Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74251) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy May 13, 2018 vásárlás azt állítja hogy újra küldte de ez nem igaz.
Mit tudok még tenni ?
Se case se feedback van még valami?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#74252) pulutodurumo válasza DonThomasino (#74251) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez sajnos megesik. Ezért szoktuk kérni mindenképp a refundot, és megvesszük megint. De a Paypal 180 napig véd, ott még reklamálhatsz.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#74253) DonThomasino válasza pulutodurumo (#74252) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mennyiben bonyolitja h 4 termeket rendeltem amibol 2 vel volt gond?
Paypal nal gondolom csak egesz penzt lehet visszakerni.
Hogy inditok ilyet?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#74254) V/ válasza DonThomasino (#74253) üzenetére


V/
Topikgazda

Részleges visszatérítés és segítség a PayPal topik Összefoglaló, 9. PayPal Dispute és Claim indítás leírása

(#74255) Viktor0610 válasza V/ (#74250) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kaptam tn-t.
A vége CN, tehát Kínából küldi. :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#74256) V/ válasza Viktor0610 (#74255) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi gond. Ha neked emiatt + költség keletkezik akkor visszakéred, 10 nappal a küldés után lehet jelenteni a szabálytalan hirdetést, a hirdetési szabályok megsértéséről.
Report Item link és ez az ok:

Mivel nincs kínai postának felvevőhelye EU-ban a nyomkövetési szám a bizonyíték.
Ha nem teszed meg és ezek szerint a reklamálok sem teték meg, akkor tovább folytatja a csalást.
Azért emlékeztetném az eladót is, hogy súlyos szabályszegést követett el, leírva ezen a linken.
Lényeg:
Not allowed
Incorrect item location information, such as providing a U.S. item location for an item that will ship from China
Inaccurate or confusing item locations, such as "Beijing, United Kingdom"
Information in the item description or other areas of the listing that contradict the item location, such as an item location in the U.S. with a shipping service indicating the item will ship from outside the U.S.
Different item location and return address location if it would result in higher costs or confusion for buyers

[ Szerkesztve ]

(#74257) SkiDev válasza V/ (#74177) üzenetére


SkiDev
senior tag

Köszönöm a segítséget! Letelt a 10 nap, 1 cucc sem érkezett azóta sem. Megpróbálom elindítani a pénzvisszaszerzést. Igaz nem ebbe a topicba kéne írni, de szerintem átállok az ali-ra, ismerős szerint ott kevésbé verik át az embert, mert nem jut pénzhez az eladó a cucc érkezésig. :(
Érdekes módon közel 30 rendel(tet)ésem volt winner kollégával, mindegyik lejött. Vettem a bátorságot, hogy felregisztráltam, hogy ne zaklassam mindig a hülyeségeimmel, erre az első 6/4 rendelésem kuka... Csak a ventik jönnek meg....

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#74258) V/ válasza SkiDev (#74257) üzenetére


V/
Topikgazda

No azért ott sem annyira rózsás a helyzet, hosszú szállítás idő, néha nem azt kapsz amit megveszel, a minőséggel is lehet gond.
Az hogy 60 nap után ha nem érkezne meg visszakapod a pénzed, a megérkezett re meg 15 nap vásárlói védelem nem hasonlítható össze az itteni és a PayPal védelemmel.

(#74259) internetezoo


internetezoo
senior tag

Tracking számot szoktak adni? Nekem nincs, de az eladó magának megtartja?

(#74260) somnia válasza internetezoo (#74259) üzenetére


somnia
őstag

...nem kötelező...

(#74261) V/ válasza internetezoo (#74259) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet, hogy csak elfelejtette beírni.
Eseteleg egy üzenet neki, hogy legyen szíves írja be, adja meg.
Ha küldeményazonosítót ír be, akkor ezen már ne reklamálj, mert az adott információt csak tracking number kiírású mezőbe tudja beírni, de ez nem jelenti azt, hogy követhető is.
Persze az egész csak akkor lényeges, ha regisztrált küldemény szállítási mód vagy futár cég volt választa és fizetve.

[ Szerkesztve ]

(#74262) internetezoo válasza V/ (#74261) üzenetére


internetezoo
senior tag

Három darab vonal van a helyén. Hogy ez ebayes gyári előre írt szöveg vagy manuálisan ezt írta be az eladó...
Economy SpeedPAK. És most találtam nyomkövető oldalt: http://parcelsapp.com/en/carriers/speedpak

(#74263) V/ válasza internetezoo (#74262) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs beírva adat, akkor semmi sem látszik, így ő írta be --- ezeket.
Ez nem követhető, csak küldeményazonosítod lesz. A Magyar Posta fogja neked vinni és ők ezekkel a csomagszámokkal nem foglalkoznak, ha lesz is információ azon az oldalon abból legfeljebb az indulás időpontja lesz hasznosés esetleg a logisztikai cég távolról beírja ha visszajelzik neki a megérkezést. Mivel a megérkezést és azután a többi munkafolyamatot itt Mo-n nem könyvelik, az nem biztos hogy valós lesz.

[ Szerkesztve ]

(#74264) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Olyan segítségért fordulok hozzátok hogy beszereztem néhány dolgot Ebayen , melyek ára 250-2500Huf között változik tételenként. Ezek rendre meg is érkeztek , az elvárható minőségben( kínai eredetű aprócikkek) , viszont számlát nem kaptam róluk, azt leszámítva hogy volt némelyikhez egy összesítő kis sajtcetli darabszámokról. Fel is vettem az eladókkal a kapcsolatot kisebb-nagyobb sikerrel. Volt aki küldött egy kis számlaszerűséget hogy mi mennyi és kinek , milyen névre ( nem tudom ez mennyire elegendő) , volt aki az sem értette mit szeretnék, volt aki úgy értelmezte hogy nem érkezett meg a termék.... A lényegre térve én ezeket a termékeket be szeretném vinni a vállakozásba ,de hogy ez rendben tisztán mehessen könyvelő által , ahhoz számla kell. A tranzakció kártyás vásárlás volt ebayen, nincs ennek egy Log-ja esetleg valami egyszerű módja ? Gondolom a gondommal nem vagyok egyedül. Ha előre jelzem sem hiszem hogy több sikerem lenne , ha magát a fogalmát sem minden eladó érti.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#74265) V/ válasza GoTReX (#74264) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay nem kiskereskedelmi egység, nem kell számlát adni az eladóknak.
Az üzleti eladók főleg az EU-sok egyrészénél előfordul számla adás, amit a könyvelőd le tudna könyvelni, ha megfelel az vonatkozó jogszabályi feltételeknek a tartalma.
Vagy üzleti eladótól vásárolsz akinek van EU-s adószáma is és ad számlát, vagy nem eBay-en történő beszerzés.
A fizetés igazolása nem könyvelési adójogi bizonylat

[ Szerkesztve ]

(#74266) tahepa


tahepa
senior tag

ebay.de oldalon mobilappból ( Android , IOS) vásárolva 30 EUR alatt -10% kedvezmény a mai nap 20.59 percig.
kód : POOL10

(#74267) GoTReX válasza V/ (#74265) üzenetére


GoTReX
őstag

Tehát akkor kijelenthetjük ,hogy ez a kb 20-25e tanulópénz lett , és többet ne támaszkodjak ebayre , mint beszerzési forrásra? :U

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#74268) Viktor0610 válasza GoTReX (#74267) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem a problémád.
Ha a számlaadás fontos volt/lett volna, nem a rendelés leadása ELŐTT kellett volna ezt letisztázni? :U

Samsung Galaxy A54

(#74269) GoTReX válasza Viktor0610 (#74268) üzenetére


GoTReX
őstag

De. És kaptam is.... Egy sajtcetlit konkrétan amire rá van írva a nevem és az hogy 3x2=6
Total: 6$

have a nice day.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#74270) V/ válasza GoTReX (#74267) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen ezt írtam. A megfelelő számlával mindent lekönyvelhető. Illetve van amit számla nélkül könyvelünk, de ez már könyvelői téma, nem a topikba való.
Az az eBay egy virtuális piactér, van itt üzleti eladó és magánszemély. Van aki ad számlát, van aki nem, mert ez nem kötelező dolog.
Az hogy nálunk miként lehet elszámolni a vásárolt dolgokat az megint egy más dolog.
Ha kiindulsz abból, hogy mit írnak elő a számviteli és adózási jogszabályok a beszerzések elszámolására, akkor azért lehet látni, hogy van, amit nem az eBay-ről beszerezve kell megoldani.
A harmadik országból származó számlák is elszámolhatóak, de meg kell felelni a mi előírásainknak. Az EU-s cégek vagy vállalkozók számláival nincs gond.
Az ilyen igényt tényleg a vásárlás előtt kell tisztázni.

(#74271) V/ válasza tahepa (#74266) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi :R

(#74272) GoTReX válasza V/ (#74270) üzenetére


GoTReX
őstag

Teljesen tiszta, és így is fogok tenni. Sebaj , így saját felhasználásra még alkalmas és nem sért semmi jogszabályt. A jövőben azthiszem az EU eladókra szorítkozom, még ha kicsit drágább is.:)

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#74273) darvinya


darvinya
titán

Hol és hogyan kellene jeleznem azt hibát, hogy mobil nézetben (nem app) Vett listában benne van olyan tétel, amit soha nem vettem meg és eladó törölte előjegyzést?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74274) V/ válasza darvinya (#74273) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehol, Hide a tételre.

(#74275) darvinya válasza V/ (#74274) üzenetére


darvinya
titán

Mobil nézetben nincs hide, asztali nézetben listában sincs.

Mobil nézetben ott van aminél nincs rajta Paid felirat, viszont mintha kifizettem volna, ott vásárolt érték.
(5db-os hűttőborda)

Asztali nézetben nincs is listába, sem Hide-ban.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74276) SkiDev válasza V/ (#74258) üzenetére


SkiDev
senior tag

Már csak sikerült 435 Ft-ot visszaszereznem (~ 30 napot is írtak utalásra :DDD ), illetve a 200 Ft-os tételnél kaptam egy ilyen üzenetet:
"Thanks for your message. We have shipped the item to you. I'm really sorry to hear this. In this situation, maybe the package had been lost or hold in the shipping way. But please don't worry. We can contact our post office help to check the details. But before do it, please confirm whether your address is correct,
If possible, hope you can kindly help to contact your local post office to check it. If it still has not arrived, please reply this message to contact us, we can resend or refund to you in advance. Thanks.
I'm sorry for the inconvenience to you again.
Have a nice day.
Best regards,"

Címet ellenőriztem, ugyanaz, 6/2 lejött, így biztos nem a címen ment el... Megnéztem tracking-gel, de csak egyetlen állomást ír, az pedig Shenzhen.
Mit érdemes ilyenkor tenni? Írjak vissza, hogy a tracking Shenzhen-t írja, a cím jó, így - ha nem gond - szeretném visszautaltatni?
A két napszemüveg-rendelésem, illetve a Banggood háza tájékáról az USB kábelt tekintve nagy a csend. :U

A múltkori kirohanás miatt meg bocsánat, csak felk* az ismerősök a fejem, hogy minek rendelek előrefizetéssel, meg kerüljek ilyen helyeket... stb. :N

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#74277) V/ válasza darvinya (#74275) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor a mobil app cache törlése.

(#74278) V/ válasza SkiDev (#74276) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez csak egy időhúzásos szöveg. Ilyenkor válaszolok, hogy az eBay-en megadott cím jó, de ha ő elírta akkor azzal nem tudok mit kezdeni. Megérdeklődtem a helyi Postahivatalban nincs náluk küldemény. És köszönöm, de ne küldje el újból. És megígérem neki, ha később megérkezne akkor természetesen kifizetem újból. Viszont most kérem vissza a pénzt.

Mások is írták, hogy szabadságolások miatt valószínű hogy a Nemzetközi Kicserélő Központban lassú lett a munka és reményeim szerint oda nem vettek fel diák melósokat, mert sajnos abbn sem éenne köszönet, több ugyan az ember de a meló nem fog haladni. Nekem is több küldemény "be van ragadva".

(#74279) darvinya válasza V/ (#74277) üzenetére


darvinya
titán

Írtam, hogy nem mobil app, hanem böngésző mobil nézet és asztali nézet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74280) levenduli


levenduli
tag

Sziasztok !
Mi lehet ezzel a csomaggal?
Ilyen sokáig szokott a reptéren várakozni?

USPS
Csomag állapota: Szállítás alatt
Célállomás: Szlovákia
Származás: Egyesült Államok
2018-07-23 20:48 AUSTRIA, VIENNA, Departed, Your item departed a transfer airport in METROPOLITAN AREA, VIENNA, AUSTRIA on July 23, 2018 at 8:48 pm. The item is currently in transit to the destination.
2018-07-23 17:35 FRANCE, PARIS, Departed
2018-07-22 15:14 UNITED STATES, LOS ANGELES, Departed
2018-07-22 10:45 UNITED STATES, LOS ANGELES, Arrived
2018-07-22 00:06 LOS ANGELES CA INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER, Processed Through Regional Facility
2018-07-21 16:53 LOS ANGELES CA INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER, Arrived at USPS Regional Facility
2018-07-21 00:00 In Transit to Next Facility
2018-07-21 04:53 LOS ANGELES CA INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER, Arrived at Regional Facility
2018-07-20 00:00 In Transit to Next Facility
2018-07-19 08:46 LOS ANGELES CA DISTRIBUTION CENTER, Arrived at USPS Regional Facility
2018-07-19 07:31 LOS ANGELES, CA 90013, Accepted at USPS Origin Facility
2018-07-18 16:44 LOS ANGELES, CA 90014, Shipment Received, Package Acceptance Pending
======================================
Powered by www.17track.net

(#74281) V/ válasza levenduli (#74280) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a sok? 24 és 48 óra közt nem sok, végül is csak egy csomag, nem ember ki és be kell rakodni, ha nincs közvetlen járat hozzátok

(#74282) levenduli válasza V/ (#74281) üzenetére


levenduli
tag

Az ,hogy kilenc napig rakodnak.

(#74283) V/ válasza levenduli (#74282) üzenetére


V/
Topikgazda

:F Reptereken csak 22 és 23 közt volt, ami 3 db LA, Párizs és Bécs.
23. után közúton megy a Postátok Nemzetközi kicserélő központjába Bécsből, igencsak a szlovák posta kezelésében van.

[ Szerkesztve ]

(#74284) levenduli válasza V/ (#74283) üzenetére


levenduli
tag

Értem akkor most hol lehet?
Érdekes a Szlovák posta a csomagszámot nem látja.

(#74285) V/ válasza levenduli (#74284) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a szám? Lehet hogy nálatok is lassú a feldolgozás.

[ Szerkesztve ]

(#74286) levenduli válasza V/ (#74285) üzenetére


levenduli
tag

LZ564738804US

(#74287) V/ válasza levenduli (#74286) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez még a ti Kicserélő Központotokban lehet, várja hogy a vámosok ránézzenek. Bécsből max 4 nap az út.

(#74288) levenduli válasza V/ (#74285) üzenetére


levenduli
tag

Idáig nem volt gond a feldolgozás gyorsaságával..

(#74289) levenduli válasza V/ (#74287) üzenetére


levenduli
tag

Köszönöm a választ.

(#74290) V/ válasza levenduli (#74288) üzenetére


V/
Topikgazda

Május elejéig nálunk sem.

(#74291) laleeee


laleeee
őstag

Rendeltem Kínából egy kis kütyüt és ma írt az eladó hogy visszaküldték neki a vámról, mert mostanában nagyon szigorúak a vámosok Kínában. Mit tudtok erről ?

(#74292) V/ válasza laleeee (#74291) üzenetére


V/
Topikgazda

Az hogy a kifelé irányuló kínai vámellenőrzésen az USA miatt mit szígorítottak, csak a kínaiak tudják. Lehet, hogy nem megfelelően volt csomagolva, mert bizonyos dolgokra külön szabályozás van. pl li-ion dolgok.
Én jártam úgy, hogy minden oké volt, csak éppen azt a konténert nem engedték ki amiben az én csomagom is benne volt mert volt benne tiltott dolog, ilyenkor azt elkobozzák, a többit meg visszaküldik az eredeti feladóknak, mivel bontott rakomány nem mehet ki az országból.

(#74293) laleeee válasza V/ (#74292) üzenetére


laleeee
őstag

Értem köszi

(#74294) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!

Ez nem ebay-s téma lesz, viszont szerintem tudtok segíteni abban hogy ez a három szállítási mód közül melyiknél nem áll fenn a vámolás esélye. Én azt hallottam, hogy a "Priority Direct Mail" jó lehet.

Köszi előre is.

[kép]

(#74295) V/ válasza tomszli11 (#74294) üzenetére


V/
Topikgazda

Van direkt topikja
Ott ezzel kapcsolatban sok hozzászólás van, keress rá.
Egyiknél sem, mert amit venni akarsz annak 0 % a vámja. ;]

[ Szerkesztve ]

(#74296) V/


V/
Topikgazda

A Magyar Posta augusztus elsejétől emelte a Postai vámügynöki szolgáltatás díját, 3500 Ft lett (3000 Ft volt)

(#74297) darvinya


darvinya
titán

Van egy eladó, akitől többször vettem különböző tételeket.
Nem vagyok vele szerencsés abban, hogy nálam valamiért nem tudok termékeiről véleményt írni, mert nincs ilyen menü pontom.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74298) V/ válasza darvinya (#74297) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladónak kell a hirdetéshez hozzárendelni a vélemény írási lehetőséget. Ha nem teszi, akkor nem lehet véleményt írni a termékről.

(#74299) darvinya válasza V/ (#74298) üzenetére


darvinya
titán

Gondoltam, hogy így működik.
De akkor miért küldi erre vonatkozó levelet, mikor nincs hozzáadva tételhez.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74300) cbmfan


cbmfan
senior tag

jött előbb egy üzenet, valami amcsitól:

"so where is driver cd
i'm really sick of being ripped off the software
"just google it" virus's and fake drivers everywhere
every piece of hardware with out software
i'm just going to call seller's shit bags"

persze nem vett semmit, csak rinyál. mintha könyörögne, hogy rakjam tiltólistára... ami meg is történt.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.