Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74551) jeska válasza Shingen (#74546) üzenetére


jeska
tag

Rendben, köszönöm👍

Az ember sohasem csak önmaga: inkább kombinációja mindazoknak, akikkel valaha dolga volt

(#74552) krisz764


krisz764
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy olyan gondom kérdésem hogy nem találom az eddigi rendeléseimet.. Lenne egy órám aztán be szart.. És írnék az eladónak de nem találom a vasarlasi előzményeket. Help!

[ Szerkesztve ]

(#74553) V/ válasza krisz764 (#74552) üzenetére


V/
Topikgazda

3 év a megőrzési idő.
Belépsz. Jobbra fent My eBay, Purchase history, Orders lista rész. (Az Unpaid items alatt)
Az utolsó 60 nap látható. See orders from:The last 60 days
Átállítható, 2018, 2017 és 2016 évekre.

Persze ha elrejtetted akkor jelöld a Hidden gombot és a Filter by: All legyen

[ Szerkesztve ]

(#74554) gebro


gebro
aktív tag

Üdv!
Vásároltam egy tételt tegnap, és most kaptam egy levelet az eladótól, amiben a következő állt:

Good day!
Thanks for making your order with us.
I am so sorry to tell you we have changed another supplier , the item is upgrade version which has better quality now and the price has been raised.
Supplier strictly control the price and not allow us accept offer . Their guide price is 6.99 USD. If the order price lower than it , Supplier does not let us to ship the order.
For all the inconvenience to you, we feel really so sorry.
1. But please don't worry, in this case, we would like to fully refund your money immediately.
Would you like to accept it??
2. But if you still want it, we could also transfer this item to you.
But it still needs 5.99USD, only after we charge the 5.99USD, your order can be sent out.
Woud you mind to pay for 5.99USD first?
And after you receive the parcel, we would like to refund you 5.99USD as a discount.
Please check which solution you prefer.
Really sorry for any inconvenience this may have caused, and hope for your comprehension.
And we are waiting for your feedback.

Ha jól értem, akkor fizessek még 5.99 USD-t mert a beszállítójuk nem adja ennyiért, és majd ezt ők visszatérítik nekem? Viszont nekik akkor ez ráfizetés nem? Érdemes (etikus) ebbe belemenni egyáltalán?
De lehet, hogy én értelmezem rosszul.

(#74555) Spet válasza gebro (#74554) üzenetére


Spet
addikt

Nem.

Vagy rögtön visszakaphatod a pénzedet,amit már kifizettél.

Vagy mondod, oké kifizeted a +5.99$-t. Akkor ők ráterhelnek még ennyit a termékre, és ha azt befizeted, akkor küldik el neked. És amint megkaptad működik, jó minden, visszajelzel nekik. Azután majd 5,99$ amit kedvezményként fognak feltüntetni az utalás megjegyzésénél. (legalább is a levélben így van)

Hogy etikus a dolog? Nem feltétlen.
Hogy visszakapod a 5.99$-t? Akár lehet, de akár nem.

Nem tudjuk milyen termékről van szó. Néz körbe, hogy ebben az ársávban mozog-e más eladóknál (te kifizetett összeged+5.99$). Ha igen, akkor elfogadható a dolog, ha nem akkor kérj visszatérítést, és vedd meg másik eladótól.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#74556) gebro válasza Spet (#74555) üzenetére


gebro
aktív tag

Köszi a választ. :R
Akkor inkább visszatérítés lesz, nem variálok vele, keresek majd másik eladót.

(#74557) V/


V/
Topikgazda

Csak nekem tűnik úgy hogy valami nem jól működik az eBay-en? Lassú és elállítódnak a beállítások.

(#74558) gebro válasza V/ (#74557) üzenetére


gebro
aktív tag

Nekem lassabb volt belépés, de ezt leszámítva minden rendben volt.
Mióta megváltozott a belépési felület, azóta többet kell várni a belépésre.

(#74559) A megváltó válasza V/ (#74543) üzenetére


A megváltó
tag

Szia!
mondom megpróbálom felhívni őket lesz ami lesz , de ami számot kiír azt a telefonom nem hívja fel

ezt kell hívnom ?

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#74560) vegyszer válasza A megváltó (#74559) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem nem 0345 hanem, +345 az eleje. De csak tipp...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#74561) A megváltó válasza vegyszer (#74560) üzenetére


A megváltó
tag

Nem lett jó

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#74562) V/ válasza A megváltó (#74559) üzenetére


V/
Topikgazda

Azon az oldalon kell próbálkozni ahol regisztráltál.
Kell az országhívó is azért nem tudod hívni, mert ez csak UK-n belüli szám megadás.
Például a német help ezt írja: 033203 851 021 nekem így kell hívni: +49 33203 851 021
Neked az angol oldalt így kell hívni: +44 345 355 3229

[ Szerkesztve ]

(#74563) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Vamnyilatkozathoz probalok az eBayrol nyomtatni, de a megrendeles reszletek-re egy csomo mas, aznapi megrendelest is kiad. Tehat nagyobb osszeg, tobb eladotol.
Ki lehet nyomtatni valahogy csak azt az egy rendelest? Vagy kell meg egyaltalan ez, ha van Paypal es banki bizonylat(otp direkt, rajta szamlaszam,osszeg,kozlemeny stb.)?

Vagy ugyan ahoz a paypal szamlahoz tartozik tobb elado(alis) is, nem gaz ugy?

szerk.: vagy eleg egy screenshot, az adott eladotol vett termekekrol az ebayrol?

Mas. Nem lehet, a z eBayen kikapcsolni a forint alapu megjelenitest? Igy most van egy forint alapu ebay kepen, egy dollar alapu paypal kivonatom, a banki meg euroban van. :U

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#74564) V/ válasza _ak_ (#74563) üzenetére


V/
Topikgazda

Eleve amikor vásároltál kaptál egy e-mailt az eBay-től és egyet a PayPal-tól miért nem azokat nyomtatod ki, csatolod? Nem fog visszaélni vele senki.
Én mindig azokat csatolom.
Deviza számláról ment a pénz, mert az € az nekem nem világos?
Nálam a bank (Erste) írja a $-os árat, a forintot és az €-t is, de egyértelmű hogy $-ban volt eredetileg fizetve

[ Szerkesztve ]

(#74565) _ak_ válasza V/ (#74564) üzenetére


_ak_
addikt

A Paypal visszaigazoló email is összevont. Azzal kezdődik, hogy összesen 130 dollárt fizettem, majd felsorolja az eladókat és és azok alatt részletezi, hogy miből mennyi lett vásárolva. Egy rakás ilyen kis fűzhető kő, pl karkötőnek és hasonlók. Checkoutnál is egyszerre több eladót fizettem ki.

Az eBayes email meg teljesen használhatatlan, gondolom hasonló okból kifolyólag, de majd ránézek böngészőben is, mert azt csak mobilon próbáltam.

Sima OTP-s webkártya számla, arra van kötve a Paypal és a banki váltás van bekapcsolva. Az előzmény listában forintot ír, a részletekben még forintban van az összeg, annak a közlemény részében van, hogy kinek ment a pénz és ott szerepel az euró, szóval ez így félrevezető volt bocsi. Gondolom ez nem számít, csak nem értettem, hogy egyáltalán miért kerül a képbe az euró.

Let's begin, de gozaimasu!

(#74566) V/ válasza _ak_ (#74565) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát kellemetlen.
Én azokat a tételeket amelyek a 6000 Ft-os (22 €) értékhatárt meghaladják mindig külön fizetem, pont az egyszerűbb, átláthatóbb vételár igazolás miatt.
Az eredeti tranzakció devizanemét eddig mindig írta az OTP is, bár a kártyatársaságtól már $-ról €-ra konvertált összeg kerül hozzájuk, mert ez van a kártyás fizetések elszámolási szabályainál.
Az annyiban jó hogy akkor nem kell agyalnia a vámosnak az € határon.
Egyébként is €-os elszámolású az összes magyar bank, ezért is írogatnak €-kat az elszámolásoknál.
Teljesen jó még az új fajta eBay e-mail is, mi lett véve, milyen címre szállítva, mennyibe került és az hogy mivel lett fizetve.
Mert csak ezt kell igazolni azzal, a PayPal-en úgyis ott a név + információval.
Ha egyben fizetted attól függetlenül ki lehet emelni az adott tételt, mondjuk alászínezés, keretezés ha pdf.be vagy képbe mented.

(#74567) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy terméket, de nem az jött. Nyitottam egy return requestet 6-án, de az eladó nem válaszolt. Próbálom a resolution centeren keresztül ebay segítségét kérni, de ott nem jelenik meg a termék a "Your requests and cases"-nél. Az emailben amit küldtek pedig nincs olyan opció, hogy as us to step in. Hol találom?

szerk.: Sőt még a summary-ból is eltűnt a termék.

[ Szerkesztve ]

(#74568) V/ válasza yusukee (#74567) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel 3 munkanapon belül kell reagálni az eladónak annak ma van az utolsó napja. Az eBay értesítő nem tartalmazta a napot ami után megnyílik a segítség kérésük lehetősége?

Your request is open, and we've asked the seller to respond and resolve your issue by dátum

If you don't hear back from the seller or can't work something out, you can ask us to step in beginning dátum

Ha ez megtörtént: Nyitottam egy return requestet 6-án akkor a Resolution Centerben ott kell lenni.

Állítsd át a megjelenítést 2018-ra, ne a 60 napos legyen. És lehet hogy a Purchase history, Returns and canceled orders részéhez került át. Ez legalul van.

[ Szerkesztve ]

(#74569) yusukee válasza V/ (#74568) üzenetére


yusukee
aktív tag

Az emailben ez van:
"The seller should respond and let you know what to do next. If you don't hear back or can't sort things out, you can ask us to step in and help from Sep 12, 2018. "

Az oldalon a request detailsnél:

"We'll send you an email when the seller responds to your request. If you have not agreed on a solution or the seller has not responded by Sep 11, 2018, you can ask us to step in and help.
If you and your seller need more time to work things out, your request will stay open until Oct 11, 2018."

(#74570) V/ válasza yusukee (#74569) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor megvárnád a nap fordulóját? Az óra, perc is számol. Szerintem holnap is jó lesz a ask us to step in and help-hez és neked 12.-től 21 nap áll rendelkezésre a továbblépésre.
Csak türelmesen :)

[ Szerkesztve ]

(#74571) yusukee válasza V/ (#74570) üzenetére


yusukee
aktív tag

Oké, azért néztem ma, mert elvileg ez már a 4. munkanap. Várok akkor.

(#74572) V/ válasza yusukee (#74571) üzenetére


V/
Topikgazda

És 6-án reggel 7-kor indítottad? Ha 16 óra után, ami már általában nem munkaidő akkor csak 7.-étől számoljuk a munkanapokat.
Nem szoktuk 24 órás rendelkezésűnek tekinteni az eBay eladók munkaidejét. Nem tudom te hogy vagy vele, de én 8-16-g állok a vásárlók rendelkezésre üzleti szempontból. Van élet az üzleten kívül is.

[ Szerkesztve ]

(#74573) yusukee válasza V/ (#74572) üzenetére


yusukee
aktív tag

6-án este. De a 3 munkanap akkor is letelt nem? Vagy én értek valamit rosszul? Nem kötekedés képpen, csak hogy megértsem legközelebbre. (Tehát 6. este lett feladva. 7. 10. 11. a 3 nap és most van 12. Vagy nem így megy?)

(#74574) V/ válasza yusukee (#74573) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd nézd az oldalt hogy mikor jelenik meg időpontilag a rádió gomb. Ma éjfélig igaz hogy 12.-től lesz lehetőség továbblépni. Mint írtam van 21 napod erre. Nem igazán sürget senki, hogy rögtön tovább lépj, de ahogy gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#74575) yusukee válasza V/ (#74574) üzenetére


yusukee
aktív tag

Oké, köszi. Igazából 1-én írtam neki egy üzenetet case nélkül, mert tapasztalat szerint meg szokott úgy oldódni a dolog, nem szeretik, ha ebay intézkedik. Azóta nem válaszolt, szóval már nem várok tovább. A bosszantó az, hogy az 5 paraméter közül amiket írt egy sem egyezik meg azzal amit küldött. Lényegében egy teljesen más termék.

(#74576) rednifegnar válasza _ak_ (#74565) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat en ezt egyszeruen megoldottam, print screen es kihomalyositottam minden mas tetelt mert ahhoz semmi kozuk. pp, bankszamla kivonat, megrendeles, mindegyiken igy csinaltam es megfelelo volt.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#74577) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Van két 07.30-i rendelésem, ami nem jött meg. Én régóta úgy szoktam megoldani az ilyet, hogy paypal-on benyomom 44 nap után, hogy nem jött meg, és ált. vissza is kapom a pénzt még aznap vagy másnap.

Az ebay szerint viszont regisztrált a két levél:
Other tracking #SYBAD00355403
Jul 30, 2018
02:20am PDT
Tracking number provided

MALAYSIA POST tracking #SYBAD00351780
Jul 30, 2018
01:46am PDT
Tracking number provided

Mindkettőnél 1-1 pipa van, szóval még az In transit is szürke.

Érdemes ma így a 44. napon visszakérni paypal-on keresztül, vagy várjam meg a szep. 19 és 24.-ér, és ebay-en nyomjam meg, hogy nem kaptam meg, ha addig nem jön meg?

Most ott arra azt mondja, hogy "It looks like the item is on its way".

Csak közben googlebe malaysia post-nál nem igazán találja a két csomagot. Ha van csomagszám, akkor valahol biztos, hogy feladott valamit? Szóval működik ez a cucc, vagy beírhat egy kamu számsort, hogy regisztrált a csomag, aztán meg nincs is csomag?

(#74578) V/ válasza [CS]Blade2 (#74577) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne értsd félre, de nagyon nem értem. Vásárolsz az eBay-en, aztán ha valami gondod van akkor nem az ő vásárlói védelmüket, hanem 2. vonalas védelmet a PayPal-t veszed igénybe.
Valójában azért úgy működik, hogy a PayPal jelzi a vásárlásnál, hogy mi vehető igénybe és az eBay-é hamarabb jön elő mint a PayPal.
Ha ezt látod akkor eBay-en kell indítani amikor lehetőség lesz rá.

Ha a PayPal-on lehetséges indítani probléma rendezést akkor meg ez látható:

És mindkét helyen arra utalnak, hogy előbb az eladóval vegyük fel a kapcsolatot.

Ezek a számok küldemény azonosítók, de ezt az adott országból történő kilépés után hivatalosan senki sem könyveli, így nyomkövetés szempontjából lényegtelen információ, annyi hogy el lett küldve. Nem tekintjük nyomkövetési dolognak.
A csomag címként ott láthatod majd, így nem kamu számok.

Viszont várhatsz még, mert a várható érkezés dátuma ha van, akkor annak a végétől él a 30 napos vásárlói védelmed.
Lassú nálunk is a feldolgozás. A 09.04-én megérkezett csomagom a mai napig a Nemzetközi Kicserélő Központba várta, hogy eldöntse valaki, hogy ktovábbítják-e kézbesítésre. 5 telefon, 2 sürgető e-mail eredményeként ma az a döntésük született, hogy küldjem be a vételár igazolást az értékhatár alatti küldeményre a pontos döntés meghozatala érdekében, amivel megint +1 hét csúszás érnek el a kézbesítésben.

[ Szerkesztve ]

(#74579) [CS]Blade2 válasza V/ (#74578) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Lehet, hogy máshogy van, vagy régen máshogy volt, de nekem egy 45 napos határidő rémlik a paypal-tól.
Azért is kérdem, hogy mennyire működik ez az ebay-es.
Ha megvárom az ebay-en kiirt kb 60 napos szállítási időt, akkor szerintem már a paypal-on nem indítható case. Ezért fura is nekem, hogy hamarabb letelik a "2. vonalas" megoldás.

A paypal-os abban a pár esetben, amikor használtam, nagyon bevált, az tuti, hogy működik. Akkoriban (kb 2013 vagy 2014-ben) 44 nap után benyomtam, és szinte rögtön vissza is adta a pénzt, és persze a csomag sem jött meg soha. Gondolom tudta az eladó, hogy nem is adott fel semmit, meg nem is tud semmit bemutatni, hogy feladott volna bármit is, így azonnal vissza is adta a pénzt.

4 vásárlásom volt 07.30-n, és abból 2 két hét alatt megjött. 8.10-én vásároltam 3 cuccot, azóta már az 3 is megjött.

(#74580) V/ válasza [CS]Blade2 (#74579) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal-on a vásárlás napjától számított 180 nap. 2015 július 1-től. A mellékelt képen a 2019 március 3 egy múlt heti vásárlásra vonatkozik.
Egyébként a megvárás az nem szabadon választható lehetőség, meg kell várnod a szállítási idő utolsó dátumát és csak azt követően lehet reklamálni a meg nem érkezést.
Ha nincs ilyen dátum az eBay-en akkor 30 nap a becsült szállítás a vásárlás napjától és a 31. naptól indul a 30 napos védelem.

[ Szerkesztve ]

(#74581) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Angol eladótól rendelek 2-3 havonta.
Mindig külön írok neki, hogy írja rá a csomagra a tel.számot is, hogy a futár tudjon hívni (Royal mail, majd utána GLS hozza), de nem teszi meg. Folyamatosan követem a csomagot így, hogy én hívjam a futárt egyeztetés végett, mert keveset vagyok itthon.
Be tudom valahol állítani, hogy automatikusan tel.számmal együtt címezzenek?

#?*@&!

(#74582) V/ válasza zeon.hu (#74581) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítási címnél megadtad? Mert a címkét az alapján gyártja a rendszer. Viszont ha nem azt használja vagy nem onnan másolja akkor ez van hogy szándékosan nem írja rá.
Account settings, Addresses, Primary shipping address, Change és Edit
Viszont fizetéskor nézd meg hogy ott a telefonszámot hogy írja, mert ott hiányzik a 0036 (a (+36-ot nem lehet ott beírni)

[ Szerkesztve ]

(#74583) zeon.hu válasza V/ (#74582) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Persze, be van írva.
2 címet használok, mindkettőnél van tel.szám.

#?*@&!

(#74584) optikus válasza zeon.hu (#74583) üzenetére


optikus
senior tag

en magaba a cimbe irom, utca hsz es oda bleirom a telszamot mintha a cim resze lenne. igy mindig rakerul.

Buy books not gear.

(#74585) zeon.hu válasza optikus (#74584) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem rossz ötlet! :R

#?*@&!

(#74586) GeryPc


GeryPc
senior tag

Tud valaki olyan problémáról hogy a németeknél történt valami a postával , kb 2 hete van elakadva 2 termékem a németeknél és azóta sem történt semmi?! :F

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#74587) V/ válasza GeryPc (#74586) üzenetére


V/
Topikgazda

Folyamatosan jöttek a németországi küldeményeim (6 db) az elmúlt két hétben. 4 nyomkövetős és kettő sima. 4-7 nap szállítási idővel.
A mi Postánknál van fennakadás, bár ezt tagadjál, csak a ténynek mutatnak mást.
Mik az utolsó bejegyzéseik?

[ Szerkesztve ]

(#74588) GeryPc válasza V/ (#74587) üzenetére


GeryPc
senior tag

Csak az a furcsa hogy mind a kettő ilyen aug 28-29-i dátummal akadt el a németeknél, mindkettő trackinges és azóta 0 információ mind a kettőről.
Én is meg szoktam kapni általában 3-4 nap alatt a németektől mindent, egyik direkt németo.-ból lett megrendelve, ez volt 2 hete...az eladó meg b*szik válaszolni :(

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#74589) V/ válasza GeryPc (#74588) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha annyi sem látszik a nyomkövetésnél hogy átvették szállízótásra, akkor az kamu nyomkövetési szám.

(#74590) GeryPc válasza V/ (#74589) üzenetére


GeryPc
senior tag

Ebayen ezt látom, viszont a német posta oldalán azt írja hogy nem találja ezt a számot...

Tracking details
Deutsche Post tracking #RH469031391DE
Aug 28, 2018
22:00pm
AMBIGUOUS

Aug 29, 2018
03:09am PDT
Tracking number provided

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#74591) V/ válasza GeryPc (#74590) üzenetére


V/
Topikgazda

És ez az a szám amit Németországból küldenek, nem pedig az, amit máshonnan a német postával.
Ez utóbbi esetben még normális hogy semmi, mert nem került még a német posta kezelésébe úton van.
Mikor telik le a várható szállítási idő vége?

(#74592) GeryPc válasza V/ (#74591) üzenetére


GeryPc
senior tag

Normális hogy több mint 2 hét után nem dolgozta fel a német posta?

Estimated delivery Sep 04, 2018 - Sep 05, 2018 már rég lejárt....

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#74593) V/ válasza GeryPc (#74592) üzenetére


V/
Topikgazda

A két napos szállítási idő az nem igaz, legfeljebb Németországon belül, ez rosszul van megadva. Illetve ez már a fizetés után azonnal ki van írva, bár még az eladó nem is tud arról hogy eladta az adott terméket.
Szeptember 7-én vásároltam arra írta ezt: Estimated delivery Sep 13, 2018 - Sep 15, 2018, ez 8 nap, viszont csak 10-én lett feladva, így ha a fenti "matekot" alkalmazom akkor 18.-a a vége.

Pekingben is vesz fel csomagot a német posta és az csak Németországba való beérkezéskor frissül.

De nyugodtan mehet a nem érkezett meg a termék request mert 6 munkanapot is "vártál" már, arra majd reagál az eladó.

(#74594) optikus válasza V/ (#74593) üzenetére


optikus
senior tag

nekem meg most ilyen van kiirva:
"Kézbesítőhöz rendelve, Budapest 70 posta"
ilyen kezbesitohoz rendeltet se lattam meg, talan ez jelenti azt hogy elkezdtek kihozni? nem sok talalatot leltem erre a kifejezesre.

Buy books not gear.

(#74595) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Nem akarok megsérteni senkit, de minek ez a sok kérdés az új bejegyzésekről? Azt jelenti, ami oda van írva. Pont ugyanúgy hozza a Posta mint eddig, csak több állomás látszik.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#74596) V/ válasza optikus (#74594) üzenetére


V/
Topikgazda

Szó szerint azt jelenti, hogy a körzeti postásnak a napi listán átadva kézbesítésre. Eddig ezt nem írták be csak a MPL csomagoknál, 09.01-től új beírási szótár van és már tudják írni ezt is. Ha akarják.
Már foglalkoztunk vele. minta is volt.

[ Szerkesztve ]

(#74597) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Totál véletlenül rákattintottam az eladási oldalam aktív termékeinél a felhasználónevem és az értékelések száma melletti kis "zászlóra". Azt írja Active is your My eBay homepage.
Ezzel most mit is csináltam? :U Vissza lehet csinálni valahogy?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#74598) GeryPc válasza V/ (#74593) üzenetére


GeryPc
senior tag

Hát valahogy nekem nem jön ki a matek

27-én lett megrendelve, a várható kézbesítési idő szept 4-5 , az eleve 6 munkanap, ma szept 13 van tehát a megrendeléstől eltelt 13 munkanap, tehát bőven túlfutott a német postázási időn. :U

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#74599) V/ válasza GeryPc (#74598) üzenetére


V/
Topikgazda

21 napra is kaptam küldeményt németből.
De csak egy példa volt amit írta. A felületen látható várható érkezési idő csak egyszerű statisztika a megérkezési visszajelzések alapján számolja az eBay, ez nem az eladó vállalása.
Akkor sem jó a 4-5, nagyobb hézagnak kell lenni, úgy értsd hogy a két nap kevés és nem a rendelés napja számít mert azután még van pár nap a feladásra és az nem számítható bele a szállítási időbe, azokat a napokat viszont vállalja az eladó. Így a 6 napodból 1-4 nap -
Pl: Seller ships within 3 days after receiving cleared payment

De a tanácsom más volt.
De nyugodtan mehet a nem érkezett meg a termék request mert 6 munkanapot is "vártál" már, arra majd reagál az eladó.

[ Szerkesztve ]

(#74600) Rula


Rula
tag

Az eBay mi alapján rakja össze, hogy az emailekbe milyen "hot picks of the week" dolgokat dob ki? Vagy az a rész mindenkinek ugyan az általában? Csak mert a héten nézegettem, görgettem az emailt, erre hopp egy egy fős szerelmeskedést segítő játékszer volt ott és néztem rendesen, hogy mi a franc :DD (Eddig még csak telefonokat, kábrleket meg tokokat néztem csak)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.