Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126901) Tibiajax válasza k-adi (#126892) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nyugi..már csak egyet kell aludnotok és mondom (mondjuk), milyen az ad astra.
egyben biztos lehetsz, nem fogunk éhesen bemenni a filmre
:DDD

(#126902) BITBOYS válasza Tibiajax (#126901) üzenetére


BITBOYS
addikt

Tibi, te étteremnek használod a mozit :D

Eladó DDR5 2x8GB memória: https://hardverapro.hu/apro/crucial_16gb_kit_2x8gb_ddr5-4800mhz/hsz_1-50.html

(#126903) S e t h válasza eeXaa (#126899) üzenetére


S e t h
nagyúr

"..de gyerekek vagytok még..

Ehhez nem sikerült megfelelő memet találnom, az internet erre még nem áll készen.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#126904) eeXaa válasza S e t h (#126903) üzenetére


eeXaa
addikt

....a patronising szóval keresd. ;)
....bár nem annak szántam....

[ Szerkesztve ]

(#126905) GSP


GSP
aktív tag

Anna (2019)
Közepes, bár a trailer alapján kicsit jobbat vártam. ;)

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#126906) brownus válasza S e t h (#126886) üzenetére


brownus
veterán

köszi :))

(#126907) brownus válasza Tibiajax (#126901) üzenetére


brownus
veterán

(#126908) Tibiajax válasza brownus (#126907) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:N

:K

(#126909) Ispy válasza brownus (#126907) üzenetére


Ispy
veterán

Nincs is fánk a vipbe. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#126910) lezso6 válasza Ispy (#126909) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem eleve nagy WTF ez a VIP. Annyira szarok a filmek, hogy svédasztalos kajával kell oda csalogatni az embereket. Ha így folytatjuk, akkor 10 év múlva a VIP exkluzív bordélyház lesz? ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#126911) Ispy válasza lezso6 (#126910) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem nem jött be, behalatszott a terembe a kinti tányércsörömpölés, és a másik teremből a durrogás hangja, enni meg ennyiért bárhol tudok. De ha lesznek lányok is, akkor az más, igaz, akkor nem a nejemmel fogok oda járni. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#126912) vond válasza lezso6 (#126910) üzenetére


vond
MODERÁTOR

10 év múlva már ilyen "székek" lesznek. ;] :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#126913) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Dogville. Ez a film hihetetlenül jó. Hosszúnak hosszú, de nem érzi azt az ember, hogy elkezdené unni. Az emberi lélek, viselkedés és társadalomtan egyik legmasszívabb ábrázolása, kifejezetten egyedi megoldással. Határozottan negatív, sötét színben feltüntetve az emberi lelket, végtelen gyarlósággal, kihasználással, hibáztatással, önmentegetéssel, racionalizálással, bosszúvággyal. Régi elmaradásomat pótoltam vele. 10/10

I am having fun staying poor.

(#126914) Tibiajax válasza brownus (#126907) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nna, meg is találtam közben magunkat

:DDD

nagyon lehúzzátok az ad astra-t, hajjajj.. de mindegy már, a jegyeink megvannak, éhesnek éhes leszek, most már elmegyünk. majd megírom én, milyen a film.. aztán, ha én is lehúzom a rákba, akkor nagyjából le is lehet vonni mindenkinek a tanúságot, érdemes-e erőltetni a moziban
én azért bizakodom még

(#126915) lezso6 válasza Tibiajax (#126914) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én holnap megyek Ad Astra-t nézni. A rossz kritikák engem nem bizonytalanítanak el, szerintem azok szidják a filmet, akik valami látványos csinadrattát várnak tőle. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#126916) brownus válasza Tibiajax (#126914) üzenetére


brownus
veterán

annyira bénák a többiek, asse tudják mi az a vip, mi a jó a vipben
szar a film + jó kaja és pia= jó szórakozás (ettél és bebaszcsiztál, legalább...)
jó a film + jó kaja és pia= szuperjó felhőtlen szórakozás
az meg nem opció, hogy szar a kaja mer' nem az
múltkor vittem be egy nagy pohár száraz fehéret is :d
ez a reakcióm rájuk e:

(#126915) lezso6 +1, jaja

[ Szerkesztve ]

(#126917) brownus válasza lezso6 (#126915) üzenetére


brownus
veterán

gulgiztam egy sort, kábé mindenhol pozitívan nyilatkoztak a filmről, jók a vélemények...
(rotten, imdb, meta, stb...)

szóval a topik csak önmagát aggya :D

(#126918) Tibiajax válasza brownus (#126917) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

kábé mindenhol pozitívan nyilatkoztak a filmről, jók a vélemények
jó, ez akkor kicsit megnyugtat.. persze nyilván ez még nem tény ettől, de legalább a remény él, egészen holnap estig

(#126919) baryll válasza brownus (#126916) üzenetére


baryll
tag

Akkor most már értem, hogy miért tetszett az Ad Astra eleje. Én már előtte jól besöröztem, betortáztam és úgy ültem be rá. Csak aztán sajnos egy óra múlva kezdtem kijózanodni, meg aludni sem bírtam normálisan, mert hát mégiscsak moziban voltam, és szerte is foszlott a jó szórakozásom.

(#126920) Drizzt válasza brownus (#126917) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Puliwood - 75%
scifi.hu - 4/10
24.hu - 9/10
port.hu - 6/10
filmsomnia.hu - 80%
filmtett.ro - 9/10
widescreen.hu - 9/10
mafab.hu - 70%
kritikairoda blog - 90%
vox - 80%
player.hu - 80%

Azt több cikk is megírja, hogy "nem mindenkinek való". Ami az én dekódolásom szerint annyit jelent, hogy szerintük is szar, de a hype és Brad Pitt tényleg jó alakítása miatt nem adhattak őszinte pontszámot. :D

Szóval a kritikusi értékelések általában jók. De nézzünk némi nézői véleményt is:
port.hu - 5,3/10

I am having fun staying poor.

(#126921) pulffy válasza brownus (#126916) üzenetére


pulffy
őstag

Hát én csóró paraszt gyerek vagyok senkiházáról, és tényleg nem tudom pontossan mi ez a vip. Egészen addig nem is tudtam amíg itt nem olvastam kb fél éve. Mikor megy a zaba, előtte, utána vagy közbe? És mi a zaba?
Amúgy Ad Astrát tegnap néztem, és hát szerintem nem lett olyan hű de nagy szám. Nekem a történet olyan összecsapottnak tünik, bár Pitt szerintem nagyot alakít benne, de kb ennyi semmi extra. Egy két megoldást helyzetet elég hülyén kezelnek, csinálták
Már bánom hogy nem a Rambó nyugdíjazására mentem el....

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#126922) brownus válasza Drizzt (#126920) üzenetére


brownus
veterán

a port.hus véleményeken jókat nevettem :d

(#126923) Tibiajax válasza pulffy (#126921) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..parancsolj
Ashlei Dias Mislen-csillagos séf ajánlata a holnap estére:

that's the real VIP

(#126924) fateless válasza Drizzt (#126920) üzenetére


fateless
veterán

Nem láttam még a filmet, de azt tudom, hogy nem a nézők értékelése határozza meg, hogy egy film jó-e vagy sem. Az csak a bevételt határozza meg.
Elég, ha pár olyan filmet veszünk elő, mint pl A perfect world vagy The shawshank redemption, amik komoly bukások lettek, pedig remek filmek, de a pénztáraknál nagy bukás lett. Azok sem voltak mindenkinek való filmek. (Ahogy az Avatar is az első két órában volt jó, de Vagy ellenpéldának a TF, FF sorozatok újabb és újabb részei, amik sokak szemében az ipari hulladékgyártásnak is csak a melléktermékei lehetnek, mégis hatalmas bevételt generálnak.

Szóval lehet ez a film nagyon béna, vagy nagyon jó, de az egyéni ízlés határozza meg, hogy az épp tetszeni fog-e vagy sem. (Ahogy egy 2019-es Godzilla egyeseknek nagyon tetszett, másoknak hányadék volt - ugyanígy volt egyébként az 1998-as változat is, sőt, dollárra vetítve még a bevétel is szinte egyforma, bár a fránya infláció devalválja a mostnai értékét)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#126925) brownus válasza pulffy (#126921) üzenetére


brownus
veterán

parancsolj kérlek :D
[link] https://funzine.hu/2018/07/30/have-fun/cinema-city-arena-vip/
[link]
van minőségi fehér és vörös bor, + sör. a sör ha jól emlékszem heineken? (zöld üveg és fehér-piros cimke). mintha pezsgő is lett volna legutóbb!?

a terembe csak kólát és nacsoszt, meg kukoricát vihetsz be. műanyag pohárban szeszt.
nekem ez a 3. vipes látogatásom amúgy, hálisten nincs annyi jó film amit vetítenek ott, így nem b.sz meg anyagilag, és nem kell máshonnan elszívnom a pénzt.
idén többet voltam művész mozikban mint "plaza mozikban) ami jó is meg rossz is...

(#126926) Tibiajax válasza fateless (#126924) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

így van.. de tökéletes példa az új tarantino-mozi is erre. van akinek az év legjobb filmje, én meg bántam, hogy pénzt adtam ki rá.. ennyire vagyunk csak nem egyformák

(#126927) Tibiajax válasza brownus (#126925) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

de amúgy ennyi a lényeg
egy középkategóriás árszínvonalú étteremben eltöltött kétfogásos vacsora áráért nemcsak egy átlagon felüli, all inclusive moziélményt kap, hanem egy első osztályú, az emésztőrendszerét fél napra elég munkával ellátó, ízletes vacsorát, akkor ár-érték arányban verhetetlen filmnézési módot kínál a Cinema City Aréna VIP, újra élményszámba emelve a mozizás hagyományát.
oké, hozzáteszem, nekem még rohadtul nem jött át soha semmi zaj vagy szag, nemhogy zavaróan, egyáltalán nem.. és voltam már vagy 5x. persze, sosem lehet tudni, reméljük nem pont a holnapi este lesz az első rosszabbul sikerült vippezés

(#126928) brownus válasza Tibiajax (#126927) üzenetére


brownus
veterán

egy negatívumot tudok mondani a teremmel kapcsolatban; ha az elsősorban ülsz az rohadtul kényelmetlen. kellene ott még +2m minimum.
jaja, semmi nem szűrődik be, se szag, se zaj/hang.

az étteremben lágy fények és félhomály van, tök hangulatos, mozis. ezért szeretem az arénát, a mozis hangulata miatt. a corvin elbaszták, az allé se az igazi...
a többiben nagyonnagyon régen voltam (mom, mammut, lurdy, polus)

[ Szerkesztve ]

(#126929) Drizzt válasza fateless (#126924) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nyilván így van. Sőt, szerintem az is nagyon sokat számít, hogy az aktuális hangulatod passzol-e a filmhez. Volt azért pár olyan film, amit eleinte 3 percnél nem bírtam tovább, de aztán teljesen más kedvvel nekiülve már alig bírtam abbahagyni amikor vége lett.

I am having fun staying poor.

(#126930) brownus válasza Drizzt (#126929) üzenetére


brownus
veterán

yep, jó példa erre ez az olasz csoda: 10/10
a férfi aki megvette a holdat
tegnap este néztük meg, nagyon jól szórakoztunk :)

(#126931) Pitterix


Pitterix
őstag

Anna

Számomra középszerű akciómozi sok bunyóval és gyenge csattanóval.
6\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#126932) k-adi válasza Drizzt (#126920) üzenetére


k-adi
nagyúr

ez mitől spoileres?

(#126933) k-adi válasza pulffy (#126921) üzenetére


k-adi
nagyúr

itt is mi a spoiler ebbe?

(Rambó nyugdíjazására :DD )

(#126934) k-adi válasza lezso6 (#126910) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ez a vip csak egy újabb esély, hogy 10percre királynak érezze magát az ember.
Ha bebaszni akarok kocsmába megyek, ha enni akkor étterembe. Moziba a filmért megyek.

De úgy néz ki manapság, a mai világban már önmagában kevés inger a film, így kell mellé komplett vacsora is :D azt meg végképp nem értem, hogy kajakómával vagy félig-bebaszva mi értelme beülni bármire is, főleg egy komolyabb filmre ahol jobban kell figyelni pl. :)

(#126935) Tibiajax válasza k-adi (#126934) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

de miért baj az, ha egy helyen letudom a vacsorát - egy kellemes vacsorát - és rögtön utána már be is tudok ülni a moziterembe - egy igényes moziterembe. az miért gáz? miért béna az, ha valakinek ez bejön és működik?
tudod mi a gagyi? sorban álldogálni film előtt, meg a film megkezdésekor is még azért a nyamvadt száraz sós ropogtatnivalóért, hozzá meg a 2liter felvizezett szirupért. na az a gáz szerintem
a bebaszást brownust persze csak poénból írta, nyilván köze nincs az igazsághoz meg ehhez az egészhez. az viszont igaz, hogy egy finom pohár bort igenis meg tudsz inni még a vacsorához és igen, ott a moziban. és nem papírpohárban mérik ki meg basszák eléd, pincérektől kapod
mi a probléma ezzel? ja, és még az árba se tudsz belekötni. 6000.-hufért légyszives hívj meg engem valahová egy hasonló minőségű és mennyiségű vacsorára. nem fogsz tudni bp-en

(#126936) brownus válasza Tibiajax (#126935) üzenetére


brownus
veterán

Jó, nagyon jó. szóval nem látni rajtam ha bevok baszcsizva

:D

(#126937) Tibiajax válasza brownus (#126936) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mér, a multkor be voltál?? azt mondtad hogy nem vagy

(#126938) brownus válasza Tibiajax (#126937) üzenetére


brownus
veterán

Dehogy :D azé van ott a szmájli

(#126939) S e t h


S e t h
nagyúr

Emlékszem amikor megláttam az első jelenetet az X-men-ből, engem akkor ott megfogott a széria és nem hittem volna, hogy egyszer ezt írom, de a Dark Phoenix ennek a sorozatnak a szégyene.
Famke Janssen forogna a sírjában, ha látná mit lett Jean Greyből és csórikám még csak meg sem halt.
Próbálhatnék pozitív jelzőket keresni Sophie Turner alakítására, de nem menne, ő egyszerűen csak ott van és kész, de a hiba nem csak belőle fakad. A sztori annyira van kidolgozva, mint Leonardo sziklája mielőtt Dávidot kifaragta volna.
A filmben lévő gonosz erő, entitás motívuma kb. olyan háttérmagyarázattal szolgál számunka mintha nálam csengetne vki. , kimennék, a postás jól pofán rúgna, majd menne tovább, én meg néznék, hogy wtf.
De nem járt jobban Xavier és Magneto sem. Mintha ők is tudnák, méltatlan ez a szerep az elődökhöz, elmondják a kötelezőt, de nagyjából zéróhoz közeli érzelmet tudnak kiváltani.
A film önmagában korrekt iparosmunka is lehetne, ha nem lenne egy sorozat része, talán befejező epizódja is egyben, de így viszont csúnyán elvérzik, főleg egy Logan után.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#126940) TeeJay válasza S e t h (#126939) üzenetére


TeeJay
félisten

remélhetőleg már az utolsó rész volt ezekkel a színészekkel
az első rész nagyon jó volt, a második az Eljövendő múlt napjai a legjobb
az apokalipszis már elment kategória csak ez a negyedik meg 1x nézhető és csá

ellenben megvolt a Pókember - Idegenben
és ahogy olvastam sokan szidták pedig szerintem egész jó lett
továbbra is a Tom Holland féle pókember a legjobb az összes közül
kár hogy a Sony ismét kinyírta és a 3. rész tuti bukta lesz ha nem áll mögöttük már a Marvel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#126941) baryll


baryll
tag

Blind (2017)
Nekem tetszett (10/10).

(#126942) eeXaa válasza S e t h (#126939) üzenetére


eeXaa
addikt

"Emlékszem amikor megláttam az első jelenetet az X-men-ből, engem akkor ott megfogott a széria"
...nem lehet, hogy akkor még gyerek voltál?
....gyanítom ha akkor nézhetted volna ezt a főnixet, az az első xmen film után, akkor azt gagyinak tartanád a főnixhez képest.

.....nincs a dark főnixnél jobb x men film, hiába próbáljátok lehúzni....

[ Szerkesztve ]

(#126943) No.01 válasza baryll (#126941) üzenetére


No.01
őstag

Nekem tetszett es 10/10? Erdekes egy pontozas ;] Egyebkent valoban jo film, bar tavolrol sem 10/10 Szerintem.


S e t h:
Sajnos teljesen egyetertek. Ez a Fonix nemcsak a Logan utan volt eszmeletlenul gyenge hanem osszesegeben is. Nem is tudom, h ez miert kellett??
Bar remelem, h ebbol a mely godorbol innen csak felfele vezet az ut ;)

(#126944) pulffy


pulffy
őstag

Mi van azzal at új mutáns xmennel az mikor jön?

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#126945) atike válasza S e t h (#126939) üzenetére


atike
nagyúr

Dark Phoenix

"a Dark Phoenix ennek a sorozatnak a szégyene."

Maximálisan egyetértek.

"Próbálhatnék pozitív jelzőket keresni Sophie Turner alakítására, de nem menne, ő egyszerűen csak ott van és kész"

...és ezzel is.

Megnéztem, egynek elment amúgy - sőt még talán olyan is volt ami tetszett benne - de ez tényleg az abszolút mélypont. Ez az egész női vonal kihangsúlyozása, a sztori hiánya, a karakterek kidolgozatlansága (ami már elvileg önmagában is ellentmondás kellene, hogy legyen mivel ez egy sorozat valahányadik része), a motivációk hiánya, úgy az összkép... És abban is egyet kell értsek, hogy a színészek is finoman fogalmazva nagyon nem voltak a topon. A látvány volt kb az egyetlen ami rendben volt - ez kb az iparosmunka része.

3/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#126946) brownus


brownus
veterán

[link]

most kicsit magam ellen beszélek, mert azt szoktam mondani, hogy a film szórakoztasson. ha tartalmasra vágyom, többre, másra akkor leveszek egy könyvet a polcról. de vannak filmek melyek (azzal a céllal is készülnek) tanítanak, nevelnek, stb... valós értéket hordoznak. sok ilyen van..

és akkor itt megy a sírás felnőttként ilyen meséken mint az xmen. hát, kicsit száni, meg nagy lol. persze az xmen is tanít, az elfogadásról, a másság megismeréséről és empátiáról, stb... de ezeket kábé letudtuk az első xmen filmben, a többinél már csak a máz más. semmi többet nem adott. sztem

eeXaa,
.....nincs a dark főnixnél jobb x men film, hiába próbáljátok lehúzni.... nálad lehet :)
sztem 100x jobb az előző is, meg az azt megelőző film is.

[ Szerkesztve ]

(#126947) baryll válasza No.01 (#126943) üzenetére


baryll
tag

Tudnál még ajánlani filmet a témában ami szerinted hasonlóan jóra sikeredett . Mostanában nagyon rá vagyok kattanva ezekre. (Blue Jasmine, Fantomszál; Távol a világ zajától; Tisztességtelen ajánlat; Vénusz; Volt egy tánc. Ezeket már láttam.)

(#126948) No.01 válasza baryll (#126947) üzenetére


No.01
őstag

A lista jo, igaz "erdekes" mert van 2 amit meg en nem lattam :DDD (hozza is adom a megnezendokhoz ;) )

Biztos van itt aki tud hasonlot. Ritkan irok be inkabb csak az ajanlasokert figyelem en is a topicot :B

(#126949) Viszlát válasza baryll (#126947) üzenetére


Viszlát
addikt

Mi a közös számodra ezekben a filmekben?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#126950) Pearce


Pearce
aktív tag

Jonah Hill-el tárgyalnak a Matt Reeves féle The Batman filmhez /amelyben Pattinson lesz a címszereplő/ és Pingvint vagy Rébuszt alakítaná.

Jeffrey Wright pedig Gordon felügyelőt játszaná. Róla van szó:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.