Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74751) V/


V/
Topikgazda

Ha lehet akkor maradjunk már az eBay témánál. Az esetleges privát eszmecsere az akkor menjen inkább úgy. Köszönöm.

(#74752) optikus válasza optikus (#74731) üzenetére


optikus
senior tag

na megjott a valasz, igen kuldi ide is, de megvenni meg mindig nem tudom mert csak angliaba engedi a postazast. azt irta hogy be kell lepnie az nemzetkozi eladoi programba (?) es akkor tudja beallitani a postazast. erre irtam, hogy tegye ezt vagy fake angol cimmel megveszem es pp-n elkuldom a plusz posta koltseget es csokolom. hat majd mond valamit.

Buy books not gear.

(#74753) tbalint3 válasza optikus (#74752) üzenetére


tbalint3
tag

Gondolom a global shipping programra gondol: [link]
Írd meg neki, hogy küldje direkt módon: [link] -> majd overseas
így ugyanúgy a gls fogja itt kihozni, viszont ha 2kg alatti és viszonylag kicsi akkor olcsóbb és jóval gyorsabb mint ezzel a gsp-s marhasággal.
Persze angol, nem vagyok meglepve a legtöbbje olyan korlátolt mint nálunk a 2/3-os birkák.
Gondolom magánszemély, mi? Az üzletekkel nem szokott gond lenni.

(#74754) optikus válasza tbalint3 (#74753) üzenetére


optikus
senior tag

rendes csoka, most megertette mi a gondom, hogy nem tudom uk-n kivulrol kifizetni hiaba el a buyit now gomb, nem lehet tovabblepni a fizetesre (I just realised the listing was set to domestic buyers only). de mar at is allitotta es sikerult megvennem. nem kis mertekben hala V/-nek a segitsegert, nem volt egyszeru a muksoval felvenni a kapcsolatot, ugyanis hagyomanyos modon nem ment. :R

persze most kiirt egy ilyet a rendszer: "We monitor messages sent through eBay for fraud, abuse, spam and other violations of our policy." nyilvan mert termek nelkul levelezgetunk, ilyet meg nem csinaltam ezert most latom eloszor.

Buy books not gear.

(#74755) V/ válasza optikus (#74754) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez az új figyelmeztetés, mióta bekeményítették az üzenetek ellenőrzését ezt küldik. De ha egy magyar eladónak magyarul írunk, az ékezetes betűk esetén már a tiltás felemlegetése jön mert a rendszer nem tudja megfelelően értelmezni és a @ jelet sem "szeretik" a szövegben.

[ Szerkesztve ]

(#74756) cbmfan


cbmfan
senior tag

előbb jött üzenet ezzel a szöveggel: "this is very interesting, honest I am very happy with what I read the monitar screen in front of me this, his article is very helpful, Here I can only meberikan spirit for his fore information is more interesting to see. Okay, thanks." - mi baja van ennek? segítsetek dekódolni, mert nekem nem sikerült...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#74757) optikus válasza V/ (#74755) üzenetére


optikus
senior tag

szerencsere agyar eladoval eddig ritkan kerulte ossze, nem szeretem oket. a vegtelensegig tudnak pocsolni ertelmetlen dolgokba belekotve, a csucs eddig egy olyan becsben elo magyar csaj volt akinek 2 hetig tartott postara elvinni a cuccot mert mindig "kozbejott" valami es irta a hosszu leveleket (arra volt ideje). gyanitom egy nemet vagy amcsi vevovel ezt nem jatszhatta volna el, mar nagyon pipa voltam ra. kerulom a magyarokat... :W

Buy books not gear.

(#74758) tbalint3 válasza cbmfan (#74756) üzenetére


tbalint3
tag

Nem semmi "lényeket" találsz :DDD
Hogy én ilyen vicces emberekbe nem futok bele az ebay-en... Amúgy amerikai vagy esetleg francia-kanadai? :DD
Ha esetleg vannak még ilyen történeteid, akkor nyugodtan írd vagy akár privátba is jöhet, mert legalább lehet rajtuk egy jót nevetni. :D

[ Szerkesztve ]

(#74759) buckrogers


buckrogers
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy-két dolgot értékesíteni, van egy ebay.com fiókom, de azt olvastam, Európában érdemesebb a német vagy angol oldalt használni. Most próbáltam mindkét oldalon regisztrálni, nem engedte, merthogy van már fiók az e-mail címemmel, gondolom a .com-os. Az lenne a kérdés, ha csinálok más e-mail-eket (nem nagyon szeretnék) akkor a paypal számlámat használhatom, vagy azzal is az lesz, hogy már használatban van?
Előre is köszi és ha van valakinek jótanácsa, hogy oldjam meg ezt a gondot szintén köszönet.

(#74760) somnia válasza buckrogers (#74759) üzenetére


somnia
őstag

...a comos miért nem jó?...

(#74761) atua válasza buckrogers (#74759) üzenetére


atua
aktív tag

Nem kell külön regisztrálni, be tudsz lépni ezekre is a com-os reggel.

(#74762) V/ válasza buckrogers (#74759) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahogy atua is írta bármelyik nemzeti oldalon be tudsz lépni és tudsz feladni hirdetést, így nem igazán van probléma. Belépsz ahol el akarod adni, de a eBay.com-on feladott hirdetés látszik a német és angol oldalon belépőknek is.
A PayPal fiókhoz meg nem kell nyúlni, mindegyik eBay oldalon azt is tudod fizetésre vagy vételár fogadásra használni.
Alapból két fiókod lehet egy üzleti és magán, de felesleges az üzleti, ha nem vagy minimum vállalkozó.
Figyelmedbe ajánlom az Összefoglaló 8.a és 8.b pontjait.

Ez meg szimplán hülyeség: de azt olvastam, Európában érdemesebb a német vagy angol oldalt használni.
Aki leírta az nem igazán ismeri az eBay működését vagy egy nagyon régi javaslata lehet.

[ Szerkesztve ]

(#74763) symon79


symon79
újonc

Üdvözlök mindenkit!

Először is szeretnék elnézést kérni,ha nem a megfelelő helyre írok,de itt láttam tapasztalt embereket akik tudnának segíteni. Rendeltem ebayen egy dolgot aminek a vám költsége igen magas lett volna ezért kértem az eladót,hogy törölje a megrendelést.Ő ezt meg is tette ,kaptam is az ebaytől egy levelet hogy törölve és semmi mást nem kell tennem.Eddig rendben is volna ,mert úgy látom ez így hivatalos viszont azt nem tudom,hogy a pénzemet hogy kapom vissza?Ebben szeretném kérni segítségeteket.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#74764) V/ válasza symon79 (#74763) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre is igaz amit az Összefoglalóban is olvashatsz:
5. Mi az a Refund?
Az eladó által visszautalt vételár, vagy kártérítés.
A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik.
Nem lehet a kártyás fizetés pénzét a PayPal egyenlegre irányítani, ott parkoltatni.
Általában 3-5 banki munkanap, amíg könyveli a bank.

[ Szerkesztve ]

(#74765) darvinya


darvinya
titán

Mit jelent az Our Pick ?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74766) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tracking details
SF EXPESS tracking #959760332061
Sep 3, 2018 23:48pm PDT

Közben kinyomoztam tracking alapján, hogy "Customs clearance in progress" státuszban van a kínai csomagom 09.14. óta. Szóval elég gyorsan ideért, csak a vámon kotlanak rajta... Pedig igazán áttolhatnák hamar. :B
Meddig ülhetnek még rajta? Levelet/email nem kaptam...

Ezt a csomagot gondolom majd MPL hozza.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#74768) pulutodurumo válasza darvinya (#74765) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Kontextus?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#74769) V/ válasza flymi (#74766) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem akarlak elszomorítani, de ezt nálunk bizony senki sem könyvelte, így az hogy szerinted gyorsan ideért az nem teljesen biztos.
Ez az utolsó bejegyzés:
2018-09-17 18:45 Hungary, 【Oversea Distribution Center】 Shipment transiting to destination country
Ha előtte a vámosaink ültek rajta, 2018-09-14 18:00 (Hungary, 【Hungary】 Customs clearance in progress) akkor most melyik országba lett továbbítva?
Meg oda-vissza szaladgált Magyarország meg Németország közt miután 12-én ide megérkezett 2018-09-12 08:17 Hungary, 【Hungary】 Arrived at the destination country :F
Meg Kínából elment Hong Kongba, majd onnan vissza Kínába?
Kamu az összes bejegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#74770) flymi válasza V/ (#74769) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Csak az utolsó bejegyzést néztem. Most lehet én néztem el valamit, de nem látom, hogy megjárta volna oda vissza Kínát és HongKong-ot. :U
Én azt látom Kína->HongKong->Frankfurt->Customs clearance in progress

A német bejegyzés az gondolom csak azért lehet, mert a kereső oldalán csak három EU országot lehet kiválasztani (UK, FR, GER), szóval csak arra tippelek, hogy azért írja, hogy németben is járt, mert azt jelöltem be, azon néztem. Igaz másikkal nem próbáltam, a fene se tudja...
De ha szerinted kamu, akkor az. Nincs kizárva. Mindenesetre 09.04-i másik vásárlás már 19-én itt volt. Szóval szerintem már ez is itt lehet, így én vámra tippelek, persze ez csak tipp.
10.16-ig még van ideje, hogy befusson, csak ha már adtak mellé valami regszámot, akkor gondoltam utána nézek, mutat-e valamit. :B

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#74771) darvinya válasza pulutodurumo (#74768) üzenetére


darvinya
titán

Ennyi, nincs semmi más eBay hirdetésnél.
De már annyi kiderült, hogy ilyen hirdetésnél nem szállít ide, csak eladóval egyeztetve.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74772) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Eladóként el tudom rejteni a kapott értékeléseket, vagy legalább azt, hogy milyen termék volt? (pozitív értékelések)

(#74773) Haneto


Haneto
tag

Asendia USA-vel küldtek már valakinel csomagot? Van esetleg tapasztalat? :U

Xiaomi Mi 9T Pro

(#74774) V/ válasza RAiN91 (#74772) üzenetére


V/
Topikgazda

Én átgondolnám ezt az ötletet, a darabszámokat mutatja mindig.
De nézd a help szöveget:
In order to sell on eBay, your feedback profile must be public.
If you choose to make your feedback profile private, you won't be able to sell items on eBay and the feedback comments you've received will be hidden from other members. However, your overall number of positive, neutral, and negative feedback ratings will still be displayed.

Here's how to make your feedback profile public or private:
Go to Make Your Feedback Profile Public or Private
Select either Make your Feedback Profile public or Make your Feedback Profile private, and select Save.

[ Szerkesztve ]

(#74775) V/ válasza Haneto (#74773) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen nyomkövetési számot adtak?

(#74776) Haneto válasza V/ (#74775) üzenetére


Haneto
tag

Ilyet. Aztán ez megy tovább elvileg a Swiss Post-ra.

Xiaomi Mi 9T Pro

(#74777) V/ válasza Haneto (#74776) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a Magyar Posta nyomkövetőjében is látható, így postás téma lesz. LX215023215CH

[ Szerkesztve ]

(#74778) Haneto válasza V/ (#74777) üzenetére


Haneto
tag

Igen néztem csak olyan fura nekem. Nem hinném, hogy svájcban van. Onnan csak nem tizen plusz napig jön magyarba. Vagy csak svájcba adták fel amerikából 18-án? Nem tudom. Nem egyértelmű nekem hol jár a csomag. :(

Xiaomi Mi 9T Pro

(#74779) V/ válasza Haneto (#74778) üzenetére


V/
Topikgazda

Van felvevő helye az USA-ban is, külföldön nem egészen úgy működnek a posták mint nálunk. Svájcon keresztül fog jönni és az idő kiszámíthatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#74780) cbmfan


cbmfan
senior tag

befutott a hónap leghülyébb kérdése: "Hello, I want to buy this item. Did you sell it?"

most írjam neki azt, hogy nem akarom eladni? :D van 107 értékelése és 4 éve regelt...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#74781) optikus válasza cbmfan (#74780) üzenetére


optikus
senior tag

lehet nem akar licitalni hanem megvenne fix aron...

Buy books not gear.

(#74782) cbmfan válasza optikus (#74781) üzenetére


cbmfan
senior tag

ez az :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#74783) anonymus89 válasza anonymus89 (#74717) üzenetére


anonymus89
addikt

Srácok műxik a kód remélem nem csak nálam. M25OFFSEP
30-ig be lehet váltani a listában szereplő termékekre legalább 10$ értében történő vásárláskor.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#74784) V/ válasza anonymus89 (#74783) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi, :R most már valóban, de amikor indult az az akció több napon keresztül nem volt használható.

(#74785) anonymus89 válasza V/ (#74784) üzenetére


anonymus89
addikt

Írtam nekik 2 napja és azt ígérték 48 órán belül megoldják így is lett. :K

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#74786) V/ válasza anonymus89 (#74785) üzenetére


V/
Topikgazda

Én nem írtam, kapjuk az e-mailt aztán nem lehet felhasználni, komolytalan céggel nem tárgyalok. ;]

(#74787) DJ. Ru$y válasza anonymus89 (#74785) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem nem működik sajnos... Pedig a listából dobtam be két terméket 11$ értékben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74788) V/ válasza DJ. Ru$y (#74787) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne egyszerre. Én vettem Sandisk mini sd kártyát a végeredmény $8.32 a 11 valamennyiről.

(#74789) DJ. Ru$y válasza V/ (#74788) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten


Mit csinálok rosszul? :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74790) V/ válasza DJ. Ru$y (#74789) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írja hogy rossz kód, írd be egyesével, bár nálam a Firefox a vágólapon átemelte. Kosárba tettem (nem
Buy It Now) és úgy mentem át a fizetésre és akkor másoltam be.

(#74791) DJ. Ru$y válasza V/ (#74790) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Először másoltam, nem fogadta el, utána kimásoltam TXT-be, majd be, nem fogadta el, beírtam, nem fogadta el.
Próbáltam úgy, hogy előtte bejelentkezek Paypal-ba, hátha kell az is, most már úgyis próbáltam, hogy nem léptem be, egyik sem nyert.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74792) V/ válasza DJ. Ru$y (#74791) üzenetére


V/
Topikgazda

Eleve addig nem kell a PayPal-ra belépni amíg nem fogadja el kódot, az amit írtam hogy nem működött akkor nem ezt a rosszkód szöveget, hanem azt hogy nem alkalmazható volt kiírva. Most meg ezt írja: You already applied this code to an order. Tehát már nem használhatom.

[ Szerkesztve ]

(#74793) cbmfan


cbmfan
senior tag

tuti működik, most vettem egy 64 Gigás pendriveot 11$-ért.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#74794) V/ válasza Haneto (#74778) üzenetére


V/
Topikgazda

Közben kiderült hogy nekem is jön ezzel a szállítóval Asendia, de normál USA postai szám, Svájcból 5 nap volt az ideérési idő. Tényleg így szállítják USA->Svájc->Mo és a Magyar Posta kézbesíti.

(#74795) anonymus89 válasza DJ. Ru$y (#74791) üzenetére


anonymus89
addikt

Üdv!

Mi az a 2 termék ha meg szabad kérdezni?
Biztosa az adott listából választottad ki a termékeket?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#74796) DJ. Ru$y válasza anonymus89 (#74795) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nyilván az adott listából tettem be. Először 2 db Ugreen kábellel próbálkoztam, aztán már csak az egyik kábelt hagytam bent és bedobtam mellé valamit, hogy több legyen, mint 10$, amikor a képek készültek.

Itt a kábel, 2 db 1 méteres volt a cél, de semmire nem fogadja el.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74797) V/ válasza DJ. Ru$y (#74796) üzenetére


V/
Topikgazda

1 db vásárlás esetén 1 db 10 $ és 40 $ közé eső árúra. Az hogy 1 termékből kettő az általában nem jó.

(#74798) DJ. Ru$y válasza V/ (#74797) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor miért vannak 10$ alatti termékek a listában?
De nyilván ezt is kipróbáltam... Az összes opciót végiglegóztam. Nem megy...

Ha élethalál lenne a kábel írtam volna az eBaynek, hogy WTF?, de mivel annyira nem, így megkérdeztem itt, de mivel nem megy, így hagyom...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#74799) V/ válasza DJ. Ru$y (#74798) üzenetére


V/
Topikgazda

Világos, azt én sem értem mert amikor elsőként próbáltam a 2 db-al azt írta hogy nem használhatom a kupont, ebből következtettem arra hogy 1-ből egy, de lehet hogy ezt akkor rosszul gondoltam. Neked meg azt írta hogy rossz a kupon kód. Teljesen érthetetlen ez az akciójuk . Mondjuk egy órát én is néztem, arra sem fogadta el és ezért jegeltem is a témát tegnapig. Se kettő db egyben, se egy darab külön :W

(#74800) V/


V/
Topikgazda

Egy kis off a mentalitásról. Csak feltételezem az eBay-t mert az érintett termékhez hasonlóak általában itt vásárolhatóak meg.
Magyar hirdetési portálon egy állapotra vonatkozó kérdésre válasz: .......véletlenül landolt nálam egy ilyen, rossz postai kézbesítés útján, ezért adom el........
Csak gondoljátok végig mit tennétek, ha egy csomagot, amelyért nem fizettél, neked visz a postás?
Az eladó a felelős mert: 1. a postás szabálytalanul kézbesítette, 2. aki átvette az nem juttatta vissza, el a jogos tulajdonosához?
A címzett jogosan követeli vissza a pénzt, az eladó jogosan zárja ki a magyar vevőket, mert több "csalóval" nem akar összeakadni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.