Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126501) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Martin Lawrence-nek Pusztaszeri Kornál a csúcs, nagyon passzol az ISZDB szerint 10x Pusztaszeri 9x Kállói-Molnár Péter - ő inkább a Gagyi Mamiban volt 1-3 de ült rendesen.

Sajnos Reisenbüchler Sándor meghalt - számomra emblematikus volt anno a moziba - 99-ben - a Múmia c. film elején ő volt a narrátor, az jelenet amikor a mozivásznat betöltötte a piramis és alatt az a zseniális zene 10/10
Will Smith-nek a korai szinkronja mind ő volt: Bad Boys 1-2, MIB 1-2, Wild Wild West és a LEGESLEGNAGYOBBKIRÁLYSÁG: A Függetlenség napja. "HOPPÁ!" vagy :

"Kellett nektek erre a kurva bolygóra jönnötök és a fasza gyereket játszani!" "és miért vagy ilyen rohadt büdös?"

(fejből írtam sorry ha nem pontos)

(#126502) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

:DDD szó szerinti translate?..

(#126503) brownus válasza eeXaa (#126454) üzenetére


brownus
veterán

:))

(#126504) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Birds of Pray hivatalos magyar cime:

"Ragadozó madarak (és egy bizonyos Harley Quinn csodasztikus felszabadulása)"

Live-Die-Respawn

(#126505) atike válasza gyuromoj (#126476) üzenetére


atike
nagyúr

Halálos iramban meets Gagyi mami... :DDD Martin Lawrence szegény elég érdekesen néz ki...

Már az elején felnevettem ahogy kiszállnak a Porscheből... :) Tuti kényelmes lehet úgy hordani a pisztolyt egy autóban ülve... :DDD

Várom azért... :)

(#126506) erahurka válasza oriic (#126504) üzenetére


erahurka
félisten

Ezt a ragadozó madarakat nem tudom hova tenni. Nagyon béna.

(#126507) brownus válasza erahurka (#126506) üzenetére


brownus
veterán

miért? :d [link]

(#126508) erahurka válasza brownus (#126507) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet azt jelenti, de nagyon hülyén hangzik :D

(#126509) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#126510) BITBOYS válasza oriic (#126509) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez nagyon beteg :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#126511) pohár válasza spiky03 (#126499) üzenetére


pohár
félisten

csak a zenéje legyen olyan jó minimum, mint a 2. résznek (de ezt kétlem sajnos, már nem zenélnek azok, akik csinálták azt anno, ha jól tudom)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#126512) spiky03 válasza Cs1csó (#126501) üzenetére


spiky03
veterán

Igen ok voltak azok, csak nem jutott eszembe a nevuk.
Nekem is ezekkel a szinkronhangokkal tetszettek a legjobban.
Will Smithnek mar 2.reszben is Kalid Artur volt a magyar hangja.

@Pohar
Igen en is remelem, hogy egy jo OST raknak ossze hozza!
Diddy remeljuk visszater legalabb egy szam erejeig. :C

Pcguru.hun van fent magyarul

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#126513) pohár válasza spiky03 (#126512) üzenetére


pohár
félisten

mertem remélni, hogy a trailerben felcsendül a régi nóta teljes mivoltában, de csak ezt az új szart kaptuk, nem jött be :(

az ikonikus lila zakó látom megint befigyel Will Smith-en :D (mint a 2-ben: 1:10:21-től :D )

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#126514) Pitterix


Pitterix
őstag

It Chapter Two

Az első rész egész jó volt, már amire emlékszem, ez viszont jóval gyengébb. Az egész film alatt kétszer riadtam meg, lehet elaludtam, vagy elbambultam és a kiszámítható mosttudomhogymegfogunkujedni jelenetnél kicsit bekaksiztam.
Az film tényleg hosszú, még a nyakam is megfájdult.
Nekem színészi játékkal nem volt gondom, de a gyerekek valahogy hitelesebbnek tűntek. Néhol kicsit gagyi volt a látvány, a bohóc jól hozta, amit kellett.
Sokat nem vesztettem volna, ha nem moziban nézem.
Feleségem egyik kedvenc S.K. könyve, amit vagy 30-szor olvasott és ő is gyengusznak találta a filmet.

6\10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#126515) Cs1csó válasza Pitterix (#126514) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem az első nem tetszett, ezt még nem láttam és nálam is favorit a könyv, van saját példányom, és vagy 3x olvastam már, talán pont emiatt is hiányoltam sok mindent az első filmből.

A Fekete Bugyor története benne van?

[ Szerkesztve ]

(#126516) atike


atike
nagyúr

Birds of Prey - First Look trailer [link]

(#126517) Pearce válasza atike (#126516) üzenetére


Pearce
aktív tag

Csak moziban vetítik /mint a Tenetet/ és az IT 2 elé van időzítve, de ahogy látom valahogy csak kiszivárgott jó minőségben ez a 30 mp-es ízelítő. Elvileg a Joker előtt lesz egy rendes teaser trailer vagy egy full trailer.

[ Szerkesztve ]

(#126518) Tibiajax válasza Pitterix (#126514) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..mit kellett hoznia a bohócnak?

(#126519) enginev3.0 válasza Tibiajax (#126518) üzenetére


enginev3.0
félisten

Inkább mit kellett vinnie, nagyjából az egész filmet a hátán

Tegnap néztük meg
1.- Botrányos emberek között, ennyire rossz közönséggel még nem ültem moziban, a svéd cserediákok végig pofázták a filmet a sarokban, és nem tudom mit osztogattak kint, de nem telt el úgy 10 perc hogy 2-3 ember ne menjen ki és jöjjön vissza ami rohadt zavaró, mert nem egy cinemacity, hanem kis mozi

2.- A film legeleje nem tudom hogy minek kellett, hogy így volt e a könyvben is, vagy csak 2019benkötelezőilyetbeletenni, de hányinger volt, ekkor volt a közönség egyetlen normális reakciója amikor mindenki hurrogni és "köpdösni" kezdett

A film maga nekem sem tetszett. Az első rész tanulságos volt (nyilván gyerekeknek lenne igazán tanulságos, bár persze ők ilyet nem néznek jobb esetben), és jól felépített. Itt viszont ha könyv szerint volt, ha nem, tök felesleges volt, hogy össze kellett szedni a régi emlékeket, mert semmire nem emlékeztek, wtf? :F Ennek semmi értelme, és tök felesleges időhúzás volt, mintha valami játék lenne hogy szedd össze az emlékeid meg tárgyakat
Sokkal értelmesebb lett volna, ha 27 évig mindegyik kicsit rettegésben él, azzal hogy pennywise jelzi nekik hogy nincsenek elfelejtve amíg ő alszik

A zombis dolgokat sem értettem, hogy minek?

A felnőttek meg szerintem eléggé túltolták, a gyerekek sokkal hitelesebbek voltak mind az első mind ebben a részben

Az ijesztő részek pedig túlságosan kiszámíthatók, szinte egytől egyig akkor történt valami mikor egy szereplő megfordult, persze a kamera addig végig az arcában volt hogy ne lássunk mögé, gyenge megoldás

Szóval a bohóc nagyon jót alakított, mind a színesz, mind a számítógépes munkával kreált, tetszett ahogy meghalt, mármint abban is inkább az hogy összement és egy kis "kilukasztott labda lett"

De feleslegesen hosszú volt a film, gyenge ijesztő részekkel, viszont jó poénokkal

Többet vártam, sokkal többet, sajnos ahogy idén a bosszúállókat, a trónok harcát, a boldog halálnapot 2-t, a széttörvét, ezt is sikerült elrontani

u.i.: egyébként jó hogy az első rész után utána olvastam Pennywise-nak, és tudtam hogy az űrből jött, pár millió éve, és gyakorlatilag rá épült a város, ezt el is mondták a filmben, ami pozitívum, bár az igazi célja nem tudom mi, vagy hogy miért eszik gyerekeket stb....

It Chapter Two #értékelés

[ Módosította: vond ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#126520) Pitterix válasza enginev3.0 (#126519) üzenetére


Pitterix
őstag

Az első jelenet, ha a melegségre gondolsz, benn van a könyvben.
Nálunk is hurrogtak a teremben, bár nem értem miért, vagyis értem egy részét, de ha két nő csinálta volna, akkor bezzeg nem hurrognak.

Tibi: a barátságos álarc mögé bújt gonoszt. A mimikája szerintem marha jó volt, jól tolta na. :))

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#126521) enginev3.0 válasza Pitterix (#126520) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen arra, és most olvastam hogy benne volt a könyvben
Hát sajnos ez van, én soha nem fogom elfogadni, és nem is akarom, két nővel pedig nincs gond, így volt ez ezer évig, csak most pár éve van minden fordítva, és ráadásul mindenkire ráerőszkolva

Nagyon tetszett a kislányos jelenet a nézőtér alatt, és a tükör szobás rész is, főleg mikor elkezdte fejelni az üveget

Nálam ezek viszik a prímet, az ilyen jelenetek, hogy mennyire beteg a bohóc

Mindig csípem az elmebeteg főgonoszokat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#126522) Mik76 válasza enginev3.0 (#126521) üzenetére


Mik76
senior tag

A sotet kozepkorra gondolsz mint remek idoszakra a tortenelemben? Az aztan tenyleg faja volt. Ki lehetett jelenteni dolgokrol hogy vagy nincsenek, vagy a satan muve. Igazan remek idoszak volt, teny es valo.
Vagy konkretan arrol van szo hogy a vilag kezd felebredni, es nem turi el hogy egy bigott nyomorult reteg rakenyszeritse (ertsd "raeroszakolja") a vilagnezetet az emberekre, mely szerint ilyesmi vagy nem letezik, vagy a satan muve?
Forditva ultok a lovon. Nem tagadni kell a vegtelensegig, hanem megismerni az emberi tarsadalmat.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#126523) enginev3.0 válasza Mik76 (#126522) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem ez nem a topik témája, szóval ne kezdjünk bele, vegetáriánus sem leszek soha, hiába próbálna bárki meggyőzni :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#126524) Mik76 válasza enginev3.0 (#126523) üzenetére


Mik76
senior tag

Itt vagy tevedesben. Senki nem akar teged meggyozni arrol hogy "vegetarianus" legyel. Mindossze azt lenne jo elerni ha megertened hogy a "vegetarianusok" az elet resze, es ha valami filmben felbukkannak akar igy akar ugy, jogod van kikapcsolni, attekerni, kimenni a mozibol ha ennyire irrital. De azon reklamalni hogy ebbe a sztoriba minek kellett beletenni oket, teljesen felesleges. A filmgyartas, konyv iras nem egy pizzeria ahol te mondod meg mi keruljon a pizzadra.
Azon meg meglepodni hogy egy Stephen King tortenetben esetleg vannak melegek... Az a gyanum nem sok konyvet olvastal tole. Nem szegyelloskodik a csavo az ingovanyos talajra tevedni legyen szo barmirol. Amugy remek iro, itt sokan ajanljak a konyveit, probald ki.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#126525) erahurka


erahurka
félisten

Ez az Az 2 rosszabb volt mint vártam. Nem rémisztő, hanem vicces ezekkel a béna CGI izékkel amik folyton a szereplők körül rohangálnak. Az a néni is amit a trailerben is mutogattak, mi volt már? Nem nyugtalanító, nem rémisztő, egyszerűen vicces. Ráadásul iszonyú hosszú. Remélem idén fejek fognak hullani a Warnernél, mert komoly gondok vannak a cégen belül ha ilyen szarokat kiengednek olyan első rész után mint a múltkori Az.

(#126526) enginev3.0 válasza erahurka (#126525) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát a trailerben felelmetesebb volt az öregasszony mint a filmben

Tiszta plants vs zombies

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#126527) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Illegális kivándorló
hd,hun

amikor egy film remek utcaképekkel nyit és a helyi rádióban ezt halljuk, hogy jó reggelt los angeles!, gyönyörű, forró napunk lesz mai is, bla bla.. az az a filmbéli recept, amellyel engem kilóra meg lehet venni és kérdés nélkül rakom befele egy kellemes szabadnapos délelőtt az otthoni szórakoztatócenterembe.. ez a jelenetsor jellemző volt a '80-s és főleg a '90-es évek L.A-s múvijaira és imádom - még akkor is, ha egyébként new york-mániás vagyok diákkorom óta. ez a film is egy ilyennel nyit, evidensé vált tehát megtekintése.
a helyszín tehát east LA, de a film nem olyan soká elkanyarodik mexico felé, a főhős pedig mindenki kedvenc bajszos mehikóija, a Desperado csaposa. :D mint kiderül, ő mégsem annyira mehikóji, inkább amerikai, bár ezt azért annyira nem igazolja a kinézete.. a filmbéli gegek is természetesen erre épülnek, jókat kacagtam rajta. egy szellős, kellemes délelőtti film, a 9.évtized legjobb éveiből.. szerettem
7/10

#értékelés

[ Módosította: vond ]

(#126528) erahurka válasza enginev3.0 (#126526) üzenetére


erahurka
félisten

A trailerben is röhej volt. Mikor látod hogy a háttérben Fortnite táncot nyom. Haggyuk már.

(#126529) enginev3.0 válasza erahurka (#126528) üzenetére


enginev3.0
félisten

Jah persze azon jót nevettem, de még mindig jobb volt mint a filmben összességében látni 🙋

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#126530) Viszlát


Viszlát
addikt

La meglio gioventù (Szépséges fiatalság)

Újabb gyöngyszemre akadtam teljesen véletlenül. Telenovellának indult, de ne ijesszen el senkit a besorolás, nem a megszokott értelemben értve kapta ezt, csupán a hossza miatt. Merthogy kicsivel több mint 6 óra hosszú, ennek ellenére olvastam, hogy a Cannes-i Filmfesztiválon elért sikerek után vetítették mozikban, két részletben. Magam is úgy terveztem, hogy két egymást követő este fogom megnézni, de aztán úgy magába szippantott, hogy gondolkodás nélkül indítottam a második három órás felvonást, annak ellenére, hogy már késő éjjel volt.

Merthogy olyan betekintést kapunk egy olasz család életébe és rajtuk keresztül Olaszország történelmébe, amihez szükséges is ennyi idő, a karakterábrázolásokhoz és a szerteágazó szálak megfelelő kidolgozásához semmiképp nem elég szűk két óra. Egy egész emberöltőn át követhetjük nyomon őket és a körülöttük zajló eseményeket, mindezt úgy, hogy nyoma sincs semmiféle szappanoperás jellemzőknek. Tartalmas, elképesztően intim bepillantás ez, úgy bemutatva egy családban fellelhető kapcsolatokat, hogy hiába érik őket tragédiák is bőven, egy pillanatra sem éreztem azt az olcsó kölniszagú, erőltetett drámaiságot ami általában ezt a műfajt jellemzi, illetve nem csak dráma van, nagyon szép ívet ír le a történetük. Számomra nagy pozitívum volt az is, hogy nem lett túlhangsúlyozva az olasz mentalitás. Persze hangosak és indulatosak, de nem használták semminek a fokozására, rendkívül természetesnek hat, ami nagyon-nagyon fontos ahhoz, hogy hiteles lehessen.

Az is nagyon tetszett, hogy minden szereplő emberi a szó teljes értelmében, és bár a sorsuk talán nem mondható átlagosnak, nem keverednek mindenféle már-már hihetetlen konfliktusba, hogy feltupírozzák a cselekményt. Pedig a majd 4 évtizedet felölelő két felvonásban azt is látjuk, hogyan élik meg az országukban zajló eseményeket, de megmaradnak - ha nem is hétköznapinak, de - olyannak, akikkel lehet és talán kell is azonosulni nézőként.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#126531) Tibiajax válasza Viszlát (#126530) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

azért téged se kell félteni, ha filmezésről van szó...

(#126532) gbors válasza Viszlát (#126530) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez nagyon jól hangzik, ránézek, köszi!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#126533) erahurka


erahurka
félisten

Urániában melyik a legelső sor, ahonnan még jó filmet nézni?

(#126534) Tibiajax válasza erahurka (#126533) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..ott nem játszák a john wick 4-et
:N

(#126535) Viszlát


Viszlát
addikt

Egy másik életben

Messze nem tökéletes, mégis üdvözölendő a szándék, hogy végre olyan magyar filmek is készülnek, amikhez nem alapfeltétel a nagy magyar szenvedéstörténet részletes ismerete. Már a Testről és lélekről esetében is nagyon tetszett ez és nincs ez most sem másként. Mondom ezt úgy, hogy a film alapját adó "vallás" vagy "teória" messzebb már nem is állhatna tőlem, de alapötletnek teljesen rendben van. Érződik a még magyar viszonylatban is alacsonynak számító költségvetés, de ettől függetlenül legalább igyekszik gondolatokat ébreszteni, esetleg beszélgetést provokálni és nem csak a kézenfekvő, hanem a film átvitt értelméről is.

Rontotta az összképet a helyenként borzalmas színészi játék, illetve a számomra teljesen életidegen beszédstílus és hanghordozás, de még így is megérdemel egy hatost, ami az én 10-es értékelési rendszeremben az átlagos kategória felső vége. Egyúttal meg fogom lesni Tasnádi István másik rendezését is, az Egy másik életben alapján érdemes odafigyelni a munkásságára.

Szerk: itt tekinthető meg egyébként a film: [link].

#értékelés

[ Módosította: vond ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#126536) Citroware


Citroware
addikt

Sziasztok!

Csak az első Mátrix az igazán jó, vagy ha az nagyon tetszett, akkor a folytatást is érdemes megnézni?

(#126537) vicces válasza Citroware (#126536) üzenetére


vicces
addikt

mind a 3 terrmészetesen. az első csak bevezető. ilyen könnyed nyár esti filmecske. a többinél elveszited a fonalat, meg azon agyalsz, hogy mi is van :K

[ Szerkesztve ]

:)

(#126538) Cs1csó válasza Citroware (#126536) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen de a 2-3 rész szorosan összefügg. Bevallom nekem nagy kedvencem az egész trilógia de mikor elsőnek láttam a 2-3 részt nem állt össze de mikor második- harmadik alkalommal néztem már kimondottan tetszett.

(#126539) Citroware válasza Cs1csó (#126538) üzenetére


Citroware
addikt

Akkor megvan, mi lesz a ma esti program. Elvileg 2022-ben jön a 4.

(#126540) gbors válasza Citroware (#126536) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem egyik sem ;)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#126541) erahurka válasza Tibiajax (#126534) üzenetére


erahurka
félisten

Viszont játsszák a Kínai negyedet!

Amúgy vagy 10 éve láttam először, akkor imádtam, most kicsit lassabbnak éreztem a kelleténél, de a vége még mindig üt. Talán harmadjára megint 10/10 lesz.

(#126542) erahurka


erahurka
félisten

"A Joker nyerte az Arany Oroszlánt Velencében, méghozzá teljesen megérdemelten."

Holy mother of Jesus! :Y

(#126543) syberia


syberia
veterán

Árral szemben.mp4

Nagyon régen láttam, érdemes volt újranézni. Jó kis krimi, remek alakításokkal. A beszólások és anyázások nagyon választékosak benne! :D

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#126544) Cs1csó válasza syberia (#126543) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jó film, csak azt a bibircsókós, vasorrú banya kinézetű Sarah Jessica Parker-t lecserélhették volna valaki másra. A testével sok gond nincs - de sok ilyen nőt ismerek a test vállalható de a feje - a feje az borzasztó. Ha már Szex és New York a legismertebb szerepe, akkor onnan Kim Cattrall jobb lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#126545) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Good Will Hunting (1997)

Hát amikor még 16-20 év körüli kis csíra voltam, én is rajongtam a filmért. De így 10+ év elteltével nagy csalódás, 6/10-nél többet nem tudok rá adni.

Persze, érthető, hogy miért sikeres: ez egy nagyon jól eladott közönségfilm. A kulcs a rendkívül usák hangulat, dialógusok és mondandivaló. Engem különösen irritált a zseni ábrázolása. Tudom, mer' irigy vagyok azér'. :DDD Nagyon nem volt életszerű, ami persze oké, hisz film, de ez már nagyon elrugaszkodott volt a valóságtól és nem tudta fenntartani az illúziót. S nem az volt a baj, hogy a Matt Damon által játszott karakternek 400-as IQ-ja van, hanem hogy a magas intelligenciát nagyon hollywoodi jelenetekkel és végtelenül primitív párbeszédekkel próbálták alátámasztani. Egyszerűen rohadt kellemetlenül éreztem magam, hogy hülyének néz a film, s mindent számba rág.

A fentitől eltekintve egyébként jó a film, ezért kapott 6/10-et, kiváló dráma lenne, ha nem lenne tele ilyen hollywoodi baromságokkal. Mert maga az alap nagyon rendben van: Will Hunting egy elveszett zseni. Lambeau (Stellan Skarsgård) csak zsenit látja, s azt akarja hasznosíttatni, mint valami szuperszámítógépet. Míg Sean (Robin Williams) az elveszett embert látja benne, akit helyre kell hozni, hogy képes legyen önálló döntéseket hozni. Én utóbbival értek egyet, ennek ellenére sajnos az előbbi látszik megvalósulni, de szerencsére a film végét nyitva hagyják.

Szóval csalódás. Pedig pl a Forrest Gump (1994) meg a The Shawshank Redemption (1994) (A remény rabjai) is igencsak hollywoodi közönségfilmek, de azok valahogy maradtak 8/10-ek, mert nem tolták fullba a kretént.

#értékelés

[ Módosította: vond ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#126546) Tibiajax válasza lezso6 (#126545) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

bőven....bőven több, mint 6pont

(#126547) hoffman_ válasza Tibiajax (#126546) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szerintem is. egy ligában játszik a másik két említett filmmel.

ui.: azok sem nyolcpontosak.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#126548) Pitterix válasza syberia (#126543) üzenetére


Pitterix
őstag

Annak idején videó tékából vettük ki, alig vártuk, hogy végre megjelenjen, mert moziba nem jutottunk el rá.
De jó is volt.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#126549) Tibiajax válasza hoffman_ (#126547) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

lezso addig varázsolt, míg elvarázsolta az agyát is
de az ítélőképességének józanságát mindenképp

(#126550) Cs1csó válasza Tibiajax (#126549) üzenetére


Cs1csó
félisten

Régen minden jobb vót, a régi lezso is jobb vót: " 16-20 év körüli kis csíra " :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.