella

(#125819) Ispy válasza Tibiajax (#125812) üzenetére


Ispy
veterán

Az utolsó (?) vacsora ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#125820) Tibiajax válasza vond (#125814) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..éés, ez a hsz ér 0.1-et, ez meg 10-et
:DDD erre írta ugye nem oly rég Viszlát sorstársunk, hogy részéről elmehet a picsába a phórum motor mindenestül
xd
engedelmeddel kiosztottam mindenkinek egy-egy sört.

pikszel egy mondatban ne említsd légyszíves a venomot meg a T2-őt.... nem járja

(#125821) hoffman_ válasza Tibiajax (#125812) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hehe, Viszlát titulus hekkelős képe is jó poén volt, de ezzel magasan elvitted a nyarat.

ott leszek :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#125822) ígyvanferi válasza Tibiajax (#125812) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De cuki vagy, engem is meghívtál. (L) Még jó, hogy valamelyik nap írtam be valami velőset megint hosszú kihagyás után, biztos azé'. ;]

(#125823) Cyberpunk válasza Rigormortiis (#125799) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem csalódás volt az a film, imádom az Alien filmeket, mondhatni az első három filmen nőttem fel, az első még nálam is öregebb. :D Nem tetszik, hogy egy szociopatát csináltak Davidból. De ez persze saját véleményem, nekem a Prometheus jobban bejött.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#125824) Rigormortiis válasza Cyberpunk (#125823) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nem állítom, hogy a legjobb rész, sőt...

Azonban nem is olyan csapnivaló, ahogy a legtöbb review lehordja pusztán azért, mert RS hallgatott a leghangosabb fanok nyavajgására Prometheus bemutatása után.

Na ezért nem szabad, hogy egy kreatív elme hagyja magát befolyásolni a hangos tömegek által. Mert pont az a hangos tömeg cincálta szanaszét a Covenantot, aki hiányolta az alieneket és az akciót a Prometheusból.

Visszatérve, tele van hibával a film. Viszont jó nézni. Tetszik a látvány, a hangzás, a karakterek egy része.

Nem érzem magam sértettnek, mibt sok Alien rajongó. Ha klasszikus Alient akarok nézni, akkor leveszem a 9 lemezes gyűjteményt a polcról. Ha látványos scifi-horrort, akkor beteszem az Életet... :D

Ezen a Blu Rayen külön tetszettek a kimaradt és bővített jelenetek főleg, hogy sok közülük Davidre koncentrált.

Plusz nekem gyengém, ha egy film szépen van fényképezve, és a Planet 4 ilyen szempontból hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#125825) Cyberpunk válasza Rigormortiis (#125824) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen én nem is a kritikusok véleményére adok, ha azt tenném, akkor mindig követném a fősodort, de ez nem igazán jellemző rám. :D Van hogy összeér persze, de van hogy nem. A maga nemében persze jó, jó a környezet, van egy atmoszférája, és fordulatos is. Nekem a Prometheus azért is tetszett, mert nem csak egy sima sci-fi horrort raktak le elénk, hanem a történet jó volt. Azért a Covenant sem puszta hent, noha jóval több az akció benne. Csak az irányváltás miatt lett kissé csalódás nekem. Igen sipákoltak hogy kevés a vér meg minden. TLK-nál is pont ez megy most, mert jaj nincs annyi mimika az arcokon. :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#125826) Cs1csó válasza Ispy (#125819) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha Tibiajax főz akkor van rá sansz. :DDD

(#125827) BITBOYS válasza Tibiajax (#125812) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mit keres a macska az asztalon? :D
Teeee...vén kujon :D

(#125815) csicso82 :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#125828) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ez megvolt? [link] :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#125829) fateless válasza BITBOYS (#125828) üzenetére


fateless
veterán

;]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#125830) #48613632 válasza Tibiajax (#125812) üzenetére


#48613632
törölt tag

A sört köszönjük, de halkan jegyzem meg, 11 emberre csak 7 korival kaptunk ;] Legalábbis, a mi oldalunkon. A túloldalon picivel jobb a helyzet. Ott eggyel több sör jut eggyel kevesebb emberre.
Kaphatnánk akkor esetleg szívószálat is? :B

:))

[ Szerkesztve ]

(#125831) pohár válasza #48613632 (#125830) üzenetére


pohár
félisten

ha a képen lennék, megkapnád az enyém :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#125832) Pearce válasza Rigormortiis (#125824) üzenetére


Pearce
aktív tag

Az a baj, hogy ennek Parade Lost címe kellett volna legyen és David meg Elizabeth Shaw karaktereit kellett volna folytatni. Egy időben még erről is volt szó, csak aztán a stúdió gondolom belepofázott, hogy a Prometheus kritikái miatt tegyetek bele alieneket, akkor meg már kukázva lett ez a sztori is és kaptunk egy Promi + Alien 1 keveréket, amit valljunk be már láttunk.

Más:

Motherless Brooklyn - Official Trailer - Edward Norton írta, rendezte és főszereplő is benne

The Report - Teaser Trailer

Akik maradtak (12) előzetes

FOMO (16) előzetes - Hartung Attila filmje

[ Szerkesztve ]

(#125833) #48613632 válasza pohár (#125831) üzenetére


#48613632
törölt tag

pohár sör :DDD Haha, ez jó. Köszi :)

(#125834) pikszel válasza Tibiajax (#125820) üzenetére


pikszel
őstag

Nem egy mondatban voltak említve, hanem egy hozzászólásban, az is csak a motoros kaszkadőrök miatt. Nyilván nem lehet egy lapon említeni a két filmet, és ha nincs ez a párhuzam, akkor egy betűt sem pazaroltam volna rá. ;)

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#125835) #48613632


#48613632
törölt tag

Brightburn

Többet és kicsit mást vártam. Sajnos túlzottan átment horrorba. Kár érte. Folytatás viszont magas labda, de kétlem, hogy bárki lecsapná.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#125836) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

A Szarvak c. rettenetet le kellett fojtanom valami klasszikussal, ezért a Coppola-féle Drakulára esett a választásom az esti filmezéshez.

Jó döntés volt, bár legalább egy évtizede nem láttam, ami klasszikusan jó, az az is fog maradni. Plusz üdítő ennyi remek színészt egyetlen filmben látni.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#125837) erahurka válasza #48613632 (#125835) üzenetére


erahurka
félisten

Engem meg pont meglepett milyen jó. Persze nem mestermű vagy ilyesmi, de teljesen korrekt horror. Néhány jelenetnél meg el kellett takarnom a szemem mert nem bírtam.

Amit fel tudnék róni neki, hogy túl sokáig halogatják a felismerést, hogy gond van a gyerekkel. Elvégre az űrből jött. Én az első alvajárás után már azon agyaltam volna mit lehetne tenni.

(#125838) perempe válasza Rigormortiis (#125836) üzenetére


perempe
addikt

pár hete szóba került az A Nosferatu: Az éjszaka fantomja (1979)[link]. látta vki? milyen? megéri megézni?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#125839) atike válasza Tibiajax (#125812) üzenetére


atike
nagyúr

:R :R :R

Komoly lett!

(#125840) brownus válasza Tibiajax (#125812) üzenetére


brownus
veterán

:DD
Bár, ahogy nézem, eppcsak nem.az asztal alá kerültem mint egy kutya :D

Ad Astra nagyon baba, sztem vipes lesz...

Prometheus a legjobb Alien film, ok, a 2.

[ Szerkesztve ]

(#125841) #48613632 válasza erahurka (#125837) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem volt rossz szerintem sem. Már csak azért sem, mert végignéztem. Nálam, ami rossz, vagy 15 perc után nem mutat semmit, azt szívbaj nélkül kukázom.
De tény, hogy másra számítottam.
Végülis, a beharangozóból nyilvánvaló volt, hogy miről fog szólni, de nem gondoltam volna, hogy a történet nagyságrendileg leragad a családnál, vagy a környéknél, ahol felnőtt.
Valami olyasmire számítottam, mint ami a stáblistás jelenetekben van. :K
Erre még egy folytatást befizetnék.

(#125842) erahurka válasza #48613632 (#125841) üzenetére


erahurka
félisten

6 millióból 32-t csinált világszinten. Nem túl erős, de nem elképzelhetetlen egy folytatás, ha hasonlóan alacsonyan tudják tartani a költségvetést.

(#125843) Tibiajax válasza #48613632 (#125841) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jó olvasni, hogy akkor nem csak én vagyok már ilyen.. ami 15perc alatt nem képes megfogni annyira, hogy ne aludjak el, arra nincs értelme tovább időt pazarolni
és igenis, a sorikkal így vagyok. egy, nagyon max két részt kap tőlem lehetőségként.
a tévés zsűrinél is így működik, nem?..van pilot rész, annak kötelessége felmutatni valamit. ha nem, kuka. megmondta Jules is..

brownus vip az szupi, de itt az imax is képben van erősen
:U

(#125844) Ispy


Ispy
veterán

Godzilla 2

Hát megnéztem végre, annó moziban terveztem, de aztán sehogy sem jött össze. De most sikerült pótolni, igaz kétszer meg kellett szakítanom, mert römiznem kellett a családdal, de sebaj.

Szóval tudom, hogy gagyi történet, béna családi szál, idióta főgonosz teljesen kusza magyarázattal, de nekem tetszett. Azt hittem kevés lesz a szörnyes rész, de nem, nekem elég volt, talán egy kicsit vághatták volna feszesebbre (mondjuk a gonosz mami skypos jelenetét ki lehetett volna venni, igaz akkor kárba veszett volna az a remek kis klipp az emberiségről ;] ).

Mondjuk azt nem értem, hogyan maradt épségben Ghidorah egyik feje , de jöhet a kövi.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#125845) erahurka válasza Ispy (#125844) üzenetére


erahurka
félisten

Kövi még biztos lesz, aztán az valszeg akkorát bukik hogy nem lesz több. Viszont a Disney megint rekordot fog dönteni abban az évben. Meg az azt követőben, meg az azt követőben...

(#125846) Ispy válasza erahurka (#125845) üzenetére


Ispy
veterán

Figyú, szerintem ezzel a dízni fóbiával lassan foglalkoznod kéne, mert nem lesz jó vége, keress fel valami szakembert. ;]

De a kövi az most a kongos szál lesz vagy az egy másik film?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#125847) Cyberpunk válasza Ispy (#125846) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az egér a vesszőparipája. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#125848) No.01 válasza Tibiajax (#125812) üzenetére


No.01
őstag

Tobbsegeben csak read-only vagyok, de ez meger egy hatalmas virtualis pacsit! ;) Le a kalappal :K

(#125849) erahurka válasza Ispy (#125846) üzenetére


erahurka
félisten

Kong v Godzilla lesz a kövi nem?

Hiába mondjátok, a Disney jelenleg tönkreteszi a blockbustereket. Csak nézzetek rá ki mennyi pénzt termelt ilyen filmekkel idén. Annyival meg nem jobbak, sőt. Ráadásul most már övék a Fox is.

[ Szerkesztve ]

(#125850) Ispy válasza erahurka (#125849) üzenetére


Ispy
veterán

De akkor a film végén a stáblistás jelenet hogyan fog ehhez kapcsolódni? Vagy a végén Kong és Godzilla nagy barátságban összefognak a fő gonosz ellen? Mondjuk soha nem látott filmes fordulat lenne, az biztos. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.