Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74051) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Üdvözlet urak!
Tudom hogy nem ebay ezért OFFba teszem. Viszont itt van az eddigi legtapasztaltabb es jól informált topik gazda, hátha van ebben is tapasztalata :R
Innen rendeltem egy csomagot, telefon tokot, lásd csatolt kép.

PayPalal fizettem
[link]

Csomag számot nem kaptam.
Bár a PayPal fiókombam van ez a tranzakció azonosító sorszám.
[kép]

Ehet hétfőn rendeltem, kb mikor várható hpgy megérkezik.
Elore is köszönöm az infót :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#74052) Huawei


Huawei
tag

Sziasztok!
Nemrég rendeltem egy 5.1-es dekódert az ebay-ről, de nem működik normálisan. Próbáltam megreklamálni az eladónál, indítottam case-t, de ő nem fogadja el a reklamációt, felajánlott egy 5 dolláros visszatérítést, de ezzel nem vagyok előrébb. Tulajdonképpen használhatatlan. Amúgy utólag vettem észre, miután megírtam a reklamációt, mintha az egyik csavar kissé el is lenne gyilkolva, szóval szerintem valami javított cucc lehet. Van esélyem visszakapni a pénzemet? Vissza kell küldenem az eszközt? Ha igen akkor gondolom, baromi költséges és eleve nem érdemes foglalkozni sem vele.
Köszi a segítséget

(#74053) V/ válasza Huawei (#74052) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha csak úgy kapod vissza a pénzed, hogy visszaküldöd, akkor sem gond. Nem írtál súlyt, de 2800-3200 Ft közt lehet a visszaküldés díja, a postaköltséget 9300 Ft-ig visszakapod a PayPal-tól.
A postázásról és a költség visszatérítésről az Összefoglalóban bővebben olvashatsz.
Ha használhatatlan, akkor vidd tovább a request-et, kérd az eBay segítségét.

(#74054) Spet válasza Lacielvtárs (#74051) üzenetére


Spet
addikt

Atlag 4-5 het.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#74055) Lacielvtárs válasza Spet (#74054) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ohhh, köszönöm :R
Gondolattam volna ra hogy az oldalon megnézem :W

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#74056) Laraxior


Laraxior
titán

Ez mennyire lehet igaz?

Rányomtam a vásárlás gombra, de nem jött elő sem paypalos fizetési lehetőség, sem utalás.
Hanem jött egy valószínűleg automata üzenet, az eladó nevével, számlaszámával, és kéri, hogy a nevemet írja oda az utaláshoz.
Csak éppen megnéztem és a bankszámlaszám román és nem német.

ez is mediamarktos de itt a vásárlásnál lehet választani a fizetési módok közül.

A kérdés, hogy érdemes-e elutalni azt az 549EUR-t, vagy inkább ne... :B :R
Más is lát benne gyanúsat, vagy csak én? :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#74057) Krogoth válasza Laraxior (#74056) üzenetére


Krogoth
senior tag

Elküldheted, ha van fölös 550 euród, amiért nem kérsz semmit cserébe :)

[ Szerkesztve ]

(#74058) Spet válasza Laraxior (#74056) üzenetére


Spet
addikt

Nekem feljön, hogy magyarországra nem postáz így nem megvásárolható.

Igaz, nem is kell :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#74059) V/ válasza Laraxior (#74056) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet kérdezni az eladótól a fizetés előtt.
Jobb oldalon a Verkäufer kontaktieren és Details zum Artikel majd alul Verkäufer kontaktieren gomb és megkérdezni azt ami nem tiszta, egyértelmű.
Érdemes is lett volna, mivel Magyarországra nem szállít.

Mivel banki utalás az elfogadott ennél, természetes hogy annak az adatait kapod meg. Ha a Zahlungen-nél nics a felsorolásban PayPal akkor nem tudsz azzal fizetni.
Ennél a hirdetésnél ez van:

Ahol lehet PayPal-al is és mással fizetni ott meg ez látható:

A hirdetés meg elméletileg nem problémás.

[ Szerkesztve ]

(#74060) Laraxior


Laraxior
titán

Elvileg létezik a bolt, csak a weboldalán is 799EUR, ez volt a gyanús, mert amit most vettem külső winyot, az a weboldalon is le van értékelve 99EUR-ra.
Na meg ez a román bankszámlaszám.
Csak nem értem, hogy hogyan sikerült ezt így összehozni. :B Azért van ott elég sok értékelés, és látok drágább vásárolt cuccokat is, laptop, stb, amire pozitív értékelés ment.

(#74059) V/: Németországban lakom, tehát nem ez a gond. Egyébként írtam neki, és még nem utaltam el a pénzt. Csak ilyen még nem volt, hogy privátban jönnek az adatok. Olyan volt már, hogy utalási adatokat adtak meg, de azt az ebaytől kaptam, nem privátban.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#74061) V/ válasza Laraxior (#74060) üzenetére


V/
Topikgazda

A privát megfogalmazást nem értem, az van írva hogy majd az eladó küldi a fizetési feltételeket, ezt nem kell az eBay felületén keresztül küldeni, ő megkapja a megrendelést és az instrukciókat ő küldi el. Ez sem probléma.
Az hogy a román bankszámlára kell utalni, az lehet kérdéses, én arra kérdeztem volna rá ha vásárolnák tőlük, mert mondjuk egy német bankszámlára utalni olcsóbb.
Illetve mások licitre teszik fel ennyiért, jó-e a hirdetés, nincs -e elírva.
Jártam már úgy hogy pont ilyen szituáció volt, véletlenül Sofort-Kaufen lett megadva a licitálás helyett.

Az hogy magyarul írsz a magyar Prohardveren nem adja hogy Németországban élsz. :) A magyar vonatkozású bejegyzésemet tekintsd tárgytalannak.

[ Szerkesztve ]

(#74062) Laraxior válasza V/ (#74061) üzenetére


Laraxior
titán

Tehát én reggel írtam neki, azért a mai nap illene válaszolni nem?
Addig nem nagyon szeretném elküldeni a pénzt. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#74063) V/ válasza Laraxior (#74062) üzenetére


V/
Topikgazda

Vasárnap van, lehet hogy válaszolnak, lehet hogy nem. Hétköznap én is úgy gondolom, hogy nem kell sokat gondolkozni mert tudnak konzultálni ha kell valakivel az adott ügyben. Ha a fizetetlen tételek közt van már nálad, akkor nekik is érdekük a fizetés rendezése, mivel az eBay már előjegyezte nekik a jutalékot.
Egyértelműen gyanús a román bankszámlaszám, amíg nem erősítik meg, nem érdemes kockáztatni.

(#74064) Laraxior válasza V/ (#74063) üzenetére


Laraxior
titán

Köszi a gyors helpet, akkor várok. :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#74065) Laraxior válasza Laraxior (#74064) üzenetére


Laraxior
titán

Meg is van az oka. Feltört fiók.
Valami ilyesmire gyanakodtam én is. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#74066) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! Ennél a terméknél ELVILEG 2 db fóliát kellene kapni?

(#74067) V/ válasza Putyin90 (#74066) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindenhol az látható, olvasható, így valószínű.
Ha csak egyet kapnál a 368,29 Forintért, akkor is megéri. :)

(#74068) tbalint3


tbalint3
tag

Ez így majd egy hét után mennyire normális, hogy semmit sem mozdult?
Külföldre tartó ajánlott levél egyébként, telefonos ügyfélszolgálat (pénteken beszéltem velük) szerint "elfelejtették" szkennelni a vonalkódot, és ők sem látnak többet, mint én a posta.hu-n.

(#74070) V/ válasza tbalint3 (#74068) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyáltalán nem normális, mert ezt látva én bemennék a felvevő postára és előkerestetném azzal aki átvette, mert a bejegyzés szerint még náluk van. Ugyan hova dugta el? :W

2-3 napon belül el kell hagyni az országot. Könyvelt küldemény, mi az hogy nem könyvelik? Ha nem jó a kódolvasó írja be kézzel. A feledékenység az igencsak nem mentség, hanem trehányság. Miért kapja a fizetését? Azt is el kellene felejteni kiadni.

Sajnálom postás bajtársak, de trehányság és lustaság jellemző rátok az utóbbi időben, mi kifizetjük a szolgáltatást amiből ti is éltek, ti meg a korrektség érdekében végezzétek már el a munkátokat tisztességesen és időben.
A csomagom a 11000 km-es utat megtette 5 nap alatt ide a vásárlás napjától, míg a magyar posta kezeli már 0 km-en 18 napja

[ Szerkesztve ]

(#74071) tbalint3 válasza V/ (#74070) üzenetére


tbalint3
tag

Az is fog történni, holnap bemegyek és szerintem rájuk borítom az asztalt. :(( Ettől függetlenül szerintem kivételesen tényleg nem a helyi/felvevő posta a hibás (bár ez egy elég undorító posta ettől függetlenül egyébként), de én csak náluk tudok reklamálni.
A központi ügyfélszolgálatos egyébként mérhetetlenül bunkó volt (gondolom már majdnem lejárt a munkaideje, én meg voltam olyan pofátlan, hogy zavartam a hívásommal). Nem tudom ezt hogy gondolják, 7575 Ft-ért! Ráadásul idén már 2x is emeltek! Persze nem a színvonalon, csak az árakon.
Kerestetést egyébként mikor lehet leghamarabb indítani?

(#74072) V/ válasza tbalint3 (#74071) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor bemész, de jellemzően majd a 29. napon értesítenek a 30 napból a végeredményről. Az a gond, hogy a logisztikásoknak ömlesztve adják át, semmi papír és a Nemzetközi Kicserélő Központban jegyzik a következő bejegyzést, a kiküldést.
Ugye nem EU-n kívülre megy? Mert volt akinek nem küldték ki a vámárúnyilatkozat hiánya miatt. Ha vastagabb mint egy normál boríték -nem tekinthető sima levélnek- akkor kell minimum a CN22.

[ Szerkesztve ]

(#74073) tbalint3 válasza V/ (#74072) üzenetére


tbalint3
tag

De, sajnos nem eu-s, USÁ-ba megy. Egyébként usps sem látja (mármint az ebay-en, mert ugye az usps.com-on már vagy 3 éve le van tiltva az ajánlott levelek követése).
CN22 nem töltöttem ki, de ott nem 1000 dollár a vámolási határ? Ez bőven nincs annyi, még a töredéke sem, a postás sem mondott semmit, hogy kellene.

Egyébként, próbálgatva a nyomkövetési számokat, találtam egy hasonlót (ez nem az enyém, csak ugyanitt ezen a postán lett feladva korábban), és itt is valóban kimaradt az elküldés:

Reménykedem azért még, hogy napokon belül becsekkol a JFK reptéren New Yorkban, hátha ott komolyan végzik a munkájukat az ottani postások, és veszik a fáradtságot lehúzni a vonalkódot.

(#74074) V/ válasza tbalint3 (#74073) üzenetére


V/
Topikgazda

3 éve le van tiltva az ajánlott levelek követése). Ez téves információ, a Magyar Posta egyik lódítása.
Az hogy te a Magyar Posta oldalán nem látod az egy dolog, de már itt többször javasolták, hogy ha az eBay oldalon szolgáltatónak USPS-t írod a magyar számhoz pár óra, 1 nap és látod.
Sajnos az ajánlottan feladott leveleknek a Nemzetközi Postai Unióhoz csatlakozott országok esetén könyvelési kötelezettségük van és bizony a USA postások könyvelik is.
Anno annyit kértek a magyaroktól hogy a nemzetközi szabvány szerinti vonalkód legyen a küldeményeken, mert akkor nem kézzel kell könyvelni, sajnos az MP nem tudja ezt biztosítani. A Bangladesi Posta meg tudta oldani.
A Csehországi példa nem egészen jó, mert az még EU és nem kell könyvelni a kilépést, nincs kifelé vámeljárás.
A CN22-vel nyilatkozol arról hogy nem éri el a küldemény a vámérték határt, pont ez a lényege.
Ha megnézed a posta oldalán az USA szabályokat (bal oldalt lent) látható 1 pld angol nyelvű kell.
Vámmal kapcsolatos speciális tudnivalók:
Árutartalom és nem egyedi vagy nem személyes jellegű közlést,
adatot, információt tartalmazó dokumentáció esetében szükséges:
1 db vámárunyilatkozat (angol nyelven)

[ Szerkesztve ]

(#74075) optikus válasza V/ (#74072) üzenetére


optikus
senior tag

minel hamarabb erdemes elinditani a kerestetest, mert utana 30 napjuk van valaszolni (persze ezt be is tartjak), a valasz meg az lesz hogy ilyenolyan kormanyrendelet alapjan nekik van joguk ujabb 30 nappal meghosszitani, amit szinten be is tartanak, igy mar kapasbol 60-nal tartunk es avege egy semmitmondo level miszerint
"eltuntkent tartjak nyilvan". ezzel lehet aztan karteritest igenyeleni.

Buy books not gear.

(#74076) V/ válasza optikus (#74075) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel azt írta hogy holnap bemegy, azért volt a javaslatom az, ha bemész akkor lehet kerestetni a kérdésére, ez a minél hamarabb gondolatom volt. :)
Valamint a 30 napra is utaltam.
Mondjuk ezt nem szoktuk kérni ilyen hamar, mert azért az elküldést könyvelni szokták és ha a előrejelzett kézbesítési idő van több nappal túllépve akkor keressük igazából.
De mint írta, ha ők sem látnak semmit, az elveszett a küldemény szöveggel, nem igazán lesz senki sem boldogabb akár 10 vagy 30 nap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#74077) tbalint3 válasza V/ (#74076) üzenetére


tbalint3
tag

Igen, holnap bemegyek személyesen megkérdezni (úgy azért nem tudnak olyan könnyen lerázni mint telefonon). :) És azért reménykedem is, hátha tényleg csak kimaradt egy leolvasás, és attól még azért utazik a csomag.

(#74078) darvinya válasza V/ (#74076) üzenetére


darvinya
titán

Ha felvevő posta bevitte a rendszerbe ragszámot, de onnét további infó nincs, akkor vagy felvevő postán van még (amit kétlek, mert járatos is könyveli miket kell elvinnie), vagy feldolgozóba nyúlták le veszet el.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74079) darvinya


darvinya
titán

Hi,

Thank you for your kindly support and reply.

How to write a review.
Please kindly chick your order ebay item link ,Your will see the "write a review" link at the top and bottom of the description.

If you don't mind, please kindly try again, if still can't find, then just let it.

We sincerely hope that we’ll have more chances to serve you.
Your satisfaction is our utmost priority; please contact us if you have any concerns.

Kind Regards,
Shirley

Sajnálom, mert tényleg következetesen és gyorsan ideér tőlük minden, de mai napig nem tudok írni termék véleményt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74080) pulutodurumo válasza darvinya (#74050) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Már adtál visszajelzést, a kis ceruza ikon fekete.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#74081) darvinya válasza pulutodurumo (#74080) üzenetére


darvinya
titán

Igen.
Pár órán belül megteszem, mikor kézhez kapon és ellenőriztem.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74082) V/ válasza darvinya (#74081) üzenetére


V/
Topikgazda

Még mindig amit kérnek az a review (termék minősítés) nem a feedback (vásárlás minősítés). Ez utóbbi lenne a ceruza ikon.
Ha nem tudod minősíteni a terméket, mert még keveset használtad, akkor nem reagálsz a review kérésre. Vagy akkor sem reagálsz, ha használtad már.
Ez nem kötelező és nem is minden terméknél van rá lehetőség.

(#74083) darvinya válasza V/ (#74082) üzenetére


darvinya
titán

Tudom mit kérnek, mert már pár terméket minősítettem (nem az eladót), de ezekhez küldetek külön email-t, ami egyből termék minősítőhőz dob.
Ennél nincs amit írsz menüpontot, míg másiknál először vásálásnál már ott van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74084) V/ válasza darvinya (#74083) üzenetére


V/
Topikgazda

Világos, ha nem tudsz írni, akkor nem fogsz, valószínűleg minden vásárlónak elküldik a kérést.

(#74085) tbalint3 válasza darvinya (#74078) üzenetére


tbalint3
tag

Na akkor, voltam ma a postán. Hát nem lettem boldogabb egy kicsit sem.
Már direkt a postavezetőt kértem, hogy akkor ő nézzen rá a belső rendszerben a követési számra.
Eszerint ők valóban zárás után átadták, a gyűjtőjáratos ürge átvette (itt egyébként darabszámra megy csak az ellenőrzés), és továbbította az OLK-ba még múlthétfőn. Ez látszik is a gépben (direkt magam felé fordíttattam a monitorját). Azonban, az OLK-ba érkezés már nem kimutatható. Ezzel együtt természetesen Ferihegyet sem látta soha a csomag. És kész, pont, ezzel vége. Gondolom "leesett" a kamionról. A kerestetést elindítottam, elvileg 30 napon belül értesítenek az eredményről (szerintem a cuccnak már annyi egyébként).

Na így adjon fel bárki ajánlott levelet külföldre. Abszolút 0 a garancia arra, hogy valaha meg is érkezik. Ezzel az erővel a szemetesbe is dobhattam volna, az legalább ingyen átveszi. Mindezt majdnem 8.000 Ft-ért. Egyébként a postavezető olyan horrorsztorikat mesélt a budaörsi OLK-ról, hogy a hajam égnek állt. Komolyan kész csoda, hogy ez sz@rkupac amit "postának" hívnak egyszerűen még működik. De tényleg, semmi garancia arra, hogy akár egy belföldi(!) csomag is megérkezzen.
Hiába na, jó helyre mennek azok az EUs támogatások! Jobban teljesít, meg a jó büdös .........-ba!!

(#74086) Huawei válasza V/ (#74053) üzenetére


Huawei
tag

Ma próbáltam válaszolni az eladónak, de az ebay Access Denied hibaüzenettel fogad, amikor el akarom küldeni az üzenetet az eladónak.

"You don't have permission to access "http://www.ebay.com/rtn/Return/SendMessage" on this server."

Be vagyok jelentkezve. Kijelentkezés majd újbóli bejelentkezés után is ezt csinálja.
Valami ötlet?

(#74087) V/ válasza Huawei (#74086) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nyitsz egy ügyet request benne hogy mit kérsz akkor az eladó válaszol valamit, ha ez neked nem felel meg amikor megnyilik a lehetőség kéred az eBay segítségét,nem muszáj az eladónak írni.

Amit írsz abban nem érzékelheti a rendszer hogy eBay-en kivüli kapcsolatfelvétel? Mert van egy ellenőrzési mechanizmus és lehet hogy az okozza.
De néha az eBay sütik és a böngésző gyorsítótár törlése is segíthet.
Mennyire friss a böngésződ, június 30-tól a tls 1.2 az alap, azt engedélyezni kell a böngészőben, a frissekben már az lenne az alapértelmezett. Emiatt is lehet jogosultsági hiba.

[ Szerkesztve ]

(#74088) Huawei válasza V/ (#74087) üzenetére


Huawei
tag

Nem írok semmi olyat amiből azt gondolhatná az ebay, hogy ki akarnám hagyni (nem is szeretném). Gyorsítótárat, sütiket töröltem. A legújabb Firefox van fent (61.0). Ez elvileg már a tls 1.3-at támogatja. Továbbra sem tudok írni neki.
Esetleg privátban elküldhetném neked a levelezést, amit váltottam az eladóval és azt amit szeretnék neki küldeni, de nem tudok?

(#74089) V/ válasza Huawei (#74088) üzenetére


V/
Topikgazda

Ok.

(#74090) darvinya


darvinya
titán

Komolyan posta miatt fogják bannolni fiókomat, mert rendelt tételekből alig 70% jön meg. :(((
Most egy olyan termék miatt kellett írnom eladónak(nagyon korrekt volt elejétől fogva), amit itthon nem is kapni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74091) tbalint3 válasza tbalint3 (#74085) üzenetére


tbalint3
tag

Csoda történt! Előrekerült mégiscsak a küldemény, mostmár remélem célba is ér.
Igaz, hogy több mint 1 hétbe telt, de hát lassú munkához idő kell!

(#74092) darvinya


darvinya
titán

Előző hsz-embe rosszul fogalmaztam, tehát 70%-a nem érkezik meg.

Segítség kellene, mert ehhez G.fordító már kevés lesz.

Visszatérítést kérném.
De ha kis várakozási idő után sem érkezik meg, akkor eladót megkérni, hogy módosítja hirdetését légipostai szállításért.
Ez kicsivel drágább(≈250Ft), mint normál szabad nemzetközi szállítás, de legalább légiposta megérkezik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74093) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Royal mail TN követhető valahol?
Szokásos oldalak és alkalmazások semmit nem mutatnak.

#?*@&!

(#74094) V/ válasza zeon.hu (#74093) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt nézd meg ami követhető az náluk látható. De ha GSP-s a szálítás akkor nem itt kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#74095) zeon.hu válasza V/ (#74094) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!

Itt legalább már van némi infó: "Your item is now leaving the UK."

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#74096) vityax82


vityax82
tag

Sziasztok!
Kinéztem az alábbi Teclast P10-es tabletet, ami Németből jönne és ugye így nem is vámolnák meg és semmi extra költség nem lenne csak 25.000ft cakk pakk ha jól értem.
Az lenne a kérdésem hogy ez az eladó mennyire megbízható és azt hol látom, pl úgy mint az aliexpressnél hogy ki és mikor vett ilyen tabletet és mik a tapasztalatai, tehát a visszajelzéseket.
Illetve mitől lehet az hogy máshol kb 1 tizessel drágábban adják ugyan ezt?
[link]

(#74097) V/ válasza vityax82 (#74096) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt mások a játékszabályok mint amott, nem igazán hasonlítanám a kettőt össze, de hirdetés első oldaláról minden elérhető.

A hirdetés jobb sarka fent, nem a bal mint az AliExpressnél.
Seller information
s.trade.store (559 )

A számra rákattintani és a Feedback as a seller rész

99.4% Positive feedback = 99,4 %-os pozítiv értékelés 1 év eladásai alapján (350/(350+2) = 99,4%
350+ 2-
Hogy hányan vették az meg itt:
Condition: New
Quantity: 1 More than 10 available / 14 sold
a számra rá kattintani.

Illetve mitől lehet az hogy máshol kb 1 tizessel drágábban adják ugyan ezt? Változó beszerzési hely, változó nagyker ár és változó kereskedői árrés.

[ Szerkesztve ]

(#74098) Ati1979


Ati1979
veterán

Sziasztok!

Első e-bayes rendelésem előtt állok. Paypay van, a rendelés összege 14.29 USD tehát 22 alatt.
Kínából jön, economy international shippingel és így ingyenes. (ezt írják)

Mire számíthatok? Egyszerűsített vámkezelés lesz? Lesz valami költsége ennek a 14 bucks on felül? :D

Mi a menete a dolognak? Megadjam a számom? Fognak azon hívni? Milyen értesítést kapok ha megjön? A munkahelyi címre kérem ahol, napközben vagyok hétköznap.

Köszi a válaszokat előre is.

(#74099) Spet válasza Ati1979 (#74098) üzenetére


Spet
addikt

Nem kell félni nem fog fájni ;]

Semmire, várod, hogy 2-3 héten belül megérkezzen. Közben eltűnhet, összetörhet, megsemmisülhet, szóval csak a szokásos :DDD

Ráírják a telefonszámodat a csomagra, ha megadod, de a kutya nem fog keresni.

Értesítést vagy kapsz vagy nem, postafüggő.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#74100) Ati1979 válasza Spet (#74099) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi :DDD Direkt kis összeggel kezdem :DD Kéne majd valami pozitív visszaigazolás az eladótól a végén. Csak hogy ne 0 km es nek nézzen ki az acc -om a nagyobb rendelés előtt.

Ok, bárki átveheti? A pay palos fizetés hogy megy? Ha jóváhagyom a tranzakciót csak, leemelik az összeget számláról ami hozzá van kapcsolva az e-bayhez?
Tehát e-mail t sem kapok arról, hogy feladták?

Amúgy ki hozza ezt ki? Nem lehet tudni előre?

Bocs a sok hülye kérdésért.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.