Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126401) vond válasza BITBOYS (#126400) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:DDD :DDD :DDD

Ja, ne is mondd. :O De nem akarom megint telesírni a fórumot, úgyis megtettem már jópárszor.

A Captain Marvel-t is muszáj volt megnéznem még az Ivöndzsörsz maraton előtt. Hát, inkább nem írok róla bővebben. :D Okom mondjuk nem sok van rá (max. a hüvősebb idő), de ma olyan feelgood napom van, úgyhogy legyen elég annyi, hogy "egynekjóvót". :) Mondjuk 6/10.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#126402) pulffy válasza Mik76 (#126396) üzenetére


pulffy
őstag

Ha már lehet szavazni QT filmjeire akkor nálam :
1. Ponyva
2. HF8, Django
3. Brigantik, R. Dogs,
4. J. Brown, Kill Bill 1-2
5. Gridhouse

Hollywoodot szándékossan nem írtam rangsorba, azt még meg kell néznem párszor hogy dönteni tudjak, de top 1-2 tuti nem lesz.

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#126403) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

szerintetek hol fogom tudni megnezni a Downton Abbey filmet eredeti nyelven a legkozelebb? Mosonmagyarorvaron elek, tartok attol, hogy Becs lesz a legkozelebbi, ahol erre lehetosegem adodhat...

koszi!

hábm bábm

(#126404) erahurka válasza vans? (#126403) üzenetére


erahurka
félisten

Buták ha nem hozzák be eredeti nyelven, akit érdekel az valszeg a sorozatot se magyarul nézi.

(#126405) Viszlát válasza vans? (#126403) üzenetére


Viszlát
addikt

Pozsony is nagy eséllyel játszik, szlovákok nem nagyon szinkronoznak. De egyébként Bécs feleannyira van mint Pöst, szóval a helyedben állandóan Bécsbe járnék mozizni. Mennyi lehet, 80-90km?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#126406) erahurka válasza Viszlát (#126405) üzenetére


erahurka
félisten

Állandóan? Van hogy hetente jönnek jó filmek. Utazna a franc 90 km-t a moziért.

(#126407) Viszlát válasza erahurka (#126406) üzenetére


Viszlát
addikt

Menya zovut franc... 90km manapság nem távolság, de ha jól emlékszem akkor a reptértől nem messze van valami nagy moziláncnak mozija, szóval Móvártól 30-40 perc max, az semmi. Ha még beleszámolom azt is, hogy OV vetítés, akkor meg végképp nudli.

Szerk:

vans?: Parndorfban is van Cineplexx, az mennyi tőled, 20 perc? :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#126408) negyven2


negyven2
veterán

JOJO Rabbit - Official Trailer

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#126409) baryll


baryll
tag

Volt egyszer egy... Hollywood max5/10. Ezt én is jól becuptam, de milyen lehet a többi film, ha ezt mondják az év egyik legjobb filmjének?
QT-tól most láttam filmet először életemben moziban, könnyen lehet, hogy utoljára, hacsak egy sci-fit még be nem vállal.
Amit nem értek a filmmel kapcsolatban az az alábbi:
A hippik ténylegesen ilyen genyók lettek volna? Én eddig úgy tudtam, hogy annyira a béke, a szeretet, stb. hirdetői voltak, hogy még a légynek sem tudtak volna ártani, itt meg ennek az ellenkezőjét csinálják, és azt mondják, hogy gyerünk és mészároljunk, gyilkoljunk. Én úgy emlékszem, hogy ez a fajta pusztítás inkább a punkokra meg a bőrfejűekre volt a jellemző. Hogy is van ez?

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#126410) Viszlát válasza baryll (#126409) üzenetére


Viszlát
addikt

Hippiszektáról van szó, olvass utána Charles Manson-nek és a Tate gyilkosság körülményeinek.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#126411) vond válasza Viszlát (#126410) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Meg nézd meg a Mindhunter-t. :K Bár nem fő szál, de a második évadban elég sokat foglalkoznak ezzel is. Két "főszereplővel" is hosszasan beszélgetnek az FBI ügynökeink. És ezek a diskurzusok hátborzongatóan jól rávezetnek a témára.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#126412) Viszlát válasza vond (#126411) üzenetére


Viszlát
addikt

Őszintén szólva nekem annyira nem tetszett, hogy belenyomták őket is. Kicsit olyan érzésem volt, hogy hát nagy név, nem lehet kihagyni, de egy sehova nem vezető mellékszálra futotta csak belőle. Igazából az egész második évad eléggé összevissza volt, ami persze nem jelenti azt, hogy rossz lenne, csak jópár dolognál kilógott a lóláb.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#126413) vond válasza Viszlát (#126412) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Várd ki a végét. Lehet, hogy még visszatérnek rá. Annyira én sem értettem, hogy mit keres a többi ügy mellett, de már maguk a beszélgetések miatt is megérte. Szerintem sanszos, hogy a Tarantino film miatt jött ki pont most, és került bele ilyen módon.

Egyébként az első évad nekem is jobban tetszett. Valahogy jobban működött az egész. :K Ha az mondjuk 9/10, akkor a második 8/10.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#126414) Mik76 válasza Viszlát (#126412) üzenetére


Mik76
senior tag

Ja, van benne valami. Nem igazan passzolnak a Manson csalad tagjai az eddig vizsgalt kenyszeres tomeggyilkos sorba. Nekik nem voltak semmilyen megszallott kenyszeres cselekvesi szokasaik. Viszont, nekem tetszett annyira az a ket jelenet hogy szemet hunyjak felette. :D Masreszrol meg segitenek szetvalasztani a kategoriakat, hiszen itt is tobbszoros gyilkossaggal allunk szemben. Szoval siman lehet hogy meg is tortent az interju.

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#126416) baryll válasza Viszlát (#126410) üzenetére


baryll
tag

Köszönöm a tájékoztatást, utána nézek a témának.
Vond-nak is, kössz az ajánlást.

(#126417) Viszlát válasza vond (#126413) üzenetére


Viszlát
addikt

& Mik76: persze, a két jelenet önmagában abszolút korrekt, és minőségben sem marad el a sorozat többi elemétől. De az egyetlen kapcsolódási pont egy kicsit kényszeredettnek tűnt, valószínűleg azért, mert Tench fogadott fiának esete is valahogy már túl sok, és a Mansonos beszélgetés csak ahhoz kapcsolódott, legalábbis Tench kirohanása és Manson monológja a "ti gyerekeitekről" számomra erre való próbálkozásnak tűnt. A terminológia tisztulása is lehetett ok, de az is elég vérszegény... Na de soha rosszabbat tényleg. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#126418) vans? válasza Viszlát (#126407) üzenetére


vans?
őstag

Kb. 20 perc, igen, az is jo lehet, koszi a tippet. :) Ilyenkor meg nem lehet tudni, hogy behozzak-e eredeti nyelven Magyarorszagra?

hábm bábm

(#126419) vond válasza Mik76 (#126414) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ed Kemper-ről egy külön sorozatot is megneznék ezzel a színésszel. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#126420) Viszlát válasza vans? (#126418) üzenetére


Viszlát
addikt

Az elmúlt szűk 1 év tendenciáit tekintve kizárt, hogy vidéken legyen belőle OV vetítés, de még Pesten se vennék rá mérget. Valószínűleg akkor derül ki amikor nyilvánosságra hozzák a következő heti programot.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#126421) Drizzt válasza gyuromoj (#126415) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát ezek nagyon szomorú pontszámok. Mindegy az én kedvem nem szegik, majd eldöntöm magamnak.

I am having fun staying poor.

(#126422) Mik76 válasza Viszlát (#126417) üzenetére


Mik76
senior tag

Igen, az tenyleg kicsit szajbaragos "veletlen" volt.

Vond:
Hat igy felelevenitve hogy mit csinalt a fazon, en asszem kihagynam. Ennyi pont eleg belole. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#126423) vans? válasza Viszlát (#126420) üzenetére


vans?
őstag

En is ettol tartottam, koszi szepen. Figyelem majd a kintieket is.

Ez alapjan bizakodo vagyok, az OV is szerepel az elerheto verzioknal.

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#126424) erahurka


erahurka
félisten

The Dead Don't Die: Jim Jarmusch zombifilmje néhol Romero klasszikusaira emlékeztet, néhol saját stílusára, de leginkább csak simán tökkelütött, bugyuta, üres, és rettentően unalmas.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#126425) szekra


szekra
őstag

It 2

Nekem bejött, sokkal komolyabb volt mint az első rész, rendesen megijedtem párszor, elég sok jumpscare volt benne. Nem volt vontatott, végig lekötött a majd' 3 órás idejével.

10/7

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#126426) S e t h válasza vond (#126419) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ma néztem az ötödik részt a sorozatban, ez a faszi külön sztori a sztoriban.
Annyira szuggesztív már a megjelenése is, hogy totál ellopja a showt a főszereplőktöl.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#126427) vond válasza S e t h (#126426) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:K Na majd az évadzáráson leteszed a hajadat! ;] :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#126428) perempe


perempe
addikt

érdekes, hogy idáig csak 1 ember írt itt a Rocketmanről, pedig szerintem van legalább olyan jó, mint a Bohém rapszódia. van pár videóklipp részlet, amit az alkotói szabadság címszóval szőttek bele, de nem rosszak. Hamarosan élőben is meghallgathatjátok az egyik betétet, ami a Royal Academy of Music-ban szerepelt[link].

komolyzenét jobban ismerőknek:
abban kételkedem, hogy a reklámot jó helyre tették. ha Liszten Stainway van, akkor a Londonban miért Yamaha-n játszottak volna 60 éve? lehetett ilyen timpani, mint ami a háttérben szerepel az '50-es években?

#értékelés

[ Módosította: vond ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#126429) hoffman_ válasza vans? (#126423) üzenetére


hoffman_
nagyúr

vannak mostanában tripple A filmek, amiket a Bp-i renitens angolos mozik (Allee, néha Aréna, régen MOM) sem hoznak le se OV, se felirat. aztán meg jön egy érdemtelen, amit mindhárom vetít így is, úgy is, a szinkron mellett. kész vicc, amit ezzel a huzavonával csinálnak. mindenesetre Bp-en kívül megáll az élet, ott még huzavona sincs. Viszlát tippjei jók lehetnek.

kis ON

tegnap random beraktam a MiB2-t háttérzajnak, aztán csak végignéztem, jópofa azért ez. az első nekem mérföldkő, ez azért nem, de szeretjük.

ma meg beraktam háttérnek a MiB1-et, ennek örömére, de mivel az kölyökkorom sztárfilmje, így természetesen óriási lendülettel be is huppantam el és vigyorogva kántáltam végig azt a 90 percet. stáblista Will Smith ost örökdarab.

hogy, hogy nem, utána még a Homecoming bekerült, további háttérzajnak (asszonykám főzött). bárki bármit mond, nekem bejön a frendli néjböhúd szpájdörmen, jófej kölyök ez a Tom Holland és jól rá tudták ragasztani a képregényből áthozott humorzsák Pókembert. én vigyorogtam jókat most is.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#126430) Beni97


Beni97
őstag

Sziasztok. Nem rég megjelent egy játék amiről most tudtam meg, hogy film is van belőle.
Ez lenne a Blair Witch

Na ha én ezt beírom google-ra akkor magyarul kidobja nekem azt, hogy Ideglelés 3. Gondolom ez a magyar címe, és az lenne a kérdésem, hogy ebből akkor most vannak előzmény részek is meg utó? Vagy csak egy univerzumban játszódó filmek ezek, de nincsenek a részeknek egymáshoz köze?

(#126431) Cs1csó válasza Beni97 (#126430) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az 1999-es The Blair Witch Projekt egy extrém alacsony költségvetésű de sikeres film lett ezen felbuzdulva csináltak még filmeket, de már mások nem az eredeti készítők. nem tudom mennyi kapcsolódási pont van de ha érdekel akkor értelemszerűen kezd az első résszel.

Az első részt még moziban láttam, újszerűsége miatt érdekes volt amúgy egy kvázi kézikamerás szenvedés.

[ Szerkesztve ]

(#126432) #48613632 válasza perempe (#126428) üzenetére


#48613632
törölt tag

Miért? A Bohém Rapszódia jó film? :F Hogy őszinte legyek, a zenei hasonlóság, illetve Rami Malek alakítása valóban kiemelkedő, de maga a film borzasztó lapos, és unalmas. Nem vagyok rá büszke, de én kb a felénél kivettem.
Na most, ez a Rocketman meg még annyira sem mozgatott meg. Queen-t legalább pár számot eldúdolok, de Elton John totál kimaradt az életemből. Na jó, az Oroszlánkirály azért megvan ;]

(#126433) LendvaiFeri1 válasza gyuromoj (#126415) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Kíváncsi leszek... :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#126434) Viszlát válasza perempe (#126428) üzenetére


Viszlát
addikt

Steinway lesz az. Egyébként elképzelhető a Yamaha, de nem tudom, hogy mennyire volt cél az ilyen fokú hitelesség a filmkészítők számára. Elképzelhető, mert az 50-es évekre elismert zongorakészítő cég vált a Yamahából, a CF koncertzongorájuk és a kistesója (C3) világszerte kedvelt hangszer volt. Illetve hozzánk a nyugattól való elzárkózás miatt nem nagyon jutott el, csak a rendszerváltás után kezdtünk megismerkedni a termékeikkel.

Szerk: a timpanikra nem emlékszem már, meg ütősök terén nem is vagyok túlságosan tájékozott.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#126435) Ispy válasza Mik76 (#126392) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem az Alita volt a kedvencem, sorry. ;]

Egyébként az a fő bajom a filmmel, hogy se a korszak, se a téma annyira nem érdekel, hogy nagyon. Persze a találás még ettől jó lehet. Na meg nincs is nagyon kivel nézni, feleségemet talán elrángatom rá, csak hogy megbosszúljam az elmúlt pár hét moziélményét vele.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#126436) brownus válasza lezso6 (#126390) üzenetére


brownus
veterán

aha, mert az aladdinra is azt írtad, hogy ultrafeminista :d
ne zavarjál össze minket...

de amin jót mosolyogtam az ez volt:

"Az eredetiben Jázmint azért akarja férjhez adni az apja, mert ő nem fog örökké élni, kell egy utód. Az remake-ben hasonló az ok, de folyton a hatalomról van szó, hogy kié lesz, meg hogy miért nem lehet a szultán egy nő. S Jázmin igazából nem is akar férjet, mert ő egész életében uralkodónak készült. És természetesen a vége az a filmnek, hogy Jázmin lesz a szultán, s első parancsa Aladdinnak szól. :D" - és? ez miért baj, pláne egy mesében? /btw, a hatalom az animációs változatban is a fő mozgató rugó, jafarnál./

na, csak furcsa számomra, hogy te mindenben a politikai/feminista/melegek/pc/stb vonatkozásokat keresed, és bele is kapaszkodsz, emiatt nem tudod elengedni magad, és nem élvezed a filmet. a T film meg a negáltja, lol... :d

[ Szerkesztve ]

(#126437) eeXaa válasza brownus (#126436) üzenetére


eeXaa
addikt

...nehéz élvezni egy filmet annak aki látja, és lépten nyomon elsütnek valamit ezügyben, ráadásul megváltoztava az eredeti történetet...

...amúgy gondolom otthon még nem olyan zavaró mértékben megy ez a feminista lgbtqrs dolog mivel a magyarok remekül teljesítenek minden új dolog, irány, ötlet elnyomásában, de külföldön, a nyugati világban sajnos ezek a dolgok igen ormótlanúl beleszivárogtak a mindennapokba...... szal én is hasonlóképpen vélem..... ezért az aladinért kár volt..... ez még hamarabb el lesz felejtve mint a sherlock filmjei....

[ Szerkesztve ]

(#126438) brownus válasza eeXaa (#126437) üzenetére


brownus
veterán

ez már a ti bajotok.

ormótlanul, beszivárogtak, a mindennapokba
szörnyű :D

bár, most, hogy mondod, azaz írod, az aladdin mindkettőtöknél kiütötte a biztosítékot, és kiakadt a feminista relé, de a sötét főnixnél nálad nem?? miért? nem láttad, mert lezso meg látta! sok volt a vörös farok a filmben...

csekk:

Nem hiszem el, az ultrafeminista vörös farok itt erőteljesen jelen van, s alig kellett 20 perc, már jött is az X-Women kifejezés.

WTF? :D

[ Szerkesztve ]

(#126439) eeXaa válasza brownus (#126438) üzenetére


eeXaa
addikt

ennél a dalnál már nekem is kiakadt a mérce... :DDD

(#126440) ígyvanferi válasza Beni97 (#126430) üzenetére


ígyvanferi
addikt

The Blair Witch Projectet (Ideglelés) nézd meg, a másik kettővel ne foglalkozz! Biztos "megszépíti" az emléket az idő, de mindkétszer, amikor láttam, iszonyú para volt. Nem a szokásos jumpscare-ekre építő valami. Azóta nem járok sötétben erdőbe.
Még érdekes lehet a témában a As Above, So Below - Úgy fent, mint lent is. Megér egy nézést, ha ez a kézikamerás, lassan feszültséget adagolós stílus bejön. Már csak a legvégéért látni kell, azt imádtam. Amit eléggé le is lő a moziplakát, de persze előre nem biztos hogy gondolni fogsz erre, a film közben meg jó eséllyel elfelejted a plakátot.

[ Szerkesztve ]

(#126441) Cs1csó válasza #48613632 (#126432) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Bohém Rapszódiában két értékelhető dolog volt:
- a zenék - és a koncert rész - ott libabőrös lettem nagyon jó volt
- Rami Malek alakítása

De ezek elvitték a hátukon a filmet.

(#126442) eeXaa válasza brownus (#126438) üzenetére


eeXaa
addikt

én a főnixben nem éreztem ilyesmit. nemtom miért... talán mert remek film? :D

(#126443) brownus válasza eeXaa (#126439) üzenetére


brownus
veterán

te most szívatsz?? miért akadt ki? :) itt a szövege:
[link] , szép, korrekt, nincs ezzel baj :)

[ Szerkesztve ]

(#126444) Bad Pritt válasza ígyvanferi (#126440) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Nekem ilyen kézikam cuccokból a REC tetszett még nagyon. A Monsters-ért odavoltak sokan, én uncsinak találtam...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#126445) eeXaa válasza brownus (#126443) üzenetére


eeXaa
addikt

...igen ez egy feminista szöveg, és teljesen felesleges az aladdinba... :K

...ráadásul a filmben a csajnak fogalma sincs a való világról, kb semmihez sem ért, csak hercegnőnek született, de persze az éneket végig kell hallgatni, " hogy neki nemonjamán meg neki senki, mee majd ő tudja..." nahh kb. ezzel tudom most így gyorsan összefoglalni.

[ Szerkesztve ]

(#126446) brownus válasza eeXaa (#126445) üzenetére


brownus
veterán

hagyjuk, elengedem.... sztem meg nem...

(#126447) #48613632 válasza Cs1csó (#126441) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, de én a film nézése közben szembesültem a ténnyel, hogy sosem rajongtam a Queen-ért. Ez kb azt jelenti, hogy sosem volt feliratos pólóm, egyetlen lemezt sem vettem meg, de még a Youtuben sem kerestem soha Q számot, hogy meghallgassam, és minden amit ismerek tőlük, az passzív, indirekt módon került hozzám, többnyire mások rajongása által.
Ettől függetlenül persze megérdemelt a sztárság, a Queen érdemei pedig elvitathatatlanok.
Amit pedig a fimről írtál, azzal minden szóig egyetértek. Rami Malek alakításától leesett az állam, de ebben persze benne van a fizikai hasonlóság is Freddie irányában.

eeXaa
Marhaság. A propagandának semmi értelme, ha 100 emberből 2 érti, a többi 98 meg vitatja. Akkor az a propaganda nem ért célt.
De ilyen nincs. A propaganda mindig nyilvánvaló, és egyértelmű utalás arra a világnézetre, amit propagálni akar.
Tehát érted? Ezt Te most itt úgy állítod be, mintha az ultrafeministák egy titkos illumináti lenne, akik egymásnak üzengetnek kódolt virágnyelven, filmbéli dalszövegeken keresztül, hogy később világuralomra törhessenek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#126448) Cs1csó válasza #48613632 (#126447) üzenetére


Cs1csó
félisten

Magamról mondhatom, hogy rajongó vagyok, még "fiatalon" kb. 2000 körül kattantam rájuk, minden lemezt meghallgattam, van életrajzi könyvem stb.

A történet ferdítésén kívül egy dolog nem tetszett még: kicsit "steril" volt a film, a környezet, nem éreztem azt a lüktetést mint egy-két jobb életrajzi filmnél.

(#126449) #48613632 válasza Cs1csó (#126448) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, kb erről van szó. Semmi olyan nem történt a filmben, ami érdekessé teheti egy olyan ember számára, aki nem rajong a zenéért. RM játéka, és hasonlósága valóban odaragaszt egy időre, de nem tart ki a film végéig sajnos.

(#126450) eeXaa válasza #48613632 (#126447) üzenetére


eeXaa
addikt

...ennél azért okosabban van tálalva sajnos, mivel a tudatalattit manipulálják...
...hosszasan lehetne regélni, arról hogy mi játszódik a valódi világban, ami sajnos nem nyilvánvaló a tömegeknek, de ez itt nem a hely, meg az idő...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.