Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126851) #48613632 válasza enginev3.0 (#126850) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem is bejött a Hunter Killer, de mondjuk én toleránsabban bírálom ezt a kategóriát. Egyáltalán nem baj, ha nem tetszik, én arra kérdeztem rá, hogy mi a csalódottság oka? Szerintem bőven hozta azt a kötelezőt, ami ebben a műfajban elvárható egy ilyen kaliberű filmtől. Sőt, én megmondom, rosszabbra számítottam.
A blődliségek meg velejáró a műfajnak szintén. Akartak egy jó látványfilmet,bazinagy monsztákkal, és adott volt a japók Gojira mitosza. Meg amúgy is, jöttek nekik eggyel, a 98-as Jean Reno Godzilla miatt.
Ez a film, az utolsó kétharmadra volt kihegyezve, ami a final battle, vagy így, nagybetűkkel, The Final Battle. ;]
Ekkora monsta zúzás még nem volt a vásznon, pedig volt pár Kaiju film korábban is, de ez valami eszméletlenre sikerült. Nagyon adta, ahogyan küldik egymást, Boston felett.
És én egészen biztos vagyok benne, hogy az alkotók ezt akarták megmutatni, ebben a filmben. Ekkora zúzást bakker bent a városban, én nem hiszem el, hogy ezt végig lehetett ülni 50-es pulzussal :)
És szerintem, egy ilyen filmmel kapcsolatban kb ezek lennének az elvárások. Nyilván, a szinészi játéknál is mások az elvárások, alacsonyabban van a léc, de azért ezt is tudni kell eljátszani, nem csak a melodrámát. És én nem éreztem, hogy valahol kilógna a lóláb. Sőt, még a szinkron is jó volt. Legalábbis nekem, elsőre mindenhol rendesen a történetre feküdt, nem estem ki belőle, mert valakinek béna a hangszine, és nem illik a karakterhez, pl.
Ez a sztori szerintem, illetve nálam betöltötte a küldetését, és így kerek, ahogy van. Ettől többet várni meg indokolatlan, a kategóriában. Várom még: Jurassic Park új része*, mikor benyomulnak Vegasba ;)
Előre borítékolom a fanyalgást, hogy gagyi karakterek, primitív történet, de a CGI, aaaaz állat volt apám :DDD Na, és akkor adok én egy 8-ast neki IMDB-n, Ti meg egy 2-est, és ettől lesz film alulpontozva, hogy sokan azért húzták be, mert úgy érzik, nem szolgáltatott elég szellemi táplálékot, holott ez nem is volt cél soha.

szerk: *Szigorúan moziban nézve, olvasztott sajtos nachossal, popcornnal, liter üditővel :)Nem a dühöngőbe, hanem a mozinéző elit számára fenttartott, kényelmes páholyokban, de minimum erkélyről nézve.

[ Szerkesztve ]

(#126852) eeXaa válasza #48613632 (#126851) üzenetére


eeXaa
addikt

+1

(#126853) soo277 válasza Tibiajax (#126841) üzenetére


soo277
őstag

27" bocsi :B :B :B

BT: wersoo#21211

(#126854) enginev3.0 válasza #48613632 (#126851) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az a baj, hogy egy film ne csak az utolsó fél óra harcról szóljon, hanem összességében legyen jó

Na pont emiatt nem tetszett a Végjáték sem, pedig ott is ütős volt a csata a végén

De minden film mentségére szóljon, hogy idén még jó filmet nem láttam

Boldog halalnapot 2
Bosszúállók
AZ2
Hobs and shaw
Annabelle 3

Meg nem tudom miket néztem még, moziban, na egyik sem tetszett :N
Pedig az összes film előző filmjét szerettem

Aladdinban legalább jó volt Gin :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#126855) GSP


GSP
aktív tag

Apocalypse Now (final cut) c. film következik hamarosan.
A Redux után kiváncsian várom ez a verzió mit hoz.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#126856) #48613632 válasza enginev3.0 (#126854) üzenetére


#48613632
törölt tag

"De minden film mentségére szóljon, hogy idén még jó filmet nem láttam"

Na, itt van a kutya elesve akkor. Egyszerűen rossz helyen vagy. Neked nem lehet jót csinálni, mert olyanok az igényeid a szórakozásra, amiket a mai filmipar nem tud, vagy nem is akar teljesíteni, mert valószínűleg rétegigény lenne, vagy nem is lenne rá igény.
Előre borítékolhatod, hogy rengeteg csalódás fog még érni az életben, már ami a filmeket illeti. Sajnos, nagyobb tételben érkeznek a harapós szörnyek, mint a megindító történetek, és ez most már tendencia. Ami ha csalódás számodra, akkor szerintem ideje más hobby után nézned, mert szeptember van, és volt pár jó film a mozikban eddig, amire megérte beülni.
Én meg pl azt bánom, hogy párat sikerült elszalasztanom.

(#126857) atike


atike
nagyúr

The Rhythm Section trailer [link]

(Blake Lively, Jude Law)

(#126858) #48613632 válasza atike (#126857) üzenetére


#48613632
törölt tag

Egész másra számítottam a cím alapján.

(#126859) Pitterix


Pitterix
őstag

Rambo: Last Blood

Az öreg eléggé megtört, megcsömörlött és életunt lett.
Átlagos történet, kicsi Taken-es beütéssel. Se nem túl hosszú, se nem túl rövid, pojjó. :D
Az érzelmi szál aranyos, a bosszú eléggé brutális.

6,5\10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#126860) TeeJay válasza Pitterix (#126859) üzenetére


TeeJay
félisten

Van benne kés a fejbe meg headshot jelenet? Jó véres ugye?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#126861) OPiiPO válasza #48613632 (#126851) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1 ezt egészen jól összefoglaltad :K
ebben a kategóriában ez van, nem kell félreértelmezni a kereteit

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#126862) Pitterix válasza TeeJay (#126860) üzenetére


Pitterix
őstag

Eléggé véres, az eddigiekhez képest brutális.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#126863) diablo1984 válasza Pitterix (#126862) üzenetére


diablo1984
veterán

bár az előző is elég trancsír volt, azt is ha túlszárnyalták, akkor "1,5 óra a dögdaráló üzem közben" lett a film. :D

(#126864) Pitterix válasza diablo1984 (#126863) üzenetére


Pitterix
őstag

Ez a vérengzés inkább a film harmadik harmada, addig csak lelkizés.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#126865) sixpak


sixpak
nagyúr

The Florida Project

Hűű, ez nagyon ott volt!
Hallottam már korábban a pasas ájfonnal forgatott filmjéről, de a téma miatt inkább ezt választottam, nem bántam meg.
Erősen ajánlott részemről.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#126866) #16121600


#16121600
törölt tag

Sziasztok!

Valaki látta közületek a Parasite (Gisaengchung, magyar címén pedig: Élősködők) c. 2019-es filmet?

A véleményetekre lennék kíváncsi. Én most fejeztem be, egyszerűen elképesztő az egész.
A pozitív kritikák jogosak. Nagyon nem erre számítottam! Idén mindenképpen a legjobb film nálam.

[ Szerkesztve ]

(#126867) pohár válasza Pitterix (#126859) üzenetére


pohár
félisten

a végén kicsit túltolták azt filézést... kezdjük ott, hogy ha ott megszúrlak egy akkora bökővel, nem ordítani fogsz, hanem egyből meghalsz, rosszabb esetben még kicsit fuldokolsz a véredben :N
a kiscsaj meg mitől halt meg? 4 nap alatt sikerült túllőni a jó portékájukat? kicsit röhej volt az a rész a végével, meg mondjuk a lóra még felült a végén a stáblista után, aztán elment valamerre egy golyóval a lépében

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#126868) #48613632 válasza Pitterix (#126859) üzenetére


#48613632
törölt tag

Olvasom a kritikákat, sokan keveslik az akciót belőle.

OPiiPO
:K :R

[ Szerkesztve ]

(#126869) atike


atike
nagyúr

Clemency trailer [link]

(#126870) Pitterix válasza pohár (#126867) üzenetére


Pitterix
őstag

Azért Rambo mindig kemény volt. Ha belegondolsz, hogy az első részben honnan esik le és túléli, sőt még le is gyak mindenkit, egész hihető. :K
A kiscsaj halálát én sem értetem, miért. Talán addigra gyengült le annyira a szervezete, vagy kellett a löket a bosszúhoz...

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#126871) RangerFox válasza #16121600 (#126866) üzenetére


RangerFox
veterán

Igen, a múlt héten néztem meg. Szerintem is jó film, olyan érzésem volt a film nézése közben, mintha egy novellát elemeznék, rengeteg apró részlet van és kb. minden jelenetében olyan mögöttes tartalmat fedezhetsz fel, ami minden ember számára mást jelent, a végén mégis egy örök érvényű igazsággal záródik a történet. Plusz rengeteg elborult, tipikusan japán jelenet van benne, valamint a humorról sem feledkeztek el. Habár számomra Tarantino filmje áll az idei legjobb film helyén, de ez is meglepően jó és egyedi film, abszolút ajánlom megnézésre. 8/10

Parasite #értékelés

És hasonlóan vélekedem az Ad Astráról is. Vágásért és hangeffektekért simán Oscart érdemelne, és Brad Pittnek is illene már odaadni azt a díjat, nagyon kijárna már neki.

[ Módosította: vond ]

(#126872) #16121600 válasza RangerFox (#126871) üzenetére


#16121600
törölt tag

Köszönöm a véleményedet!

Esetleg hasonló mélységű filmeket tudsz/tudtok ajánlani az elmúlt évekből?
Most a szintén koreai Gyújtogatók c. filmet találtam, ma megnézem, kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#126873) pohár válasza Pitterix (#126870) üzenetére


pohár
félisten

jó, sérülésein lépjünk túl, lehet elkerülte a szerveit, de az a szívkivágás az annyira röhej volt, csávó mögöttem a moziban olyat jót nevetett rajta :D (én is csak néztem, hogy ez most mi)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#126874) Viszlát válasza #16121600 (#126872) üzenetére


Viszlát
addikt

Van egy rakat, néhány példa:

Japánból: Okuribito (bár ez már több mint 10 éves, érdemes); Manbiki Kazoku.
Kínából: Wo bu shi yao shen (ez kicsit lazább, de érdekes történet).
Csehektől: Na střeše (erősen aktuális téma, de nem a magyar politikai propaganda szemszögéből nézve).
Ámerikából: The Last Black Man in San Francisco (erről írtam is a topikban: [link]).

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#126875) #16121600 válasza Viszlát (#126874) üzenetére


#16121600
törölt tag

Köszönöm az ajánlásokat.

A Távozásokat és a Bolti Tolvajokat láttam.
A Távozások ha jól emlékszem idegennyelvű Oscart is nyert.

Eszembe jutott még a Kafarnaum is, azt már elkezdtem múltkor, bár nem fogott meg annyira. Majd befejezem.

(#126876) k-adi


k-adi
nagyúr

Toy Story 4 (2019)

Kellemes folytatása az elődöknek, a humor és az animáció részletesség még mindig szuper. A történet szokásos, a csavarok szintén, de ennél a filmnél ezeket nehéz negatívként felróni hisz mindenki tudja kb. mire számítson ettől. Én nagyon meglepődtem, mikor megtudtam, hogy van 4. rész, de úgy érzem ennek tényleg itt a vége... legalábbis remélem.

[ Módosította: Viszlát ]

(#126877) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ad Astra: nekem nem tetszett. Eléggé unalmas volt. Túl sok fordulatot nem tartogatott. Persze fényképezés, beállítás, látvány topon volt, de nálam ez ma már az alapelvárás, nem tudok emiatt feljebb húzni egy filmet, amiben semmi extra nincs. Nálam 3/10.

Parasite, Élősködök a legfrissebb ajánlások alapján kiválasztva: szintén nem tetszett. Nagyon gyenge és irreális a története. Külön nagy mínusz, hogy vígjátékként is van besorolva, de vígjáték jelleget még csak nyomokban sem lehet felfedezni. Thrillernek elment, de a leggyengébbek közül. Az egész filmen azt éreztem, hogy egy teljesen irreális szociológiai rajzot próbál adni. 2/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

I am having fun staying poor.

(#126878) Krisztianby


Krisztianby
tag
LOGOUT blog

Sziasztok tudnátok ajánlani The.Great.Hack (A Cambridge Analytica sztori) -hoz hasonló filmeket? Főként az online lét az adatbiztonság és annak felhasználása érdekel bármilyen formában.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#126879) Realradical válasza Krisztianby (#126878) üzenetére


Realradical
őstag

Itt rendesen kivesézik, hogy miképp lett felhasználva a Cambridge Analytica:
[link]

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#126880) Krisztianby


Krisztianby
tag
LOGOUT blog

Megnéztem jó film volt.
Viszont kifejezetten olyat keresek ami adatkezelés kérdéskörével foglalkozik.Nem tudom van e rá jó szó?
Ami jobban belemegy a dolgokba Facebook(közösségi médiák) Google stb.Adatokat hogy gyűjtik? Miket gyűjtenek? Mennyit ér? Hol használják? Mi az előre látható jövő.
És ezt akár kivetíteni valós életbe is (bankok,egészségügy,szolgáltatások..etc)
ha könyv az se baj

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#126881) Tibiajax válasza RangerFox (#126871) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..számomra Tarantino filmje áll az idei legjobb film helyén
olyan évünk is volt.... #legyintés

[ Szerkesztve ]

(#126882) vond válasza Tibiajax (#126881) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Voltak rohadt jó filmek idén is, csak nem jó helyen keresitek őket. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#126883) madgie válasza vond (#126882) üzenetére


madgie
titán

Ja, a sorozatos topikban kellene :DD

(#126884) vond válasza madgie (#126883) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Is. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#126885) #48613632


#48613632
törölt tag

Sirály, LOL :))

szerk:
ha már itt tartunk:
Carl Poppa - Le Jiggy Jar-Jar Dooo / :DDD

Érdemes szétnézni még a csatornán, beszarás, amit művelnek. Ez pont jól jött így vasárnap ébredezni.

Bushes of Love

[ Szerkesztve ]

(#126886) S e t h válasza #48613632 (#126885) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha már humor.
Nem bírom ki röhögés nélkül.
A világ legrosszabb tolmácsa.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#126887) #48613632 válasza S e t h (#126886) üzenetére


#48613632
törölt tag

Áááááá B+ .... :W Ez nagyon betalált. :DDD

(#126888) baryll válasza Drizzt (#126877) üzenetére


baryll
tag

Ad Astra vélemény osztva. :W

(#126889) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Ad Astra

Nem szoktam véleményt írni filmekről, ezért ne haragudjatok, hogy ide vau, de ez most konkrétan felbosszantott. Scifi rajongóként alig vártam már a filmet, de most megbántam, hogy elmentem rá.
Ez egy borzalom. Nem arról van szó, hogy lassú lenne és ezért nem tetszett, bőven volt olyan film ami a lassúsága ellenére is nagyon tetszett, de ez más. A történet irtó egyszerű, két mondatban le lehetne írni, emellett még nagyon kiszámítható is. Misztikum, idegenek egyáltalán nincsenek benne, ha valaki még erre számított volna.

Ettől még mindig lehetne jó, de egyszerűen nem találok benne pozitívumot. Talán az operatőri munka ami egész jó volt, de azon túl tényleg semmi. Színészi játék alig van benne, Brad Pitt volt egyedül oké, de semmi kimagasló. A cgi átlagos, volt egy-két szép rész (pl. a holdautós jelenet), de ez is inkább csak a kötelezőt hozza.
Annyi bugyutaság volt benne emellett, hogy neki sem állok felsorolni, azok a tipikus "ezt most miért, miért így?" dolgok.. de még a végéig reménykedsz, hogy fog történni valami meglepő (a katarzist már nem is várod), de semmi.
Rég volt már hogy alig vártam már egy filmnél, hogy vége legyen, ez most ilyen volt.
Az utolsó rossz scifi azt hiszem a Wandering Earth volt (azt otthon néztem), de ott legalább pontosan tudtam, hogy mire számíthatok.

Szerintem én jobban szenvedtem a film alatt mint a főhős...

Még nem pontoztam, de legyen mondjuk 3/10, ebből egy azért mert scifi, egy meg azért mert volt benne pár hangulatos kép.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#126890) eeXaa


eeXaa
addikt

Rambo: Last Blood
...szerintem sikerült a régi filmek hangulatát, szinvonalát hozni.
...brutalitásban pedig új standard-ot állítani.
zseniális.
10/10

(#126891) #81556480


#81556480
törölt tag

A backtrace nem lesz magyar szinkronnal?

(#126892) k-adi


k-adi
nagyúr

Tényleg ilyen szar lett ez az ad astra? Most hétvégén akartam rá elmenni (persze tib vip-be ;] ), de eddig nem sok jót olvastam róla :U

(#126893) lezso6 válasza k-adi (#126892) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem majd akkor kezdj el aggódni egy film kapcsán, ha eeXaa 10/10-re értékeli. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#126894) k-adi válasza lezso6 (#126893) üzenetére


k-adi
nagyúr

akkor a rambo V már offos :D

(#126895) #48613632 válasza k-adi (#126894) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azért Stallone eddigi munkái alapján van remény. Jóval nagyobb százalékban talál be, mint a kortársai, pl Van-Damme, Segal, vagy akár Schwarzi.

(#126896) bagyulajuve válasza k-adi (#126894) üzenetére


bagyulajuve
addikt

jól elb*szta nekünk :((( :DDD

Resistencia eterna

(#126897) oriic válasza lezso6 (#126893) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Rambo 5. ;] Pedig tervben volt.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#126898) atike válasza k-adi (#126894) üzenetére


atike
nagyúr

Ha az alapján néznék filmet, hogy itt vagy máshol lehúzzák vagy ajnározzák akkor elég sok filmről lemaradnék... :) Részemről tuti megnézem az új Rambót is, bár bevallom, azért már kezd sok lenni Slyból is... :)

(#126899) eeXaa válasza bagyulajuve (#126896) üzenetére


eeXaa
addikt

..de gyerekek vagytok még.... azért nem néztek meg egy filmet, meg húztok le, mert nekem tettszik? felnőhetnétek végre...

(#126900) bagyulajuve válasza eeXaa (#126899) üzenetére


bagyulajuve
addikt

viccvóót

Resistencia eterna

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.